Telegrammen. Leestafel Ingezonden Stukken. joop yefkoopiip, aaiÈÉdinp m Laatste Berichten. Allerlei. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Openbare Verkoepiegeo go HerpachiggD, Telegrafisch. Weerbericht dere punten wegens beddingsvernauwing het water niet vlug genoeg kon afstroo- men. Tal van, gaasafrasteringen, die het vuil moeten tegenhouden, zijn nog zoovele lielemmeringen te meer voor een normalen afloop van het rivierwater. Tegen al deze euvelen werd reeds eer der krachtig geprotesteerd, zonder dat daaraan de ministe aandacht werd ge schonken Thans steken tal van gedupeer den opnieuw het hoofd op, en dringen er op aan. dat de betrokken gemeen- -(iq het waterschap, of anders Gede puteerde Staten, aan dezen schadelijken toestand een einde zullen maken. De Heere is vgede. Leerredenen over Richteren 6 tot 8, door ds. H. Hoekstral, /met voorwoord van Tls. NV:. H. Gispen. Kampen, J. H. Kok. Een tiental predication over Gideon, een merkwaardige persoonlijkheid, een geloofsheld, door (wijlen) ds. Hoekstra, een prediker, volgens allen die bom ken den, met singuliere gaven. Twee aanbe velingen dus voor één. Wie de preeken van Hoekstra begint te lezen, ook de'ze, dien valt 't niet mee. Hoekstra legde zich niet toe op welsprekendheid; maar en dit is zijn verdienste hij liet de Schrift spreken. Wie dan ook voortvaart met lozen, die erkent dat het echte leer redenen zijn. Leerredenen, aan deze heeft onze tijd "behoefte. Dr. Maarten Luther, door dr. J. 11. Callenbach. Nijkerk, G. F. Cal- lenbach. Een goed boek over Luther; in dit Hervormingsjaar een /jassend geschenk voor onze kinderen, vrienden of vrien dinnen, of voor de boekerij onzer jongen lings- en Zcndagssehoolvereenigiugen. V,oorin een portret van Luther, naar de schilderij van Lukas Cranach, en in den tekst penteekeningeo van Isings; en ée verteller is dr. Callenbach, die als zoo danig zijn sporen reeds verdiend heeft, doch, ware dit niet zoo, er doer zijn „dr. Maarten Luther" ruimschoots aan spraak op maken mag. De schrijver vlecht geen aureool om' ,het hoofd van dezen held, die een zondaar was als wij en .geen heilige; dié inzake, het huwelijks leven van den keurvorst van Saksen na liet zonde zonde te noemen, en op een, enkel punt der leer dwalende was; maar die toch een groote was in zijn dagen, en tot aan het eind der eeuwen gepre zen zal worden als een der eerste hel den der Reformatie. Hoe hij den moder nen pretestanten van onzen tijd,. den ethi- schen schriftcritiekers, ware hij nog on der ons, zijn „Das Wort sie sollen lassen stehen (van het Woord zal je afblijven!) 'zou toedonderen. Dat is de conclusie na de lezing van dit mooie boek. De Harp van 1 Augustus heeft het over opschriften der Psalmen en muzi kale uitdrukkingen; orgelspel,"een belang rijke verbetering bij den barmoniombouw en over tal van andere zaken op het gebied van toonkunst. De muzikale pij- lage, werk van redacteur F. Pijlman, is een juweeltje. Allen, die muziek en zang beoefenen, lezen „De Harp." Wat het kost? Eén guldentje v,oor een heel jaar. Buiten verantwoordelijkheid der Redaciie.) Mijnheer de Redacteur Van mijn aanbod van f 70 moet de heer Verhaagen niets hebben, dat merk ik wel. Daarom begint hij maar te praten over de eerste 3 waggons. Ik kan daar over