WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1917, Onderwijs. Jngezonden Stukken. Allerlei. Burger !fike Stand laatst® Bericht©?!. ie Een Woonhuis 2e. Een Woonhuis Een Woonhuis 15 perceeieti GROND, 880 Woonhuis en Erf, fiSSST «»ji «a. Ad verten tiers. li Woensdag 19 September 1917 in het openbaar verkoopen VaJsCh is veelszins de voorstelling alsof Etrijü zoui bestaan over allerlei doel, dat fle Staat heden tot zich trekt. Wie isTer, die de armen niet wil hel pen? de verhoudingen in het bedrijfsleven niet wil' doen beantwoorden aan men- sehelijken maatstaf? de kinderen niet getrouw ter school wenseht? onverschil lig isl voor het lot van zieken, invaliden, ouden van dagen? niet begeert, dat mis dadigers op den rechten weg worden ge bracht? Valsch is de voorstelling, alsof de strijd daarover loopt. De strijd gaat over het middel om dat alles te hereiken; over de macht, welke daarvoor heeft te zorgen. Moet de Staat dit alles doen? Of isl "dit veeleer de taak der, ethische factoren; waarvan de Kerk is als het middenpunt, de vuurhaard? Ultra-kerkelijk ben ik niet. Dat scholen buiten noodzaak uitgaan van de Kerk ,acht ik verkeerd. Verdedigde „De Standaard,, het denk beeld omt zelfs alle particuliere armen zorg diaconaal te maken, daartegenover heb ik volgehouden, dat naar 1 Tim. 5 de orde deze iseerst de naaste bloed verwanten; dan wie op andere wijizeiruet een behoeftige verbonden zijn; eindelijk de Kerk, die, zoo mogelijk, zelfs moet trachten wie door haar verzorgd wor den, terug te brengen tot de eerste of de tweede rubriek. Maar de Kerk is toch het voorname instituut om 4e werken op het leven barer l'eden in de vrije maatschappij. Zoo moge ik met haar aanduiden alle ethische machten, die voor het sociale gebied beteekenis hebben. En zoo zegge ik dan, dat ook in de- Zen de moderne Staat de Kerk loochent. Hij alleen is voor 'het maatschappelijk bestaan genoeg. Hij is de bron van het l'even. Hij zal armen verzorgen; hij zal zoo heet het zedelijke plichten, plichten onmiddellijk opge'egd door God, maken tot rechtsplichlen. plichten, door hem voorgeschreven; hij plaatst zich ook voor het gewone leven tusschen patroon en werkman verscheurt zoo ver moge lijk ,den zedelijken hand tusschen bei den; hij maakt in leerdwang een politie- ireglement voor het familieleven; hij zal zorgen, dat de menschen in den kwa den dag geen gebrek lijden; hij zal toe zien, dat de kiezers hunnen plicht bij de stembus vervullen; hij zal de zedelijke verbetering van misdadigers ter hand nemen; niet gelijk zeker plichtmatig is voorzoover de straf het gedoogt, maar geheel, ja, in plaats van te straffen.; Het zedelijk leven kan voor de maat schappij' worden uitgeschakeld. Verdwijnt de Kerk morgen, den staats man baart dit geen zorg. En zoolang >ij bestaat, bekommert hij zich weinig om haar. De Staat is, voldoende. En evenwel kan de Staat niet de Kerk Wat hij op die wijze voortbrengt, is vervangen. niet meer dan verschrompelde vrucht en valsche schijn. Ja hij doet erger nog. Hij vermoordt het zedelijke leven. De ouders behoeven niet meer toe te Zien op het geregeld schoolgaan van hun kroost. De Kerk heeft niet noodig daar toe te vermanen. De wet zorgt "thans1. Laten de menschen verkillen in vrek heid tegenover de armen. Het hindert niet. Met het belastingbiljet komt toch het geld. En dat is immers alles. Voor de belangen der werklieden kan de patroon onverschillig wezen. De ze delijke plichten Zijn in rechtsplichten om gezet. 