iflocp verkoopin FEUILLETON. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Uit d Wetsnsch Uitvoer ran Eieren. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Landbouw bepaald, dat voor de da- ge|n 22 tot en met 29 Juli 1917 voor iedere hoeveelheid van 100 volversche kipederen, waarvoor consent tot uitvoer wordt afgegeven, een hoeveelheid van 80 kipederen beschikbaar moet worden gesteld; andere eiersoorten behoeven niet voor binnenlandsch verbruik beschikbaar te worden gesteld. Benzine. De Toewijzingscommissie voor Benzine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat haai' gebleken is, dat de benzine, welke door haar wordt toegewezen-, niet steeds (gebruikt is geworden voor het doel', waarvoor zij wordt aangevraagd; ja, soms zelfs wordt verkocht. Mitsdien heeft de Commissie besloten eenige fir ma's van verdere toewijzing! van benzine uit te sluiten. Zjj deelt dit mede om degenen, die dit aangaat, nog eens met nadruk er op te wijzen, dat de benzine, welke door hnaar wordt verstrekt, in geen geval voor andere doeleinden dan "Waarvoor fzij wordt aangevraagd, mag worden gebezigd en bij overtreding de zelfde maatregelen als bovengenoemd zul len worden genomen. Zeep. De Minister van Landbouw heeft, te rekenen van 17 Juli af, voor zeep een maxim/um-i ii poopprijs voor de gemeenten vastgesteld van f 36.25 per 100 K.G. Aardappelen. De Minister van Landbouw heeft vast gesteld een maximum kl ei nhandel prijs voor vroege aardappelen, groote van 9 cent per K. G. Voor idem, poters: of drielingen van 6 cent per K.G. Deze prij zen gelden niet voor de z..g. fijne zand- aardappelen. Vrij vervoer gezinshoofden. Het Kamerlid, de lieer K. ter Laa«i, beeft zich tot den Minister van Oorlog gericht naar aanleiding van een regeling welke zou tot stand komen betreffende vrij vervoer voor militairen, die gezins hoofden zijn. De modernisatie van de Neder- landsche carillons. De heer mr. A. Loosjes heeft in het (officieel orgaan van de Alg. Ned. Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer nogmaals een artikel geschreven, waarin hij er op aandringt toch na den oorlog over te gaan tot het moderniseeren van verschil lende onzer carillons, volgens het systeem van den Mechelschen Beiaard. In dit artikel is opgenomen een over zicht welke der Nederlandsche carillons niet, wel of slechts gedeeltelijk te mo derniseeren zijn. Voor wat betreft de Zeeuwsche carillons wordt, (in alphabe- tische volgorde) opgemerkt: GoesANiet geschikt"; St. Maartensdijk ,,Niet ge schikt"; Middelburg .Gedeeltelijke mo dernisatie mogelijk"; Tholen, Veere, Vlis- singfeti en'Zierikzee allen ,,Niet geschikt". Bij Middelburg mag er wel op gewe zen worden, dat daaruit blijkt, dat het toch niet zoo zeker is, dat de destijds jgemaaKte plannen tot verandering van het speelwerk het gewenschte succes zouden hebben gehad. De heer Loosjes zegt bij Middelburg nog, dat de Stadhuistoren, die/ vroeger een klokkenspel bevatte, waarschijnlijk voor een modern klokkenspel veel beter geschikt is. dan de Abdijtoren. Bij Vlissingen wordt nog opgemerkt, dat het klokkenspel vier jaar geleden is aangebracht in den kort te voren naar de oude vormen opgetrokken speelt oren, die voor de moderne eischen geheel on voldoende is. De volgende carillons worden genoemd hls