pgoag 10 Augustus 101'? Hie «laargang lit" 14 Augustus WLEESCH. jatstraat, Telst 37T. Meisje Dienstbode, gevraagd, Uit da Pars. De Groote Oorlog. R a c S a m e s. Schriftelijk Herhalingsonderwijs s. D.J.v.d,VELDE 5TME1SJE Dienstbode, i@nstbod$, FEUILLETON.' ïcref. Jongel. Yer. ostkapelte hoopt Aug. op te treden en over.Een ster uAugusténus". en uur iii de Ger. 13 Augustus zal veiling worden r v.m. en kleine om 1 uur n.m. rs voor de groote ijk half 10 v.m. zijn Heine veiling moet het lokaal aanwezig geveild inde te Hoedekens- ïren, Pruimen en Slikke te Ovezand, Ivloetinge, 1 per- vick. •gens vó6r half 12 sse. estuur Voorzitter. JOEST CLEMENT, Secretaris. jorradig kken en Rollade ir Kilo. FVAARS, rekening AARNOLTSE Az., ;e. e v r a a g d lere soorten Kaive- rA. VAN VLIJMEN, Vlissingen. inschrijving E Jz., Koudekerke, agd. Middelburg. rdam, loon f 150 onder letter W te Goes. November of eerder jEN, Pastorie Gere f. innende werkeD, in en 1 September. )MANS, A al ten, id, v. g. g. v. Lange egenwoordige. Ter- ;mber. Hoog loon. .T te Zierikzee. lerft men vaak de nden morgen naar k er dan ook zeker ongestoord de om- op dat uur kwaad e eenvoudige reden, oners van het huis den, en de jongere de gelegenheid teö oord met elkaar te liep volkomen naaï van de galerij was en daar besloot ik oen plaats hebben, zooals ik gemeend tusschen de gale- irren's slaapkamer, en wenteltrap, die .ieping leidde, waar bevonden, waaxini ewaard. Langs deze die vertrekjes kon carrier bereiken, di|6 t van het huis lag- ik had mijn zaakjes te maken, en danl Wordt vervolgd.). Uitgave van de Ninzml. Venn. LUCTOR ET MERG O. gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: LANGE VORSTSTRAAT 219 Bureau te Middelburg: FIRMA F. P. D H U IJ L. BURG. Drukkers fiosterbaan Ue Co int re. Goes. De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden fr. p. post f 1.50 Losse nummers -0.05 Prijs der Advertentien. 14 regels f 0.60, iedere regel meer 15 et 3-maal wordt 2-maal berekend. Bij abonnement voordeelige voorwaarden. Bewijsnummers 5 cent. Trgen ht 4 accoord. ]n <le Jaarvergadering van den Boud voor Staatspensioneering te Utrecht is een rnodie aangenomen, waarin ouder anderen wordt kenbaar- gemaakt aan de Eerste Kamer en de partijen der Rechterzijde in en buiten de Kamer de verontwaar diging van den Bond over lnmne on waardige houding. Vieze motie houdt verband met.'de pro- terten van de partijen der Rechterzijde tegen de verbreking van het accoord door de regeering en de linker partijen in de Tweede Kamer, blijkens de ongedachte weaerindieuing- en verdediging van wets ontwerpen van politieke strekking. Het. was tusschen de partijen afgespro ken dat in het komende zittingjaar geen wetsontwerpen van politieke beteeken is .Zouden worden behandeld. En nog in de jongste Troonrede had de Koningin ons 'mei de toezegging verblijd dat geen po litieke wetsontwerpen zouden worden in gediend. Vandaar liet verzet van Rechts tegen de wederinvoering van het complex van wellen, betrekking hebbende op de dus genaamde )uderdomsrente. Maar, is het dan niet waar. wat Links beweert, -dat. het nooit de bedoeling is geweest, dat ook de reeds behandelde ontwerpen aouden worden uitgesloten? Wat Links meent, kan men laten rusten. Wij gelooven zelfs' gaarne dat de be doelingen der linksehe heeren zuiver wa len. Maar wij vergeten daarbij niet, dat het ltier geldt de invaliditeit^- en an dere sociale wetten van nu wijlen minis ter Tahna, welke wetten let wel wet ten, geen ontwerpen! reeds in het Staatsblad stonden, en toch heeft de Linkerzijde, de minister voorop, ge zorgd dat die wetten niet werden uit gevoerd. Een bij de wet strafbaar gesteld feit, maar wie let daar thans op? Bovendien