Leestafel Allerlei. k»'- lagezonden Stukkan. Laatste Berichten. •ïïinetn in beslag genomen;. Zij bevallen. v,_ mjoedelijk zwavel en ammonium. Gered. Een. agent van politie beeft mei behulp van twee burgers, door mid del van een drijïstok aan het stille strand te Scheveningen gered een korporaal der 4e compagnie vesting-artillerie, die in zee ia levensgevaar verkeerde. Gisteren kon een zékere M., hier, die bij het stille strand aan het zwemmen was, wegens vermoeidheid het strand niet meer be- EöiköD. Eeln Belgisch soldaat, verblijvende in het Interneeringskamp en Bolland uit den Haag, begaven zich in zee en verleen den hulp. Bij; het terugkeeren naar het aitraad hebben zij jten drenkeling over gegeven aan een roeibootje, dat tei red ding was uitgevaren. M. kon zijn weg daarna vervolgen. Voedselvergiftiging, tien sla c h t o f f r,s. Gisternamiddag zijn een tiental personen naar het Binnengasthuis le Amsterdam vervoerd, die lijdende wa ren aan vergiftiging. Het betreft l^et gezin van den fruit- venter Roodenburg, bestaande uit man, vrouw, vijf zoons en drie dochters. Zij schijnen den vorigen avond kool en worst •genuttigd te' hebben. Gistermorgen vertoon den zich vergiftigingsverschijnselen bij alle gezinsleden, 't ergste bij de moeder. Onmid dellijk werd de dokter gehaald, die ver giftigingsverschijnselen constateerde en. opname noodig oordeelde. Per brancard -werden zij naar het Binnengasthuis ver voerd. Het stoomschip ,,Leonora". Bij onderzoek is gebleken, dat het verhaal van het s.s. Leonora" en het ia den grond boren van twee Duitsche torpedobooten berust-op een misverstand. Het geval werd Zondagmorgen door de loodsen te Hoek van Holland medege deeld als zijnde afkomstig van den ge- zagvoeder van het s.s. „Cromer". Dezgs laatste ontkent beslist een dergelijke me- dedeeling te hebben gedaan. Wel is het s.s. Leonora" van de firma Jos. de Poor ten, voor onderzoek naar Harwich opge bracht, doch dat geschiedde reeds j.l. Vrijdag. De firma Jos. de Poorter ver wacht, dat de „Leonora" na het onder soek de reis1 naar Zweden zal kunnen voortzetten. In Zee gesprongen. In den nacht van Zaterdag op Zondag 26-27 Mei heeft aan boord van het ter ree-te. van Soerabaja liggend opneming st-vaartoig „Koetei" een verschrikkelijk voorval plaats gehad. De machinist Schreigerdes, een jonge man,, l'eed sedert eenige dagen aan koort sen,, in verband waarmede hij den vol genden dag in het militair hospitaal zou worden opgenomen. Op den bewusten nacht schijnen de koortsen in het hoofd te zija geslagen. Voordat iemand er op verdacht was, sneb de hij naar het l'lek en wierp zich in zee Onmiddellijk weMen alle pogingen aangewend om-den ongelukkige te sad den,, evenwel zonder resultaat. Eenige Miran later werd zijn lijk drijvende ge vonden. Aan boord is men zeer onder den indruk van dit voorval. Schreigerdes- was een oppassend man,, met een opgeruimd ka rakter; zijn collega's mochten hem graag, mrfdt de „N. S. Ct." Een ernstige waarschuwing. De ,,N. Rott. C-rt." heeft een schrijven ontvangen van een Hollandscheii Ameri kaan, dat een ernstige waarschuwing in houdt. (Wij nemen uit dat stuk het gedeelte waar het op aan komt, over „Dit is een woord van waarschuwing. Een woord zoo ernstig;, als ik "het schrij ven kan in een taal die mij sedert iele jaren niet meer tot gewone omgangstaal heeft gediend. Holland loopt gevaar! 