Telegrammen. IIJWII LAND89UWE iS-mSPAK, Leestafel Rechtszaken leiden enz. Laafsta Berichten. f^arkttiericht^; Burgerlijke Stand. Advertentiën. PreWaartes te IM Sart ia Sees Gemeente-Ontvanger. Gemeente Ontvanger en Secretaris-Penningmeester Algemeen Armbestuur. Gedurende het Concours Hippique in de Rijschool. Ingaande heden is in de onder staande zaken de minimum prijs op 8 CENT gezet. Coöperatieve Beetwortelsuiker fabriek „Zeeland". Algemeene Vergadering op Woensdag 8 Augustus 1917, Dinsdag 31 Juli 1917, Den Kapitalen 6 Paarden, als: 25 stuks Hoornvee, als: vruchten te velde, Dinsdag den 31 Juii 1917, openbaar verkoopen: BOUWLAND enSPRINK, BOUWLAND, BOUWLAND, Gisteravond heeft boven Oisterwijfc »aa kort maar zéér hevig onweer gewoed, geipaard met een wolkbreuk van regen eu. hagel, waardoor vele huizen aanzien lijke waterschade beliepen. De bliksem slaag de geheele centrale seinhediening van het station stuk, deed op verschil- liande plaatsen het aan schoven staand rogge in vlammen opgaan en trof ten slotte in: het huisgezin van de familie v. L twee zoons en een dochter, welke laatste bewusteloos' werd gevonden. 7 Te Haaksbergen is gisteren de blik sem in den toren der Ned. Herv. kerk geslagen. Be vlammen sloegen weldra ftaar buiten. Be brandweer, geholpen door die grenswachtsoldaten, trachtte den brand meester te worden, wat eindelijk gelukte. Een koopje. "Op de jongst ge houden weekmarkt te Tiel (en ook den voirigen Maandag) werden de pas gebo ren biggen verkocht voor45 cent per stuk. Wegens gebrek en duurte van het voeder is er geen handel in. Een vraag. Wat Michel was, Bat wisten wij Wie M'ichaël-is, Wie zegt het mij? De Distel. In het land, waar groenten gaan man- keeren, Gaat men uit nood den distel eeren; Zoo wordt de Buitsche maatschappij Je reinste distel-eerderij. (H. Post.) De Harp, Maandblad ter bevor dering van de Toonkunst onder de Christenen in Nederland. Red. F. Pijl man. Ln het Juli-nummdï treffen wij het slot aan van het interessante artikel over de oude orgels in de in 1832 verbrande St. Lievens Monsterkerk te Zierikzee, be nevens beschrijvingen van Rotterdamsche oude orgels. R. B. vervolgt zijn opstel over het eigen geluid" van het har monium. De heer Pijlman verzorgde een lied uit „Valerius Gedenck-Clanck" en voeg de het bij als muziekbijlage. Moge het zorgvuldig bewerkte muziek tijdschrift „De Harp" meer en meer in gang vinden bij onze muziekliefhebbers. Rechtsingang is verleend met last tot gevangenhouding en verwijzing naar de terechtzitting tegen C. J. v. D., 33 j„ werkman, wonende te Sas van Gent, fceklaagd van poging tot uitvoer. Rechtsingang werd verleend met last tot instructie en gevangenhouding tegen P. F. de S., 18 j., werkman te Graauw, fceklaagd von poging tot doodslag. Eveneens tegen H. de M., 35 j., vlas bewerker te St. Jansteen, gedetineerd, be klaagd van mishandeling. fioiijitspfaai Doof notaris Marküsêê werd1 gisteren bij dhr. Schikker verpacht 34 perceelen bouwland voor de diaconie .der Ned, Herv. Gem. alhier. De percee len werden toegewezen aan verschillende f acnters voor een bedrag varieeren.de van 82 tot f 100 tegen het gemet. Eén per ceel zelfs tot f 126. Onkosten 10 pet. Voor ieder perceel f 7.50 jaarlijks voor onder houd der grin ld reef. Be totale som van de verpachting be droeg f4921 tegen'f2951 van de vorige verpachting 10 jaar geleden. Middelburg. Heden is ten overstaan van notaris J. W. Verhulst verkocht de hof stede Carolinenburg (bewoond door C. Rooze) met bouw- en weilanden, enz. ite N. en St. Joosland. De uitslag is als volgt: Perc. 133, groot 46 H.A. 40 A. 32 c.A. Roeper K. Houterman te Kloe- fcinge voor f 109030. Perc. 3436, groot 5 H.A'. 