Landbouw en Veeteelt Leestafel Binnenland, Uit de Provincie. Kerknieuws, to Drumpt; te Wehe P. E C. Boonstra te Loppersum; te Kleverskerke (toez.) A. Dronkers te Dongen (N. B.). Bedankt voor Khmdert door J. Nauta te boerenland;- voor IJselmonde door J. Ravesloot te Botterdamvoor Thesinge, door J. Drost.. CM. pred, die naar wij reeds meldden, de toezegging naar Zuid-Schanvoude had aangenomen. Krabbendijke. Gekozen tot notabel in de plaats van Th. C. Lagendijk, dhr. fit. Nieuwenlmijse, hoofd der openb. school In de gisteren gehouden 18e zit ting der Synode van de Nel. llerv. Kerk kwam aan de orde een rapport van dr. Deeleman over een voorstel van de clas sical© vergadering van Middelburg tot wijziging van art. 3i" Alg. Reglement, door in plaatvan manslidmatente lezen: "lidmaten," opdat aan vrouwen hét stemrecht, d.w.z. het z.g. actief s'em- reeht worde verleend. Van verdere strek king is een verzoek, op voorstel van het dag el ijk mh bestuur der veroeniging van vrijzinnig-hervormde i ingediend door eenige classicale vergaderingen, aan de vrouwelijke lidmaten zoowel het actief als het passief kiesrecht te verleenen. In hel rapport ontwikkelt eene minder heid hare bezwaren tegen toekenning van de bevoegdheden bovenbedoeld aan rrou welijke lidmaten. Die bezwaren zijn dik wijls in de Synode ter sprake gebracht, en naar vroegere handelingen wordt dan ook verwezen. De meerderheid acht wij ziging Van art. 3f gewenscht. maar wenscht tevens lo. in art. 5 Alg. Re glement eene alinea op te nemen van dezen inhoud: Vrouwelijke lidmaten kun nen niet tot leden van eenig bestuur worden benoemd"; 2o. aan art. 1 Re glement Examen toe te voegen een ali nea: „Vrouwelijke lidmaten kannen zich niet tot dit examen aanmelden, even min tot het colloqium doctum vermeld in art. 10 van dit reglement." De pre -ident, brengt de conclusie der minderheid (strekkende jot verwerping van hetgeen gevraagd wordt) allereerst in bespreking. Dr. 'Knappert verheugt zich er over dat, evenals in Zwitserland, thans ook ten onzent deze aangelegenheid is los gemaakt van de richtingen, welke hier niet de lijn geven. Hij wil de deulr wijd open stellen voor de vrouw. Van het zelfde gevoelen is de president (dr. Wey- land.) Beiden zullen dan ook als "straks het z.g. passieve kiesrecht aan de orde komt. daar vóór stemmen. Prof. Slotemaker de Bruine hoopt dat de kerk. welke nu met betrekking tot het verleenen van kiesrecht aan bedeelden, den staat nog moet volgen, althans met betrekking tot het verleenen van kiesrecht aan de vrouw moge vóórgaan. De heer ('remer voegt daaraan de opmerking toe. dat, als straks" de kerk aan bedeelden het stemrecht geeft, de vrouw zoude ach terstaan bij 'de bedeelden. Doch de tegenstanders motiveeren even zeer in het kort hun stem. Wil men aan da vrouw het actieve kiesrecht geven, dan moet zij ook het passieve ontvan gen. Vele ernstige vrouwen zullen er nooit gebruik van maken, zoo meenen de h.h. de Groot en Zoete, en zij "her inneren aan de lijsten waarop destijds zoo weinige namen voorkwamen. Eerst genoemde meent dat als taan de gehuw de vrouw het bedoelde recht wordt ge geven, dat in strijd zou zijn met de christelijke beschouwing van het huwelijk, volgens welke de vrouw vertegenwoordig! wordt door den man. En laatstgenoemde herinnert aan het woord: dat God een- maal' aan den man de macht, en aan de vrouw den invloed heeft gegeven. De