'De wet leert hun voortaan wat de zedelijkheid eischt. De Kerk behoeft niet aan de poort der gevangenis de ontslagenen op te wachten om ze onder hare hoedé te nemen. De verbeteringskuur is juist af- geloopen. En wat de zedelijke reconva lescent nog behoeft, zal de staat hem wel geven. Niet slechts de wilde agitatie om naar d© stembus te drijven, kan ophouden. Ook wordt het ernstig vermaan Om in dezen verantwoordelijkheid te besleffen, overbodig. De stemdwang maakt dit over bodig;. (Zoo is "in ons midden, in het christe lijk Nederland, mee door der Christenen hulp, verrezen de moderne, zich alver mogend wanende, het hoogere lieven ver woestende Kerk-Staat. En terwijl al deze dingen gebeuren; de Kerk wordt miskend en vertreden; de ethische machten tot verdorring wor den gebracht; ons volk wordt ontzield, zijn er zelfs Christenen, in wier ge moedskalmte te dezen opzichte nauwer fgks een rimpel wordt gezien." (*068. In de vacatures van leeraar aan den cursus voor de hoofdacte aan de Rijks Normaallessen weiden benoemd •voor Nederlandsche taal de heer Th. J. JWillemise, benoemd leeraar aan de Rijks Normaallessen te Goesvoor teekencn de heer Klarenbeek te Hoorn en voor aardrijkskunde de heer A. K. Zweedtei, ?earaar aan de R. II. B. S. te Goesc (M. Ct.) •fBuitm. deUjfchriil <t* Een woord aan de landbouwers mar aanleiding van de uitgeschreven protest-vergadering tegen de regee- ïingsKiaatregelen. Het is tegenwoordig waarlijk niet Ke- toakkehjk en er is veel wijsheid en teer hartigheid vooi noodig om. in alles zich zóó naar 's lands noodwetten te gedra gen, dat wij ons doen voor God en men schen kunnen verantwoorden. 'En nu be doel ik nog maar den geest van de wet en niet de letter. Maar aangenomen, dat de regeling soms fouten bevat, en niet altijd rechtvaardig is tegenover de boeren, dan mag men dat aan de overheid zeer zeker wel dui delijk zoeken te maken, maar dan meen ik, dat men 't zich tegelijk wel ernstig dient af te vragen, op welk een wijze men dat moet doen. Ik ben toch zeer bang voor protest en verzet, vooral in deze ernstige en inge wikkelde tijden. De regeering heeft al zoo veel op hare schouders. Laten we liever voor haar bidden, dan op een of andere wijze haar taak te verzwaren, door haar den voet dwars te zetten. En voorts laten wij, boeren, bedenken, dat wij nog 't minst recht hebben tot klagen. Wij zijn en blijven onder dat alles in vergelijking met véle van onze medemenschen nog in de beste conditie. De druk van 't algemeen wereldgericht drukt ons 't minst; laten wij dan onze eigene bete van ons eigen graan, maar dat God ons in Zijn voorzienig bestuur verleend heeft, met onzen evenmensch deelen, zooveel moge