'Allerlek Onderwijzer, jromleii. 8 Een bruin MERRIEVEULEN a amiIlen bii zicl'; ,ilaar die lïiyezondesï Stukken Briefwisseling Burgerlijke Stand. Marktberichten Advartentiën J J. BUIJZE. L. LOOIJ, Slager, Oudelaitda, Openbare Verkoeling Vrijdag 20 juli 1917, da Appelen en peren Zaterdag 21 Juli 1917 verkoopen 1 28 op Zaterdag 21 Juli 1917, in het openbaar verkoopen: ais: Tarwe, Gerst, Brume Boo- nen, Haver, Aardappelen en Hooigras, Tarwe, Aardappelen, Gerst, Witte Boouen, Woensdag 25 Juli 1917, openbaar verkoopen Woensdag 25 Juli f917, publiek verkoopen Vrijdag 27 Juli 1917, publiek verkoopen _De Timor..Gelijk wijl reeds .meld den heeft gisterenmorgen de lbgger Een dracht III Kw. 102 te IJmuiden aange bracht de 7 opvarenden van den Hol landse hen motorschoener Timor, die met nek beladen van Londen naar Rotter dam door een Duitsche duikboot tot zinken is gebracht. Tot de zeven gered dein behoort ook een Engelsch meisje, dat als stow-away de reis naar Neder land medemaakte om haar verloofde in Vlaardingen te bezoeken. Omtrent de vernietiging van dezen mo- totrscboener, meldt de N. R. Ct.De fi- mor vertok in den nacht van 31 Jnau- airi op 1 Februari met een lading papier, juist toen den volgenden dag de ver scherpte duikboot-blokkade in werking trad- dit vernam men bij aankomst in Landen, waar men voorloopig opgelegd werd. Later heeft mén voor het Engel- sche gouvernement de Vrachtvaart langs da kust uitgeoefend. Reeds gereed om met een lading koffie voor de Belgium Relief over te siteken, werd deze koffie op fast van het Engelsche gouvernement weder uitgeladen en vervangen door1 een Dading pek voor de Nederlandsehe re geering voor de fabricage van eierkolen. Gistermorgen te half acht zag men een vrij groote duikboot rond den schoener stoomen en klonk een geweerschot, waar van de kogel' over 'het schip ging. Men zette den motor af, doch daar deze bleef doorpuffen, was men op de duikboot van meening, dat men niet stopte, waarop een granaatschot volgde, dat aan stuur boord binnendrong en aan bakboord' we der het schip uitvloog. Toen haastte men zich in de boot, doch kwam men tot de verrassende ontdekking, dal ï.nen een vrouwelijke stowaway aan boord had, die zich te Gravesend aan boord verstopt bad. De duikbootcommandant vroeg naai de herkomst van deze vrouwelijke pas sagier en naar bloedverwantschap met een der opvarenden. Toen hem de toe dracht werd verteld, liet hij het jonge meisje verder ongemoeid. Met 5 brand bommen werd daarop getracht, de Ti- mor tot zinken te brengen, wat niet spoe dig gelukte^ waarop een zware granaat het schip onmiddellijk naar den zeebo dem joeg. Het gebeurde had plaats na dat men den Noord'hi rider gepasseerd „was, dus in het Duitsche versperde gebied. Aangezien de runderslagers te Al melo den prijs.van het vleesch voortdu rend verhoogden, besloot het gemeenbe- bestuur op de eerste veemarkten in ons land runderen voor de gemeente aan te koopen,. en het vleesch voor de ingeze tenen tegen lagen prijs (thans f 1 pee K.G., verkrijgbaar Ie stellen. De A m e ri k a a n Sc li e Mas cotte." Terwijl men aldus Het Han delsblad intusschen nog kibbelt, of men de troepen van den anderen kant van den Oceaan zal aanduiden met den eerenaam van „Samimy" of „Teddy," heeft men reeds weer een andere nationale eigenaardigheid aan de Amerikaansche soldaten ontdekt. De eerste Amerikaansche troepen had den bun .mascotte" bij zich. Geen re giments-terrier zooals de Londënsche troe pen; ook geen geit, gelijk de Schotsche Hooglanders; geen kameelen als bij de Afrikaansche zwarte hulptroepen. Neen, zij brachten l'iet'st een leeuwenwelp van boord mede! In de kazerne van Reuilly, waar een der detachementen werd 'in gekwartierd, is: ook een jong leeuwtje in de kost gedaan. Wanneer