Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. ttamengtf Nieuws, Leestafel Reclitszakan. Onze schepen zullen niet alleen kolen halen maar ook dit eischt de pri mitiefste handelsregel waren moeten brengen. Hoe zal dat op eenigszins uitgebreide schaal geschieden? D.w.z. veilig geschie den? Alsl v tegen dat vervoer de duikboot- blokkade (welke geen blokkade is) eens optreedt Zouden onze oorlogsschepen onzen han del kunnen beschermen Beperking werktijd zal eventueel slechts gelden voor be paalde bedrijven en hangt geheel af van den kolenaanvoer. Daarover nu is op dit oogenblik niets te zeggen. De minima der huisbrand- voorziening "zijn verzekerd door de Limt- burgsche productie, van de vraag of het gehikt een overeenkomst met Duitschland of met Engeland of met beide te sluiten onder voor ons land aannemelijke voor waarden, hangt het af welke hoeveelhet den aan onze nijverheid kunnen worden gegeven, en van die beschikbare hoe1- veelheid hangt het wederom af welk per centage van het bij de rants oeneering vast te stellen „normaal" verbruik zal worden toegewezen. Melk. Aan de hand van een gedetailleerde productierekening, samengesteld dooreen commissie uit den Bond van Melkvee houders, komt de (productie)prijs van voile melk gedurende den a.s. winter op 261/2 cent per L. Deze berekening is den Minister overhandigd en zal ook worden toegezonden aan de Leden der Staten-Generaal. Leiden's ontzet. In verband met de tijdsomstandighe den is van overheidswege bezwaar ge maakt tegen het plan der „3 October- VereenigingV om dit jaar Leiden's ont zet te vieren met een optocht en koraaï- müziek. Alleen zal in de Stadszaal een kindercantate worden uitgevoerd. Koffie- en thee-extract mag niet gemaakt worden anders dan voor eigen huishoudelijk gebruik. De af levering is1" verboden. Twaalf ambachtende boer de dupe. De Minister van Landbouw stond er op, dat de Regeeringscommissarissen in zake de graanverzameling zich louter en alleen aan die bezigheid konden wijden. Noord-Brabant schijnt echter op dit punt van zaken wel jammerlijk misdeeld 'te zijn. Ten eerste is deze functionaris grif fier der Prov. Staten. Nu, dat gaat nog, hoewel het de vraag is, of hij wel vol doende deskundig is. Men deelt echter pan de „N. R. Ct." eenige „bijbaantjes" mede, die door dien Regeeringscommis- saris worden bijgehouden. Ziehier het lijstje le. griffier der Staten op een salaris van f5000; 2e. secretaris der Prov. Broodcommis sie f1200 3e. secretaris der Prov. Electriciteits- Maatschappij f 1200 4e. President van den Armenraad 5e. vice-president van den bij zon deren Raad der Vincentius-Vereeniging. 6e. voorzitter Algemeene Commissie voor Kinderverpleging en Kinderbescher ming; 7e. Ambtenaar voor den huishoudelij- ken dienst der griffie, aan wien is op gedragen de zorg voor het onderhouden en schoonhouden van lokalen gebouwen en meubelen en bet toezicht op Se be ambten, bedienden en dienstboden, op een salaris van f150. Bij al deze werkzaamheden zal deze heer zich nu „geheel en uitsluitend" wij den aan de taak der graanverzameling op een salaris van f6000, daarbij ter zijde gestaan door een plaatsvervanger op een salaris van f3000. Hoe waar lijkt dan de opmerking in een lapdbouwblaadje„De heeren wor den flink uitbetaald, de boereu. die 'liet graan telen, eenvoudig miserabel". DE G0ES8CHE TEÈLE. Die 'tGoessche teèltje nog nie kent, Die is bepeèld gin gladde, vent. Vin je ergens mer 'n Goesschenèr, Je' oort ok z'n "teèle dat is wèr. Wir a je komt of weer je ok bint, De Goessche teèlè is 'ter bemind. Mè die voe 't eerste 't teèltje is 'oort, Versteèt biekans gin ienkiel woord. Wan aorige woorden 'oor je zat; En 'k geef er ier 'n stuik of wat. 