mm I O. 254 Woensdag I Augustus 1917 31e •laargaug De OeÉpraie fcpién. SejeigyiilrjÉfpiÉ, loop gevraagd, necht, De Groote Oorlog. lacnien |agd ERRIE, mboonen, erwten, Etgras, jstveulen, stveulen, WITKAM in het vak nstbode, Jienstbode, snsibode- emstbode. Gemeenteraad van Goes. FEUILLETON. i loosjeswegje erke, samen Tien. j>r of op 10 |van Notaris burg, alwaar ■men zijn. lOPPEJAN Lz. en van ston- Arbeider Ted. S. VAN Irke. re erende prij- 1. ARENTZ, eulen, leg, Vrouwe- mdvleesch. |es f 1,10 per Gravenstraat Brieven t opgaaf van Kapelle. Ook ren ar. |rijpskerke. St. Laurens. Irsekendam. in Roeiaakje liggende bij I, Koudekerke. it, bij de hof- Briefjes in te [if bij <j, Brigdamme. IRANCKE Pz. [Vagenaarstraat, Idelburg. 18 jaar en een erk. Meter, bij |erooskerke (W.) 01 Schilder, Axel. •aagd en. Franco brie- van „Vrederust" R HARST te ovember voor de L. Kerkstraat, eniber a.s. IE te Kortgene, a. s. Uitgave van de Naaml. Venn. LUOTÖR ET EMERGO, gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Gces: LANGE VORST STRAAT 219 Bureau te Middelburg: FIRMA F. P. D H IJ L. BUR G. Drukkers Oosterbaan Le Cointre, Goes. VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden fr. p. post f l.öO Losse nummers- 0.05 Prijs der Advertentiën. 14 regels f0.60, iedere regel meer 15 ct, 3-maal wordt 2-maal berekend. Bij abonnement voordeelige voorwaarden. Bewijsnummers 5 cent. Uraguay. Een republiek, in Zuid-Amerika, .inge sloten door de Uraguay en baar zijiri- vieren, grenst in 'tnoorden aan Brazi- i lië, in 't westen aan Argentinië en ove- rigens aan de zee. Het land werd in 1514 door de Span- i jaarden in bezit genomen, en drie eeuwen 1 later, in 1814, van Spanje losgemaakt, j Tot 1829 bleef het een onderdeel van Brazilië uitmaken, doch in laatstgenoemd jaar werd het van genoemd keizerrijk onafhankelijk. Het heeft een meerendeels arme bevol king. In 1865 brak een oorlog uit tus- schen Paraguay en Uraguay, waarbij Ar gentinië en Brazilië zich aansloten, en welke na vijf jaren met de verovering van Paraguay eindigde. Laatstgenoemd land verspeelde daarbij eenig grondgebied aan Brazilië en Argentinië, doch Uraguay kreeg niets. De fabel van den ijzeren en den aar den pot! Zitting van Dinsdag 3.30 u. Voorzitter de heer J. B. de Beaufort, burgemeester. Afwezig de heer Van Dissel, met ken nisgeving. De notulen der vorige 'vergadering wer den goedgekeurd. Ingekomen stukken Adres 'van de bewoners van den Poel- weg, waarin zij verzoeken verbetering te .willen aanbrengen in den toestand van dien weg, b.v. door een klinkerpad van den Westsingel af; verzoek van Joh. de Jonge, aannemer tot opheffing van een cijnsbelasting voor een niet meer bestaanden uitweg; verzoek van de agenten van politie om vrije geneeskundige behandeling verzoek van de afd. Goes van den Ned. Bond van Werklieden in Openb. Dienst enz. om vrije geneeskundige hulp;' bericht van de herbenoeming van den burgemeester met ingang van 24 Juli;. door Ged. St. goedgekeurde besluiten betreffende het niet laten doorgaan van de kermis, grondverpachting aan wed. GoversKnuist en Labeur en het rooi en van een boom in den Poel'; dankbetuiging van de Ambachtschool voor het verleende subsidie; schrijven van J. E. Harthoorn te Ka pelle, dat bij de benoeming tot onder wijzer aan de Mulo-school aanvaardt. terzoek van Joh. Kosten alhier om lafkoop van jacht. Verzoek van de hee- ren J. A. Wilton .van Reede en G. Geij- sen, tot in gebruikneming van 90 c.A. gemeentegrond. De vier eerste en de twee laatste stuk ken worden in handen van B. en W, ge steld ten fine van advies. Hierop vraagt de oudste wethouder het woord. De heer v. d. Bout heet den burge meester welkom en wenscht hem geluk met zijn aanvankelijk herstel. Hij hoopt, dat zijn krachten toenemen zullen, opdat hij de zware taak aan het ambt verbon den weer kan vervullen. Verder wenscht hij hem geluk met de herbenoeming. De zes-jarige periode Bewerkt naar het Engelsch van EMMAJANE WORBOISI. 