Uit de Provincie Graan uit Amerika. Reuter seint uit Washington: De onderhandeling over den uitvoer van graanladingen naar Nederland zjjn onderbroken, doordien het Nederlandscne ministerie van gedachten wisselt over een tegenvoorstel. De vorige week was er besloten dertig graanladingen vrij to laten ,maar het is nog niet zoover geko men, omdat men het niet eens is over de hoeveelheid welke aan de Belgische relief commissie toebedeeld moet worden. Veertig ingezetenen van Eindhoven en omliggende gemeenten hebhen een adres gezonden aan den minister van buitenlandsche zaken, waarin erop gewe zen wordt, dat door of op last van de Duitsche regeering is doorgestoken de djjk van het z.g.n. Kempensche Kanaal, teneinde, volgens berichten in bladen, hel steeds toenemend vluchten uit bezet België naar Nederland in den vervolge tegen te gaan. Adr. wijzen erop, dat door deze daad een groot deel van de omstreken van Eindhoven is onder water gezet, waardoor niet alleen in het alge- ameen groote schade is toegebracht aan de woonhuizen, stallen en landerijen van adressanten, maar bovenal van de met aardappelen en groenten beteelde opper vlakten de opbrengst geheel is verloren gegaan. Adr. verzoeken Oen min. slappen te doen ,dat van de Duitsche regeering scha devergoeding worde verkregen. Rantsoeneering van gas. De Rijks-Kolendistributie heeft voorde rantsoeneering van gas en electricitoit voor het tijdvak van 1 October 1917 tot en met 31 Maart 1918 de volgende regelen vastgesteld. Gas. Aan alle particuliere verbruikers speet worden verstrekt: I. als minimumrantsoen: a. voor .ver lichting: in October 1(1 M3, November 22 M3, December 26 M3, Januari (24 M3, Februari 19 M3, Maart 13 fcub. M.; b. voor bij-koken (waterverwarming enz.) 10 Ms. per gezin per maand, vermeer derd met 2 Aï3. voor elke persoon, waar uit het gezin bestaat. II. als vast rantsoen voor verwarming: 180 M3 Voor eiken door de Brandstof- fencommissie geboekte gashaard, waar voor van het brandstoffenrantsoen 6 H.L. steenkool wordt afgetrokken. Bovenstaand minimum-rantsoen is de gemiddelde behoefte van de kleinere ver bruikers in de groote stelen, zoodat, mits de uiterste zuinigheid wordt be tracht, met dit rantsoen wordt toegeko men. In gemeenten, waar het gemiddeld verbruik in 1914 lager was dan boven genoemd minimum rantsoen, mag uil den aard der zaak het minimum-rantsoen niet hooger worden gesteld dan het gemiddeld verbruik in 1914. Aan alle gasbedrijven zal in 'de eerste (Lagen van September worden medege deeld, welke hoeveelheid gas in het tijd vak. van 1 October 1917 tot 31 Maart 1918 kan worden afgegeven. Elke ge meente moet een zoodanig stelsel van gasrantsoeneering invoeren, dat elke ver bruiker zijn mini mum-rantsoen ontvangt. Opgemerkt zij', dat deze rantsoeneering is gebaseerd op een maandelijkschen aan voer uit het buitenland van 80,000 ton gaskolen. Onze heeren critici. Onderstaande is een staaltje van de wijze, waarop de bekende Is. Querido, de criticus uit het Handelsblad" een paar -mede critici, die 't wel eens wagen met hem van meening te verschillen, te lijf gaat: "Moet ik uw grappig-zotte en boosaar dige, lampootige onbenulligheidjes, in afgunstig venijn, schuchterlijk voorbij gaan? Uw ziek-prelentieus geschetter pa hol gedaver schuchterlijk aanhooren? Uw potsierlijk-armelijk geraas en tonggege- kïikklak. uw zwetserigboemhee ren op is mijn vocabulairMijn gek ke en uw nog gekkere hooghartigheidjeS zijn immers om uiteen te springen van het lachen. Kom, groote critici, la h ereis effetjes, kietelachtig-stiekempjes. Kom, houdt het emstmjom, ook voor de bui tenwereld, nu niet langer vol. Wij, aima- ces, weten toch allemaal waar het om gaat, amices en