ing. Ao. Vrijdag 24 Augustus 191*/ 31e Jaargang Schouwen verzekeren jaarne ver- .5SS1NGEN, FEUILLETON. f straat llminastraat, lo. 3. i e ii s t fTERDAM |L917 7 12,— 7,30 12,— 8,30 12' 8,30 12,— 8,80 12,— 8.30 12,— 8.80 12,— 8,30 12,— 8,80 12 j 8,30 12,— 8,30 11,— 9,— 11,30 9,30 11,30 Ichter den datum Izee liet tweede [Rotterdam. tdi'enst op de Elde. en met Zaterdag 11917. kierikzee, voorm. Jddelburg voorm. vertrekt de boot ielburg niet om |tie van den te ïaal aangekomen Itie op den van Maal vertrekken - Itie op den van Isendaal vertrek- JOTDIENST OP IELDE. ensN Buzen. re aankondiging. Breskens vm. 3,45a), 6.a). I Vlissingen vm. >.20d), 6.40b). Neuzen rat lis sin gen vm. _rein 12.15, 3-36 lar Breskens 15 Ie tram te Bres- flissingen wach- trein 12.15 kan lichten tot "12.40. van Breskens en reizigers van sluiting met de (leuzen om 5. ar niet worden enskerke ke. op den Staats- Roosendaal veert per boot, Lm. 6.20. 'lake per tram, I. 8.—. leert per train, I 8.30b). luzen per boot, 1 8.48b). ten vertrekt de om 12.50. trein 8,30 te de boot ten Iten. |en. de booten na het ver- Hans weert. tNST —Rotterdam. kolenrantsc 125, 27 en 30 25, 27 en 30 [31 Aug. geen en 21, 23, 25, uur. Andere Uitgave van de Naaml. Venn. LUCTOR ET EMERGO. gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: -L 4 N GE V0RSTSTRAAT 219 Bureau te Middelburg: FIRMA F. P. DHUIJ L. BURG. Drukkers: Oosterbaan Le Cointre, Goes. De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsgrjjs: Per 3 maanden fr. p. post f 1.5Q Losse nummers -Ö.Ofl Prijs der Advertentiën. 14 regels f 0.60, iedere regel meer 15 dl, 3-maal wordt 2-maal berekend Bij abonnement voordeelige voorwaarden. Bewijsnummers 5 cent. Waak tegen splijtzwam. In alle partijen werkt de splijtzwam. Een ongemak dat al jaren oud is en, naar te vreezen staat, bij de in-werking- treding der Evenredige Vertegenwoordi ging zijn schadelijken, zoo niet doodelijkem invloed zal doen gevoelen. .Men ziet, in den geest o-f in het voor uitzicht, de voor afval bestemde elemen ten al werken. Landbouwers rechts en •landbouwers links, vakmenschen van al lerlei slag worden gezien of aangewezen. Alles tot verzwakking van de partij, tot welke men geacht wordt te behooren. Daarom doet het ons genoegen dat ons werkliedenverbond Patrimonium, nu reeds, pp het steken van goede stekken bedacht was. Het was de heer Zuidema, van Enk huizen. die in een vijftal stellingen, door hem toegelicht en verdedigd, aantoonde dat. de actie der mannen van Patrimo nium in het belang van bepaalde Chris telijk democratische candidaturen in de Kiosvereenigingen moet gevormd worden, lot indienen van eigen candidaten- r.mn aanbeveling verdient. Uo' een zijner stellingen: „"het is nood zakelijk dat zich in het Parlement be vinden mannen, met liefde vóór en ken nis van het sociale leven" zijn wij het hartelijk eens. Mits men dergelijke manr hen zoeke uitsluitend in den antirevolu tionairen hoek. Daar is uw plaats. De Groote Oorlog. Bekaopt overzicht van dsfh toestand. Op het Weptfi'ont woedt de strijd nog fel, echter zonder groote wijzigingen in den toestand te brengen. In den verbitterden strijd bij Verdun, waar de Duitsche kroonprins zijn man netjes aanvoelt, is in den loop van den dag een pauze ingetreden. De Duitschers erkennen echec geleden te hebben ten O. van St. Julien, aan den straatweg Y peren—Meenen en aan den weg Vache- rauvilleBeaumont. Het Fransche com muniqué maakt slechts melding van strijd op kleiner schaal, zij het ook dat het van feilen strijd gewaagt. Het aantal door de Franschen gemaakte gevangenen sedert 20 Augustus is thans tot 7640 gestegen, o.w. zijn 168 officieren en 600 gewonden. De buit, voorzoover hij tot nu toe bij eengebracht. is, bedraagt 24 kanonnen van alle kaliber en meer dan 200 mitrailleuses. Bovendien werden 19 kanonnen vernie tigd. De aanvallen van het tweede en derde ttaliaansche leger aan de I-sonzo worden met de grootste heftigheid voortgezet. Min stens 40 divisies hebben in de vier laat ste dagen tusschen Auzza, en de kust tegen de O.