is, dank zij de afspraak tus schen de bekende partij-voorzitters, be sloten dat men zou laten zitten wat zat. En dat terwijl Rechts wist dat, zoo het tot stemming kwam, de kiezers in groote meerderheid thans zeer zeker tegen Links en voor Rechts zouden gestemd hebben. Zij heeft echter die kans niet begeerd* Terecht schrijft onze Nieuwe Pro vinciale: „Over wat de Eerste Kamer zou kun nen doen, is blijkbaar niet nagedacht. Te meer niet, omdat het reglement van orde voor de Tweede Kamer zelve een bepaling bevatte, waardoor alle aan de orde zijnde wetsontwerpen bij ontbin ding kwamen te vervallen. Nu lieeft men later met algemeen goedvinden dit artikel geschrapt en ook de meening uitgespro ken, dat de Eerste Kamer hiermee re kening zou willen houden,maar hieruit kan alleen blijken, dat de rechterzijde van de politieke omstandigheden geen 'ge bruik heeft willen maken om een wets ontwerp ais dat op het ouderdomspen sioen stillekens van de. baan te schui ven. Maar nu het besluit van de Eerste Kanier viel, ligt hierin toch niet liet recht voor de linkerzijde opgesloten om wel weer politieke onderwerpen, aan de orde te stellen. Er heeft zich na het slui- Aen van het accoord een omstandigheid voorgedaan, waarbij men bij het sluiten er van niet heeft stilgestaan. Maar dat kan toch geen reden zijn, om het on gedaan te maken. Een man een woord een woord". Wij kunnen derhalve niet anders zeg gen dan dit: de partijen van links heb- 44) Bewerkt naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOIS®. Bij de Perrons ging alles geregeld. Ik kon dus precies berekenen, wanneer en op welke wijze mijnheer Penen zijn slaap kamer opzoeken zou. Hij was altijd de laatste, die naar bed ging, maai' om elf iiur was halles stil in huis, dan was hij al op zijn kamer. Hij had dan eersit de verschillende deuren nagezien, of zij wel gloed gesloten waren, en als- hij dan ein delijk de voordeur op slot had gedaan, sctbireed hij langzaam de trap op, die naur_ de galerij en zijn kamer leidde. Mijn eenige vrees was nu. maar, dat hij ditmaal eens niet langs deze trap naar zijn kamer zou gaan, maar langs het achtertrapje, waardoor ik natuurlijk groote kans liep -ontdekt te worden niet •afleen, maar mijn plan ook mislukken z«u, omdat hij dan erop was voorbereid' Natuurlijk was die vrees tamelijk onge- ben zich in deze quae'stie niet. van de gunstigste zijde doen kennen. Dergelijke accoorden moeten maar nooit weer worden aangegaan. Ear. raadsel. Wij lezen in De Rotterda m m e r Een raadsel blijft nog altoos het schouwspel, dat Rusland oplevert. Met de actieve deelneming aan den oorlog is hot gedaan, dat is na het jam merlijk verloop van het laatste offensief wel zeker. De Centralen zullen wel tac tisch genoeg zijn om niet veel meer te doern 'dan hun eigen grondgebied zuive ren van den vijand. Verder doordringen zou allicht prikkelen tot militair herstel, terwijl een niet; meer doen dan het eigen grondgebied bezetten juist alle actie van de overzijde zal verlammen, omdat er uit blijkt, dat men bij de Centralen met geen veroveringszucht bevangen is. Maar wat de binnenlandsche beweging zal opleveren als eindresultaat weet nie mand te zeggen. Voor de ontbinding van liet rijk is het een veeg teeken, dal het ééne deel na het andere zich alvast poogt onafhankelijk te maken zonder de samen komst 'der constitueerende vergadering af t.e wachten. Finland, Lit hanen, de 'Oekraïne. Rusland's korenland, pogen reeds nu hun slag te slaan. Indien dit doorgaat, zal Rusland dan uit de rubriek van de groote mogendheden verdwijnen of zal althans nog een federatieve groote staat mogelijk blijken? En de eenige man, die, naar het. schijnt, door het vertrouwen, dat hij geniet, den toestand