Binnenland. Uit dö Provincie,. bruik der kaden, enz. komt i^behan deling. De heer Dekker vraagt om het uur van 10 te verlaten en het verbod van nachtelijke ladingen en lossingen te be perkingen bijv. van elf tot vijf. De heer Plazier zegt, dat het laden en lossen Zaterdagavond in dezen tijd geen hinder veroorzaakt, wijl de Boot maar eenmaal vaart. Toch vindt spr. die be perking niet praktisch. Er is gevaar dat die schepen verhuizen naai- buiten de haven, tot in den Wilhehninapolder. Al- wat onze scheepvaart ook maar eenigszins belemmeren en de neringdoenden scha den kan, wordt door spr. ontraden. De heer Dekker wijst op 't vervoer van ree Zondagsnachts, hetwelk zeer hoorbaar is; als dergelijk vervoer voortaan over dag moet geschieden, krijgen ingezetenen en kerkgangers van dat vervoer den last. De voorz. zegt, dat hij op grond der Zondagswet dat vervoer zal verbieden. De heer Dekker betwijfelt of de voor zitter daartoe wel het recht heeft. De heer v. Dissel vraagt of er wel eens klachten zijn ingekomen over dat laden en lossen. De voorz. antwoordt dat bij B. en W. mondeling geklaagd is. De heer Brants zegt, dat daar ter plaatse een zieke woont die er veel last van heeft. De heer v. Dissel betreurt dat, maar acht dat men ter wille van een zieke geen blijvend verbod schept. Toen spr. op de Markt woonde had zijn kranke vrouw van de stoomcaroussel eveneens veei last; doch wat was er aan te doen! De heer Dekker zegt ook, dat men ter wille van een zieke geen verordening wijzigen kan, al heeft hij medelijdon met deze menschen. De heer Fransen v. d. Putte geeft toe, dat er slechts één mondeling verzoek in deze quaestie is ingekomen. Doch de wij ziging is gemaakt in overleg met de directie van de' Boot, welke verklaard heeft geen bezwaar te hebben tegen dit verbod. Waarom zal de Raad nu wel bezwaar maken De heer Dekker heeft in de stukken niet gelezen dat ook anderen geen be zwaar hebben. De heer Plazier zegt dat 'top 'toogen- blik niet schaadt; maai- zoodra de boot meer keeren gaat varen, wordt 't moei lijker. De heer Kakebeeke pleit voor handha ving van 't bestaande, vooral met 't oog op het veevervoer, dat zeer gehoorig is. De heer Dekker stelt voor den Raad te doen beslissen of hij in beginsel voor wijziging is. Alzoo geschiedt, met den uitslag dat er tegen zich verklaren de heeren Risch, Dekker, Kakebeeke, v. Dis sel, v. d. Leeuw, Plazier; en er voor de heeren Brants en Fransen v. d. Putte, zoodat de wijziging is verworpen. VII. Het gunstige voorstel op het ver doek van de heeren Wilton van Reede en Geijsen tot ingebruikneming van gem.- Igrond aan de BleekersLraat wordt, nadat de heer Brants op zijn vraag of door het hek dat daar komt niemand geschaad Zal worden in zijn uitgang, van den voor zitter een bevredigend antwoord heeft ont vangen, aangenomen. VIII. Alsnu komt aan de orde de be slissing op het verzoek van Joh. Kosten tot afkoop van het jachtrecht. De heer Dekker zegt in deze stukken gelezen te hebben dat B. en W. door het ontvangen van nadere inlichtingen [vrijheid gevonden hebben tot hun advies. Spr. vraagt of de Raad die nadere in lichtingen ook mag weten, opdat de Raad op eigen gezag, gelijk het behoort, in Üeze zaak beschikking kunne nemen. De voorzitter en de secretaris geven die inlichtingen. De heer Kakebeeke zegt, dat 't voorstel niet luk raak gedaan is, maar dat de secretaris een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld, terwijl do wethouder Fransen |v. d. Putte als deskundige gezdfè "heeft, waaruit spr. besluit dat wij niet hooger moeten gaan dan den vastgestelden af- koopsprijs, zoodat spr. adviseert 't voor stel aan te nemen, ook zonder dat de (argumenten