Maandag 3 Juli 1917 31e Jaargang aclitig achtig. lint na isplaat. lent De Groote Oorlog. Irdienert. kezocht inte Vaars. in Hondje, larrieveulen, rieveulen, igstveulen, Kalfvaars, Vmonse, ipplanten, |m. verhulst [oGier gevraagti lienstbode, techt De Oostkerk te Middelburg 1667—1917. Binnenland. O, 338 pen, gebruikt dan kippen, en u zult meer eieren te van uw kippen. 6 kippen. Per 1 en, heeft u noodig Blok, Kruiningen, lunme, W Bras, Irabbendijke, B. J. Ik, M. de Dreu, fe, Ellewoutsdijk, ferseke, C. Zuid- Vnsen, Oudelande, 1 v. Balen, Hein- In. Baarland, Jac. jlrikskinderen, P. j'rke, P. Eversdijk, L Kapelle, M C. 1 J. Broekhoven, Issen, Driewegen, |oordiger gpad B 18, Goes. oud 24 jaar, vrij II, in den handel Iministratie voor lof commissionair. Inste. De Zeeuw, Goes, t |ar verblijf wordt K, Nieuwiandsche S T (taart. |Tol) Zoutelande. ikening, of een B Juli, bij |SE, Oostkfpelle. of een in ruil Stierkalvers, livers, bij TTE, Biggekerke óutelande. IP 12 jaar, bij F. J. pE, St Laurens. Ining 10 Juli, bij (an ten Heere, Arnemuiden. Meliskerke. Ier dag bij W. Tmburg. |-aagd Kanaal P 40- oekt voor Wol- jin een Bureau dezer Kz. te Oost- Uitgave van 5a Ksaml. Venn. LUCTQR ET EMERGO, gevestigd Se Goes. Hoofdbureau te Ge©3: ÜANGE VGRSTSTRAAT 219. Bureau te Middelburg ÜRMA F. P. DHU1J U. BURG. Drukkers i 'Joaterbaan Le Cointre, Goes. (Slot.) De toename der Herv. gemeente deed de behoefte gevoelen aan een vijfde kerk, waarvoor in 1650 de kapel der grauwe zusters, onder den naam van Vischma,riet kerk in gebruik werd genomen, nadat deze aanmerkelijk was vergroot. Maar steeds meer openbaarde zich de behoefte aan een ruim kerkgebouw in het Oosten der stad. Naar aanleiding van een verzoek van den lverkeraad besloot de Stedelijke Re geering reeds in 16,44 tot den bouw van een nieuwe kerk. Burgemeesters droegen den te 's Gravein- hage wonenden bouwmeester Bartho-lo- meus Franse Drijfhout op verschillende kerken in Holland te visiteeren en een bestek op te maken, terwijl de bouw kundigen Pieter Post te 's Gravenhage en Arent Gravesant te Leiden hem als des kundigen werden toegevoegd. Besloten werd de kerk te stichten aan het einde der Schuitvlotstraat tegenover de nieuw aangelegde Breestraat. In 1646 werden 17 huizen onteigend, terwijl in 1647 de aanbesteding plaats had en met den boiuw kon worden begonnen. Het toezicht daarbij was opgedragen aan de bekwame stadsfabriek Willem Tessink, die de voltooiing echter niet heeft beleefd. De legende schrijft zijn overlijden toe aan de vrees dat zijne berekeningen zou den falen terwijl deze bleken zeer juist geweest te zijn. Hij was- een Middelburger van geboor te en woonde in bet tweede huis op den hoek van de Kerk in de Schuitvlot straat. Zijn opvolger, Louis1 Jolijt, was afkom stig van Lillo; door hem werd ook ont worpen het plan van de Vlissingsclie poort, die sommige ou,de Middelburgers zich nog kunnen voorstellen. Wat dqn vorm betreft werd door de Regeering bepaald dat het zou moeten zijn een koepelkerk naar het model van de nieuwe Luthersche kerk te Amsterdam en de kerk te Maassluis. Eerst in 1562 nadat. het heiwerk was afgeloopen, konden de metselaars begin nen met het leggen der fondamenten. In April van dat jaar werd de eerste steen gelegd. Dit wordt in herinnering gebracht door een versje van den vol genden inbond, dat met iooden letters, aan 'l voetstuk van den lantaarn aan de Ooistzijde js aangebracht: Dees tempels eerste steen ter godsdienst opgebouwd Legt Burgemeesters zoon Jonkheere Jan Thiba.ut. Het werk vlotte echter niet en onder de klachten, die bij 't oproer in 1651 door de gilden aan de Magistraat werden gedaan, behoorden ook eene