kort zijn en wil hem het batig saldo van die 3 waggons gemaakte onkos ten zijn nog onbetaald aanbieden voor f 45. Ga daar nu eens op in. Uit mijn aanbod van f70 maakt hij de gevolgtrekking, dat dit bedrag niet aanwezig is. En wat doet hij nu? Toch trekt hij f 52.34 van f 70 af en conclu deert, dat dan slechts f 7 per waggon is genomen. En dat schrijft hij toe aan zijn spreken (in en) ook buiten den raad. In den raad hebben uw woorden dan zeker terugwerkende kracht, want 13 Juli ziin de t)rijzen vastgesteld en 31 Juli is de raadsvergadering gehouden. En uw invloed buiten den raad is veel groo- (ter dan u zelf weet. U had die f 52.34 van f 53 moeten aftrekken, dan was u tot de slotsom gekomen, dat door uw reizen- invloed slechts 44 cent per waggon is genomen. „In ieder geval, van de laat ste IV2 waggon is slechts f 15.10 in de kas van de commissie gestort". En dat bedrag beschouwt dhr. V. maar weer als eigendom der commissie. "Welnu, geef me f5 en u ontvangt wat de commissie van dien IV2 waggon heeft genomen om haar onkosten te dekken. Daar draaft hij dan weer op door en vertelt, dat we zoodoende f 400 in kas zullen krijgen. En 't spreekt vanzelf, als later blijkt, dat dit niet het geval is, hij zichzelf de eer geeft, dat dan niet „honderden guldens uit de zakken der burgerij zijn gehaald". De heer V. heeft er aardig slag van anderen verdacht te maken en zi.chzelf lof" toe te zwaaien, maar hij bedenke echter, dat „anderen hekelen de hate lijkste vorm van eigenroem is". S. DE VISSER, Seer. Brandstoffenoommissie. Schore, 11 Augustus 1917. Goes. Door B. en W, dezer gemeente werd heden bij opbod verpacht voor 7 jaar: 1. een perceel grond aan den West- singel, thans verpacht voor f81, nu ge gund voor f 135, aan den vorigen pach ter A. de Dreu; 2. een perceel grond, gelegen aan de Noordzijde van de 's-Kec-r Hendrikskinderenbarriere en zijkant weg, verpacht voor f 34, nu voor f 125, aan A. J. Brouwer, alhier: 3. Zijkanten we gen aan W.estsingel, Poel, Poelweg, Groe- neweg, wegen in den Goesschen Polder en langs de Singels, verpacht voor f27.50, nu voor f47.50, aan Adr. La beur te Kloetinge. BERLIJN. 12 Aug. Naar uit Königs- berg gemeld wordt, ontving hef Königs- berger Alldeulsch Verhond en .andere ver- eenigingen aldaar in antwoord op een begroetingstelegram aan den Rijkskanse lier een telegram, waarin de Kanselier o.a. verklaarde: „Hel \ertrouwen op de toekomst vpn het vaderland die door den komendei) vrede duurzaam moet wor den verzekerd is onafscheidbaar met de hoop op een verbeterden 'grondslag voor een opbloei van de Oostelijke Marken". WjEENEN, 12 Aug. Naar het in Boe dapest verluidt, rekent men daar op de spoedige uitgave van een koninklijke acte, die op militair gebied een sterke nationale bevestiging van het Hongaren- dom beteekent. De „Az Est" voegt nog hieraan toe, dat het gaat, om de invoe ring van de Hongaarsche taal bij het commando. i BERLIJN, .12 Aug. Naar uit Stock holm gemeld wordt, houdt de pers zich daar druk bezig met de bespreking van het plan, om een conferentie van neu trale Europeesche ministers te Stockholm te houden. De „Sjöfahrts-Tidende" deelt mede, dat men reeds op het Zweedsche voorstel tot een conferentie weigerend ge antwoord heeft. Spanje zou slechts aan een conferentie