Telegrammen. Uit de Pers. Aloop verkooppij, aanbestedingen enz. Leestafel Wetenschap en Kunst. Laatste Berichten. Briefwisseling. Alleriei. Marktbsricbtan. Opeiiim Mooppo ea ferpaciapa. Burgerlijke Stand. Ernstig ongeluk. Dezer dagen is op het Wetterhorn een ernstig ongeluk gebeurd. Vier toeristen uit Bazel beklom men den berg, zonder zich daarbij te laten leiden door gidsen. De beklimming geschiedde van den kant der Possen-hut. Toen de vier toeristen die met een touw aan elkaar vastgebonden waren, nog slechts enkele meters van den top waren, gleed de achterste uit en viel. In zijn val slteteóté hij zijn drie makkers mee. Het scheelde weinig of de ongelukkigen wa ren terecht gekomen in een tweede groep klimmers, die in hun nabijheid was. Der tig gidsen zijn vertrokken om de lijken der vier Verongelukten te zoeken. Te vondeling gelegd. De po litie heeft zich het lot aangetrokken van «en zuigeling en een kindje van anderhalf iaar die door den vader met een bijge- voegden brief ter vondeling waren ge legd aim het strand. In dezen brief ver klaarde de man zijn daad met het feit, dat zijn vrouw hem had verlaten en met da kinderen heeft laten zitten. Chinine in bitterkoekjes. Dezer dagen vervoegde zich een familie 'bij den Hilversumschen keuringsdienst na het gebruik van bitterkoekjes, die een hijzonderen smaak hadden. De directeur constateerde, dat zich chinine in de koek jes bevond. De verkooper verklaarde, dat hij geen ander middel had om zijn koek jes bitter te maken. Hij was daarom maar naar den apotheker geloopen. Hij had dit zijn „baas" ook meermalen zien •doen Door verkiezingskoorts be vangen. Te Amsterdamscheveld, ge meente Emmen, veroorzaakte de uitslag der herstemming voor den gemeenteraad een hooggaande ruzie tusschen den land bouwer H. K., te Stieltjeskanaal, en het vroegere raadslid K. Eerstgenoemde ging het raadslid K. te lijf, zoodat een worsteling ontstond. H. K. kreeg daarbij een schop in den buik. Hij" viel neer, werd opgenomen en is per auto naar het Zwolsche ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. Voorhistorisch rund? Te (Weerdinge is door het personeel der bag germachine onder een drie Meter dikka veenlaag het geraamte van den kop van eein voorhistorisch rund gevonden, waar- -iaan de dikke horizontaal geplaatste ho rens, ter gezamenlijke lengte van 1 M., nog bevestigd zijn gebleven. Een zoete winst. Een eiken- hoschje te Echten werd verkocht voor f45. De kooper maakte er een paar da- getn later f 375 voor. Gevaarlijke vangst. De stoom trawler „Maasdam" kwam te IJmuiden binnen met een opgeVischte mijn aan boord. Het schip werd niet in de Vis- schershaven tSëgélSfèn' 'effTffbëST in hïSt Buitentoeleidingskanaal blijven liggen tot d.e marine de gevaarlijke vangst had over genomen. Huiselijk leed, Een vrouw te Haarlemmermeer was door haar man ver laten. Ten einde raad en door gebrek ge noodzaakt bracht ze haar 5 kinderen naar de woning van haar man te Am sterdam, doch vond deze niet thuis. Ze liet daarop de arme kleinen onverzorgd aichter. De politie heeft zich over de kleine kleuters ontfermd. Brand. Je Leende-Strijp (N.