Rechtszaken Kerknieuws. Binnenland. Uit -8 vincis. Onderwijs. Gemengd Nieuws Sport, bijzondere belangstellende bejaarde dame was geworden, bracht als eenig souve nir een koperen deurknop te voorschim. „Waar hebt U die veroverd?" vroeg ae dame. „O, die heb ik niet veroverd. Ik wilde op zekeren dag ergens in Frankrijk een cafétje binnengaan en had deze deur knop juist gepakt, toen een Duitsche gra naat me het heele cafétje uit de hand sloeg en daar bleef ik met die knop in de hand staan". VeeuitvoeT en v 1 eeschdistri- b u ti e. In verband met het bericht ip ons vorig no. over noodzakelijke vermindering van den vleeschstapel, schrijft de N. R. C.Hoeveel stuks vee er zullen moeten vallen, konden wij niet te weten komen, wel echter zal het aantal zoo' groot zijn, dat deze, nochtans onvermtjdelijken, maat regel niets minder is dan een zéér, zeer zware slag voor onzen veestapel, om niet te zeggen een ramp. Een slag, die in de eerste plaats vooral de kleine veehouderij treft. Veel kleine boeren, arbeiders .enz. had den voor den oorlog door vlijtr en spaar zaamheid zooveel oververdiend, dat zij geleidelijk een, twee koeien hadden kun nen aanschaffen. Voldoenden grond om die te laten weiden hadden zlij echter in de meeste gevallen niet en dus moes- tan zij dien bijihuren en zich goedkoop krachtvoeder verschaffen. Voor deze ca tegorie van veehouders het 'zijn er omstreeks 150.000 is het in' den I'aat- sten tijd reeds enorm moeilijk geweest hun vee aan het noodige voer. te helpen. Door verschillende omstandigheden is er geen uitzicht op, dat de toestand, eerlang beter wordt, integendeel, men heeft uit de officieele oorlogsberichten kunnen le- zien, dat de hooi-opbrengst van de eerste snede belangrijk lager is uitgevallen dan in andere jaren, wat de moeilijkheden nog verergert. Waar de zaken zoo staan, zal het noo- dig zijn, dat de veehouders vanl hun vee een gedeelte opofferen, zoodat b.v. die genen, welke drie koeien hebben, er een zullen moeten afstaan om 1,e slachten, aangezien het niet mogelijk zal wezen hun voor drie het noodige veevoeder te Verschaffen. i Dat er voor de meeste veehouders on der deze omstandigheden geen sprake zal zjjn van het maken van oorlogswinst, behoeven wij niet te zeggen. De meeste boeren zullen voor hun vee, dat voor binnenlandse}) gebruik bestemd wordt, slechts matige prijzen kunnen maken. Hoe de inkrimping van den veestapel overigens geregeld zial worden, s'taat nog te bezien; natuurlijk zal men allereerst trachten zoo veel mogelijk van het vleesch in het land te houden, bijv. door conserveering enz. Er zal echter allicht ook een gedeelte, dat niet goed te houden is, moeten wor den uitgevoerd. Dat er bij den uitvoer ook rekening gehouden moet worden met de beperkte verkeersmiddelen, spreekt vanzelf. Uitvoerverbod van roet Deze is verboden. Maximum-prijzen voor turf. De minister van landbouw heeft, onder intrekking van vroegere desbetreffende be schikkingen .maximumprijzen voor turf, vrij aan boord schip op de veenplaats, vastgesteld. Boter. Be minister van landbouw heeft be paald, dat gedurende de week van 15 22 dezer voor 25 pet. der boterpro- .ductie certificaten van uitvoer zullen wor den verleend en 75 pet. voor het bin- nenlandsch verbruik zal moeten worden beschikbaar gesteld, alsmede, dat de be wijzen van toelating tot uitvoer van bo ter afgegeven daar de Rijkscommissie van Toezicht op de Botervereeniging op grond