uitstekend geschikt om te worden ge moderniseerdAmersfoort, Arnhem, Bre da, Delft, Enkhuizen (Zuiderkerk), Rot terdam (Groote Kerk) en Utrecht (Dom toren), terwijl de schrijver meent, dat Arnhem, Breda, Delft en Utrecht voor druk vreemdelingenbezoek de aangewezen plaatsen zijn. Het Bakkerswetje. Het door de Tweede Kamer in 1912 verworpen wetsontwerp van minister Tal- ma lis! herleefd in een ontwerp van mi nister Treub tot beperking van Zondags- arbeid en nachtarbeid in broodbakke- rjjen en van den arbeidsduur van bak kersgezellen. Morgen hopen wij een en ander uit dit ontwerp mee te doelen. Bewerkt naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE. 28) Maar wat beteekenden nu die woorden, die ik daareven gehoord had? En wie had 'ze tot mij, gezegd? Er was niemand in de kamer, ën al whs er iemand geweest, dan zou ik nog niet bang zijn geweest, want iemand; die zulk een vriendelijke «tem had, daar behoefde men niet be vreesd voor te zijn. Lang lag ik nog na te denken over Wat er' met mij geschied was. Ik wist nu, dat ik gedroomd had en dat het woord van. tante Rachel ,me in dien droom in de ooren geklonken had. Maar haac_ stem was het niet. die mij- het nu had doen hooren. Eindelijk viel ik in slaap, een hoerlij ken. verkwikkenden slaap. Toen ik wak ker werd, was het klaarlichte -dag eo het Zdnlicht van den herfstmorgen viel in gouden glans over de wijde, eindelooae gee. Het lied der golven was nu zachter onduidelijker dan in de stilte van den nacht. Woensdag ter Walchersche Zendingsdag! Wij wekken onze lezers, vooral die op Zuid- en Noord-Beveland en Zeeuvvsch- Vlaanderen op. om zich het uitstapje a.s. Woensdag te getroosten. Zij zullen er club- jx-1 genot van hebben. Een mooie natuur, een prachtige omgeving, land- en duin dicht van het schoon gelegen Koudekerke in Zeelands tuin. wie 'zou er niet wat voor hebben? Maar bovenal, wie zich Zendingsvriend weet, en bekwame spre kers op Zendingsgebied wil hooren, die vooral verzuime niet er heen te gaan. Er zal daar veel te leeren en te genieten zijn. En veler Zendingsgeest is van dien aard dat zij wel eens opgewekt mag wor den. En wie zou niet gaarne tegen den avond na zulk een welbesteden dag niet met opgewekten of aangemoedigde» ijver voor de Zending naar zijn woning terug- keeren I Hiertoe nu biedt onze Walcher sche Zendingsdag de gelegenheid. Bij K. B. zijn benoemd in den mi litieraad voor Zeeland tot voorzitter mr. J. W. Zijdstra, plaatsvervanger mr. A. A. de Veer, tot leden mr. J. J. Heyse en mr. H. C. J. Groot, en tot hunne plaats vervangers dr. J. C. Kindermann en mr. Th. Portheine, allen te Middelburg. In de vergadering van den dijkraad van den polder Borssele, op 20 Juli 1917 werd de rekening vastgesteld op f61.268,06 in ontv. en f30.202,515 uitg. Men besloot tot een geldbelegging op het Groothoek Nat. Schuld van f20.000. (M. Ct.) De St.ct. no. 168 bevat de statuten der Coöperatieve Boerenleenbank te Nisse. Të Graauw is de vrouw van den herbergier B. in de herberg door een man aangerand, die haar met een mes te lijf ging. Toen hulp kwjyii opdagen koos de laffe aanrander het hazenpad. De wonden blijken gelukkig niet levens gevaarlijk te zijn, doch het zenuwgestel van de vrouw is door het gebeurde zeer geschokt. Middelburg. The V i t r i t e Works. Aan de