-B.) is de boerderij van H. v. A. door brand geheel vernield. Een groot© partij hooi, landbouwgereedschappen en 11 varken a werden een prooi der vlammen. Een plunderaar gearres- tee rd. Men meldt uit Amsterdam: Een 18-jarige jongen is aangehouden, die verdacht wordt van de plundering van de uitstalling van den goudsmids- winkel der firma Hoeker op de Heeren- gracht, gepleegd op 2 dezer. Eveneens is een 29-ja,rige man aangehouden, ver dacht van heling der sieraden van bo- veingenoemden diefstal afkomstig. Broodbakken in gasovens. Te Maastricht zal wegens den heerschen- den kolennood een proef worden geno men met het bakken van brood in één of twee nog geheel nieuwe en ongebruikte reservegasovens, die voortdurend op tem peratuur kunnen worden gehouden en waarvan dan de bakkers beurtelings kun- öon gebruik maken. Groote diefstal van hout. De bosschen in Brabant worden thans nu de werktijd van vele arbeiders is ver kort, des avonds "door een groot getal personen bezocht, welke Zich allen aan houtdiefstal schuldig maken. De gemeen tepolitie is actief en treed krachtdadig op, doch de bufalitreit gaat te ver. Ab soluut noodig is, dat door den bevelheb ber een verbod wordt uitgevaardigd tot vervoer van hout, tenzij met toestemming van den burgemeester. Daar het politie corps Je gering is, is dringend militaire hulp noodig. Hout afs koeienvoer. Men schrijft aan de „Rott.": Weer Vat nieuws, en nietswaardig, zoo 4&bk,t misschien menigeen bij het lézen van dit opschrift. Doch wees niet al te vlug. met' uw oordeel, mijn lezer. Wat ik Jvu aanbevelen is niet nieuw, maar Oud, it k;; nietswaardig zou zijn kan virftiiï ^L"rVmdin« tegenspreken. Vóór veel hont We? 'u Alblasserwaard ja, «m de koeien gevoederd De rijsjes van de knolstoven en k W°rden door het vee graag Jeetèn^ als het vee er .wat aan seWe„! knabbelt bet niet alleen de fijne rijS op, maar stokjes van de dikte van een pink vermaalt het tusschen de kiezen. Nu is er veel wilgenhout in ons land. Ik heb het oog op de uitgestrektheid land, dat met griendhout bezet is; dat kan een massa veevoeder voor den winter ople veren. Men moet beginnen met eerste de fijne rijsjes te geven en dan als laatste voer de dunnere tasjes, zoodat- ze den gaipschen dag [den tijd hebben om ze op te knabbelen. Gaandeweg nemen ze de dikkere houtjes. En hoe slaagt het vee 'erbij? Dat kan ik bij ondervinding van jaren zeggen, en dan heb ik er maar één woord voor: uitmuntend. Het bespaart aanmerkelijk- veel hooi en het vee wordt er wel niet vet van integendeel, het wordt wat „houterig" mjaar perfect gezond en.... sterk. Dat komt ook uit in de kalveren die het werpt kleine, magere, gezonde, sterke kalveren krijgt men van koeien, die veel hout ge geten hebben tijdens de dracht. Wie omtrent een en ander nog in twij fel mocht verkeeren, die informeere maar bij de oude boeren in de Alblasserwaard. Het is door -den invoer van krachtvoer uit het buitenland in onbruik geraakt. Daarom maak ik er opmerkzaam op. Het kan, als al het griendhout er voor ge bruikt wordt, een groote hooiuitwinning geven. Spoedig herstel van den feitelijken toestand. Onder dezen titel schrijft De Rotter dammer: „De weinig gelukkige beslissingen van de Eerste Kamer over de bij haar aan hangige wetsontwerpen hebben een even eens weinig gelukkigen invloed geoefend op het politiek