collega's, beste heeren. Onder ons gefluisterdan gesproken, omi te gieren, heeren. Ha hahahah kom nou geweldige Tartuffes-maniieke's wjj weten er toch allemaal niks van Kom groote kleintjes bleeke maehte- ioozen, doe nu niet zoo dik, zooha- haha om te gieren handen in de zij heeren. Kom, lachen lachen jul lie meejullie, vernietigende of prij zende oordeelaars" In verband mot het niet in behan deling nemen door de Eer te Kamer van de op het oogenblik van de ontbinding bij haar aanhangige wetsontwerpen, zijn thans opnieuw bij de Tweede Kamer eenige ontwerpen ingediend. Eieren. De minister van landbouw heeft be paald dat voor iedere hoeveelheid van 100 volversche kipeie en, waarvoor con sent tot uitvoer wordt afgegeven voor de dagen 2 tot en met 8 September a.s., een hoeveelheid van 3d volversche kipeieren beschikbaar moet worden ge steld; dal een deel van de beschikbaar te stellen kipeieren, besterad voor distri butie door de gemeentebesturen, zoomede een ander deel, bestemd om te worden geconserveerd, moeten worden geleverd t«jen een prijs van f8,50 per 1(X) stuks. St. ct.) Teev oeder De Toe wijzing^comnrss e voor veevoe- dor doelt meie, dal roor September de j*avoïgeii<to rajitsoeiieii willeen worden ge distribueerdVoor bedrijfspaarden 100 K.G., waarvan ongeveer de helft in kracht- voeder, voor pluimvee 15 K.G. maïs en voermeel per 100 stuks. Eenige bijzondere* categorieën krijgen voeder in de hoeveel heden en soorten, waaromtrent de veo- voederbureaux weldra bijzonderheden kun nen mededeelen ,maar voor hoornvee en varkens wordt geen voeder beschikbaar gesteld. De Toewijzings-comimissie voor vee voeder te 's-Gravenhage maakt, inge volge art. 1, letter d, van het besluit van den minister van landbouw, nijver heid en hapdel d.d. 2 Jung bekend, dat bestelbiljetten voor veevoeder, te leveren in de maanden October en November a.s., moeten worden ingediend uiterlijk 15 September a.s. bij de veevoedJelrbu- reau'S in den lande, waar formulieren en inlichtingen verkrijgbaar zijn. Petroleum. Het lid der Tweede Kamer de heer Van der Voort van ?ijp heeft de volgende vragen tot den minister van landbouw gericht 1. Heeft de minister maatregelen ge troffen, teneinde te voorzien in de be hoefte aan petroleum voor verlichting van de localiteiten van het herhalings- opderwijs, de normaallessen, het vaktee- kenonderwijs, enz. in die gemeenten, waar niet over ander kunstlicht kan worden beschikt 2. Zoo ja, kan de minister over deze maatregelen eenige medcdeeling aan de Kamer doen? De nieuwe spoorwegdienst. De Commissie van toezicht op de Prov. Stoom bootdiensten in" Zeeland, die zich reeds eenige dagen geleden tot de Maat schappij tot exploitatie van Staatsspoor wegen had gewend om er op te wijzen, dat aanzienlijke inkrimping van de trei nen op de Zeeuwsc-he lijn tot groote teleurstellingen bij het reizend publiek moet leiden, heeft thans opnieuw een schrijven tot die Maatschappij gericht naai' aanleiding van het in èen onzer vorige nummers vermelde adres van de heeren J. A. van Heel en dr. J. W. Jenny Weijerman te Goes. Indien onver hoopt moet worden aangenomen, dat niet meer dan vier treinen per dag in. elke richting zullen kunnen loopen, heeft de commissie in elk geval tegen het ver zoek van genoemde heeren bezwaar. De door het militair gezag vastgestelde scheepvaarlvorordeningen en het mijnen gevaar zijn oorzaak, dat de Provinciale boot tussehen Vlissingen en Bieskens bij donker niet kan varen. Reizigers van den trein, die 4.30 van Roosendaal ver trekt en 6.35 te Vlissingen aankomt, vin den dus gedurende het winterhalfjaar geen boot meer. Gevolg van de door de heeren Van Heel en Weijerman ge vraagde regeling zou dus zijn, dal