14 A. 20 c.A. Kooper dhr. But ler voor f13025. BEN HAAG. Het Dep. van marine deelt snede, dat van de Britsche regeering. be licht Ls ontvangen, dat de grenzen van net gevaarlijk verklaarde zeegebied voorloopig tot l September of tot nader to bepalen vroegeren datum zijn verlegd, ^n verband hiermede zijn ver legd de luchtschepen Doggersbank Noord en Zuid en Terschelli^^ en bijgelegd .het lichtschip Haak en 7 lichtbruiboeien Hoewel de vrije stroom zoo smal is dat de veilige vaart daardoor niet afdoende ■kan worden verzekerd, worden toch alle mogelijke maatregelen getroffen om de thuisvarende schepen zooveel mogelijk tegemoet te komen. AMSTERDAM. Uit Scheepvaartkringen vernemen wijDe voorloopig voctr onze groote vaart door Engeland vrijgegeven geul is op sommige plaatsen slechts 2i/2 mijl' breed. De onderhandelingen duren voort, om gedaan te krijgen, dat redeliji kerwijze meer aan onze bezwaren wordt tegemoet gekomen. De directies wachten op nadere berichten en op toestemming o uitvaren. Is deze verkregen, dan gaan verscheidene schepen naar Amerika. Naar uit Jtossy bericht 18 ministeriSele crisis ki Roe- ïr'Lgeflntgfl en heeft Bration u van v mng_ den opdracht ontvangen een tiieuw ministerie te vormen PARIJS. Naar uit Madrid gameid wordt is de staat van beleg te Valencia op geheven en heeft de geheele' streek we der een normaal aanzien. Volgens 'offi ciéél bericht uit Alooy zullen de arbei ders het werk heden hervatten. LONDEN. Uit Lima wordt bericht, dat het Peruaansche ministerie is afgetreden. BERLIJN. Rijkskanselier Michaelis zal zich naar Munchen begeven om den ko ning van Beieren een bezoek te brengen. Vandaar vertrekt hij naar VVeenen om op den terugreis naar Berlijn in Dresden te vertoeven. MIDDELBURG. Wij meenen goed te doen er nog eens den nadruk op te leg gen, dat de thans uitgedeelde belasting biljetten, niet voor een heel jaar gelden, doch slechts voor vier maanden, Januari tot April, daar later biljetten worden ver spreid, die dan den aanslag voor het jaar Mei 19171918 aangeven. GOES. Dinsdagmiddag 31 Juli 3.30 uur zal de gemeenteraad vergaderen. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. aanvragen af schrijving belasting pn schoolgeld; 3. be noeming gem.-geneesheer; 4. benoeming onderwijzer Fransch aan de Mulo-school. Aanbevolen wordt de heer C. de Vrieze, sedert 3 mnd. tijdelijk als zoodanig werk zaam; 5. verzoek van C. T. Ruben om eervol ontslag als onderwijzer in de gym nastiek aan de o. 1. school voor Mulo en o. 1. school B.; 6. het verleenen van toelage aan 2en klerk ter secretarie J. M. Meiper; 7. onderzoek geloofsbrieven gekozen leden van den gemeenteraad; 8. verzoek van L. de Jonge Fz. om ver lenging pacht gem J|oiid bij den molen de Korenbloem; 9. vaststelling le suppl. kohier hondenbelasting 1917; 10. aanbie ding gem.rekening 1916; 11. wijziging be grooting 1917; 12; voorstel tot verhooging van den gasprijs; 13. voorstel tot ver leenen van een gratificatie aan P. Ha- rinck, vroeger stoker gasfabriek, als bij slag op pensioen; 14. wijziging der bouw verordening bedoeld bij art. 1 der Wo ningwet.. 