de Sam mies' of Teddies door Parijs gaan kui eren, is er steeds een van hun ser geants, {lie bet welpje in de armen draagt. Het diertje moet immers, dok ken nis maken met de boulevards? Het heeft niet lang geduurd, of de Parij'zenaars hadden den toepasselijken naam voor het dier bedachthet heet all! ,.,,'Oncle Sam." Aanstonds gaat het Iteeuwen-jong naar het front, als mas cotte. Tenzij tot de Amerikaansche strijid- •wijze behoort, dit wilde gedierte te laten deelnemen aan den verscheurend-wilden mtaschenstrijd daarginds. In de maehinelbodis! der IJsclub te Dordrecht is gisteren ingebroken. Ver scheidene koperen onderdeelen der ma chine. alsmede een groote bel zijn* mede- genomen. De inbreker is, .gevat. Het is teen 22-jarig Duitsch deserteur die tijdens een reis van Amsterdam naar Dordrecht Kijn reismakker diens papieren bad. ont stolen en zich nu voor dezen persoon wilde doen doorgaan. De gestolen voor werpen had hij tevergeefs getracht te verkoopen. Volgens- het Zeitschrift für Missi- «Mikunde und^Rehgionswissenschaift, "had den de P_ Duitsche Zendingsvereenigin- f*ea f 'n L1115, ea Japan werken, daar bif het uitbi eken van den oorlog geza- olijk 76 stations. Hier werkten 138 mannen, 114 vrouwen en 72 zendingzus,- tea-s. Het aantal gedoopten bedroeg 25^797 Verder konden 18,812 personen aan' het Avondmaal deelnemen („Abendmahlsta- biga"); 3279 bereidden rich voor op den doop. Het aantal scholen was 286 met 10,198 leeriingien. De Baseier Mission Bltaat hiervan bovenaan met 18 stations, 78 zendelingen (mannen, vrouwen en zus ters), 11,056 leerlingen. 1104 catechisan ten ©n 101 scholen met 1829 leerlingen.. Een paar jongelui uit de Fin&che havenplaats Christenstad dreven in een open sloepje naar zee, een storm kreeg vai op hun hoot, en hun lot scheen oos Aig voedsel hadden ze een Daarvi .L^11 dag recds verorberd. j lng de buigzame kwelling eerst aeVl- in waren koud' ze hadden geen dekking. Levensmiddelen ontbraken. Ü'piL ZT ?m, hen beon- Na 'den Vleiden dag trad Je uitputting in. Den vijfden dag meenden ze een kustlijn te zien, maar ze waren te ziwak er heen te roeien. Toen besloot de flinkste der twee uit het bloed van zijn kameraad de kracht ta putten, om de riemen ter hand te nemen; hij opende heml een polsader, zoog van zijn bloed en nam de riemen ter hand. Bijna onafgebroken roeide hij. Maar den zesden dag zag het tweetal', dat de kustlijn niets anders was dan een; nevelbank tegen den horizon. Toen leg den beiden zich te sterven. Maar den achtsten dag kwamen ze weer bij uit hun droomtoestand, doordat twee won derlijke vogels over hen heen vlogen. Het waren een tweetal watervliegtuigen. Eerst wilden de bestuurders de ongelukkigen aan wat voedsel en een flesch melk hel pen. Maar de deerniswaardige toestand der schipbreukelingen was hartbrekend. En dus besloot elk der vliegtuig-bestuur ders één der inzittenden uit de boot in zijn toestel op te nemen. Zoo werden ze op DuitSchen bodem neergezet. Zoo hebben dan 'twee van deze din gen die zooveel dood "en verderf brengen, aan twee ten doode opgeschrevenen het leven gebracht. Het mag wel als een opmerkelijk feit worden vermeld. Te Keulen heeft zich het merkwaar dig geval voorgedaan, dat de politie bij een particulier 3000 eieren vond, welke hij bijeen gegaard had. Bij onderzoek bleek, dat er van de geheele massa nog slechts 250 eetbaar zijn en de rest slechts voor varkensvoer dienstig is. De „Rheini- sche Zeitung" stelt voor, den man op de Neumarkt neer te zetten en hem door de soldatenvrouwen van Keulen met de rotte eieren te laten bombardeeren. CBni^n vprar.tTco *r<ÏGljjVbp!d dQr Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van de ingezonden stukken van Verhangen, alhier, in uv» blad van 5 en van 14 dezer wenschen on.dergeteekend.en niet in détails te treden, zulks "zoude ons te var voeren.. Wij zijn ook niet voornemens in het vervolg op eenig schrijven van V. terug te komen. Alleen gevoelen wij ons gedrongen u mede te deelen, dat bijna het gelieele schrijven van hem op schandelijke on waarheden en schromelijke overdrijving berust. De notulen der gehouden raadsverga deringen zijn hiervan de beste getuigen. J. G. v. NIEUWENHUUZEN, Burgem. W. RIJN, Wethouder.