't Is, altied ouder ons gezeid, Natuurlik mè voer aorigheid. 'n Sneedje brood mie stroop bemand, Eet „stropiestute" in 't Goessche land, En 'tresje dat er overschiet, Eet „kouwelette" of 'lAist het niet. In de „achterspenne" We den boer Ligge de ouwe matten op den vloer. In „spinne," a 'k me nie vergis, Vin je aol dat goed -en estbèr is. De „pitketel", dat nuttig dienk, Angt in den „trasbak" an de „rienk." De „piezel" en de „perrebagge," Bin spullen die me „in schure zagge", Precies as ,,'tvek," „de voerk" en ,,'tdilt' En nog vee meer, a je 'r nog wilt, Noe gloof ïk dat kkwè stoppe kan, Wan anders zeit de kranteman: Is 't wee zoo'n flauwe lange mop Ik neein dat boerevers niet op, En dat was spietig, is 't niet, wèr? Wan '-k ok nog wat anders klèr. P. BOUDENS Az. (N. Z. Ct.) Pensioen verleend van f 276 aan J. J. v. Dort, wed. H. J. v. Dort, schip per 1ste klasse bij de visscherijpolitie op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen. Apotheken. Zondag a.s. zal te Goes geopend zijn de apotheek van G. v. d. Hoek; te Middelburg die van L. K. v. d. Harst JJzn.; te Vlissingen die van C. G. Baert. Middelburg. De politie heeft zekeren C. J. Dh. gearresteerd wegens het plegen van ontuchtige handeling met een. 12-jarig meisje in de fabriek waar hij werkzaam is. De man is aan de justitie voorgeleid. Gisteren had in bet daarvoor be stemde lokaal aan de Goesche korenmarkt de eerste veiling van êieren plaats, uit gaande van de onderafdeeling Walcheren der V. P. N. Alvorens; met de veiling aan te van gen, sprak de voorzitter der onderafdee ling, de heer J. Kraamer, de aanwezigen toe en dankte de kooplieden voor hun opkomlst; hij deelde mede, Rat de in brengers leden der V. P. N. moeten Zijn, het koopen der eieren is echter voor ieder vrij', al zal men het 'op prijs ^stel len als ook de koopers lid wenschen te worden. Op een vraag van don voor zitter meenden de aanwezige kooplieden, dat het beter was deze eerste maal de geheele partij eieren, 7000 tot 8000, in een koop te veilen, in het vervolg zul len steeds tien kisten ieder van 500 stuks tegelijk worden geveild. De voor waarden, waaronder deze eerste veiling zal pfaats hebben, werden voorgelezen, voor later zal, na ingewonnen informa ties biji andere veilingen der V. P. 'N., een vast reglement worden vastgesteld en nageleefd. De voorzitter zeide, dat do eiermijn Ret verwachte succes zal heb ben. De heer P. Raes', de leider der veiling, wees ~er op, dat ook de koop lieden bij de "veiling belang zullen "heb ben en ging daarop tot de veiling over, hij begon met f 10.50 en daalde af met 10 cent, tot dat op f 9.40 per 100 stuks de partij afgemijnd werd. Door het bestuur is een circulaiite verspreid, waarin nadere miededeelingenu over het werken en het doel van den eiermijn worden gedaan. Zij, 