-H. stellingen storm geloö- pen. Terwijl eergisteren tusschen Vodice en Vertoiba, het centrum van het oor logsfront, de strijd zich uitsluitend tot artillerie-actie beperkte, woedde de slag aan de beide vleugels- met des te meer verbitterdheid voort.. Weenen wekt den indruk, dat geen door braak kan worden geforceerd, doch de Italianen beweren daarentegen, dat ze tel kens weer aanmerkelijke vorderingen be halen. Het aantal gevangenen, dat in hun handen viel, is gestegen tot 17350 man, vv.o. 1350 officieren. 55) Bewerkt naar het Engelsch van EMMAJA.NEWORBOISE- Toen ik dat eerste, onvergetelijke be zoek bij mijnheer Perren had afgelegd ging ik, gelijk afgesproken was, nog even naar tante Rachel. Opgetogen vertelde ik haar de geheele geschiedenis. „0, ik hen zoo blij, tante ik ben zoo blij," riep ik opgewonden uit, „ik heb nog nooit zoo'n prettig ge joel gehad. Ik wist heusch niet, dat ver giffenis! krijgen zoo ie.ts heerlijikjs was." Tante Rachel was ook verheugd over den wondergoeden afloop. „Ja kind," zei- f ZÜ> ..vergiffenis te verkrijgen voor een o ander kwaad is .zeker heerlijk. Maar eèn «v, ,au ,no® teiaar de vergiffenis- van' heerlijk Tér - ie nu eens in. hoe ra ie ais de Heere je vergeeft ae?" 1 uu ook gemerkt,, Cfacysf- fl0Of vaa wel Toen ik' gisteren in den tuin gebeden heb heeft God het mij- ook vergeven, en toén ïd ik ook dat gevoel, het was toen net of .de zon ineens veel helderder scheen, Opmerkelijk is de manier, waarop met steeds grooter nadruk van Italiaansche zijde de aandacht op de groote sterkte dei' Oostenrijkse!) e versterkingen geves tigd wordt. Moet dit reeds als een ver klaring van een nieuwe dreigende misluk king van de plannen, ondanks alle ge dane moeiten, gelden? De strijd duurt intusschen nog voort en verrassingen zijn dus niet geheel bui tengesloten, zoadat de Italianen misschien nog resultaten kunnen bereiken, meer ge ëvenaard aan de inspanning en de offers, die zij gebracht hebben, dan de successen,, die zij tot dusver blijkbaar behaalden. In tegenstelling met hot optreden van V-on Kühlman, die in de hoofdcommissie van den Rijksdag zoo sympathiek geluid deed hooren, wars als hij is van een alleen o-p macht steunende politiek, zal de houding van Michaëlis tot onaange name verrassingen leiden. Immers laatstgenoemde heeft nu in een pers-communiqué verklaard, dat hij nooit verklaard heeft o-p den grondslag te staan van de bekende vredes-motie van die rijks dag-meerderheid. Wel heeft hij- in het. ka der der .resolutie met de partijen willen medewerken, maar in geen geval heeft hij- willen zéggen, dat hij nret de daarin gestelde voorwaarden accoord gaat. Waai' algemeen de overtuiging heersch- te, dat de rijkskanselier, zij het met een formeel voorbehoud, volgens zijn op vatting, zooals het heette, de vredes- jresolutie had overgenomen, daar zal deze afwijzing een niet gering opzien verwek ken. Niet ten onrechte drong v. Kühl- taann in zijn rede er op aan, dat de betrekkingen tusschen regeering en rijks dag op onderling vertrouwen gebaseerd moesten zijn. Eerlijkheid wordt van de staatslieden verwacht. En geen dubbelzinnigheid. Dan was Eon Bethmann Eollweg' vrij wat ondubbelzinniger, toen hij in de rijks- dagzitting van 2 Aug. 