Uit de Provmeie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Lamifeüuw en Veeteelt Gemengd Nieuws. Ba Mj de jongste verkiezingen herkozen te zijn, zijn mandaat niet weder neder te leggen en zich aan een nieuwe verkiezing te onderwerpen. Mr. K olk m an. "Woord en Beeld (uitgave Liberia?) geeft, een photo van de Rechtsche leden der Tweede Kamer. Wij moeten zeggen, de portretten lijken goed. Alleen mr. Kolk man is veel veranderd. Is hij het wel? Of zcki de redactie een volgende maal niet eén verbeterd portret kunnen gevein? Maar wie is 'dan dat Kamerlid onder no. 28?. J hr. de Ram. Te 's Gravenhage overleed in den ouder dom van 74 jaar de heer Lambert us D. J. L. de Ram, van 1888 tot 1913 lid van de Tweede Kamer voor het in eerstge noemd jaar- nieuwgevormde kiesdistrict Bergen op Zoom. Het is met deze eerste verkiezing van jhr. de Ram wonderlijk geloopen. Hij was candidaat van liberale zijde, tegenover een tweetal Roomsche candidaten. De heer Bevers was de candidaat van dr. Schaep- mans geestverwanten, voor hel ineeren- deel de Roosendaalsche Roomschen; de kapitein der artillerie Wilkens, die reeds meermalen in het dubbele kiesdistrict Goes, waartoe tot 1888 Bergen op Zoom (met het land van Hulst) behoorde, was candidaat geweest, was candidaat dei' meer conservatieve Bergsche Roomschen, type- Vermeulen, en van de R. K. Kiesvereeni- ging. Dank zij deze verdeeldheid, kwam De Ram met Wilkens in herstemminjg. Onder den invloed van 'dr. Schaepman ontpopte de heer De Ram zich als katho liek Schaepmanniaan, en werd hij als! zoodanig gekozen; ofschoon hij' reeds in 1891 bij de stemmingen over de Leger- wet van Bergansius als tegenstander dier wet, en van den persoonlijken dienst plicht uitkwam, en dan ook bij de daarop gevolgde periodieke aftreding door zijn oude tegenstanders (de partij van Wilkens) opnieuw gecandideerd werd. De Roomsche partij' viel bij die stembus in tweeën. Schaepman, Vos de Wael, v. Berckel. Borret en andere Roomsche voor standers van den persoonlijken dienst plicht. vielen onder de- slagen van de Nooid-Brabantsche remplaeantenpaxtij. Al leen wie den steun dier partij genoot, en onder dezen bevond zich ook jhr. de Ram, werd herkozen. In 1913 werd hij vervangen door den heer Juten. De relletjes te Amsterdam. Is ,,De Tijd" goed ingelicht, dan zal, houdt de herrie des avonds niet op, he den of morgen het bevel over de stad komen in handen van de militaire macht en komt de staat van beleg. Bij den reserve-luitenant De Mol, die Maandagavond, zonder dat hij iets met de zaak te maken had. van de tram werd gesleurd en door een tierende bende werd getrapt en geslagen, is. naar ,.Het Volk" verneemt, hersenschudding en een ingedrukte rib geconstateerd, terwijl bij ook tal van andere kneuzingen heeft. Waarom tegen het opdringende volk niet een paar stralen van de brandspuit gebruikt, in plaats van gummistokken en losse revolverschoten. Dat zou letterlijk en figuurlijk .opfrisschend werken, zegt een inzender in bet „N. v. d. D." Gisterenmiddag gingen ongeveer 20-90 werklieden van de Hembrug mui den ar beid. De Directie beeft echter bepaald, dat vanaf gisterenavond 5 uur alle mu nitiefabrieken zijn stopgezet, tot aanstaan den Maandag. Deze maatregel is te beschouwen als orde-maatregel. Wij vernamen, dat de bootwerkers werkzaam bij de Mij. Kon. Hell Lloyd, werkzaam aan de Zuid, het werk nog niet hebben hervat. In