Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten, Gemengd Nieuws. Wij vertrouwen, dat u onze zienswijze ault deelen, en met otns de houding der linkerzijde op 1.1. Dinsdag zult betreuren. Afwezig. Bij de stemming over het voorstel-Mar- chant tot verhooging van de minimum- traetemeriten der onderwijzers op gisteren waren slechts 15 leden van Rechts te genwoordig, van welke er 9 voor en 6 tegen het- ontwerp stemden. Reformatie-plaat. De firma J. M. Bredee te Rotterdam geeft met het oog op 31 Oct. a s, den vierhonderdjarigen gedenkdag der Kerk hervorming, een historieplaat uit van 50 bij 65, van Ivings. De plaat bevat de volgende tafereelenLuther voor den Rijksdag. Luther slaat de 95 stel lingen aan. Luther verbrandt de pause lijke bul. En de bijschriften: „de recht vaardige zal door het geloof leven en „een vaste burcht is onze God". De prijs is zeer laag gesteld, en bij getalen nog lager, namelijk per duizend exemplaren ad tien cent. Zouden nu de Chr. school- en Zondagsschoolbesturen in onze omgeving niet verstandig doen door de handen ineen te slaan, om gezamen lijk duizend exemplaren van die plaat té bestellen, en ter uitdeeling op 31 Oct. a.s. te bestemmen. Zulk een plaat toch heeft blijvende waarde. Wij herinneren ons hoe een halve eeuw geleden in tal van gezinnen de plaat der Hervormers in één lijst in de huiskamer hing, zeker een uitgave van het jaar 1817. Sinds dien tijd is die schilderij uit vele ge zinnen verdwenen. Zoek geraakt of stuk gedaan. In ieder geval zij hangt er bij velen niet meer. Nu komt er weer een gelegenheid om een goedkoope schilderij te brengen in duizenden gezinnen. Wie dan de plaat bewaart tot goedkoopera tijden weder aanbreken, kan mettertijd voor zich en zijn nageslacht een mooie herinnerings-schilderij uit het Hervor mingsjaar machtig worden. Het komt ons voor, dat onze schoolbesturen, Zondags- Bchoolbesturen en Jongelingsvereenigingen hierbij een handje moeten heipen. Vermelden wij nog, dat Bredee ook nog eenige Her vormings lectuur uitgeeft in den vorm van verhalen, van Betsy, Brou wer, Fliedner, v. d. Vegt, e.a. op zeer gunstige voorwaarden. Apotheken. Zondag zal te Goes geopend zijn de apotheek van L. la Porte; te Middelburg die van J. W. v. d. Garde; te Vlissingen die van S. J. Engering. Waar thans zoo vele vreemdelingen onze provincie bezoeken, dient nog eens herinnerd te worden, dat ponder toestem ming van de militaire Overheid het ne men van „Kiekjes," ja zelfs het very oer van een phototoestel verboden is. De politie waarschuwt wel eens, maar kan dit niet "blijven doen. In deze kunnen de hotellui, dan hunne gasten voor on aangenaamheden hoeden, door hen te waarschuwen. Het aantal kiezers in Zee land. Dat ook onder de tegenwoordige kieswet het aantal kiezers steeds toe neemt, blijkt uit het aantal kiezers voor de Provinciale staten in de gezamenlijke districten onzer provincie. In 1911 be droeg "dit aantal 38939; in 1912 39536; in 1913 42053; in 1914 42044; in 191* 43121 en ja 1911<5 43S57. Bezwaarschriften inkom stenbelasting. Door Ged. Staten zijn in 1916 57 bezwaarschriften ontvan gen tegen aanslagen in 25 verschillende gemeenten. In 24 gevallen werd gunstig beschikt, in 22 gevallen ongunstig, 6 be zwaarschriften werden niet-ontvankelijk verklaard, terwijl 5 reclames aan het eind van het jaar nog niet waren afge daan. Onderhoud Provinciale werken. Het onderhoud, met de noO- dige herstellingen en vernieuwingen der Provinciale