361 Maar mynheer Perren hield vol, on danks alle moeilijkhedenen toen ik een half jaar op die manier onderricht van hem ontvangen had, werd ik letter lijk wanhopig onder het „plan". Het was zulk mooi voorjaarsweer, de zon scheen zoo vroolijk en de glinsterende golfjes schenen van vreugde te dansen. Hoog in de blauwe lucht zong de leeuwerik zijn lied, de tuin was vol van voorjaars bloemen, de amandel stond in bloei en overal langs heggen en op velden zag ik de knoppen openspringen.... in één woord, heel de natuur riep piij toekom naar buiten in de zon, geniet van de mooie wereld, geniet van zon en zee. Is het wonder, dat ik moeite had, mij het „plan" te houden en" niet stil letjes weg te loopen, het veld in. als ]k er kans toe zag? M ant het systeem had langzamerhand at zijn bekoring yoor mij verloren. Al tijd dat leeren, heele dagen door, ik werd er zenuwachtig van. Aan leeren had ik geen hexel, maar ik verlangde naar vrij- vormde een tijd van goede samenwerking. Met, het volste vertrouwen ga ik een nieuwe periode tegen, zegt spr. Ik hoop, dat u nog veel voor de ge meente zult kunnen doen en dat u daar toe in krachten .zult. toenemen. De voorzitter dankt dhr. v. d. Bout voor zijn vriendelijke woorden en ver klaart er zich ijn te verheugen, dat hij w;eer tegenwoordig kan zijn. Ik hoop, dat ik spoedig mijn krachten zal terug krijgen, en geef de verzekering, dat }i,k spoedig weer met volle kracht zal voorwaarts gaan. Met aangename herinnering denk ik te rug aan de afgeloopen zes jaar en ik dank i n 't bijzonder den heer v. d. Bout voor den steun, mij die jaren verleend. Ik voel ,dat ik in veel tekort schiet, doch de kans om dat te doen is nu grooter dan ooit. Het spoort mij aan, zegt spr., om al mijn kracht in 't belang der gemeen te aan te wenden. Spr. brengt ook dank aan de Wethouders en den Randvoorde wijze waarop in zijn afwezigheid de za ken zijn afgedaan. Ik dank dhr. v. d. Bout. voor zijn veelvuldige zorgen, te meer waar hij oök zoovele huiselijke zorgen telt. Ook dank ik wethouder Fransen van de Putte en den secretaris, die hen zoo trouw hebben terzijde gestaan. (Algemeen applaus). Dhr. y. d. Bout brengt nog een woord van openlijke hulde aan den secretaris voor zijn bijstand. II. Vervolgens worden de volgende af schrijvingen goedgekeurd: S. v. d. Peijil, If. 0. f 4.08, A. M. v. Paassen terugbet. H. O. f 1.87, L. Ruijssenaers 6 m. hon denbek f 2, J. Gchaalje, id. f 2, L. B. Mudde ïd. f2, F. L. Weis id. f2, A. v. Dijke 3 m. schoolgeld, dr. D. Mol 1 m. schoolgeld f3. De meerderheid der fin. commissie stel de voor mr. G. E. Kronenburg voor f 13.04 ontheffing te verleenen van den H. O. Een lid is niet overtuigd van de billijk heid van het verzoek. Van 14 Maart 1917 'af is z. i. belasting verschuldigd, tenzij bewezen wordt' dat hij elders gedurende die periode belasting heeft betaald. Op den datum van 2 April is z. i. geen controle. Ook dit voorstel werd goedgekeurd. V. Aan den heer G. T. Ruben wordt eervol ontslag verleend als gymnastiek- onderw. aan de Muloschool en school B. VI. Het voorstel tot het verleenen van een toelage van J. M. Meijler, 2e klerk ter secretarie, werd besproken. Dhr. Doiiner stelt voor den heer Meijler, die zich een vlijtig jongmensch betoond heeft, föO te geven in plaats van