Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. laatste Berichten, Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Ingebonden Stukken. Landbouw en Veeteelt. 1. Z. M. van Z. K. H. Prins Hen drik P. van Dijfce, N. en St. Joosland, met Martha de Lassus; 2. Jan Heynsdijk, [Woïfaaxtsdijk, met Mirza; 3. G. J. de Wilde, St. Maartensdijk. Eervolle vermeldingen: P. van Dijk. N. en St Joosland, met Clara de Knocke; S. Janse, N. en St. Joosland, met Polly; A. C. de Steur, 0. en W-. Souburg, met OarpettaE. Verlare, N. en St. Joosland. met Cato. Speciale prijs voor den deelnemer, die van de verste plaats buiten Walcheren komt: G. J. de Wilde. St. Maartensdijk Extra prijs voor het schoonste paard eenspan zwaar wagenslag uit Walcheren: P. van Dijke, N. en St. Joosland Concours voor het schoonste tweespan, type trekpaard, (zwaar wagenslag) aan gespannen voor boerenwagen, men wagen zonder menladder of hoornen, toebehoo- rende aan een landbouwer. 1. P. van Dijke, N. en St. Joosland, met Carolina de Lassus en Martha de Lassus; 2. J. Heynsdijk, Wolfaartsdijk. met Mina en Saar; P. van Dijke, N. en St. Joosland, met Clara de Knocke en Com- tesse de Lassus. Eervolle vermeldingen: S. Janse. N. efn St. Joosland, met Flora en Kadola; P. van Dijke, N. en St. Joosland, met Betsv en Marie de Knocke; Q. J. de Wildé, St. Maartensdijk, met Miss en Fleur; "A. C. de Steur, 0. en W. Souburg, met. Carpetta en Dora. Speciale prijs voor den deelnemer, die van de verste plaats buiten Walcheren komt: G. J. de Wilde, St.-Maartensdijk. Concours voor springpaarden, gereden door heerrijders. 1. D. Mitchell, Scheveningen met Cho colade, 0 fouten 'in 1 Win. 1 sec.; 2. tuit. J. P. Brasser, Koudekerke met Erin. 1 fout in 51 sec.; 3. luit. J. L. van Dam, Oostkapelle met, Max, 4 fouten in 49 1/5 s£c.4. luit. J. Doorman, Seroos- Iqerke met Mies, 4 fouten in pi 1/5 sec. Extra-prijs voor den snelsten tijd over den afstandsrit: D. Mitchell, Schevenin gen, in 20 minuten. Monstering van goedgekeurde dekheng sten, Zeeuwsch-Belgisch ras, 3-jarige en oudjer. 1. Gebr. Arnouts, Sluis, met Indigene de Lessines; 2. ,Gebr. v. Strien, AVol- faartsdijk, met Doré; 3. J. C. Koppejan, Zoutolande, met Bienfat.. Etervolle vermelding: Gebr. Arnouts, Sluis, met Marquin de Zuyen. Speciale prijs voor den deelneméT, die van de verste plaats buiten Walcheren komt: Gebr. Arnouts, Sluis. Ringrjjderij voor paren, landbouwer;! en particulieren in nationale kleedeJr1- dracht. 1. P. Dekker, Axel; 2. S. Janse, N. en St. Joosland; 3. Dekker, Axel; 4. P. d|e Priester, Borssele. Extra-prijs voor het schoonste geheel: P. (Adriaanse Middelburg, met oude Zeeuwsche sjees en oud Zuid-Beveland-. sche dracht. VIII. BehendigheidsmanoeuvTe (stoelén- wedstrijdgereden door manschappen van dp veld-artillerie. 