Tslepranmen. üit de Provincie, Kerknieuws. Onderwijs» Rechtszaken Gamenyd Nieuws Laatste Berichten. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. ïtektbsrichten. A artf ap pefe n. De opperbevelhebber heeft bepaald, dat voor het leger de benoodigde aardappe len, voorloopig plaatselijk kunnen wor den aangekocht, met inachtneming van den vastgestelden of nader vast te stel len maximum prijs. Deze prijs is voor het leger tot nader bericht, vastgesteld op f9 per 100 K.G. Verschenen is het Jaarverslag over 1916 van het Bureau van Advies „voor den Tl andek irij ve id en en industrieelen middenstand 'an Zeelanti, gevestigd te Middelburg. De in het jaar 1916 gegeven adviezen kunnen worden verdeeld in de navolgende rubrieken Boekhoudkundig gebied, 6 adv., Juri disch gebied, 3 adv., Fiscaal gebied, 6 adv., Requesten militaire verloven, 3 adv., Information betreffende personen en zaken, 3 adv.. Personeel betreffende, 1 adv., Algemeen liandelsgebied 28 adv. Een nieuwe brandstof. Het afval van vlas, leeraren genoemd, dat vroe ger totaal geen waarde had, is plotseling een waardevol artikel geworden nu blijkt, dat het als brandstof geschikt is. De vlashandelaren in Zeeuwsc-h-Vlaanderen maakten in het begin van de vorige week f 13 tot f14 per 1000 K.G. en aan het einde der week was de prijs reeds tot f30 gestegen. Velen hebben groote voor raden van dit artikel liggen en 'hebben dus e,en aardig buitenkansje. Goes. Steenkolen-voorziening. De heer I. D. Fransen van de Putte, wethouder dezer gemeente, verdedigt in een ingezonden stuk in de „Goesche Cou rant" den aankoop van steenkolen buiten de distributie om. „Naarmate meer voorraden worden ge maakt huiten de beperkte regeeriiigsko»- len, schrijft hij, kan van deze meer te verdoelen overblijven voor de anderen. „Met ijeze opvatting ben ik in goed gezelschap bij den Minister van Landr bouw, waar deze in zijn circulaire over Brandhout, waarmede steenkolen toch zeker wel vergeleken mogen worden, neer schrijft: „Het is dus begrijpelijk, dat de meergegoeden zich van hout voorzien en dit is ook niet in strijd met hel. belang eener goede brandstoffenvoorziening in het algemeen, veeleer wordt de taak van de Rijkskolendistributie daardoor ver licht". Aan het onderschrift van de redactie van genoemd blad ontleeuen we de vol gende zinnen Hoe is het mogelijk, dat een wethouder van Goes en tijdelijk voorzitter van de brandstoffe ncommissie, een man dus, die alles moest aanwenden wat in zijn macht is om het opvolgen der regeeringsmaat- regelen zoo volkomen mogelijk te doen geschieden, thans openlijk een smokkel handel in bescherming neemit, die recht streeks tegen de voorschriften onzer re geering indruischt. Gok wij zijn, gelukkig, in goed gezel schap. Toen wij op 12 Juni j.l. een hoofd artikel over „Steenkolen buiten de dis tributie" schreven, en er op wezen, dat de ongeoorloofde smokkelhandel het volk opruide en tot ernstige en rechtmatige ontevredenheid opwekte hebben aan stonds de voornaamste Zeeuwsche bla den de hoofdpunten van ons artikel over genomen en er hun warme ingenomen heid. mede betuigd. Sindsdien is de toestand veel verbe terd. De "burgemeesters van Wemeldinge en Schore zijn tot inbeslagneming der smokkelwaar overgegaan en zooals een bericht aan de „Middelburgsche Courant" luidde, zijn de smokkelaars thans reeds