conclusie der minderheid (verwer ping van het voorst el-Middel burg) wordt verworpen 'met .14 tegen 5 stemmen, tegen de h.h. Steenbeek, Tijssens, de Groot. Zoete en Hannema.) De vraag of aan de vrouw het z.g. passief kiesrecht zal worden onthouden door invoeging van de beide bovenge noemde toevoegingen in art. 5 Alg. Re glement en art. 1 Regl. Examen, wordt met 10 tegen '9 stemmen bevestigend be antwoord (tegen beperking zijn de h.h. dr. Knappert, prae adviseurdr. Callen- fels, Cremer, Pijper, de Haan, Tammens, Bolt, dr. Visser, Spandau en dr. Weyland.) Ten slotte wordt het, overeenkomstig het voorstel-Middelburg gewijzigde art. 3* Alg. Reglement in stemming gebracht en aangenomen met 14 tegen 5 stemmen. Geref. Kerken. Drietal te Leeuwarden R E. v. Arkel te Soest, dr. K. Dijk te 's Gravenhage en J. Voerman te Warns. Beroepen te Werkendam R. K. M. Hum- melen te Heerenveen, te Genderen F. Staal te Colijnsplaat; te Longerhou Schettens A. J. Fanoy, cand. te Middel burg. Bedankt voor Spijkenisse door J. Oos terveen te Geesteren. Ds. A. L. Ruys, pred. te Dintel- oord, herdacht gisteren, dat hjj vóór 25 jaren zijn arbeid als predikant te Fijnaart aanving. Na deze gemeente diende de ju bilaris achtereenvolgens de kerken van Serooskerke, Ooltgensplaat en Montfoort en sedert 1908 de gemeente te Dinteloord. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Hariingen W Vos, cand. te Hoogeveen; te Drachten M. Koo- mans te Korahorn. Anineutussen ie Middelburg, J. vau Nop pen te Vlissingen, E. E. Overweg te Aag- tekerke. H. M. N. Pennings te 's-Her- togenhosch. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het tweede gedeelte van het notarieel staats examen do heer T. R. Mulder, van N. Pekela. Te Utrecht voor het staatsexa men V aan de Universiteit voor diploma A niej. M. Struve, voor diploma B dhr. M. G. Vroom. En te 's-Gravenhage voor het examen m. o. akle A. mej. J. S. van Riel te Amsterdam; voor het Fransch, l.o. mej A. Koning te Zetten; voor het Engelsch l.o. mej. T. C. lhivsing te Haam stede en dhr. F. Groenendijk te Rotter dam; en voor het vakexamen van sur numerair der grondbelasting o.a. de hr. J. M. Lak erna n. Geslaagd voor de acte htndleekencn Lo. de heeren 11. van Gent. A. Bosdijk en D. Hack te Middelburg. Geslaagd te Breda voor de hoofd- acte de heer "M. Maas te Krabbendijke. De heer Boone schrijft ons alsnog: Het laatste van uw berichtgeverschool feest te Koudekerke. da' ik mij heb ver gist, dat de beer Kraaije wel 25 jaar penningmeester ié geweest, geldt volgens 'mijn opmerking n et het oprichten der sch-oolvcreeniging. maar het 23-jarig be staan der school, waarop het schoolfeest doelde; vervolgens heb ik mij not ver gist in de>n naam, dat niet Abr. maar Adriaan Wielemaker nog penningmeester is geweest; dat stond ook in mijn be ticht. (De heer B. heeft gelijk: wij, ver gisten ons bij het resumeeren, Red.) Zending De Zending en de veelwij- v e r ij. Een van de moeilijkste vraag stukken waarvoor elke Chr. Zending ge plaatst wordt, is de veelwijverij. Alle mis sies die van Europa uitgaan, de Room- sche zoowel als de Protesfantsche, heb ben sleeds geleerd dat de veelwijverij in Gods Kerk niet mag worden toegela ten. Maar sedert een twintigtal jaren zijn er missies in Afrika werkzaam, die zich Evangelisch noemen en van negers uit gaan, welke de veelwijverij toelaten en op menig ander gebied minder streng zijn