- A. ROTTIER. Wethouder. W. IN TANKER, Raadslid. JO'Hs. GLERUM, Raadslid. M. KARELSE, Raadslid. CHR. GLERUM, Secretaris. 'Scliore, 18 Juli 1917. Corr. te Nisse. Dergelijke examenbe- richten behoeft u nooit te melden. F. te 'C. 'Zoudt u niet in de eersite plaats reclit zoeken .hij de autoriteiten ter plaatse? In geen geval mag zoo iets in de courant. Uatet? Rbho CADZAND. Alhier zijn twee Duitsche deserteurs over de grens gekomen. Door den duiker Sperling te Hoek van Holland zijn uit het wrak van het stoomschip „Bestevaer" 50 ton koper, be stemd voorr de Nederlandsehe regeering, opgehaald. Nabij Delle ontstond door het schie ten in de Legerplaats Oldebroek, Dins dagmiddag brand in een der vele bos- schen aldaar. De vlammen laaiden hoog op, doch dank zij de aanwezige militaire hulp, was het vuur nog al spoedig ge- blusscht. GENEVE. Het ...Journal" verneemt uit' Havre, dat de Belgische minister van bui tenlandse he zaken, baron Beyens is af getreden. hetwelk den minister-president Broqueville zou nopen het departement van buitenlandsche zaken over te nemen. Het minister-presidentsciiap zou aan een generaal worden opgedragen, terwijl Van- dervelde de portefeuille van gezondheids dienst zou aanvaarden. GRONINGEN. Boven de stad is een Zeppelin gepasseerd en beschoten. PETROGRAD. Hier heeft een demon stratie plaats gehad van soldaten en ma ximalisten. De muiters legden beslag op de drukkerij van „Vremija". Verscheidene personen werden gedood en gewond.. BERLIJN. In het Kanaal zijn eenige schepen saam 23.000 ton tot zinken ge bracht. DEN HAAG. De sleepbooten die de lichtschepen Poggersbank Noord, Doggers-, bank Zuid en Tersclieïlingefbank moesten biiiuenlialen warneer 't noodzakelijk was, zopa voorloopig teruggeroepen. Taalles. Meester schrijft op het hord dezen zin; Zijnen verwachtingen werd de bodem ingeslagen". „Wie ziet er een fout in dezen zin?" vraagt meester. Jantje: „Meester, 'tmoet zijn „den bo dem"." En meester schrijft; „Zijnen verwach tingen werd den bodem ingeslagen". „Wie ziet er nog meer een fout?" „Ikke meester!" roept Piet, „'tmoet zijn „werden", in plaats van „werd"." En de meester schrijft weer: „Zijnen verwachtingen werden den bodem inge slagen". „Wie ziet nu nog een fout vraagt mees ter. „Ik meester!" zei Ilenk welbewust. ,,'tMoet zijn „zijne verwachtingen"." En dus schreef meester weer: „Zijne verwachtingen werden den bodem inge slagen". „Is 't nu goed?" vroeg meester. Én de jongens knikten allen ja. „Het zou .heelemaal goed zijn", zeide de meester leuk „als ik nu in plaats van het woord „verwachtingen" het woord,„heipalen" schreef, dan zou er een heel goede zin staan. „Zijne heipalen werden den bodem ingeslagen". Een steek onder water, Vergalt vaak het leven, Doch 't ergst als 'n duikboot Zoo'n steek heeft gegeven. Hand. Van 17 en 18 Juni. MIDDELBURG. Gehuwd: A. van Vlier, 23 j. en W. C. Net, jd. 20 j. Bevallen: Z. Boon, geb. Sturm, d.; J. W. Peterse, geb. van Cappellen ,d. Overleden: E. Boone, 14 j., d. GOES. Geboren: 17, Anthonie Fran- ciscus, z. v. Pieter van Hese en Maria Bruël15, Gerrit Christiaan, z. v. Ger- rit Christiaan Dun en Maria: Quispel. Levenloos aangegeven: Een kind van het mannelijk geslacht van Bastiaan Nieu- wenhuijze en Elisabeth Zwartepoorte. Van 1417 Juli. VLISSINGEN. Bevallen: W. Lens, geb. Visser, z.A. J. C. van den Heuvel, geb. Baden, d,; P. A. Slegtenhorst, geb. van Doom, d.G. Blok, geb. Wendels, d.; 'A. J. Versluijs, geb. Meeusen, z.E. de Smit, geb. Mondeel, d.W. J. Lem mers. geb. Zuidema, z'. Overleden: J. Kruidenier, m. v. M. C. Buys, 47 j. (Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 17 Juli 1917. Groote Veiling. Geveilde boomgaarden brachten op f1120. .Zwarte bessen voor 'tbuitenland f30, roode bessen voor 't binnenland f 15, roo- de bessen voor de fabriek f 25f 25.60, roode bessen voor 't buitenland f25; fram bozen voor de fabriek f 40, frambozen voor 't buitenland f40, meiknollen voor de fabriek f 7.10, raapstelen f 2.40. Kleine veiling. Zwarte Balance f 9f 13, Suikerkrie- ken f 15f 23, Vleeschkersen f 10f 13, roode bessen f 9f 14, witte bessen f 10— f 14, kruisbessen f 4.20, frambozen f 26, aardappels f6.80—f7.20, Madeleinen f22, afval appels f 9f 16, augurkjes 2630 ct. per 100 stuks, Yellow Transparente f 28, jambonnen f 7, snijhoonen f 10, Oran- jèpruimen f 14f 22, peren f 25. Vlissingen ,18 Juli 1917. Bij de gisteren gehouden groente- «o fruitveiling werden de volgende prijizen beisteed Aardappelen binnenland 781/2, bui tenland vastgestelden prijs. Poters uitslui tend binnenland 5,25,28 ct., Augurken kwaliteit A voor de Zouterij1 46, buiten land '45, kwaliteit B zouterij 32, buiten land 31, kwaliteit C zouterij geen afname, buitenland 22, kwaliteit D zouterij geen afname, buitenland 17, .Roode aalbessen binnenland 21—23,3, afbriek geen afna me, buitenland 25ct., alles per K.G. Donderdag 19 'Juli a.s. des namiddags groote .veiling van aardappelen voor bin nen- en buitenland. Telegrafisch Weer^rwiR Hf aar waarnemingen in tien morgen van 18 Juli medegedeeld daar kei Kon Ned Meteor. Tnetifunf Ie De Bilt. Hoogste barometerstand ongeveer 765 Zuid - Dui tsc blandlaagste 755.5 te Hemo sand. Verwachting tot den avond van 19 Juli Zwqkke tot matigen, Zuidelijke tot Wes telijken wind. Meest zwaarbewolkte lucht. Waarschijnlijk regen- of onweersbuien. Weinig verandering van temperatuur. Heden overleed zacht ea kalm, na een smartelijk doch geduldig lijden, tot ons aller diepe droefheid, mijne onvergetelijke Echtgenoöte en mijner kinderen zorgdragende Moeder, PlETERNELLA WISSE', in den ouderdom van 50 jaar en bijna 9 maanden. Allen die haar gekend hebben, zullen beseffen wat wij in haar verliezen. Geve de Heere ons ge nade om in zijn ondoorgrondelijken wil te berusten. JAN HUIJSMAN Az. en Kinderen. Grijpskerke, 17 Juli 1917. De ondergeieekenden betuigeD hier mede hunnen hartelijken dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling, ter gelegenheid van hun zilver huwelijks feest ontvangen. A GEELHOED. J. GEELHOED—Kole. Kramerspolder, St. Filipsland, 16-7-' 17. Voor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer SIMON OP 'T HOF, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie OP 'T HOF. Wemeldinge, 18 Juli 1917. Allen, die ons blijken van deelneming hebben betoond bij de ziekte en het overlijden van ouze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd-, en Grootmoeder JANNA FRANCKE, betuigen mij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, M. DEKKER. Goes, Juli 1917. Het Bestuur der Chr. School te Schoon- dijke, vraagt, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden een van Geref. bel., liefst met eenige erva ring. Aanv. sal. f600 met uitz op verh. Sollicitaties worden vóór 24 Juli e. k. ingewacht bij het Hoofd der School A. WISSE. De Antirevolutionaire Kiesvareeniging te Kamperland beveelt den kiezers met den meesten aandrang aan om op MAANDAG 23 JULI a. s. hun stem uit te brengen op haar candidaat Een man, dien zij met het meeste ver trouwen kan aanbevelen. HET BESTUUR. De ondergeteekende