daarvoor in de stukken ge noemd zijn. De voorzitter erkent de juistheid der Opmerking van den heer Dekker. Voortaan zal dan ook bij dergelijke adviezen voor degelijke toelichting gezorgd worden. Te gen de afkoopsom zal bij dhr. Dekker overigens wel geen bezwaar bestaan. De heer Dekker stemt dit toe. De heer Kakebeeke vraagt of er mee gerekend is dat nu de pachters een even redige vermindering van hun pachtsom zullen krijgen. De voorzitter antwoordt bevestigend. Hierna wordt het voorstel met algem. stemmen aangenomen. LX. Het voorstel tot het bestraten van den Poel weg en een gedeelte van den Ouden Singel wordt zonder hoofdelijke Stemming aangenomen. X. De rekening van het Burg, Armbe stuur 1916 wordt goedgekeurd. Ontvang sten f 84470.56, uitgaven f 72082,92, goed slot f 12387,64. XI. Vervolgens wordt de Gasthuisreke ning 1916 goedgekeurd. Ontv. f 298-30,40, uitg. f 23993, goed slot f 5837,40. Vooraf echter maakte de heer Dekker ©enige opmerkingen. Z Ed. vraagt inlich tingen omtrent den post verdiensten naai en breischool, welke post verdeeld wordt tuaschen het hoofd der naaischool en de öanies regentessen. Hebben deze laatslen look salaris? De heer v. Dissel zegt, dat het ge deelte dat de regentessen krijgen ter be schikking der dames is tot aankoop van prijzen ter aanmoediging voor de meisjes. De heer Dekker dankt voor deze in lichting; doch wenscht nog enkele opmer kingen te maken. Onder de mandaten vindt spr. er enkele, getoekend door den heer v. d. Bosch, bijv.: Scheerloon f31.50, waakloon f 18, en oogarts f 3. Qit is ad ministratief onjuist, wijl toch genoemde heer deze gelden niet ontving. Voorts vindt spr. ook mandaten van Joh. de Lange en Magendans, terwijl toch wel bedoeld zal zijn de stichtingen waarvan deze heeren de administratie voeren. Ook vond hij een mandaat van den heer Korstanje voor kolen; is dit wel juist geboekt? De voorz. zegt, dat het in de gemeente rekening ook voorkomt, de man die het mandaat teekent, is de in ontvangstnemer van het verschuldigde. De heer v. Dissel- zegt, dat die boekin gen zeer eenvoudig zijn. Het is moeilijk om al de leveranciers op mandaten te laten teekenen. Daarom schiet de heer Korstanje alles voor; dit is ter vereen voudiging der administratie, maar bij zijn mandaat zijn al de kwitanties van de menschen aan wie hij uitbetaald heeft, aanwezig. De heer Brants zegt, dat het hem als lid der Financieele Commissie eveneens zoo is opgevallen, doch hem is gebleken dat. deze methode van boekhouding alge meen gebruikelijk is om te voorkomen dat men krijgt een groote reeks manda ten. Hij kan zich daar dus bij neerleggen. Alleen merkt spr. op dat in de voorstel len van B. en W. meermalen sprake is van de gemeente 's Heer HendrikskincLe- ren, hetwelk onjuist is. De heer Kakebeeke zegt, dat 's Heer H.kinderen nog altijd als gemeente op het kadaster bekend staat. Gemaks halve dient men zich hieraan te houden. De heer Risch sluit zich aan bij de uitlegging van den heer v. Dissel inzake de mandaten, welke ook geldt voor 't Gast huis. Men zou een zeer grooten stapel mandaten krijgen, wanneer iedere leveran tie door een mandaat behoorde gedekt te zijn. De begroetingen worden alsnu goed gekeurd. XII. De gemeenterekening 1916 wordt vastgesteld op f292154,77V2 in ontvang en f 284187,90'/2 in uitgaaf, goed slot f 7966,87. XIII. De balans, winst- en verliesre kening der Gasfabriek komt aan de orde. De heer Dekker zegt, dat blijkens mede- deeling van B. en W. door de regeering 32 M3. is toegezegd voor ieder gasver- bruiker. Spr. zegt, dat volgens den direc teur der gasfabriek dat niet het geval is. De secretaris leest de desbetreffende stukken voor, waaruit blijkt, dat de toe zegging geschied is. De heer Kakebeeke merkt echter op, dat de uitdrukking heeft plaats gehad" slaat op de vorige maand. Bij- het Rijks- kolendistributie-bureau is aangedrongen op een anderen maatstaf. Het is dus mo gelijk dat Augustus niet bedoeld is. De heer Dekker heeft nog een opmer king. Indertijd heeft de Gascommissie arm B. en W. geadviseerd om aan den accoun tant te verzoeken om een meer volledig rapport. B. en W. hebben hierop geant woord dat dat niet noodig is. De gas commissie blijft 't betreuren, dat B. en \V. 