dan de van Europa qitgaande mis sies. lezen wij in „De Heraut." Zij gaan van Amerikaan-che neger- Christenen uit. welke vooral onder den naam van Sion-missie, onder de negers der Engelsche Koloniën van West-Afrika arbeiden. Onomwonden spreekt deze mis sie het uit. dat zij mede tot doel heeft de bevrijding van de heerschappij der blanken. Het is te begrijpen,dat door den oorlog deze beweging aan kracht heeft gewonnen De lange duur van den oorlog, het gebruiken van zwarte solda ten in den strijd van blanken tégen blan ken. niet al'.eeii in Afrika, maar ook op de Europeesche slagvelden, de wegvoe ring van alle Duitsche zendelingen uit de Engelsche koloniën, waardoor de door hen gevormde kerken zoo goed ais _zon- der bediening zijn dit alles werkt het streven van deze Sions missie in de hand. Het spreekt wel "vanzelf, dat het lang duren zal eer de booze gevolgen van de ontzettende worsteling der Chris tenvolken in Europa op het terrein der zending zullen overwonnen zijn. Door de Prov. Commissie der Zeeuw se ho Veilingen is onderstaand telegram aan den Min. van Landbouw gezonden: Prov. Commissie Zeeuwsclie Veilingen, Ned. Tuinbouwraad, vestigt aandacht op het feit, dat door uitvoerverbod vroege aardappelen, de nog aanwezige partijten door lage prijzen binnenland geen loo- nende opbrengst geven. Aannemende, het niet in de bedoeling Uwer Excellentie ligt verbouwers van volks voedsel groote schade te doen lij den, verzoekt de Prov. Commissie drin gend in dezen maatregelen te nemen. Jhr. J. van Vredenburch voorspelt in het Z, L. en T. blad dat de Ned. Bond van Akkerbouwers als eou nacht kaars zal' uitgaan. Hij waarschuwt te gen den splijtzwam. Fruit. Het bestuur vau de" Fruit centrale te '.■^Gravenhage deelt mede, dat fruit, af komstig van boomgaarden en (of) fruit- tuinen, waarvan onderhandsihé verpach ting (verkoop) heeft plaats geluid, voor taan op de bij de Rijks Commissie van toezicht op de vereeniging Fruit-eentrale ingeschreven veilingen 'zal worden toe gelaten, mits door overlegging van het desbetreffende behoorlijk geregistreerdq koopcontract, van bedoelde verpachting (verkoop) is gebleken. Tol grootere ze kerheid. dat de pachters aan de voor schriften zullen voldoen, is het stellen .van cautie of bankgarantie tot een be drag van 20 pet. van de koopsom voor geschreven. Pachters, die als aanvoer ders aan de veilingen zijn' toegelaten, mogen niet als koopers optreden. Te Casablanca had ter gelegenheid wan den lOden verjaardag van de ont scheping van Fransche troepen in kla- «nokko een officieele plechtigheid plaats. Gen. Lyautey passeerde ae trooper, in revue, deelde decoraties uit en hield een geestdriftige rede. Een tijd gei eden kwam het Engel sche stoomschip „Darro" Ijij St. Cathe rine's Head in hotsing met het trans port- schip „Mendi". Dit zonk en 600 man Wan een Afrikaanscn arbeidereba tal jon ver dronken. Er is in Engeland een onderzoek gaande naar het gedrag van den kapitein van de „Darro", die wordt lieschuldigd niet genoeg te hebben gedaan om de drenkelingen te redden. Er stond mist, en de „Darro" voer langzaam. Twee uur lang hoorde men aan boord het gejam mer van de drenkelingen. De president van het Chineesche parlement (Jeed een beroep op den Raad van Arbeiders en Soldaten en verzocht de hulp van het vrije Rusland voor de democratie van China in den strijd te gen het militairisme, dat reeds tweemaal •wederrechtelijk het Chineesche parlement ontbond. Volgens „De Truth", het Engelsche blad, zijn tot omstreeks einde Mei aan Engelsehen kant ruim een kwart millioen paaiden in den oorlog bezweken, onge rekend die in Mesopotamië en in Afrika buiten Egypte. Daarbij komen een 30.000, die wegens ziekte of ouderdom zijn ver kocht. Volgens een telegram uit Petrograd heeft de voorloopige regeering besloten, den leden van het vroegere Czarenhuis het stemrecht voor de constitueerende vergadering niet toe te staan. Landweerlichting en 19071913. Het onbepaald (klein) verlof van de dienstplichtigen der landweerlichtingen 1907 tot en met 1913, die dit jaar nog niet bij de reserve-landweer-bataljons on der de wapenen weiden geroepen, zal tetr inspectie van kleeding, wapenen en uitrusting, enz. in September as. tijde lijk woorden geschorst, zooveel mogelijk voor niet langer dan één dag, de heen- en terugreis hieronder begrepen. Havermout. Het rantsoen van havermout is be paald op 75 K.g. per 1000 inwoners per 4 weken. Granen en peulvruchten. De Minister van Landbouw maakt be kend dat aan landbouwers, van wie granen en peulvruchten in bezit zijn ge nomen voor zoover de eischen van de menschel ijke voeding dit toelaten, een gedeelte hunner granen en peulvruchten voor do voeding van hun eigen vee zai worden verstrekt; dat verder aan ieder landbouwer zal worden' bekendgemaakt welke hoeveel heden en welke soorten zullen worden' verstrekt; dat den landbouwer voorloop!g de be schikking zal worden gelaten over het stroo van de in bezit genomen granen en peulvruchten. H. van Kol is van plan in het midden der .volgende week weer naar Stockholm te gaan. Kolen bij slag voor zieken. Men meldt aan de N. R. C., dat de regeling inzake beschikbaarstelling van een geringen bijslag kolen ten behoeve van Izieken in den komenden winter door da Ned. Maatschappij ter Bevor dering der Geneeskunst met de Rijksko- lendistributie getroffen wordt en in ont werp gereed is. „V olk"staal. 'Een Amsterdamseh gemeente aadslid die zich door het anarchistisch blad De Tribune beleedigd acht, wegens het aan de hand van Het Handelsblad onjuist weergeven van zijn rede in rj.cn Raad, eindigt zijn afstraffing van dezen zijn naasten buurman in Het Volk aMuis „Het doel van deze regelen was en kel' erop te wijlzen, dat het morspotje in het anarchistenblad hier niet anders dan met vergiftigd materiaal uit een burger lijke krant het dagelijksch kwantum vui ligheid heeft kunnen leveren, dat zijn medewerkerschap aan dit blad hem blijk baar tot een droevigen plicht maakt." lied territoriale wateren De heer v. d. Voort v. Zijp stelde 2 Augustus j.l. een drietal vragen betref fende de bewaking van het toezicht in die Nederlandsche territoriale wateren door marine-vaartuigen. De Minister van Marine heeft daarop bet volgende geantwoord: Het was den Marine-autoriteiten niet hekend, dat in den nacht van 15 op 16 Juli een convooi Duitsche schepen leen der Hollandsche havens .zoude ver laten om koers te zetten naar het Noor den. Vermits de alomtegenwoordigheid van de zeemacht in de Nederlandsche territoriale wateren met de voorhanden zijnde middelen js uitgesloten, werd bij bet vaststellen der dienstregeling voorna melijk rekening gehouden me gebeurlijk heden, welke uit de militaire operaties der oorlogvoerende ptrij Imacluen zouden kunnen voortvloeien. Daartoe behooide niet een aanval van