na om streeks half één voor met don trein aan gebrachte reizigers geen gelegenheid meer zou bestaan, om Zeeuwsch-Vlaanderen Westelijk deel te bereiken. Met het oog daarop geeft de commissie aan den trein welke thans 1.37 van Roosendaal ver trekt, de voorkeur' boven dien van 4.30. De trein, welke thans orn 7.29 des avonds van Iloozendaal afrijdt, geeft te Vlake aansluiting op de laatste booten van Hansweert naar Walsoorden en Neuzen, zoodat de reizigers nog omstreeks 10 uur Hulst en Neuzen kunnen bereiken. Verlating van deze booten is met het oog op de scheepvaartverordeningen on doenlijk; de booten kunnen niet wachten op een trein, welke eerst ongeveer 9.55 van Roosendaal vertrekt. Daarmede zou dus een belangrijke correspondentie op Zeeuwsch-Vlaanderen Oostelijk deel ver loren gaan. Zoowel Westelijk als Oostel. Zeeuwsch-Vlaanderen zouden derhalve met de door de heeren Van Heel en Weijerman gevraagde dienstregeling be langrijke aansluitingen missen. (M. C.) Bij de directe belastingen enz. zijn o.a. benoemd: P. J. de Blaeij tot kom mies 3e klasse te Rotterdamis ver plaatst L. A. J. Snoodijk, kommies 2e klasse van Coevorden naar Wijhe; is eer vol ontslagen J. A. Constondse, rijksklerk 2e kl. ter inspectie Oldenzaal. Bij de post en telegrafie benoemd tot assistent te Middelburg de brieven besteller G: A. Scheffer aldaar; te Vlis singen, de conducteur le kl. A. C. de Jonge, van het spoorweg postkantoor no. 2 (zeepostkantoor) aldaar; tot conducteur 2e kl. te Amsterdam (spoorwegpostkan toor no. 1) de adsistent J. C. Philips, •te Middelburg; tot conducteur 3e kl. te Vlissingen (spoorwegpostkantoor no. 2) zeepostkantoor, de brievenbesteller C. L. Priem, van het postkantoor aldaar. De commandant der stelling van do monden der Maas en der Schelde (commando Zeeland) heeft een verorde ning uitgevaardigd (dit ter verduidelijking van een bericht in ons vorig no.), waar bij de invoer van paarden, rundvee, var kens en schapen is verboden, tenzij ge dekt door geldige documenten. Verder het vervoer in andere dan binnmlandsche richting alsmede de in- en uitslag uit panden en erven van paarden en. vee, allo ton uitvoer verboden genot- en voe dingsmiddelen voor mensch en dier, uit gezonderd hooi en stroo, en verder mar garine, benzine, petroleum, nieft eetbare vetten, oliën, zaden, metalen, zeep, zeem leder, wollen garens, sajet, rubber en gut tapercha, alsmede van de uit of met een der laatstgenoemde zeven stoffen vervaar digde artikelen, behalve als do goede ren gedekt zijn door geldige docuraante». In iedar geval is het vervoer in andere dan binnenwaartsche richting verboden van auto-, motor- en rijwielbanden, wan neer deze voorwerpen niet zijn voorzien van fabrieksmerk en nummer. Ieder houder van paarden moet binnen 14 dagen schriftelijke aangifte doen van de dieren bij hem in eigendom. Van ver voer van paarden of vee moet 24 uur van te voren worden kennis gegeven. Ver der wordt verboden, op markten en open bare wegen tal van met name genoemde artikelen ten verkoop voorhanden te heb ben of aan te bieden, belialve als men van een zakboek is voorzien. Verboden is meer in huis of e-rf te hebben dan redelijkerwijze voor eigen ge bruik of voor het uitoefenen van een bedrijf noodzakelijk is. Deze verordening is gemaakt voor het geheele gezagsgebied van den comman dant, m;iar kan geheel of ten deele bui ten werking worden gesteld voor bepaal de gedeelten. Voor de geheele provincie wordt de verordening tot 15 September buiten werking gesteld en daarna in haar geheel voorloopig voor Walcheren, Noord- Beveland, Schouwen en Duiveland, St. Philipsland. en Zuid-üeveJand, behalve (voor de liaven van Hansweert en voor het Zeeuwsche deel