fabriek van gloeilampenfittings; van de N. V". The Vitrite Works te Mid delburg was de invloed' van den oorlogs toestand in 1916 minder sterk dan in 1915, al was ook nu de aanvoer van grondstoffen lager dan in normale tij den en daardoor ook de afzet beperkter. De hoofdzaak der geproduceerde fittings gaal naar Nederland en Engeland, maar ook weid. naar Spanje en Zweden ver zonden. Er werden 56.649.256 caps af- gelevèM tegen '36.486.645 in 1915; ver werkt werd 391.329 K.G. geelkoper en 10.326 K.G. roodkoper. Agn vverkloonen en salarissen van het vaste personeel werd f 218.615.95 uitbetaald en aan duur- tetoeslag f21.721.84. Dezelfde vennoot schap bracht in 1916 een pletterij in werking, waar de messing afval van de fittingfabriek tot geel bladkoper voor het fittingbedrijf wordt verwerkt. De gemeenterekening van Middel burg wijst over 1916 in ontvang aan f 1007.357.18y2 en in uitgaaf f 1030.073.60' alzoo een nadeelig slot van f 22.716.42. Bij de. politie is' aangifte gedaan, dat in den nacht van Zaterdag op Zon dag van een erf aan den Veerschen weg uit een hok een vijftal vette konijnen zijn ontvreemd. Het was Zaterdag tegen het ver trek van den sneltrein van 1.21 weder oen ontzettende drukte aan het station alhier en deze trein moest zelfs 7 mi nuten extra hier wachten, tot alle rei zigers van plaatskaarten waren' voorzien. De vraag komt naar voren of het niet doenlijk is, dat de militaire autoriteiten maatregelen nemen, opdat op zoo'n druk ken dag voor alle verlofgangers in den lloop van dein morgen biljetten worden genomen of verlofpassen afgestempeld worden, terwijl ook gewone reizigers, vooral die met groote ploegen gaan, wel licht vooruit kaartjes kunnen nemen of doen nemen. Bij samenwerking tusschen publiek, militaire autoriteiten en spoor wegpersoneel is in dezen in het belang van allen veel goeds te bereiken. Goes Woensdagavond 8 Augustus a.s. zal onze beroemde Landgenoote, de alt- Terwijl ik mijn oogen uitwreef, mijn gedachten weer den vrijen loop latende gaan, kwam Dobbs de kamer binnen. „Wilt ge wel dadelijk opstaan, miss?" was haar weinig vriendelijke begroeting. „Luiheid wordt hier in huis niet ge duld, dat verzeker ik u, en Wij willen geen langslaapsters hebben. Kuju je je zelf wasschen en aankleeden „Ja, natuurlijk kan ik dat", zei ik snib big. „En ga nu asjeblief maar weg, dan kan ik opstaan". „Dat kun je óók wel, als ik erbij ben. Want ik wil eerst zien of je eruit komt, jonge juffer, Als ik wegga, dan ben ik er zeker van, dat je weer netjes in slaap valt. Kom", én zij vatte de dekens, met zeer kennelijke bedoelingen beet. Dal maakte mijn zucht om tegenstand te bieden, weer vaardig en toüttvjjl ik de .dekens van mijn/.kant niet minder ste vig vastgreep, ze dicht tegen mijn Jjjf houdend, riep ik uit: „Toe. laat me nu asje blieft met rustGa weg, .pad op, dat je me niet aanraakt, want dan schreeuw ik zoo hard, dat ze het be neden kunnen hooren". ,,Ha. zoo, wil je schreeuwen, juffer tje? Nu, daar kan ik best tegen, dat verzeker ik je, daar laat. ik me niet door van de wijs brengen. "Schreeuw nó maar zangeres Tilly Koenen, een Kerkconcert geven in de Groote Kerk, alhier, met medewerking van den bekenden Haarlem- schen organist Louis Robert. 