Telegrammen. Gaiïiengd Wetenschap en Kunst. ingezonden Stukken. Verbetering. lioap veriaopiHpa. aaiiMp mb. M&rktbdmklm. Landbouw en Veeteelt SSarktprijzeR van Tarwe en Suiker. Burgerlijke Snoep, J. Sinke, Ch. Toebes, W. de Wolf, Veere. De leerlingen, bij wier namen geen woonplaats is genoemd, wonen te Middel burg. De lessen vangen aan Donderdag 6 Sep tember, terwijl de opening der school zal plaats hebben Woensdag 5 September, 's namiddags te 2 uur. Het groot aantal leerlingen, ook van buiten Middelburg toont zeker wel aan, dat deze school niet alleen voorziet in een behoefte van Middelburg, maar ook daar buiten. Handelsavondschool te Middelburg. Door het bestuur der Vereeniging voor Handelsonderwijs is besloten de voorbe reidende klasse van dé Handelsavond school te doen vervallen, zoodat deze klasse met 1 September eerste klasse ■wordt, de eerste tweede enz. Tot de eerste klasse zijn toegelaten: J. J. van Aartsen, J. Alewijnse, M. Annot, P. Baan, C. van Beers, P. de Bel, A. Beugelink, A. Beijns, C. Buijs, J. Buijs, P. Cappon, W. Gastel, J. H. de Clercq, W. P. Cornelisse, .1. van der Driest, F. van de Ende, P. Geldof, J. Geljon, J. M. Geljon, J. Heoren, P. Heeren, P. J. Heij- liger, C. de Klerk, J. Kwiereveld, J. C. Legranse, L. Littooy, J. C. Maartense, F. de Munck, C. Rogge, P. J. Reineijn, H. Rouffaer, J. T. Schroevers, G. Louwer- .s'e, S. Sies, P. Sies, A. Simpelaar, M. Snijders, L. van Sparrentak, J. Speijer, M. Verhulst, H. van der Welle, J. Wil lemse, A. Wisse, Ch. van Westen, L. M. Zoetens en J. Barto. Tot de tweede klasse zijn toegelaten: <G. M. Belderok, J. van Ham, D. Jansen, M. Vroon en A. M. van de Pot. De nieuwe cursus vangt aan op Donder dag 6 September. Er zullen dan zijn in de eerste klasse 46, tweede klasse 50, derde klasse 40 en vierde klasse 15 leer lingen, totaal 151 leerlingen. De eerste, tweede en derde klasse zullen moeten worden gesplitst. Men meldt aan de N. R. C.: Een kweeker te Herkingen heeft einde April van een poter de 4 pitten gepoot en dus niet, zooals gebruikelijk, den poter zelf. .Bij onderzoek op '21 dezer kwam de man tot de ontdekking, dat er aan een plant 5 groote aardappelen, 4 leg- poters en 4 kleine poters waren. Bij een andere plant vond hij 10 groote, 8 leg- pn 7 kleine poters. Ongelukken. Te Vinkevecn is een 2-jarig knaapje verdronken. Te Mijdrecht is een 60-jarige man, die slecht van gezicht was. te water geraakt en verdronken. Te Rotterdam is een man beklemd geraakt tusschen een "ijze ren hek en een 400 kilogram wegend contragewicht voor een een lift. Hij weid ernstig aan den schede! gewond en brak den strot. Zijn toestand is zorgelijk. lOp de rivier voor Dordrecht is een 20-- jarige jongeman van een baggermolen! over boord gevallen en verdronken. Te Oostvoorne iseen 76-jarige landbou wer van een volgeladen wagen doodge vallen. Het Volk schijnt het met de op vatting van het Vlissingsch gemeente raadslid de Meij niet eens te zijn. In een bericht, onder het veelzeggend opschrift „Heroverd" uit Hengelo toch leest men, dat tot raadslid gekozen is in een* tusschentijdsche vacature het in Juli j.l. siiet-herkozen raadslid Nijhuis (s.