de Boomgaard 3 Boomgaarden Parapluies. tie Hotstede A. GEENSEN, Openbare Verkooping. OpenbarelVerpachfing. Openbare Verkooping. Juoezondan Stukken. lif ïMööpiïip, isiögsiÉip m. &e!Crgf80°' M® k°0perS WOnen te Telegrammen. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht Adverteïitiën. Freiiitertsi fer Betel. KerI le Best ST00MB00TDIENST „Mmiraal de RiQter" en „Stad Goes". Dienst Goes-Rotterdam-Amsterdam Veilingsver, „K. B. en 0," te Kapelle. Zaterdag II Augustus S9I7, op Woensdag 15 Aug. 1917 Nieuwe zendingen Parapioies Woensdag 15 Augustus 1917 verkoopen: Donderdag 16 Augustus 1917, openbaar verkoopen: 3 perc. Beestenpeen, 1 perc. Paardepeen, 5 perc. Aardappelen, 6 perc. Zeeuwsche Klavers en 3 perc. Suikerpeen Maandag (20,! Augustus 1917, in het openbaar verpachten: „Het Slot der Nisse", Maandag 20 Augustus 3917, .verkoopen: aandeelhouders der N. V. Drukkerij vh. w jWentzel Co., op Woensdag 8 Au gustus, kwam om de mededeling m van de overdracht van het recht van uitgifte en het gehecle auteursrecht van De Stichtsch'e Courant aan de N. V. Drukkerij voorheen F. Wentzel Co. Voorts kwam in het bericht van ont slagneming van dén directeur der ven nootschap, den heer J. van Schuppen Jzn., welk ontslag hem eervol m ver leend. Aandeelhouders hebben in de, plaats van den afgetreden functionaris tot directeur der vennootschap benoemd jden die er M. van der btaal, journalist te «Rotterdam, aan wien tevens de hooid- redactievan De Stxchtsche Courant is opgedragen. R-xiaetif.) Mijnheer de Redacteur, Waar aanleiding van 'uw bericht, be treffende het Kerkconcert van Tilly Koe nen in de Zeeuw van gisterenavond, ver doek ik U beleefd, nu mijn naam 'daarin wordt gefnoemd, het volgende te willen opnemen Mijn jongste bediende 'heeft U tijdens mijn afwezigheid, op uw telef. vraag „waarom het Kerkconcert niet doorging" geantwoord, dat, hij! meende dat de oor zaak was de Verlichting, doch dat in dien de aanvang vroeger zou worden bepaald, dan nog geen toestemming kon Worden .verleend. Hadt U, omdat dit antwoord voor een oningewijde m.i. noga! vaag was, Zich -daarop tot mij persoonlijk gewend om uit voeriger inlichtingen, dan ware U die evenals aan uw collega's gaarne verstrekt. Ik vernam, dat U om inlichtingen hadt gevraagd, eerst toen ik het bewuste be richtje in uw courant 1'as, anders had ik U bij mijn thuiskomst onmiddellijk opgebeld en U 'het een en ander uitvoer riger medegedeeld. U hij voorbaat voor do opname dankzeggende, Hoogachtend, P. A. H, Pieterman. Go^s, 10 Aug. 1917. (Uit het onsamenhangende betoog van •den bediende konden wij geen andere gevolgtrekking maken, dan dat .geen gas vjerstrekt zou worden voor den concert avond en dat men het concert niet op een vroeger uur heeft kunnen bepalen. Onzle 'vraag of bet «gasgebrek dus de oorzaak van het niet doorgaan van het concfert was, werd ten slotte bevestigend beantwoord. Intusschen doet bet ons Seed, dat wij 'den inzender niet persoon lijk hebben kunnen spreken, toen wij bpm opbelden. Red.) Mijnheer de Redacteur, Mag ik s.v.p. dhr. S. de Visser even van antwoord dienen in uw geacht blad? In de raadsvergadering van 31 Juli bracht ik den prijs der steenkolen ter «sprake om aan te toonen, dat