gedwongen de kolenschepen op de Oos- ter-ScheMe tegemoet te varen, omi de kolen te Kattendijke aan waj te kunnen brengen. Nogmaals vragen wij ons met verbazing af; of het een wethouder van Goes „en tijdelijk voorzitter der brandstoffencom- missie past, dezen smokkelhandel te ver dedigen. Is het den inzender onbekend, dat de vorige maand bij het gemeentebestuur van Goes een schrijven van den minister van Landbouw is ingekomen, waarin de bur gemeester gemachtigd werd, op de hier binnenkomende voorraden, ten behoeve der distributie, beslag te leggen? Hoe kan de heer Fransen van de Putte den smokkelhandel in steenkolen in be scherming nemen, waai- de minister zoo duidpiijk getoond heeft daaraan een einde te willen maken door machtiging te ver- leenen aan de burgemeesters om die ko len in beslag te nemen! Zekere J. Schr., werkzaam aan de in aanbouw zijndo Appelstroopfahriek en -drogerij, had het ongeluk van een der ketels af te vallen. Hij kwam met het achterhoofd op den grond terecht, en be kwam een ernstige hoofdwonde. Hij werd aanstonds naar dr. Coenen geleid., die de bloedige wond heeft verbonden. De toestand van den jongeman is bevredi gend. lerseke Bij de stemming'voor den ge meenteraad verkreeg de heer I. Willem- sen niet 368, maar 308 stemmen. Driewegen. Zaterdag vergaderde de Raad, present 6 leden, afwezig W. Nieu- wenhuize. Op een adres van het Ptoy. Salaris Comité in Zeeland tot verhoo ging van de jaarwedden der onderwijr zers, werd afwijzend beschikt. Aan de Ambachtsschool te Goes werd. eene jaarl. bijdrage van f 10 toegestaan. Vopr een wijkzuster voor de gemeente Ovezand, Driewegen en. Oudelande werd eene jaarl. bijdrage van f 25 verleend. Afschrijving .werd verleend van hondenbelasting en hoofdei, omslag over 1917. Tot .toelating der herkozen leden van den raad. C. do Jager, C. Vaas en Joh. v. Oosten, weid besloten. De gemeenterekening over 1916 werd voorloopig vastgesteld met f 15524,89V2 in ontvang, f 15404.84 in uitgaaf en f 120.05Va goed slot. Voor ver betering der dorpsstraat werl eene geld- leening aangegaan van f 560. Het loon der wegwerkers wérd geregeld als volgt: van 1 Maart1 Noveihber f 1.75 per dag en overigens f 1.25 per dag. Serooskerke. (W.) Gisternamiddag hield de gemeenteraad eene openbare zitting, die door 6 léden werd bijgewoond. Dhr. Sinioti.se was met kennisgeving afwezig. Op verzoek werd eetrvol ontslag verleend aan dhr. J. Louwerse als gemeenteontvan ger, en aan dlu\ G. Kesteloo als ge- meentebode. Dhr. C. Geldof te Oostka- polle is benoemd tot tijdelijk ontvanger em weid «als zoodanig beëadigd. Door Ged. Staten is goedgekeurd ©ene wijzi ging in de begrooting over '1917. St- Maartensdijk. Aan J. v. Nieuwem- huijze, marktmeester, alhier, is een pen sioen van f 22.verleend. Stavenisse. De heer II. J. Dorst, die i.l. Vrjjdag herkozen werd tot lid van den gemeenteraad, heeft reeds 'Zaterdag zijn ontslag ingediend. Naar verluidt, moet dit besluit 'in .verhand staan met omstandigheden, die tot schorsing der hier bestaande Veilingsvereeniging aanleiding hebben gegeven. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rekken. A. Adriani te Se rooskerke (Sell.)te Zuid-Scharwoude, J. N. Drost, cand. Ü.