-d.) Dei Hengelosche gerneenteraad zal den geko zene, op grond van diens niet-verkiesbaar- heid op het tijdstip der stemming, niet mogen toelaten. Met belangstelling zien wij' de beslis- aingen te Vlissingen eri te Hengelo tege moet. De moord inde Alexander- kazerne. Naar wij vernemen, duiden verschillende aanwijzingen er op, dat de gearresteerde wachtmeester v. d. B. wer kelijk de dader is van den moord op den adjudant Galle. Zoo moet de in be slag genomen revolver vóór den moord onbeschadigd zijn geweest, terwijl zich na, den moord daarin een deuk bevond, bleek te passen in de schedelver wonding van den vermoorde. Bij de lijk schouwing terstond na den moord ver moedde men reeds, dat de slag met een revolver was toegebracht. Daarnaar ge- vraagd, gaf de verdachte een onjuist ga- bleken verhaal over een ongeluk, dat hij in Noord-Brabant met zijn revolver zou hebben gehad, en waardoor deze bescha digd zou zijn. 'Ook moet v. d. B. de revolver steeds zorgvuldig onder zijn kus sen verstopt hebben gehouden en aan vankelijk ontkende hij- zelfs, dat de re volver van hem was. Gemeenteblad. De gemeente Harderwijk heeft reeds in de raadsverga dering van 19 April 1917 besloten tot i van een Gemeenteblad, ter sWotf van d-e regeeringsmaatre- cm«tnriSvr met abnormale tijds- Dit „mobiiisatieblad" zat ook advertenttón.krantf°rmaat ea be~ veld aan het HMd^ Nu'hf gïvefW *oo zeei beperkt is en petroleum in het geheel niet meer lis to verkrijgen heb ben verschillende zakeninenschen 'alhier ^ch speciaal voor dit doel vervaardigde carbid lampen aangeschaft die in het ge bruik uitstekend voldoen. Sommigen heb ben voor den aanstaanden winter reeds voor f 100 en meer carbid aangekocht. (Ook in andere plaatsen wordt met deze lampen gewerkt. Ook in Zeeland zijn er reeds vele geplaatst. Velen, die geen gas hebben, zijn op carbid en kaar sen aangewezen. Het carbidgebruik ech ter ijs uiteraard niet goedkoop.) Turfgas. Een inzender in „Het Handelsblad'' vroeg, waarom van de hier te lande in zoo groote hoeveelheden voor handen zijnde turf, niet een deel gere serveerd kan worden oin in het tekort aan steenkolen voor de gasfabricatie te voorzien. Waar uit een centenaar turf ongeveer 19 M'. gas kau ontwikkeld worden, zou het aanbeveling verdienen door de betrokken autoriteiten een onder zoek te doen instellen, in hoeverre het mogelijk zou zijn, turf voor de liehtfa- bricatie aan te wenden Afstammeling van Admi raal Tromp? Door een val van een ladder is in Gillingham de 57-jarige me- chanicien Hendrik Tromp overleden Volgens een beweren van de „Daily Sketch" zou hij een afstammeling van onzmi grooten admiraal zijn. Anders dan beroemd. Als tegenhanger van het geval van den be roemden sergeant kan misschien de vol gende geschiedenis, dienen, schrijft men aan de „Nederl „Omstreeks Februari j 1. schoot een infanterist bij „de Verklikker" in Zeeuwsch-Vlaanderen een vreemd vlieg tuig neer. Als eerste belooning mocht hij 8 uur bij het toestel op post staan, als tweede dankbetuiging beliep hij de kans 8 dagen provoost te krijgen, omdat toen hij aan het toestel kwam, het ma ehinegeweer per ongeluk afging... Het gebeurde te Zand- voort. In sommige bladen werd mede gedeeld, dat in verband met den ver- moedelijken moord te Zandvoort een militair van de kustwacht was gearres teerd, uit wiens patroontascli een patroon werd vermist. Die arrestatie heeft inder daad plaats gehad, doch de militair is, na een verhoor van eenige uren, wedi r op vrije voeten gesteld. De bedoelde patroontascli