's Heer Abtskerke. In de Raadsverga dering van Zaterdag waren alle leden pre ^ent. De rekening over 1916 we.rd aangebo den in ontv. met f 7908,27, in uitg. met f7765,23 en met f 143,04 goed slot. Aan de Ambachtsschool te Goes zal jaarlijks f 10 worden gegeven als er leerlingen uit deze gemeente op gaan. Aan C. v. Liere werd plantrecht verkocht voor f85. In de begroeting voor 1917 werd af- en overgeschreven. Ontheffing van honden belasting werd verleend. Een tweede be stelling van de post voor de buitenwij ken zal worden gevraagd. Voor bestelling van 'telegrammen, door de spreekcel te ontvangen, moet weiden betaald voor be- stelloon 10 cent binnen en '25 cent hui ten de kom. Ovezand. Woonwagengasten brachten Vrijdag een bezoek aan enkele winkels. Na hun vertrek vermiste een der win keliers f 13, een ander een lap goed. Men zij op zijn hoede Kattendijke In de Zaterdag gehouden raadsvergadering werd medegedeeld, dat Ged. Staten toestèmniing verleend had den tot verkoop onderwijzerswoningdat de lieer P. J. de Wilde ontslag nam als lid van den Raad. Aan den l.eer D. de Graaff werd eervol ontslag, ver leend op verzoek als gemeente-ontvanger en tot tijdelijk gem.-ontvanger benoemd de heer A. Verboom en secretaris-pen ningmeester van het Algemeen Armbe stuur. De gemeente-rekening 1916 werd voorloopig vastgesteld, alsmede de reke ning van het Algemeen Armbe-tuur over 1916 en de begrooting voor 1918 werd opgemaakt. Baarland. In alle buitenwijken onzer gemeente wordt met ingang van 1 Aug. a.s. de post ook 's avonds nog besteld. Door deze uitbreiding zal nog een hulp bode in dienst worden genomen. Wemeldinge. In de gemeenteraadsver gadering van j.l. Zaterdag waren alle le den aanwezig. Ingekomen waren mededee- lingen, dat de kohieren hoofdelijken om slag en schoolgeldzijn goedgekeurd, als mede een dankbetuiging van Jacs. Kole voor de verleende duurtetoes'.ag. Een be sluit van het Burgerlijk Armbestuur tot af- en overschrijving van posten op de 'begrooting voor 1916 werd goedgekeurd. In verband met het verzoek van het Be stuur <j»-r Ambachtsschool te Goes werd besloten met ingang van 1 Januari 1918 jaarlijks f 50 subsidie te verleenen. Aan J. v. d. Vliet werd met ingang van 1 Aug. a.s. eervol ontslag verleend als gas- meester. Op verzoek van Ged. Staten werd in de '.verordening, ^regelende het finan cieel beheei' van liét levensiiiiddelenbe- drijf een kleine wijziging aangebracht en ophieuw vastgesteld. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur en de gemeente- rekening dienst 1916 werden gezonden naar de commissies van onderzoek. Tot gasmeester wordt met ingang van 1 Aug. a.s. oenoemd J. Nagelgart te Schiedam met 4 stemmen, terwijl 2 stemmen wer den uitgebracht op A. Verrijzer, 1 briefje was blanco.. Onder voorkomende zaken «raggt dhr. Lindenbergh bij de kolendis- tributie aan te dringen op voldoende ver schaffing van brandstoffen voor de scho len ten einde te voorkomen, dat deze weder moeten gesloten worden. De voor zitter beval dit belang aan bij den voor zitter der brandstoffencommissie. Na eenige besprekingen aangaande ko'.envoor- ziening werd de vergadering gesloten. Arnemuiden. Bij de Zaterdag gehouden herstemming werden uitgebracht 258 st. Van onwaarde 7. Hiervan verkreeg W. F. Th. v. d. Bijl (vrijz.) 