deelnemen, ajs deze in Madrid gehouden wordt en ook Hollands houding is, volgens dit blad, nog twij felachtig. GENEVE (part.), 12 Aug. Volgens be richten uit' Madrid heeft Dato verklaard, dat de regeering alle maatregelen heeft genomen 0111 de gebeurtenissen, die door de heden ingetreden spoorwegstaking zijn ontstaan, het hoofd te bieden. De post bestelling zal door particuliere automo bielen plaats hebben. BERLIJN, 12 Aug. De Kopenhaagsehe correspondent van het „Berliner Tago- blatt" meldt aan zijn blad: Uit Amster dam wordt aan de Berlingske Tidende" bericht, dat naar Parijs getelegrafeerd is. dat Karl Liebknecht in de ziekenafde ling van de gevangenis op sterven ligt. BERLIJN, 12 Aug. Morgen komt de Oostenrijksche Minister van Buitenland- sche Zaken, Graaf Czomin, inel zijn ge malin, te Berlijn aan en neemt zijn in trek in Hotel Adlon. BERLIJN, 12 Aug. Naar uit Kopen hagen aan den „Lokal Anzeigei-" gemeld wordt is, volgens berichten uit Peirograd de bekende „Grootmoeder van de Revo lutie" Katharina Brestkowski, als minis ter zonder portefeuille in de nieuwe re geering getreden. AVEENEN, 12 Aug. Naar gemeld wordt, is de e.k. zitting van het Huis van Af gevaardigden vastgesteld op 5 Septem ber a.s. LONDEN, 13 Aug. Bij den laatsteji vliegerraid zijn 8 mannen, 9 vrouwen en 6 kinderen gedood, en ongeveer 50 per sonen gewond. AARDENBURG. 13 Aug. De vlieger actie was gisteren groot. Gistermorgen had een gevecht plaats tusschen 2 Duit- sche vliegtuigen en 2 der geallieerden: boven Nederlaudsch grondgebied. Een Duitsch vliegtuig viel neer "bij Schoon- dijke. (Zie bericht uit Oostburg.) KOEWACHT, 13 Aug. Een Duitsche tweedekker vloog zoo laag, dat men do inzittenden kon zien. Toen men er op schoot, verdween het spoedig. KEULEN, 13 Aug. De Tel. Union ver neemt uit Frankfort a. d. Main, dat gis teravond tegen 8 uur weer een vijande lijk vlieger verscheen. Hij' wierp bom men op het "door den Zondag drukke stadsgedeelte. Vier personen werden ge dood en velen gewond. LONDEN, 13 Aug. De Daily Newsl ver neemt, dat alle arbeidersministers uit het kabinet zullen gaan, indien de Arbeiders conferentie van 21 Aug. Henderson steunt en dat de premier door een algemeene verkiezing een beroep op het land zal doen. PARIJS. (Officieel). In België artillerie- actie ten Noorden van Bixschoote. Geep infanterieactie. Ten Oosten van La Fayst hebben de Franschen geheel de gedeelten loopgraaf welke door de Duitschers gedu rende den nacht van 9 op 10 dezer wa ren veroverd, teruggewonnen. De Fran schen hebben gedurende dezen tijd een 20-tal gevangenen gemaakt. In den sector Fermy-Mousy-Moulin de Laffaux hebben de Fransehe verkenningsafdeelingen ver scheidene raids in. de Duitsche linies uit gevoerd eu gevangenen mede teruggo' bracht. Ten Zuiden van d'Ailles hebben de Duitse,here heden pogingen gedaan op de loopgraven die ile Franschen gisteren hebben veroverd. Twee aanvallen, waar van de een zeer hevig, werd voor de Duiischers met ernstige verliezen terug geslagen. De Franschen troepen, die al hun posities hebben behouden, hebben nieuwe voortgang gemaakt gedurende den nacht in Champagne en op beide Maas oever*, gedurende een vrij tevendigen ar- tilleriestrijd. Ten Westen van Avocourt hebben de Franschen een Duitschen verrassingsaan val