die prijs kunstmatig werd opgedreven. Ik zeide in die vergadering dat van de drie eerste wagons kolen voor Schore door de brandstoffencommissie f 52,34, dus ruim f 17 per wagon, waar moet dat heen? was genomen, daar praat De Vis ser omheen en schrijft nu, dat van 51/2 wagon nog geen f.70 is genomen, althans voor dat bedrag biedt Z.Ed. mij: de kas ■aan. Is dat zoo, dan blijkt dat van de 2V2 wagon, die daarop gevolgd zijn, nog geen f 18 is genomen en heeft mijn spre ken. ook buiten den raad reeds zooveel geholpen, dal inplaats van f 19.75, zoo- .jaJis voor een van de eerste wagons, thans slechts pl.m. f 7 wordt genomen. In ieder geval van de laatste li/2 wa gon heeft het fonds slechts f 10.06i/2 per wagon in de kas van de Brandstoffen- -commissie moeten storten, dus belangrijk minder dan in het begin, doch volgens mijn meening nog te veel, want zal de gemeente haar toegezegd kwantum krij gen dan zal de brandstoffencommissie zoodoende toch nog ruim f 400 in kas ■krijgen. Kan ik met spreken in den raad of met leden van de brandstoffencommissie bet zoover brengen, dat de kolenprijzen niet kunstmatig worden opgedreven en voorkomen, dat honderden guldens van de burgerij uit den zak gehaaid worden, dan. is mijn doel bereikt. Met dank. Schore. VERHAAGEN, Voorzitter Steenkolen fonds. Middetburg, Bij de op gisterenavond •now notaris Struve op de bovenzaal der Sociëteit de Vergenoeging te "Middelburg gehouden veiling weiden verkocht de hayod'gende onroerende goederen te Mid delburg, als No.. 1. Een huis en erf aan den Schoor stee nvegerss 1 ngel' wijk Q nc. 84, groot 2 aren 82 centiaren aan den lieer E. Jzeboud voor f2300; no. 2, Een huis «net bergplaats en erf aan de Spanjaard- straat,, wijk E. no. 73, groot ,95 centi- aan den beer I, de "Wolff v.oor Redemraat, wijk 0, not. 194, groot 78 f2221; no. 3, Een huis en erf aan de centiaren aan den 'heer H, von Heim- BERLIJN Be Vouaische Zeituaa' ver neemt uit Berm dat de milïtaire^mX sie, «die was afgezonden om een onder zoek in te stellen aangaande de gebeur tenissen te Kroonsad aan de muiterijen te Petrograd waren voorafgegaan, onver richter zake terugkeerde, wegen,-».de vij andige dreigende houding der Kroonstad- sche bevolking. BERLIJN. De Vorwarts verneemt uif Stockholm, dat naai' Politiken bericht, tengevolge der door jde Russische regee- rihg- veroorzaakte pasm0ei 1 ijkl.ieden Üe opening der Zimmerwalder' conferentie op 20 Augustus onmogelijk is geworden. Deze- zal thans den Sen September plaats vinden. Op denzelfden datum is ook de vrouwenconferentie gesteld pet ROG RAD (V. D.) 9 Aug. Volgens be sluit der regeering is een zwarte lijst gepubliceerd van personen, in de neutrale landen, met welke alle handel-betrekkin gen zijn verboden. BAZEL. Uit Petrograd wordt gemeld, dat volgens de Russkoje Wolya alle ver loven voor „garnizoensoldaten, ingevolge eener beschikking van den gouverneur van Petrograd zijn ingetrokken. De solda ten van het garnizoen blijven in hun con tingent. Deze maatregel werd genomen met het oog op de mogelijkheid dat som mige elementen nut zouden kunnen trek ken uit den huidigen politieleen toestand, en in de kazerne onlusten verwekken. Den Gen Augustus verliep volkomen