behoort hem zelfs niet eens toe. Zijn schuld aan het gebeurde is dan ook buitengesloten. Bovendien vernemen wij nader, dat de sectie op het lijk heeft uitgemaakt, dat de schotwonden niet veroorzaakt zijn door een geweerkogel. Nederlanders? Ia een door de Brandstoffen Commissie te Amsterdam verzonden circulaire komt de volgende zinsnede voor: „daar wij momentaan geene garantie kunnen geven of wij u in het winterseizoen verdere quantiteiten zullen kunnen toedeelen Begrafenis Prof. de Haas. Velen, en daaronder natuurlijk een groot aantel patiënten en oud-patiënten, waren Zaterdag op de begraafplaats der Hervormde Gemeente te Voorschoten bijeengekomen om den wonderdokter De Haas, die er werd ter aarde besteld, de laatste eer te bewijzen. Een aantal kransen waren reeds aan het sterfhuis bezorgd en dekten de kist, terwijl er ook nog enkele aan de groeve werden neergelegd, o.a. door mevrouw Vermaas uit Oosterbeek, die als dankbare pati ënte per auto was overgekomen om de plechtigheid bij te wonen. Ds. H. Alting, predikant bij de Gereformeerde gemeente, sprak met waardeeririg over hetgeen de overledene als werktuig Gods in het belang der lijdende menschheid had gedaan. Inbraak in een school. In de openbare school aan den Aalsmeer- derweg te Haarlemmermeer is ingebroken. Bijna alle handwerkleermiddelen zijn ontvreemd. Nieuwe part ij en. Hoezeer er ook al gewaarschuwd is tegen de valsche voorstelling, dat de hondera zetels in de Tweede Kamer dienen om er men- schen op te zetten, die de specifieke belangen van hun vak- en stadgenooten hebben te behartigen, blijft het denk beeld hier en daar toch hangen en neemt het in sommige hoofden een bedenke lijk belangrijke plaats in. Wij hebben er langen tijd niet over geschreven, omdat wij hoopten, dat de kwaal ten bekwamen tijde wel uitgeziekt zal zijn. Maar nu doet zich eensklaps een cri sis-verschijnsel voor, dat de hoop te zeer verlevendigt, om er niet wat meer licht op te laten vallen. Wij bedoelen het bericht, dat er een geheel nieuwe partij is opgericht, n.l. een Kermispartij. Deze heeft zelfs een verbond in 't zicht met een andere, die nog gesticht moet worden en die de Comediepartij zou kunnen heeten. De eerste zal beproeven een barer leden, een kermis-vermakelijk- heids- ondernemer, en de andere zal trachten een tooneelspel fabrikant naai de Tweede Kamer af te vaardigen Beide partijen zullen elkaar bij de algemeene stembus steunen met alle stemmen, waarover zij in den lande beschikken kunnen. Onze kermispartij is te Hoorn geboren. Haar candidaten zullen in de Tweede Kamer de belangen der kermisreizigers hebben te behartigen. Zij moeten zorgen dat de kermissen niet worden afgeschaft, dat de reeds afgeschafte kermissen weer worden ingevoerd en de „achterstallige" kermissen worden ingehaald. Dat is den menschen die hun -vak-organen hebben in „De Komeet" en „De Koerier", volle ernst 1 Een Hebreeuwsche vertaling van Sienkiewicz' ,,Quo Vadis?" is te Krakau verschenen. Ze is van de hand van een jong Joodsch geleerde, Jacob Avigdor. (Buiten voraiitwuo«le!