'Niet dioor een dirkte deelneming aan den oor log. Als buffer-staat is Nederland op dit moment voor beide zijden van te veel belang. Holland loopt echter groot ge vaar, als een belegerde vestespoedig honger te lijden „De oorzaak van deze ontwikkeling van den toestand is .eenvoudig. „Vanuit Amerika zullen wij! nietsimeer Ontvangen. Inderdaad, Amerika zal niet iin staat zijn, ons de oude voorraden te léveren. President Wilson en de over- groote meerderheid der Amerikanen' Zijn oma persoonlijk welgezind. Maar het is onmogelijk, dat de groote transatlanti sche voorraadschuur alle geallieerden van levensmiddelen zal voorzien en bovendien ook nog 9e neutralen. Blijven wij! neu traal., dan zullen wij tezamen met Dene marken en Noorwegen en Zweden en Zwitserland achteraan op de Amerifcian- sfche lijst komen te staan. Wij kunnen wel schepen naar Anaerikaansche havens zenden, maar voorraden om 'die 'te vul len, zijn niet verkrijgbaar. „Neutrals, last." (De neutralen het laatst.) Het gaat om léven en dood, en de kleinen komen ito het gedrang. Dit feit mjag ons onaan genaam aandoen,, maai' het bestaat Hoe eerder wij het begrijpen, hoe; beter voor onszelven en onze .paas-te toekomst."' Jakob, de gunsteling: Gods, door Idsardi - Kampen. J li. Kok. ^schrijjver van „Abraham, de pelgrim <pvr, °P deze beschouwingen zijn, eindigt met een beschrijving van Jakobs 'einde; tusschen deze beide loopt de beschrijving van het leven van den derden patriarch, zoo aantrekkelijk wijl het een leven is als van onzer oen. Deze uitgave van'Koks bekende „Vereeni- ging tot bévbrderiag van Chr. lectuur" is keurig uitgevoerd, gelijk "alles wat de heer Kek; uitgeeft, een uitvoering welke beantwoordt aan de schoone bladzijden waarin de schrijver dezen held Gods tot het nageslacht doet spreken. Ons dunkt, ook de hedendaagsche (vleesehelijke) kin deren van Jakob zullen dit boek met belangstelling lezen. Beknopt leerboek der Bijbelsche Oudheidkunde, door K. Wielemaker. Goes, Oosterbaan le Cointre, 2e druk. Deze tweede druk van bovengenoemd „beknopt," (lees uitgebreid in beknop- ten' vorm) leerboek is "een herhaling van den len druk, geen verbetering, en nog minder uitbreiding; want het werk van den heer Wielemaker. ook dit, i- "schier niet te verbeteren, 'en voor het doel der uitgave, zeker niet uit te breiden. Want hetgeen hier geboden wordt, is zoo nauw keurig mogelijk uit de beste bronnen over dacht en bewerkt. In puntige zinnen, een kunst door den geleerden schrijver Groen van Prinsterer (zie o.a. diens Handboek) afgezien, geefi hij op ieder terrein waarop de Schrift zich beweegt in- en toelichting. Alleen de opsomming van hetgeen hij verhandelt, zou een ko lom druks vullen Daarom beginnen wij er niet aan. doch wekken veel Reiver alle Chr. onderwijizers, Zondagsschool- en godsdienstonderwijzers, predikanten; en leiders van knapen- en jongclingsver- eenigingen op om1 zich dit handboek "aan te schaffen, en zich vertrouwt te maken mét zijn rijken inhoud. Wij vestigen de aandacht op een mooie gedachtenispl'aat bij J. M. Bredée's Boekh. en Uitgevers maatsch. te Rotterdam ver schenen. van de meest aangrijpende mo- menten -uit het geloofsleven van den groo- ten Hervormer, wiens kloeke daad op 31 Oct. 1517, te Wittenbergoveral' in ons land zal worden