rustig. BERLIJN. Naar uit Bayreuth gemeld wordt veroordeelde het gerecht aldaar den moutfa.brikant Zeither uit "Kulmbach, die zelf bij de overheid aangifte had gedaan, dat hij op frauduleuse wijze mout had willen expediëeren naai' Noord-Duitsch- land, tot een geldboete van 46000 mark. ZURICH. Naar de Gazette de Lausan-, ne uit Bern Vernoemt is de overeenkomst tusschen Zwitserland en Duitschland vrijwel zeker. De leening zal thans maan delijks 120 millioen francs bedragen en gegarandeerd worden door hypothecaire zekerheden en de onderteekening der Duitsche Rijksbank. De rente zal ver moedelijk 672 pet. 'zdja. Het genoemde blad bericht verder dat 1de Zwitsersch-Italiaah- sche munitieleveringsverdragen, die einde September afloopen. niet meer vernieuwd zullen worden. Italië Verzocht de. in Zwit serland werkende fabrikanten, fabrieken ïn Milaan op te richten. Hierover wordt thans te Rome onderhandeld. De kwestie van den wisselkoers speelt daarbij de hoofdrol. Amerika is begonnen met de be stelling van munitie in Zwitserland voor de Amerikaansehe troepen die in Frankrijk staan. In de Berner Jura werd daartoe eene maatschappij gesticht, die binnen kort met hare 'werkzaamheden zal aan vangen. LONDEN. De Labour-partij heert thans eern. verklaring gepubliceerd, die als leidraad zal dienen voor de Engelsche afgevaardigden te Stockholm. De-ze kómt hierop neer: België moet worden bevrijd en schadeloos gesteld, de Poolsche kwes tie moet opgelost worden naar den wënsch va.11 het Poolsche volk hetzij door zelf bestuur in een anderen staat, hetzij door volkomen onafhankelijkheid. In geheel Europa, tot Elzas-Lotharingen -en de Bal- kanstaten toe, moet de bevolking van doo-r geweld geannexeerde landen over eigen lot kunnen beslissen. In het vredesver drag moet worden opgenomen de stich ting van een volkerenbond, waarin iedere onarhankelijke staat is vertegenwoordigd en een internationaal hof de geschillen beslecht, terwijl de bond ook zorgt voor de internationale wetgeving. De oorlog worde niet voortgezet om van eenig rijk zware oorlogsschatting te kunnen heffen. Voor de Joden worden in alle landen gelijke rechten gevraagd en Palestina wor de een vrije Joodsche staat. Armenië, Me sopotamia en Arabië mogen niet opnieuw onder Turksche heerschappij- komen. Kon- staiitinope; worde tot een vrije haven ge maakt. Alle koloniën in tropisch Afrika, benevens Liberia, zullen een volkeren bond vormen, die ais een enkelen onaf- hankelijken Afri.kaans.chen staat worde be handeld. GOES. De heer L. D. van 't „Struikel blok" viel bij het plukken van vruchten uit een pruimenboom en brak zijn lin kerarm. Door de arrondissementsrechtbank te Middelburg is benoemd tot derde deskun dige tot schatting van de paehiw;iarde der gronden gelegen in de calamiteuze polders Onrust, Jacoba en Anna-Friso, de heer J. G. P. Timans, burgemeester der gemeente 's-Heerenhoek. MIDDELBURG. Aan den mestvaalt wer ken 'n vijftal werklieden. Een dezer, zekere L., had Woensdagavond als -woordvoer der van allen aan den p^hter van den mestvaalt, De P. geheeten, gevraagd het loon te verhoogen, hetgeen dezie gewei gerd had. Donderdag weigerden daarop de werklieden te werken en trachtte De P. andere werklieden te