bestand in de Tweede Kamer. Door de indiening van de motie-Schaper kreeg de vraag, hoe de Tweede Kamer thans met deze ontwerpen te handelen had, onmiddellijk een politiek stempel, dat tot onaangenaamheden moet leiden. En zoo werd de zaak noodwendig vertroebeld. Uit zichzelf toch was die niet onhelder. Het politiek compromis was gebaseerd op den toenmaligen stand van de aan hangige ontwerpen van wet in den staat van worden, waarin zij verkeerden. Het compromis liep alleen over nieuwe, alsnog aanhangig te maken ontwerpen. Niemand had daarbij gerekend op wat thans door de Eerste Kamer gedaan is. De vraag, wat thans ter zake van deze ontwerpen is te doen, is een geheel zelfstandige. Nu is destijds de nieuwe beschouwing, dat de ontbinding der Tweede Kamer geen vervallen van de aanhangige ontwerpen zou meebrengen, door alle partijen una niem aangenomen. Daaruit vloeit voort, dat het besluit der Eerste Kamte'f bij geen der leden van de Tweede Kamer van welke partij ook thans bijval kan vinden. Maar daaruit vloeit dan onzes inziens voort, dat alle factoren der wetgevende macht om deze uitdrukking nu maar kort weg te houden, dan ook verreweg het beste doen door vlot mede te werken tot een zoo spoedig mogelijk herstel van den feitelijken toestand, .zooals die was toen het compromis werd gesloten. Ook het beginsel der continuïteit in de wetgeving, dat voor eenmaal aangeno men wetten geldt, wijst voor deze nog onvolgroeide wetten in dezelfde richting. Doet men dit, dan kan het verder ver loop der zaken in dit parlementair jaar rustig en zonder politieke onaangenaam heden voortgaan, iets wat in meer dan één opzicht zeer gewenscht is." Uitgever J. H. Kok te Kampen Zendt ons een inteekenlijst op den scheurka lender vo-or 1918, onder red. van dsf. J. J.. Knap en dr. J. C.. de Moor. De bijgevoegde proeve v,an bewerking en in houd maakt een goeden indruk. De plaat stelt voor Maranatha. De wijze en dwaze maagden. Als premie ontvangt men een boekwerk: Het eenzaam bidden door J. J. Knap, in leiven predikant te Heeg, met een voorwoord van (diens kleinzoon) J. J. Knap. Beginselen en Feiten, door dr. F. iW. Grosheide. Kampen, J. H. Kok. Dit referaat, voorgedragen in de open bare vergadering van de Vereeniging voor H. 0. op Geref. grondslag te Zutphen gehouden, wordt door deze uitgaaf in ruimein kring verspreid. Vanwege den Provincialen Bond in Noord-Holland van Harmoniei en Fanfare corpsen zal1 er ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan een tweedaagse hen muziek wedstrijd in de maand Augustus te Purmerend worden gehouden. Ook te Hilversum zal een dergelijk concours en wel op 15 en 16 Augustus plaats vihden. Voor berde wedstrijden i werd, de heer Jan Murks te .Middelburg tot lid der jury benoemd. In het" Schotsche Huis W'-tydètte Wordt gedurende d'e zomermaanden door de aldaar werkende schilders een ten toonstelling gehouden. OOSTBURG. Gisteravond 8 uur ia een Duitscha tweedekker (gemerkt C. V. 5287 204816) gpland, na te Sluis' en al hier te zijn beschoten. De vlieger, een korporaal van het marinekorps, is ge in tern eerd. .OOSTBURG. Hel hevige schieten is Zondagavond 10 uur opgehouden. PÊTROGRAD. De Roemeensche troe pen hebben vorderingen gemaakt op de linie