antwoord op het telegram van de aardappelen winkeliers-rereeniging inzake den aardappelennood heeft de secretaris, de heer Van Dam, gisteren het volgend telegram van den Minister van Land bouw ontvangen: Erken ontvangst van het telegram i.z, nieuwe aardappelen. Uw voorstellen zijn in overweging genomen. Gisteravond hebben weer bloedige bot singen tusschen het publiek eener- en soldaten en politie anderzijds plaats ge vonden waarbij helaas meerdere personen verwondingen bekwamen, waaronder som mige van ernsügen aard. Omstreeks zeven uur was aan de halte Zaanstraat een trein met arbeiders aan de Hembrug aangekomen, die naar de extra-traui op bet Haarlemmerplein wer den gebracht. Hier werden zij opgewacht door een aantal stakers, die met de man nen, die hadden gewerkt besprekingen wil den aanknoopen. De politie sommeerde, om door te loo- pen, Waaraan niet aanstonds werd vol daan. Nadat de politie verscheidene ma len had gechargeerd, waarbij gevoelige klappen met het plat der sabel waren uitgedeeld en daarmede nog niet een ver spreiding van bet publiek weid bereikt, weid om assistentie van cavalerie en be i-eden politie getelefoneerd. De militairen hadden gewaarschuwd met scherp te zullen vuren. Toen men daarop nog niet uiteen ging, werden herhaalde salvo's afgegeven, wel ke verschillende slachtoffers maakten. Een even noodlottige als merkwaardige verwonding had op de Brouwersgracht, plaats. Hier drong een kogel door een vensterkozijn, verwondde een man, die voor het raam zat lichtelijk aan den arm, daarna de 17-jarige Hendrika Sturrn ern stig in den buik. De 40-jarige treinmachinist J. IS. zat op de stoep zijner woning met een buur man te praten, toen hij door een kogel in het hoofd werd getroffen, welke on middellijk den dood veroorzaakte. De 22-jarige Dirk Zwart werd door het dijbeen ceseholen. De toestand van Hen drika Sturm is zeer ernstig. Het. totaal aantal gewonden bedraagt zeven. Het drama speelde zich in een uur tijds af. Op Kattenburg was het den geheelen avond rustig. Aan de Groentemarkt en Elandsgracht had men in den vooravond de afzetting opgeheven, omdat de toestand zich nogal nistig liet aanzien. Omstreeks negen uur ving het publiek, voor het meerendeels uit opgeschoten jon gens bestaande weer aan met „zuigen" en kloppertjes werpen. Om negen uur weid bevel gegeven de Elandsgracht en Prinsegracht, te ontrui men, terwijl de bewoners werden gesom meerd ramen en deuren te sluiten. Het ontruimen der straten geschiedde zonder incidenten. De vaart versperd.' Het vermoeden wordt uitgesproken, dat de afsluiting der zee door Engeland van tijdelijken aard is en verband houdt met een van Engelsche zijde beraamden aan val op Ostende en Zeebrugge. Ze zou dan ten doel hebben de Duitsche vloot de minst mogelijke kans te bieden, te hulp te komen. 't Is slechts een gissing. De dames van de S. D. A. P. komen net zoo goed als de burgerdames op Prinsjesdag in Den Haag naar de -Koningin kijken, vertelt „Fidelio" in de „Nederl." Hij heeft bet zelf tijdens de jongste Kameropening gezien en schrijft: Merkwaardig, hoeveel gasten honderd en vijftig Kamerleden wel kimnen invi teeren. Zouden er geen honderd en vijf tig vensters zijn? Ik denk 'het wel. En aan elk venster zullen straks zeker tien paar oogen kijken, ook, ja zelfs veel socialistische oogen, voor wrie het Ko- ninginne-sprookje toch óók een sprookje blijft. Duys, Mendels, Kleerekooper