lijk volgens noodbeschikking der regee- jring. Die bete zal ons volgens Haggaï I er niet te minder om zijn, of liever nog: niet te minder ons smaken en voeden. En nu wil ik alle klagers en morrers en oppositie-mannen niet zoo hard val len, want als men waarlijk toch maar meent, dat we onderdrukt worden, zoo is dit alles te dragen niet zoo gemakkelijk, daar Salomo zoo naar waarheid zegt: „Voorwaar de onderdrukking zou wel een wijze dol maken", maar men dient wel ernstig, ja biddend te onderzoeken, of wij waarlijk onderdrukt worden en niet te kleingeestig en egoïstisch zijnen of 't niet peter is ons te schikken en aan te passen aan de abnormale tijden. Er is al beroe- (ring en verwarring genoeg in de wereld. De wereldbrand is reeds zoo fel en heet. Laten wij' toch toezien om door woord en daad nog niet meer olie in 'tvuur te werpen. En nu weet ik wel: ik heb niets nieuws gezegd, maar 't was mij er slechts om te doen de beroerde gemoederen, eenigszins tot bezinning te brengen door een oude bekende waarheid op het ge moed te drukken, en alzoo er toe op te wekken in kalme onderworpenheid te handelen, maar geen stappen te doen het zij dan met schijn van recht of terecht, maar dat toch het gevolg zou kunnen hebben, meer te verliezen dan te win nen. JOB. WISSE Mzn. Bóggekerke, 3 Sept. 1917. Zaterdagavond ging een dichte auto in ongewoon snelle vaart te Leeuwarden langs de nieuwe stad zuidzijde in de richting van de Vrouwepoort. De weg, dien de auto nam, was niet zeer regel matig, zoodat toeschouwers den indruk kregen, dat er iets aan de stuurinrichting onklaar was. Bij het Schavernek moest de auto een bocht nemen, het voertuig ging echter recht door en botste met groot geweld tegeu een leuning van de vaste steenen brug aldaar, die brak. Met Met zooveel kracht had de botsing plaats, dat het metselwerk, waarin de leuning- pijlers vastzaten, uit elkaar werd gerukt. De auto stortte bij den hoogen wal van het Schavernek te water. Door het raampje van de carosserie wist men met veel moeite de drie inzittenden: een ingezeteae van Leeuwarden en twee personen uit de provincie, met behulp van ladders en touwen te redden. Eerst na een tiental minuten gelukte het den chauffeur op het droge te krijgen. De ongelukkige was blijkbaar met 't hoofd in de modder terecht gekomen en gestikt. Het slachtoffer is de zoon van den wa genverhuurder, den lieer H van Sneek. Zondagmorgen 4 uur is vau een mi litaire vracht-auto, uit Harderwijk op weg naar de slachterij te Hulshorst, de as gebroken. De inzittende geïnter neerde Belgische soldaat A. Meessaert werd tegen een boom geslingerd en was onmiddellijk dood. Zon dagmorgen is te Egmond aan Zee het lijk aangespoeld van een vlieger. Op het lijk werd gevonden een bruin lederen portefeuille, waarin verschillende beschei den, o. a. een dienstneming in het Fran- sche yreemdelingenlegioen van 1/6 1917, ten name yan Julian Bidele, geboren te Philadelphia !9 April 1890, van beroep bankier, een dienstorder, waarin opge dragen wordt op 17 Augustus 1917, des n.m. te half twee uur van St. Pol naar