teruggeslagen. Patrouilleontmoetingen in den Elzas in het bosch van Carpack. Het, wordt bevestigd, dat een Duitsch vliegtuig 9 dezer in een luchtgevecht tot dalen is gebracht. Gisteren is een Duitsch vliegtuig door het Fransen mitrailleur- vuur ten Noordoosten van Vauxaillon neergedaald. District s-A rbeidsbetirs. Maand Juli 1917: Aanbiedingen werknemers 26 Geplaatst, door eigen beurs 4 'Geplaatst door andere beurs 1 "Vervallen 11 Aanvragen werkgevers 11 - Geplaatst 4 Vervallen 3 Worden gevraagd electro-monteurs, hulp-monteurs en 1. smid en enkele dienst meisjes. De beurs is geopend voor afstempeling der. kaarten gedurende Augustus Maandag, Woensdag en Zaterdag van IOV212 uur. De Directeur der Districts-Arbeids beurs voor alle gemeenten tusschen Ooster- en Wfeater-Schelde, B. KRUZE. MIDDELBURG. Gisterenavond heeft dé tram, clie 0111 half elf van hier moest vertrekken, in de Langeviele een lang durig oponthoud gehad. Gebroken was eenj draad, welke de electrische kabel met een der huizen verbindt. De wa genbestuurder meenende, dat in dezen draad geen stroom is, had den draad met een zakdoek gummi handschoenen wa ren op de tram niet aanwezig aan gepakt, hetgeen hem echter verboden werd door een spoedig ter plaatse aan wezigen inspecteur van politie en ge lukkig maar ook, want de man kreeg nog een schok en toen de draad op den grond viel sloegen de vonken er uit. De in specteur deed zoo spoedig mogelijk den stroom bij de Langeviele buitenbrug af sluiten en liet een der beambten van het gemeentelijk electrisch bedrijf waar schuwen, die den draad afveilde. Toen kon weder stroom worden toegelaten en de tram haar weg vervolgen. Bij dit alles heerschte groote duister nis en alleen kon worden gebruik ge maakt van electrische zaklantaarns en fietslantaarns om het werk bij te lich ten, een poging om een gaslantaarn aan te steken mislukte doordat de lantaarn geheel was afgesloten. Zouden er geen maatregelen te treffen z:ijn om bij on gevallen als dit en bij branden enz. ten spoedigste licht te kunnen maken. Zaterdagnacht ontdekte een bewo ner van de Balans twee mannen op een tuinmuur, die onmiddellijk een onderzoek instelde," maar de vogels waren gevlo gen. Bij de politie is aangifte gedaan, dat een vierjarig kind door een wiel rijder is aangereden en daarbij zoo ver wond werd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De wielrijder, die zich van het geval niets aantrok, is bij de politie bekend en een onderzoek zal worden ingesteld in hoeverre hier spra ke is van schuld. Gisterenavond moest tijdens een g.g.n. Hollandsch—Belgisch bal liet Schut tershof Worden ontruimd, daar een vecht partij tusschen militairen onderling was ontstaan, waarbij een hunner met een, bierglas bloedend verwond werd. Ter waarschuwing van de bewo ners van den Nieuwen Vlissingschen/ weg om toch hunne kinderen met klem te verbieden aan de tramlijn te spelen, vermelden wij, dat gisterenmiddag alleen door goed opletten en spoedig remmen van den wagenbestuurder voorkomen is, dat een kleuter door de tram werd. aan gereden. AXEL. Als protest tegen bet besluit van minister "Posthuma, inhoudende ver bod van uitvoer van vroege aardappelen, hebben een 6-tal aardappelverbouwers te Axel en Neuzen op 10 Aug. het volgende telegram naar den minister gezonden: „Op de heden gehouden veiling te Ter- neuzen zijn de vroege aardappelen onver koopbaar. Wij stellen te uwer beschikking 100.000 K.G. vroege aardappelen tegen den maximumprijs van f6 per 100 K.G.., levering Maandag 13 Augustus, franco schip Terneuzen. Onmiddellijke afname volgens uw belofte in de Staatscourant ge- eischt. Zoo niet, dan volgt vervolging wegens woordbreuk. Namens de Z.