f25. De voorzitter licht het voorstel nader toe. Geeft men f50 dan komt men in conflict met een andere toelage, n.l. voor het diploma voor gemeente-administratie. Dhr. Donner: Laten wij dan f40 geven. Dit.voorste] wordt z. h. s. goedgekeurd. Dhr. Brants, Kakebeeke en von Schmidt, worden aangewezen om de geloofsbrie ven der nieuwigekozen raadsleden te on derzoeken. Na onderzoek wordt tot hun toelating besloten. VIII. Het verzoek van L. de Jonge Fzn. tot verlenging van pacht van gemeen tegrond wordt ingewilligd. IX. Het le suppl. kohier hondenbelas ting 1917 wordt vastgesteld. X. De gemeente-rekening over 1916 wordt aangeboden Ontvangen f 292154.771/2, uitgegeven f 284187.90l/s, batig slot f7966.87. heid en als men mij genoodzaakt had 's morgens te leeren, dan zou ik dat met veel meer genoegen hebben gedaan, als ik dan 's middags vrij had mogen ne men. Bovendien, de dagen leken op el kaar als druppels water, zoo eentonig waren zij voor mij'. En als ik nu maar eens een vriendinnetje had gehad, om, er, al was het bij uitzondering, mede te kunnen spelen 1 Maar die mocht ik niet hebben, want dat was ook al een van de onderdeelen van miss Judith's op voedingsmethode, mij geheel afgezonderd te houden van allen omvang met andere kinderen. En tante Rachel zag ik nooit meer, sinds z;ij eenige maanden ernstig zi.ek was geweestbezoek mocht de -ieve, oude vrouw in het geheel niet heb ben en zeker niet van kinderen. Het was een heerlijke dag in de laatste week van Maart, -toen ik van mijn och tendwandeling thuiskomend, miss Judith m de gang ontmoette, met een brief in de hand. „O, Chrystie", zeide zij, toen ze mij- zag, het is goed, dat je thuiskomt, want ik zocht je al. Ik heb daar juist een brief gekregen, en die maakte het noo- dig, dat Mona en ik een uitstapje gaan maken. "Wil je me nu beloven een zoet meisje te zijn?" „Wanneer komt u terug, miss Judith?" „Ik denk vanavond, maar 'tzou kun nen, dat ik eerst morgen terug kom, ik XI. Een wijziging in de begrooting voor 1917 wordt goedgekeurd. XII. Alsnu is aan de orde het voorstel tot verhooging van den gas prijs. De v o-o r zit ter deelt nog mede, dat de prijs der kolen thans f28 per ton is. De prijs van het gas komt dan op 10,955 cent. Ret is niet aan te bevelen om vooiioopig met verlies te werken. De te korten dienen door de tegenwoordige con sumenten gedragen te worden. 'Daarom moet de prijs op 11 ct. gebracht wor den. Dhr. v. S c h m i dl t zegt, dat de fin: com missie een uitgebreide rekening verwacht te om te laten zien 'hoe men aan de 11 Ct. kwam. De commissie kon nu geen advies meer geven, omdat er geen cij fers genoeg waren. De voorzitter heeft geen bezwaar tegen het noemen van cijfers. Dit kan een goed overzicht geven. 'Dhr. v. S c h m i d t vraagt hoe men er toe kwam een maximum verbruik van 32 M3. te stellen. Waarom is alleen Goes in zoo slechte conditie. Men kan niets doen als iemand meer dan 32 M3. ver bruikt. Er is geen verordening. Komt er soms nog een voorstel van B. en W.'P De v 0 0 r z i 11 e r herinnert aan de vraag van Duys tot den minister, omtrent een maximumverbruik van 30 M3., dat hij voorstelde, Spr. herinnert aan dein eisch van 35 pet. kolenbesparing. In ver band met de schaarschte is door het Rijks- kolendistributiebureau gezegd, dat het maar 30 M3. plus 2 M3. gas beschikbaar kan stellen. Dhr. Frowein erkent, dat dit te weinig is, doch er is niet meer beschikbaar. Hij drong er op, dat men zich aan deze grens zou houden, om niet te worden uitgesloten. De directeur der Goesche gasfabriek heeft dienovereen komstig zijn maatregelen genomen. Toch zijn we reeds aan ons