Duinkerken te vertrekken en een brevet van vlieger, behaald in Amerika in de Aeroclub op 11 October 1916. Voorts werd op het lijk gevonden een bedrag van 365 francs aan bankpapier Te Schijp is een smokkelaar, door een sol daat commies die hem tevergeefs het halt toeriep, dwars door het lichaam ge schoten. De gewonde werd naar het gasthuis te Roosendaal overgebracht. Te Ulvenhöut had een vrouw het onge luk met de dorschmachine in aanraking te komen, waardoor haar een bovenarm werd afgesneden. Een werkman aan een brouwerij te Amsterdam werd door een riem schijf gegrepen met het nood lottig gevolg dat hij gedood werd; het lichaam was totaal verbrijzeld. Onder Nispen is een soldaat, die smokkelwaar vervoerde en op het haltgeroep er van door ging, door een soldaat-commies doodgeschoten. De oud-minister Störmer is op 47- jarigen leeftijd te Petrograd overleden. De gemeenteraad van 's Gravenhage benoemde tot wethouder in de vacature Jansen den heer J. W. Alberda, lid van de Tweede Kamer, de overige aftreden den werden herkozen. De gemeenteraad van Haarlem ver koos tot wethouders, in de plaats van de niet herkozen liberale raadsleden wethouders Mi doo en Loosjesde heeren mr. Bomans (kath., lid der Tweede Ka mer) en mr. Bruch (antir.). Het huis van bewaring te 's-Gra- venhage is thans zoo bezet, dat voor korten tijd niemand ohderdak wordt ge geven. Alleen snellere berechting van kleine misdrijven kan aan dezen toe stand. een einde maken. Groet--, 4 September 1917 Granen geen noteering. Opgaaf van de marmzecters der gemeente. Eieren per 100 stuks i 8.80 a t'0.Mid- denprps per 25 stuks f2.20 Aan portion lieren f 0 Boter per kilo f 2.40 f 0 Middenprös per batve kilo ;1.20 Koomboter f0 Eendeieren ct. Ganzeneieren ct. Poeleieren ct. Afwijkende boter f 0. Aanvoer boter 33 pond Aanvoer eieren 39 stuks. Aanvoer Eendeneieren stuks. Aanvoer Kalkoeneieren stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N Aanvoer eieren 4430 Prijs f8.80 a f0.— 100 stuks. Vlissingen, 4- September 1917. Boter per halve kilo f 1.20 a f 1.225. Eieren 104 stuks f9.a tO Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goesi 3 Sept. 1917. Groote veiling (export). Appelen (Binnenland) f 8f 15, idem (Buitenland) f 12f 24, gevallen zoete ap pelen (Binnenland) f3f5.50, idem (Bui tenland f5f6, idem zoete (Binnenland) f5—f9.20, idem (Fabrieken) f9—f 12.30, idem (Buitenland) f 7f 12.20, Peren (Bin nenland) f 4f 13, idem (Buitenland) f 5 f 22, Gevallen peren (Binnenland) f 2— f 4.50, idem (Buitenland) f 2f 4.50, sjalot ten f 16, noten f6, alles per 100 K.G. Woensdag en Vrijdag weer export.vei- xveiling. Dinsdag, Donderdag en Zater dag kleine veiling. Veilingsvereeniging „Kapelle-Bjezelinge en Omgeving". Kapelle bij Goes, 3 Sept. Groote Veiling. Appel voor Buitenland f 7f 15, peren voor idem f 6f 17, Meirapen voor idem en fabriek f 5, afgewaaide appels voor Buitenland f 5f 10, idem voor fabriek f 8.06f 11.93, perenkroet voor Buitenland f4, idem voor Binnenland f3.01. Kleine veiling. Jutten f 15, Triernph de Viè'ne f9.25 f 10.25, Clapps Fav. f 14, Beurré