'tniet met haar eens zijn. Onze vorige accountant was accuraat en gaf altijd vol ledige, nauwkeurige inlichtingen, waar door de directeur ten volle was ontlast. Nu hebben wij van den nieuwen accoun tant slechts de simpele mededeeling ge kregen, dat alles in orde is. Waar dan nog bij komt, dat de boekhouder van de gasfabriek een fout in die mededeeling ontdekt, een mededeeling die door niets wordt geïllustreerd. Vervolgens hebben wij gekregen twee halve velletjes postpapier, behelzende de mededeeling, dat de ge meente debet is f 200 en f 162,50 tot Juli 1917, een belooning, wat dit laatste be drag aangaat, waarvoor nog niets was gedaan, want die mijnheer moest nog ko men. Waarom vragen B. en W. nu niet aan die Vereeniging van Ned. Gem. af- deeling Centraal Bureau voor Verificatie om een gedetailleerd rapport? Spr. stelt voor uitstel van behandeling en inmid dels in te wachten dit breedere rapport. De heer Fransen v. d. Putte zegt, dat het hem verwondert dat een lid der Gas commissie zoo spreekt. Indertijd is op verzoek der Gascommissie tot de benoe ming van dezen accountant besloten. Wij hebben nu een getuigenis van dezen dat alles in orde is. Aan een nader rap port is derhalve geen behoefte. Van 't standpunt der Gascommissie en van den directeur is de vordering onbillijk. Er is geen enkele reden om uit het verschil van een cent vast te stellen dat de ac countant met te weinig zorgvuldigheid zijn werk zou gedaan hebben. De heer Dekker houdt vol, dat de nieu we accountant inlichtingen had moeten vragen gelijk de vorige accountant gedaan heeft; het is een geheel vreemde zaak voor hem. Herinnert u maar dat mooie rapport van zijn voorganger to verge lijking daarmee hebben wij aan 't rapport van den tegenwoordigen accountant niets. De voorzitter meent, dat de balans kan goedgekeurd worden en inmiddels een breeder rapport kan gevraagd worden. De heer Fransen van de Putte hand haaft zijn standpunt, dat de Raad de balans wel degelijk kan goedkeuren op bet advies van den accountant. De heer Dekker handhaaft hel zijne, dat hij dat niet kan, maar het wel kan doen op andere gronden. De heer Kakebeeke staat op een eenigs zins ander standpunt. Een accountant is ook een mensch; één onjuist cijfer stem pelt hem echter niet als ongeschikt. Een andere zaak is, het mi me re rapport kan ook aan den directeur worden opgedra gen; niet administratief maar technisch is hij daartoe de aangewezen deskundige. Hij toonde dit al. Om uit de boekhouding bedrijfsresultaten to kunnen berekenen. 1 Spr. is op 'toogenblik tevreden. Maor een andere zaak is of de directeur die bedrijfsresultaten op zal maken, en dan heeft hij gegevens genoeg om zijn eind cijfers crit.isch te behandelen. De heer Dekker erkent dat niemand nooit een fout maakt. Maar als iemand voor het eerst optreedt en één cijfer noemt, en dat juist deugt niet, zoo iemand geen vertrouwen verdient. Uit de rapporten zelf van de accountants hebben wij veel ge gevens, waar wij ons voordeel mee kun nen doen. Spr. wil er in besloten zit ting wel meer van zeggen. De heer Kakebeeke zal straks gaarne deze gegevens vernemen, doch adviseert nu