etce tera -ze brengen er hun dames al vroegtijdig heen. Zelf spelen ze schuile vinkje. Men zou denken, dat Duys op dien dag in Zaandam „wethouderen", Mendels ergens pleiten, Kleerekoper „op- róerige krabbels" krabbelen zou mor gen brengen! Zij zijn ook een stukje van het Nederlandsche volk, en de Ko ningin ja vrienden, de nieuwsgierige natuur gaat boven de dorre leer. zelfs van Marx. Gelooft het, en als ge 'tniet gelooft: aanschouwt het hier..." A p o th eken. Zondag a.s. zal te Góes geopend zijn de apotheek van L. la Parte; te -Mid delburg die van L. K. v. d. Harst J.Jz.; ■te Missingen die van A. J. v. Ocken- burg Jr. De commandant in Zeeland heeft het verblijf ontzegd aan Camille SteveJinók, 38-jarige Belgische trambeanibte-, wonen'- de te Sa? van Gent en verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan clan destien brievenvervoer over de Rijksgrens naar 'België. Voorwaardelijke vergunning tot terug- keeren werd verleend aan Hector B. Pi- cavet, Henri "B. Picavet, beiden te Clinge en M. D. van Damme te Nieuw-Namen. W. baron Collot d'Escury te Hon- teniss-e i? voor Zeeland benoemd tot re- geeringscommissaris, belast met de rijks- graanver zameling Benoemd tot opzichter der 4e klasse van den Rijkswaterstaat de heer C. Vitte te RruLningem, thans buitengewoon op zichter bij den Rijkswaterstaat te Nijme gen. Middelburg. In de tweede helft der maand Juni zijn ingekomen: J. Pon, kellner. van Kampen, Lange Noordstraat C 20', A. Fluit, koetsier, Oos- terland, ingang Bleek T 184; E. H. Du bois, schilder, Alkmaar, Bree E 278; L. Alberge, kantoorbediende. Eindhoven, Noordpoortstraat M 3; mej. F. M. Nieu- wenhuize. geb. Baas, Missingen, Lange Geere K 310; wed. N. Verslurjs geb. Hol- 1 ekrand.se. Haarlemmermeer, Nieuwe Ha- vten 1 123: J. F. Tanghe, arbeider, Gtoö- de, St. Janstraat 1 51; J. Manhave, zon der beroep, Zuidzande, Nadorst S 250a; mej. H. Snoijink. winkeljuffrouw, Haar lem, L. Noordstraat C. 32; B.. M- Wolskv, koopman, Delft, Langedelft 1, 18; M. Jan- se, Tholen, K. Heerengraoht. M. 283; 'M. C. Loof, kellner, Vlissingen, Ëigenhaard- straat P 206. Vertrokken: Mej. J. 1 'oomans! van Veersche Singel S. 42a naar St. MaartensdijkP. J. Stute, klerk dir. belast., K. Noordstraat. E 11, Vlissingen; D. J. de Nie. winkelbediende, Baanstraat Q 225, Zoeterwoude; C. J. Meij- !or, winkelbediende, L. Gortstraat K -28, Goes, J. H. Landman, ponser, Smidskol- werk: 0 102, 'sGravenhage; M. Melker, haringvisscher, St. Sebastiaanstraat L. 136, IJmuiden;. J. A. M. Dierikx, meu belmaker, Molenberg K 89b, Alaska'Jam J, G. Leidekkers, winkelier, Segeerstr. H 89, Schoorl; G. A. Bal jeu, SpanjaarcLstr. E 88, 's GravouliageJ. Polderman, win kelbediende, Verwerijstraat N 130, Roer mond; mej. M. C. D. Terborgh, verpleeg ster, J^angeviele K 205—206, 's Graven- hage; P. J. Cuveljé, arbeider. Molenwa ter Tf 42, 's GravenpolderW. Niéuw- dorp, bakkersknecht, L. Gislstr. F 174,, OostkapelleP. J. R_ Grool, grossier Rot terdamse he kaai 0 280, Don Haag. i i (M. Ct.) Goes. Men meldt ons nog, ter aanvul ling van de gisteren geplaatste statistiek, dat dooi- bet Telegraafkantoor zijn behan deld het volgende aantal gesprekken loc. 10tegen verlaagd tarief uitg. 486, ink 740; overig verkeer uitg. 2081. ink. 2333; overgenomen 10342. Totaal 15992. Vlissingen. Dhr. J. G. van Niftrik is be noemd tot voorzitter van ..Vlissingen Voor uit". Nisse. Do uilslag der Donderdag ge houden verkiezing voor drie leden van den gemeenteraad is als voigt: Aantal kiezers 155. Uitgebracht 141 stemmen. Ui ei van verkregen H. Dane .