Hardy f 6.50f 7.25, Beurré d' Amanlis f 6.80 f 8.25, Muskuspeer f 6f 7A Duch. Wil liams 6f 8.25, Duifjespeer f 7, Calle- boutspeér f6.70f7.25, Marsepijpeer f6, Wittebroodspeer f 6, Calabas Carrafon f5.50, Jaques Lebel f7.50f7.75, Ganse bout f7.25f8.25, Constantijn de Groot f 7.590f8.25, Zoete Ribbeling f8, Prin- cesse Nobel f 8, Zommer Courtpendu f 8 f 10.05, Pruimen van f 10f 17, alles per 100 K.G., Blauwe Druiven 58 tot 59 pent per K.G. Middelburg. Op de Maandag gehouden groenten en fruitveiling werden de vol gende prijzen besteedClapps Favorite 1319 ct., jutten 16 ct., Beurré de Me- rode 1018 ct., Beurré Hardy 8 ct., Beurré d' Amanlis' 812V2 ct., William Duchesse 7 ct., Piecose de Fievana 10 ct., marsepijn peer 8I/2 ct., scharlaken 57 ct., bergamotten 6 ct., suik ©rijpeer 7 ct., glasapeel 20 "ct., The Queen 8 Va ct. ,blómi zoet 10 ct., citroen appel 9 ct., iroodenwijn appel 12 ct., coxpomona 10 ct., Codlin kesmiet 11 ct., druiven 3840 ct., pruimen 10I7V2 ct., thoma- ten 1416 ct., suikerboonen 2231 ct., snijboonen. 2335 ct., .uien 1214 ct., alles per K.g. bloemkool 612 ct., roo- de kool1 515 ct,, savoije kool 4—12 ct., witte kool 9 ct., sla IV22i/2 ct., andijvie 14i/2 ct., komkommers 13 ct., alles per st.uk; augurken 2226 per 100 stuks; spinazie 2849 ct., zuring 811 ct., postelein 20 ct., alles per mandje; peen 68 ct., prei 11 ct., ka- roten 5 ct., rapen 58 ct., rammenas) 4 ct., selderij 25 ct., pieterselie 1 ct. alles per bos. Groote veiling: afval zure appels ct., zoete appels 6 ct., peren 4 ct. en goud reinetten 10 ct. per K.g. Vlissingen, 4 Sept. 191.7 Bij de gisteren gebonden groenten- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Andijvie 20 a 72 ct., kropsla 24 k 51 ct., .zuring 25 ct., alles per mand. Kervel' 25 ct. per kleine mand. Peten 81/2 a 10 ct., ramenas 3 a 31 '2 ct.. sel derie 2 a 3Vs ct., uien 9l/2 a IOV2 ct., kroten ö1/^ a 6 ct., prei 12i/2 a 16 ct., rapen 5 ct., alles: per bos. Witte kool 81/2 ct., bloemkool 2 a '6 ct., savoije kool 4i/2 a IIV2 ct., roode kool i2Va a 17 ct., perziken 1 k 6tya ct., alles per stuk. Suikerboonen 16 ct., princes- seboonen 282 a 29i/2 ct., snijboonen 14y2 a 24 ct., peen7 Va ct., tomaten 15 a 171/a ct., scharlakenperen 11 ct., bergamotten 131/2 ct., Dirkjes' lO'/a ct., Clapps Favorite 20 Va ct., Groninger ber gamotten 10 a lli/2 ct., Beurré de Mer rode IOV2 ct., jutteperen 15 a I6J/2 ct., trosappelen 8 ct., Bisinarck 111/2 ct., ct., Codlin Keswick 14 ct., Lord Suf- field 16 ct., alles per K.g. Veilingavereen. „Eendracht maakt Macht". Krabbendijke, 29 Aug. Groote Veiling. Ponspeer f3; Gieze Wildeman f3; Weidrager f3; Pergamoth f3; William f3.50; Bellefleur f3 a f3.50; Beurré Merode f 12Zure appelen f 13 a f 14 Trevo Ï20; Callebas f14, alles per 100 K.g. voor het buitenland. Goudrenetten f 11f 12,60; Peren f3 zoete f4,50 a f7 a f4; Appels' zure f3,10 a f5,50; Appels Fabriek (afval1). Appels zure f5 a f9; idem zoete f4 a f9,10; Peren f4 a f9, alles per 100 K.g. voor het binnenland. Kleine Veiling. Peren 416 ct. Appels zure 4—8 ct., idem: zoete 511 ct., Pruimen 