1. korp. A. dp Jongste; 2. W. Smit.; 3. J. Vonk; 4. M. Alblas. De 18 winners van de ringrijderij te paard waren: P. Brasser. Gapinge; W. Schoe, Vrouwepolder; J. Koole. Koude kerke; C. van Leerdam, Nieuwland; P. Pleijte, Nieuwland; J. Bosselaar, Vlissin- gen; A. Mersie, Kleverskerke; L. Roelse, Domburg; G. Kooman, Oostkapelle; J. de Pagter, Domburg; J. Barendse, Souburg: M. den Hollander, Oostkapelle: J. C'astel, Souburg; H. Leer, Middelburg: P. de Kam te Westkapelle; J. Crucq, Arnemuiden; C. A. Polderdijk, Nieuwland. en II. van Waarde. Niewland. De potlepel werd gewonnen door H. Pleijte uit Nieuwland. Goes. Heden herdacht de heer Bart Knieriem den dag dat hij 65 jaar gele den in dienst traid van de bekende goud smederij der firma Faberij de Jonge, en sinds dien datum1 '17 Augustus 1852 onafgebroken in dienst geweest is, eerst van nu wijlen den heer P. Fabérij de Jonge, daarna van diens zoon nu wiflien den heer J. Faberij de Jonge, en thans van diens kleinzoon den heer T. Faberij de Jonge. Een zeldzame gedach tenisviering. Het heeft den ouden jubilaris niet aan bewijzen van belangstelling ontbroken. Van zijn patroon ontving hij een ge schenk onder couvert. Wpgens gebrek aan deelname is bet Concours bippique heden niet door gegaan. Verscheidene personen „uit het land", o.w. sommigen met htm kinderen, maak ten een vergeefsche reis naar de stad. Gisteren zou vanwege den Bond van Vereenigingen van Vertegenwoordigers van Verzekering-Maatschappijen en Zie kenfondsen, (ook wel' de bond ,,Zes V's" gpheeten) in den melksalon van dhr. van Doeselaaar, een bijeenkomst plaats hebben van jyprzekeringsagenten, voor wie als spreker zou optreden de heer G. J. Tin ker, voorzitter van genoemden Bond, met het onderwerp: De verzekeringsplannen van minister Treub en de belangen vad het personeel. Wijl dp opkomst echter zeer _gering was een vijftal vertegenwoordigers had aan de uitnoodiging gehoor gegeven, is geen openbare vergadering gehouden, doch zijn op voorstel van de heeren Tie- ker en J. Deurloo, die den spreker met een kort woord had ingeleid, in besla ten kring de belangen van de verzeke ringsagenten besproken. Door de aanwezigen werd een comité gevormd, dat onder de vakgenooten doel matige propaganda zal maken, en op pen nader te bepalen dag in de laatste helft van September een vergadering zal uitschrijven, om zoo mogelijk té komen tot de oprichting van een afdeeling van genoemden Bond. Mogen de verzekeringsagenten, waar Treub ook hun belangen bedreigt, dan op .hun post zijn. Er is! reeds druk geteekend op do. lijsten, welke overgelegd zidleh worden, bij het verzoekschrift tot oprichting van een Centrale Keuken. Er is alle redejn om aan te nemen, dat eventueel de dec- name aan een dergelijke inrichting zefer groot zal zijn. Er is "nog gelegenheid om te teekenen, doch dan haaste men zich. Men vervoege zich bij een van de dames van het voorloopig comité, mevrouw Ila- jenius, mevr. v. d. Have, mevr. Coenen, mevr. Duvekotv. d. Heuvel, mevr. van Heel of mej. v. d. Reit. Geeft n reeds! bewijzen van belangstelling in deze zaak, opdat gij, als' er gebrek is, naar de C. K. kunt gaan! Nisse. Door dhr. P. Meijers. hoofdon derwijzer alhier, is na volbrachten dienst tijd ontslag gpvraagd als secretaris der brandweer, hetwelk hem, is verleend. In zijn plaats is benoemd dhr. J. P. R. Bommeljé, onderwijzer. Han8weerd. Bij de visitatie aan boord van de sleepboot „Holland II" ontdekten de Idouanen een partijtje harde zeep, chocolade en cacao, bestemd voor uit voer naar België. De kapitein is in ar rest gesteld. Bij de grensvisitatie van het sleepschip „Anna" vonden de ambtena ren een partij koffie, thee, cacao en cho colade, welke in de woonroef was ver stopt. De eigenares zal naar Middelburg worden