werken, vorderde in 1916 een uitgave aan de provincie van f 36014.06i/2. De landbouw en veeteelt in Zeeland in 1916. In het provinciaal verslag wordt betreffende landbouw en veeteelt opgemerkt, dat de weersgesteld heid in het voorjaar over het algemeen regenachtig was. De zomer was, behalve enkele warme dagen en later het mooie weer in Augustus, koud en vochtig. Het najaar was voor den landbouw niet ge- heeï ongunstig; de winter was zeer nat. Evenals 1915 was ook 1916 een goed grasjaar. Bruine klaver als groen voer was goed, lucerne-klaver daarentegen niet. Het weide-hooi Van het begin van den oogst was, evenals de eerste snede van het klaverhooi niet te best; het later gewonnen hooi was beter en de hoeveel heid van beide soorten was ruim vol doende. De opbrengst der granen was matig, de korrel was licht. Erwten zijn tegengevallen. Van paardeboonen was de opbrengst bevredigend. De opbrengst der mangelworlelen was middelmatig, die van koebieten vrij goed. De gezondheidstoe stand van-den rundveestapel is over het alge-meoa goed geweest. De commandant in de stellingen van de monden der M,aas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ont zegd aaSn Hendrik Prins, geboren den 21 Augustus 1865 te Achtpaxspelen (Fries land) wonende te Sas van Geut, van be roep scheepsbouwer, van nationaliteit Nederlander. Aan den vroeger uitgewezen A. de Blieck werd vergunning verleend terug te keereu Volgons het provinciaal verslag was a .an het einde van 1916 bij Ged. Staten in onderzoek een verzoek van den direc teur der registratie en domeinen te Mid delburg om vergunning tot bedijking van gronden in de gemeenten Hoek en Phi lippine, gelegen in het zuidoostelijke deel van den Brakman, bewesten den Kleinë- Stellepolder en den Mosselpolder en be noorden den Philippinepolder én den GToote Isabellapolder. Bij K. B. zijn benoemd tot tweede luitenant de cadetten M. R. de Bruijne, A. YV, .Schot en C. J. A. v. Putte bij de infanterie; de cadetten B. A. de Veer en YV. H. v. d. Graaf bij de cavalerie; de cadetten J. J. Kok, J. A. de Witte, J. C. de Vries, P. M.. Cevaal, A.. J. fljlerum en A. H. YVeyns bij de artillerie. Voorts bij de infanterie in Ned-Indië de cadet H. r. Altena, bij de artillerie in Ned.-Indië de cadetten YV. G. R. de Ja ger en A. Weeda; terwijl bij den ge neeskundigen dienst in Ned.-Indië zijn aan gesteld 'tot officier van gezondheid 2e klasse de arisen G. v. d. Berge en F. Visser. Door Gedeputeerde Staten zijn ia verband met het Koninklijk besluit van 12 April 1917, no. 264, met ingang van 1 Mei j.l. de commissiën van aanslag voor de inkomstenbelasting te Y'lissingen en te Kortgene opgeheven, terwijl er met ingang van dienzelfden dalum. op grond v ,h.. bepaalde bij art. 66, le lid der wet op de inkomstenbelasting 1914. zijn ingesteld nieuwe commissiën in de in spectie Vlissingen en in de inspectie Mid delburg (standplaats Kortgene) te reke nen met ingang van 1 Mei 1917 eervol ontslag verleend aan de heeren YV. L. Huson, G. v. d. Putte, H. J. van Poel voorde en J. Loois Az. als lid der com missie van aanslag voor de Ink. belast, in de inspectie xYIiddelburg (standplaats Vlissingen) en P. Tazelaar te Colijnsplaat, A. van 'Flee te YVissekerke, C. N. v, d. Héijde te Wissekerke en F. van Hoorn te Kortgene als lid der commissie alsvcr- ren in de inspectie Zierikzee (standplaats Kortgene) en zijn benoemd tot 'lid der commissie aisvoren in de inspectie Vlis singen (standplaats aldaar) dezelfde