'die geen circulaire ontvingen, kunnen die aan het secretariaat Balans "E 109 aanvragen. Goes. De heer Th. Kik alhier is met ingang van heden benoemd tot kommies te water, met standplaats Lobith. lerseke. Het zoogenaamde derrie steken is reeds a,s. Zaterdag afgeloopen. De eige naar van de derrie in de Westerschelde is voornemens zijn bedrijf stil te leggen daar de turf niet meer droog wordt. Ook in de Oosterschelde wordt geen derrie meer gestoken, daar- geen schepen meer komen uit Holland om 'te laden. -Met St.ct. 214 is verzonden de akte de N. V. Oestercultuur voorheen wed. .H C. Kakebeeke Gz., alhier. Zoutelande. Herbenoemd tot burgemees ter dezer gemeente, de heer W. van Sighem. Arnemuiden. Faillissement uitgesproken van J. Bliek Hzn., vroeger bakker en winkelier, thans werkman. Curator is mr. J. J. Heijse. Zferikzee. De Stct. no. 213 bevat de statuten van de N. V. „Scheldebank," alhier. Oprichters zijn: A. G. v. d. Velde, J. Enzlin, P. M. Panny, allen te Zierikzee, J. W. v. Oeveren, Nieuwerkerk, F. D. van Vessem, Bruinisse en A. C. de Oude te Ellemeet. Oostburg. Benoemd tot organist der Herv. Kerk dhr. C. Schijye. Axel. Gisteravond te acht uur werd de bel' van 't stadhuis geklept, ten tee- ken dat er brand was. Spoedig werd bekend, dat een houten gebouw, waar in vlas bereid wordt in "brand stond. Het gebouw ging weldra in vlammen op, gevoed door den brandbaren inhoud. Hoe de hrand ontstaan .is, is nog on bekend. Het gebouw stond aan de Vaart- wijk en behoorde aan de firmanten Og- gel', Kosten en den Doelder. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Haulerwijk, J. S Hartjes, cand. te Apeldoorn; te Zeerijp, C. v. Noppen te N. Pekela; te IJselmonde, J. Nauta te Mijnsheerenland. Bedankt voor Sint Annaland, door S. A. C. Rijnenberg te I lien- Dode w aard Middelburg. Do afd. Middelburg der Gustaaf Adolfvereeniging zal 30 Oct. a.s. de Hervorming in een openbare samen komst herdenken. Sprekers ds. J. de Visser en dr. J. P. Cannegieter. De cantate van Bach „Ein fes be Burch ist unser Gott" zal uitgevoerd worden. Ds. J. K. F. Mantz nam "Zondag afscheid van de gemeente te Hall bij Brummen met de woorden Markus 426 30. Z.Eerw. werd toegezongen Ps. 121:4 na toespraken van dr. v. Ravestein, uit Eerbeek, en ds. v. Ramshorst, uit Bram men. Geref. Kerken. Beroepen te Koudekerk a. d. Rijn, J. Sybesma te Zierikzee. Geref. Gemeenten. Beroepen te Nieuw-Beijerlaud, A. Mak- kenze te Ridderkerk. Oud Geref. Gem. Beroepen te Colijnspïaat tot leeraar L. Franke, voorbeen loerend ouderling al hier. 1 Geslaagd te 's-Gravenhage voor de hoofdacte de heer A. Berkhey te 'Oud- Vossemeer. En te Utrecht voor het poli- tie-diploma met aanteekening de heer J. Cambier te Philippine. De lessen aan de V. U. zulten weer geopend worden op 19 Sept. 3 u. nam. door den Prorector dr. L. Boaman. Zondag 16 September. Ned. Herv. Kerk. Op Zuid- en Noord-Beveiand. Baarland, vm. en nm. ds. Meloen. Biezelinge, 9,30 u. ds. Nauta, bev. 2 u. ds. Mantz, intrede. Borssele, 9,30 u. en 2 u. ds. Elenbaas. Colijnspïaat, 9.30 u. en 2 u. ds. H. L. A, Feijkes. Cortgene, vm,. en nm. ds. Lij sen. Driewegen, 9.30 u. ds. Jonker, coll. 'Chr. School. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins. 