een Britsch smal deel op Duitsche ongewapende koopvaar ders binnen ons rechtsgeb eL De Minister acht hot. niet in 's lands belang mede- deelingen te doen omtrent de maatregelen, welke genomen zijn om handelsschepen zooveel mogeljjk te vrijvva en tegen aan vallen in de Nederlandscho territoriale watearen. t Ml) Bij 'den aanvat vun een Engelsche on derzeeboot op twee schepen in den n.m. van 27 Juli j.l. nabij de Texelsche kust, waren ter hoogte van de Noordergronden eeen schepen of booten meer buitengaats, zij moesten derhalve van het Nieuwediep komen. Waren zij kruisende op de kust geweest, bezuiden de Haaksgronden, dan zouden zij niet eerder ter plaatse hebben kunnen zijn. Vermitsin de inkleeding van de betrekkelijke vraag twijfel gelezen wordt omtrent de uitoefening van den bewakingsdienst der zeemacht, zij aange- teekend, dat naar de meening van den Minister, de marine geen enkele blaam kan treffen, en dat de aanwending der scheepsmacht, uiteraard een zaak van het opperbevel, geheel strookt met de inzichten en de bedoelingen van den verantwoordelijken Minister. Nog eens dr. Fr owe in. Van geachte zijde meldt men ons dat dr. Froweiri te (roes niet aan de H. B. S. maar aan de Meisjesschool, school E. is verbonden geweest als Ieeraar in de wis- en natuurkunde; en als zoodanig eervol ontslag ontving toen bedoelde school als middelbare school opgeheven werd. Benzine. Met ingang van heden wordt een al- gemeene ontheffing verleend van het-ver- bod omtrent den verkoop, de aflevering en het vervoer van benzine voorzoover het betreft hoeveelheden van 100 gram en minder. De Noor dam. Nadat aan boord van dit s.s een scheepsraad,, was gehouden, werd besloten hedenmorgen te trachten het schip den Waterweg binnen te brengen. Engelse lievr iehdel ij k h e i d. Onze wakkere gezant in de Ver. Staten doet al het mogelijke ten einde eenige verzachting te krijgen in de hardvochtige maatregelen door Amerika genomen, wel ke ons allen toevoer zullen afsnijden om zoogenaamd Duitschland uit te hongeren. Duitschland, dat nota bene uit Roe menië en weldra ook uit Zuid-Rusland alles halen kan wat het wil Weldra zal ook een Nederlandsche com missie naar New-Vork vertrekken, om te gaan onderhandelen, want Nederland heeft aan de Entente iets aan te bieden, dat tegenwoordig hoog in prijs staat-: n.l. seheepsruimte. Met gespannen verwachtingvolgt het Nederlandsche volk den loop der onder handelingen. Ondertusschen vindt de cor respondent van de „Daily Mail" het oogen blik gunstig uit Washington te telegraïee- ren, dat het aan de Nederlandsche com missie onmogelijk zal blijken de Ame- rikaansche regeering -af te brengen van haar besluit. Dus reeds veroordeeld zon der gehoord te zijn! Buitengewoon vrien delijk van de Engelschen Bij K. B. is vrijdom van port ver leend voor de briefwisseling van de Cul tuurcommissie n met de burgemeesters en de controleurs, alsmede voor de ver- Zending van brieven door genoemde com- missiën aan de landbouwers. Middelburg. De muziekuitvoering op het Molenwater had gisteren weer een zeer groote menigte naar liet lommerrijke plein getrokken, het was er dan ook heer lijk op den windvrijen zomeravond en dankbaar werd naar de opwekkende to nen van de muziek geluisterd. Naar wij vernemen zal aan de aan deelhouders vau de cultuurmaatschappij „Tjibanjet"' gevestigd alhier, worden voor gesteld over het afgeloopen boekjaar 6 