's-HEER ARENBSKERKE. Bij de gis teren gehouden stemming voor één lid van den gemeenteraad (vacature Zandee) zijn uitgebracht 468 geldige stemmen. Van dit getal zijn uitgebracht op den heer A. Kakebeeke 204 en op den heer J. Zandee Az. 264 stemmen. Gekozen de heer J. Zandee As. BEN HAAG. Tweede Kamer. In ant woord op de motié-v. i. Tempel heeft minister Posthuma gezegd, dat hij een nieuwe aanvrage zal doen als de 80 mil- lioen te weinig blijkt. Hij zegd© toe de prijzen voor vatgïoenten te zullen vast stellen als het vorige jaar, de prijsver- hooging'van normaalmargarine te zullen beletten en de prijzen op peil te houden De boter zal duurder worden. De rijst prijs en de wittebroodprijs zullen niet ver laagd worden. Voor de met minder draag kracht bedeelde bevolking roKeri kleeding en schoeisel' en brejwol, sajet, zoolleer m wpmpen tegen verminderde prijzen beschikbaar wóMdii gesteld. HEUSDEN. Bij een kind v&ö dën ar beider A. V. is nekkramp geconstateerd. De patiënt is naar het 'ziekenhuis té "s,-Hertogenbosch vervoerd. Gaan de Frans chen de Rus- se n n a v O' 1 g e n In een door de Duit- sehears buitgemaakten brief van een sol daat van het 119(e regimént infanterie aan diens ouders, gedateerd 5 Juni, le zen wij: „De moraal is slecht. Het 38e en 129,e regiment hebben heel beslist .ge weigerd in de loopgraven te gaan en bij de 74e was het ongeveer hetzelfde. Men heeft daarop aan de regimenten verlof beloofd, maar zij zijn pr niet op inge gaan, In vefe regimenten begint het op dezelfde wij'ze te gisten. Er moet een eind,e aan gemaakt worden." De A z o 11 a. Men schrijft aan het Vad.Het beruchte waterplantje Azolla, waarvan vermoed werd, dat het ten ge volge van den strengen winter was uit geroeid, maar dat sedert in de nabijheid van Utrecht weer werd gesignaleerd, be gint zich thans ook weder in de Benne- broekervaart te ontwikkelen. GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. Hedenmiddag vergaderde de gemeente raad van Vlissingen onder voorzitterschap van den burgemeester. Ingekomen zijn o.m. Een adres van de afdeeling Vlissingen van den Ned. Bocnd van werklieden in openbare diensten en bedrijven, waarin gewezen wordt op id© stijging der loonen in particuliere bedrij ven tot 27 cent voor vaklieden en 22 cent voor opperliedenwaardoor de loo- hen der gemeentewerklieden lager zijn dan die van particuliere werklieden. Vroe ger was de verhouding juist andersom en daarom wordt verzocht de loonen der gemeentewerklieden te verhoogen. Na,ar aanleiding van een verzoek van de werkloosheidsverzekeringskas de Schel de alsnog in het gemeentelijke werkloo- z'enfonds te worden opgenomen en een daarover met den. minister van Water staat gevoerde correspondentie, stelt liet bestuur van het gemeentelijke fonds aan den raad de vraag of hij meent, dat als nog voor korten tijd tot opname moet worden overgegaan en zoo ja of, waar het Rijk voor „de Schelde" niet bijdragen kan, h8t heele bedrag of de helft moet worden uitgekeerd en indien tot uitkee- rïng besloten wordt, of die dan terug werkende kraeht zal, hebben