1914 sprak: „Het onrecht, dat wij met den inval in België doen, zullen wij weer trachten goed te (maken, zoodra -ons militair doel is be reikt". Michaëlis worde eerlijk of verdwijne van het politieke tooneel. De meerderheidspartij zal hem wel aan den tand voelen. Korte Oorlogsberichten. In Oostenrijk-Hongarije zal een .maatschappij voor luch-tpostverkeer wor den opgericht. De bekende Russische partijleider Lenin moet zich inderdaad in Zwitser land ophouden. China gaat na, op welke wijze het best verzending van levensmiddelen naar Europa kan worden bevorderd. In Saksen worden hazen- en gan- zenkaarten ingevoerd. In Neurenberg (Duitschland) moet een schoenfabrikant er in geslaagd zijn een schoen te vervaardigen van stroo- en hout., een „oo-rlogssch-oen", bestemd voor den wintertijd, die even .sterk en duur zaam is als een leeren Schoen. Hij: bestaat uit doorgestikt, gevlochten stroo-; zool en hak 'zijn van hout, -de neus en achter lappen van geweven pap-ierstof en het „bovenleer" 'is eveneens van geprepareerd -papier, 'dat bijna even sterk is als leder. en of het blauw van de lucht nog mooier was ,dan anders Natuurlijk was dat niet zoo, Jnaar het léék toch ztoo. Vindt u dat niet vreemid?" „O neen, volstrekt niet vreemd. Dat is altijd het geval, Chrystie, hoe nader imen bij! God komt, des te heerlijker komt ons Gods aarde voor, we zien en be grijpen dan, hoe heerlijk het hiernamaals moet zijn. Onze oogen zijn daartoe nog niet voldoende geopend, maar eenmaal zullen wij' er meer van weten.' „Na onzen dood bedoelt u?" „Ja, na onzen dood, o£ wat wij men schen dood noemen. En nu;, Chrystie, mijn kind, l'aat het oude nu afgedaan, zijn, er ligt een nieutw leven voor. je. De oude dingen zijn weggedaan, alles; is nieuw geworden. God is- bovenmate goed voor je geweest en nu wil' Hij1, dat je het treurige verleden achter je laat lig gen en met nieuwen mioed en met betere voornemens; voortaan je pad zult bewan delen. Denk nu niet, dat het in dat nieuwe leven, dat voor je ligt, alles aan genaam -zal' zijn. O neen, daar isi geen denken aan, er zlal ook genoeg droefheid Mjn, wees daar maar verzekerd van. Maar dit isi zeker: als je voortaan den Heere wilt dienen, dan zül je altijd door Hem' geholpen worden. „Ik zal er mijn best voor doen, tante Rachel." „Dat geloof ik ook' wel, kind, daar Een Zwitsersch blad verneemt, dat de laatste 3 weken niet minder dan 20.000 Russische soldaten wegens onge hoorzaamheid doodgeschoten zijn. 'In Duitschland. wordt er al aan gedacht het rooken op straat te verbieden, zulk een schaarschte is er aan tabak. Noorwegen heeft, in de drie oor logsjaren op zee verloren: 459 stoom schepen en 152 zeilsc.he)>en. Daarbij ver loren 639 menschen het leven. Hel bureau rooi' veevoeder-surro gaten in Duitschland beveelt dringend aan het oogsten van biezen, die als haksel een zeer geschikt voeder voor paaiden en 'herkauwende dieren, en gemalen vo-or varkens en ander klein vee vormen. De invoering van de nieuwe win- terdienstregeiing op de spoorwegen in Duitschland is uitgesteld tot 1 November. Een stille maar veelbeteekenen'de hulde is dezer dagen in Brussel gebracht aan Burgemeester Max, die nog steeds gevangen wordt gehouden in Duitschland. Bij de verkiezing van een stafhouder voor de balie te Brussel werd Adolf -Max, ad vocaat en burgemeester, met algemeene stemmen aangesteld. 