'si-Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, 9.30 en 2 u. ds. Warners, 'sll. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. 's Heerenhoek, 2 u. ds. Buinink. 'sH. Hendrikskinderen, vm'. en nm. ds. Steenkamer. 1. Hoedekenskerke- vm. en nm. ds. v. Essen. lerseke, 9.30 11. en 2 u. ds. Boer. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle, 9,30 u. dr. Schmidt, 2 u. g. d. Kats, 9.30 en 2.30 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, 9,30 u. ds. Meloen, 2 u. g. d. Kxabbendijke, 10 u. en 3 u. ds.. Muller. Kruiningen, 9,30 u. ds. Steenbeek, voor- ber. H. A., 2 u. ds'. de Vries. Nieuwdorp (bewaarsch.) 9,15 u. ds. Bui nink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand;, 2 u. ds. Jonker, coll. Chr. School'. Rilland-Bath, 10 en 2.30 u. ds. Visser. Schore, 9,30 ui. ds,. Steinz. Waarde, vm. en nm. ds. Wijngaarden. Wemeldinge, 10 u. en 2 u. ds. JJrost. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds. Boisse- vain. Wissenkerke, vm. en nm. ds. v. d. Linde. Wolphaartsdijk, 9.30 en 2.30 u. ds. Ste- genga. Op Walcheren. Vlissingen, avond ds. Terneden. Arnemuiden, 9.30 u. ds. Mulder, 2 u. ds. Pott v. Leerbroek. Biggekerke, 9,30 u. dhr. Calliber, nm. ds. KoMewijn, b. k. coll. inw. Z. Domburg, vm. ds. Koldewij'n, nm. g. d. Gapinge, Vm. en nm. (Is. Maas. Grijpskerke, 9,30 u. leeskerk, 2 u. ds. Kroese. Kleverskerke, vm. 10.30 u. ds. Semmelink. Koudekerke, 9,30 n. ds. v. Empel 'en 2 u. ds. Postma. Meliskerke N. en St. «Joosland, vm. en nm. ds. Tak. Oostkapelle, 9,30 u. g. d. nm. ds. de Wijk. Ritthem, 9,30 ui. ds. Jonker. Serooskerke, vm. en nm. ds. Müller. St. Laurens, vm. en nm. ds. v. 'tHoff. O. en Wi. Souburg, 9.30 u. dsl Terne- den, 2 u. ds. de Visser. Vrouwepolder, Vm. ds. Kroese. Veere, vm. dr. Werjlund. Westkapelle, vm. en nm. ds Reus. Zoutelande, 9,30 u. ds. do Wijk. 't Zand, 10 u. ds. Jonker, 6 u. ds. Kroese. Geref. Gemeenten. Middelburg, Segeerstraal, vm, nm. en av. ds. v. Oordt. Goes, 9.30, 2 en 6 u. ds. Fraanje. Ongelukken. Te Rotterdam is een 49-jarige koopman door de tram overreden. Zijn toestand baart zorg. Gistermiddag bad te Sommelsclijk een: droevig ongeluk plaats. Van het in aan bouw zijnde gemaal van het stoomgemaal is, door onbekende oorzaak een gedeel te van het stellingwerk benevens hot stei- gerwerk van de heimachine ingestort. De daarbij aan het werk zijnde manschap pen konden zich nog intijds redden, be>- halve de ongeveer 24-jarige J. v. d. I. uit Sliedrecht. Deze werd door het val lende zware heiblok getroffen. Eenigq uren later is dp man aan de gevolgen zijner bekomen verwondingen overleden. Te Mu-sselkanaal is een kind van eeo schipper .uit Groningen verdronken. Schipper P., van Hoogeveen, die gisteren uit zee te Zwartsluis terugkeerde, meld de dat bij Urk zijn vrouw en 11-jarig zoontje overboord sloegen en verdron ken. Te Wij-he is een schipper juit Rhenen in den Ussal verdronken. Oorlogsellende. In een wei land in de Ooy onder Ubbergen werd een Duitsch jongetje van twee jaar ge vonden, met een briefje op de borst get- speld waarin vermeld stond, dat moeder was gestorven en vader gesneuveld. Een tante beval thans het kind in de lief dadigheid van den vinder'aan. Smokkelen. Een zestal Duitsclie Vrouwen hadden zich te Gennep elk