zou kunnen beheersc.hen, wordt ondermijnd door de verraderlijke tuber culose, zoodat het de vraag zal zijn, of zijn levenskracht lang genoeg strekt, om zijn grootschen arbeid te volvoeren. Zal wellicht blijken, dat Rusland nog niet rijp is, .Voor de mate van staatkun dige vrijheid, als thans West-Europa be zit, en zal, als na de Fransche Revo lutie, eerst het bestuur van een dictator moeten komen, om den weg te banen voor een latere vrijheid? Wij wandelen 'bij dit alles in raadselen. Het is zoo moeilijk de groote lijnen in zijn eigen tijd te zien. Aantrekkelijk en versterkend. Wij' lezen in liet Huisgezin: Het Nederlandsch Onderwijzers-Genoot schap, gesticht, door den vrijmetselaar Buddingh, is' thans 75 jaar oud. De rede, door zijn voorzitter tot opening van de algemeene vergadering gehouden, ptond ten deele in het teeken der Grondwets herziening. De heer Lancée constateerde, dat de openbare school in de toekomst haar taak zal hebben te vervullen en haar strijd te voeren zonder eenige be voorrechting. ,Hij 'vond er iets aantrek- kelijks en versterkends in gelegen, dat zij haar kracht zal moeten zoeken in haar eigen waarde, haar eigen werk, haar zuiver paedagogischen grondslag. En op dien grondslag verklaarde hij, voorstan der der openbare school', ook wel een strijd m'et gelijke wapens aan te durven. Deze (toon klinkt sympatiek. Hoe jammer, dat men eerst, zoo laat, voor velen afgedwongen en schier afge perst, tot het inzicht is gekomen, door den voorzitter van het N. 0. G. thans ont wikkeld. Het inzicht, dat er voor de school' iets aantrekkelijks en versterkends in ligt, haar kracht'te zoeken in eigen grond, - daar het nooit gebeurde, dat hij dien kant langs ging. Als men echter ail'eS zoo goed heeft voorbereid, haalt men zich sloms allerlei bezwaren in het hoofd. Voor Dobbs had ik niet bevreesd te zijl, die bekommerde zich niet om mij binnenshuis, haar eenige zorg was slechts, mij van de dienstboden weg te houiden en mij eer het bedtijd was te dwingen naar mijn slaapkamer te' gaan, wat. ik piet 'zoo erg vo.nd, daar ik meestal dood* moe was en ik, af was ik dat. niet ge weest, 'veel' liever in mijn bed lagl omi rustig allerlei dingen uit te denken, dan op te zitten in die nare, saaie leerkamer Maar dien dag' was. ik toch bijizonder zenuwachtig, ook al probeerde ik juist I heef kalm en bedaard te zijn en dat i maakte mij ongerust, dat Dobbs het een I of ander ontdekken zou. Ze moest 'het maar eens in baar hoofd krijgen, dacht ik, dan had je het, dan zou je eensi wat beleven. Dan zou ik natuur lijk een verklaring moeten geven over mijn bedoeling met den schedel en de phosphor, en kwam er in elk geval van de grap niets. En Dobbs merkte inderdaad j wet iets bijzonders aan mij op, want i toen wij samen door het dorp wandel- waard o en eigen werk, en niet in .be- j Voorrechting fot de overheid. Hoeveel leeds zou ons bespaard zijn gebleven, hoeveel verder zouden wij met de uit rusting van het onderwijs thans zijn, in dien de vrijzinnigheid van de bevoor rechting van één soort onderwijs eer der afstand had willen doen. Indien zij den eerlijken en loyailen wedstrijd tus schen openbaar en bijzonder onderwijs met gelijke wapens eerder, had willen en durven aanvaarden. En wij zijn er niet zeker van. noch er volkomen gerust op. dat. allen het thans willen en durven. Toch kan liet ophouden van den politieleen Schoolstrijd enkel wonden verkregen door een spoe- digre en eerlijke inlossing der verbintenis, door het aanvaarden van het nieuwe Grondwetsartikel 192 aangegaan. Pok ligt liet voor de hand, dat wat. voor liet Lager Onderwijs als juist en billijk is erkend, voor de andere takken van hei onderwijs niet kan worden gewei gerd en onthouden. De