-l. pred. te Arn hem. Aangenomen naar Eextadoor U. P. Ok- ken te Kolham; naar BeetsterzWaag (toez.) door IJ. B. Kalma te Oudshoorn. Geref. Kerken. Drietal te 's Gravenland C. J. de Kruij- ter te Oostkapelle, E. J. v. Voorst te Driewegen en G. J. Wjssink te Vorden. Beroepen te Delftshaven A. Rolloos te Venendaal. Bedankt voor Hendrik Ido Ambacht, door A. M. Boeijinga te Koog-Zaandijk. Op advies van de predikanten heeft de kerkeraad der Geref. Kerk van 's-Gravenhage besloten zich met het ant woord van den kerkeraad van Middelburg, in zake het optreden van ds. Netelen bos in de Ned. Herv. Kerk 'te s-Gra venhage te vereenigen. Op de aan'beveling voor leeraar in het Engelsch aan het gymnasium te Apel doorn komt voor F. J. Hopman te Ter- neuzen. 1 A r r ,-R echtbank te Middelburg. Heden. Dinsdag deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij zijn veroordeeld wegens djefslal: F. J. K., 13 j., zonder beroep, Neuzen, tot f 10 b. s. 3 w. tucht school, en W. C. B„ 18 j., voddenfcoop- j man, Goes, tot 3 m. voorw. gev.straf met een proeftijd van 3 jaar; overtre ding distributiewet: K. J. V. H„ 47 j., winkelier, Middelburg, tot f 25 b. s. '25 d. h., en A. V. 29 j., ijzerhandelaar, Middelburg, tot f10 b. s. 10 d. h.; ver duistering: J :v. 0. 26 j., dijkwerker, Goes, tot 6 m. gev.straf; overtreding der leerplichtwet: J. N., 48 j., werkman, We meldinge, J. B. d. K. 39 j., en S. H. 47 j., werklieden, Goes, en J. d. G. 55 j., veld ar be id er, Hoedekenskerke, allen tot f 10 b. s. 10 d. h„ met vernietiging der vonnissen in eersten aanlegt poging tot verboden uitvoer, verboden vervoer en nederlage: W. d. M., 53 j., Rilland-Bath, gedetineerd te Middelburg, tot 4 w. gev. straf, met aftrek voor-arrest; J. Th., 33 j., Sas van Geait. tot f 15 b. s. 15 d. h.; A. K., 47 j., Wemeldinge, en G. K. H. B. 46 j., G. J. O.. 42 j„ P. Bt 37 j., A. T„ 32 j,, R. v. d. B.., 20 j„ en W. B., 35 j., allen zonder bekende woon plaats, allen tot f10 b. s. 10 d. h.; A. K., 32 j., Dordrecht!, en A. v. d. P., 43 j., zonder bekende woonplaats, bei den tot f5 b. si. 5 d. h. eu J. M. v. W. 23 j., en L. d. ML, 29 beiden SaS van Gent, beiden tot f3 b. s. 3 d. h. Ontslagen van rechtsvervolging: A. L. 38 j., machinist, en H. d. R;> 35 j. werk man, beiden Bergen op Zoom, gedeti neerd te Middelburg, beklaagd 'van ver boden terugkeer in beziet gebied, en 'S. A. N., 27 j., zonder bekende woonplaats, bejklaagd van poging tot verboden uit voer. Vrijgesproken: G. d. W. 53 j., Com missionair, Colijnsplaat, beklaagd van dierenmishandelingA. v. B., 49 j., dijk werker, Westkapellé, beklaagd van dief stal; H. G. '20 j., bakkersknecht, Vlis- singen, beklaagd van overtreding distri butiewet en G. C. B., 17 j., Kruiningen, en D. D'h., 37 j„ Westdorpe, beklaagd van poging tot verboden uitvoer. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak was heden die tegen de drie gedetineerden A. v. M., C. de V., A. P. uit Koewacht, die bekenden, dat zij gepoogd hebben kaarsen, enz. uit te voeren. De eiseh luidde voor ie Ier dezer jonge mannen, met aftrek van het voorarrest. Vervolgens stond terecht D. B. uit Zuid- dorpe, thans gedetineerd, verdacht van poging tot uitvoer van kaas. De eisch luidde zes weken gev.straf. Ook A. P. uit Rotterdam stond terecht wegens poging tot uitvoer en wel van plantenvet mei een schip langs "Hans- weert. De eisch luidde zes weken met. aftrek verbeurdverklaring vet en terug gave van het schip. Wegens verduistering