herdacht. De plaat bevat de volgende tafereelen, door Isings geteekend: Luther voor den Rijksdag; Luther slaat zijn stellingen aan; Luther verbrandt de Pauselijke bul T? f tj»T* To-anJ-nr. van de lezing dezer opst^f^|^2 ■em mléiding over Abraham aangevangen, welke inleiding ais het ware den kdoon vormt, waarmede de beschouwingen ov> r fceide aartriiders aan elkaar verbonden Petrol' eumdistrib u tie. Mijnheer de Redacteur! Tot voor eenige weken verkeerde ik in de vaste overtuiging, dat ons dierbaar Vaderland na negen uur geheel ?en al in Re duisternis- zou zitten. Immers hier op de dorpen weten we niet anders. Niets is echter minder waar. Een paar weken lang was ik in de gelegenheid een kijkje te nemen in de groote steden van pns Vaderland. En wat, zag, ik? E,r was volop licht, fcoodat men er zelfs eenigsz'ins weer aan, wennen moest. Maar lirat ik eerlijk zijn. Niet in de winkels;, behalve dan in sommige plaatsen als Rotterdam, waar ze tot bij elven verlicht waren. Ook niet in de straten. Nu daar denker# we op de dorpen ook in het geheel' niet aan. Maar bij particulierenTot elf, twaalf uur en later waren de lampen brandende 'Heller, dan men 'het op de dorpen ooit gekend heeft. Vaak, drie, vier, vijf ver trekken in een woning. Als- goed bui ger heb ik er zelfs niet aan gedacht oud eenigé aanmerkingen te maken op de bemoeiingen van de regiering. Men mopperde een beetje en nam de zaak verder van den Vroolijken kant op. Maar als men zoo- iets ziet, is men toch ver ontwaardigd- Hoe komt dat? Zieit mien de groote plaatsen naar de oogen uit vrees voor woelingen Het platteland houdt zich imimers- 'wel rustig. Of is het nog de oude hooghartigheid van de sltad tegenover het dorp-; worden wij; meer besteho-uwd als bijwoners Iets wat voor tnjij bepaald een ver rassing was, was vooral 'dit, dat pien in ide stad naast gas en, naast electri- citeit ook nog rz?n 50 pet. petroleum! kreeg. Eet wel, 'z.'n 50 pet., de helft van vroeger Ln den winter gebruikte ik vroeger on geveer 14 Liter, in den zomer 6 tot 8 Liter per week en heb dus!_aanspraak op .(fen Liter 'of vier per week. Sinds de Februarikoude ontving ik 3 keer 1 Liter en deze week nog 1 L Totaal in 5 maand 4 Liter Anderen, hoor ik, gaat het eveuzöo-. Waar zit het overige. -Wordt het achtergehouden of verkwan seld, wordt het de grenzen .oveigesmok- keM. Waar blijft "het toch,? Hangt men af van. de willekeur van de kleinhan delaars? Deelen die niet naar recht pm geweten uit? Zijn bet de tusschenpsrsp- nen of de grossiers? 'Wje verschaft in dezen licht, letterlijk en figuurlijk? Welkte stappen tnoet men doen om aan zijn bescheiden deel te komen Met dank voor de plaatsruimte, Uw dr.,, A. te GussinkIo-, Wrsseukerke. bruikt ter versterking van de zeeweringen. Westen-Schouwen ligt meer Westelijk van Koudekerke. Goes. Afloop openharen verkoop, ge houden ten overstaan van notaris E. C. van Dissel te Goes, in de „Prins van Oranje" den 20 Augis. Ï917 van: 96,16 A. boomgaard, p. H.A. f5820, den hoop f5596,51. Kooper A. van der Have voor zich en q.q; 1.29,70 H.A. boomgaard, p. H.A. f3750, den hoop f4863,75. Koo per P. Zegers; 67 A. bouwland, p. H.A. f 2550, den hoop f 1708,50. Kooper D. Landman; 59,49 A. bouwl. p. H.A. f3010, dén hoop f 1790,65. Kooper Johs. Schip per Dz.; 35,52 A. bouwt. p. H.A. f3700, den hoop f 