- Vlaamsche aardappelverbouwersVolgen 6 bandteekeningen." LONDEN, 12 Aug. Omstreeks .kwart over vjjven des namiddags verscheen een eskader van reken twintig vijandelijke vliegtuigen op de hoogte van Felixtown. Zij volgden de kust tot Clacton, waar het eskader zich splitste. Het eene ge deelte begaf zich naar Margate, waar bommen werden geworpen. Het andere gedeelte vloog over de kust en wierp bommen in de streek van Southend. OOSTBURG. Tusschen Oostbapg en Schoondyke is Zondag te half één eert Duitsch vliegtuig, een tweedekker, be mand met twee vliegeniers/ gedaald. Rjj het dalen sloeg het vliegtuig over den kop. Het is gemerkt 9057 M 12. De vlie geniers zijn geïnterneerd en naar Oostburg overgebracht. Op het vliegtuig stond een machinegeweer AMSTERDAM. Van de zijde van don Fedoratieven Bond van Arbeidersisters) in de Kleedingindnstrie wordt ons ge- xmeld: Op de fabriek van den heer Ver meulen te Amsterdam, alwaar gasmas kers vcor het leger gemaakt worden, is .een staking uitgebroken. De arbeidsters, die deze maskers per stuk betaald kregen, worden voor het feit, geplaatst een afgekeurde partij te verbe teren en 'zouden daarvoor ontvangen f 4.50 per weok, hetgeen vcor sommige arbeid sters eene loonderving beteekenl van f 4 tot f 4.50. Een vredesuiting. De „Wie ner Arbeiterztg." schrijftVolgens (da den te Praag moesten dezer dagen voor een krijgsraad zes Tyroler Kaiser jager ver schijnen omdat zij zich schuldig hadden gemaakt aan storing van de openbare rust. Het geval was eenvoudig. De soldaten hadden zich gezamenlijk doen fotografee ren en in het midden van de groep was een zwart bord geplaatst, waarop ge schreven stond: „Wij willen vrede!" Van deze foto hadden zij prentbriefkaar ten laten maken, die ziji aan hun keu- nissen en verwanten hadden gezonden. De auditeur-militair scheen hierin een misdrijf te zien, maar gelukkig yoor de zes Tyrolers dacht de krijgsraad er an ders over en sprak de beklaagden vrij. Hoe hoogvliegen de vogels. In „Naturwiasenschaften" bespreekt Lu- canus de vraag, hoe hoog de vogels vlie gen. Hij kwam door verschillende onder zoekingen tot de conclusie, dat 400 M. de gemiddelde maximumgrens is voor de hoogste vogelvlucht. Slechts in één enkel geval werd een vogel, een leeuwerik, op 1900 M. hoogte gezien. De hoogste hoogte waarop Suring bij honderd wetenschap pelijke ballontochten vogels, en wel kraai en zag-, was 1400 M. Beslissend voor de hoogte der vogel vlucht is de bewolking. Boven de wolken werd door luchtscliippers slechts eenmaal een vogel aangetroffen, en wel een duif, die bij sterken mist plotseling op 300 M. hoogte te voorschijn kwam, zich op den rand van de machine neerliet en pas weer weg vloog, toen hij bij het dalen de aarde in het zicht kreeg. Een beide-leeuwerik werd eens op 3000 M. boven dichte wolken losgelaten en bleef in de nabijheid van de machine, tot. hij, door een