maximum verbruik. Laten wij daarom blijven bezuinigen en onzen voorraad sparen. B. en W. wil len voorstellen om door de gascommissie en B. en W. een rants,reneering te laten vaststellen, zoo ruim mogelijk, met de bepaling er bij, dat bij overtreding de verbruikers na waarschuwing zullen wor den afgesneden. Een ontwerp is reeds in voorbereiding. Dhr. Dekker zegt, dat de rantsoe- neeiing op zichzelf reeds moeilijk is, maar dat het recht tot afsnijding af te raden is. In de gascommissie heb ik dit reeds betoogd. Het komt mij voor, dat het Rijksko- lendistiïbutiebureau zeer verward werkt. Eerst moesten wij minder kolen en meer gas gebruiken. Dit joeg velen op hooge kosten, omdat velen toen gasverbruiker werden. Toen werd maar 32 M3. gas toe gezegd, 30 M3. kookgas en 2 M3. licht gas. Dit is echter niet te splitsen. In Breda heeft men gezegd: er zijn 3500 gas- verbruikers, dus we moeten hebben 3500 X 32 M3. In. Goes heeft men ech ter eerlijk het gewone verbruik opgegeven. Maar zoo krijgen wij veel te weinig. Wan neer de menschen verspillen kan afsnijden gewenscht zijn, doch 't ware heter dat er één vaste -lijn was. De eene burger mag niet meer hebben dan de ander. In Rijswijk krijgt men met 2 meters 54 M3. In andere gemeenten wordt men slechts schaars bedeeld. En dan zegt Fro wein nog: drink dan maar geen koffie en thee. Dat kan de Hagenaar, die zijn restaurant bezoekt, makkelijk zeggen. Laat ons de autoriteiten verzoeken, dat Goes ben dan in" elk geval vóór den middag weer thuis. Je moet maar op den ge wonen tijd aan je pianoles beginnen en dan je opstel maken; als je daarmee klaar bent, mag je doen wat je wilt, maar ik vertrouw erop, dat je geen ver keerde dingen ziult doen. Als ik jou was, ging ik maar eens met Jenny een flinke wandeling maken langs het strand, ik zal Jenny maar waarschuwen, dat ze wat voortmaakt". Ik durfde mijn ooren haast niet te ge- looven, maar toen het mij duidelijk werd, was ik niet te houden; ik b'egon te idan sen van plezier. „Mag ik dan heusch uitgaan, als ik klaar ben?" vroeg ik. „Ja, zoo gauw Jenny klaar is, mag je uit. Ik hoop, dat je niet wild zult gijn en het haar piet lastig zult maken". „O neen, vraag u maar aan Jenny, of ik niet altijd netjes ben". „Nu, dan zal ik daarop vertrouwen, onthoud dat. Jenny zal op je passen, want Dobbs gaat met ons mee". Dat was waarlijk alwéér prettig nieuws. Hoe verrukkelijk zou het zijn, om het huis te kunnen in- en uitloopen, zonder dat je Lang behoefde te zijn, de knor rige Dobbs tegen te komen. Plotseling echter hield ik met spiïngen op. „Gaat mijnheer óók mee?" vroeg ik ietwat ongerust. „Neen, mijnheer blijft thuis, hij heeft dezelfde rechten krijgt als de andere ge meenten. Wat de rantsoeneering betreft, deze berekening moet geschieden door B. en W. en de gascommissie. Dhr. v. d. B o 11 fDhr. Dekker wil dus niet absoluut alle afsnijding verwer pen Dhr. Dekker: Natuurlijk niet. Bij grove gasvermorsing is 't noodig. Dhr. Plazier wijst op een onbillijk heid. De muntgasgebruikers moeten nu hétzelfde tarief betalen als de andere. Dezen, de gebruikers van gewoon gas, krijgen dus niet zooveel rechten. Kan voor hen niet meterhuur afgetrokken worden? Dhr. Fransen van de Putte: Dit zou in de practijk tot moeilijkheden leiden. In den regel moet er verschil blijven tusschen munt- en gewoon gas. 't Geldt hier echter een buitengewoon geval. Een rechtvaardige berekening zou nu niet te maken zijn. Dhr. Plazier: De voorgestelde re geling zal onaangename dingen meebren gen. Spr. stelt het geval van twee niet gelijk bevoordeelde buren. Dhr. Donner had dezelfde bezwaren gevoeld als dhr. Plazier. In orde is het voorstel niet. Kunnen wij1 geen klassen- stelsel invoeren? 