van niet minder dan 100 stuks zeep voorzien. Haar opvallende kleeding wekte achterdocht, zoodat zij werden gearres teerd. Natuurlijk konden zij zonder zeep vertrekken. Spionnage. De van spionna- ge verdachte en in verband daarmee door den hoofdcommissaris geschorste hoofd agent der Rotterdamsche politie is door den burgemeester aldaar definitief uit den gemeentedienst ontslagen. Schoenerschip opgebracht. Volgens het rapport van het van Zweden te IJmuiden binnengekomen schoenerschip „Catrina" is dit met hout beladen zeilschip in de Oostzee door een Duitsch patrouillevaartuig aangehouden en naar Swinemunde voor onderzoek op gebracht. Daartoe was men overgegaan, omdat eeri verklaring, ontbrak, dat de lading binnen Holland zou blijven en niet naar een met Duitschland in oorlog zijnden staat zou worden uitgevoerd. Na vier etmalen in Swinemunde te zijn vastgehouden, kwam het verlangde be wijs en mocht het schip de reis voort zetten. Miltvuur. Te Herbaijum is milt vuur onder het vee van den veehouder Zijlstra geconstateerd. -Slachtoffer van zijn gierig heid. Een rentenier, zekere S., te Hui- sen, die wordt geacht te beschikken over vijf ton, nam uit loutere gierigheid, om dat de fietsbanden hem te duur waren, een fiets weg en gebruikte daarvan de banden. De politie snapte hem echter, zoödat zijn bekende gierigheid hem ,nog duur te staan komt! Meel uit riet. Nu het riet tot meel vermalen wordt, stijgt de prijs hard. De gemeente Sloten (Fr.) heeft haar riet gewas nu verkocht voor f1100, terwijl vroeger nooit meer dan f400 betaald werd. In twee verschillende wijken van Gorinchem werden gisteren uit broodkar ren brooden genomen. De bakkersjongens waren onmachtig dit te verhinderen. De vrouwen, die zich het brood toeeigenden, hadden geen bonnen, doch betaalden het brood'. Ook uit een bakkerswinkel werd zonder bon brood weggenomen en "Tiet geld op de toonbank geworpen. Goedkoop,vleesch. In de ge meente Weert maakte een stadsomroeper bekend, dat bij een slagpr vleesch vani vette kalveren 'te bekomen was a 35 ct. per pond. Daarop volgde slager S. die het voor 32 ct. gaf. Slager N. kom het nog minder en bood hetzelfde voor 30 ets per pond. S. liet zich dat niet gevallen en noteerde 28. Daarop liet N. met b-reed gebaar bekend maken, dat hij zijn vleesch voor 20 ets. per pond beschikbaar stelde. Uit de gevangenis ontsla gen. De Leidsche student, die indertijd zijn meisje te 's-Gravenhage van "het le ven heeft beroofd en in de strafgevan genis te Leeuwarden werd opgesloten, is tot herstel zijner gezondheid naar Da- vo® overgebracht. Een kranige honderdjari- g e. Gistermorgen stapte een kranige grijs aard de poort van de Marinekazerne te Amisterdam binnen. Op zijn borst droeg hij 't Expeditiekruis en de gouden me daille voor 36-jarigen trouwen dienst. Aan den onderofficier van de wacht maakte hij zich bekend als de gepen- sionneerde marinier le kl'. "Stade. Het was' de honderdjarige heer Stade uit den Haag. De oude'heer werd dade lijk naar de kamer van den aerste-offi- cier geleid, waar de commandant en de eerste-officier hem. ontvingen. Onder h. t het genot van een kop koffie en e n sigaar vertelde |de heer Stade zijn her inneringen uit zijn diensttijd, hij: werd weer jong, toen hiji verhaalde