(aftr.92, M. Mol (aftr.) 62, L. Xieuwe.nhuijze 83 ■en J. Vermue Jr. (aftr.) 106 stemmen, zoodat gekozen zijn H. Dane, J. Vermue en L. Nieuwenhuijze. Waarde. Uitslag Raadsverkiezing Aan tal kiezers 169. Opgekomen 153. Van on waarde 1 Volstrekte meerderheid 77. J. }J. Mol 79. C. Thorenaar 72. Weststrate 76, A. Decs 60, D. Boone 47, P. Klap 38, M. de I-eeuw 38. Gekozen dhr. J. .1. Mol. Herstemming tusschen- de heeren Thorenaar, M. Weststrate, A. Dees en D. Boone, welke zal plaats hebben op 13 Juli a.s. Schore. Gisteren vergaderde de gemeen teraad. Medegedeeld wordt dat kas en boeken bij den gemeenteontvanger zijin opgenomen en dat in kas was f26.44; tevens wendt medegedeeld, dat ingevol ge art. 53 L. O.-wet aan de gemeente een buitengewone subsidie is toegekend van f750, voor verbouw der school. Ver der deelt de voorzitter nog me ie, dat aan C. v. d. Repe, overeenkomstig genomen raadsbesluit, f 50 is uitbetaald, welke uit 's Rijkskas zijn ontvangen, wegens ontvan gen Telegrammen. Een verzoek van het Ned. Onderwijzers Genootschap óm de salarissen van het on derwijzend personeel te heizien, werd van de hand- gewezen omdat in den loop van dit jaar de verordening, regelende de de jaarwedden der onderwijzers, zal w or den herzien. De veldwachter Hemmekam dankt de raad v oor het hem toegekende rijwiel, doch betreurt het, dat hem geen hooger bedrag is toegekend, voor aan te schaf fen kleeding; hij verzoekt dit alsnog en schrijft, dat hij met f 12.50 it f 15 dit jaar weer gebaat zou zijn. Na eenige be spreking wordt dit verzoek aangehouden tot een volgende vergadering. Door de familie Glerurn v. d.- Brink is aan de gemeente een prachtig wapensteim pel geschonken; de voorzitter stelt voor daarvoor bijzonderen dank te betuigen, alzoo besloten. Door den raad werd op voorstel van B. eu W. besloten, dat de gemeente Schore lid zaJ worden van de ambachtsschool te Goes, contributie f 10 per jaar. Door den heer Verhaagen was bij den raad ingediend een schriftelijk voorstel om de verordening op de heffing H. 0. zoo danig te wijzigen, dat eene navordering zal kunnen geschieden, als blijkt, dat er minder aan H. O. is betaald, dan wer kelijk. schuldig was. B. en W. stellen den raad voor niet op dit verzoek in te gaan, 't zal niet opleveren en men krijgt dan 2 maai per jaar een koliier, wat voor den raad geen aangenaam werk is en de kleine man zal er het meest door lijden, want dan zullen wij van ieder arbeider moeten nagaan of hij niet meer verdiend heeft. Dhr. Verhaagen zegt, dat de arbeider ontlast zal worden en niet gedrukt, want in zijn voorstel staat, indien blijkt dat door iemand bel an g r ij k minder is betaald dan hij verschuldigd was. Dat de voorzitter zegt, dat het niets zal opleveren, is onwaar, dit jaar is.van een bedrag tusschen do 30 en 40 duizend gulden geen H. O. betaald, wat toch geen kleinigheid genoemd mag worden voor slechts weinige personen, waarbij er zijn, die voor f 3400 niet moeten betalen. Dhr. Gleram stelt voor de verordening zoo te wijzigen dat het kohier Rijks inkomstenbelasting gevolgd wordt. Dhr. Verhaagen: als dit voorstel wordt aangenomen, dan trek ik direct mijn voor stel jn. Dhr. Rottier is het eens met Glerum en steunt dat voorstel. Dhr. Karelse