van de hoogte ten W. van Mona- stirkajKasjinool en bezetter) de hoogte Wl. van Dragaslavele en de streek van Zaleczerey. BERLIJN. Uit WeerienVolgens de Secoio heeft de groote conferentie der geallieerden besloten een winterveld- t o c h t' te ondernemen. PARUIS. Volgens berichten uit Athene heeft de ontruiming van Griekenland door Ententetroepen in zooverre het de be schikbare transportmiddelen veroorloven, reeds een aanvang genomen. BERLIJN. In zijne verklaringen aan ver- tegenwonedigérs van de pers zeide Rijks kanselier Michaelis nog: De vijandelijke per is er op uitgeweest de rede, die ik bij het aanvaarden van mijn amibt in den Rijksdag heb uitgesprkoen, zooda nig uit te leggen, dat ik mijne adhaesle aan de door de meerderheid van dit Huis genpjnen resolutie, slechts onder het slecht verborgen voorbehoud van Duit- sche Veroveriügswenschen zou hebben be tuigd. Dit leiden op dwaalsporen wijs ik terug. De door mij gegeven, verklaring, zoo ais anderzijds van zelf spreekt, is slechts onder die voorwaarden gedaan, dat -ook de vijand veroveringsplannen op geeft. De feiten die ik U heden voor 'dogen heb gevoerd, doen erkennen, dat onze tegenstanders aan zulk pen opge ven niet in de verste verte denken. GENEVE. Volgens berichten uit Rome zal in aansluiting op de Entente confe rentie, die de vorige week te Parijs is gehouden, een nieuwe samenkomst van! "Staatslieden der geallieerde landen te Londen plaats hebben. Hieraan zal voor Italië door Sonnino worden deelgenomen, die zich reeds op weg naar .de Engel- 5cha hoofdstad bevindt. Aan zijn reis wordt groote beteekenis gehecht. HEINKENSZAND. Zaterdagavond is met 11 leden alhier gesticht de afdeeling Heinkenszand en Omstreken van den Al- gemeenen Nederlandschen Timmerlieden- bond. Het bestuur wordt gevormd door A. Hubregtse, Heinkenszand, A. van Lie- re, 's-Heer Arendskerke en (J. de Maker, 's-Heerenhoek, resp. voorzitter, secretaris ein penningmeester. WISSENKERKE. In de jongste raads vergadering waarin alle leden (uitgezon derd dhr. Van Hee) tegenvyoordig waren, werd behandeld: lo. de begroeting van het burger], armbestuur, die in ontvang en uitgaaf bedroeg f 1371.521/2, met. een subsidie van de gemeente van f 1000, wel ke werd vastgesteld; 2o. werd overgelegd de rekening der gemeente over 1916, be dragende in ontvang f 83045.79i/2, in uit gaaf -f75831.01. 't Goed slot alzoo f7214.78i/2, waarvan echter nog zal af gaan f 66Ö0 over te brengen op f 1917, zoodat 't vermoedelijk goed slot /al zijn f 614.78i/2. De rekening zal voor hare vast stelling nader worden onderzocht; 3o. na onderzoek der geloofsbrieven werden de bij de periodieke verkiezing herbenoem den, de heeren W. de Jonge, A. van der Maas, S. J. de Regt en J. Rottier toegelaten. Op een verzoek dor Ambachts school te Goes, werd op voorstel- van U. en W. met algemeene stemmen be sloten de gemeente met een contributie van f 10 per jaar als lid te doen toe treden en voorts een subsidie te verlee- iieii van f 25 voor iederen leerling uit •deze gemeente die aan dat onderwijs gaat deelnemen tot een maximum van f 100; 4o. werd een adres aan H. M. de Ko ningin vastgesteld, waarbij wordt verzocht vrijstelling van inhouding rijksbijdrage we gens feitelijk te