linkerzijde zal, indien gij verstandig is. -zelf deze con sequentie hebben te trekken. En zij zo-u, politiek gesproken, een handige daad doen, indien zij de gelijkstelling, voor het Lager Onderwijs afgekondigd, tot het onderwijs in zijn vollen' omvang uitbreid de. Wat voor liet. Lager Onderwijs aan trekkelijk en versterkend is. moet. het ook voor het Vak- .en liet Middelbaar, liet Gymnasiaal en het Hooger Onderwijs zijn Het igeheele onderwijs vrij en gelijk voor echte vrijzinnigen ware dit. een mooie leuö, die behalve voor hun recht vaardigheidszin, voor hun moed zou ge tuigen. Zal men zich tot die hoogte kun nen opwerken? Beknopt overzicht van den toestand. Een verandering in den toestand is ook gisteren op jiet Westfront niet in getreden Althans geen verandering van belang. Wiel wordt gemeld, dat de Fransche trotepen in de streek van Les Eparges en ten N.-W-. van Bix.sc hoo te vorderingen maakten, doch dergelijke successen zijn sllechts van lokaal karakter pn brengen partijen niet nader tot de beslissing. En niet waar? we vragen ons bij die feeoordeeling van de legerberichten allereerst af: hebben de feiten ons na* der tot de beslissing gebracht? In 'die Boekowina en Moldavië vorde ren de centralen nog steeds. Ten 'N. van Focsani hebben zijl het succes verder uitgebreid. Pogingen van Roemenen en Russen ten W„ van deze stad, om door sterke massa-aanvallen de door de Duitschers verworven successen te niet te doen, mislukten. De Russen verloren tot eergisteravond 50 officieren en 3300 man aan gevange nen, bovendien 17 kanonnen en meer dan 50 machinegeweren en mijnwerpers. Nog minder belangrijk dan dé oorlogs berichten zijn de vredesberichten. Aan het begin van. het vierde oorlogs jaar zou men rneenen, dat de v-redes- liefde wel moest toenemen. Nu en dan blijkt er werkelijk een toenemend vter- langen naar vrede te bestaan. In Duitsch- land b.v. hebben de mijnwerkers in Es sén zich krachtig uitgesproken voor den vrede door overeenkomst. De volkeren willen wel. maar de re geeringen denken er helaas .nog anders over. Een vrede door overeenkomst willen den, zag' zij mij ee.n paar malen zeer ver wonderd aan. mij vragende, waar toch mijn, gedachten zaten en of ik soms een slaapwandelaarster was. „Je loopt of je buiten zinnen bent," zeide zij scherp, „daar net liep je tegen den bakkersjon gen op en nu stap je weer recht door dien modderplas heen. Zie je goed ér eens idtzien. 'tis schande! Wel trachtte ik na die terechtwijing beter op mijn, voeten tè lettep en flink om mij1 heen te zien, maar mijn gedachten zaten nu, eenmaal elders "eyp wel <q> de galerij bij mijnheer Perre.n's slaapkamer en dus had ik die vermaningen op onze verdere wan deling nog wel eenige malen noodig. Ik Was dan ook wat blij, toen wij weer goed en wel thuis waren en ik van .on der de scherpe, verwonderde blikken van Dobbs weg was. Thuisgekomen, werd ik weer geheel aan mijzelf overgelaten en langzaam kro pen de uren voorhij, totdat ik gehaald werd, om naar bed te gaan. Toen ik de trapt opging, hoorde ik Dobbs. tot de andere dienstboden .zeggen, dat zij zeer stil' moesten wezen, want miss Judith was vanwege een hevige verkoudheid vroeg naar bed gegaan en miss Mon^ zou wet spoedig volgen, daar zij den voor Volwassenen. Vakken met oordeel legen, het verbeteren van zijn schrift, rekenen, meetkunde, taal, voorbeelden van brieven, requesten, enz., beginselen van het boekhouden, geldhandel, inrichting van onze regeering, onze belastingen, aardrijks kunde, algemeene ontwikkeling. Abonnement begincursus fl.50per3 maanden, vervolgcursus f120 per 3 maanden. Bestaat sinds 1 Juli 1911. Is reeds ge volgd door circa 5000 deelnemers. Gedrukte lessen. Op aanvraag gratis prospectus