getransporteerd, terwijl het schip voorloopig is verbeurd verklaard. lerseke. Van een vacantie van 7 da gen thuis komende, bemerkte een bewo ner yan de Damstraat dat ongenoode gasten een bezoek gebracht hadden aan zijn steenkolenbergplaats. Al zijn zuinig opgespaarde steenkolen waren gestolen. Ook bij zijn buurman is een H.L. kolen gestolen. Veere. Bij de rijkspolitie is aangifte gedaan, dat bij een ouden man onder Vrouwepolder 14 dagen geleden f300 en nu weer f500 gestolen moet zijn. Een onderzoek wordt ingesteld. (M. C.) Tied. Herv. Kerk. Beroepen te Kesteren, J. E. Klomp te Leerdam; te Groot-Aramers, J. H. v. Paddenburgli te Staphorst. Aangenomen naar Veldhoven, door AV. G. v. Doorne te Drumpt. De president der Synode heeft in de zitting van eergisteren benoemd tot afgevaardigde ter bijwoning van het con gres der vereeniging tot bestrijding van het Neo-Malthusianisme ds. Steenbeek en dr. Visser. Geref. Gemeenten. Beroepen te Opheusden, G. v. Reenen te Gouda (vroeger te Opheusden). Geslaagd te Amsterdam voor de hoofdacte de heer A. W. van der Ham men te Oostburg. Geslaagd te 's Gravenhage voor de acte Fransch l.o. de dames M. H. Goede- gebuure te Brielle, en J. J. C. van Griet- huijsen te Oegstgeest. En voor het En- gelsch M.O. acte A 4e heer J. A. AVort- man te Rotterdam. Geslaagd te Wageningen voor de acte tuinbouwkunde l.o. de heer' C. de Nood te Middelburg. Geslaagd te 's Gravenhage voor het Duitsch M.O. acte A mej. A. G. Noest te Bussum; en voor het Duitsch l.o. de heeren N. A. Elenbaas en A. Schipper, geiden te Rotterdam, en P. H. Matthijs- sen 'te Den Haag. Geslaagd te 's Gravenhage voor het examen niiddelbaar Hoogduitsch, acte A, de heer A. J. M. van Kalmthout A.Mzn., geboren te Goes. Zondag 19 Augustus. Ned. Herv. Kerk. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, vm. en n.m. ds. Meloen. Biezelinge, vm. ds. Homburg, 2 r. dr. Schmidt. Borssele, 2 u. jls. Jonker. Colijnsplaat, 9.30 u. en 2 u. ds. H. L. A. Feijkes. Cortgene, vm. en nm. ds. Lijseri. Driewegen, 9.30 u. ds. Jonker, col1. Chr. School. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bios. 'S-Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 u. Ids. Steenbeek, bed. H. D., 2.30 u. dhr. Sandee. Heinkenszand, 9.30 u. ds. Buinink. 'sH Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, 9.30 en 2 u. ds. de Voogd. 's'-Heerenhoek, 9 u. leeskerk. 's-Heer Hendrikskinderen, vm. g. d. en nm. ds. Steenkamer. Hoedekenskerke- vm. en nm. ds. v Essen. lerseke, 9.30 u. en 2 u. ds. Boer. Kamperland, v.m. en nm. ds. Koenekoop. Kapeile, 9.30 u. dr. Schmidt, nm. g. d. Kats, 10 u. en 2.30 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, vm. ds. Steenkamesr. Krabbendijke, 10 u. en 3 u. ds. Muller. Kruiningen, 9.30 u. dhr. Sandee en 2 u. ds. Steenbeek. Nieuwdorp, (bewaarsch.) 2 u. ds. Buinink. Nisse, vm, en nm. ds. Pont, Oudelande. 9.30 u. en 2 u. ds. Kloek. Ovezand. 2 u. leeskerk, coll. Chr. School. Rilland-Bath, 10 en 2.30 u. ds. Visser. Schore, 9.30 en 6.30 u. ds. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. Wijngaarden. "Wemeldinge, 10 u. dhr. G. C. Dun, 2 u. ds. Klomp. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds. Boisse vain. Wissenkerke ,vrn. en nm. ds. v d. Linde. AYolphaartsdijk, 9.30 u. en 2.30 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Arnemuiden, 9.30 u. en 2 u. ds. Mul'der. Biggekerke, vm. en nm. d-, Schuurmans Stekhoven. Domburg, vm. en nm. ds. Koldevvijn. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerk'e, 9.30 en 2 u. ds. Vaandrager. Kleverskerke, 10.30 u. ds. Semmelink. Koudekerke, vm. en nm. ds. Postma. Meliskerke N. en St. Joosland, vm en nm. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nm. ds. Krijkamp. Ritthem, vm. en nm. ds. ten Hove. Serooskerke, vm. dhr. Calliber. St. Laurens, vm. en nm-, ds. v. 't Hoff. O. en \V, Souburg, 9.30 u. ds. Terne den, 2 u. ds. Norel. Vrouwepolder, vm ds. Kroese. Veere, nm. ds. Maas. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 u. en 2 u. ds. de Wijk. 'tZand, 10 u. ds. de Ligt, 6.30 u. ds. Postim. Broodbezuiniging. Het ge meentebestuur van Amsterdam heeft van de regeering 60.000 biljetten ontvangen, behelzend een aansporing tot de burgerij, om de grootst mogelijk0 zuinigheid te betrachten bij het broodverbruik. Aangezien het de wensch van de regee ring is. dat deze biljetten in zoo ruim mogelijke mate onder de oogen van de- burgerij zullen komen, zullen zij op ver schillende 'openbare instellingen, (o.a. scholen) worden uitgereikt. Gasbesparing in de hoofd stad. Te Amsterdam zal de gas toevoer van 69 uur 's avonds gestaakt worden, des Zondags bovendien iot 4 uur nam. De straatverlichting zal geheel door elec- triciteit geschieden. De nieuwste premie op het trouwe n. Een der jongste besluiten van een der Rijnlandsche levensmiddelenbu- reau's luidt, dat pas gehuwden voor de eerste zes weken de wittebroodsweken een dubbele levensmiddelenkaart krij gen. I Menig verstokt celibatair moet er ern stig over denken tengevolge van dat aan lokkelijk aanbod, thans toch maar in het huwelijksbootje te stappen. Plunderaars. Door de haven politie te Amsterdam zijn gisterennacht op het IJ vijf personen in een schuitje aangehouden. Deze Amsterdammers gin gen te Schellingwoude hij H. van Z., den pereboom plunderen, en dreigden den bewoner met een mes. Na een worsteling met den rijksveld wachter gingen zij op de vlucht. Monastirca Volochkani. Tn de richting van Focsani hernieuwden de Duitschers hun offensief; onde.r den druk des vij- ands trokken onze troepen terug op Mo- rentjilu, en de Roemeniërs op Movilitza. PETR0GRAD. Bij de Almideilanden ia een Russische torpedojager op een mijn geloopen en gezonken. De commandant en 22 man zijn om het leven gekomen. In de Botnische golven is een Duitsch s.s. tot zinken gebracht, BERLIJN, 15 Aug. Volgens bericht uit Dresden is de prijs van hel vierponds- brood van 64 tot 80 pfennig verhoogd geworden. BERLIJN, 15 Aug. Uit Stettin wordt bericht dat de commandeerende generaal aldaar alle vergaderingen, van weJkqn aard ook, verboden heeft voor het ge bied, waaronder het 2e legercorps res sorteert. GENEVE, 16 Aug. Volgens bericht uit Madrid hebben in eenige wijken van Ma drid de anarchistische bewegingen zicht uitgebreid en wonden hun leven en ei gendom bedreigd. Uit Barcelona wordt gemeld, dat de troepen genoodzaakt wa ren van de wapens: gebruik te maken. A ijl' personen werden gedood, negen ge wond. VLISSINGEN. Alhier is op het eerste- perron van het Station het magazijn ge vestigd van het Provinciaal comité voor