1314,24. Kooper H. P. Gan- zeman; 1,61,20 H.A. bouwl. p. H.'A. f3200, den hoop 'f 5158,40. Kooper A. van der Have; 96,80 A. bouwl. p. H.A. f3197, den hoop f3094.70. Kooper Wed. N. Remijnse; 1,27,30 H.A. bouwl. per H.A. f2755, den hoop f3507,12. Koo per H. P. Ganzeman; 2,46,20 H.A. boom gaard, p. H.A. f2805, den hoop f6905.91. H. P. Ganzeman; 1,16,50 H.A. bouwl, p. H.A. f3610, den hoop f4205,65. Koo per J. van Liere; 1,41,80 H.A. tuingrond, p. H.A. f3910, den hoop f5544,38. Koo per M. Hoogstrate voor zich en q.q.; 21,60 A. tuingrond, p. H.A. f5000, den hoop f1080. Kooper I. Spruijt; 1,47,10 H.A. weiland p. H.A. f2400. den hoop f3530.40. Kooper A J. van Liere; 1,39,90 H.A. bouwland, p. H.A. f2510, den hoop f3511,49. Kooper B. van Wingen; 70,60 A. bouwland, p. H.A. f2790, den hoop f 196,74. Kooper H. Mieras; 2,73 50 H.A. boomgaard, p. H.A. f5210, dert hoop f 14249,35. Kooper A. rde Jonge voor .zich en q.q. Kattendijke. 75,40 A. weiland, p. H.A. f2560, den hoop f 1930,24. Kooper Jacob Daane; I,52,40 H.A. weiland p. H.A. f2360. den hoop f3620.24. Kooper J. A. Nijssen. Kapelle. Huis en erf 1800. Kooper M. Mieras idem f1310. Kooper E. BijTo te Kapelle; idem f1315. Kooper Jan van Oosten te Heinkenszandidem f1346. Kooper A. Pots te Ierseke voor zich en q.q. Totaal f79352,27. Voor Houtgewas f2450. Sa men f 81802,27. De koopers, bij wie niet hunne woonplaatsen vermeld staan, wonen allen te 'Kapelle. de de kwestie der bijeenroeping eener internationale socialrstistenconferentie, heeft de sociaal-democraat Axelrode ver zocht, ontheven te worden van zijn man daat deze conferentie te organiseeren. Dit verzoek van Axelrode is toegestaan. Onze briefschrijver Kees van der Meer meldt ons, dat hij in z'n laatste stuk een vérgissing gemaakt heeft. Hij vertelt daarin, dat de toren te Koude, kerke op Sch-ouwen de legendarische to ren van West-Schouwen is. Dit is niet 'zoo. Laatstbedoelde toren werd in 1846 afgebroken en ten behoeve van de ge meentekas -verkócht. Het tuin werd '?e- LONDEN: Het uitwisselen en internee ren van gewonde krijgsgevangenen is ver traagd.,. omdat de Duitsche regeering toe stemming weigert inzake het aanwijzen van havens in Engeland. Ze weigert de veiligheid te waarborgen voo-r de haven van Huil. BERLIJN. Aan den 'Zuidelijken Maas oever drongen de Franschen in het Zuide lijk gedeelte van Samogneux binnen.-Ove rigens mislukte de aanval op heuvel 344. PARIJS. Wij namen aan den linkeroever van de Maas de Ganzenbeuvel en het dorp Regqeville. Wij veroverden Samog neux en een geheel net versterkte loop-' graven, die het dorp verbinden met heu vel 344. DEN HAAG. Naai' aanleiding van bet bericht omtrent het zenden van mijnwer kers naar Duitschland, wordt er de aan dacht ,o|> gevestigd, dat van de in ons land aanwezige geschoolde mijnwerkers, niemand gemist kan worden, wil men de kolenproductie in Limburg op peil houden. KOPENHAGEN. 