o ver de schat ting van de kosten van den bouw der kerk en de vertraging, die 'twerk onder vond. Om den bouw le bekostigen was er een generale collecte gehouden, maar deze bleek niet voldoende, waarom besloten weid de accijns op wijn en bier te ver- hoogen. Er liepen ook geruchten van oneerlijke handelingen, die echter niet met bewjjj- zen gestaafd konden worden. In 1656 waren de muren en pilaren gereed, maar wegens geldgebrek moest het werk ge durende 10 jaren stil staan; het .afge bouwde gedeelte werd zoolang met een houten kap overdekt. De oorlogen met Engeland zullen op deze staking zeker wel van invloed zijn geweest; immers han- v eic«-^evaart werden daardoor zeer bemoeilijkt en hieraan had Middelburg zijn welvaart te danken. Maar 'aan 't einde van 1666 was' de bouw voltooid en prijkte de kerk in vollen luister. De in steen uitgehouwen wapens der- geilen die bij de stichting betrokken wa ren, prijkten aan het gebouw; boven 'de groots Id eur die van Corn. Arents'ea, West- dorp en Willem Quirijnsen, burgemeesters. Nadat in het tuolgende jaar de predik- stoek, de Magistraatsbanlc en de overige „bochten" alle in eikenhout waren afge timmerd, kon de kerk' in gebruik worden genomen. in 't geheel had ze de belangrijke som van f 345.928.50 gekost. Op Woensdag 6 Juli, een dank- en bid dag, werd de Oostkerk zooals ze bijl be sluit der sladsregeering genoemd weid, voor de gemeente opengesteld en werd bnmW ee^te godsdienstoefening ge- tims van^°Ld\n.ïecds ^jaarden dl. Pe il Jnni Poi u1-"welke gelegenheid de op 19 Tum behaalde overwinning op de En- tZT hf -hmr ëwelPin her- innermg zal zijn gebracht. Jfe ^afenis in deze kerk "had »eeds plaats gehad in 1665, toen het yERSCBIJNT ELKES ffiER&DAffi. AboaB*m«ntsgr.lj«i Per 3 maanden fr. p. post f 1.5(1 Losse nummers -O.Qft Prijs der AdvertenliG». 1—4 regels f 0.60, iedere regel meer 16 ft. 3-maal wordt 2-maal berekend. Bij abonnement voordeelïge voorwaarde Bewijsnummers 6. cent. Stoffelijk overschot van mejuffrouw Melc- bregt, de vrouw van Jan Sanie, door tien leden van het .wijnkoopersgilde 'teerst begraven is in Oosters tempelbou". De begrafenispenning bij deze gelegenheid uit gereikt berust in de verzameling van 't Zeeuwsch genootschap. Van een orgel was nog geen sprakeer zou nog een eeuw vertoopen eer de ge meente rijp was voor zulk eeii „nieuwig- heit". 'Eerst in 1779 werd daarvoor een plan gemaakt; een gehouden collecte bracht 13.000 gulden ops waaraan uit de stads kas nog 1400 gulden werd toegevoegd. De teekenaar was Koenraad Keyzer, het werk van de eerste aannemers de ge broeders de Ryckere uit Kortrijk, bleek geheel onvoldoende en werd latei* voort gezet door J. Reicher, waarna het 19 Januari 1783 ia gebruik gen-omen loon wor den. In 1802 en 1803 moesten echter nog belangrijke herstellingen worden aange bracht. Het houtwerk was geleverd door Ma- rinus Vinke. Bij de plaatsing van het orgel werd de eikenhouten predikstoel waarschijnlijk vervangen door den tegenwooi'digen, waarvan alleen de fraaie leuning van deze houtsoort vervaardigd is. Uit ruime beurs gebouwd in het gouden tijdperk, ondervond ook dit gebouw den invloed der tijdsomstandigheden. De achttiende eeuw bracht verslapping en achteruitgang, niet het. minst op 't ge bied van den godsdienst. De Fransche overheersching deed do bevolking tot op de helft dalen; drie kerkgebouwen wer den gesloten en gesloopt, maar de Oost kerk bleef bewaard; het. onderhoud liet echter te wenschen over. Do in lood gevatte geprofileerde vensters, zooals de koepel nog te zien geeft, werden vervan gen door smakelooze houten ramen; de fraaie hardsteeuen ingangen en pilasters werden met een verflaag