hee ren als de vier eerstgenoemde en in de inspectie Middelburg (standplaats Kort gene) dezelfde heeren als de vier laatst genoemde. Middelburg. Het op 1 en 2 Augustus te Middelburg te houden concours hip- pique belooft evenals verleden jaar, wan neer het weder ook even ais toen mede werkt, een concours van beteekenis te worden. Yroor alle nummers is de in schrijving zeer bevredigend, zoowel voor de concoursen voor een- en tweespannen, tuigpaarden en zwaar wagenslag, als voor de concoursen voor 'rijpaarden en spring concoursen. De bezoekers zullen den twee den, dag ook kunnen genieten van het echt typische ringrijden in nationaal costuum, terwijl beide dagen verschillende num mers ter opluistering zullen worden ge geven. Er zal ook manoeuvre gereden worden door een afdeeling veldartillerie. Door een reiziger is YY'oensdag bij de politie te Middelburg kennis gegeven, dat hij uit zijn portefeuille f 1100 miste, en dat hij o.a. van Maandag op Dinsdag in een hotel te Middelburg heeft ver toefd. De reiziger, die afkomstig is uit Almelo, heeft zijn vertj;; ecrgt ontdeg ui den toen hij Dinsdag van Mid delburg naar Amsterdam reisde Het zal dus nog onderzocht moeten worden waar het geld verdwenen is. Goaa De Werkliedenvereniging „Eigen Hulp" hield Donderdagavond in de Socië teit ,,V'. 0. V." haar driemaandelijksche vergadering. Volgens het verslag van den penningmeester was in de afgeloopen 3 maanden ontvangen f 537,68 en uitgege ven f 694,14, alzoo een nadeelig slot van f 156,46, waardoor het totaal der kas op 30 Juni f5769,411/s bedroeg. Y oor "het reservefonds was ontvangen f91.04 en uitgegeven f23,93, alzoo een goed slot van f67,11, waardoor het totaal van het reservefonds op 30 Juni f687.15V2 be droeg. Yerder werd een voorstel van het be stuur om bij eventueel overlijden van een lid of diens echtgenoote het graf- waartsdragen door de leden verplichtend te stelten, waardoor dan ieder lid slechts éénmaal per drie jaar dezen plicht zal moeten vervullen, aangenomen. Gisterenmiddag had de werkman M- Hollemans, werkzaam op de stoomhout- zagerij „La Y'itesse" het "ongeluk dat hem de duim van de rechterhand over de ge- heele lengte werd doorgezaagd. Dr. Van der Harst verleende ie eerste genees kundige hulp. Vlissingen. Het PI. Chr. Arbeidssecre tariaat heeft een adres aan den Raad gezonden,, waarin het verzoekt om dis tribueering van petroleum, met bonnen stelsel. Sc'hore. Een zoontje van den Stations chef te Y'Iifke speelde bij het station, viel en had het ongeluk zijn rechter arm op 2 plaatsen te breken. De knaap is ter behandeling naar Middelburg over gebracht. Wemeldinge. De St.ct. bevat de sta tuten van de Ver. „YY'emeldinge" tot ver betering van huiselijke toestanden, en on derhouden van vriendschap en veiforoe- dorij in het leven. Rilland-Bath. Door de konuutezen Postma en Snjit werd in den Hoogor- waardpolder alhier aangehouden zekere T. uit YVoensdrecht, met paard en rij tuig. Hat rijtuig bfeok een dubbelo kap te hebben, waarin een partjj smokkel waar (kwatta an zeep) verborgen wast Paard en rijtuig wei-den in beslag geno men. Kattendijke. Donderdag had le instal latie van den heer D. de Graaff. benoemd burgemeester van Kattendijke plaats. Door het oudste lid van Kattendijke en het oudste lid van YY'ilhelminadorp afgehaald aan het station te Goes, werd naar de woning van den heer de Graaff 'gereden om Mevrouw af te halen. Bij de intree van het dorp gekomen begon de vlaggentooi. Bijna