van die certificaten zullen gelden tot Dinsdag 14 Aug. des voormiddags te 12 uur. Eieren. Be minister van landbouw heeft be paald, dat voor de dagen 1321 dezer voor iedere hoeveelheid van 100 volver- sche kipeieren, waarvoor consent tot uit voer wordt afgegeven, een hoeveelheid van 60 kipeieren beschikbaar moet wor den gesteld. Andere eiersoorten behoeven niet voor binnenlandsch verbruik beschikbaar te worden gesteld. De scheepvaart. De conferentie tusschen de ministers Rambonnet, Posthuma en Loudon met de vertegenwoordigers der Nederl. Ree- dersvereeniging betreffende de moeilijk heden, welke de Nederlandsche scheep vaart ondervindt had Zaterdag plaats. De besprekingen droegen een vertrouwelijk karakter. De vaargeul. Het bericht omtrent het uitvaren van de sleepbooten om de lichtschepen Zuid en Noord-Doggersbarik en Terschellinger- bank in te halen, is voorbarig, omtrent het binnenhalen van die lichtschepen is oog niets vastgesteld. Bedoelde sleepboo ten zijn alleen uitgezonden om, zoodra het noodzakelijk blijkt, de lichtschepen te kunnen binnenhalen. Onze schepen. De Times verneemt uit Ne»v York, dat de Nederlandsche gezant te Washington aan een verslaggever van de New-York Sun heeft gezegd, dat Nederland aan de entente schepen ten gebruike zou kun nen beschikbaar stellen in ruil roor een begunstigde behandeling van de zjjde van Amerika inzake voedingsmiddelen» Ook sport? In het weekblad ,.De Torens" staat, volgens de „N. R. C.", in een sport- nummer een hijna-kussend paartje, waar onder schalks gerijmd staat: Ditdames, hoeren is een sport. Die nooit genoeg beoefend wordt. René de Clercq. Deze groote Vlaamsche vaderlander en dichter heeft Donderdag te Antwerpen ge- Bproken. Wie hem te Goes in de socië teit destijds hoorde, zal zich onder an deren het volgende herinneren, dat hij, filijfeens een verslag in de „N. R. Ct.", ook te Antwerpen gesproken heeft, zij 'took met eenige wijziging naar tijd en plaats en omstandigheden En mijn gedachte gaat weer naar 't Noorden, naar 't gastvrije Nederland, waar mijn vrouw zit met kinderen, bran dend van ongeduld, tot ik haar ga halen om terug naar ons Vlaanderen te komen. En ik gedenk die donkere dagen van twee jaar geleden, toen ik ontslagen werd Uit mijn dienstMijn vrouw lag ziek, om ten tweeden male in een gesticht te Bussum geopereerd te worden, de kinde ren waren uitbesteedToen kwam die tijding.'t Was avond en 't regende, en door die somberheid, die ook in mijn hart was, ging ik naar mijn eenzaam huis met dat dreigement boven onze hoof den, dat het brood ons afgenomen zou worden En zie toen werd het me zoo warm van binnen enge weet het toch, dat een lied nooit gemaakt wordt (an ders noemt men het: maakwerk), maar wel, dat het geboren wordt, dat het groeit, dat het bestaat sinds God bestaat, en dat de liederen als vlinders in de zonne fladderen, en dat de gelukkige, die een van de vlinders kan vangen, een lied scheptZoo ving ik dan, op den weg naar mijn eenzaam huisje te Bus- sum, dat lied op, dat lied van verzet, „Tegen de Heeren van Havre, toen zij vergaten dat ook Vlaanderen in België lag". Wij houden van trukken noch tirelantijnen, Heeren van Havere, weef het goed! Wij zijn Germanen, geen Latijnen, Opene harten, zuiver bloed 1 Heb ik geen recht, ik heb geen land; Heb ik geen brood, ik heb geen schand; Vlaanderen, Vlaanderen, met hand en tand Sta ik recht voor u, Vecht voor ui Geen bondgenoot, geen