bedekt, even als'de eikenhouten betimmering. Gelukkig heerseht. er thans wederom een andere geest, maar de kerkelijke fond sen laten niet. toe het gebouw in den oorspronkelijken toestand terug te .bren gen. Het inwendige is echter in zoover her steld, dat de eikenhouten banken van de verflaag ontdaan zijn; het orgel vraagt dringend verbetering en het uitwendige der kerk schreeuwt om voorziening. Maar gelukkig de Oostkerk zelve staat nog altijd als -een opgericht teeken. Zelf predikt ze luide de verganke lijkheid, niet alleen door de attributen, die in lofwerlk aan den buitenkant zijn aangebracht. Voorbijgegane geslachten rusten onder hare blauwe zierkeu of op het naburige Oostkerkhof, thans door schoolgebouwen bezet, maar haar koepel wijst nog steeds naar boven en herinnert, dat onze be stemming niet hier beneden is. Door hoe-vele predikanten en daaron der zeer begaafde, is hier het Evan gelie der genade Gods in Christus ver kondigd 1 We denken o.m. aan Bernardus Smijt-egelt. Nog steeds roept haar klokgelui iede- ren Zondag de gemeente op en dit strekt ook hun, die niet komen, tot een ge tuigenis.' W-elk een machtigen indruk maakt dit kerkgebouw vooral wanneer 't geheei is gevuldi Helaas de tijden zijn voorbij, toen zelfs de gangpaden geheel bezet waren, wan neer een gevierd prediker optrad. Thans komt dit zelden meer voor, het aantal verhuurde zitplaatsen is zeer ge daald; de bevolking van het oostelijk gedeelte onzer stad toont weinig belang stelling voor haar kerkgebouw. Het ligt niet op onzen weg de oor zaken daarvan na te gaan, jjraar we hopen, dat nog eenmaal de tijd kome, dat ook onze Oostkerk meer dan tot dus ver aan haar bestemming beantwoorde. CHR. HOND1US. Beknopt overzicht van dt n toestand. Op het Wesiterfront is groote 'levendig heid te consitateeren, doch ze heeft nog niet tot wijziging in den toestand kuinnen leiden. Over 't algemeen strijden de Franschen met minder suteces dan de Engelschen, die beweren bij Lens belangrijke terreinwinst te hebben behaald. Omtrent de wederzijldsche vertiezien Zijn de meeningen intu'ssohen zeer verdeeld, gelijk nog altijd liet geval is' geweest. De actie in het Zuiden bepaalde zich tot het werpen van bommen op Triest. Laten wij verder zien wat ar oip het politieke slagveld op te merken valt. Het Vaderland meent, dat ide rede van Llo-yd George een gezichtspunt heeft geopend, dat hoopvol -stemt. We hebben er nog niet op gewezen, doch zouden niet gaarne verzuimen dit gezichtspunt nader te bezien. Waar Engeland den laatsiten tijd den na druk legt op den ei,$ch van democratisee rt ng van Duitschland, meent men, dat. de voornaamste passage uit Lloyd Geor ge's: rede de volgende is: „Niemand wenscht den Duilschers den vorm hunner regeering voor te schrij ven, doch Engeland zou, met een gede mocratiseerd Duitschland in geheel ver schillende gemoedsgesteldheid in onder handeling kunnen treden dan met een Duitschland, dat beheerscht wordt Jdoor een agressieven en aanmatigenden geest van Pruisisch militarisme. De regeeriu- gen der Geallieerden zonden verstandig do,en om bij' elke bespreking der vredes voorwaarden dit onderscheid in haar algemeene houding te maken." Deze laatste uiting schijnt ons bui tengewoon belangrijk toe, zegt genoemd blad, daar ziji de neiging van Engeland toont om met Duitschland in onderhan deling te treden, niet eerst wanneer een beslissing otp het oorlogsterrein zal zijd verkregen, doch zoodra in Duitschland zelf een democratische regeeringsvormi zial zijn ingevoerd. Geen militaire nederlaag i,9 "dus taeer noodig, om, de toenadering, der oorlogvoerende partijen te bewerk stelligen; een politieke hervorming: van Duitschland, zonder inmenging van bui ten, isl daarvoor slechts de eisch. Da woorden van den Engelschen pre mier kunnen niet anders dan diapen weer klank vinden in het Duitsche rijk, waar zich steeds dringender stemmen verheffen ten gunste van democratische hervormin gen. Indien de Duitsche regeering eens waar lijk aan de stern-men in het eigen land ge hoor mocht geven en nu reeds tot. de be loofde politieke hervorming mocht over gaan, hetgeen Engeland er toe zou kunnen brengen om met Duitschland in onder handeling te treden, dan zou idit een verblijdende gebeurtenis zijjn. Dan zouden de stro-omen bloed niet geheel tevergeefs hebben gestroomd gedurende de drie oor logsjaren, daar de wereldoorlog ide de mocratie aan Rusland, Duitschland en Oostenrijk zou hebben gebracht. Griekenland holt voort op hel pad, dat. naar het verderf leidt. Toch moet men niet meenen, dat 't Venizelos- nu alles voor den wind Zal gaan al is Ko-nin'g Constantijn van 'ttoo- neel verdwenen. Hij zal nog heel wal, moeilijkheden te overwinnen hebben, wil hij het zoover gebracht hebben, dat het partijkiezen van Griekenland ook eenige practische waarde heeft. Daarbij komt nog iets anders, Italië, dat reeds een begeerige hand naar Epirusi uitstak en waarschijnlijk den ouden toestand in Griekenland als een gunstigei omstandigheid beschouwde, omi de begeerige plannen, d.ie het ten opzichte van het Adriatische kustgebied aan de overzij koestert te kunnen verweztenlijl- ken, zal! de verandering in Griekenland met leede o-ogen aangezien hebben, Koning Constantijn moest het opdringen van Ita lië in het gebied, dat de Grieken als' hun traditioneelen grond beschouwen, zon der meer zich l'aten welgevallen. Maar Venizeloisi zal er waarschijnlijk niet bij berusten, wanneer Italië ten minste po gingen zou- ondernemen. Korte Oorlogsberichten. De, Engetsche bladen maken melding van een gevechtsepisode bij Croisilles, waar een afdeeling van een Durhamba- tnljon 's nachts beizig was loopgraven te jnaken, toen ,zij overvalllen werd dooe de D-uitschers, -die een tegenaanval deden. Zij hadden igeen tijd om alarm te maken en hun geweren te grijpen en sloegen! er derhalve met de schop op in; zij doodden verschillende aanvallers en joe gen de overigen op de vlucht. De geziant van de .yer. Staten te Brussel, de lieer Brand Whilloek, heeft even voor 'hij van daar vertrok, aan het gemeentebestuur te Leuven het bericht laten geworden dat in de Unie reeds, 25 millioe-n jfrancs verzameld waren voor den heropbouw der verwoeste stad. K-eizer Jtarel heeftbevolen, dat in bet leger 'de straf van het aan schand palen hechten, afgeschaft zal worden. -— Na. sterk vuur zijn Russische in- fanterieaanvallen van de boven-Strypa tot den ;W. oever van de Zlota Lipa begonnen. De stormaanval mislukte. De Fransfhe kruiser Klebei* (7700 dtn) is bij Bre-st op een mijn geloopen en gezonken; 38 man, o.w. 3 officieren, worden vermist. Een Duitsche duikboot heeft den Hen Juni in de Middellandsche Zee een onbekenden Engelschen 'kleinen kruiser van een oud type getorpedeerd. Be besprekingen der Duilsch-Engel- scbe conferentie, betrekkelijk krijgsgevan genen-aangelegenheden, worden heden voortgezet. Volgens de Matin zullen de Fran sche troepen uit Griekenland en Salo- niki worden teruggetrokken en spoedig Kich naar Frankrijk inschepen. Minister van Staat Schollaert, voor zitter der Belgische Kamer, is 'Bonder- dag in de-n leeftijd van 67 jaar aan een nierziekte overleden. D© Daily News wijst er nu op-, dat ook -egels zeer goed eetbaar zijn. Het menu van dit Engelsche blad wordt steeds grooter: sprinkhanen, eekhoorn tjes, jonge ratten, egels Naar een Ilaliaansch