132 en A. Schuit (s.d.a.p.) 119 st., zoodat tot lid van den gemeenteraad js gekozen v. d. Bijl. Terneuzen. Zondagvoorm. daalde een vliegmachine tusschen Sas van Gent en Sluiskil, tot laag bij den grond. Men beproefde naar omhoog te komen, doch dit gelukte niet, zoodat men op het land terecht kwam. Het was een vliegma chine bestuurd door twee Engelsche of ficieren; en van zeer sterke constructie. De officieren zij* onder geleide van luit. v. d. Sluis naar Middelburg overgebracht en de machine zal gedemonteerd worden, De namen dezer Engelsche officieren zijn: le luitenant Knight en 2e luit. zoo hard als je kunt!" Dit zeggende sloot ze de deur dicht, opdat het gesclireeuw, dat ze vèrwachtte, de anderen niet sto ren zou. „Ja, maar, ik kan ook bijten. Ik doe het liever niet, maar als je me booa maakt, doe ik het zeker". Dobbs ging eenige schreden achteruit, waaruit ik afleid, dat ik er toen gevaar lijk moet hebben uitgezien. „Je Jjjkt wel op een wilde", aeide zij, terwijl haar bruine oogen gloeiden van boosheid. „Ik heb nog nooit van mijn leven zoo'n ondeugend nest gezien. Hoe kóm je erbij; me te durven bijten!" Dobbs gaf het echter niet op en wéér trad ze <3? me toe. Maar toen ze me nn inderdaad bij de schouders greep, vol voerde ik mijn bedreiging. „Au", met een schreeuw liet Dobbs, mij los en met een pijnlijk vertrokken gezicht wreef ze nu naar hand. „Je hebt door-en-door gebeten, kwaadaardig ding", zeide ze. woedende blikken op mij wwr pend. Nu. zoo erg ajs rij zeide, waai hel niet, maar ik had toch flink toegehapt. Maar ik had haar tóch ook gewaar schuwd, vergoelijkte ik voor mjjzelre mijn Oaad. Gelukkig kwam Mona Louisa au de Frulock. Zij wierpen hun patronen en wapens uit, voor zij daalden en kwamen neer op de Axetsche vlakte, meenende( in België te zijn. Zij staken hun vliegtuig in brand. Zeer tot hun blijdschap ver namen zij in Nederland beland te zijn. Zij gaven hun eerewoord en zijn onder geleide doorgereisd naar het internee- ringskamp. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Rhenen, door W. v. d. Waal te Slijk Ewrjk. Geref, Kerken. Beroepen te Bolnes, K. J. Kapteijn te Giessendam. Bedankt voor Duurswoude, door F. H. Bóersma te Bozum. Middelburg. Zaterdag hield het onder wijzersgezelschap in liet arrondissement Middelburg in het Schuttershof de al- gemeene jaarvergadering, welke gepresi deerd werd door den arrondissements- schoolopziener. de heer J. N. Pattist. Deze releveerde de werkzaamheden van 't gezelschap in 't afgeloopen jaar. Uit de rekening en verantwoording van den pen ningmeester bleek, dat 't batig saldo was f40.80. De heer A. Cornelissen werd als bestuurslid herkozen, terwijl in de va cature wijlen P. G. de Jager, werd ge kozen de heer C. Hack. Vervolgens wer den eenige belangrijke zaken, liet onder wijs betreffende besproken. Na 'tgebrui- van van een dejeuner hield de heer K. Wielemaker van Biggekerke een lezing over Ninevé. De geachte spreker gaf een duidelijk beeld van deze groote stad uit de oudheid en hare inrichtingen, van dan krijg en de jacht, de godsdienst, "de kruist en de wetenschappen harer be woners, 't een en ander toegelicht met platen. De heer A. Langejan te Middelburg sprak daarna over„de Onderwijzers-ver- eeniging in 't Eerste Schooldistrict van Zeeland," 18561878, waarbij hij de werkzaamheden dier vereeniging mede deelde. Beide