langen duur van de va cature \Cn hoofd der school niettegen staande de voortdurende pogingen van het gemeentebestuur tot vervulling dier vacature. Bij de rondvraag werd aan den heer VV. do Jonge op zijne hiertoe betrekke lijke vragen toegezegd, dat pogingen zui len worden aangewend om den publieken au («dienst tusschen Wolfaartsdijkscheveer en Goes weer te doen aanvangen voor daartoe met de overige gemeentebestu ren van dit eiland de hulp van Ged Staten in te roepen en dat getracht zal wooden de neerhangende takken der hoo rnen aan den boomdijk, welke voor voet gangers en fietsers erg hinderlijk zijn, worden verwijderd. „B a t-avi er H e n „Z e e m»e e u w." De bemanningen van de „Batavier II" Sen de „Zeemeeuw", te zamen 28 man, zijn achter Den Hoorn op Texel geland. De1/)Zeemeeuw" is te Nieuvvediep bin- nèhgesleept. ';- Het1 blijkt thans,dat dé Batavier II de Zeemeeuw op sleeptouw had, toen do beide schepen door den EngoSschen onderkéteëi.' Werhen aangehouden. Bij het v/aarscliïiwihgfechót van den 'bhd'érzëeër Verlieten de bemanningen dë slchepesn en Landden op Texel. De „Batavier li" ligt onder water, alleen de kimkieien stpkien hoven, water uit. Dist rib utiarau regeer inge- vark,ens. Blijkens mededeeling van, de Inkoopcombinatie in het Nederi. Landb. WW. heeft de rijkscommissie van toe- Zicht op de vteeschvereeniging aan den minister ran Landbouw voorgesteld oml binnen zeer korten tijd wederom aan te vangen met regelmatig disiribueeien van regeeringsvarkens van 70 K.G. slachtge- wicht en daarboven, ten einde verzach ting te brengen in de moeilijkheden vwaar- in de varkensmeester momenteel verkeert. ROSENDAAL. Onder Gastel heeft een 17-jarige knaap, A. de Rooij, zijn vader 3 messteken toegebracht, waardoor hij stierf. Oorzaak: huiselijke 'Oneenigheden. AMSTERDAM. Tusschen burgers en militairen ontstond gisteravond op de Jo den b ree straat twist. De politie, die tus- schenbeiden kwam, moest handelend op treden tegen de militairen, die verzet pleegden. Bij de schermutseling, die toen ontstond tusschen de militairen en po litie werd een der soldaten aan het hoofd gewond. De man werd gebracht naar het Isr. Ziekenhuis. Nadat hij verbonden was kon hij zijn weg vervolgen. TEXEL. Het Hollandsche stoomschip Batavier II, onlangs door de üuitschers naar Zeebrugge opgebracht, thans onge laden op weg naar Duitschland met een Duitsche bemanning van 28 koppen werd nabij Texel door een op Duitschland ver overde, thans Èngelsche duikboot aan gevallen. Daar de torpedo's misten, wer den eenige granaten afgeschoten, die het schip, zoowel aan de voor- als aan de achterzijde troffen zoodat de bemanning genoodzaakt was het schip te verlaten. In twee sloepen, waarvan één behoorde bij de Mercurius, een lichterschip, dat door de Batavier II op sleeptouw was genomen, wist men behouden het Texel- scbe strand te bereiken. Hierop kwam de duikboot weer terug, om de Bata vier als prijs mee te voeren, doch toen Nederlandsche torpedobooten kwamen! opdagen moest de prijs weer worden los gelaten en verdween de Èngelsche U- boot. Te ongeveer 6 uur 's middags ver dween van de Batavier II eerst het ach terschip, waarna langzaam de geheele boot in de golven wegzonk, 't Lichtschip, Mercurius