blad meldt, worden koloniale troepen uit Tripoli naar het front gezonden en zijn de Zuid-ïta- liaansche havens versperd. In de Ver. Staten wil men 22000 artsen recrateeren, Volgens een Havas-bericht uit Si berië overvielen tien anarchisten de fi lialen van de Russiscli-Aziatische Bank te Uschtscharyskaja aan. den Ob, dood den de bewakers, wondden 10 personen en roofden 100.000 roebel aan waarde volle papieren en effecten. De koning van Spanje heeft een decreet onderteekend, waardoor aan on derzeeërs van oorlogvoerende naties het varen 'in de Spaansche territoriale wate ren verboden wordt. Zij mogen ook geen Spaansche havens binnenloopen o-p straffe van geïnterneerd -te worden. Naar wij vernemen, heeft de Griek- sche gezant "te Berlijn, Theotoky, bij de nieuwe regeering te Athene telegrafisch zijn ontslag ingediend. Politiken verneemt van particuliere zijde, dat do Roemeeusclie socialist Wechsler ter dood veroordeeld werd, om dat hij den bekenden Roemeensch-en so cialist Rakowsky heeft geholpen om uit de gevangenis te Jassy te ontsnappen. Het vonnis zou reeds voltrokken zijn. Rakowsky bevindt zich thans te Petro- grad. Bij keizerlijk besluit is graaf Clam Martinitz, gewezen minister-president, be noemd bot gouverneur-generaal van Mon tenegro, o-nder gelijktijdige bevordering tot kolonel. De „Morning Post" verneemt, uit Washington: Ofscboo-n de Duitscliers van het uur van vertrek van het Amerikaan- sche 'expeditiecorps door hun spionnage- systeeni volkomen o-p de hoogte moesten zijn, hebben de Amerikaansche troepen zonder eenig incident Frankrijk bereikt. Ter eere van den verjaardag van ko ning Geo-rge op 3 dezer heeft de Indische prinisl, de Maharajah van Ptriala, 6733 pond sterling geschonken, om een flolille van motoi'booten voor Mèsóppta-mië te bouwen. Een andere prins, de Maharajah Baha- dursingen van Da-rbanga, heeft 13.333 p. sterling geschonken voor het aanschaf fen van vliegtuigen. J Uit het roo-dc Zaandam. Naar men verneemt moeten de inwo ners van Zaandam -dit belastingjaar f44.000 meer opbrengen. Het is dus hier, zelfs -onder het ro-o-de beheer, betalen. [Er is hier wel een progressieve heffing, maar de burgerman wordt o-p het ge- Lied van belasting hier niet misdeeld, daar er reeds bij een inkomen van f550 per jaar 1 pCt. wordt geheven. Bij een inko men bijv. van f 800 betaalt men met. een vijftal kinderen ongeveer f 8 inkom stenbelasting. Maar rood is duur. (Rotte rd.) Duister. Onderstaand proefje van duisteren stijl lazen wij: in een onzer a.-r. bladen: „Dit maakt, dat wanneer men voor de Kamer in. -plaats van naar een krach tige en passende positie drijft naar al macht, haar ongeschiktheid daarin telkens weer aan den dag komt, zoo juist haar van haar gezag en invloed berooft en feitelijk langs een omweg toch weer bij een oppermachtig gouvernement uitkomt". Laat ons zeggen: zeer goed bedoeld, eentigszins slecht gezegd I Onze scheepvaart, (Officieel.) Jlet ministerie van Buiten- la n-rlsrhe Zaken deelt mede dat blijkens een ontvangen bericht van Hr :VIs. ge zant te Londen, de Britsche regeering het volgende heeft bepaald: De gevaarlijke zóne in de Noordzee zal van 4 Juli a.s. af omvatten alle wa teren. niet uitzondering van de Neder- landsche en Deensche territoriale wate ren, liggende Zuidelijk en Oostelijk van een lijn, die begint 3 mijlen van de kust van Jutland op den breedtegraad 57° 8' N.B. en verder gaat langs de volgende punten l-o. een punt, gelegen op 57 gr. 8 m. N.b. en 4 gr. O.l. 2o. een punt, gelegen 53 gr. N.b. en 4 gr. O.l., van daar langs den breedte graad 53 gr. N.b. naar het punt gelegen op 3 mijlen van de Nederlandsche kust, vandaar lo-opende langs de grens van de territoriale wateren. Daar ido-or liet invoeren van -dezen maat regel -de veilige vaargeul in de No-ordzee binnen de gevaarlijke zone zou vallen en -daardoor alle scheepvaart van en naar Nederland om de Noordkust va.n Enge land gestremd zou worden, heeft de Ne derlandsche Regeering dit onder de aan dacht van de Britsche regeering gebracht pn er op gewezen, dat dit toch geenszins in de bedoeling der regeering kan heb ben gelegen en den wensch uitgesproken, dat .hierin alsnog nader wordt voorzien. 