alle huizen, waren versierd en werd de Burgemeester door de ingezetenen toegejuicht. De waarnemend Burgemeester, dhr. G. C'. van Blitterswijk heette den nieuwen burgemeester hartelijk welkom. Spr. was overtuigd, dat hij de belangen der ge meente zou behartigen en hiervan temeer overtuigd, daar hij als Secretaris reeds 14 jaar "de gemeente trouw gediend had en steeds een ieder behulpzaam was. Ook mevrouw de Graaft' heette hij wel kom en hoopte dat /ij veel vriendschap van de inwoners zou genieten. De Burgemeester dankt den heer Blit terswijk voor zijn ontvangst en goede woorden. Verder sprak hij ongeveer het navol gende Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd mij te benoemen tot Burgemeester van Kattendijke. Haar en haar adviseurs ben ik daar zeer dankbaar voor. Aan vankelijk heb ik gemeend niet te moeten solliciteeren, daar de betrekking van bur gemeester verre van aangenaam is tegen woordig, gedachtig aan de distribution en vergoedingen militie enz. Met "den heer Lindeman, den vorigen Burgemeester heb ik steeds prettig ge werkt en breng hem daarvoor hier mijn dank. YYtaar ik als Secretaris steeds aan genaam met de raadsleden heb omge gaan, twijfel ik niet dat als ik Burge meester word, de goede verstandhouding niet zou den-en in dezen. Ik roep dan ook de hulp in van heeren YY'ethouders en raadsleden 0111 samen in het belanig der gemeente datgene te verrichten wat nuttig en noodig is. Mocht wie ook, mijne hulp noodig hebben, als het in mijn macht is zal ik gaarne helpen. Met de verzekering van uwen steun, aanvaard ik gaarne mijn betrekking als Burgemees ter. De heer Schipper, ais oudste raads lid, heette den heer 'de Graaff hartelijk welkom als Burgemeester. Spr. was over tuigd. dat de gemeente in goed handen kwam en rekende er op dat de vriend schap die met de raadsleden en secre taris steeds was geweest, met den Bur gemeester niet mander zou worden. De heer van den Broecke sluit zich geheel bij de woord en van -den vorigen spreker aan. Y'elen kwamen den Burgemeester com plimenteeren. Onder hen merkten wij op den Directeur van de Maatschappij de YY'ilhelminapolder. den heer flanken, den Predikant, ds. Bodssevain en een bestuurs lid van de brandstoffencommissie, diir. de Vriend. Nadat de eerewijn aangeboden was, werd naar de .0 L. School gerede.n te YY'ilhelminadorp en werd aldaar me vrouw de Graaff een bouquet aangeboden en den jubilaris eenige liederen dooi de schooljeugd toegezongen. Na een poos aldaar vertoefd te hebben, trokken de Raadsleden met den Burgemeester en me- .„«■uv, uaar ae tsewaarscnoor. waar nun een even hartelijke ontvangst te beurt viel. Daarna wend de School te Kattendijke bezocht en heette de heer Feleus, hoofd der school, den heer de Graaff- f hartelijk welkom. Ook op Üe School werden enkele versjes gezongen zelfs éen, waarin "H. M. de Koningin door de jeugd bedankt weel dat de heer de Graaff tot Burgemeester was benoemd. Ook te Kattendijke werd door het uit steken der vlaggen getoond, dat men met de benoeming ingenomen was.- Vetrder kan nog medegedeeld worden, dat de schooljeugd van de drie scholen en enkelen in de gemeente, zijnde beihoeftigen, door den Burgemeester ge- tracteerd werden. Kloetinge. Hedenmorgen vergaderde do gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester YVajého. De voorzitter sprak nog een woord van gelukwensch tot <Je herkozen raadsleden Lenshoek, Bruijn- zeel en weth. van Liere. De notulen wer den gelezen en goedgekeurd. 