van een rijwiel, toebehoorende aan den rijwielhandelaar A. Rotting, stond terecht J. M. uit Vlis- singen. Beklaagde bekende lie fiets voor i'13 te hebben verkocht aan J. Wilmes. De eisch luidde een voorwaar lelijke ge vangenisstraf van drie maanden met drie jaar proeftijd en ixdaljng van f35 scha devergoeding aan A. Botting binnen een jaar tijds Als nu stond terecht F. H. J. G.. uit Middelburg, beklaagd van het toebren gen van een trap aan den reserve con ducteur der electrische tram J. Bliek. Beklaagde zeide wel getracht te hebben zich te verdedigen tegen den conduc teur. die hem tegenhield; maar niet te hebben getrapt. De eisch luidde 15 of 10 dagen hechtenis. Een tweede' tramzaakje was, dat te gen A. v. 'S. uit Souburg, die onder Vlissingen den conducteur C. Alewijnse mishandelde, die hem uit de tram ver wijderde. De eisch l'uidde bij verstek li) of 20 dagen Wegens mishandeling van J. Lisseveld' en bovendien vernieling van een stool' van bekt., luidde de eisch tegen J. v. O. uit Goes, f15 of 30 dagen. Wegens mishandeling van C. L. Boon, luidde de eiseh legen J. W. uit lerseke hij verstek f20 of 30 dagen. Niet verschenen was E. P., vrouw Van W. H., wonende op 't Zand, die op 16 Mei op den Breeweg tegen E. Wouters© aan duwde, en een mandje met eiers boter en leverworst van getuige weg wierp, waardoor de eiers braken en 'de boter bevuild werd. De eisch luidde f 10 of 20 dagen hech tenis. Wegens diefstal van een zeil, stond terecht A. A., uit Vlissingen. Beklaagde bekende, de eisch luidde 3 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd. Wegens diefstal van koper uit de bier brouwerij de Meiboom, waar "hij remets bijna 20 jaar werkzaam was, werd te gen S. v. K., uit Vlissingen, 2 maan den voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd gevorderd. Alsnu stond terecht J. W., koopman te Schore, beklaagd van beleediging van den jachtopziener W. de Bakker, door op 4 Juni in de wachtkamer van het kantongerecht te Goes, in het. bijzijn van verschillende personen, te zeggen„ik moet voorkomen voor eendeieren zoeken, ik ben gepakt door een oplichter, ik durf man en paard te noemen, dat is Willem de Bakker, van Schore, dat is G. V. D. een oplichter, die loopt met f 15000 van een ander in zijn zak". Deze laatste woorden ontkende be klaagde. De onbezoldigd rijksveldwachter P. Ge luk uit Nissfe was echter in de wacht kamer en had de woorden goed gehoord. De eisch luidde £20 of 30 dagen. Wegens beleediging van een andere vrouw, door haar diefstal van kousen uit een kraam op de markt te verwijten, luidde de eisch tegen S. W„ vrouw J. P., f 7 of 14 dagen. Wegens diefstal van een bedrag van f 1.80, toebehoorende aan M. P. van Splunder, die reeds meermalen geld ver mistte, werd tegen M. P. F. te Kamper land, f 15 of 30 dagen gevorderd. Tegen T. V., zonder bekende woon plaats, die zich op 23 Mei verzette te gen de beide inspecteurs van politie te Middelburg, luidde de eisch bij verstek 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak in alle zaken 17 Juli. Woningnood. In tal van plaat sen, vooral in het Oosten der provincie Groningen, heerscht woningnood. Vele gezinnen hebben hun huishouding opgebroken, wonen met anderen samen, of als de man gemobiliseerd is, zijn naai- elders verhuisd. Allerlei wordt voor woning gebruikt. Op de' begraafplaats de