deze balans goed te keuren. Alzoo geschiedt conform het advies der fin. commissie. De balans toont eon na- deelig saldo van f5002,61, waarvan f3000 is gereserveerd uit den dienst 1915; ter wijl de telling in debet en credit be draagt f232188,09. Aan even genoemde vereeniging zal inmiddels nader rapport gevraagd worden. XIV. Een wijziging in de gem.bcgroo- ting 1917 wordit z. h. s. goedgekeurd. XV. Ten behoeve van kasgeld voor den gemeente-ontvanger wordt op voor stel van B. en W. een tijdelijke geldlee- ning aangegaan bij de Crediet-Verceniging te Amsterdam, nadat de voorzitter heeft medegedeeld, dat B. en W. de leening willen opvoeren bot een maximumbedrag van f25000, tot ultimo Dec. van dit jaar, en dan aan Gedeputeerde Staten 1 villen vragen om goed te keuren oen doorloo- pende machtiging om tot een zeker be drag te kunnen opnemen. XVI. De gem.begrooting 1918 wordt aangeboden. Ontvangsten en uitgaven wor den begroot op f 380484,691/2, zal wor den gedrukt en ter visie gelegd. Bij de rondvraag krijgt de heer Risch op dLiens verzoek toezegging, dat de stads omroeper in de Voorstad een twintig me ter verder zal komen. Daarna sluiting. (0 n)b e s c h a a f d e voorlichting. Het Volle begint, zijn overzicht van de Eerste Kamer-zitting op deze be schaafde manier ,,Het sanatorium voor meor-bedaagde begunstigers der schatkist, dat men Eerste Kamer pleegt te noemen, zou ik, mits ontdaan van alle zeggenschap over de wetgeving,, als natuur historisch mo nument niet willen missen. Een lom merrijk bosch, waar murmelende beek jes hun, eeuwenoud geruisch doen hoo- ren waar kan men rustiger slui meren? Maar deze rustieke verzameling spreekt het laatste en beslissende woord over de wetten das lands, en als de voorteekenen niet bedriegen, dan gaat het ontwerp-Boschwet er aan! Dan wordt, onder bescherming van 't poli tieke Christendom, de laatste boom in Nederland voor brandhout omgehakt. En waaraan moeten we dan het stel idioten ophangen, dat ons van dezen luister heeft beroofd, welke zomer en winter duizenden harten verkwikt?" Er is waarschijnlijk geen enkel jour nalist aam Het Volk, die het in schun nigheid. tst deze hoogte brengt; daarvoor zijn de heeren te veel heeren, gfd.uk- kig. Maar om zoo iets- te laten drukken moet het vacantie zijn, en de journalist vervangen worden door den buitengewo nen medewerker, die gisteren zijn plaats had op de tribuneNiet bij dat ge wone pfebsi van journalisten, maar gere serveerd." Het was de HoogEdelgestrenge Heer A. B. Kleerekoper, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal'. (Ned.) Klein verlof. (Officieel.) Op de hieronder aangege ven tijdstippen zullen de daarbij vermel de categorieën i n het genot van onbe paald (klein) verlof worden gesteld 15 September e.k.de onderofficieren van de lichting 19LI der onbereden korp sen, met uitzondering van de pantserfort- artillerie en de torpedisten; en de on derofficieren van de lichting 1910 der pantserfort-artillerie en torpedisten. 28 September e.k.de dienstplichtige korporaals en manschappen van de lich ting 1910 der bereden korpsen; de lichting 1913 der pantserfort-artillorieen van het tusschen 16 en 2 Januari 1914 iOngeJijf- de gedeelte der lichting 1914 van de genie. Broodkaarten. De directeur van het Centraal Brood kantoor maakt bekend, dat de broodkaart van de 26ste week geldig is van 2 tot en met 12 September. Bons van deze broodkaart zullen evenwel reeds op Za terdag .1 September mogen worden in genomen. Export-centrale. De Eerste Kamer heeft gister' in een avondzitting, die eerst te 9 uur begin nen kon, wegens het in Den Haag gel dende gasverbod, met 32 tegen 4 stem men, die van .de heeren