band in 'tZuiden! Havere, Havere, 'tzal niet gaan Dat gij het Noorden uit zult luiden Om aan onze erve hand te slaan Heb ik geen recht, ik heb geen land; Heb ik geen brood, ik heb geen schand; Vlaanderen, Vlaanderen, met hand en tand Sta ik recht voor u, Vecht voor u! Zoo gij de meerderen doemt tot minderen, Zoo gij het brood uit hun monden rooft, Wijl gij het bloed eischt van hun kin deren, Kome dit bloed niet over uw hoofd! Heb ik geen recht, ik heb geen land; Heb ik geen brood, ik heb geen schand; Vlaanderen, Vlaanderen, met hand en tand Sta ik recht voor u, Vecht voor u! Weet de Koning, ónze Koning, Dat men zijn Volk tot slaven drilt? Vlaanderen wordt onz' eigen woning Of de Leeuw springt uit zijn schild! Heb ik geen recht, ik heb geen land; Ileb ik geen brood, ik heb geen schand; Vlaanderen, Vlaanderen, met hand en tand Sta ik recht voor u, Vecht voor ul Be verslaggever verhaalt dan: De duizenden toehoorders hebben hem een ovatie gebracht, die wellicht en liefst tot ver over de grenzen had kunnen ge hooid worden Zangers zongen, onder Jef van Hoofs jonge, zwierige, geestvolle leiding oude en nieuwe liederen, ook ten prachtige van hem zelf; een declamator, de 'heer Willem Benoy, droeg het geniaAe gedicht van Gezelle voor: Groeninge's grootheid. Een koor, flinke jonge vrouwen en man nen, de vastberadenheid op de door lij den en ontberen vermagerde gelaten, die toch, door de vlam der geestdrift ver licht, van zielegezondheid blonken, zong de Vlaamsche Leeuw en Groeninge, on middellijk door den volksdrom met over tuiging bijgestemd. Maar toen gebeulde iets prachtigs. De duizenden, die in Thalia bijeenwaren, lie pen uit: het was een legertje van warm voelende, geëlectriseerde menschen, en... die duizenden wisten zich te bedwingen. Ouder den blauwen nachthemel, in de door geen gaspit verlichte straten, liep de ontzaggelijke drom voort, enzweeg. Zij zwegen, en 't rumoer gonsde door de stille straten als 't gegons van een bijen korf. 'tGing door de Carnotstraat, langs het Statieplein, de Keyser-l&i over Tot, op de hoogte van de Kunstlei, de beweging ophield. Daar brak opeens de geestdrift uit: René de Clercq werd op de schouderen getild. Er werd gezongen: zij zullen hem niet temmen Bij koninklijk besluit is de heer D. de Graaf, te Goes, secretins van Kat- tendijke, benoemd tot burgemeester van Kattendijke. Bij kon. besluit aju benoemd tet: directeur van het "huis van bewaring te Assen P. Bosma, thans als zoodanig te Middelburg; «n to» directeur ran het huis van bewaring te Middelburg J. F. Visser, thans commies eerste rang in het huis van Dewaring 1e Arnhem. Bij de Vrijdag te Bruinisse gehou den herstemming voor een lid van den gemeenteraad werden uitgebracht 285 si. Hiervan verkreeg de heer M. Jumelet er 164 en de heer M. de Koning 116 st., zoodat eerstgenoemde herkozen werd. Er waren 5 stemmen van onwaarde. Ook de heer De Koning was aftredend. Middelburg. Vrijdag a.s., des avonds 8 uur wordt door het Middelburgse!) Mu ziekkorps een uitvoering gegeven op het Molenwater, In het clublokaal kwamen Zater dag, des avonds half acht, de padvin ders bijeen, om afscheid te nemen van Hopman Touburg, die zich te Rotterdam gaat vestigen. Toen de padvinders waren opgesteld kwam Hopman Touburg met zijn echtgenoote binnen en werd het groote isaluut gegeven. Hopman Ten Kate wensch- te den vertrekkenden Hopman geluk met zijn nieuwen werkkring en deed vooral uitkomen