Nieuw-Beerta huist in deziekenbarak sedert ge- ruimen tijd een gezan, dat anders geen woning had! De moord te Dordrecht. Do 15-jarige Amsterdamse he schippersknecht P. V. heeft bij een verhoor, hem afgeno men aan boord van het'ledig in da Wol- wevershaven te Dordrecht teruggekeerde tjalkschip „Twee Gebroeders" bekend, den moord op schipper G. Vos gepleegd te hebben, lie misdaad is door hemi ge heel alleen begaan, uit zucht tot dief stal. Een te Rotterdam als verdacht van medeplichtigheid aangehouden persoon is na die bekentenis in vrijheid gesteld. (Tel.) Brand. Zondagmiddag brandde de oenige glashut, die nog op de Glasfa briek „De Schie" te Schiedam yi wer king was, geheel uit. Door het gebrek arm steenkolen werd in deze hut de ver hitting aangebracht met learolie. Vermoe delijk door een lek aan de toevoerbuis is olie op den oven neergekomen, waar door ze vlam vatte en daardoor ook het reservoir in brand «tak. In een oogwenk stond de geheel© hut in vlammen en stegen reusachtige zwarte rookkolommen de lucht in. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, moest evenwel lijdelijk toezien, daar tegen deze gloeiende vlammenmassa niets kon uitgericht worden. Re 11 e t j es t e R011 erd am. Gis ternacht heeft in de buurt van den Schie- damschen dijk te Rotterdam een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij de po litie niet idleen gebruik moest maken van sabel en stok, doch ook verplicht werd eenige schoten in de lucht te los sen. (Jet gevecht was ontstaan tusschen een groot aantal personen onderling, die, toen de politie tusschenbeide tral, zich tegen dqze keerde. Verscheidene perso nen bekwamen In hle verwondingen. De biggen verdronken. Tee kenend voor den hui.Jigen toestand is ze- ter .wed tiet volgendeEen veehouder in het gehucht Veenhuizen (N.H.J, die 13 biggen kreeg bij een moeder-varken, verdronk ze, omdat hij gebrek had aan voeder. - Bosch brand. Te Borne zijn in den nacht van Zaterdag op Zon-dag door onbekende oorzaak eenige hectaren den- nebosch afgebrand, het z.g. Kerkebosch, toebehoorende 'aan de Net. Herv. Gem. Politieke crisis in Duitschland. I KEULEN, 9 Juli. De Berlijnsche cor respondent van de „Kolnische Yolkszei- tung" telegrafeert: Hedenavond zullen in den Kroonraad gewichtige besluiten val len. V erscheidene Pruisische .ministers, waaronder - jammer genoeg de beste krachten zullen hun ontslag nemen, om dat zij niet willen medewerken aan de uitvoering van de thans definitief gediine eonsessies, die slechts het gevolg zijn dwang en druk. Behalve de benoeming van parlemen taire staatssecretarissen zal in Pruisen reeds dezer dagen de beslissing over het. kiesrechtontwerp, dat met geringe beper king Pruisen het algemeen en gelijke kies recht zaJ brengen, vallen. Verder zullen de conservatieve ministère in Pruisen door liberale ministers worden vervangen. In zonderheid zullen de ministers van Eere- dienst en van Binnenlandsche Zaken door mannen van links vervangen worden. Wanneer Bethmann Heilweg ook door nieuwe toezeggingen en door het prijs geven van zijne medewerkers Helfferich en Zimmermann, hetgeen reeds in de Hoofdcommissie van den Rijksdag is ge schied en door het ontslag van vijf mi nisters in Pruisen, dat heden zal plaats vinden, zijn positie heeft versterkt, dan zal hef toch nauwelijks nog déze kan selier izijn, die