vanaf 20 Febrauri j.l. den datum waarop bedoeld fondsbestuur zijne beslissing uitstelde. Het bestuur van het gemeentelijke werk- loozenheidsfonds adviseert om geen com missie van advies voor de nieuwe werk loosheidsverzekering in te stellen pn om het fonds te laten voortbestaan lot over 2 jaar, besloten wordt of men definitief bij de rijksregeling blijft aangesloten. Een verzoek van L. Dorleijn om in het Gasthuis te worden opgenomen. De rekening van het distributiebedrijf over de maanden October, November en December 1916, aanwijzend in ontvang en uitgaaf f237906.18, met een nadeelig saldo van f 6389.45, welk bedrag ten las te der gemeente komt. Tevens een uitgebreid verslag van dit bedrijf over hetzelfde -tijdvak. Be rekening van het havenbedrijf aan wijzend in ontvang f58481.38Va en in uitgaaf f 50076.92(A. alzoo een goed slot van f8404.46. Tot tijdelijk buitengewoon leeraar aan de H. B. S. en de H. S. in de staats inrichting werd benoemd de heer dr. W. S. Unger, terwijl dezelfde definitief be noemd wordt tot leeraar in de staats huishoudkunde aan 'de handelsschool en tot definitief leeraar in maeluneschrijven en Stenografie aan die school de heer M. C. van den Ende. Bij het onderzoek van de geloofsbrie ven van de nieuw herkozen en gekozen leden werd tevens behandeld het adres van de voorzitters van de drie rechtsche kiesvereenigingen, waarin tegen de toe lating van den heer Van Niftrik bezwaar wordt gemaakt. De vergadering duurt voort. Onderstaande berichten zijn reeds gedeeltelijk in de vorigs oplaag opgenomen. GOES. Hedenmiddag viel de ongeveer 10-jarige Mar. Willeboer van een wagen, met het ongelukkige gevolg, dat hij een klap kreeg van het daarvoor gespannen paard. De knaap werd ernstig aan het hoofd gewond. Een oor was bijna afge slagen, terwijl andere deelen ernstig ge kwetst waren. Een der artsen verleende heelkundige hulp. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes. 26 Juli 1917. Groote veiling. Madeleinen f 16, Roode bessen voor de fabriek f31f32.40, Zwarte bessen voor de fabriek f31, idem voor over zee f31, idem voor over land f 31, Marbelanen en Okkelanen voor het buitenland f 16, Engelsche krozen voor het binnenland f 7, idem voor de fabriek f 24, idem voor het buitenland f 24, Oranje pruimen voor het binnenland f 10, - idem voor het buiten land f 20, Aardappelen voor het binnen land f 4.20f 5, idem voor over zee f 10.50, idem voor over land f 10.50, Mei knollen f7.20, Raapstelen f2, Sjalotten f 18, alles per 100 K.G. Geveilde boomgaarden brachten op f 182, 7 .f.-" t Kleine V e i lri n g. Madeleinen - le soort f 16—f 23, idem 2e soort f 6f 14, Zonierlouwtjes E12, Pruimen f6 -f 14, Sjalotten f9. Aard appels f 5, alles per 100 K.G. 1 Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kapelle," 26 Juli 1917. Groote Veiling. Roode bêgsctn' voor het. binnenland f 13 f 15.50, idem voor de fabriek f 31, Zwar te bessen voor over Zee f31, idem voor over land f31, Nieuwe aardappelen voor het binnenland f 4, idem voor over zee f 10.50, idem voor over land f 10.50, idem voor over zee f 7, idem voor over land f'8, .Engelsche krozen voor het binnen land f 10, idem voor pver zee f 24, idem voor over land f 24, Oranje pruimen voor het binnenland f 10.70—f 11.60, Heinrich Riese boonen voor het buitenland