krijgen. Kt ge lukte hem niet en daarom nam hij Vrij dagmorgen dezelfde werkkrachten wieder aan tegen een kleine verhooging, maar weigerde, om L., die hij als. dén opruier beschouwt,- weder in dienst te nemen. L. vervoegde zicjh daarop, bij hem en ontstak in woéde. Dp P. zich door 'L. bedreigd ziende, ipani' oen stuk hout an gaf dharmede L eaa slag-, waarop deze een vrij groot mes trok en De P. een diepe wonde in het onderlijf toebracht. De getroffene wend op medisch advies per rijtuig naar het Gasthuis overgebracht Dé aanrander werd door de politie in arrest gesteld, Gisteren weid bijj -de politie aan gifte gedaan van twee mishandelingen en een geval van huisvredebreuk. Door de politie is weder een valsche gulden in beslag genomen. Een slagersjongen deed aangifte door een hond in zijn been te zijn gebeten. 'ZANDVOORT. De Raad besloot geen nieuwe vergunningen meer te verleenen tot het te huur aanbieden van rijdieren aan het strand en de voorwaarden voor het verkeer te verscherpen. Binnen afzien- baren tijd zullen dus de strand rijdieren tot het verleden behooren. Van 9 en 10 Aug. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. J. v. Laarschot, jm. 24 j. en M. A. Geers, jd. 24 j.; P. C. H. Peeters, jm. 22 j. en H. Geensen, jd. 22 j.; W. J. SchutzK jm. 62 j. en J. Paulusse, jd. 45 j.; J. Ch. Tisserand, wedn. 40 j. en N. F. Lindenburg, wed. 44 j. Bevallen: C. M. J. Step, geb. Net, z.; C. S. Pervoost, geb. Knuijt, z.M. M. Sloover, geb. Adriaansen, z.; J. Crucq, geb. Kandél, z. Overleden: A. W. Turk, 66 j., wed. van J. P. Fokker. GOES. Huw.-aang.9, Anthonie Mari- nus Simons, 28 j. jm. en Madelline Marie Therese Borglhgraef, 24 j. jd.Wjllem de Klerk, 29 j. jm. te Zuid-Beijerland en Cornelia Jacoba Smolders, 27 j. jd. te Goes. Van 3—10 Aug. - 1ERSEKE. Onderbouwd: Corn éis Rijk, (24 j. jm. te Heinkenszand en Jacoba Ver- mue, 25 j. jd. Geboren: Marina Jacoba, d. v. Comeiis Moerland en Jacoba Heijbcer; Bertha Ca- tharina, d. v. Petrus' Augustinus van Troost en CJemence Herman; Anthonia, d. v. Abraham Cornelis de Munck en Johanna Poulina de Rooij. Over de maand Juli. (KAPELLE. Geboren: 2, Adriana, d. v. Cornelis de Jager en Helena de Leeuw; 12, Jannetje Janna, d. v. Cornelis Adri- aa.n Blok en Dina Janna van Overbeeke; 21, Janna Maatje, d. v. Hendrik Duive- waarde en Dina van Koevevinge; 26, Maar ten, z. v. Anthonie Gijzel en Elizabeth Mol. Diverse appels 13—18, Pruimen 1115 ct., alles per K.G. Perziken 34 ct. per Stuk. Middelburg, 9 Aug. 1917. Bond van Zeeuwsche Eierhandelareü. Eieren f9.20 per 100. Veilingsvereeniging ,,Zuid-Beveland". Goes. 9 Augustus 1917. Groote Veiling. Aardappelen voor het binnenland f3 f 3.4Ö, Prince pruimen voor het buiten land f 17f 22, Marbelanen voor het bui tenland f 13f 18, Okkelanen voor het buitenland f 14f IS, Vroege Peren voor het binnenland f 4f 13, idem voor het buitenland f7f22. Vroege Appels voor het binnenland f7f12, idem voor het buitenland ,f 18f 23, Kroetappels voor de fahrieken f4.80fö.10, alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Peren: Clapps Favorite flOf 12, Oomskinderen f 12f 17, Roode Suikerij f7f 9, N. H. Suikerperen f8f 10, Beur- ré Giffard f4f7, Précoce de Trévoux f 6f 14, Groninger Bergamotten f 3f 7, Wittebroodsperen f 6f 8, Diverse peren f 2—f 10. Appels: Duche.