'Keizer Karei is van de Isonzo te Weenen teruggekeerd. Het totaal aantal slachtoffers bij den vliegeraanval op Dover en Ramsgate bedraagt11 gedood en "25 gewond. De Engelschen veroverden Shahra- han in Mesopotamia. Portugal heeft op de intergeallieer- de conferentie te Parijs als vredesvoor waarden gesteld, het herstel van Kionga (in het zuidelijk deel van Duitsc-h Oost- Afrika) en het behoud der Portugeesche koloniale bezittingen. Den 22sten hebben Fransche vlie- gereskaders de stations van Freiburg (Breisgau) en de vliegterreinen van Col- mar en Schlettstadt gebombardeerd. In de streek van Verdun werden -1300 Kg, projectielen geworpen op de stations, bi vakken en Duitsche vliegkampen. Boven dien hebben de Fransche vliegers con- vooien op marsch met de mitrailleuse aangevallen. De levendige beschieting door de Franschen van de binnenwijken van St. Quentin houdt aan. De winsten van de 10 grootste Ame- rikaansche maatschappijen, die oorlogsma- terieel vervaard igerC hebben 470 miïlioen dollar bedragen. De gemeenteraad van Ungvar, in Bo- ven-Hongarije heeft tabakskaarten inge voerd. Binnarsland, Het. spoorwegverkeer. Naar de M. C. van bevoegde zijde ver neemt, isi het bericht van het „Handels blad" over het uitvallen der treinen op de Zeeuwsbhe lijn in hoofdzaak juist. Er blijven echter in iedere richting vier treinen behouden. In de richting Roosen daalVlissingen zal behalve de genoemde (12 uur, half vier en laatste trein) ook de trein van 9 uur 's morgens blijven rijden. De regeling zal op zijn vroegst half September ingaan. ben ik piet meeir bang" voor. Maar als het je niet altijd gelukt, want het is niet gemakkelijk den Heere trouw te die nen dan moet je niet moedeloos wor den. En wéér zeg ik dan: Chrystie, bid, bidbid zonder qp houden, al's je MeTkt, dat je God niet trouw bent ge weest. Als je dus weer last van je oude gebreken krijgt, geef je dan niet pver aan de gedachteO, zie je wél, 'daar heb je het weer, ik Zal tóch wel nooit beter worden, want als je naar diè stem luistert, dan heeft er één plezier, maar het isf niet de Heere, want die is dan bedroefd. Je weet toch wel' wie ik met dien ééne bedoel?" 1 Ik zeide tante Rachel, dat ik haar inderdaad begreep. „We'nu, kind, zorg er altijd, voor, dat je hèm geen genoe gens doet, hem spoedig ontvliedt. En als hij tot je zegt: Zie je wei, Chrystie, dat 't tóch niet gaat, z e je wel', dat al je moeite voor niets is geweest, be kommer je toch om die dwaze dingen niet meer; dan moe', je tot. God gaan net als je het gisteren hebt gedaan in het priëel en God zal je niet aan je lot overlaten, maar jo ze 1e; helpen." Zoo zaten wij nog e enigen tijd le pra ten, tante Rachel, en ik, tot de bel- voor het middagmaal geluid werd. Ik wist niet goed wat ik doen zou, want het was voor mij niet gemakkelijk' weer voör het eerst na zooveel weken in de eetkamer De broodkaart van de 25sle week loopt van 24 Aug. tot én met 1 Sept. Proefuitvoer van r'undvleesch„ Naar de Veeh. meldt, heeft, minister Pasthulma toestemming voor den proef uitvoer van rundvïeesch gegeven. De Bi er prijs. De prijzen van het oorlogsbier Zullen verminderd worden in overleg met dien Bond van Ned. Brouwerijlen. Uit de* Provincie. De St.ct. no. 197 bevat de sta tuten van de N. V. Visscherij-Maatschappij „Goes" tte IJmuidqp. - Bij K. B. is pensioen verleend aan N. Bosschaai'l, gera.-werkman, Vlissingen f620; aan mevrouw F. C. C. Helrnsing, wed. A. F. Las onder, gein. geneesheer |e Goes f368; aan .1. R. C. de Jongi, wed. I. A. Spruijt, gera. geneesheer le Nieuwerkerk en Óuwerkerk f167. Apotheken Zondag k.s. zal te Goes geopend zijn de apotheek van G. v. d. Hoek; te Mid delburg 'die van de fa. wed. A. A. Non hebei; te Vlissingen die van S. J. En- gering. Goes. Met hartelijken dank ontving de Wijkzuster f 3 voor verleende hulp en f 1 voor de Zieken. Centrale Keuken. Het Bes-luur van den Chr. Nat. Werkmansbond schrijft ons: Het onderwerp van den dag? Over dit onderwerp liep gisteren ook de bespreking van het bestuur van den Christ;. Nation. Werkmansbond. Hierover zal' zeker ook spoedig de gemeenteraad een beslissing nemen. Zou hef nu soms ook Zijn nut kunnen hebben, dat wat in den kleinen kring van bovengenoemd bestuur werd besproken, werd uitgedragen op de markt des publieken levens? 