ükhei<l Ser Redsme.l Patrimonium en de C h r. p ar tij e n. £r bestaat in Nederland een Werklie denverbond onder d°n naam van Neder- landsche Werkliedenverbond Patrimo nium, hetwelk in de overtuiging dat Gods woord en de traditiën onzes volks de vertrouwbare grondslagen eener Christelijke Maatschappij uitma ken. Zich ten doel stelt, allerwege de kennis daarvan^ te verbreiden, om de liefde daartoe op te wekken, teneinde op deze grondslagen de belangen der maatschappij in haar geheel, die der werklieden in bet bij zonder te bevorderen. Art. 1. Stat. N. W. V. Patrimonium. Hooggeachte Redactie Er is in den laaisten tijd in onze per» veel geschreven over Patrimonium en ik verblijd mij daar van harte in, omdat ik groot belang in alles stel wat het leven van Patrimonium raakt. Speciaal wanneer de jaarvergadering gehouden is doet het goed te bemerken, dat terdege notitie werd genomen van datgene wat daar behandeld werd. Toch hield de pers zich ditmaal langer bezig dan gewoon lijk, en ik steek dit. geenszins op den komkommertijd, 't Schijnt, er zijn dingen gezegd, die men niet rijmen kan, of niet begrijpt. Men heeft al geschreven, cUtt zulke toon nooit gehoord is, dat de gees telijke dingen zoek raken in Patrimonium enz. Toch is niets minder waar. Er is reeds meermalen in dien geest gesproken, en wie zich onder de arbeiders beweegt, weet wat er omgaat, staat geenszins ver bluft. 'kHeb miji dan ook niet vei-won- derd in Amsterdaih, ook niet verblijd over den gang van zaken. Zeker is het echter, er is iets voorgevallen op de Maandag avondvergadering Waar men geen weg mee weet. Daar zijn dingen gezegd b.v. over het ministerie-Kuyper, over het aan den laars lappen van wenschen, over een Chr. Sociale partij, die vele pennen in be weging brengen. Schijnbaar kan dit niet door den beugel. Schreef ,,De Standaard" niet van onbillijk en onredelijk? 't Doet wel wat vreemd aan, dat men zich den gang. van zaken niet kan voorstellen. Kan dit soms als oorzaak hebben, dal er geen geregelde voeling gehouden wordt met de Chr. arbeiders, dat men niet weet wat gedachten er onder hen leven? Art. 1, dat ik boven aanhaalde, spreekt van de be langen der arbeiders, die in bet bijzonder behartigd worden in Patrimonium. Nu worden die belangen besproken ook veel al door arbeiders. Die bet meestal niet fijn, maar wel goed zeggen. Men spreekt daar niet als parlementariërs, maar als broeders, en dan zegt men het eens zoo ongezouten, maar uit den grond van zijn hart. Of ik daarmede alles goedkeur wat gezegd is? Beslist niet. 'kWas er tegen woordig, dus ken den gang van zaken. Doch of ik miji verwonder? Ook weer beslist niet, sterker, ik verwonder mij over degenen, die gemeend hadden iels anders te hooren. Onzerzijds is al meer gezegd, men moet zijn ooren bij de Chr. arbeiders te luisteren leggen, dan oor deelt men anders en beter. Er moet klaar heid komen. Ook tusschen de Chr. par tijen en Patrimonium. Laten wij het maar eerlijk zeggen, tot heden bestaat deze niet. En dan behoeft men de oorzaken niet zoover te zoeken, niet te spreken, als b.v. dat niet gezegd is wat wel moet gebeuren. Spele men toch geen schuile vinkje. Daar zijn verkeerde toestanden. Aan beide zijden. Bij de Chr. partijen en bij. Patrimonium. Men heeft gezegd, de Chr. arbeiders de Patrimonium-man nen laten zich niet hooren op de kies- vereenigingen. Ik beaam het, zeg het zefve ronduit tot de arbeiders, maai" ïk stei "'daartegenover de „vraag, wordt er rekening met de opmerkingen cfer arbei ders gehouden in de kiesvereeniging? Komt men voor de wenschen van Pa trimonium op in de kies vereeniging, hoe wordt