vluchtelingen. Meermalen werden uit dit magazijn goederen vermist en nu stelde» gisterennacht de politie en een stations- assistent. zich verdekt op en bleek het hun. dat. zich onbevoegden in de loods ophielden. Arrestaties volgden, terwijl 'n groote partij winterjassen, jekkers, heé- rencostuums, sajet enz, die gereed lag orr> te worden weggevoerd, in beslag weid genomen. Aangehouden werden drie trein- poetsers. Bij een huiszoeking in hun wo ningen werden nog veel meer goederen gevondenalles werd naar het politie bureau gebracht, waar het een heel ma- gazjijn is. Uit de verklaringen van de aangehoudenen blijkt, dat er nog meer bij betrokken zijn, onder wie een wagenmees- ter der S.S., zoodat nog meer arresta ties en huiszoekingen mogen woiden ver wacht. DOMBURG. Sedert 28 Juli wordt uit de brandkast van "het kantoor der N. AT Domburgsche Zeebadinrichting, vermoede lijk tengevolge van diefstal, vermist eet* bedrag van f 2060, namelijk twee bank biljetten van f 1000 Nos. A 064173. en A. B. 006594 en een van f60 C R 8570. De officier van justitie bij de rechtbank te Middelburg looft een belooning van f 250 uit aan hem' of haar, die aan wijf- zingen kan geven, waardoor dit geld weer in het bezit van genoemde Venootschap omt, en, indien van misdrijf mocht blij ken, een strafrechterlijke vervolging zal kunnen worden ingesteld. Duurtetoeslag spoorweg personeel'. Naar wij; vernemen, zal dooT de S.S. en vermoedelijk ook door de N. C. S. aan haar personeel' in af wachting van de maatregelen, die noo- dig zullen blijken indien 1 Januari de loonregeling niet zal worden ingevoerd, voor 'dit jaar worden uitgekeerd: f 10 in September en f 10 in December a.s., be halve aan de wachteressen en loopjon gens, die telkens f2 krijgen. Van 1517 Aug. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. de Jon ge, 30 j. jm. en J. A. Oranje. 29 j. jd L. J. v. Gastel, 26 j. jm. en Ph. J, Vermeijen, 27 j. jd.; A. P. Zonnevijlle, 26 j. jm.- en A. F. Schou, 22 j. jd.;. J. Raurdoux, 27 j. jm. en C. Jobse,. 26 j. jd. Gehuwd: A. C. Poppe, 22 j. jm. en A. C. Schuijt, 19 'j. jd.C. v. Schelven, 24 j. jm. en A. Jobse, 22 j. jd.; H. Philipse, 23 j. jm. en S. C. L. Smit, 20 j. jd. Bevallen: L. de Koning, geb. Sturm, d.; C. van Luijk. geb. Van Tatenhove,. z.; J. Hendrikse, geb. Den Engelsman, d. Overleden: L. de Smit, lj. d.; J. A'a- der, 64 j., m. v. M. Cornelissen; C. S. Wiener, 65 j., vr. v. E. Boasson; M. Franse, 48 j., vr. v. A. Langebeeke; C. E. Hendrikse, 68 j., vr. v. J. van AVel. GOES. Geboren: 15, Arnold, z. v. Frans Cornelis van Strien en Johanna AVilhel- mina Francoijs. Van 1017 Aug. 1ERSEKE. Geboren: Bastiaan, d. v. Leendert Barend Steketee en Doortje Schoen; Elisabeth Helena, d. v. Antonie Willem Duinkerke en Pieternélla Mieras. Overleden: Geertruid van Boven, 74 j., wed van Cornelis van Oosten. Toleeraflsoti Weerbericht iVVxw waarnemingen tn don tnwgo* w.n 17 Aug. niedoijodeoid door het K/.m. tied. Meteor, instituut te Ue. Bilt. Hoogste barometerstand boven 765 te Zuid-Duilschland, laagste 753.5 te Her- noesand. Verwachting tot den avond van 18 Aug.: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuide lijke tot Zuidwestelijken wind, half tot zwaarbewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen, later toenemende kans op