f16, idem voor het buitenland f 14, idem voor het buitenland f4,. alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Klerken voor het binnenland f 22 f23.80, Krieken voor het binnenland f 13.60f 14.80, Madeleinen le kwal. voor het binnenland f 20.70—f 21.70, idem voor het buitenland 4 20.40f 22, 'idem 2e kwaliteit voor het binnenland f 10.50 f 12.50, idem voor het buitenland f 12— f 13, ideim afval voor het buitenland f 8.30 f 10, Zonierlouwtjes voor het buiten land f9.8üf 10.70, Oranje pruimen ge vallen f9f 11.25, alles per 100 K.G. Van 26 en 27 Juli. MIDDELBURG. Ondertrouwd E. Doijer, jm. 33 j. en A. L. C. Washausen, jd. 26 j.; H. Paul, jm. 26 j. en E. Hattink, jd. 27 j.; H. D. Vosselmani, jm. 21 j. en P. Johse, jd. 29 j. Gehuwd: J. M. M. L. van Wage, jm. 35 j. en L Rietvelt, jd. 34 j. Bevallen: A. Midavaine, geb de Pree, z.li Eelen, geb. van Geelen, z.. GOES. Huwel. aaiig.26, Jan Quakke- laar, 25 j. jm. en Johanna vari 'Riet, 26 j. jd.Jan Sinke, 27 j. jm. en Neeltje Vo-ois, 23 j. jd.27 Antonie Joseph Franken, 31 j. jm. te Bongen, en Anna Leonarda Suzanna Brusket, 27 j. jd. te Goes, onlangs te Oegstgeest, Gehuwd: 26, Gijsbertus van Os, 34 j. jm. en Jacoba Jacomina Hou ten aarde, 25 j. jd. Van 18—25 Juii. Z1ERIKZEE. Getrouwd: K. Jonker, 19 j. jm.. en W. de Jonge, 20 j jd. Overleden: Clir. Haringx, 78 j„ ongeh. z.J. J. M. Rodse, 15 j., d.B. Heuse- veldt, 69 j„ echtgenoot van E. C. Hart- hoorn. Telegrafisch Weer Bericht Naar waarnemingen tn den morgeit van 27 Juli medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand ruim, 765 Zuid- Duitschland, laagste 759.1 bij Hernosand. Verwachting tot den avond van 28 Juli: Zwakke tot matigen, zuidelijke tot wesr tejijken wind. Zwaar tot halfbewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verande ring van temperatuur. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming oneervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, PIETER VADER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, P. VADER. A. VADER-Vader. Middelburg, 27 Juli 1917. Onzen hartelijken dank aan allen, die hebben meegewerkt aan onze benoeming tot lid van den gemeenteraad, en aan hen die ons naar aanleiding hiervan blijken van belangstelling toonden. Dr. W. F. TH. VAN DER BIJL. B. FRANSE. A VAN DE GRUITER. Arnemuiden, 27 Juli 1917. Voor de talrijke blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Man, Zoon, Behuwdzoon, Broe der en Behuwdbroeder. den Heer H. G. TOE BES, betuigen wij, mede namens wederzijdsche familie, onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. H. G. TOEBES— Van de Velde. Middelburg, St. Laurens, 27 Juli 1917 Voor de talrijke bewijzen van belang stelling en deelneming ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA ABERDINA DE WILDE, betuigen wij onzen innigen dank. Namens de familie, W. C. GROENEWEGE. Hoedekenskerke, 26 Juli 1917. ZONDAG 29 JULI. Voorm. half 10: Ds. R. J. van der Veen, Nam. 2: Leeskerk. Avönd 6 Ds. R. J. van der Veen. Collecte voor Schuld uitdeiging. Te Kattendijke vaceeren de betrek kingen van Sollicitanten gelieven hunne stukken in te zenden vóór 5 Augustus bij den Burgemeester. H. P. R00A, „Wapan van Zeeland". Wed. VERHAGE, „Juliana". J. SABRIËLSE, „Koophandel". L. VERHULST, „de Kroon". Wed. A. GABRIËLSE, „Eendracht". DE