12 ct., alles per kilo. Rhabarber 5—10 ct. per bosje. Krabbendijke, 31 Aug, Groote Veiling. Bonspeer f3; Gieze Wildeman f3; Wei- drager f3; Klespeer f3; Bergamoth f3; William: f3,50; Spekpeer f4 a 9Bel lefleur f3,50; Trevo f20; Callebas f 14, alles per 100 K.g. voor het buitenland. Goudrenetten f 11,50 a f 12,60; Peren afval f 11,30 a f 11,50; Appelslzure, f 11,20 a f 12,80; idem zoete f5 a f6, alles per 100 K.g, voor het binnenland, (fabriek.) Kleine Veiling. Appels zure 211 ct., idem' "Zoete 5 6 ct., Peren 512 ct., alles per kilo. Witte -kool' 16—23 ct. per stuk. Bloem kool 2850 ct. per 2 stuks. Huiselijkemythologie. Doch ter, die op 't gymnasium is„Moeder, de heidenen hadden voor elke zaak vroe ger een aparte godheid, wist u dat?" Moeder: „Ja zeker 1" Dochter: „Nou, zeg dan eens, wie of de god van de keuken was?" Moeder„De god van, de keuken, wacht 'seven, wel natuurlijk de god Pan". Van 31 Aug.—3 Sept. i TERNEUZEN. OndertrouwdJ. Rie mend, jni. 27 j. en E. C. 't Gilde. 26 j. jd. Getrouwd: F. Engels, '21 j. jam en C. M. van de Welde, 20 j. jd., C. van Alten 30 j. jm. en P. J. AV. Geelhoedt, 27 j. jd., A. Beerens', 24 j. jm). en D. J. Machielsen, 18 j. jd. l 1 Bevallen: M. L. v. Laere, geb. Yste- baert, d., L. Dieleman, geb. de Mul, d. Overleden: C. Wisse 14 d., K. Hame- link 72 j.,wedr. v. M. v. Pienbroefc, P. J. Schoonakker, 4 im d., C. N. v, Dijke, 57 j. m. v. S, de Feijter. A. C. Faas) 3 m. z. j j Over de maand Augustus. HEINKENSZAND. Gehuwd: 9, Petrus Jacobus1 „Goetheer, 44 j. wedr. en Pau line Gaui, 37 j. jd., 16, Adriaan Vroon land, 45 j. wed±. en Margarietha Maria van de Waart, 18 j. jd. Geboren20, Adriaan Cornelisi, 2. V. Jan de Méij en Anna Raas, 29, Anthoi- netta Maria, d. v. Gillis lloek van Dijke, en Adriana Karelse. Overleden: 1, Johanna de Jonge, 84 j. 'Weduwe van Aalbregt Knuijt; 13, Ma- rinus Huige, 57 i, ongeh.; 13, Janna de Jonge, 70 j„ echtg. van Jan Heijboer; 22, te Middelburg: Maria Maïgarelha Be- lage, 42 j., echtg. van Jacobus Hoogen- boom. OUDELANDE. Geboren: 23, Adriana, d. v. Jan Korstanje en Maatje Jozina Oele. Overleden13, Izaak Adriaan Burgel, 64 j., echtgenoot van Adriana Korstanje; 24, Johanna, 5 mnd., d. v. Adriaan op 't Hof en Maria Mol. KLOETINGE. In de heden gehouden raadsvergadering werden de heeren M- Eversdijk en C. v. Liere herkozen als wethouders, werd de secretaris de beer v. Bunm als "zoodanig beëedigd, geïn stalleerd en door den voorzitter en den Raad gelukgewenscht, en daarna tot amb tenaar van den burgerlijken stand be noemd. KOUDEKERKE. Gekozen tot wethouder in de vacature-De Lange de heer J. A. Contant, die de benoeming heeft aange nomen. TeiegrfUlse h W ear oerioiit. Naur waar-nemingen tn dan morgen van 4 Sept. medegederid door hei Eon. Ned. Meteor. Instituut tn Be Bilt. Hoogste barometerstand 767.7 te Maas tricht, laagste boven 755 te Oost.Duitsch- land. Verwachting tot den avond van 5 Sept.: Zwakke tot matigen Oostelijken wind, nevelig tot licht- of halfbewolkt, waar schijnlijk droog, behoudens kans op on weer iti het Zuiden. Iets warmer overdag. Heden werden ons twee welgeschapen Zoons geboren: JAN JOHANNES eu GEERLING RIEMER. Ds. en Mevr. DAMRiemek. l Bodegraven, 31 Aug. 1917. Heden overleed zacht en kalm in den ouderdom van ruim 77 jaren, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer ADRIAAN VAN WAARDE, in leven Burgemeester dezer ge meente. Namens de Familie, J. AV. F. VAN WAARDE. Nieuw- en St.