'Enkele in gekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Verder was ingeko men ontslagaanvrage van den heer Gurck als secretaris. De voorzitter sprak er zijn leedwezen over uit, dat de heer Gurck reeds zoo spoedig de gemeente gaat ver laten en dankte hem voor den tot dus. ver verrichten accuraten arbeid. Met 1 Sept. of zooveel vroeger ais, in de va cature zal zijn voorzien, wordt hem eer vol ontslaa verleend. Dhr. Lenshoek sloot zich bij de woorden van den voorzitter aan, waarop de heer Gurck met een enkel woord bedankte. De heeren C. G. v. Liere en Q Trimpe worden aangewezen tot het onderzoeken van de geloofsbrieven der heikozen raads leden. Besloten wordt tot toelating; van deze heeren. De genieenterekening wordt aangeboden. Ontvangen f 18658 23. uitge- gegeven f 18825.19; nadeelig slot f 166..96. Het voorstel van B en YV". 0111 enkele woningen thans niet onbewoonbaar te verklaren, in verband met den woning nood, wofdt aangenomen met 2 stemmen tegen. Tegen: Lenshoek on Koole. In de vorige vergadering stiakten de stemmen. De bestrating van het voetpad aan het Bergp;t3 js trader begroot op f323,78, exclusief de putten, waarvoor do eigena ren zullen zorgen. Het voorstetevan B. en YV, oan tot aanbesteding van dit werk over te gaan, wordt z.h.s. aangenomen. B. en W. stelden voor afwijzend' te beschikken op het verzoek van YV. Hoo- gesteger om opneming van zijn zoontje in een gesticht, en adressant, te verwij zen naar het Burgerlijk Armbestuur. Dit voorstel werd z. h. s. aangenomen. Op het verzoek van de Yrer. voor YVijk- varpleging om verhooging der bijdrage, om de verpleegster een hoogpr salaris te kunnen aanbieden, stelden B. en YV. voor die bijdrage met f '25 te verhoogen, alzoo tot .f 175. Vermoedelijk zal, wan neer alle bijdragen verhoogd worden, een salaris van f 950 kunnen worden aange boden. Het voorstel wordt met alg. stem men aangenomen. Een voorstel van B. en YY'. tot wjziging der verordening op de heffing van den H. O. bepaalt den aftrek van levenson derhoud op f 350. en len aftrek voor elk kind beneden 14 jaar, en voor elk kind boven 14 jaar, dat niet in zijn onderhoud kan voorzien op f 25. B. en YY'. hebben de bevoegdheid om mondelinge en schriftelijke inlichtingen te eischen omtrent de inkomens, en om navorderingen in te stellen. Deze wjxi- gingen worden alle aangenomen. Besproken wordt Je offerte van den nenhout, waggons van 10.000 Kg. a f 200 franco Goes. B en YYT. hebben een proef - waggon besteld. Nu zal afgewacht wor den wat deze zending zal opleveren. Dhr. Eversdijk geeft bij de ronlvraag in overweging de gem. gebouwen 75 pCt hooger te verzekeren. B. en YV. zul len er over spreken De heer C. G. v. Lietre vraagt naar de straatverlichting Deze moet vóór 1 Sept. gereed zijn. Do heer weth. v. Liere vraagt naar de 'ko~ lendistributie. De voorzitter zegt. dal er vele klachten zijn .welke den heer Bont huis voorgelegd zullen worden. Van de voor Juli toegezegde kolen is nog niets ontvangen. Krabbendijke. Donderdag werd alhier een voer z.g. „Vrije" steenkolen in be slag genomen en in de gemeentebergplaats opgeborgen. Serooskerke. Op verschillende percee- len late aardappelen onder deze gemeen te vertoont zich weder de zoo gevrees de aardappelziekte. St Maartensdijk. Met ingang van 1 Oc tober is door den heer A. van Nieu- huijze, Directeur-brievengaarder alhier als zoodanig aan H. M. eervol ontslag; aangevraagd. De heer N. is op 't oogen- blik 