'tls anders onbillijk. In de tweede plaats: Wordt er nog onder scheid gemaakt voor industriegas Op den duur is 32 M3. veel te weinig, voor al als er geen kolen zijn. Spr. sluit zich overigens aan bij dhr. von Schmidt en Dekker en wijst er nog eens op, dat in sommige andere plaat sen geen gebrek heerscht. De voorzitter herhaalt enkele ver klaringen en raadt nu aan op de rant- Soeneering te wachten. Dhr. Donner wil, dat Goes er meer achter heen zit, opdat men wat meer krijgt. De voorzitter: De directeur is bij na, dagelijks bezig met zijn pogingen om meer kolen te krijgen. Dhr. Dekker bestrijdt de gedachte van den lieer Plazier. Het gètal muntmeters is niet zoo groot. Spr. raadt daarom aan vooiioopig slechts één uniform tarief in te stellen. B. en Wvoorstel 0111 den prijs op 11 ct. te brengen, wordt z.h.s. goedge keurd. Goedgekeurd wordt ook het voor stel om 'n gasrantsoeneering te doen voor bereiden door B. en W. en gascommissie. Op voorstel van dhr. Dekker wordt besloten een .schrijven lot Minister Post- huma te richten met verzoek om een billijker verdeeling van kolen. XIII. Alsnu is aan de orde het voor stel tot het verleenen van een gratifi catie aan P. Harinck, vroeger stoker aan de gasfabriek, als bijslag op zijn pen sioen. Goedgekeurd. XIV". Naar aanleiding van een schrij ven van Ged. Staten moeten nog eenige wijzigingen gebracht worden in de Bouw verordening, zooals die laatst is goedge keurd. De door B. en W. voorgestelde wijzigingen zijn niet van zeer ingrijpen den aard en dragen de goedkeuring van de Gezondheidscommissie weg. Dhr. Hollmann constateert, datde inspecteur van de Volksgezondheid van dezelfde meening is als spr. in de vorige vergadering. Tot mijn genoegen heeft hij nu voorgesteld in den geest als door mij ten aanzien van de regenbakken is be toogd. De Voorzitter wenscht hem ge- werk in zijn galerij, hij moet schilderijen vernissen". Ik bleef echter hopen, dat mijnheer Perren zijn zusters en de onafscheidelijke Djobbs vergezellen zou, want ik herin nerde mffjf opeens, niet zonder bezorgd heid, dat het juist de- „Fransche dag" was, en dat ik van elf uur tot half één door mijnheer Perren bezig gehouden zou worden. „Maar moet ik wèl Fransch doen?" vroeg ik tamelijk 'mismoedig. „Ja, dat weet ik niet, dat moet 'je aan mijn broer vragen, daar bemoei ik me niet mee", gaf miss Judith ten antwoord. „Maar me dunkt één keer mag je nu ook wel eens van Fransch vrij hebben". En na eenig nadenken voegde ze er bij „Ik wil, dat je vandaag eens een vacan- tiedag hebt, want ,na Kerstmis heb je geen keer meer vrij gehad, is het wel? Ik zal hem wel zeggen, dat je vrijaf hebt". Mijnheer Perren vertoonde zich dien morgen niet aan het ontbijt. Hij was druk bezig met het vernissen van een zijner beroemde schilderijen en wilde volstrekt niet gestoord worden. Zijn ontbijt liet hij bij zich brengen. Dadelijk na het eten kwam het rijtuig voor en na een laatste vermaning tot mij te hebben gericht, om toch vooral heel zoet en gehoorzaam te zijn, reden de dames weg en lieten ze mij alleen achter. Het was nog geen tien uur en luk met dit succes, zij het ook, dat de bepaling nu van bovenaf opgelegd wordt. B. en W.'s voorstel wordt z. h. s. aan genomen. Dhr. Donner zegt als commissaris van het gilde van Werklieden, dat de heeir 'Duvekot een kantoor wil bouwen. Het wagenhuis bij de brug zou hij gaarne) willen afbreken, desnoods ook de klap- bank. Hij wil echter de wagens gaarne opbergen. 