sprekers hadden een dank baar gehoor. Geslaagd voor de Hoofdacte te Arnhem, de heer Joh. M. van de Repe (van Goes), onderwijzer aan de Christe lijke School te Veeré. Benoemd tot onderwijzer te Lisse de heer S. Dronkers van Middelburg. Geslaagd voor het eindexamen R. H. B. S. in Noord-Brabant o.a. J. L. J. Bruijnzeel te Rilland. Op de laatstgehouden examens, uit geschreven door de Ver. voor Modevak scholen, zijn van de afdeeling Middel burg geslaagd voor costumrère de dames" D. Augustein, E. van Bendegem, N. de la Court, N. Geelhoedt, N. van der Gie- zetn, J. C. Sinke, G. Sturm. A. Tazelaar em M. J. Wisse. Voor coupeuse de da mes: J. M. Beekes, P. Gilde, S. Koppe- jan, F. Meerman en J. de Ruijter. Voor leerares C. H. Ooms. (M. Ct.) Vcor de Stuurliedenexamens" (koop vaardij,) zijn te SrGravenhage geslaagd de heeren G. H. Stenger en D. F. Stutter- heim, derde stuurman de heeren D. Vis ser, 'Fr. L. A. van Baars, J. Tonkkes en W. Waale. Ongelukken. In de Mariastich- ting te Haarlem is een meisje van tien maanden aan nekkramp overleden. In het Wilhelminaziekenhuis te Nijme gen is overleden de 20-jarige B., aldaar woonachtig^ die Dinsdagnacht bij het smokkelen In de Ooy door soldaatcom miezen in den buik geschoten was. Een 22-jarige loswerkman heeft te Rot terdam een moordaanslag gepleegd op zijn 20-jarige vrouw van wie hij sedert eenigen tijd gescheiden leefde. Hij los te een revolverschot op haar, waardoor zij in den rug tusschen de schouders licht is verwond. Daarna schoot hij zich een kogel door het hoofd en bleef op de plaats dood. De vrouw werd in het Ziekenhuis op den Coolsingel verbonden en keerde huiswaarts. kamer binnen. Natuurlijk vertelde 'Dobbs haai' in kleuren en geuren wat er ge beurd was, m$j op alle mogelijke scheld woorden onthalende. Was dat nu een manier van doen, dat zulk een klein nest een oude vrouw in de hand beet, omdat die zeide, dat ze opstaan moest. Als dat .zóó met me moest gaan, nou dan wist zij (Dobbs) het wel, wat er van moest komen. Wat ze echter wist, zeide zeniettoen ze het zeggen zou, zweeg ze veelbeteekenemd. Maar als Dobbs meende haar beklag te moeten doen, meende ik rqij "te mo gen verdfedijenJ fen een andere voorstel ling van- de gebeurtenis te mogen geven. En toen Mona Louise nu ons beider ver fhaal geduldig bad aangehoord, zeide ze 'tót de kamenier: 15 „Waarlijk, Dobbs, je hebt. vevkèenj. ge handeld, hé^ $ae'' niet noodig? dat je het kind zoo' ergerde. Het Ts nóg al be- grqpelijk, dat ze zich niet wilde kleeden. waar j» bij wa6, dat hoort ook niet voor een johge dame. Waarom ben je ook niet weggegaan, toen zie het je vroeg?" „Wat, weggaan op bevel van zoo'n klein nestl" barste Dobbs nijdig uit, nog al maar haar hand wrijvende. „Nu nog mooier, waar moet het heen, als men- scheti van mijn leeftijd moeten gaan let- Een kranig zwemmer. Te Rei- derpolder kwam bij den landbouwer Schipper een Servisch militair aan, die uit Duitsche krijgsgevangenschap was ont vlucht. De man had niets aan dan een heind, want hij was dwars over den Dol- lard gezwommen om op Nederlandsch ge bied te komen. Zijn kleervn en alles wat het zijne was, behalve een beurs met geld, had hij op liet Duitsche gebied achtergelaten. De man werd door den landbouwer van kleeren voorzien en is later naar Rotterdam