en proefles. Uitgave van: G. G. J. MUTSAERS, Hoofd eener School, OSS. zij, maar een overeenkomst, die allen hun zin geeft, bestaat niet. Hoe zou een overeenkomst er moeten uitzien, die aan de Franschen Elzas-Lo tharingen gaf, het Saavgebied en den linker-Rijno ever, aan Italië de gebieden in Trentino en Triest, die aan de Send ers, Kroalen en Slavonen de eenheid, aan Tsjechen en Solwakken de vereeni- ging, aan Polen en Roethenen de onaf hankelijkheid bracht, die den Roemcni- ërs de brokken uit Hongarije gaf. waar voor zij het zwaar opnamen Een dergelijke overeenkomst beteeken- de den ondergang der centralen en Is dus een onmogelijkheid. Men moet aansturen op een vrede zon der annexaties, met herstel' van België en Servië. Zuiver .opgevat. Zonder ach terdeurtjes. Velen willen dien vrede, maar er zijn er Ook. die eens droomden van een der- gelijken vrede en nu zelf ten strijde trekken. Denkt maar aan Wilson Dat, het verlangen naar den vrede on der het. volk meer. en meer wast. blijkt ook uit het volgende: De Londensclie correspondent van „Af- tenposten" meldt, dat de gedachte, dat de oorlog dit jaar ten einde zal wor den gebracht, steeds meer veld wint. In ieder geval zijn sterke krachten aan het werk om de middelen te vinden, den krijg niet langer dan dit jaar te doen duren. Ook de Paus spaut hiertoe zijn krachten in, en in Rusland en Engeland gelooft men niet, dat de oorlog in 1918 zal worden voortgezet Gebrekkigs conversatie. In de Frf. jZtg. vertelt een medewer ker van de gebrekkige conversatie tus schen de Duitsche soldaten en de bur gerbevolking in de bezette gebieden van Noord-Frankrijk. Twee kleine, doch zeer gewichtige woorden, die de Franschen uit het Duitsch hebben overgenomen, zijn de woorden „nix" (niets) en „kaputt" (ka pot). Het „nix" bespaart den Duitsehen soldaten het aanleeren van een groot aan tal andere woorden. Van de honderd sol daten, die weten wat „bon" beteekeailt, zal nagenoeg niet een de beteekenis van „mauvais" (slecht) kennen. Hij zegt een voudig „nix bong" en men mag er aan toevoegen, hij hoort van "de Franschen, die met hem spreken ook nauwelijks iets anders als „nix bong". „Kaputt" is even eens vaak een helper ja den nood. Niet alleen iets wat stuk is, of verpletterd, heet „kaputt". Indien men niet over een andere uitdrukking beschikt om een be doeling duidelijk te ma|ken, p'leegt -men wel het woord „kaputt" te gebruiken, en ook met betrekking tot een winkel, die van overheidswege gesloten is, of ten opzich te van een liefde, die heeft opgehouden te bestaan, wordt „kaputt" gebezigd. De voornaamste woorden, die door de Duitschers in het étappe-gebied worden gebruikt, zijn: Pang (pain, brood),. ,W|ang vorigen nacht haast niet bad kunnen sla pen van de kiespijn. Toen de klok tien uur siloeg, stond ik jzachtjesi op-, en trok ik eenige klee deren aan, daarna verliet ik mijn kamer en ging op het groote portaal luisteren, of ik ook wat hoorde. Het was echter volkomen stil. alleen klonk mijl, toen ik Do'bb's; kamer voorbij'sloop, haar nachtelijk neusgeluid in de ooren, maar dat geluid was mij in de gegeven omstandigheden natuurlijk zeer aangenaam. De andere dienstboden .hoorde ik niet, maar ik wist, dat die reeds lang in bed lagen, die gingen meestal reeds omi negen uur, lOver de trapleuning kijkende, zag ik beneden in de vestibule de hanglamp nog branden, het teeken, dat mijnheer Perren nog op waszijn laatste werk was namelijk, dit. licht uit te doen. Al lés liep dus prachtig van stapel. Toch, moet ik eerlrjk bekennen, gevoel de ik mij niet geheel op mijn gemak, ik was erg zenuwachtig, wat ik, zoo-als ik verteld heb, trouwens al heel den dag was gteweest. Nu werd het echter erger en ik meende het