opening in de wolken, de aarde zag en toen snel naar omlaag vloog. Hieruit "blijkt, dat de vogels nooit uit vrije verkiezing de aarde uit het gezicht verliezen. Is de lucht onbewolkt, dan vliegen ze nog vrij hoog, maar komen ,er wolken, dan willen ze steeds lager gaan ana die te ontwijken. De verhalen van de ongelooflijk hooge vogelvluchten moeten dus uit de lucht gegrepen zijn. Nog afgezien daarvan, dat de vogels in staat zouden zijn zoo hoog te komen en of ze het in de ijle en koude lucht zouden kunnen uithouden, is er geen enkele aannemelijke redeln voor te vinden, waarom ze Zoo hoog zouden vliegen. Van 1113 Aug. MIDDELBURG. Gehuwd: E. Doijer, 33 j. jm. en A. L. C. Washausen, 26 j. jd. Bevallen: N. Acda, geb. Passenier, d.; P. Breel, geb. Bustraan, d.; J. v. d. Jagt, geb. Stofkoper, z, (Overleden: L. de Steur, 68 j., m. v. N. van Veen. 'GOES. Huw.-afkon.: 11, Jacobus Ade laar, 26 j. jm. te Goes, onlangs te Maas tricht en Hendrica Johanna Stephana Veen, 28 j. jd. te Haarlem; 11. Cornells Marinus Roozemond, 25 j. jm. te N.- en St.-Joosland, onlangs te Goes en Sara Ketemella van Houte, 22 j. jd. te N.- en St.-Joosland. Van 7—11 Augustus. VLISSINGEN. Ondertrouwd: K. H. Mommaas, jm. 26 j., en M. C. van Sprang, jd. 21 j.; C. A. van den Kerk hof, jm. 26 j. en E. L. A. M. Nuijten, jd. 25 j.L. J. Basting, jm. 27 j. en M. W. J. 'Hooftman, jd. 25 j.L. van Hiele, jm. 29 j. en C. de Bel, jd. 26 j. Getrouwd: J. F. Schönfeld, jm. 34 j. en M. A. F. Beijerman, jd. 28 j.A. van Drielen, jm. 29 j. en V. J. Sommeling, jd. 26 j.; H. S. Fröberg, jd. 20 j., en J. Tichelaar, jd. 19 j. BevallenE. Baane, geb. Sinke, d. E. H. Kodde, geb. van Os, z'.; T. M. F. Borgstrjn, geb. Janssens, z.; L. Roelse, geb. Ridder, d.E. M. M. G. E. Pels, geb. Baronesse de Heusch de Thisnes, z.; S. de Ronde, geb. Moens, z. OverledenG. Mieras, wedr. van A. Kooman, 80 j.; J. Stecher, wedr. van S. C. van den Bogaard, 66 j. SOUBURG. Geboren: 3, Abraham Cor- nelis, z. v. A. C. Kraamer, en A. Bliek; 8, Buiten echt geboren dochter. V. C. Van 2—9 Augustus. KRUININGEN. Ondertrouwd: Jan Ja cobus Verhaagen, 22 j. jm. en "Maria Krombeen, 21 j. jd. Getrouwd. Adriaan Jacob Ruisten, jm. 43 j. en Neeltje Nieuwenhuijse, jd. 29 j."; Jacobus Bliek jm. e» Elisabeth de Rekal, jd. Overleden: Cornelis Stevense. 21 j., z. v. Maroelhis Stevense en Stoffelina van de Peerle; Maria van Iwaarden, wed. v. Abraham Kievit. 68 j. Kr. Crt. Rotterdam, 13 Aug. 1917. Varkens. Aanvoer 1409 stuks. Prij- zen 102, 90 en 80 ct. Lichte 60 a 72 ct. Eieren. Zeeuwsche f 8.75 a f 9.25, Overmaassehe f9 a i9.50. Zaden. Karwijzaad f79 a f80. bruin mosterdzaad f 103 a f 105, geel mosterd zaad f 55 a f 63, Blauwmaanzaad f 85 h f90. Vlas. Aanvoer 880 steen blauw f 7 a f8: 2400 steen geel f7.50; 300 steen geel half gezw., onverkocht. Vei 1 i 11 gs veree n igi n g „Zuid-Beveland". Goes, 11 Augustus 1,917. Groote Veiling. Marbelanen en Okkelanen voor het bui tenland f 13f 18, Prince pruimen voor het buitenland f 19f22. Kouwelijnen voor het binnenland f 2.80, Roode kool voor het binnenland f3, Aardappels voor het binnenland f3, Peren voor het bin nenland f2—f15, idem voor het buiten land £8—f22, alles per 100 K.G. Kleine 'Veiling. Appels: Uodlin Keswick f 811 Ducli. d'Oldenbourg f 10—f 12, Zomer- aagtjes f8— fll, Roode Zomerappels f 10, Madeleinen £7fll, Zoete Pietjes f6, Afval appels flf6. Peren: Roode Suikerij f3f7, N.