van de expedities, die hij had meegemaakt. Te zijner eere gaven de tamboers en pijpers „de Russische taptoe" ten. ge- hoore. Stade stond kaarsrecht terwijl hij naar de bekende muzigk luisterde c(nl bedankte de tamboers "pn pijpers o.a. met de woorden: „Jongens, toen ik 14 jaar was, nam ik dienst als pijper. Ik dank jullie wel, jongens, dat je me die mu ziek weer hebt laten hooren." En tegen een der pijpers zei hij': „Jongen, geef mij die fluit. Ja, ja, zoo een heb ik er nog thuis." Bij het verlaten der kazerne hield hij nog een toespraak tot de jonge recruten van de mariniers. „Ja, jongens," zei hij bij het afscheid, „ik geloof, dat ik met den hel'm,' geboren ben, maar ik blijf toch nog de oude „Piet." (Piet Is de bijnaam voor een pijper.) Daarna stapte de oud-soldaat de ka zerne uit, vergezeld door een familielid. (Ub'd.) Stopgezet. De biscuitfabriek tu trix" te Leiden heeft wegens g< brek aan grondstoffen haar bedrijf tijdelijk moe ten stopzetten. De wollenstoffenfa- briek der firma M. Aelen te Tilburg isi, wegens totaal gebrek aan kolen, stop gezet, waardoor 200 man werkloos wor den. De militaire lakenfabriek van de firma E. Elias te Tilburg is we gens gebrek aan kolen, stopgezet. Brand in de „V e e n d ij k". Naar de Msb. meldt, is de brand aan boord van de „Veendijik" op reis van Batavia naar Padang uitgebroken in de lading, welke brand echter niet van ernstigeH aard was. Het Schip keert naar Batavia terug. Brand te Etten. Woensdagmid dag brak door een nog onbekende oor zaak brand uit in het pakhuis van de grossiersfirma Smits en Zonen te Etten. Van de 3 wagons bloem, eenige par ijen rijst, suiker, "koffie en thee,, die gr war ren opgeslagen, konden met behulp van j de toegeschoten militairen ongewr 180 balen gered worden. Van den inboedel kon siechts weinig gered worden, het pakhuis en aangrenzend woonhuis brandden to-t taal uit. Brand. Te Gemert zijn de wonin gen bewoond door H. Maas en 'C. v. d. Burgt door brand vernield. Geen dier bewoners "was verzekerd. Te Winschoten is gisteren gevanke lijk binnengebracht de 36-jarige J. H., koopman te Munsterscheveld, wegens po ging tot doodslag veroordeeld tot ander half jaar gevangenisstraf en bovendien tot zes maanden gevangenisstraf ter zake van verboden uitvoer. Op 10 Juni was hij uit het huis van bewaring te Winschoten ontvlucht en sedert werd hij on het ziekenhuis te Haeren (Duitschland) verpleegd. Daar zijn hem twee teenen afgezet. j De Spiegel van deze week bevat behalve een frontphoto van prof. Grpy- danus eeu kiekje van het congres van den Bond van a.r. en de Vereéniging van c. h. gemeenteraadslleden in Park- Zicht te Amsterdam. Men onderschpidt de Zeeuwsche a. r. „strijders" Wabeke, Dekker en J. A. Dominicus; voorts Duy- maer van Twist, p. van Vliet en de onder de photo met name gjenoemden. Voorts een photo van de vergadering der Synode van de Gereformeerde Kerken, doch geen der Zeeuwsche leden schijnt zichtbaar. Treffend is ook de reproductie van de schilderij van den Belgischen schilder- Van der Ouderaa (1880) „Op weg naar den brandstapel." Koopvernietigende gebreken inden veehandel, door A. v. Leeuwen. 