Fokker, Kap- peijne, Diepen en de Boer het wetsont werp Export-Centrale aangenomen. Bij K. "B. ia C. J. de Vlieger be noemd tot matroos bq den dienst der vaartuigen van 'de visscherq-iospectie. De minister van wat «staat heeft benoemd tot buitengewoon opzichter: Z. Douw, te Zierikzee, bij de werken voor de kan;disatie van de rivier de Mans in, Limburg. In de rubriek Ge we tens geld vinden wij in de bladen vermeld dat ten behoeve van 's Rijks schatkist o.a. is ontvangen bij den ontvanger der dir. belastingen te Zierikzee f 58,86 wegens te weinig'betaalde personeele belasting over 1917 en onder letters II. Y. f571,60 wegens te weinig betaalde directe be- 1ais tingen. Bij Kon. besluit is de vereeniging tot verbetering van de volkshuisvesting in de gemeente Kruiningeii, gevestigd te Kruiningen toegelaten als vereeniging, uit sluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam. Door den commandant in Zeeland is aan J. Van Houten te St. Jansteen, H. Allonsius te Wachtebeke, J. Holle- brand te Waleriandkerkje en R van Hoecke (e Aardenburg voorwaardelijk'ver gunning verleend in zijn gezagsgebied terug te keeren. Aan den Belgischqu werkman -Camiel Veire te IJzendijke werd wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel het verblijf in Zeeland ontzegd- In de te Arnhem gehouden 36e algemoene vergadering van den Algem. Neder!. Politiebond werd lot lid van het hoofdbestuur benoemd (vacature Brewal- da) de heer J. Perrels te Veere. Mlrideioum. Gisterennacht werd dooi de politie de bekende D. J. S., verdacht van diefstal gepleegd te Kleverskerke, zulks in vereeniging met J. do P. en G. S., die later ook werden aangehouden, de 'P. op bet schip OosterscheLde te Vlissingen. S. werd des nachts in de cel (plotseling krankzinnig en is eerst naar het gasthuis en later op» medisch advies naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Goes. Gisteravond hield cle afdeeling ,,Goes" van den Christel. Nation. Werk mansbond hare driemaandelijksdhe verga dering. Volgens het .verslag van den pen ningmeester waren de ontvangsten voor de afdeeling f 49.50, de uitgaven f 24.095, derhalve een goed slot van f25.405. Voor het ziekenfonds was ontvangen f 128.675, uitgegeven f96, waarvan f86 aan de zie ken, goed slot. f32.675. Vervolgens had een drukke bespreking plaats over de plannen, die gemaakt worden om te ko men tot liet oprichten van een gemeen telijke centrale keuken. Uit een en an der bleek, dat de deelname veel zal af hangen of er voldoende brandstof zal 'zijn ter verwarming, daar over het alge meen de voorkeur woTdt gegeven aan het koken van eigen maaltijd. Ook of men zal moeten afstaan van het rantsoen van de verschillende levensmiddelen. Het G e m e e n t e 1 ij k Distribu tiebureau wordt met 1 September verplaatst naar het vroegere Vei lingslokaal (Stalstraat). Op a.s. M a a n-, W o e 11 s- en D 0 11- d e r d a g móeten dus in de Stal straat de Bon boekjes worden in geleverd pn de voor de maand Se p- tember alleen geldige afgestempelde in ontvangst genomen. Volgende 'week wordt weer Hondenbrood verwacht, dat uitslui tend tegen bons, die te bekomen zijn laan het Gem. Distributie-Bureau ver krijgbaar wordt gesteld bij de h.h. J,. Pla zier en J. Baljé. Ellewoutsdijk. In de Raadsvergadering van Donderdag werd kennis "genomen van ingekomen stukken. Aangeboden werd de gemeenterekening 1918, ontv. en uitg. f20803,32. Kennis werd genomen van een circulaire van Ged. Staten, betr. re gering jaarwedde onderwijzend personeel. Besloten werd de regeling uit te stelleen tot pene volgende vergadering. Eene be drage in de distributie-kosten zal wor den verzocht aan het Burg. Armb. De raad vereenigde z;ich met de