zegt: dhr. Verhaagen is op den goeden weg, doch ik acht ook beter dat het kohier Rijksinkomstenbelasling gevolgd wordt. De voorzitter vindt het te ingrijpend, doch als de raad dit besluit, dan moet er rekening mede gehouden worden, dat wij een subsidietrekkende gemeente zijin en steeds te Iaat zullen komen met het vaststellen kohier H.O. Dhr. in 't Anker stelt V-oor het aan te houden lot een volgende vergadering. Dkr. Verhaagen zegt: 'tls eigenaardig: eenige maanden geleden 'heb ik hetzelfde voorstel' gedaan (schriftelijk) en onmid dellijk weg er meethans doe ik een voorstel om ieder naar recht te behan delen, weg er mee; thans doet dhr. Gle rum het voorstel, dat ik eenige maanden geleden deed en direct is er een meerder heid voor, dus 'tis hier niet: wat wordt er voorgesteld, doch: wie stelt het vooc. Tn ieder geval, ik trek mijn voorstel in. Beslóten wordt het voorstel In 't An ker aan te houden. Het kohier schoolgeld 1917—'18 wordt vastgesteld op f 333.60. Aan J. op 'tHof en J. v. Koeveringen wordt ieder een half jaar ontheffing be lasting van hondenbelasting toegekend. In besloten vergadering wordt aan de erven wed. Stois 9 maanden ontheffing H.O. verleend, en aan A. Zuidweg voor 10 maanden. C-hr. Hovastadt wordt ge bracht van de 10e naar de 11e klasse, terwijl de aanslag van de wed. v. d. Borght wordt gehandhaafd. Een suppletoir kohier H.O. woedt vast gesteld op f 120.57. St. Maartensdijk. Bij de Donderdag ge houden stemming voor 8 leden van ten gemeenteraad waren uitgebracht 406 geld. et. Herkozen werden (le drie aftredende leden: J. Bastiaansc. M P. Groenewoge en Jb. Hage, resp. met 285. 282 en 271 st. Op de candidaten der 8. D. A. P. waren uitgebracht als voigt: Anth. Priem 96 St., A. P. Bout 88 Joh. Geldhof 75 st. Terneuzen. Donderda was het voo.' den heer J. A. v. Roinpu een gewichtige dag. Immers het was juist 25 jaren ge leden, dat hij voor het district Hulst tot lid van de Prov. Staten weid gekozen. an alle zijden uit de provincie werden den jubilaris gelukwenst-hen toegezonden en van kennissen uit iutieinen kring wer den mooie bloemstukken geschonken. Tegen a.s. 'Maandag is door den burgemeester eene raadsvergadering uit geschreven. Deze buitengewone vergade ring was npodig met het oog op de on- derhandeling die met de regeering is ge opend over de overname van de 11. B. school. Voorts zal een beslissing moeten genomen worden omtrent het al of niet doen doorgaan van de kermis. Sluiskil. Een 10-jarig zoontje van M. is in het Kanaal verdronken. Ned. Hen*. Kerk. Beroepen te Eest J. "Franck te Zuid laren: te Rlienen, W. v. d. "Waal te Slijk-Ewijk. Een door de Synode der Ned. Herv. Kerk benoemde commissie heeft de "Piot. Kerkgenootschappen hier te lande uitge- noodigd afgevaardigden te zenden naar een vergadering, .tot het opstellen van een getuigenis tegen het geweld van den wereldoorlog, enz. ïn de commissie tot het ontwerpen van een concept-manifest zijn benoemd prof. dr. S. D. v. Veen, prof. dr. H. Bavinck, mr. dr. J. Schokking en ds. Hooykaas. Geref. Kerken. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Middelburg, die in zijn vergadering van 25 Juni j.l. bijna unaniem zijn af keuring uitsprak over het optreden van Ds. Netelenbos te Den Haag deed dat bij een besluit, dat ongeveer aldus luidde: .,De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Middelbrug, „gezien het bezwaarschrift van den Kerkeraad van 'sGravenhage, „gehoord Ds. Netelenbos, „spreekt hare afkeuring uit over het optreden van Ds. Netelenbos in de Ned. Herv. Gemeente te 'sGravenhage, Jen veTbiedt voortaan aan zijn die naren te preeken buiten het Kerkver band der Geref. Kerken in Nederland". „Luctor et Emerge" schrijft: Ds. Netcnbos weigerde te beloven, dat hrj zulks niet meer zou doen, en daarom besloot de kerkeraad met een meerder heid van 28 stemmen, Z.Eeiw. dergelijk optreden te verbieden. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Utrecht, J. W. Geels te Haarlem. Voor het Mercurius-diploma Engel sche handelscorrespondentie is geslaagd de heer J. M. J. Maassen te Middelburg. (M. C.) Geslaagd voor 2en stuurman G. Dek ker, leerling van de ,,De Ruijterschool" te Vlissingen. Woensdag herdacht de heer P. Le- feber den dag, waarop hij voor 25 jaar zijn arbeid aan de Chr. schooi te Axel aanvaardde. Benoemd zrjn o.a. tot leden van de commissie, belast met het afnemen van de in (September te 's-Gravenhage te houden examens ter verkrijging van een diploma, van bekwaamheid als Rijks- klerk der tweede klasse bij het dienst vak der "r'egistratie en domeinen: A. Kleyn, bewaarder van de hypothe ken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Goes; A. G. Faber, ontvanger der registratie (kantoor No. 1) en der successierechten te Middelburg. Geslaagd op het examen teekenen Md. de heer A. J. Binnendijk te Hulst. Geslaagd op het machinistenexamen voor het voorloopig diploma de heer J. Wouda te Middelburg. Zondag 8 Juli. Ned. Herv. Kerk. Op Zuid- en Noord Beveland Baarland, vm. en nm. ds. Meloen. Biezelinge Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, 9.30 en 2 u. ds. Fegk.es. Lort gene, vm. en nm. ds. f, ijs en. Driewegen, 9.30 u. ds. Jonker. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretson. Hansweert, 9.30 en 2 u. dlir. Lensvelt. Heinkenszand, 9.30 en 2 u. ds. Warners. 'sH Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v d. Plaseche. 'sH. Arendskerke, 9.30 en 2 u. ds. de Voogd. Heerenhoek, 9 u. ds. Buinink. 's Heer Hendrikskinderen, vm. eti nm. ds. Steenkamer. Hoedekenakerke, vm. en nm. ds. v. Essen, ferseke, 9.30 en 2 a. ds. Boer, beide k. ooJl. Zending. Kamperland, vm. en nm. ds. Koene koop. Kapel le, vm. en nm. dr. Schmidt, vm, bed. H.A nm. dankz. Kats, 10 en 2.30 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, vm. en run. ds. Meloen nm. voorber. H A. Krabbendijke. 10 en 3 u. ds. Muller. Kminingen, 9.30 en 2 u. ds. Steenbeek. Nieuwdorp (bewaarschool), 2 u. ds. Bui nink. Nisse. vm. en nm. ds. Pont. Oudelande. 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand. 2 u. ds. Jonker. Riiland-Bath, 10 en 2.30 u. ds. Visser. 'Schore, 9.30 en 2 u. ds. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. Wijngaarden. Wemeldinge, 10 en 2 u. ds. Drost. Wilholminadorp, 6 u. ds. Stegenga. Wissenkerke, 10 en 2.30 u. ds. v. d. Linde. Woifaartsdijk, 9.30 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Vlissingen. 2 u. ds. Terneden. Arnernuiden, 9.30 en 2 u. ds. Mulder. Biggefeerke, vm. en n.m. ds. Schuurman» Stekhoven. Domburg, 9.30 en 2 u. ds. Kolde wijn, vm. voorber. H.A., nm. Cat. Z. 7. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijp-skerke, vm. ds. Vaandrager. Kleverskerke, 10.30 u. ds. Semmelink. Koudekerke, 9.30 en 2 u. ds. Postma. vm. voorber.' H A. Meliskerke N. en St Joosland, 10 en 2.30 u. ds. Tak. (Ootstkapelle, vm. g. d-., nm. ds. Vaandrager. Ritthem, vm. en nm. ds. ten Hove. Serooskerke. vm. en nm. ds. Muller, bed. H.A. en dankz. St. Laurens, vm. en nm. ds. v. 