men dan onthaald, ik zou daar droeve staaltjes van kunnen meedeeien. Er is,veel gezegd en ook verkeerd gezegd in Amsterdam, maar dit onderschrijf ik. de Chr. partijen gaan niet vrij uit. Toe kenend was. hetgeen Den Haag daarvan meedeelde. Dit strekt niet om de maat schappelijke belangen van de arbeiders te bevorderen. Arbeiders, hebben een eigen kijk op de zaken, kunnen niet alles ver politieken, doc.h willen niet altoos hun belangen zien achtergesteld. Argumenten als b.v., dat de geestelijke ondergrond verloren gaat in Patrimonium, houden be slist geen steek. Was dit het geval, dan was. het zeer te betwijfelen of de Chr. partijen nog over de macht beschikten, die zij nu bezitten. Trouw ziju ze tot heden bij' de stembus opgekomen. Doch nu komt er kentering. Dit is gebleken, en daarmede zal gerekend moe-ten wor den. Ook de Patrimonium-mannen willen invloed op den gang van zaken, en wil men den stroom nu in goeie bedding leiden, dan onderzoeke men eens terdege. Dingen zooals b.v. onlangs in Middel burg gebeurd zijn, wreken zich. De arbei ders, de mannen van Patrimonium, wil- (ten geen conservatief liberaal steunen. Ook niet om een denkbeeldig accoord, wac 'zeker niet bestond en ook geen recht van bestaan had. De Chr. arbeiders heb ben daar gestemd op den sociaal-demo craat, Tegen elk advies in. Ook het onze, ofschoon ivij hel deden uit partij-disci pline. Op deze zaken moet de nadruk gelegd. Dit ontstemt de arbeiders, en doet ons de gevolgtrekking maken, dat andere wegen moeten gezocht worden. Misschien mag ik een andere maal daar iets over zeggen, voor lieden zal ik hierover zwij gen. Hoogachtend, M. W. A. DEN HOLLANDER. PARIJS. (Officieel.) Rechts van de Maas hebben wij de vijandelijke verdedigingsli nie veroverd over een lengte van 4 K.M. en een diepte van 1 K.M. tusschen de hoeve Mormot en het kanaal van Chaine. PARIJS, 26 Aug. Ten Noorden van Verdun kenmerkte de nacht zich door een groote artillerie-activiteit op den rechter oever van de Maas, tusschen Samogneux en het Chaume-bosch. Op den linkeroever maakten de Franschen eene kleine vor dering ten Zuiden van Betincourt. De Fransche voorposten zijn aan den ingang van het dorp, grenzend eaan den Zuide lijken oever van de Forges-beèk. Op de hoogte van de Maas hebben twee ldeine Duitsche aanvalspogingen gevoelige verlie zen geleden en geen resultaat gehad. Overal elders was de nacht kalm. BERLIJN, "26 Aug. De ,,Telegraphen Union" verneemt uit Stockholm: Aan het station Orsza had een spoorwegongeluk plaats. De St. Pétersburg-trein, waarin zich de Generalissimus Korniloff als passagier bevond hotste tegen een goederenwagen. Het gelukte den machinist door onmiddel lijk remmen, een ongeluk te voorkomen. Waarschijnlijk was hier een aanval op Korniloff bedoeld. PARIJS, 26 Aug. Uit Washington wordt gemeld, dat de Pauselijke vertegenwoordi ger in de Vcreenigde Staten, Bonzano, de leden van het Katholieke Congres in Kansas City heeft medegedeeld, dat de Paus niet eene onmiddellijke uitwerking van zijn nota verwacht; Z. H, heeft echter gemeend als onpartijdig staatshoofd voor stellen 'te moeten maken, die vroeger of later tot het sluiten van den vrede moeten leiden. BERLIJN, 26 Aug, De Berlijnsche bla den deelen mede, dal de aan den Chi- neeschen Staat toebehoorende waarden in Duitschland, in toeslag zijn