voorwaarden van het bestuur van het waterschap El- lewoutsdijfc, betreffende overname van alle wegen, behalve den in 1866 aan- gelegden kunstweg en keurde een con cept overeenkomst goed. Aan de zang- vereeniging zal mededeeling worden ge-t daan, dat door de bijzondere omstandig heden in den komenden winter geen brandstof of petroleum beschikbaar kunnen gesteld worden voor de weke- lijksche oefeningen in de school. Ook vreest de raad dat het herhalingsonder- wijs en de straatverlichting dezen win ter niet zullen kunnen plaats hebben. Baarland. Bij het steenzetten aan de glooiing der zeewering alhier, kreeg de werkman C. Mol een Stuk steen tegen het oog. Dr. Becking van Hoedekenskerke verleende de eerste geneeskundige hulp, doch oordeelde dat ie getroffene zich direct onder behandeling moest stellen, van een oogarts. Hoewel het oog hoogst waarschijnlijk behouden zal blijven, achtte Dr. Kinderman te Middelburg opname jn het gasthuis noodzakelijk. Wolf aartsdijk. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdag1 tot vas-tsteiling der rekening over 1916 van de gemeente op een ontvang van f 28651,31 Va en een uit gaaf van f 26644,4OV2, alzoo met een goed slot van f2006,91. Eveneens werd de rekening van het burgerlijk Armbe stuur goedgekeurd tot in uitgaaf van f 5053,37, in ontvangsten van f 4187,5472, met een1 goed slot van f 865,82I/2. Aanga boden werden de gemeentebegrooting voor 1918, sluitende in ontvangst ou uitgaven op f31,106,17 en de begrooting van het burgert, armbest. in ontvangsten en. uit gaven, aangevende f 4955,55 1/2. Wat de gemieontebegrooting aangaat wordt opge merkt, dat de distributiekosten woelen geraamd op f 5000 is f 1000 hooger dan over 1917, terrwyJ tengevolge vaii nog andere verhoogingen der uitgaven de hoof delijke omslag is gebracht van f 12,000 op f 14,000. Op voorstel van B. en W'„ wend. de jaarwedde van M. Tramp er ala grafdelver met ingang van 1 Januari 1918 gjebracht van 100 op f 125. Na uitvoe rige bespreking werd naar aanleiding van het verzoek der Ambachtsschool te Goes besloten lid te worden van do beide af- deelingon (voor jongens en meisjes) ad f 10 en tevens een subsidie te verleqnejn van f35 per leerling, hetzij jongen of meisje, tot een maximum van 3, op f 105. Aan hot einde der vergadering werd nog afscheid genomen van de aftredende lo den de heeren Mol 011 Houterman, d«| laatste was tot zijn spijt verhinderd de Vergadering bij fe wonen, die zich niet meer herkiesbaar hadden gesteld. Dg voorzitter dankte deze heeren voor del aangename samenwerking gedurende hun zitting ondervonden en wenschte hun alle goeds toe.. De heer Mol dankte we derkeert g allen voor ondervonden welwil lendheid en hoopt dut hun opvolgers even eens de goede verstandhouding zullen hel pen bevorderen. Schore. Gemeenteraadsvergadering op 30 Aug. 1917.. Alle leden prosent; de no tulen der vorige vergadering worden ge lezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen Stukken: eenige door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten. Een bericht van den heer Verhaag ep, dat hij zich mét een verzoek gewend heeït tot den minister van binneni. zaken, om aan de gemeente geen buitengewone sub sidie, ingevolge Art. 53 wet op het L.O. te verleenen, wijl thans vele gegoede in gezetenen van duizenden guldens door den raad zijn vrijgesteld, daarvan, belas ting te betalen, teneinde die subsidie ta kunnen deelachtig worden. Bericht dat aan de gemeente f600 sub sidie woult verleend voor 'tjaar 1917. De rekening 1916 der gemeente wordt voorioopig vastgesteld op een bedrag van f 17698,06 in ontvangst en van f 17546,045 in uitgaaf. De 'begrooting 1918 der ge meente wordt den