wat Hopman Touburg voor zijn jongens is geweest. Namens het '"bestuur en de padvinders bood hij Hopman Tou burg als souvenir 'n gouden ketting aan. De tweede vaandrig Frank en dhr. Jon ker brachten Touburg hulde voor wat hij als leider voor de padvinders is geweest. Hedenmorgen (Maandag) waren alle padvinders nun den trein om hun Hop man een vaarwel toe te roepen. Vlissingen. De vrijzinnig-democraten en sociaal-democraten alhier hebben voor de a.s. herstemming voor den gemeenteraad besloten elkaar te steunen. In het eerste district zullen de sociaal-democraten den heer Lindeijer, die in het derde district frftreedt en door pok in herstemming komt, terugtrekken en zullen de gezamenlijke can.dida.ten zijn dr. Sta verman, aftredend en v. Ni ftiik (beiden V.-D.) en Praag (S. D. A. P.) In het tweede district zul len de beide partijen eikaars candidates overnemen, namelijk v. Niftrik (V.-D.) en De Meij' (S. D. A. P.) In het derde district zal dr. Staverman (V.-D.), die in herstemming komt met Lindeijer (aftr. S. D. A. P.) zich terugtrekken. Aldus meldt de „N. Rott. Ct." Het kwaad is derhalve ten volle besloten. In I moet v. d. Putte; in II "'Huson en Manse er aan. Het zal ons benieuwen of de Vlissingsche kiezers met de uitwer ping van deze drie uitnemende vertegen- wooruigers genoegen zullen nemen. lerseke. De uilslag van de herstemming twee vacatures gemeenteraad was als volgt: Uitgebracht 521. Van onwaarde 7. P. de Koeijer 154 st., J. Kramer 259 st., P. J. Poleij 281 st., Jac. van Sprundel 191 st., zoodat gekozen zijn de heeren J. Kramer en P. J. Poleij. Zaterdag zijn hier twee visschers- booten met steenkolen in beslag genomen door den kommies. Tevens is proces-ver baal opgemaakt tegen de schippers we gens varen met steenkolen zonder ver gunning van den territorialen bevelheb ber in Zeeland. Krabbendijke. Bij de stemming voor den gemeenteraad met dezelfde candidaten als op 4 Juli kwamen op 14 Juli 401 van de 416 kiezers op, dus 15 meer dan de vorige maal. 11 biljetten waren van onwaarde. J. P. Krijger kreeg 181, M. Smallegange 193, Jac. "Welleman 193 en A. Weststrate 196 stemmen. De vorige inaal waren deze getallen 182, 182, 188 en 188. Daar Welleman ouder is dan Smallegange zijn Weststrate en Welle man gekozen verklaard. Tholen, Herstemming gemeenteraadsver kiezing op Zaterdag j.l. Aantal kiezers 650. Opgekomen 482. Van onwaarde 12. Jhr. Van Vredenburch, p.ftr. lib. 274 st^ W. Moelker, aftr. lib. 195 st. Gekozen Van Vredenburch. De anti-rev. winnen bij deze verkiezing één zetel. Domburg. Zaterdagmorgen hield de ge meenteraad alhier een openbare vergade ring, waarin P. Francke Sr. afwezig was. Allereerst werd door den burgemeester de nieuw gekozen raadsleden, zijnde de heeren J. Scheele en J. de Visser Sz. gelukgewenscht met hunne herbenoeming. Daarna besloot de raad, nadat door dhr. J. de Visser werd opgemerkt hiervan niet veel resultaat te verwachten, een mini- max-apparaat aan te schaffen, zulks ter voorkoming van brand. Betreffende een adres tot verhooging der onderwijzers- jaarwedde, waarvan dienaangaande van B. en W. een voorstel uitging om geen verhooging te geven, staakten de stem men. Op een adres van M. Meijer en meer anderen, allen vaders van leerlingen der bijz. school, verzoekende den Raad een subsidie te verleenen tot het maken van een schoolreisje met de kinderen. Met algenxeene stemmen besloot men oen be drag van f 30 te