pet. dividend uit te keeren. Vlissingen Gisterenmorgen was o.a. de hier gestat ionnee rde Belgische visschers- sioep thans 'gemerkt Vi. 59, uitgevaren ter vischvangst. De sloep werd buiten onze wateren aangehouden door een Duitsch watervliegtuig om naar Zeebrug- ge je worden opgebracht. Onderweg ge raakte echter de vliegmachine onklaar en kapsijsde. Het gevolg hiervan was, dat de beide inzittenden in het water vielen. Een der Duitschers verdronk, jtloch ,de andere werd door de bemanning van de vischsloep gered enaan boord geno men. De Delgen, zich' weder vrij' voe lende wendden het roer en stevenden op .Vlissingen af, waar men goed aan kwam met den geredden Duitscher. Het was voor de visschers een heele ver luchting, toen zij op deze onverwachte wijze aan hun gevangenneming ontkwa men en weder op den vrijen, neutralen grond aan wal kwamen. „De Zeeland" zal vermoedelijk Vrij dag a. s. een reis naar Engeland maken. Stoppeldijk. Volgens Zei overkwam 'den heer L., onierwijzer te Boschkapelle, Zondag een ongeluk. Op het dorp werd hij door den stoomtram aangereden. Hij viel' en werd door den locomotief een eind meegesleurd. Gelukkig kwam hij wonder boven wonder me', den schrik vrij. Kattencijke In de Maandag gehouden raadsvergadering werden de geloofsbrie ven van de heeren P. M. v. d. Broecke, Johs. VKleunen en G. M. Timmerman onderzocht en in orde bevonden. Het adres van de Ambachtsschool te Goes om subsidie, werd aangehouden tot de begrooting 1918. Ned. ITerv. Kerk.. Beroepen te Veldhoven W. v. Doorne Ouderwijs Geslaagd op het examen voor lei der van lichaamsoefeningenC. de D eu te Middelburg, F. A. Roosendaal te Mid- I delburg, J. de Graaf te Serooskerke, A. De Jonge Man be rat serieus werk van J. N. van Munster ove: de geregle menteerde prostitutie, bij een mooi por tret van. den bekenden dr. H. Piers on, Zomerhuis-indrukken een opstel van 1L. Lancée: „Hoe wondt men onderwijzer belangrijke mededeelingen ore: den ar beid onder jonge hmdmii. hier en in Amerika, c,i „Geiuiganioseu" ovèr „Vrede" van d.„ Chr. Ilunningher. Ds. Bakhuizen v d Brink had gezegd, dat, onverschillig of er een „veroverings"-, een „overwinnings"-, of een „Verstilndi- gungs"-vrede gesloten werd, er geen vrede zou z ij n, aleer de volken zich rerootmoedigd hadden voor den levenden God. Ilunningher sluit zich hierbij aap en schrijft o.m.: „Elke zonde die niet uitgeweend is voor liet aangezicht Gods, b 1 ij f t. „Elke oorlog om machl eu om geld, waarin roekeloos het bloed van millioe- nen jonge mannen uitgegotèn is, en rouw is gebracht in de harten van millioenen ouders, vrouwen en kinderen, blijft. Blijft in zijn consequenties en in zijn. verderfelijke nawerking op \ele geslach ten, altijd weer nieuwe oorlogen wek kende en altoos weer grooter ellende uit gietend over de menschen. De philanthro pic der menschen heeft nu volslagen bank roet geleden. Het „Christendom" der „Christelijke" volken heeft een volkomen bankroet geleden. Alleen Christus zelf leed geen bankroet. Hij kan geen 'bankroet lijden. Hij is onze vrede Tot zoover Ilunningher Ook no. 8 heb ben wij met genoegen gelezen. Eén opmer king slechts: De mededeeling omtreni een (prijsvraag van „De Amsterdammer", Week blad voor Nederland, doet ietwat vreemd aan in een Chr. blad. We hebben nimmer gelezen, dat 't doel van de A. J V. ook propaganda voor de vrijz, pers omvat. Uit üs Pers, Een Canard De Standaard driestart Volgens de Maandagochtendcourant zou het in de bedoeling liggen, dat het lei derschap van de A.