kloppen van mijn hart te hooren, terwijf ik daar door het donkere huis heensloop met een boos aardig plan in mijn hoofd. (vin, wijn), Borr (Beurre, boter), Pom- detarr (Pommes de terre, aardappelen), Delo (de Peau, water) en la guerre (de oorlog). Voor Duitsch, Duitsche en Duitschland wordt doorgaans het Woord „Allemang" gebruikt. Naast „bon" en „grand" is ook het woordje „petit" zeer bekend. Wanneer hij over kinderen spreekt zegt de etappe- soldaatmeestal „kleine petits". Malade (ziek) kent hij verder zeer goed. terwijl voor „dwaas" het woord „aeraplan" in gang heeft gevonden. Beaucoup (veel) is verder ook zeer verbreid, evenals „de- ma ng" (demain, morgen) en „matting" (matin, ochtend). Ook tontsevite (toüt de suite, aanstonds) wordt veel gebezigd. Korte Oorlogsberichten. Een bevel tot uitwijzing is gegeven door de Fransche regeering aan baron Van Heemstra, een Nederlander, en diens vrouw, een Ierscbe, te Gan, nabij Pau, om hun vijandige houding tegen de Geal lieerden. -De „Times" van 4 en 5 Aug. geeft aan Engelsche verliezen op 307 officie ren en 3170 minderen. -De voorl-oopige regeering van Rus land heeft besloten Joodsclie veld rabbij nen naar het front te zenden. In den sector van Minsk zijn door de centralen Russische infanterie-patro- nen gevonden, welke door het afsnijden der punten in dum-dum kogels veran derd waren. De Canadeesche senaat heeft de wet op den militairen dienstplicht in der de lezing aangenomen. Czernin begaf zich naar het Duit sche hoofdkwartier, en zal vandaar naar Berlijn gaan, om den rijkskanselier een tegenbezoek te brengen. President Poincaré en de' koning van Roemenië hebben hartelijke telegram men gewisseld naar aanleiding van de houding der Roemeensche troepen. Een Fransch vlieger, die N. van Brody den tegenstand der kozakken moest steunen, daalde tot op minder dan 20 M. en joeg een Turksch regiment met matrailleumiur op de vlucht. De nieuwe Belgische vermogensbe lasting op roerend goed is 1 Juli in wer king getreden. iFrederic Harrison, de oude filo soof, de groote positivist van Engeland, is bij het ingaan van het vierde oorlogs jaar weer eens in de „Times" met zijn woedenden liaat tegen de 'Duitschers los gekomen. „De geschiedenis leert ons", zegt hij ten slotte, „hoe de dweepzucht van Loyola, de dweepzucht van Calvijn eens heele volken tot een vurig geloof in mis daad als een godsdienstigen plicht op leidden. Zoo hebben de Thugs in In- dië eens den moord tot een heilig be roep gemaakt. Wij- zijn nu onder de wa penen om het Thuggisme in Europa te onderdrukken. Het is een smaad tegen .-*.1 li. ii-OTjTj i Het was vreemd, mlaar terwijl' ik naar buiten keek, zag ik de dingen heel an ders dan gewoonlijk. De sterren schitter den niet anders dan in andere nachten) en toch had ik pen gevoel of ze mijl toepinkten en zeggen willden: zeg eens-, wat voor boosaardig plan voer je daar, in je schild. En het eentonig geruiseh; van de golvem daarginder ver scheen mij met ,zijn dof en diep geluid eveneensi te willen verwijten, dat ik iets afschud Welijks van plan was. Inderdaad, ik was niet op mijn gemiak en het tikkertje daar binnen hamqrde onbarmhartig, zelfs dacht) ik nog heef even apn de lieve tantei Raohel', die ik jn Zoolang niet gezieni had en die het .zeker ten zeerste af keuren zou, ais zte van mijn plan afwist. Maar ik wilde naar de stem van het geweten niet luisteren. Mijnheer Perren haatte ik, ik Jiad hem altijd gehaat. Ik kon hem niet uitstaan en werd alleen al naar van hem te zien. En nadat hij met mij gevochten had, gsag ik in hem mijn vijand nog mleer, hèm verweet ik ik in stilte, de oorzaak van al de ellende te zijn. (Wordt vervolgd.) 1 X

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 1