-se d'Oldenbourg f7 f 14, The Queen f 13f 14, Codlin Kes wick f7f9, Zomeraagt f6f 10, Made leine nf8f 12, Kap. Koolappel £7f9, Zoete Pietjes f8f 11, Diverse appels f3 f 10, Afval appels f 1f 6. Pruimen: Washington pruimen f30 f32, Dubbele Wijnpruimen f20f28, Wijnpruimen f 18—f 22, Prince pruimen f 10f 12, Kouwelijnen f 5f 7, Diverse pruimen f6—fit), Afval pruimen f2f6, Frambozen f 23, Roode bessen f 17, 'Aard appelen f2.90—f3.50, alles per 100 K.G. Bloemkool f 1f8, Augurken f 11f24, beiden per 100 stuks. Veilingsvereen. KapelleBiezelinge en Omgeving. Kapelle 9 'Augustus 1917. Groote Veiling. Heinrich Riese boonen f 14, Price prui men f 22, Okkelanen f 18, Pronkboonen f18, Kroetappels f6. Appels flGf22, Peren f9f22, alles voor het buiten land en alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Appels: Roode AstraJcan f 15.25, Do mino-appels f7.50, Zomeraagt f5—£9, Tarwe-appels f 6, Kuch d'Oldenbourg f 14 f 15, Andere appelsoorten f 6f 18. al les per 100 K.G. Per en:-Noord Hollandsche Suikerpeer f 8.50f 10, Rood© Suikerij f 4f 10, Dirkjespeer f3—f 6, Bergamotten f5f7, Andere sóórten peren f-3f 14, Aardap pelen f3f4, alles; per 100 K.G. Per ziken 12^2 ct. per stuk. Veilingvereeuiging M. M." Krabbendijke, 8 Augustus 1917. Groote Veiling. Boomgaard met Appelen eu 'Peren f500. Majnelaaien 15, Okkelanen 15—17, Frin- cepruimen 17, Engelsche krozen 15, Ber gamotten 610, Ooms-kinderen 24, Pronk boonen 6 ct., alios per K.G. Poters voor het binnenland f 3.50—£3.80, Duch d' Oldenbourg 116, beiden per 100 K.G. Kleine Veiling. Qomskinderefl. 11—15, Louwtjé» IA, ■Vaar waarnemingen in den rnorgev can 10 Aug. medegedeeld door hei Eon. Nsd. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand nabij 760 Zuid- Duitschland, laagste nabij 753 Midden- Duitschland. Verwachting tot den avond van 11 Aug.: Meest zwakke tot matigen wind uit Zui delijke en Westelijke richtingen. Meest zwaarbewolkte lucht met opklaringen. Waarschijnlijk een enkele regen- of on weersbui. Weinig verandering van tempe ratuur. Allen, die ons hun deelneming betuig den bij het ontslapen onzer lieve Dochter, onzen innigen dank. C. VAN DE LINDE Wzn. T. VAN DE LINDE-Wabeke. Biezelinge, 9 Augustus 1917. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden gedurende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd- eu Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Heinkenszand, 10 Augustus 1917. en Kleinkind. Kinderen, Behuwdkinderen Wed. W. .STAALLokerse. Hartelijk dank aan allen die tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Vader, Zoon, Broeder en Behuwdbroeder PIETER CORNELIS BQONE Pz., blijken van belangstelling en deelneming hebben betoond Uit aller naam, Weduwe P. C. BOONE Pz.Mesu Arnemuiden, 1') Augustus 1917. Bij dezen betuigen wij onzen hartelij ken dank voor de vele blijken van be langstelling bij ons huwelijk ondervonden P. HOOGERHEIDE C. HOOGERHEIDE—Dronkers Goes, 10 Aug. 1917. ZONDAG 12 AUGUSTUS. Voorn», half 10: Ds. A. H. vanderKooij, van Bergen op-Zoom. Nam. 2: Leeskerk. Avond 6: Ds. A. H. van der Koóij. Collecte voor Em. PredPr. W. en W. Wegens van hoogerhand