verleenen. Nog was een verzoek ingekomen van de vereeniging tot bevordering der be langen van de badplaats Domburg, be treffende het verharden van de zijkanten van de Badstraat. Dit adres werd in han den gesteld van B. en W. Vervolgens werden de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden onder zocht en tot hunne toelating besloten. Naar aanleiding van een schrijven had den besprekingen plaats over het verza melen van vuil op particulier terrein, niet gelegen aan den openbaren weg, doe lende de mestvaalt in de omgeving van „Klein Duinoord", De raad kon met het oog op de vele moeielijkloedjeii hieraan verbonden niet tot wijziging der politie verordening overgaan. Geklaagd werd over het niet afwerken der wegen. Nog steeds moet de straatmaker eenige gedeelten op nieuw beklinkeren. Aangedrongen werd Geldof aan te zeggen dit zoo spoedig mogelijk te doen. Bij de rondvraag werd door den heer P. van Sluijs in ernstige overweging ge geven stappen te doen voor een grens regeling der gemeenten Domburg en Oost- kapelle. Zulks wérd door hem besproken met het ooi;, dat vele gegoeden genood zaakt worden buiten de gemeente te wo nen. Hij heeft speciaal het oog op het villa-park. De bewoners daarvan zijn vrij de voor Domburg onmisbare belasting penningen te betalen, terwijl uit de ge meentekas ook in de toekomst voor de badgasten groote offers worden gevergd. Enkele minuten gaans buiten de kom houdt het grondgebied van Domburg op. De voorzitter zegt een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid hiervan. Koudekerke. De inzameling ten behoeve van de geestelijke bearbeiding der mi litairen, de vorige week doorheen 10- tal jonge dochters alhier gehouden, heeft, opgebracht de som van f 123.011/3. Den milden gevers hartelijk dank! De jonge dames voor dezen succesvollen arbeid hulde 1 Kantongerecht te Goes. Dooi' den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding leerplicht wet E. M., lerseke, J. de W., Goes, f 1 b. s. 1 d. h.; J. F. d. C., Goes, W. S., Kloetinge, f2 b. s. 2 d. h.; 3é her haling: A. F., Kloetinge, f 10 b. s. 10 d. h. zich met wildstrikken in het veld be vinden: A. Q., Hansweerd, f2 b. s. 2 d. h., A. v. B. Jzn., aldaar, terug aan ouders wildstrikken verbeurd verklaard; in Juni zoeken naar eieren van water wild: M. J. W., te Ellewoutsdijk, 'f2 b. s. 1 w. tuchtsch.zoeken naar eieren van wildJ. de J. Bz., Kapelle, f2 b. s. 2 d. h.; in Juni loopen over weiland: C. S., Goes, f2 b. s. 2 d. h.alsvoren en vervoeren van eieren van wild: D. B„ Goes, 2 maal if 1 b. s. 2 maal 1 d. h. visschen zonder vergunningC. G. B., Krabbendijke, f2 b. s. 2 d. h.; hengelen met aas anders dan kunstvlieg: G. v. P., Hansweerd, f 1 b. s. 1 d. h.; ver- wékken van nachtelijk rumoer: D. M. S., P. Bv Azn., J. V. Azn., L. M. te Colijns- plaat, ieder f3 b. s. 3 d. h.een dier op noodeloos pijnlijke wijze vervoeren: C. d. V., J^erseke, f 10 b. s. 10 d. h.; loopen over bezaaiden grond: J. B. K., Ossendrecht, f2 b. s. 2 d. h.; H. S., Hansweerd, terug aan ouders, G. v. P., aldaar, f 2 b. s. 2 d. h.rooken in „niet rooken" spoorwegafdeelingF. H. B., Scheemda, H. v. B., Middelburg, f2 b. s. 2 d. h.Overtreding trekhondenwet C. y. B., Goes, f 1 b. s. 1 d. h.rijden met gekoppelde voertuigen: J. v. W., Wolfertsdijk, f2 b. s. 2 d. h.; in verbo den tijd Schelde bevaren: W. d. M., Ril- land-Bath, M. d. M., Woensdrecht, C. d. M., F. v. L., Ossendrecht, f 10 b. s. 10 d. h.overtreding