genomen. MIDDELBURG. In verband met de stroombesparing rijdt de electrische tram langzamer dan vroeger en daardoor is het oponthoud aan de beide eindstations tot. een minimum beperkt en vertrekt de tram bijna steeds direct na te hebben gewisseld. Voor één tram moet. hier ech ter een uitzondering op gemaakt wor den en wel de tram, die te 9.10 des morgens van hier vertrekt en die reeds te 8.40 hier aankomt, dus ongeveer een half uur op de Markt staat. Deze tram vertrekt namelijk te 8.20 van de remise te Vlissingen en wisselt op den Singel met de tram, die'te 8.30 van hier ver trekt, een en ander om het schoolbe zoek van uit Vlissingen mogelijk te ma ken. Zij, die dus met de tram van 9.10 wilien vertrekken zijn dus gewaarschuwd, jdat het tusschen 8.40 en 9.10 op de Markt staan van bedoelde tram geen re den voor hen is om zich te haasten Reeds pon paar malen zagen wij in dien lijd menschen, die op de Markt kwamen zich ongemotiveerd haasten. HEINKENSZAND. Zaterdagavond verga derde de afd. „Zuid-Beveland en Omstre ken" van Chr. onderwijzers in de Chr. school. De voorzitter, de lieer W. A. van Wijk, opende de vergadering met gebed, liet zingen Ps. 68 vs. 10 en las Markus 8 vs. 121. Hij wees er op, hoe we nog in rust en vrede kunnen vergaderen 'in tijden van moeite en gebrek. Hij wees op de noodzakelijkheid om onder alle om standigheden op te zien tot den Hoere, van Wien onze hnlp komen moet. Na het lezen der notulen behandelde de heer J. Bottenberg zijn onderwerp over-: ,,De Kananesche vrouw". Naar aanleiding daar van sprak hij over het wondergeloof en het waar geloof, een inleiding, waarop een aangename en leerrijke bespreking volgde. Daarna volgde het verslag van de vergadering der Hoofdvereèniging, het welk uitgebracht werd door den heer J. de Koning. Vervolgens kwam aan de orde een motie in. verband met de salarisactie. Besloten werd bij de besturen op een betere salarieering aan te dringen. Het onderwerp van den heer J. van der Zou- wen over: „Byzantium in de Middel eeuwen", werd tot later fiitgesteld. Re voorzitter dankte het hoofd en het bestuur der schooi voor de gastvrijheid, 't. Was jammer, dat er slechts 'een klein- getal leden was opgekomen. De heer G. C. Dun g.ingr voor in dankzegging. NISSE. Dhr. Blok, landbouwondervvij- zer te Kloetinge, zal bij genoegzame deel name in onze gemeente dezen winter een cursus houden in landbouwlxDekhouden. NIJMEGEN. In den af'geloopen nacht is een ernstige brand uitgebroken in het perceel Augustijnenstraat 14, bewoond door de familie van E. De bewoners kon den zich geen uitgang verschaffen. Twee broers sprongen uit het raam der eer ste verdieping .cfp een lantaarnpaal pm bereikten veilig dien grond. Twee zustere sprongen evenzoo uit het raam der twee verdieping, maar de tweede werd ernstig gewond. Het huis is totaal afgebrand. Oorzaak onbekend. VLISSINGEN. Eergisteravond zijn bóm men geworpen op Aardenburg. Naar vernomen wordt zijn alle op 'het open- veld neergekomen. OOSTBURG. Bij ons bezoek, Waarvoor wij van de militaire autoriteiten welwil lende toestemming verkregen, aan het terrein, waar de bommen zijn neergewor pen, aanschouwden wij de in den grond geslagen trechters. Dicht bij de hotstede „Arendsburg", vlak achter het duin. aan het Zwin, zagen wij een viertal groote kuilen van een paar meter middellijn en een meter