vertrokken. Verduistering. De politie te Wageningen is een verduistering op het spoor gekomen gepleegd ten nadeele van den drogist L. Diens bediende eigende zich reeds gedurende omstreeks twee jaar geregeld goederen toe uit winkel- en ma gazijn voorraad en verkocht deze aan kleine kooplieden. Ook verzond hij voort durend groote partijen aan den vroege- ren bediende te Arnhem in garnizoen, welke daar werden van de hand gezet. Bij de komst der politie stond juist weer een zending gereed ter waarde van cir ca 150 gulden. Zijn verlofdagen kwam B. in den winkel doorbrengen om te „helpen". Tegen de beide dieven en te gen een tweetal helers is proces-verbaal opgemaakt. Huizen b ij het gewicht. Te Zaandam heeft iemand zijn huis ter af braak Verkocht bij het gewicht. Over eengekomen werd de steenen en de dak pannen niet te rekenen, doch voor het hout deii prijs te stellen op 5 cent per kilogram. (,,Zaanl. Ct."') Te Amsterdam is in de Boerhaave- kliniek overleden de heer Willem Saai, de bekende leider van het Wognummer zangkoor „Jacob Kwast." Een best h o n i g j a a r. Dit jaar loopt het zwermen der bijen veel vroe ger af dan verleden jaar. Sommige kor ven zijn nu al zwaarder dan het vorige jaar de opzetters waren. Tot nog toe is er goed gewonnen. Blijft het weec goed, zoodat de bijen ook op de heide „goede zaken" kunnen doen. dan wordt 1917 een best honigjaar. Door een der Herv. predikanten te Groningen werd een gevangene in zijn cel bezocht, om hem mededeeling te dóen, dat van zijn nog te ondergane straf hem 4 maanden werd kwijtgescholden, onder één voorwaarde, dat hij dan voor den tijd van een jaar geen café mocht be zoeken noch sterken drank gebruiken. Men stelle zich de verwondering; van den predikant voor: de man durfde hierop niet ingaan en zat maar liever zijn ge- heele stra fuit! (N. Prov.' Gr. Ct.) Eén stem. Te N. Pekela bekwa men bij de herstemming voor leden van den gemeenteraad twee leden evenveel (282) stemmen. De liberaal werd' als oudste in jaren gekozen verklaardde chr. historische viel daardóöt uit." Ln een gemeente in het Noorden verscheen bij de jongste verkiezing voor den Gemeenteraad een strooibiljet, waarin het volgende te lezen stond: „Als je lid bent van de zwarte bende, als je als brandstichter bekend staa.t en je eigen huis in brand steekt, als je liegt en be driegt (enz., 'dan ben je tegehwoori dig geschikt voor lid van den Raad". De Leipziger Neueste Nachrichten maakt melding van een nieuwe uitvin ding: een parkettapijt, waarvoor slechts weinig hout noodig is. De houtdeeltjes zijn slechts 5 nlillnneter dik en worden bevestigd op een linoleum weefsel. Deze houttapijten worden onder «hoogen druk in persen vervaardigd en moeten in droog ovens worden gedroogd. De prijs van het nieuwe fabricaat, dat reeds in den herfst op de markt zal komen en waarin men een goed uitvoerartikel meent te liebbeu gevonden, .zal ongeveer met den vredm- prijs van een goed vloerzeil overeenko men. Ta Hannover is begin Juli de we duwe Günther vermoord. Gister is de moordenaar, een 40-jarige kerel uit Lin den, nabij de Nederlandsche grens gevat. Ta Berlijn zal, naar de Chronik der Christliche Welt bericht, een genoot schap voor Boeddhisme en Boeddhistisch onderzoek worden opgericht door een comité van verschillende