der gemeente Ril land-Bath. Voor verschillende gemeenten in de andere deelen van Zeeland wordt zij ook na 15 September gedeeltelijk bui ten werking gesteld. Do, Nederlandsche Vereeniging van Zaaigraanhandelaars, gevestigd te Goes, vergaderde Donderdag in Hotel (.'ontrol te 's Gravenliage en verzond aan den mi nister van landbouw een request waarin bezwaren geopperd worden tegen de nieu we regeling der zaaigranendistributie, waardoor „de handelaren in zaaizaden in hun handel ten zeerste belemmerd en geheel afhankelijk gemaakt worden van de onderscheidene landbouwmaa! schap pijen, welke in den laalsten tijd hoe lan ger hoe meer door oprichting van ver- koopbureaux, als concurrenten van den handel optreden. „Uitgaande van de erkenning, (bit con trole noodzakelijk is, vraagt de vcreeni- ging zich' af of het billijk mag worden geacht, dat de controle van de zaaizaden zoo goed als geheel is opgedragen aan de I-apd houw-maatschappijen, alzoo aan een lichaam, hetwelk zelf zaaizaden in koopt en verkoopt. Reeds zijn de. han delaren verplicht geweest, de door hen, vaak na jaren van inspanning verkregen, adressen hunner clientèle aan de land- bouwmaafcscliappijen ter hand te stellen en deze geheel in de finesses van hun za ken in te wijden, doch nu zal doo-r do nieuwe regeling bovendien veroorzaakt worden, dai, hoewel schijnbaar de han delaren en de landbouwmaatschappijen op één lijn worden gesteld, de controle der zaden en in hoogste instantie de keu ring geheel aan laatstgenoemde wordt toe vertrouwd, die daaraan voorwaarden ver binden, tengevolge waarvan de hande laar met verlies zal verknopen". Adressanten dringen ten slotte aan op een nieuwe regeling. 1 ftïJdtfelhurQ. Alleen Zaterdag werd hier tussehen de (60.000 en 70.00 K.G. af- vaifruit geladen voor verzending wel een bewijs, dat ook op Walcheren de storm erg heeft huisgehouden onder het fruit. Het Was Zaterdagavond voor de politie geen zware taak de gasverbrui- kers onder de winkeliers aan te manen nja 9 uur bet licht uit te draaien, slechts een enkele was over tijd. Verwonderd heeft het ons echter, dat Zoovele hun ner nog over petroleum beschikken, het geen wij ook bij enkele particulieren za gen. De winkeliers, die gas hebben voor verlichting hunner zaken, zijn wel ver plicht te trachten op een of andere wijze toch langer open te blijven, nu de be palingen niet gelden voor de gebruikers van electrisch licht onder hunne colle ga's eoa zij hopen dan ook, dat spoe dig het ..gelijke monniken gelijke kappen", in dezen zal worden toegepast. Het Middelburgsch muziekkorps geeft Vrijdag 7 September te hajjf acht weder een uitvoering op het Molen water. De ,V1. 53, een visscherssloep, is door den storm in het Sloe op de steen- glooiïng vastgeJoopen. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde hoeft het verblijf in zijn gezagsgebiod ont zegd aan: den 32-jarigen verlof houder J. Petrie uit Amsterdam; den 23-jarigen ar beider L. Cauwels te Aardenburg; den 23-jarigen arbeider R. Hoogerwerf te Aar denburg en den 30-jarigen arbeider L. Debree te Aardenbuig, allen wegens het betrokken zijjn bij den smokkelhandel. In de tweede helft van de maand Augustus zijn in deze gemeente inge komen: C. M. Roozemond, onderwijzer, Noordsingel S 179, van N. en St. Joos- land; J. F. Visser),, directeur gevange nis, Kousteensehen djjfc P 5, van Arn hem; A. Heijstek, agent van politie 3e kl., Veersche weg T 254, van Kortgeno; A. P. van Tiel, poetser S.S., Broe E 121, van Boxtel; J. Koene, landbouwer, Seis weg It 130, van Grijpskerte; G. A. van der Harst, Korte Delft G 7, van VVageningenvrouw van J. Sohier, Lan ge Giststraat F 205, van Helder; A. C. H. Wessels, boomkweekersknocht, l^otn- bajdstraat C 79, van Berkel en Roden rijs; W. K. Meulmeester, varensgezel, St. Janstraat I 44, van Amsterdam; S. A. Comelisse, officier Leger des Heils, L. Singelstraat N 204. van Amsterdam; C. J. Blok, lots werkman, St. Janstraat 1 51, van Goes; J. Adriaanse, bakkers knecht, Kalvermarkt K 298, van Assen •wed. J. A. GeJdof geb. Colijrt, LanguM riole K 376, va» Vaere; W'. A. W.eijn.