brandweerverordening: A. C. Z., Krabbendijke, f2 b. s. 2 d. h.; op straat om geld spelen: G. M., Bieze- linge, p. v. iH., H. Z., aldaar, C. v. d. V., Schore, ieder f2 b. s. 2 d. h. j op één persoonsrijwiel twee personen ver voeren: p. v. d. y., I. F., Wolphaarts- dijk, ieder f 1 Ta. s. 1 d. h.; 's avonds rijden zonder licht: L. M., Heinkenszand, f 1 b. s. 1 d. h.avonds fietsen met lantaarn met gekleurde zijglazenJ. v. d. L., Hoedekenskerke, J. \V. Dzn., C. v. I., Kruiningen, A. v. D., Kloetinge, J. v. W., Kapelle, J. N., Biezelinge, P. J. R. te 'sH. Hendrikskinderen, allen f 1 b. s. 1 d. h.; 's avonds fietsen zonder lantaarn: C. M., Schore, A. v. d. V., 'sGravenpolder, P. K., C. P., Wolphaarts- dijk, f2 b. s. 1 w. tuchtsch., A. P. K., J. W., A. H., Wolphaartsdijk, M'. Z., Waar de, A. H., Heinkenszand, A. d. L., Wilhel- minadorp, S. M„ A. S., Kapelle, C. S., Kattendijke, P. P., Schore, M. B., Co- lijnsplaat, J. S., Arendskerke, H» R., 's- Heerenhoek, ieder f2 b. s. 2 d. h.schel de bevisschen zonder consent: J. M. Pzru, A. 'M. S., lerseke, beiden terug aan de ouders; dronkenschap: L. R., Qoes, D. K., Huizen, F. M., Kwadendammo, J. M. L„ Schore, A. K., lerseke,- M. K., lerseke (2 maal), allen f2 b. s. 2 d. h., K. N., Bergen op Zoom, f3 b. s. 3 d. h., F. v. B., Heinkenszand, f5 h. s. 5 d. h. Het Haagsche Gerechtshof behan delde de zaak van Th. M., koopman, te Vlissingen, deze was door de rechtbank te Middelburg wegens heling veroordeeld tot een gevangenisstraf van I1/2 jaar. Het vonnis werd bevestigd, de straf ver minderd tot 1 jaar, onder aftrek van 6 maanden voorarrest. Het Hoog Militair Gerechtshof be handelde weder de strafzaak tegen jhr. S. H. H. N., oud 21 jaar, geboren te Middelburg, reserve 2e luitenant der in fanterie, die door den krijgsraad te 's-Her- togenbosch was vrijgesproken van het op 29 Aug. 1916 te Mook als commandant der wachten een -visitatie doende, een soldaat, die als arrestant ontvluchtte met zijn rijksrevolver dood te schieten. Kapt. C. A. v. T., gamizoens-comman- dant te Nijmegen, zrjfn chef, legde ver klaringen af waarbij hij het schieten door jhr. N. als noodzakelijk schetste wegens den verkeerden geest 'twas ker mis! die den soldaat, en zulks in t bijzijn van 't publiek, tegen den comman dant bezielde. De advocaat-fiscaal handhaafde zijn conclusie tot schuldigverklaring, en ver oordeeling tot zes maanden gevangenis straf. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Knollendam en te Brielseh Nieuwland, J. D. v. d. Veen, cand. te Winschoten, die voor Sybeearspel heeft bedankt. Geref. Kerken. Tweetal te Koudekerke a. d. Rijn, R. H. K. Hummelen te Heerenveen en :P. Nomes te Fijnaart. Beroepen te Willemstad, D. J, Couvee, cand. te Rotterdam. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Apeldoorn, door J. D. Barth te Harderwijk. Te 's-Gravenhage slaagde voor het notarieel staatsexamen, le gedeelte. iïe heer L. J. Ilioolen van Middelburg. Het einddiploma voor den tweeajri- gen cursus am de „De RuijlerschooF' te Vlissingen benevens het voorloopig di ploma voor radiolelegTafist werd uitge reikt aan G. H. Visser, na, met zeer goe den uitslag examen te hebben afgelegd» Aan het overgangsexamen van het eer ste naar hettweede cursusjaar hebben voldaan: G. Hupkes, F. J. de Jonge, V. N. M. Keunen. G. J. Koppies, T. J. Pau- liissen en J. C. Lindenberg. (M. C.) Aan de kweekschool voor bewaar- schoolonderwijs te