raad aangeboden met een bedrag' van f 16446,46 in ontvang en uitgaaf. Eene ontwerp verordening, rege lende het salaris der onderwijzers bij het L. 0. voor het H. d. S. minimum f1200, maximum na 10 dienstjaren f 1700 en vrije woning. Klasse onderwijzers mini mum f 600, maximum f1100 plus f 100 vergoeding woninghuur en f 20J voor de hoofdacte plus f 200 na 14 dienstjaren voor 't bezit dier acte. Voor herhaling,s- onderwijy f0.75 per lesuur en voor hand- werkonderwijs fl.00 per lesuur. Daaarna gesloten vergadering tot be handeling (suppletoir kohier H. O. Na heropening wordt medegedeeld dat dit is vastgesteld op f 129,71V2 met 3 aanslagen, tevens wordt medegedeeld dat de aan slag in den II. 0. van W. do Bakkér wordt gehandhaafd. Het verzoek van dhr. A. K. Blok om een schoollokaal tot het geven van zangonderwijs wordt ingewil ligd. De verordening heffing H.O. komt nu andermaal ter tafel tot het ondergaan van eene wijziging. De voorzitter deelt mede, dat B. en 'IV. andermaal' voor stellen de verordening niet te wijzigen, daar de Raad best ieder behoorlijk naar zijn inkomen kan aanslaan. Dhr. Verhaagen zegt, de Baart kan dit wel, doch doet zulks niet; wij hebben den voorzitter van don raad dit jaar vrij gesteld van 'l' 3200 daarvan belasting te betalen, (de 'voorzitter, denkbeeldig) dhr. Verhaagen niet denkbeeldig, maar werke lijk en 'zoo zal het blijven .gaan als' de verordening niet 'gewijzigd wordt. De voorzitter. 'Laat onsdan nu met de gebreken die ons hebben aangekleefd breken en voortaan ieder aanslaan naar zijn werkelijk inkomen, doch de veror dening laten zoo die is. Dhr. Glerum kan zich niet voorstellen waarom wij' 'de drie laatste jaren moeten gebruiken om iemands aanslag vast te stellen Na nog lang en veel gepraat wordt de verordening gewijzigd en be paald dat een navordering zal kunnen plaats hebben Bij dé (rondvraag stelt dhr. Glerum voor die palen langs de wegen thans te ver wijderen, daar die thans geen doel' meeir hebben. De voorzitter zegt dat B. en W. zullen overwegen. Dhr. Verhaagen be spreekt de distributie van steenkolen; hij dèelt mede dat er personen in deze gemeente zijn die twee schoorsteenen heb ben en 22 H.L. steenkolen krijgen en andere, die eveneens twee schoorsteeneai hebben, slechts 10 ILL. Dhr. Rottier, wethouder, deelt mede, dat hij vier schoor- steenen heeft en slechts 12 H.L. krijgt. Dhr. in 'tAnker zegt: Louwerso heeft twee schoorsteenen en krijgt 22 H.L. Do voorzitter hoort vele klachten hier, doch heeft als voorzitter der brandstof- fencommissie nog geen klachten verno- meg. hjj raadt den menschen aan. bun klachten of le Goes of bij hem in ta dienen. Daar het de laatste vergadering is, die dhr. in 't Anker bijwoont ala raadslid, neemt de voorzitter van hein afscheid met eenige hartelijke woorden en hoopt dat dhr. in 't Anker nog vele jaren van $e rust mag genieten. Dhr. in 't Anker bedankt den .voorz. en de leden van den Raad voor de ge- noegelijke samenwerking en hoopt dat de Raad in vrede de belangen der ge meente zal blijven behartigen. Do secretaris dankt den heer in 't An ker namens de gemeente ambtenaren véor 't geen hij in hun belang deed. Kapelle, Dondeidag hield de kolenbond „Ons Voordeel" een algemeene vergade ring, voornamelijk tot het doen der' rek. over het dienstjaar' 31 Maart 1916'17. Door kolèngebrek, licht en onbekendheid met de distributiemaatregelen enz. was deze vergadering uitgesteld. Van de ruim 300 leden waren "55 tegenwoordig. Uit de 'ijpkening bleek, dat de ontvangster} f 12738.701/2 hebben bodragen; de uitga ven beliepen f 11634.23, zoodat op 31 Maart 1917 f UO4.471/2 was. Aan de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2