21 Aug. Naai' uit Pe- trograd wordt bericht is de Tsaar of ficiéél geschrapt van de lijst van het Russische leger en is hem het recht ont zegd de uniform van het Russische le ger te dragen. FRANKFORT, 21 Aug. De „Frankfur ter Zeitung" verneemt uit Stuttgart, dat de Wurtembergsche regeéring met het oog op de duurte der levensmiddelen en on misbare verbruiksvoorwerpen besloten heeft tot- een nieuwe regeling der loopen- de duurtetoeslagen der Staatsambtenaren, leeraren en arbeiders. Deze zal 1 September in werking tre den. BERLIJN, 21 Aug. Naar uit 'Hanau ge meld wordt, geraakte gisteren bij het rangeeren een waggon, waarin zich bal lons met zuren bevonden, door ontplof fing in brand. Het vuur verspreidde zich over andere goederenwagens en tastte eindelijk ook het goederenemplacement aan, hetwelk is uitgebrand. Menschenle- ven-s zijn niet te 'betreuren. Het verkeer op het station is niet verstoord. KEULEN, 21 Aug. Naar gemeld wordt is te FuJda de confereatie dar Duitsche bisschoppen begonnen onder voorzitter schap van Kardinaal dr. Voa Hartmaan, uit Kouten. GENEVE, 21 Aug. Naai' uit Madrid gemeld wordt, hebben te Huelva in de mijnstreek van, Nerva stakers gevuurd op de gendarmen, die dit- beantwoordden. Vier stakers werden gedood em 13 gewond, terwijl een soldaat en een gendarme ge wond werden. Versterkingen' zijn gezon den naar de provinciën-' Leon en Valen cia, alwaar een. zekere onrust heerschte. .Te San Sebastian ontdekte de politie in- een hoeve twee met'wapenen gevulde zakken in stroo verborgen. "Onder, deze wapenen waren pistolen, revolvers en ge weren. Verier vond men een groot aan tal socialistische brochures. De bewoners der hoeve zijn in hechtenis .genomen. PETRGGRAD, 21 Aug, Met het oog op het verschil van meening-? tusschen 'hem en het Uitvoerend Comité, aansaan- MIDDELBURG De heer M. P. Il'mer alhier is benoemd tot rijksklerk le kl. ter griffie van den Raai van Beroep te 's-Gravenhage Een tramongeluk Toen he denmorgen de 19-jarige K. uit Vlrssingea bij de halte Abeele op len nog niet ge heel stilstaande electrische tram Vlissin- genMiddelburg wilde stappen, kwam hij in aanraking met een daar staanden boom en viel, waarbij hij tusschen den motorwagen en den goederenwagen terecht kwam. De ongelukkige werd 'daarbij aan gereden door,den goederenwagen en herig verwond aan het onderlijf opgenomen. Hij werd vervoerd naar het militair hospi taal te Middelburg, vanwaar hij later naar het gasthuis werd overgebracht. VLISSINGEN. Verschenen is het jaar verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Vlissingen over 1916. In dat verslag wordt er p.a. op gewezen, dat de groote marine-vloot, die le Vlis singen verbleef, het verkeer in de bui tenhaven bijzonder moeilijk maakte, en waar dit gedurende den oorlog en waar schijnlijk ook daarna, het geval zal zijn, wordt het. zeer gewenscht genoemd, «dat spoedig worde overgegaan tot een belang rijke uitbreiding van ide buitenhaven, waardoor grootere en -kleinere marine- vaartuigen daarin een rustige en veilige rustplaats kunnen vinden. Ook zou dit zeer in hét belang zijn van de zich op Walcheren on'wikkelende industrie. In de bouwvakken was weinig vertier, omdat men zoo 'dicht bij het oorlogstoo- neel weinig vertrouwen in de toekomst heeft en omdat 'de prijzen van het bouw materiaal zoo abnormaal hoog waren. De binnenlandsche scheepvaart was iets levendiger. EE werden door de slui zen geschut 5238 binnenschepen tegen 5128 in 1915. Wat betreft de buitenland- sche scheepvaart kan worden gemeM, dat 17 schepen naar binnen en 18 naar bui ten werden geschut. Voor Veere worden deze cijfers opgegeven als 7 en 8. HEINKENSZAND. In de gisterenavond gehouden raadsvergadering waren alle le den tegenwoordig. De geloofsbrieven van de herkozen