- man, bloemenbinder, 'jte Delft G 22, van Rotterdam; J. A. Bosschaart, 'tuinman, Noordsingel R 70, van KoudekerkeL. J. Basting, scheepmaker, St. Janstraat 1 37, van Vlissingen. Vertrokken: Mej. A. M. S. Sna- kenbroek, van Langeviele K 205/6, naar I)en Haag; P. J. J. A. Linthuis Nedor- fetraat, O 190. Rotterdam; A. J. Bex, Bree (Et 124, Maastricht; G. A. van Bcij- num, Nieuw straat 11 '34, Zuilen; 'C. '\Y. J. Bink, Dwarskaai G 106a, Leeuwar den; mej. N. Harten, Noordsingel R 53, Rijswijk; mej. J. L. do Mijttcnaere, Loa- dënsche kaai H 54, Schiedammej. J. C. E. Desson, Rouaansche kaai G 143, 's-Gravenhage; M. Fh. llmer. Ylissing- sche straat 1 162, s-Gravenhage; mej. G. P. van Eek, "(voordpoort plein M. 292, Utrecht; H. J. J. -Heeren, Molstraat N 187, Geertruidenberg; van Velzen, Ver- vverijstraan N 138, Bergen op Zoom; J. Minnaar, Kinderzorg S 42a, Rotterdam; vrouw van W. Sanderse, Spanjaardstraat F 68, Vlissingen; mej. M. E. Cohen. Vlas- markt K 156, Amsterdam; wed. R. Gans, ij at. Schoolstraat I) 29, Rotterdam; H. de Wit, Pijpstraat N 220, Koudekerke; mej. J. A. Oranje, Spuistraat F 106, Bot terdam; wed. J. de Witte. Schoorsteen- vegerssingel Q «4, Delft; J. A. Kroon, Lange Delft I 33, Rotterdam; méj. J. M. Lampe, L. .Noordstraat C 32, Bergen op Zoom; K. Minderhoud, Seisweg R 145, VlissingenO, A. Bouma, Hofplein E la, Arnhem. Goes. Do heer Louis Verwer is dezer dagen eigenaar geworden van het mooie hotel „De Korenbeurs" op de Groote Markt; en heeft zich gehaast enkele ver beteringen en verfraaiingen aan dit ho tel aan Ie brengen, teneinde den goeden naam dien het reeds bezat, te besten digen en zoo het kon uit te "breiden. Het in stijl' Louis XV opgetrokken gebouw leent zich voor een uitgebreide beschrij ving; wij zullen 'hiermee evenwel wach ten tot het gebouw, na den oorlog, in teruggekeerde normale tijden, naar de in zichten van den heer Verwer geheel zal rijn in orde gebracht. Wat dit logement reeds onder de vorige eigenaars was, blijft 't: een rustig' hotel met comfor tabel ingerichte kamers. In de vestibule prijkt aLs van ouds het familiewapen der Ketelaars (burgem. Ketelaar 1777- 1794)1 bewoonde dit gebouw voor het tof lo gement werd ingericht. De conversatiezaal is cloor uitbreking van gen muur, welk? deze zaal scheid de van het kantoor, aanmerkelijk ver groot, en ingericht voor schrijf- en lees zaal', daarvoor is de ontvangsalo». en daarachter de tuin. In de ontvangsalons ztfn nieuwe fauteuils aangebracht; de eet zaal, "tevens „ontbijtzaal voor de gasten; de van ouds ruime en luchtig ingerichte slaapkamers, op de eerste verdieping, zoowel voor enkele personen als voor familiën, de badkamer, welke, voldoet aan alle eischen van reinheid en ge zondheid; het maakt alles een uitsteken den indruk. De heer Verwer hoopt later aan zijn inrichting een groote vergader zaal toe te voegen, ruimte biedend voor ruim honderd personen; waartoe de pok- kamer bestemd schijntdoor 't uitbreken van kasten zal deze zaal m/et haar an tieke pLnfond en halken zich over de gan- gjche lengte van het gebouw uitstrekken. Op deze zelfde verdieping bevindt zich aan het achtergebouw een nooddeur met noodtrap naar de straat. "Beneden is een vertrek tot bergplaats yan koffers e.d. ingericht; de reeds ruime keuken met bijkeuken heeft insgelijks nog ruimer