'Verbouw van koolrapen en k n o 11 e n. Met het oog op de zeer ongunstige vooruitzichten van de veevoedervoorzie- ning in den aanstaanden winter heeft -de Minister van Landbouw bij beschik king van 30 Juni 1917 bepaald, dat de beperkende voorschriften in zak© den ver bouw van sommige grove tuinbouwgewas- -sen, vastgesteld ingevolge art. 7 der Distri- butiewet 1916, niet van toepassing zul len zijn op -den verbouw van koolrapen en knollen, geteeld als nagewas na kar- wijzaad, koolzaad of vlas. De verbouw van koolrapen en knollen na genoemd© gewassen is derhalve gehe.el vrij, evenals zulks ten aanzien van den verbouw na granen, bloembollen en vroege aardap pelen, reeds bepaald was. Intusschen zij opgemerkt, dal. de ver bouwers van koolrapen eu knollen en evenzeer die van paardepeen, voederbieten en dergelijke er niet op zullen kunnen rekenen -deze producten geh-e-el of gedeel telijk te kunnen uitvoeren. Vermoedelijk zullen alle vo-o-rraden, die niet voor eige.n vee benoqdigd zijn, in beslag worden genomen en voor veevoe der gedistribueerd worden. Met deze distri butie zal dan reeds in den aanvang van den winter een begin worden gemaakt. De mijnwerkersstaking. Men meldt, dat na liet vertrek der Belgen 8677 on-dergrondsche werklieden voor -de staats- en particuliere mijnen, aanwezig zijn, Hiervan is Zaterdag door 4096 gewerkt. De directies vau Me mijnen hebben be kend gemaakt, dat de duurtetoeslag .op de loonen van 16 tot 30 Juni niet zal worden uitbetaald aan 'die arbeiders, die meer dan 3 -dagen zullen hebben gestaakt; 2e. dat de duurtetoeslag ten behoeve der verschillende leden o-ver genoemde loon perioden alleen zal w-orden uitgekeerd aan de arbeiders, die uiterlijk Maandag "2 Juli a.s. liuu arbeid zullen hebben her vat en van -dien dag af zullen blijven doorwerken en ten 3e. dat het, loon over genoemde periode aan de arbeiders, die Woensdag a.s. het werk niet zullen heb ben hervat, niet op de mijnen zal wor den uitgekeerd, doch per postwissel of bode toegezonden zal worden. Zoo-als bekend is, ontving de Minis ter van Landbouw een deputatie uit het hoofdbestuur van den Algem. Nederl. Mijn- werkersbond. De conferentie had tot resultaat, dat de Minister de vertegenwoordigers va.n het hoofdbestuur aanried te bevorderen, dat de staking werd opgeheven, in het vertrouwen, -dat de 'Minister zou nako men, hetgeen deor hem vóór de staking was toegezegd. Rancune-maatregelen zouden bij de Staatsmijnen beslist zijn buitengesloten. Nader vernemen wij-, dat de directies aan de stakers mededeelden, dat ook zij bereid zijn de toezeggingen vóór de sta king gedaan alsnog na te ko-men als Maan dag het werk wordt hervat. Hedenochtend seinde men ons: HEERLEN. De mijnwerkersstaking is opgeheven. Hedenmorgen is het werk her vat. Gezouten varkensvleesch. De Minister van Landbouw heeft goed gevonden, met intrekking van het ter zake bepaalde in zij;ne besclükking d.d. 3 April j.L, voor gezouten varkensvleesch vast te stellen een maximum inkoopprijs voor de gemeenten, ingevolge art. 3 der Distri- butiewet 1916, van f 1,50 per K.G.;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 1