raadsleden de heeren H- van I waarden en G. de Vos, worden on derzocht en in orde bevonden. Ingekomen is de goedkeuring van Ged. Staten op de wijziging in de genreentobegrooting. In de behandeling wordt gebracht een verzoek van de Ambachtsschool Goes om steun van gemeentewege. B. en W. stel len voor zooals voorheen een subsidie toe te kénnen van f15 plus f2.50 voor elke leerling, die uit deze gemeente die school bezoekt. De heer van Iwaardep stelt voor f 15 subsidie plus f5 per leer ling tot een maximum van 5 leerlingeri op f25. Dit voorstel vindt geen steun en wordt verworpen met 6tegen: 1 stem. Het voorstel' van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. De begrooting Burgerlijk Armbestuur wordt verhoogd met f27 en vastgesteld op een bedrag in ontvang en uitgaaf van f893,31V2. Op een vraag van dhr. Do- minicus deelt de voorzitter mee, dat in (September met de reparatie van de dorpsi- istraat ;zal worden begonnen. Dhr. van Iwaarden wijst nog op een telephoonpaal welk voor zijn omgeving gevaarlijk wordt wegens den slechten staat waarin deze verkeert. De voorzitter zal een ,,en ander ter bevoegder plaatse kenbaar maken. Ten nadeele van den boomkweekex P. van 't Westeinde zijn door kwaadwil lige handen een 30 jonge canada boompjes afgekapt. Eenigen tijd geleden is bij denzelfde een gerooide boom vari een paar duizend K.G. in een watergang gestort. TERNEUZ-EN. Dinsdagavond had alhier een ongeluk plaats. Een meisje van on geveer 10 jaar viel in het water, doch weid gelukkig gered. Het opmerkelijke is wef, dat uit hetzelfde gezin des namid dags een jongetje over boord was ge vallen. De oudste broeder heeft ze bei den gered. CÓLIJNSPLAAT. Dezer dagen werd bij 2 landbouwers' onder deze gemeente de wasch ontvreemd. Bij de een van de bleélg, .bij den ander zelfs uit de kuip. DEN HELDER. Gisteren werd door hel •recherehèyaartuig „Corrie" der Nederfand- sche domme een stoomschip aangehou den, verdacht van -het hebben van smok kehvaar aan boord. Het werd naar hier opgebracht en onder bewaking gesteld van eenige douane-vaartuigen. De aanwe zige goederen zijn vea-zegeld, terwijl alle gémeensfchap met .den vasten wal' is ver- boden. Het vaartuig is genaamd „Excel sior"; de bemanning, is verhoord. G enees! mid de 1 e u voorzi e- n i n g. Naar wij vernemen, is binnenkort de instelling te verwachten vanwege dein minister van binjnenlandsche zaken van eene Commissie van Advies voor dé gjo- neesmiddelenvporz.iening, een vraagstuk dal .nog steeds de volle aandacht Rer regeering heeft. STOCKHOLM. Gorki's blad „Novaja iDéjisn" noemit als karaktertrek voor den reactionairen koers door de regeering 'ingeslagen de volgende acht punten: lo. Herstel, der doodstraf; 2o. yervolging der linJkerpartijen 3o. Beschuldiging zonder bewijs van ■hoogverraad tegen de Bofejewiki; 4o. Geen hervormingen worden inge voerd ,i 5o. De verklaring, dat de conferentie te Stockholm niet bindend zal zijtn;' 6o. De proclamatie van den oorlog zonder einde; 7o Uitstel van de bijeenkomst der Con- gtituantie 8o Dat de gjroote nationale conferentie te Moskou grootendeels uit conservatieve en contra-revolutionaire elementen be staat. I i I Een eigenaardige echo aan het front. In het oorlogsgebied aan de Aisne werd door een Duitseh militair een eigenaardige echo ontdekt. Bij volkomen