't Is .toch een algemeen belang en genoemd bestuur mag toch geacht worden te ken- ne de behoeften van een zekeren kring van menschen, die het eerst belalng heb ben bij een goede regeling van wat cen trale keuken wordt geheeten. En nu kwam het ons' voor, dat men in Goes onder dien algenteenennaam twee belangen tracht te -dienen. Op zich zelf geen kwaad. Maar practisch groote bezwaren opleverende. Men wil immers helpen de „noodlijdenden" en de „meer gefortuneerden." Beiden lijdende onder den nood der tijden. Mein zal trachten den nood te lenigeln van hen, die niet of weinig bemiddeld zijn en den last te verlichten Van hen, die in 't bijzónder de bezwaren van den tijd gevoelen in het bereiden van hun middagmaal'. Deze laatste bezwaren kunnen wel eens om andere redenen een chronisch karakter gaan dragen. Wat thans deze beide cate gorieën van menschen samenbindt bij de poging öm tot een centrale keuken te komen, is: gebrek aan brandstof. Is daarmede nu het laatste woord ge zegd in deze zaak? En moet. dus zoo spoedig mogelijk een centrale keuken wor den opgericht, naar het model van die, welke wij in andere plaatsen aantreffen? Geenszins, naar ons gevoelen. Immers, Goes is' niet Middelburg of den Haag of Wormer. binnen te gaan en beschroomd liepik dan ook de gong door en inplaats naar de eetkamer te gaan, liep ik de leerka mer in, waar ik besluiteloos voor het raam ging slaan. Doch nog maar even stond ik daar, of Dobbs kwam binnen en zeide mij zöo onvriendelijk mogelijk': „Miss Judith heeft gezegd, dat je weer 'aan tafel' kunt komen, miss Chrystie. Je mag haar wel dankbaar daarvoor zijn; en je wel' schamen voor wat je gedaan, hebt. Ik zou tenminste mijn oogen niet durven opslaan, als ik weer op mijn, oude plaatsje mocht gaan zitten, terwijl die goede mijnheer door mijn toedoen er niet komen kon." Even werd ik wrevelig over deze harde woorden. Maar waren zij, al' 'krenkten zijl me zeer, niet verdiend? Dobbs had geligk en dus drong ik met kracht mijn toorn terug en in plaats daarvan antwoordde ik op ootmoedigen toon: „Wat ik gedaan heb, was ondeugend van me, Dobbs, ik heb er veel verdriet van gehad." „Ondeugend," gaf Dobbs ten antivoord, „het was heel' wat erger dan ondeugend ondeugend ben je altijd, dat is niets bijzonders en we hebben ook nooit wat 'andera van je verwacht. Maar je bent bepaald slécht ge wee t, je hadt mijnheer Perren wel den dood kunnen aandoen. Stel je cenr voor, dat hij heusch, was gestorven, dan hadden ze je gevangen genomen en misschien wej opgehangen Maar Goes heeft hare plaatselijke eigen aardigheden. Waarop wij in gewone om standigheden roemdragen. Zeggen ffie locale rijkdommen ons nu niets meer? En zal het werk desi vredes nu; in m-" tonigheid het geweld van den oorlog evenaren Hebben we dan niet in Go-es een soepkokteïïji, die toch al eerder hare diensten aanbood, voor hen, die in nood1 verkeerden En kan, waar op zoovele plaatsen da centrale keukens groote bezwaren ople verden, lner jn Goes nu niet op kl'einjei schaal begonnen wordein? We bedoelen; niet er eene bedoeling van te maken. Doch waar practisch f0.15 per por tie voor een werkmansigezin te hoog ia, kunnen daar niet bij geringere exploi tatiekosten, deze kosten tot £0.10 per portie worden teruggebracht Zullen