den vrede zal sluiten. Het (Woord. „Fiasco-politiek" is meer dan eens gedurende deze dagen op de huidige regeering toegepast. De firma is gecompromitteerd. BERLIJN, 9 Juli. Gedurende de maand Juni zijn millioen ton tot zinken ge bracht. BERLIJN, 9 Juli. De nationaal-liberale fractie heeft heden een afwijzende hou ding ingenomen tegenover het ontwerp der resolutie over de oorlogsdoeleinden en de vredeswenschen. BERLIJN, 9 Juli. Onder leiding vanl den Keizer is hedennamiddag in het Pa leis van den Rijkskanselier een Kroon raad gehouden, waaraan behalve de Prui sische staatsministers ook de staats secretarissen dei- Rijksministeries deel namen. BERLIJN, 10 Juli. De Kroonraad duurde tot 's avonds laat. In den Rijksdag is de meening verspreid, dat de kanselier den tijd gekomen acht, 0111 zich aan het hoofd van de beweging te stellen. De kanselier zal dq vrijgekomen, ministerze tels aan vertrouwensmannen van het Cen trum, de vooruitstrevende volkspartij, de nationaal-liberalen en de sociaal-democra ten aanbieden, en op deze wijze de lei ding der parlementaire regeering op zich nemen. KEULEN, 10 Juli. De regeering is be reid in Pruisen 5 ministerszetels en in het rijk 3 staatssecretaris-plaatsen voor nieuwe mannen vrij te maken. MIDDELBURG. Gisterenavond bezorg den de soldaten de politie weder last; zoo (moesten o.a. een tiental naar de kazerne worden gedreven, van wie een wegens openbare dronkenschap werd be keurd. Wij vernemen nog, dat bij het rel letje Zondag tusschen een agent en eeni ge soldaten, een patrouille werkeloos toe zag. Een sergeant is bekeurd wegens het niet op "bevel afstappen van zijn rijwiel, dat niet van een lantaarn was voor zien en tevens wegens het opgeven van een valsche naam. De politie heeft een ouden bekende aangehouden, die zich weder aan land- looperij schuldig maakte en een man, die nog een straf moest ondergaan, hem door den kantonrechter alhier opgelegd. Procesverbaal wegens overtreding der wapenwet werd opgemaakt tegen een man, die twee revolvertjes en patronen bij züch droeg. Verschenen is het jaarverslag over 1016 van den Armenraad te Middelburg. 1 fet legt getuigenis af van de omvang- rrji:heid van den nuttigen arbeid van de zen Armenraad. N. EN ST. JOOSLAND. Maandagmid dag hield de raad alhier eene openbare vergadering. Alle leden waren aanwezig. Mededeeling werd gedaan, dat tot heden zich nog niemand aangemeld had voor de betrekking van gemeentewerker Be sloten werd 'nog af te wachten, of er iemand komt. Re begrooting voor 1917 werd voor verschillende posten gewijzigd. De geldleening van f1500 is goedgekeurd. Daarna ,in gesloten vergadering, werd het kohier H. Omslag opgemaakt. Na herope ning werd nog besloten een lading turf van gemeentewege te laten komen om te distribueeren. 's-GRAVENHAGE. 10 Juli. De schok kende gebeurtenissen, die in verband met het aardappelengebrek, verloden week te Amsterdam hebben plaats gehad en die aan een aantal menschen het leven heb ben gekost, geven het P a r t ijb e s t u u r der 8. I>. A. P. aanleiding een ernstig woord tot de arbeidersklasse te richten. De msterdamische onlusten hebben wij dere beteekenis dan voor de hoofdstad alleenZij ziijn van groote betee kenis voor het g e li e e 1 e land, heet het in de publicatie. Bij de nadering van die bange tijden is een woord van waa rsc huwing