'in Nederland de eenige nog. die deze functie bekleedt. Cadzand. YVoensdagmorgen. tussclien7 en 8 uur, zijn voor de Belgische kust een paai' Engelsche oorlogsschepen ge weest, welke eenige schoten op of nabij Oostende hebben afgeschoten en daarna een tiental schoten op Zeebrugge. Of er schade aangericht werd, kon men hier niet zien. Van de kust af werd het vuur van de schepen, die nauwelijks zichtbaar waren, beantwoord. (N. R. C.) Terneuzen In deze gemeente had een droevig ongeluk plaats. Een zoontje van E. Kanaaldijk was uitgezonden om op de koeien te passen. Het knaapje, 8 jaar oud, is vermoedelijk te kort aan het ka naal' gekomen, en te water geraakt. Eeni ge uren later is hij levenloos opgehaald. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bodegraven, (1. 11. Bee- icértkamp te Oldebroek, Bedankt voor Eext, door J. Frank, cand. te Zuidlaren; voor Hasselt, door G. Benes te Delft; voor Sappemeer door F. YYT. J. v. d. Poel te Enkhuizen. Gcref. Kerken. Geen predikant. Wij verne men uit goede bron. dat Mr. J F. Dijk stra, die na voltooiing zijner studiën aan de Univ. te Utrecht naar de Ger. Kerken overkwam met 't voornemen er predikant te worden, van dit plan heeft afgezien en zich zal gaan wijden aan sociale stu die en soo. werk, nu hij tot de overtuiging gekomen is dat op sociaal gebied voor ons Christenen nog zooveel te doen valt. Eén enkel maal hoopt hij in de predi king nog wel voor te gaan. doch niet, zooals tot nu toe, eiken Zondag. (Stand. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Rijnsburg en te Sliedrecht, D. Driessen, cand. te 's Gravenhage. Geslaagd te 's-Gravenhage voor de. hoofdacte de heer H. Been te Zierikzee; te Rreda de heer A. D. E. Lauret 'te Oostburg. Zondag 29 Juli. Ned. Herv. Kerk. Op Zuid- »r. Noord Bevel imd. Baarland, vm. en n.m. ds. Meloen. Bieizeknge, vm. ds. Klomp v. Wassenaar, n.m. ds. Klomp van Schore, bed. H. Doop. Berssale, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Colijnsplaat. 9.30 en 2 u. ds. Feijkes. Cortgene, vm. en nm. ds. Lijseft Driewegen, 2 u. ds. Jonker. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins. 's-Gravenpolder, vm. ds. J. de Vries, nm. geen dienst. Honsweert, 9.30 en 2 u. dhr. Lensvelt. Heinkenezand, 9.30 en 2 u. ds YVarners. 'sH Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds v d. Plassche. 'SH Arendiskerke, 9.30 en 2 u. ds. de Voogd. 'slHeerenhoek, 2 u. ds. Buinink. 's Heer Hendrikskinderen, vm. ds. Steinz, n.m. g. d. Hoedekenskerke, vm. en nm. ds. v. Essen. Ierséke, 9.30 en 2 tt. ds. Boer. Kamperland, v.m. en n.m. ds. Koenekoop. KapeJle, 9.30 u. ds. Meloen. Kats, 10 en 2.30 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, n.m. ds. Meloen 1 Krabbendijke, 10 u. dhr. Sandee en 3 u. ds. Muller, bed. H. D. Kruiningen, 9.30 u. ds. Muller, 2 u. ds. Homburg. Nieuwdorp, (bewaarschool) 9.15 yds. Buinink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, -9.30 u. en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 9.30 u. ds. Jonker. Rilland-Bath, 10 en 2.30 u. ds. Visser. Schore, 9.30 u. ds. Klomp, j2| u. Hst, Klomp v. Wassenaar. Waarde, vm. en nm. ds. YVijngaarden. YY'emeldinge, 10 en 2 u. ds. Drost. YY'ilhelminadorp v.m. en n.m. ds. Bois- sevain. YVissenkerke ,vm. en nm. ds. v d. Linde. YY'olphaartsdijk, 9.30 en 2.30 u. ds. Ste- genga. Op Walcheren Middelburg (N. K.) vm. ds. Kroese. Vlissingen (Groote Kerk) n.m. ds. Stek hoven. Arnemuiden, 9.30 leeskerk, 2 u. ds. Tak. Biggekerke, vm. ds. Schuurm. Stekhoven. Domburg, 9.30 u. Gapinge, vm. en nm. ds. Maas. Grijpskerke vm. en nm. ds. Vaandrager. Kleverskerke, 10.30 u. ds. Semmelink. Koudekerke, 9.30 en 2» u. ds. Postma;. Meliskerke N. en St. Joosland, 10 u. ds. Tak. Oostkapelle, nm. ds. Krijkamp. Ritthem, vm. en nm. ds. ten Hove. Serooskerke vm. ds. v. d. Hooft, n.m. ds. Semmelink. St. Laurens, vm. geen dienst en nm. ds. v. 