werd naar Den, Helder ver voerd. DEN HAAG. De Seh. 281 heeft heden binnengebracht de bemanning van de vis- scherssleepboot Sch. 479, die gisteren 18 19 mijl van JJmuiden tot zinken is gebracht. De schipper is Klaas Klein. VAN DE ZEEUWSCH VLAAMSCHE GRENS. Het artillerievuur aan de Vlaam- sche kust bij Nieuwpoort duurt onafge broken voort met ongekende hevigheid; Hedennacht was de vuurgloed niet van de jucht. Veel vlieger-aanvallen vooral omstreeks middernacht. Somtijds dreven daarna eenige vliegers, die verdwaald wa ren, op Nederlandsch grondgebied en werden door de grenswacht beschoten. Zoeklichten zochten telkens den hemel af. Lichtgranaten stegen in groepen om- ihoog. De Nederlandsche grensbevolking wordt door het gedreun en het gerinkel (der ramen in den slaap gestoord en was voor een groot deel op de been en 'Zag het gruwelijk vuurwerk aan. Westkapelle, Door notaris M. J. Loeff zijn 28 Juli 1917 verkocht de volgende perceelen bouwland: 42.80 A. aan Hui- bregt' Cysouw Jbz. voor f 132132.90 A. aan Anthonie- Hofman voor f 111132.90 A. aan Jacs. Westerbeke voor f710; 34.40 A. aan ïïm. Heijt Hz. Sr., voor f754; 55.92 A. aan W. Minderhoud Pz. Sr„ voor f 1076. Ook zijn nog verkocht een perceel vruchten te velde, ongeveer 20 A. gerst aan P. de Kam Pz. voor f76; ongeveer 16 A. haver werd niet verkocht. 95.25 A. weiland werd opgehouden op een som van f 2361. Alle koopers wonen te Westkapelle. Onkosten 8 pCt. Dit is hier de eerste koopdag zonder genot van wijnpenningen. Corr. te W. Zaterdag was er geen plaats. Oud getrouwd. In de Groote Kerk te Haarlem komit het volgende graf schrift ,op een 131-jarige voor: Hier ligt begraven (Lester) Den ouden 'Dirk Janssen Bl'eser, Hondert en ellef Jaren Was hy oud, na zyn verklaeren, Doen hy eerst zoude trouwen Ter echt een jonge Vrouwe. Den Pastoor seyde "hem bout, Gy Dirk z'^ seeker veel te oujÜt, En komt waarlyk veel te laet, Om te voldoen den Echten staet: Hy sprak, Heer, zet ter zv Die honderd Jaren vry, Enda die elf alleen behoudt, Soo en ben ik niet te oudt; Dit Huw'lyk,. ,fe aldus volbracht Met liefde, sionder klacht, En sop hebben 'geldêfL dees twee Twintig Jaren, ihtet vree, Én een Dochter gewonnen, Geest'lyk gestorven, eener Nonnen. Uit een en ander zou men afleiden, dat dit huwelijk omstreeks het midden der zestiende eeuw gesloten is. Het ge dicht wordt verhaald in het kroniekje van Jan Leeghwater (geb. 1575), die per sonen heeft gekend, welke dezen krassen Dirk fcenddn. (Hand.): Veilingsver. „Eendracht maakt Macht". Krabbendijke, 28 Juli 1917. Aardappelen f4.20 per 100 K.G. (bin nenland), idem f 10.50 p. 100 KCb (over. zee), idem f 10.50 p. 100 K.G. (over land). Peren (Louwtjes) 610 ct„ Pruimen (Oranje) 1016 ct„ Madeleijnéo 812 ct„ alles per K.G., komkommers 25 ct„ perziken 5 ct., beide per stuk- Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". JKapelle, 28 Juli 1917. "y; Groote Veiling: Meirapen f 7.10f 8, Roode bessen voor het binnenland f 13.50, idem voor de fabriek f25, Okkelanen voor'het bui tenland f 18, Oranje pruimen voor het binnenland f 13.25, Prince Pruimen voor het buitenland f 18, alles per 100 K.G, Kleine Veiling: Madeleinen le soort f 22—f 29.50, idem 2e soort f 8f 14, Wasapptels f 