diepdeze liggen in een vak van ongeveer 20 Meter 'breed e.i lang. Ongeveer 200 meter verder zijn nog in een stoppelveld en in een bietenveld een vijftal trechters, waarvan een van on geveer bij twee meters diep. Daarachter in een weide is nog een trechter in den grond geslagen, waardoor groote blok ken klei meer dan 20 meter het land ingeslingerd zijn. Men staat verbaasd van de uitwerking der projectielen in den zwaren kleigrond. Verschillende stukken der ontplofte bommen zijn bij de mili taire autoriteiten gedeponeerd, om zoo doende te trachten vast te stellentot welke nationaliteit de vlieger behoort, die de bommen heeft geworpen. De be woners in den omtrek Zijn hevig geschrok ken. Persoonlijke ongevallen kwamen ge lukkig niet voor. De schade aan het bie tenveld toegebracht bedraagt ongaveer 100 gulden. V e r b e t e r i n g. In ons vorig no. onder 't bericht uit Vlissingen laat de zetter ons zeggen, dat de heer de Mey de juiste opvatting van de feiten op zijn hand heeft. Wij schre ven: en de feiten, daarbij aanhalende als een uit meerdere voorbeelden: een ver kiezing in 1875. Heinkenszand. Zaterdag j.l. werden hier ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht: vruchten te velde, al waar de volgende prijzen werden besteed: Bruine boonen voor f105, f110, f130 en 140; Aardappelen voor f170; Klavers (2e sne de) Voor f65, f70 en f75.' Alles pér 39 Aren 24 Centiaren. Rotterdam, 27 Aug. Varkens. Aanvoer 1042 stuks. Prijs 94 en 80 ct. Lichte 60 a 70 et. Eieren. Zeeuwsche f 8.75 a f 9.50, Overmaassche f 9.a f 9.50. Zaden. Karwijzaad f76, Blauwmapn- zaad f 80f 82, Bruin mosterdzaad f 95 f 100, Geel mosterdzaad f 50f 55. Vlas. Nagenoeg geen. Aanvoer 350 steen bauw, prijs f7 a f8; 950 steen geel, prijs f 7'a f8. Tholen, 25 Aug. 1917. Eieren f 7.50 per 100. Boter f 1.20 p. K.G. Aardappelen f3 50 a f8 75 per H.L. 25 Aug. (917. CHICAGO. Tarwe. De termtjnmarkt opende lusteloos, maar 1 c. hooger en steeg verder doordien er weinig aanbod was uit het binnenland, en wegens dekkingen, maar daalde op verkoopen door commissiehuizen en tengevolge van liquidatiën. Het slot was tiaag. Sept. Dec. 25 Aug.- 21172 "24 212 23 207 22 206 NEW-YORK. Tarwe. 25 Aug. 24 Aug. 23 Aug. 22 Aug. Hv". Winter 228 228 229 228 Harde-Winter 230 230 230 230 N. R. C. Van 2527 Aug. MIDDELBURG. Bevallen: M. Joziasse, geb. Coppoolse, d.; J. Wattel, geb. Wisse, d.; J. C. Dekker, geb. de le Lijs, d.; M. A. Kuipers, geb. Heeren, z.; C. Potter, geb. Steketee, z.; J. Meliefste, geb. Min- naard, d. GOES. Huw. afk.25, Adriaan Toore- naar, 25 j. jm. te Kloetinge en Jacoba Wisse, 26 j. jd. te Goes. Geboren: 26, Maria Adolphina, d. v. Desideer Waterschoot en Maria Paulina Teurlinckx. Overleden: 24, Catharina Snoep, 81 j., ongeh. Van 2125 Aug VLiSSINGEN. Ondertrouwd: G. Prins, jm. 27 j. en L He ij stek, jd. 25 j. Getrouwd: J. J. de Ruijter, jm. 25 j. en J. Bok, jd. 25 j.; K. H. Mommaas, jm. 26 j. en M. C. van Sprang, jd. 21 j.; J. C. ran Luijk, jm. 25 j. en S. Poppe, jd. 22 j. Bevallen: M. Verrijk, geb. de Nooijer, z.; J. E Veerkamp, geb. Garcia, d.; J. Snijders, geb. de Vos, z.; L. de Ridder, geb. van Belzen, z.; J. J. Boogaard, geb. Jonasse, d. Overleden: M. J. Touburg, ongeh. z. 20 j.; W. P. de Kam, man van C. M. Fliers, 24 j.; E. de Poortere, 17 j. z.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3