'Verplaatsing zal veel bezwa ren met zich brengen. Daarom zou hij willen voorstellen het gebouwtje te zijnen behoeve op "te ruimen. De voorzitter adviseert dhr. Duvekoit te laten requestreeren en daarna dein gem. bouwmeester nog te hooren. Aldus wordt goedgevonden. Na de geheime zitting wordt tot be noeming van een gemeente-geneesheer overgegaan. De heeren Coenen, v. d. Harst en Geill verkregen ibij eerste stemiming resp. 6, 4 en 2 st., bij 2e stemming resp. 6, 5 en 1. (Bij de herstemming verkregen Coenen en v. d. Harst ieder 6 stemmen. Door het lot wordt vervolgens aangewe zen de heer i\V. P. v. d. Harst. De benoeming is gedaan voor 3 jaar en gaat in 1 Jan. 1918. Punt IV, benoeming van een onderwij zer ii(n het Fransch aan de Mulo-school wordt van de agenda afgevoerd. De heer J. Lodder, benoemd adjunct ter gem. secretarie wordt met alg. stemmen benoemd tot ambtenaar van den Burg. Stand. Op voorstel van B. en W. wordt met ingang van 1 Januari benoemd tot ad ministrateur van het Distributiebe drijf de heer Hajenius, gem. secretaris,. Zulks op een salaris van f 500 's jaars. Hierop wordt de vergadering gesloten. Beknopt overzicht van don toestand. Heden gaat het vierde jaar van den oorlog in. Deze droeve herdenkingsdag wordt wel onder zeer droeve omstan digheden doorgebracht. Weliswaar staan de kansen voor den vrede er niet meer zóó hopeloos' voor, als toen het derde oorlogsjaar aanving en begint men langzamerhand van den oorlogsroes le bekomen, doch nog altijd, meent men elkander op het slagveld van daag of morgen den genadestoot te kun nen toebrengen. Zeker, er zijn reeds volkeren, die open lijk verklaard hebben, dat zij den vrede begeeren, mits deze maai' eervol zij. Maar aan den anderen kant is haat en wan trouwen nog schering en inslag. Naast bemoedigende teekenen zijn er nog zoovele, die er op schijnen te wijzen, dat de vrede nog zeer ver af is'. Engeland wil nog geen vrede. Althans het bewind niet. Amerika moet nog ten tooneele verschij nen straks hoopt men nog .een kansje te kunnen wagen Reeds zijn op het Westfront de geal lieerden tot een grootsch offensief/ het lang verwachte, overgegaan. Berlijn meldt: „Daarna begonnen over een breed front van den Yser tot de Ly.s sterke vijandelijke aanvallen. De ih- fanterieslag in Vlaanderen heeft daarmee een aanvang genomen. Aan den Chemin des Dames vielen de Franschen teil Zuiden van Filain over ik maakte met Jenny, terwijl zij het ont- bijtgoed opruimde, de noodige afspraken. Jenny scheen even blij als ik en vond het dadelijk goed naar de ruïnen van Gretton Priory te wandelen, vier mijl langs de kust. Wij zouden onzen lunch wat eerder gebruiken, want veel vroeger dan twaalf uur zou Jenny wel niet klaar zijn en dan eenig voedsel in een mandje mee nemen, zoodat wij, zoo laat als wij wil den, konden thuis komen. Wij voeldeö ons beiden plezierig gestemd in het voor uitzicht van de fiksche wandeling,, ook al wijl wij tot 's avonds konden uit blij ven. Jenny was even uitgelaten als ik, toen wij onze plannetjes maakten het zou een heerlijk buitenpartijtje wor den, stelden wij ons voor. Maar eerst moest ik nog mijn oefe ningen spelen en terwijl Jenny het tafel goed ruimde, begon ik op de piano te beuken, wel eens zoo hard als anders en dat louter van plezier over de voor gestelde vreugd. En toen ik eindelijk, 0, wat duurde de tijd nu lang de laatste minuut verstreken was, sloot ik de klep van de piano met een slag, dat zij er bijna van spleet en holde toen naar de leerkamer, waar ik schielijk mijn, atlas en mijn lei te voorschijn haal de. Want mijn eenige taak was nu nog een aardrijkskundig opstel te schrijven. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 1