windstilte tikte op een zomermiddag een machine-geweer op een afstand van 400 meter vier, vijf schoten af; twee of drie seconden later begon dé echo die schoten te herhalen. Tot zijn verbazing herhaal de het ook de schoten van zwaar geschut, zoowel van de eigen als van de vij andelijke linies. Eindelijk kwam hij er achter, hoe de echo ontstond: het geluid weerkaatste te gen een waarnemingsballon, die op 800 M. hoogte boven zijn hoofd zweefde. Van 2022 Augustus. MIDDELBURG. Gehuwd: A. J. van. Laarschot, jm. 24 j. en M. A. Geers, jd. 24 j.; J. Ch. Tisserand, wedn. 40 j. en N. F. Lindenberg, wed 44 j.P. C. H. Peeters, jm. 22 j. en H. Geénsen, jd. 22 j.; W. J. Schutz, jm. 63 j. en J. Paulusse, jd. 45 j. Bevallen: E. J. Mes, geb. de Keuning, z.J. J. Bol, geb. Schippers, d. GOES. Overleden: 21, Maatje Gingna- gel, 60 j„ wed. v. Aris Schellinkhout; Sophia Carolina jiarinck, 59 j„ geh. met Dirk Daniël van den Bóut. Van 18—21 Augustus. VLISSINGEN. Getrouwd: A. J. Gelder blom, jm. 26 j. en J. M. de Steur, jd. 24 j. BevallenP. Weijermans, geb. de Smit, z.; L. J. Timmerman, geb. Pepers, z.; M. C. Daamen, geh. van de Plassche, z.C. A. H. Maquelin, geb. Frits, z. M. ,A van der Most, geb. Pot, z.P. Oom, geb. Felius, d. Overleden: C. L. van Biesen, man van P. Meirsman, 73 j.. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 21 Augustus ,1917. Groote Veiling. Diverse appelen voor het binnenland; f 4—f 17, idem voor het buitenland 7 f 25, Diverse peren voor het binnen land f3f 17, idem voor het. 'buiten land f 6f 25, Meiknollen voor de fa briek f5, idem voor het buitenland fö, Zilveruien voor het buitenland f24, Sjar lotten f 15f 16, Zure Kroet voor de fa briek f4—f5, idem voor het buitenland f5—f8, alles per "100 K.G. Geveilde boomgaarden brachten opl f4150. i Kleine Veiling. Peren: Claplps Favorite f 11—f 21, Beurré Hardy f25, Souvenir du Congrès f 14, Bon Chrétien Williams f8f 11, Beurré de Mérode f 15, Wjlliam Duchesse f 13, Beurré d'Amanlis f 12, Dirkjespéren f 11, Diamantpéren £12, Dr. Jules. Guy- ot f 16f 17, Bergamotten f9, Jutten fll f 24, N.-H. Suikerperen f 10, Stoofpe ren f8, alles per 100 K.G. Appels: Codlin Keswick f7f 10, Keizer Alexander f 13, Célline 14, Cox Pomona f7f 15, The Queen f8f19, Transparante 'de Croncels f7, Lord'Suf- field f6f9, Wasappel £10, Zure ap pels f 5—f 10, Düch. d'Oldenbourg' f 12 f 17, alles per 100 K.G. Reine Victoria 18f 24, Reine Claude f30, Washing- tonpruim f33—f38. Blauwe pruimen f27, Burlants f 27, Abrikozen f 41, alles per 100 K.G. ïfiégréf'.so'i wyerowivht. tiaar waa^mingm dm morgen vans 22 Aug. medegedtoid door hei Kok. Ned. Meteor. ImMttmt ie De BAL Hoogstebarometerstand nabijt 765 Z,uid~ Duitsehfand, laagste 761.0 te Hernosand'. Verwachting tot den avond van 23 Aug.: Zwakke tot matigen, oostelijke tot z,ni- delijfcen wind, meeat halfbewólkt, waar schijnlijk nog droog, behoudens kans op onweer, aanvankelijk warmer. Heden overleed zacht en kalm in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder, Mejuffrouw Wed! MAATJE SCHELLINKHOUT— gel). Gingnagel, in den leeftijd van ruim 60 jaar. W. SCHELLINKHOUT. WeltevredenNed: Indië. JÖH. F1ÜLS - Schellinkhout. C HÜLS. Goes, St. Adriaanstr. 75'21 Aug. '17. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag ten 11 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3