en opwekking geboden. Een woord van waarschuwing aller eerst gericht tot r e g e e ri 11 g en 'heer- sehende klasse, om alles te doen wat mogelijk is ter vermindering van de nooden des volks. Maar ook een woord van waarschuwing tot de arbeidersklasse gericht. Wij waarschuwen allerminst tegen ac tie of tegen strijd Maar wij waarschuwen de arbeiders, dat zij niet. in dagen van groote moei lijkheden zich zuilen laten op sleeptouw nemen door groepen, die geheel an dere doeleinden nastreven dan de leniging van den volkanood. Wij waarschuwen in de eerste plaats tegen het stoken en wroeten van het dagblad „DeTelegraaf" en Zijn volks editie „De Courant." Kregen die kapitalistische bladen hun zin, dan ging ons land met economische en politieke middelen, ja liefst ook met bloedig wapengeweld deelne men aan den a f s c h u w e 1 ijk e oorlog! In de. tweede plaats waarschuwen wij tegen d e S. D. P. en de „Tribune." Wat de Nederlarelsche arbeidersklasse noodig heeft, ook in deze zware oorlogs tijden, kan zij slechts bereiken met d e weloverwogen actie van haar strijdorganisatie: S. D. A. P. en N. V7. V. en met de hulp harer co operation. J. te D. Plm. 4 uur te D. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften: 5, Klaas Spoelstra, 29 j. jm. en Emma Nar thalia Cornelia Cortvriendt, 31 j. jd. Theophilius Smet. 28 j. jm. en Maria Josephine Kaas, 24 j. jd.Ferdinand Janssens, 23 j. jm. en Margaretha Ver schelling, 27 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen3, Oscar Ma- rie Joseph van Waes, 30 j. jm. en Maria Anna 'Catharina de Nijs, 24 j. jd.; 5, Prudent Joseph de Milliano, 41 j. jm. en Elodie de Greve, 2 lj. jd.Jo hannes Cornelis Doorns, 20 j. jd. en Ma ria-- Elisabeth Jacoba Potters, 20 j. jd. Geboren5, Jacoba Clementina, d. v. Jan Dooms en Louisa de Bock. Overleden1, Maatje van Leuven, 1 m„ d. v. Willem Johannes en Pietertje Grin- wis; .2, Johannes Marinus Michielsen, 10 j„ z. v. Pieter en Lena van Kerkfort; Pieter Scheerders, 71 j„ wedn. v. Jacomina Suzanna Molegraaf; 4. Jacobus de Ru ijler, 1 m„ z. v. Cornelis en Anna van Cadsand; 5, Cornelis Dees, 69 j„ echtg. v. Sara "Pladdet; Pieter 'Adri- anus Bal, 26 j„ z. v. 'Pieter Cornelis en Jacoba Adriana Wieland. T. C. Goes, 10 Juli 1917 Van granen geen noteering. Opgaaf van de marktzetters der gemeens© Eieren per 100 stuks t 8.40 a f 0.—Min- denprjjs per 25 stuks f2.10. Aan particu lieren f0. Boter per kilo f 2.06 a f 2.14 Midden prils naive kilo 11.05 Particulieren T0 Eendeieren ct. Ganzeneieren et,. Poeleieren ct. Afwekende boter f 0. Aanvoer boter 115 pond. Aanvoer eieren 65 stuks. Aanvoer Eendeneieren 75 stuks. Aanvoer Ganzeneieren stuks. Siereriverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.r.N'. Aanvoer eieren. 9450 Prijs f8.40 a f 0- [>©r 100 stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Bevetand". Goes, 9 Juli 1917. Groote Veiling. Kruisbessen voor de fabriek f 18. Zwar te bessen voor het buitenland f30, Roo- de bessen voor de fabriek f 18.10, idem voor het buitenland f 18 alles per 1©0 K.G. Kleine veiling. Kersen voor het binnenland f 13f '27, idem voor het buitenland f 14f25, Fram bozen voor het binnenland f 32, idem voor de fabriek f40, idem voor het buiten land f 40, alles per "100 K.G. Rhabarber f 0.05 per bos.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2