aan zien gekregen, tengevolge van het uit breken van kasten. Kortom, de heer Ver wer heeft bereids blijk gegeven voor Zijn taak berekend te zijn. „De Korenbeurs" belooft onder zijn leiding te zullen blij! ven wat het reeds was: het eerste hotel van onze stad. Het zij den nieuwen eige naar van harte toegewenscht. Men deelt ons van geachte zijde mede; Mr. Dignus Keetlaer trad in functie 1 Jan. 1777, vroeg ontslag 22 Maart 1794, overleed 1 Dec. 1794. Zjjn winterverblijf was het tegen woordige hotel „Korenbeurs". Zijn zomerver blijf was „Den Berg", op het eind van den Heernisseweg. Dit huis is daarom nog bekend bij geboren Goesenaren als Ketelaarsberg. Er zullen hier 24 Oostenrijksehe kinderen voor veertien dagen in gezins verpleging worden opgenomen. Rilland-Bath. In do Vrijdag gehouden gemeenteraadsvergadering, waarin alle le de ntegenwoordig waren behalve de heer van der Werff, die ernstig ongesteld is, werd mededeeling gedaan, dat tot zet ters waren herbenoemd de heeren C. van der Werff en A. Blok Jz. Door den heer de Jager werd namens de commissie voor het nazien der gemeenterekening mede: deeling gedaan, dat deze in orde was bevonden, waarna deze werd vastgesteld in ontvang op een bedrag groot f 48579.38 en in uitgaaf op f 48327.20V2, dus met een batig saldo van f 252.75. Vervol gens werd de gem/eentebegrooting aan-1 geboden in ontvang en uitgaaf op f38549.36. Do voorzitter merkte op, dat er nog een provinciaal blad inzake ver hooging der onderwijzersjaarwedden was ingekomen doch dat die zal behandeld worden wanneer de begrooting meer in het bijzonder wordt onder het oog gezien, terwijl ieder raadslid dan tegen dien tijd na kennis Ito hebben genomen van dit blad zijn gevoelen kan mededeelen. De heer C. de GoffauKodde werd van de 21ste naar do 15de klasse in den hoof- d el ijken omslag teruggebracht. Eveneens werd ontheffing .verte- nd aan de heeren Adr. van Disseldorp, mb. Veriiofstadt, Ant. Verheijen, Jobs. Elshout en J. H. Signorgo wegens vertrok uit de gemeente. Op een opnieuw ingediend verzoek var» de» heer va» Roosmalen, om de ver ordening waarbij het aantal vergunnin gen in de gemeente bepaald is te wijzi gen werd andermaal afwijzend beschikt. Ook werd afwijzend beschikt op een ver zoek van den (Jommandant van het 31ste Landweer Bataljon om gebruik te mo gen maken van het archiefkamertje op het. gemeentehuis dooi- hein en zijn Ad judant. l)e Raad was algemeen van ge voelen, dat door het toestaan van het verzoek de Burgemeester en de Secre taris zeer in hun vrijheid worden be lemmerd, zoodat het verzoek met alge- meene stemmen van de hand werd ge wezen. Enkele lecfen waren bovendien van oordeel, dat bij ernstig zoeken nog wel wat anders was te vinden, anderen meenden, dat door den Commandant een bureau gebouwd kon worden terwijl an deren bang waren, dat, wanneer eenmaal gunstig was beschikt men -weer ordenan cien en telefonisten kreeg, die weer er gens anders op het gemeentehuis moes ten verblijven wat lastig is voor den Bur gemeester en den Secretaris. Vervolgens zeide de voorzitter, dat het dezen dag een bijzondere dag was, na melijk de jaardag van H. M. de Konin gin. Hij hoopte, dat zij onder Gods ze gen, nog vele jaren tot welzijn van land en volk moge regeeren en stelde voor namens den Raad het navolgende tele gram te zenden. „De gemeenteraad in ver gadering bijoen, biedt Uwe Majesteit op dezen dag zijn beste wenschen aan en hoopt, dal Uwe Majesteit nog vele jaren, ons land en volk zal mogen regeeren, Voorzitter L. J. Lucasse". Daarna zeide de Voorzitter, dat hij na deze blijde tijding een moer droeve ge beurtenis wenschte in het midden te bren gen. De heer van der Werff hel oudste lid van den