-R. partij overging op den heer A. W. F. Idenburg, terwijl de hoofdredactie van „De Standaard" zou worden overgedragen aan den oud Minis ter Colijn. Er vliegen in den komkommertijd wel eens meer eenden rond. die men gewoon lijk dijn maar vliegen laat; maar hier is tegenspraak wel vvenschelijk. De hoofdredacteur van „De Standaard", die op het oogenblik zijn gewone jaar- lijksche kuur doormaakt, verkreeg daar mee tot heden goede uitkomsten en hoopt weldra weer geheel hersteld, zijn arbeid aan „De Standaard" te hervatten. Wal de leiding 'der A.-R. partij betreft, daarmee is liet precies gesteld als bij allé andere partijen; in de worsteling, om de staatkundige beginselen komen vanzelf de personen naar voren, die het zuiverst tot uitdrukking weten te bren gen wat in den kring hunner partijge- noolen leeft, en dat worden de leiders. Men kan een voorzitter van oen partij- liostuur kiezen en nochtans kan-het blij ken, dat iemand anders in de praktijk de leidende geesï blijkt te zijn. Dat onder ons, nu al ruim 40 jaren, de partijleiding, de redactie van ons hoofdorgaan en het voorzitterschap van. het Centraal-Comité bij één persoon rustten, is aan de actie en opkomst vag de A.-R. partij zeer bevorderlijk geweeist. Dat zulk een toestand, wanneer Dr. Kuy- per zijn arbeid moclit neerleggen, ook in de toekomst zou voortbestaan, is wel licht niet waarschijnlijk, maar voor het oogenblik breekt de A. R. partij zich hierover het ihoofd nog'niet en denkt zij zelfs niet aan maatregelen als de „Maandagochtendcourant" in uitzicht stelde. „De Standaard" is bovendien thans het eigendom van een Naamiooze Vennoot schap. Gemengd Nieuws Ongelukken. Te Den Haag viel een schilder van een ladder, waardoor hij zijn heupbeen brak. Te Eindhoven is een 4-jarig knaapje in de hoogover- stroomde Gender gevallen en verdronken. Onder Bolsward is een vrouw uit Mak- kum door de tram overreden en gedood- Te Mantgum is een 2-jarig meisje in de gracht geraakt en verdronken. De 9-jarige M. van Dam te Stellendam is bij het zwemmen in hel Haringvliet verdronken. Men is er nog niet in ge slaagd het lijk op te halen. De 79- jarige huisvrouw van W. d. K., te Spij kenisse is bij het verrichten van ©enigen huiselijken arbeid achterover gevallen, waardoor de dood een half uur later intrad. Eén stem. Bij herstemming is tot lid van den gemeenteraad van Leerdam gekozen de anti-rev. candidaat Polder vaart als oudste in jaren. Hij toch bekwam 560 stemmen en zijn vrijzinnige tegencan- didaat dr. Hollweg, eveneens 560. Nekkramp. Men schrijft ons uit Zuilen (Utr.), dat aldaar een 4 jarig meis je aan nekkramp is overleden. Houtspeculatie. Men schrijft uit Bameveld ,3an het N. v. d. L>. Als een bewijs welke, abnormaal hooge prijzen nog steeds voor brandhout wor den besteed, kan dienen, dat eon partij hoornen, staande op de hofsiede „De Groo te Veen", door een houtkooper bij inschrij ving gekocht voor f4500. of juist f 1000 hoven den reeds hoog gestelden taxatie prijs, thans weer met f 1200 winst aan een ander is overgedaan. Huis ingestort. Te Tiel is het huis van den groentenboer A. S., tegen over het R.-K. kerkhof, gedeeltelijk in gestort. S. was zelf! met groenten naar ie stad. Zijn vrouw, die doo-r het vallen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2