L. LOOIJ, maakt bij dezen het geachte publiek van Oudelandle en omstreken bekend, dat hij zich in voornoemde ge meente vestigt als SLAGER. Zich beleefd in ieders gunst aanbeve lend, zoowel in de gemeente als daar buiten, lioopt hij door een vlugge en nette bediening, zich ieders vertrouwen waardig te maken. iSKfiT" Op verlartgan der verkoopers zal de veiling van Vaste Goederen gelegen onder Meliskerke sn Grijps kerke, te houden op DINSDAG 24 JULI 1917 in de herberg van J. Harpe te Meiiskerke, geschieden zonder uitloving van premiën en wijnpenttingen. Notaris A. DE NEELING. VAN De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg, is voornemens in het openbaar te verkoopen op des middags 3 uur, in „De Kroon" te Wissenkerke, ten verzoeke van den heer C J. L0UWERSE: 4 46.00 H A. of iO Gem. 2II Roeden Tarwe, 6.42.13 H A. of 15 Gem. 123 Roeden Gerst, 6 74 35 H.A. of 16 Gem. 55 Roeden Haver, 2 81.55 H A. of 6 Gem 227 Roeden Erwten en 1.59.87 H.A. of 3 Gem. 251 Roeden Rogge, alles wassende op de Hofstede van den heer rekwirant, benevens van ongeveer 200 Boomen in denboom gaard van bedoelde hofstede. Gedrukte notities dezer verkooping zijn verkrijgbaar op de Hofstede in „De Kroon" en bij den Notaris. De Notaris PILAAR zal des namiddags te 2 uur te Nieuwedorp in de herberg bij A. Huige voor den heer N. A. REMIJPJ tegen contante betaling 1) L M II De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE, zal des namiddags te 2'/s uur, in de her berg „de Roode Leeuw", te Nieuw en St. Joosland, ten verzoeke van Mej. Wed. I. van Waarde en den heer Jan Baas, aldaar, wassende aldaar, in den Middelburgschen Polder, aan den Rijksweg en den Ouden Dijk. Alsmede ten verzoeke van dhr. JAN RE1JN0U0T Az.: aan den Molendijk, op de hoogte, en bij het Oude Dorp. Notitiën verkrijgbaar ten kantore van den Notaris en bij den oproeper Jacob Francke, te Nisuw- en St. Juoriand. Notaris VAN DER KLOES zal 's namiddags 12 uur te Ellewautsdijk, ten sterfhuize van Mej. de Wed. P. GEENSE, tegen contante betaling, in het de volgende als: Alles in den Noord Kraayertpolder. Onkosten 6'/a 0 o- groote en kleine Tafels, Waschtafel, mahoniehouten Linnenkast, eikenhouten secretaire, antieke Kast, Naaimachine, Statenbijbel, springveeren Matras, 3 Petroleumstellen, Kapstok, Schiilderijen, Matten, eenig ouderwetsch Porcelein, l Chineesch Koffiestel, diverse Stoven, Spekkïst, Wekker, diverse Stoélen, groote en kleine Lampen, Spiegels, Klok, 2 Bedden met toebehooren, 2 Kachels, Ledikant, Ganglamp, Kieeden, Tapijten, Gordijnen, Glas, Aardewerk, Emmers, Potten, Pannen enz. Dc Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene, zal op 's avonds 7 uur (nieuwe tijd) in het Café „Dorpzicht" te Colijnsplaat, voor dhrn. G. de Waard, J. de Looff en H. P. Boone 1 perceel puike Erwten voor dhr. G. de Waard 1 perceel Haver; 8 perceelen Tarwe; voor dhr. G. van den Berge 1 perceel Haver, voor mej. Wed. P. de Ragt: 1 perceel Zomergerst; 1 perceel Aardappelen voor dhr. J. de Looff 2 perceelen Aardappelen voor dhr. P- W. Heijboer: 1 perceel Bruine Boonen; 3 perceelerl Haver; 2 perceelen Aardappelen voor dhr. A. de Pree Az. 2 perceelen Zomergerst voor dhr. W. de Regt: 1 perceel Haver. Betaaldag l December 1917. Notitiën verkrijgbaar in gemeld Café en bij den Deurwaarder. De Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene, zal op 's avonds 7 uur (nieuwe tijd), inhetCaf „Pax Intrantibus" te Wissenkerke, voor dhr. C. Ketelaar 1 perceel Haver 3 perceelen Aardappelen; 1 oerceel Erwten f perceel Bruine Boonen voor dhr. J. Rrinhoudt Iz. 2 perceelen Erwten. Betaaldag 1 Maart 19 IS. Notitiën verkrijgbaar in gemeld Café en bij uen Deurwaarder. te koop, bij JOH. REIJNIERSE, 'tZaud bij Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3