-Joosland, 1 September 1917. ■WllBI IIIUilHIP— ilHlllii— Heden overleed, in den ouder dom van 46 jaar, na een langdurig, doch geduldig lijden, mijn geliefde Echtgenoot en der kinderen zorg dragende Vader, de heer WILLEBOORD STR00. Namens de Familie: PIETERNELLA STROO— A geb. de Vos. Westkapëlle, 3 September 1917. Uun, die iets te vorderen hebben van- s' of verschuldigd zijn aan den boedel H. VAN SPRANG -Van Lioro wordt verzocht opgaaf of betaling te doen ten kantore van Notaris PILAAR vóór 18 September a.s. OP ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR te Goes: a. des morgeus te 10 uur te Kamper land, in het café „Nimrod", voor Wed. en Erven JACs. N1EULENBERG, van met erfpachtsrecht, te Kamperland, aan den Veerweg B 49, groot 1 A. 86 c.A. Verhuurd aan P. Felius tot 1 Mei 1918 voor f60.'sjaar. met erfpachtsrecht-, aldaar, B 50, groot 1 A. 85 c.A. Verhuurd aan Wed. H. Barentse, tot 1 Mei 1918, voor f60.'sjaars. 3e. met erfpachtsrecht, aldaar, B 83, groot 2 A. 37 c.A. Verhuurd aan Adr. de Smit, tot 1 Mei 1918, voor f64.58 'sjaars. b. des namiddags te 2 uur te Wissen- kerke, in het café „de Kroon": Ie. voor Wed. en Erven JACs. MEULEN- BERG, van welke in erfpacht worden bezeten, nader bij biljetten omschreven He. voor Mevrouw Wed. en Erven W. J. VADER VAN 's GRAVENPOLDER te Wissenkerke, aan den dijk, groot 65 c.A. Bewoond geweest door Jacoba de Regt. üe Notaris J. W. VER HULST zal op des voormiddags ten tien uur, op de; hofstede „Dauwemdale", bewoond door den heer A. C0RNELISSE Jr., aan den Segeersweg, in de gemeente Middelburg, ijphtt 1 bruin Merriepaard oud 10 jaar, 1 Zwart Merriepaard oud 5 jaar, 1 bruin Merrie paard oud 4 jaar, 2 bruine Merrie veulens 13 baatgevende Melkkoeien, 1 kalfdragende Vaars, 1 vette Vaars, 2 2-jarige Vaarzen, 2 l'/2-jarige Vaarzen, 2 Aanhoudkalve- ren, 1 11/2-jarige Springstier, 30 Kippen en een Haan, Karnhond met Hok Veerwagen, 2 Menwagens met toebe- hooren, waarvan één op ijzeren assen, Melkkar, 4 Ploegen, Eggen in soort( 2 Veldsleden met Borden, Sleepdeur, Voorsleper, Handblok, Karnmolen, Kortmolen, Mangelmolen, Mangelrasp, Hooihark, Hooischudder, Cultivator, Geeselstoel met Steen, Boomgaardlad der, Trap, 3 Kruiwagens, Hooizaag, Boogzaag, Vleeschblok, Waterbakken, Slijpsteen, Schalen en Gewichten, Wa- genzeil, Kort- en Langhouten, Reepen en /Blokken, 1 aardenwant, Landbou wershand-, Melkers- en Zoldergereed schap verder een stel Wagenborden, Horden en Staken, Klaverruiters, Wil gen- en Doornen Mutsaards, Melkplan- ken, een partij Kanthooi en Rieten eindelijk Nagras, Etweide, een partij Mangels en meer. Gesn gelegenheid iet stalling. Muziek wordt niet toegelaten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3