BURGEMEESTER van Koude kerks maakt bekend, dat bij besluit van het Centraal Broodkantoor d.d. 23 Juli j..l. het bakkersbedrijf iu perceel wijk A no. 128 en 129 thans gedreven door C. J. DE KOSTER, voorheen J. C. DE KOSTER voor den tijd van één maand is uitgesloten voor de verkrij ging van nieuwe grondstoffen. Het is aan andere bakkerijen verboden voor genoemd bedrijf meel of bloem tot het bereiden van brood te leveren of te ver werken. Bij overtreding stellen zij zich ook bloot uitgesloten te worden. De Burgemeester voornoemd, II. P. VAN DER BORCH. Koudekerke, 27 Juli 1917. der Vereeniging Coöperatieve Beetwor telsuikerfabriek „Zeeland" des voormiddags ten elf ure, in het koffiehuis „De Prins van Oranje" te Goes. Erabbendijke, 19 Juli 1917. JAC. WELLEMAN, Voorzitter. A. A. ELENBAAS, Secretaris De Notaris A. DE NEELING te Middel burg, is voornemens des voormiddags 10 uur, op de hofstede te Meliskerke, bewoond door den Heer JAN L0UWS Floriszoon, publiek te verkoopen bestaande o.m. uit: ggn 1 zwarte Merrie, 14 jaar, npfjjL. 1 vos Merrie, 12 jaar, 1 vos tffmTTTMerrie, 1 jaar, 1 zwarte Merrie, 1 jaar, 1 vos Merrieveulen, 1 bruin Merrieveulen. 6 baatgevende Melkkoeien, 2 Kalfvaarzen, 5 1% jarige Vaarzen, 12 Vaarzen van 1 jaar tot 3 maanden. 1 Schaap, 2 Lammers, 2 Geiten, 2 vette Varkens, 40 Kippen en Haan, 3 Kalkoenen, 2 Ganzen, 14 Eenden en 1 Woerd. VOORTS: 2 Menwagens op ijzeren assen, 6 Eggen in soort, Koksploeg, kleine Ploeg, Veldgang, Afsteker, Kort en Langtouvven, Reepen en Blokken, Ponger, Kettingen, Wagenhuif, Wagen hoepels, Wagenzeil, Koekleeden, Sleep- deur, Voorsleeper, Rosmolen voor 2 paarden, met stangen, Dorschmachine, Windmolen, Kortmolen (Benthal), kleine Kortmolen, 2 Mangelmolens,Watervaten en Tobben, Stamp- en Voederbakken, Bascule met Gewichten, Kiekenrennen, Kaashórde, Horden en Staken, Heul- deelen, Klaverruiters, Geeselstoel met plaat, Ribhout, Kolders, Brandhout, een partij Mutsaards, een partij Stroo, 2400 Banden, partij Glui. Ongeveer 2000 kilo Klaverhooi, Mest in den mestput, Vorken, 5c!lCji>peri ert Rieken, Kruiwagens, Houw^eelen, 400 oude Pannen en Steen, Melkontroomer (Me- lotte), Victoriakarn, Roomemmers, Melk emmers, Jukken, Karn, Botertobbe, Schalen en Balans en Gewichten, nieuw Kookfornuis met Ruigen, Spekkast, 2 Linnenkasten, Graanzeeften, Paarden- want en meer. Onmiddellijk na afloop hiervan op ge melde hofstede de als Tarwe, Gerst, Paardebeonen, Witte- en BruiRe Boenen, Platteboonen, Erwten, Klaver, Mangels, Wijnpeeën en Aardappelen. Verkoop Beestiaal 1 uur. Geen stalling, geen muziek. Wel berg plaats voor fietsen. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN GATE zal op des namiddags te 2 uur, in de herberg van J. Roose te Oostkapelle, ih het I. 47 aren 20 centiaren liggende in de gemeente Oostkapelle aan den straatweg naar Domburg, bij de Hofstede van Johs. Pöppe. Te veilen in 2 perceelen en gecom bineerd. M. 60 aren 10 centlaren liggende aldaar, achter de hofstede ,.Lug- tenburg". Te veilen in 2 perceelen en gecom bineerd. III. 30 aren 30 centlaren liggende in de gemeente Aagtekerke, aan den Nieuwen Zandweg bij Domburg. Breeder omschreven in gedrukte bil jetten, met nadere inlichtingen verkrijg baar ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3