'tHoff. 0. en W. Souburg, 9.30 u. ds. Terneden, 2 u. ds Norel. Vrouwepolder, vm. ds. Kroes»voorber. H.A. Veere, vm. en nm. ds. Weijiand. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 u. en 2 u. ds. de Wijk. 'tZand, 10 u. ds. Tjebbes, 6.30 u. ds. Kroese. Geref. Gemeenten. Middelburg, Segeerstraat, vm., nm. en av. leeskerk. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskeck. Middelburg. Gistermiddag vergaderde in bet Schuttershof alhier Hippos", ver- eeniging van Walchersche paardenfokkers. De voorzitter de heer A. de Feijter Jz. sprak zijn spijt uit. over de geringe op komst, en sprak een woord van welkom tot hen, die wel waren gekomen en in zonderheid tot den heer jhr. P. J. Boo- gaert, voorzitter der afdeeling Middel burg der Z. L. M. De heer de Feijter besprak vervolgens de op 14 Juni gehouden veulenkeuring, Naar aanleiding van het gebeurde op de vorige vergadering, hebben 7 leden! bedankt, maar toch steeg het ledental van 43 op 66. De heer Boogaert reikte daarop met eenige toepasselijke woorden de medail les aan de reeds vroeger gemelde prijs- winners uit. De heer Maljaars dankte den heer Boo gaert en de afdeeling der Z. JU M. voor de door hen uitgeloofde medailles, waar uit haar belangstelling voor de vereeni- ging blijkt. De voorzitter sloot zich bij deze woor den aan en bracht ook een woord van dank aan de fokkers, die hun dieren ten toon stelden. Hierop volgde de bespreking van de verkrijging van cursussen in paarden kennis in den winter 19171918. Dit ligt op den weg der afd. Middelburg Z. L. M. aan haar moeL verzocht worden cursussen te houden. Bij voldoende deel name is zoo'n cursus verzekerd. Staande de vergadering gaven rich reeds 10 deelnemers op, zoodat het hou den van een cursus verzekerd is. Deze moet gehouden worden door een veearts, daar -dit een der voorwaarden is voor rijkssubsidie. Bij de daarop volgende rondvraag zei- de de heer de Buck, dat de jury bg de laatste keuring wel de gebreken had aangegeven, rnaar hij vroeg of zij ook den weg ter verbetering wees. De voor zitter antwoordde hierop, dat de vereeni- ging veel goeds kan doen door korte, hooge hengsten aan te koopen met vol doend grof beenwerk en prima hoeven, van een goede afstamming. Men gaf daarop van uit de vergadering het bestuur in overweging stappen te doen voor de vereeniging en zoo'n hengst aan te 'koopen. Het bezwaar van het be stuur dat de hengstenhouders benadeeld zouden worden, werd door de drie aan wezige hengstenhouders niet gedeeld. Dit punt zal op de volgende vergadering ver dei worden behandeld. Bra nden. Te Westelbeers is de boerderij vaii Scheepers met vijf koeien en een paard geheel afgebrand. Niets was verzekerd. Te Mi-ddelbeers is de brou werij van Rombouts gedeeltelijk afgebrand. Gisternacht is door onbekende oorzaak een schuur, tevens sigarenxnakerswerk- plaats, staande achter de woning van en in gebruik bij de weduwe H. Meulenbelt in de Nieuwstraat te Almelo door brand vernield. Verzekering dekt de schade. Erger dan „R i m m e t i e k" M--n schrijft uit Barneveld: Een onzer aan de beurt van aftre ding zijnde raadsleden, de 83-jange heer J. Zandbergen, had dringend verzocht

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2