Leiden zijn bij het examen voor de hoofdacte voor "hel be- waarschoolonderwijs o.a. geslaagd de dames: II. M. Kloppers en J. M. Klop pers, beiden te Vlissingen, M. Jasperse en A. C. B. Beenakker, beiden te Lei den; en A. P. de Vroom, Middelburg.. Toegelaten tot 'de le klasse der R. H. B. S. te Bergen op Zoom L. van Hootegem te Hansweerd, L. Hanse te Oud-Vossemeer, J. Mol en W. v. d. Velde te .Tholen. Bevorderd van de le naar de 2e: M. Rrjk en J. Groenewege. Van de 2e naar de 3e: G. Ampt, A. Koopman, J. Lobbe- zoo, G. v. Nieuwenhuijze, J. Sandee, E. Baerends, A. v. Nieuwenhuijzen, Ph. v. d. Velde. Van de 3e naar de 4e: M. Kole, Chr. de Koster, C. Lindenberg, 0. Noske, C. Bom, A. Cense en C. v. dj. Velde. Van de 4e naar de 5e: J. van Eldik, A. Adam, J. v. d. Velde, A. Wa- gemaker en C. de Koster. Aan da universiteit te Utrecht slaag de voor het candidaats1 rechten de héér M. de Mol. Aan de RijksVeeartsenijschool te Utrecht is bevorderd van de 3e naai- de 4e klasse, J. Lako van Sluis. Op het eindexamen aan de Middelbare ïochni- sche School' te Dordrecht is het diplo ma voor electrotechniek uitgereikt aan T. -C. de Jager te Waarde; en voor scheepsbouwkunde am C. Lodder te Vlis singen. Geslaagd te Breda voor de hoofd acte de heer A. P. Steketee te Middel burg. En te Amsterdam voor het exa men apothekers-assistent de heer J. L. Sutherland te Middelburg en J. F, Tierie aldaar. Ongelukken. Van een platform, gelegen ter hoogte van de tweede verdie ping van een huis te Rotterdam, is in den afgeloopen nacht een werkman op een aangrenzend erf gevallen. In bewus- teJoozen tofestand is de man, die aan het hoofd gewond en inwendig gekwetst is, naar zijn huis gebracht, en aldaar overleden. Vrijdagmorgen is bij een bloemist le Stratum inbraak gepleegd. Toen de zoon des huizes op) het gerucht naar beneden ging, werd hem met een mes een levensgevaarlijke wond in de horst toegebracht. Twee soldaten /lie bij den bloemist ingekwartierd waren, slaag den er in den inbreker te overweldigen' en hem aan de politie over te leveren. Te Lonneker heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan bjf een 19- jarige fabriekarbcidster, die gisteren aan de gevolgen hiervan is overleden. Te Osterfelde, in Oldenburg, heeft de Bel gische krijgsgevangene Konstant Opde- beck, die er bij een landbouwer werk verrichtte, een vezenjarige jongen, die in het bosch aardbeien zocht, gedood. De dader is gevlucht wellicht naar de Nederlandsche grens. Eén stem. Te Nieuwerkerk a.d» IJsel is tot lid van den raad gekozen, P. Kapteijn (a.) met 123 tegen 122 op H. de Bruijn (c.h. aftr.) Te Wageningen is bij den student v. d. B. een jjzeren geldkistje, inhou dende f 280, de kas van het maandblad Ceres gestolen. Korfballen. Goes. Jn de eindmatch der seriowed strijden .Zaterdag gespeeld, heeft 11. H. D. voor een verrassing gezorgd, door met 2—1 van Volharding te verliezen. De ler- sekenaars hebben daarmede de eerste prijs .behaald, terwijl H. 'H. D. zich met een 2e moest tevreden stellen. In deze finale, waarbij Volharding met 1 inval ler in 'Iveld kwam, moest één hunner spelers .jvegens een knie-ongeval uitval len. Naar onze meoning geven de cijfers 21 niet de verhouding van het speJ van beid© clubs weer en gelijk spel zo» ons beter toegeleken hebben. lerseke ie evenwel jn deze seriewedstrijdon keurig, voor (J®11 dag gekomen. Na de wedstrijd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2