regen of onweer. Iets warmer. Geref. Kerken. Middelburg, Segeerstraat, vmnm. en av. ds. v. Oordt. Goes, 9.30, 2 en 6 u. ds. Fraanje. Ongelukken. Te Schijf is een li/2 jarig kind in een sloot bij de ouder lijke woning verdronken. Te Vierlings- beek beeft een moordaanslag plaats ge had. De verdachte is geJUirresteerd. Te Einighausen onder Linibricht, viel gis teren do 28-jarige docht er van zekeren R. bij het plukken van fruit van een ladder met het treurig gevolg, dat zij aan de bekomen kneuzingen overleed. In de Laakhaven te 'sGravenhage is een 6-jarige knaap al spelende vaar een schuit gevallen en verdronken. Onder Hui- zuin sloeg in liet AVardmansdiep een zeil bootje om, waarbij vijf- van de acht in zittenden verdronken, namelijk de vrouw, een zoontje en een broer van sergeant majoor B. en de twee dochtertjes van den gemeente-opzichter C. De sergeant majoor, een dochtertje en een logé wer den gered. Kolenschaarschte. Te Aal ten heeft de brandstoffencommissie aaö de smeden verboden, des Zaterdags vu ren aan te leggen. De tram-dienst Dén HaagDelft r. wordt nogmaals zeer be perkt.. De stoombooten van de Ree- cterij op de Lek van Culemborg naar Rotterdam en omgekeerd, zullen slechts éénmaal per dag varen. -Een steen fabriek te Heerewaarden heeft het werk gestaakt. Gewelf ingestort. Gisteren had in de aanbouw zijnde St. Catharinukerk te 's-Hertogenbosch een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed is pfgeloopen. We gens onvoorzichtigheid van den gewelven- maker, welke bij het aansmeren boven op de schulp ging staan welke slechts enkele dagen gesloten was, trapte hij er doorheen en stortte een gewelf in een der kapellen naar beneden, waarbij; dié welvenmaker mede naar beneden kwam en een 'arm brak en drie andere perso nen, die er onder werkten, licht gekwetst werden. Te Den Haag stond te lezen in een der stratenAfrijen boven en beneden huizen. Een luchtverschijnsel. Uit do „N. R. Ct." namen we een bericht over omtrent een luchtverschijnsel, dat te Schiedam zou zijn waargenomen. In genoemd blad wordt nu door een lezer opgemerkt, dat het luchtverschijnsel niets anders dan een windhoos, ten platte lande beter bekend onder den naam van „sok! kestaart" is geweest, die door bijzonder invallend zonlicht ditmaal gedeeltelijk hel der werd verlicht. Het onweer. Te Haren brandde door het onweer de boerenbehuizing van R. Bolhuis geheel af. Bij Bellingwolde zijn twee koeien door den bliksem dood geslagen. Gedurende een hevig on weer, meldt de v,Zw. Grt." streek «en windhoos over de gemeente Zwartsluis, die aanzienlijke schade aanrichtte. De hoos jging in de richting AV,.-0. op zijn weg alles wa,t niet heel goed vast zat, medenemend of vernielend. In bin nen- en buitenhaven sloegen de schepen van hun touwen terwijl enkele palen, waaraan zij bevestigd waren, werden uit gerukt; groote hoornen werden ontwor teld. Van de schepen, vlogen luiken en kleeden de lucht in. Bij den scheeps bouwer Prins weid een schuur tegen den grond gedrukt, terwijl een lading hooi in 'tMeppeleadiep terecht kwam; bij den slager S. noest het de kap ontgelden; de schoorsteen werd afgenokt. Zware ijze ren deksels en taanpotten op de taanderij van Huisman werden opgenomen en een gezicht ver weggeworpen, terwijl van ver schillende huizen