't Hoff. O. en YV. Souburg, 9.30 u. ds. Tera.eden, 2 u. ds. Taima. Y'rouwepolder, nm. do Kroese. Veere, vm. ds. Krijkamp. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 u. en 2 u. ds. de YVjijk. 'tZand, 10 u. ds. Voorhoeve, 6.30 u. ds. Steenkamer. Geref. Gemeenten. Middelburg, Segeerstraat, vin., nm. en ar. ds. v. Oordt. Goes, 9.30 2 en 6 u. ds. Fraanje. Ongelukken. Te Enkhuizen is gisteren een 7-jarig knaapje onder een; cementmolen geraakt, waarop hij aan het spelen was. Met ingedrukte borstkas werd! het kind opgenomen. Gisteren is te Nieuw-Lekkerland een 7-jarig jongetje ver dronken. Het dochtertje van een veen arbeider in den polder bij Oosterzee is gisteren te water geraakt en verdronken. Een 8-jarig jongetje werd in de Kat wijkstraat aangereden door een paard, gespannen voor een wagen, tengevolge waarvan de jongen een hersenschudding uccit uêkoriièli. Bij Selingen ondc^T. Vlachtwedde zijn de lahuyoüwer lïuiting en de vrouw van uen landbouwer Steene- kes door den bliksem gedood. Eeu jongeman heeft gistermiddag in een wo ning in de Sweelinckstraat tp Amsterdam 'na een heftige woordenwisseling een 22- jaiig meisje met revolverschoten gedood, en daarna getracht zich zeiven te dooden. Hij heeft zich eenige zeer ernstige schot wonden toegebracht De dader was deser teur van het 'N.ederlandsche leger. Door een geweerschot ge troffen. Onder de gemeente Loonop Zandt is1 een soldaat van het 7e regiment 'afkomstig uit Amsterdam, door een ge weerschot getroffen. In zorgelijken toe stand is hij opgenomen en naar het hos pitaal overgebracht. Een luilekkerland. In enkele Frieische dorpen bij Dokkum zijn de big gen zoo goedkoop, dat tal van knor rende viervoeters cadeau worden gegeven. De burgemeester van Delft. Mr. van den Berg, de burgemeester van Delft, is aan een groot gevaar ont snapt. Toen hij van het stadhuis ging, viel op het oude Delft een zeer zware boom tak vlak achter den burgemeester op den grond. Gelukkig werd noch de heer van den Berg, ncteh een ander getroffen. Huizen b ij hel gewicht. Te Zaandam heeft iem/and zijn huis ter amo veering verkocht bij het gewicht. Over eengekomen werd de steenen en de dak pannen niet te rekenen, doch voor het hout den prijs te stellen op 5 cent p. Kg. Vacantie op het water. Ge meld wordt, dat te 's-Gravenhage het voornemen bestaat tot het stichten van een maatschappij, die den naam zal dra gen Bouw- en exploitatiemaatschappij ,,YVeek-End". Deze maatschappij stelt zich ten doel het stichten van ongeveer een 100-tal bonthuizen met woninggelegenlieid, ten einde in het gebrek, dat zich dagelijks daaraan doet gevoelen, te voorzien. Darvr- doof zal gelegenheid bestaan, hetzij voor eon maand of voor twee maatnden een boothuis te huren, waar men met züjn familie de vacantie ol anderen tijd kan doorbrengen. Voor degenen, die zoo'n boothuis voor geruirtien tijd vvenschen te huren, wordt gelegenheid opengesteld in dien hun zaken het niet anders toelaten, om 's-Zaterdag-, tot 's Maandags daar te blijven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2