theosofen. De advocaat Victor Franklin i- se re'.aris van dit comité. ten op kindergrillen. Juist daarom wilde ik niet weg, miss Mona, ouidat zij me wilde bevélen". „Neen, dat is niét waar", riep ik harts tochtelijk, „ik heb gezegd: als- het u belieft". „Zeker, kindje, ik geloof dadelijk, dat je dat gezegd heb", riep Mona in ver voering uit. „Stoor je maar niet aan haar praatjes Chrystie, zij is een brommige oude vrijster I Maar ik zal er voor zorgen, dat ze je niet langer plaagt, hoor, en ik zal er met miss Judith over spreken. En jij Dobbs; ga nu onmiddellijk weg, hoor je?"' Even fierzelde de oude kamenier, maar Judith en Mona i/ouise warén beiden haar meesteressen, en dus begreep zij, dat het beter was, niet'" te^en de laatste in op stand te komen. Gewillig ging zij echter niet... met haar hoofd schuddend, zóó dat hdar schildpadden bril bijna afviel, stapte zij heei\, terwijl ze zucht yoor zich heen bromde, doch volkomen ver staanbaar overigens: „Oude vrijs lei, zoo, ik 'zou wel ééns willen weten, wat zelf is. Oude vrijster, laat Ze naar Zich- zélve kijken". (Wordt vervolgd-) IB i m p Nedarlandsohe schep De Maasbode sc De Nederlandse-I nor, Elve, Sarpedo de stoomvaart M Amsterdam, onlan Rageering gcrequ zelfde namen one de vaart gebracht nu L. D. Holt te bergen en Kei bert aan Funiess Sch MiAtschuppij te eens onder de/elft sehe vlag- Rcoders en Co. Ld. te on vtoot verliest hiei 13170 netto reg. t< Dit geval staat kele Deensche en den laatsten tijd Engelsche vlag groot deel" Engels pen vertegenwoon Uit een en ani wetgeving op dit staat. In vredestijd w pen niet voor ni vlag gebracht. Ee Onderworpen aan van de Board' of nen ze profiteerei die het varen oud medebrengen. En bij het uitbreken toen hebben zul vrachten kunnen bescherming genot onder welker vlag Zou. om een vo< der hiervoor ger schepen in vrij geb getorpedeerd, dan daartegen moeten tein als neutrale, werkelijkheid echte derden. In Noorw al onder de oogen regelen genomen ;pere bepalingen Noorsche vlag war schepen. Onze eens in overwegii Dal de Engelse! noemde schepen wijst intusschen brok aan scheep, lein langzainerhan gelschen dienst n< te riskant is, m van de omstandig pi taal belegd is ooi schepen op te Trtiimen en moeter den in den vervo Ion genomen wo: P 's Gravenpolder. Kier door notai verkocht, de pia boomgaarden in land en Hoedeken 61/2 pot. voor or Ovezand. Vrijd notaris Neervoort veldvruchten van te Driewegen. E prijzen besteed voor tarwe f85 mem f 190—f 235, (2e en 3e snede 1 f185 en voor erw A. 24 c.A., onver onkosten. "Nleuwdorn Za Pilaar publiek ve de. alwaar de v besteed liaver voor f 1( snede) voor f 1 f175 en f190; E 1235, f240 en f 1180, f190, f 20i ten voor f240, a De L ut h id. Boekh. vinden "Luther's bijbelver op zij gedrukt w Indertijd heeft Bijbelvertaling ge looven, hoeveel kost heeft. Hij .niet gemakkelijk en Meïanchton den in beslag, 01 gen te vinden en Bische schatkamer üqn in bruikleen «tomen voor de Boomde edelsteer Groote moeil vooral' die van ln zijn goschrii bel;deelt prof bijzonderheden t Mei 1522 kon L fcotpy aan den d Bi Wittenberg t •jnw» ontving 1( «ïHj]q>roefven en g dom heeten Matt do drukproeven laten zien, wat Johann ontvinge eeow de werklied gew oeo bfhd k

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2