ruiten werden ingedrukt en het aantal afgerukte dakpannen legio is. Gelukkig zijn geen measchenLerefns te betreuren. B .ton „Pr« nwwi'rtplijkheid <ter Kcdactie.) Mijnheer de Redacteur 1 Het gaat er bij dhr. \7erhaagen niet om wat in de kas aanwezig is. Juist! En daarom gaat hij op mijn aanbiedingen niet in, wetende, dat zijn genoemde be dragen niet aanwezig zijn. Het gaat er bij hem maar om wat in die kas is gestort. En dan kan ik hem verklaren, dat de ingezetenen van Schore veel hoo- ger bedragen hebben gestort dan de door hom genoemde, want voor die bedragen koopt men geen waggon steenkolen. 'Dhr. V. is niet alleen voorzitter van het ko- lenfonds, maar ook brievengaarder. En als brievengaarder weet hij drommels goed, dat het in de kas gestorte geld daar niet blijft. Maar laat hij dan ook niet zulke dikke woorden gebruiken als „de prijzen worden kunstmatig opgedre ven". Hij weet, dat de kolen steeds on der den maximumprijs worden verkocht. Verder kan ik hem verklaren, dat de prijzen der steenkolen door de commissie en niet door mij alleen worden vastge steld en dat ik van eenigen invloed van \r. op leden der commissie nog niet het minste heb bespeurd. Dhr. V. heeft zijn laatste woord gezegd in de courant. Het is hem niet gelukt, in het openbaar, zijn beweringen met bewijzen te staven. AVe vertrouwen nu, dat hij niet in het donker zal gaan wroeten en daar het werk der commissie afbreken. Met dank, enz. S. DE VISSER, Secr. Brandstoffencommissie. Schore, 16 Aug. 1917. Aangezien het met het oog op de volksvoeding wenschelijk moet worden ge acht, dat een zoo groot mogelijke opper vlakte grasland worde gescheurd om te dienen voor den verbouw van voedings gewassen, brengt de Minister van Land bouw ter kennis, dat aan verbouwers van elke 100 K.G. van de hieronder te noe men producten, te verbouwen op gras land, geen klaverland of kunstweide zijn de en gescheurd in het tijdvak tusschen) 15 Augustus 1917 en 1 Mei 1918, één maal een premie zal worden uitbetaald naar den maatstaf als hieronder aange geven, jot een maximum per H.A. als achter elk gewas vermeld. Tarwe premie per 100 'K.G. F3, ma ximum 'der premie per H.A. f100; rogge resp. f4 en f100; haver resp. f3 en f75; erwten resp. f-3 en f75; bruine- en witte stamboonen resp. f3 en 'f75; koolzaad resp. f 4 en f 75. Landbouwers, die voor het ontvangen dezer premie in aanmerking wenschen) te komen, dienen ten minste 14 dagen, vóór zij tot het scheuren van het gras land willen overgaan, daarvan kennis te geven aan de Cultuurcommissie hunner provincie van inwoning. Voor Zeelandbureau Zeeuwsche Land- bouwmaatschappif, AViestwal A 167i, Goes. EGMOND AAN ZEE. 'Donderdagavond kwamen uit N. richting twee Engelsche oorlogsschepen, koersende naar het zui den. Aangezien de schepen binnen de territoriale wateren waren, werd van den Speijktoren de vlag geheschen: Eerbiedig onze neutraliteit, en werden uit hét 10 c.M. kanon twee waarschuwingsschoten met scherp gelost, waarna de schepen onmiddellijk van koers veranderden, naar het Zuidwesten. LONDEN. In het Lagerhuis deelde Lloyd George mede, dat het dorp Lange- marek op de Duitschers veroverd is. PETROGRAD. De Roemeniërs verplaat ste» hun front terug naar de linie Sovey-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2