-H. Suikerperen f6—f10, Beurré Giffard f5 f 10. Clapps Favorite f 13—f 17. Hee renperen f12, Gron. Bergamotten f2 f6, Wittebroodsperen f7, "Oomskinderen- ren f 15f 17, Dirkjesperen f 6f 12, Pré- coce de Trévoux f10f 18, Afval peren f 1—f4. Pruimen: Witte Wijnpruim f 1-6 f32, Washington pruim f 15f34, Prin- cepraim f 10, Kouwelijntjes f 5, Abrikoos- pruim f15, Aardappelen f2.90f3,30, alles per 100 K.G. Snijboonen 15 ct. per 100 stuks. Perzi ken 13 ct. per stuk. Partijen fruit, die aangevoerd worden in 't lokaal worden geheel verkocht voor 't binnenlajid. - De leden, die hunne partijen ook voor het buitenland willen doen veilen, moe ten daarvan monster inzenden vóór den aanvang der groote veiling (van 8 tot 9Va uur voormiddags). Deze partijen moe ten minstens 50 K.G. groot zijn. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kapelle, 11 Augustus 1917. Groote Veiling. Boomgaarden f2900. Print epruimen f22 Okkelanen f 18, Aardappels 'f 3.10f 4.10, Appels voor het buitenland f18f22, Apels voor het binnenland f 6f 16. Pe ren voor het buitenland f8f20, idem voor het. binnenland f5—f9, alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Codlin Keswick f618, Zomeraagt f6, Cailewijnappel £9, Andere soorten f4— f 16, Roode Suikerij f 7, Suikerperen f 5 f 6, Dirkjespeer f 4—f 6, Bergamotten f4, Clapps Favorite £18, Précoce de Tré voux f14f22. Andere soorten f2—f8, Augurken f3.50f34, alles per 100 K.G. Perziken 241/2 ct. per stuk. Aug. 14 Biggekerke, bouw- en weiland, Paap. 15 Middelburg, hofstede La Solitude, Verhuist. 15 Kattendijke, huis en tuin, v. Dissel. 16 Ovezande, veldvruchten, Neervoort. 17 Goes, appels en peren, Pilaar. 17 's Gravenpolder, boomvruchten. Neer voort. 17 Kapelle, oppervruchten, v. Dissel. 20 Goes, bouw- en weilanden, boomgaar den, huizen, v. Dissel. 20 Goes, ijzeren voorwerpen, ontv. reg. en domeinen. 21 Serooskerke, inspan, Blaupof ten Cate. 22 Biggekerke, bouwland, Loeff. 22 Nisse, inspan, v. Dissel. 23 Driewegen, inspan, Neervoort. 24 Driewegen, inboedel, Neervoort. 24 Goes, bouw- en weilanden, Pilaar. 29 Middelburg, hofstede Coppoolse, Blau- pot ten Cate. 29 Souburg, hofstede Papegaaienburg, Paap. 29 Wemeldinge, huis en bouwland, v. Dissel. Vlisisingen, beerenhuis, Paap. Goes, woonhuis, Pilaar. Kate, hofstede Breure, Pilaar. Puttershoek, 2 bouwmanswoningen, "Zevenbergen. Sept 3 Kapelle, hofstede, bouw- en weiland, boomgaarden, v. Dissel 5 Koudekerke, huis en land, Struve. 5 Aagfekerke, inspan, BI au pot ten Cate. 4/7 Terneuzen, 6 hofsteden en lande rijen, v. d. Moer en Dregmans. 12 Grijipskerke, inspan, Blanpot ten1 Cate 19 Middelburg, hofstede, Verhulst. 26 Koudekerke, inspan hofstede Boone, Loeff. Schore, hofstede Wesdorp, Huvers. .Vaar waarnemingen in den morgen van 13 Aug. medegedeeld door hei Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. ,r Hoogste barometerstand 760 en 765 Oost-Duitschland, laagste 757,5 te Deal Helder. Verwachting tot den avond van 14 Aug.: Zwakke tot matigen, zuideljjke tot z'uid- oostelijken wind. half tot zwaarbewolkt, mogelijk nog enkele regen- of onweers buien, iets warmer.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3