Raad is zeer ernstig ziek. Vele jaren is hij reeds lid van den Raad, bovendien oud-wethouder en tevens Amb tenaar' van den Burgerlijken Stand. De Voorzitter hoopte namens allen te spre ken, wanneer hij wenschte, dat, kon het zijn, spoedig de ernstige ziekte een gun stige wending mocht, nemen ein dat hij weder spoedig hersteld in ons midden mocht zijn. Algemeen vond zoowel het gesprokene, betreffende onze geëerbie digde Koningin alsmede, dat ten opzich te van den heer van der Werff instem ming. Verplaatst is met 1 September 1917 de rijksveldwachter (brig.-tit.) A. van den Maagdenberg van Rilland-Bath naar 'sf- Gravenhage en de rijksveldwachter J. F. van Baal van Dubbeldam naar Rilland- JBath. Driewegen. Tegelijk met de vestiging van een hulppostkantoor op 16 Sept. a.s. wordt alhier ook een tweede buitenbe stelling ingevoerd. Krabbendijke. Do stormen der laatste dagen hebben alhier ook vreeselijk huis gehouden onder het fruit. De schade is aanzienlijk, doch Lang zoo groot niet als eerst werd gedacht, want do afval werd alhier op de veiling verkocht voor f 11 f 12.80 per 100 K.G., een kolossale prijs. Dat deze prijzen hoog waren en zelfs niet voor geplukte appelen verwacht wer den, blijkt wel uit het feit, dat enkele geplukte partijtjes op verzoek van den verkooper tegelijk tegen denzelfden prijs met <Ien afval werden geleverd. In de gemeenteraadsvergaxiering van Vrijdag werden ingekomen verzoeken van de veilingsvereeniging „E. M M." en den heer A. Westrate tot het maken van een overweg over den Stationsweg vanaf de spoorlijn naar het veilingsgebouw en de zouterij, onder noodige voorwaarden inge willigd; de rekening over 1916 voorloo pig vastgesteld; werd de bcgrooting over 1918 aangeboden, waarop een post van £4500, teneinde de kosten te bestrijden, voortvloeiende uit de distributie en waar op ook de post jaarwedden der onderwij- (zers is veranderd, in dien zin, zooals de vereeniging van burgemeesters en secre tarissen op N.- en Z. - lieve Li n<i heeft aan gegeven; de gelden, te verkrijgen uit den hoofdei, omslag, zijn gebracht op f 19000. Goedgekeurd werd de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur in' ontvang en uit gaaf op f880,74,f325 subsidie van de gemeente. Besloten werd om aan de schoonmaaksters der school en van het gemeentehuis respectievelijk een duurte- taeslag te vertoenen van f 25 en f 10 in verband met de enorme prijsstijging der (materialen; en werd de heer J. de Koning, 'hoofd der Chr. school, als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim herbenoemd. Met hem stond op de aan beveling de heer J. Kooiman, onderwij zer aan genoemde school. lerseke. Benoemd tot ontvanger-griffier der „Olzendepolder" de heer D. Rietveldt de Houdt, hoofd van school I alhier. Wederom een wijziging in 't mos sel varen Nu is weer bericht gekomen van den Duitschon consul te VJissmgen, dat de passen ovor de maand Septem ber niet meer warden uitgereikt. Men denkt dat dit komt door een wrijving tussehen heeren importeurs in België. In elk geval is dit een slecht begin. Spoe dig rekent men echter weer te zullen mogen varen. Ellewoutsdijk. In do haven alhier is aangekomen een scheepje met Zooge naamde gedroogde derrie. Ook in ande re gemeenten zijn schoepjes gearriveerd. Het goedje te e'liter erg nat en een groot gedeelte der hiding is fijn in plaats van aan brokken (steken). Deze derrie wordt aan de gemeenten toegezonden vooo' den prijs van £23.50 per 1000 K.G. fran co. Eenige gemeenten hebben reeds ge weigerd en andere gemeenten hebben on der pretest geaccepteerd. Een. scheepje goede turf, (Re bovendien nog goodkoo- per te, zou meer welkom wezen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2