er vele „noodlijdenden" wezen. Ook dit wordt niet uitgemaakt- met een handteekening op een groot vel papier. Dat mioet alweer de p r a c t i} k leereni. Zullen er onder de „meergefortunjeer- den" ook noodlijdenden wezen? Ook dat zal de werkelijkheid leeren. Gedachtig aan het woord, „niet wat den mond in- gaat, verontreinigt den mensch, maar wat den mond uitgaat," zal het in de prac- lijk blijken, waar de noodlijdendeln wor den gevonden. Ook waar de „weeldie- menschen" het meest gehuisvest zijn. Een enkel woord over hen, die wat meer kunnen betalen en die dan ook vol komen gelijk hebben, indien zij- wat be ters wenschen. Wat verhindert hein sa men een centrale keujken op te richten,?- Wie in een dergelijke inrichting iets' ziek ook voor de toekomst, hij of zij 'doe wat de hand vindt om te doen. En, Goesi is weer meer grootsteedsch geworden. Doch het dunkt, ons niet recht, geld van.' het Kon. Nat. Steuncomité en van de gemeente te gebruiken voor een doelj, dat in de praktijk nog geen teekem van levensvatbaarheid heeft gegeven. Kan de maand September of (en) October niet dienstig gemaakt worden aan proe ven als door ons aangegeven We bespraken nog iets. 1 Wij léven in tijden van mobilisatie m oorlogswee. Nederland is gemobiliseerd. Dat men met de soldaten meeleeft is be kend Kan het leger ook met de burger lijke bevolking meeleven? We bedoelen dit-Zou niet "een proef genomen kunnén worden met één of jneer veldkeukens die b.v. 's Maandags tegen luttel geld aan warm waschwater hielpen,, voornamelijk in de buitenwijken. Veldkeuken^ die op andere dagen het warme eten door 'de sltad reden en gelegenheid gaven aan huia zich van een warm middagmaal te voor zien. Kan het militair gezag zoo'n „bur gerlijke" proef om allerlei redenen niet toestaan, zou dan een onderzoek naar de koslten van een veldkeuken, niet over wogen kunnen worden? Ja zelfsj, kan geen poging gewaagd om indien mem daartoe overging, later deze wagens! aan het Rijk over te doen. We hebben pen Koningin, die hart heeft voor Hare man schappen, maar die ook getoond heeft warm te voelen voor de burgerlijke be volking. Gemobiliseerd Nederland', (mobi liseer U ook als burgers! God helpt, wi« zichzelf helpt. Vlis8inoen. De gemeenteraad alhier stel de de rekening der gemeente over 1916 voorloopig vast op een bedrag van f 1.022.902.191/2 aan or.tvang en in Nortboroughwaar denk je dan wel, dat je dan heengegaan zoudt zijn? Ik antwoordde 11'ets, ik' kón niet ant woorden, zoowel omdat ik voelde dat haar oordeel verdien 1 was als wel om dat ik vreesde mijn tong niet te kunnen; bedwingen, als ik begon te spreken. Mijn stilzwijgen en nvja treurig .gezicht ont wapenden mijn gestrenge richteres het spoedigst, want. n 1 eenige oogenblikkteh. gezwegen te hebben, waarschijnlijk ïn afwachting van de oen of andere uit barsting mijner „onbeschaamdheid," her nam: zij hp norschen, doch iets meer verzoenenden toon„Nu ik hoop dan, dat je werkelijk eon nieuw blaadje zult beginnenhet beg'nt hoog tijd. daar voor te worden. Maar je zult nu voor eerst wel genoeg hebben van je ondeu gendheid en de ge rötgc-n daarvan. Ik hoor, dat mijnheer Perren en de dames je vergiffenis hebben geschonken, en dan zat ik het ook wel moeten doen, we zullen er dus n 1 niet mee-'- over praten. Kom hier, en Iaat ik je ceintuur eens recht trekken; jo haar r:et er ook zoo verschrikkelijk uit, ik hen nu geen tijd om het netjes in. orde te. maken. Ik hoor Jenny de visch al' binnenbrengen. Ga nu maar, maar kom vanavond bij j mo, dan zal ik je haar eens goed uit- borstelen. S (Wordt verruigd. ij w

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 1