's-Gravenhage, A. de Jager. De bedoeling van deze op best papier gedrukte uitgave is aan landbouwers en veehouders "den weg te wijzen omj te verkrijgen ontbinding van den koop bij ontdekking van verborgen gebreken; eau advocaten en veeartsen iets aangaande veehandel en daaruit mogelijk voortsprui tende geschillen te doen weten. Een em ander wordt in populairen vorm voor gedragen, en bevat tal van bijzonderhe den omtrent alle denkbare ziektegeval len en gebreken inzonderheid bij paar den en koeien. Dat het werk reedseeta tweeden 'druk beleeft, 'bewijst hoezeer 't in verschillende kringen en terecht I gezocht wordt. Christelijktijdschriftvoor jongens en meisjes. Onder redac tie van mejuffrouw J. L. F. de Liefde en den heer A. L. Gerritsen zal D. V. te beginnen met 1 October a.s. bij den uitgever E. J. Bosch Jbzn. te Nijverdal, verschijnen een tijdschrift voor jongens en meisjes onder den titel „Vrij en Blij". Als medewerkers treden op de meest bekende van onze schrijfsters en schrij vers voor kinderen. De afleveringen, elk van 32 pagina's, in gekleurd omslag, geteekend door C. Jetses, verschijnen tweemaal per maand en geven naast een „vervolgverhaal" in ieder nummer een op zichzelf Staand ver haal. Voorts: versjes, grappen, spelletjes, kunstjes, handwerken, slöjd, raadsels, we tenswaardigheden, briefwisseling, iets voor de kleintjes. Alles met een over vloed van teekeningen van bekende tee kenaars. De abonnementsprijs is gesteld op f 1.95 per halfjaar. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken,,1 waarbij o.a. zijn ver oordeeld wegens verboden vervoer van goederen in een visschersvaartuigJ. S., 33 j., H. B., 56 j., beiden lerseke, en J. v. A., 32 j., Wemeldingef allen schipper,, de le en de 2e beiden tot f25 b. s. 25 d. h. en de 3e tot f40 b. s. 40 d. h.; over treding distributiewetJ. A. G. J. v. W., 54 j., vischventer, 's-Heerenhoek, en M. H., 47 j., hvr. v. Th. S., winkelierster, Vlissingen, beiden tot f 10 b. s. 10 d. h. diefstal: H. M„ 50 j., kuipereknecht, Mid delburg!, gedetineerd, tot 1 jaar en 6 m. gev. straf met aftrek voorarrest; R. M. d. J., 49 j., wed. C. J., werkster, Colijnspïaat, tot 6 m., J. d. K., 20 j., koopman, Middelburg, tot 3 m„' en C. M. G., 19 j., pakhuisknecht, Middelburg, tot 2 m. gev. straf, de laatste voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar, en J. P., 12 j., Zonder beroep, Vlissingen, tot f 10 b. s. 3 w. tuchtsch., H. B., 16 j., zonder beroep, Goes, tot f 15 b. b. 1 m. tuchtsch., en A. M. B., 15 j., zon der beroep, Overslag, tot f 10 b. s. 2 w., tuchtsch., en poging tot diefstalM. S., 19 .j, boerenknecht, M. v. d. S., 16 j., arbeider, F. d. V., 19 j., werkman, alJen Kloetinge, en J. S., 19 j-, soldaat, Heerle, de le, 3e ein 4e ieder tot f 10 b. s. 10 d. h. en de 2e tot f 10 b. s. 10 d. tuchtsch. Inzake Th. P. d. H., 18 j„ zonder be roep, Zoulelande en P. B., 27 j., werk man, Koudekerke, beklaagd van overtre ding der jachtwet, zijn de vonnissen in' eersten aanleg bevestigd. Arr.-Rechtbank te Middelburg. De éerste zaak was heden die tegen B. J. S. te Sluiskil, thans gedetineerd die bekende een valsche verklaring te hebben opgemaakt, waarbij V. Corlvriendt verklaarde bang te zijn voor hel leenen 1 van f350; waarop D. Hartogh hem dit geld gaf en bovendien een door hem,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2