gelaste kolen- besparing wordt de dienst als volgt ge wijzigd van GOES Maandag- en Woensdag morgen vroeg, ven ROTTERDAM Woensdagavond en Zaterdagmiddag 12 uur. Stoombootreederij v.h. J A. VAN DER SCHUYT. Wordt geveild op van den heer P. Wiskerke, Kruiningen, bij 't Station aldaar; van den heer Joh. Glerum, Schore. le. de Grasboomg. achter de schuur; 2e. de Boomg. langs de straat tot den Kanaaldijk 3e. de Boomg. daarachter. Aanwijzing door de eigenaars. G A. v. d GRAAFF, Voorzitter. J. C. PERSANT SNOEP, Secretaris. ook voor den boerenstand zoo juist aan-, gekomen, bekende beste kwaliteit aan zeer voordeeiige prijzen, bij Hoorder, bij |t»st postkantoor, Middalbarg, De Notaris J. W. VERHULST, des voormiddags ten negen uur, op de bovenzaal van de Sociëteit „De Verge noeging", op de Groote Markt te Middel burg, publiek presenteeren te lo. De HOFSTEDE „La Solitude", met BOUW- en WEILANDEN, aan den Seisweg e(l aan den Sclio- telweg, in de gemeente Middelburg, groot 7 Hectaren 43 Aren 80 Centiaren 2o. 10 Hectaren 83 Aren 50 Centiaren WEI- en BOUWLAND, aan den Noordsingel en aan den Nadorst- weg aldaar 3o. 7 Hectaren 20 Aren 40 Centiaren BOUW- en WEILAND,, aan den Grintweg van Veere naar Gapinge en bij den Singel van Veere, in de gemeenten Veere en Vrcmwepolder 4o. 16 Hectaren 74 Aren 40 Centiaren WEI- en BOUWLAND, aan- e:i bij den Soetendaalschen weg, en den Hondegemsweg, in de gemeente Sint Laurens 5o. 7 Hectaren 81 Aran 40 Centiaren WEILAND, aan den Kraaijenhol- schen weg en aan den weg van Middelburg naar Kleversket'ke, in de gemeente Arnemuiden. Zulks in 54 perceelen en zamenvoe- gingen. j Een en ander nader omschreven in gedrukte notitiën, weïfcë met verdere in lichtingen gratis verkrijgbaar zijn ten kantore van* genoemden Notaris, De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal op des namiddags 2 uur, in de herberg van dhr. C. Rijk Wzu. te Ovezando, ten ver zoeke van dhr. M. RENTMEESTER te Drie wegen, om contant geld. in het in de gemeenten 0ud6lande en Driewegen, benevens het recht van begrazing van drie Weiden, in de gemeenten Oudelande en 'sHesr Abtskerke (Sinouts- kerke) van 23 Aug.25 Nov. 1917. Breeder bij biljetten omschreven. Onkosten 6,/2 °/0. De Notaris H. W. NEERVOORT te '8 Gravenpolder, zal opMÜI j des namiddags 1 uur, in de herberg bij dhr. C. de Blaeij te Nisse, voor 7 jaren, bestaande uit; Woonhuis, Schuren, Varkenshok, Erf, Bouw- en Weilanden, in de Gemeente Nisse, groot 11 H.A. 53 A. 09 c.A., in peiceelen, combinaties en massa. Op gebruik; de gebouwen 1 Maart 1918de bouwlanden met het rooven van den oogst, en de weilanden 25 No vember 1917. Inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. De Deurwaarders HOLLM ANN VER HOEK te Goes, zullen ,*y des namiddegs om 12'/2 uur, op het hoefje Km ten verzoeke van Mej. de Wed. A. Marcusse te 's Heer Arendskerke, Vos Ruinpaard pud 5 jaar,.«- bruin veulendragerid Paard oud 5 jftar, 2 Menwagens op ijzeren assen, Lamoenkar op veeren, Zeeuwsche Ploeg, Sacksploeg, 4 Eggen, 2 Sleepers, 2 Sleepborden, ijzeren Land- rol, Lamoen, Langwagen, 2 Ponger- boomen, Harnas, Driepaardszwing, 7 Loopvarkens enz.«u Betaaldag 1 Dec. 1917.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3