10, Af val appels f2f5, Spuitjes Péren le soort f12, ide-m 2e soort f6, Suikerij pfljjen le soort f 10, idem '2e soort f5, Roode hessen f 10, Zure Morellen f 15, Geplukte pruimen f 7f 12, Gevallen prui men f 4—f 12.50, alles per 100 K.G. Snij- boonen 2023 ct. per 100 stuks. Perzi ken 16 ct. per stuk. - Rotterdam, 30 Juli 1917. Eieren. Zeéuwsche f9 a f 9,25, Over- maassche f9 a f9.50. IV ark ens. Aanvoer 686 stuks Prij zen 101, 90 en 74 ct. Lichte 6670 ct Zaden. Lijnzaad f67 a f68, kool zaad f67 a f67.50, karwijzaa-d f 80, bruin mosterd f 105 a f 108, geel mosterd f 55 a f 62, blauw maanzaad f 84 a f 88. Vlas. Aanvoer 275 steen blauw, prijs f7 a f8; ,900 steen Gro-n„ prijs f7 a f8; 2160 steen Gron. half gezw., prijs f2.5Q a f3; 1700 steen geel, prijs f7 a f8; 1160 steen geel half gezw., prijs f5 a f5.50; 1550 steen wit, prijs f6 a f6.50. Juli. 31 Oostkap-elle, bouwland, Blaupot ten Cate. 31 Meliskerke, inspan, veldvruchten, De Néeling. 31 Wissenkerke, hofstede, Markusse. Heinkenszand, vruchten Meeuwse, v. Cleef. Nisse, hofstede Het Slot der Nisse, Neervoort. Driewegen, inspan en veldvruchten, Pilaar. Oud-Sabbinge, bouwland, Pilaar. Juli/Aug. Driewegen, hofstede Bushoeve, Neervoort. Aug. 1 Colijhsplaat, inspan, Verburg., Hioo- len. 1 Zand, bouw- en weiland, Loeff. 1 's Heerenhoek, herberg-inventaris, Hollmann en Verhoek. 1 's Gravenpolder, verpachten tuin grond, v. Dissel. 1 Wouw, masthout, Goderie. 3 Wemeldinge, veldvruchten, v. Dissel. 3 Nisse, beestiaaJ, Hollmann en Ver hoek. 3 'Serooskerke, Hofstede en veldvruch ten, Blaupot ten Cate. 3 Middelburg, hofstede Maas, Gapinge, Blaupot ten Cate. 8 Gapinge, inspan, veldvruchten, Blau pot teu Cate. 8 Goes, oppervruchten, v. Dissel. 8 Ovezande, inboedel. Neervoort. 8 Breskens, beestiaal, Beuningh. 8 Vlissingen, winkelhuis, Paap,. 8 Goes, oppervruchten, v. Dissel. 9 Middelburg, huizen, Struve. 10 Goes, bouw- en weiland, Pilaar. 10 (Kloetinge, oppervruchten, v. Dissel. 11 's-Gravenpolder, woning, werkplaats en tuin, Pilaar. 14 Biggekerke, bouw- en weiland, Paap. 15 Middelburg, hofstede La Solitude, Verhulst. 15 Kattendijke, huis en tuin, v. Dissel. 16 Ovezande, veldvruchten, Neervoort, 17 Goes, appels en peren, Pilaar. 17 's-Gravenpolder, boomvruchten, Neer- voort. 22 Nisse, inspan, v. Dissel. 23 Driewegen, inspan, Neervoort. 24 Driewegen, inboedel, Neervoort. 24 Goes, bouw- en weilanden, Pilaar. 29 Souburg, hofstede Papegaaienburg, Paap. 29 Wemeldinge, huis- en bouwland, v. Dissel. Vlissingen, heerenhuis, Paap. Goes, hofstede te Kapelle, v. Dissel. Goes, boomgaarden, bouw- en wei landen, v. Dissel. Kats, hofstede Bxeure, Pilaar. Kapelle, hofstede Brnëlis, v. Dissel. Kapelle, boomgaarden en land Re- mijnse, v. DisseL Puttershoek, 2 bouwmanswoningen., Zevenbergen. Sept, -'ra* 26 Koudekerke, inspan hofstede Boone, Loeff. Ill Schore, hofstede Wesdorp,Huvers. DOES, Huw.-aangifte30, Abraham de Munck, 38 j. jm. en .Johatuia du Bois, 44 j. jd. 'Huw.-afk.28, Gijsbertus Amman, 25 j. jm. te Sneek, onlang» te Goes en Anna van der Meer, 26 j. jd. te Leeuwarden; 28, Petrus Jacobus Goetheer, 44 j„ wedr. v. Neeiitje Jacoba Goetheer te Heinkens zand en Pauline Gau, 37 j. jd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3