n U W E L IJ K. Uit d@ Pers. Financlëele Berichten Predikbeurten. rife pds' j<»ker- °»il h°"- f^mengci Nieuws. Laatste Berichten. T elegrammen. Rechtszaken iarktberichten. Burgerlijke Stand. Adverteratiën. PreÉiêrtii te Gerei. Karï te 6», Kopervitriool. A. SNETHLAGE AFWEZIG. Firma I. de Broekerl Co., Houthandel. Zierikz36. Grenen en Vuren Bestekhout. twee Huizen eb Erves, Openbare Verkoopin|. Zaterdag 7 Juli 1917, de Pruimen en Zwarte Bessen, Woensdag II Juli 1917, Voorloopige Aankondiging. Vrijdag 27 Juli 1917. iond een Huidarts Middelburg, is Zaterdag 30 Juni Buiteniandsch Hout. Woensdag den 4 Juli 1917, openbaar verkoopen openbaar verkoopen: openbaar verkoopen; De verkooping van de KA PITALE HOFSTEDE „Caro- linenburg", bewoond door den he n- C. Rooze, in de gemeente NTieuw- en Sint Joosland, groot 51 Hectaren 5é Aren 52 Centi aren, zal plaats hebben op TWEE VAARZEN San.enharg van feit en recht. We knippen nog wat uit het blad, dat tegen onze beschouwing opkwam naac aanleid ling van de uitzetting van een groot gezin door den huisbaas: Het blad (De Zeeuw) vult nu de fei ten aan, waarop het zijn betoog grondde. Natuurlijk past nu onze opmerking met op het feit zooals het nu in werke lijkheid blijkt plaats te hebben .gehad. Maar dit is niet onze schuld: Wij nau- den het niet over zeker ons trouwens totaal onbekend - feit maar over een feit, zooals dat blad het had meege deeld. Het is in deze tijden waarin op rechtsgebied ook onder Christenen soms zonderlinge stellingen worden verkondigd, ■wel noodig nauwkeurig te zijn bij de uiteenzetting der feiten; want daarop Jcomt het, bij de beoordeeling van wat al of niet rechtmatig is, vóór alles aan. Twee puntdich'en. In Due Haagse he Post vonden wij o.a. deze puntdichten: l Minister d Jonge. Het zal aan oorlog het oude liedje zijn, Nu er een nieuwe chef is ingesprongen: In Bosboom's oude plaats op het Plein, Piept de Jonge gelijk de ouden zongen. De IgnO'bei-Prijs. Als men d'Ignohel-prijs moest geven, Dan werd de keuze vrees'lijk zwaar, Want, ach! er zijn er die nu streven i Naar 'dezen prijs het derde jaarl Verrassend nieuws. Verrassend nieuws kwam uit den Ger- maanschen hoek. Geheel ongedacht en onverwacht ver klaarde de Duitsche regeering zich bereid om voor de vijf getorpedeerde Nederland- s'che schepen vijf gelijkwaardige Duitsche vaartuigen af te staan. Daarnevens gaf zij1 kennis van haar voornemen ook de schade der schepelin gen aan lijf en goed op- billijke wijize te vergoede». i L) I L j .1 ij Met voldoening zal dit bericht onge twijfeld in breeden kring worden verno men. Veel ergernis zou zijn voorkomen, in dien aanstonds dit loyale standpunt ware ingenomen, want te ontkennen valt niet dat door de langgerekte onderhandelin gen en verwikkelingen het aanbod van zijn waarde heeft ingeboet. Indien van Britschen kant nu nog' eens genoegdoening voor de verwoesting in Zierikzee werd aangeboden dan zou het hopeloos geschokt vertrouwen in het internationaal recht weer eenigszins her leven. (Rotterdammer.) De Pall Mall Gazette schrijft de 'schikking waar-bij Duitschland in In- dië liggende schepen aan Nederland af slaat en daarvoor de verzekeringssommen krijgt is minder edelmoedig (van DTtitsch- land) dan 't schijnt. Deze schepen zijn voor Duitschland verloren en het vredes congres diende over het eigendomsrecht ervan te beslissen. Het is onwaarschijnlijk dat 'de overdracht (door de entente) zal worden toegestaan. Levensverzekering Maat schappij „Dordrecht". In de he denmiddag in Hotel „Ponsen" te Dordrecht gehouden algemeene vergade ring der Levensverzekering-Maatschappij „Dordrecht" hebben directeuren aan aandeelhouders verslag uitgebracht over het boekjaar 1916. Het verslag vangt aan met een her innering aan het overlijden van Mr. F. N. Sickenga, den voorzitter-commissaris, tevens den laatstovergeblevene van de oprichters der vennootschap. Met genoégen stellen directeuren vast, dat de toestand in het Levensverzeke- ringbedrijf in Nederland zich meer en meer begint te klaren en dat het produc- tio-cijfer daarvan een weerspiegeling geeft. De productie was in het afgeloopen jaar ruim anderhalfmaal zoo groot als in 1915, de roiementen wegens afkoop, wanbeta ling en polisweigering der kapitaal ver zekeringen slechts 2/3 van het A'orige jaar, terwijl 1915 tegenover het zeer abnormale 1914 reeds een verbetering van drie millioen vertoonde Het grootste ufteNVederfand?eerdere pr°ductie kwam De sterfte was ook ia 1916 weder gunstig. De winst op de sterfte bedroes f232.042 tegen f220 344 in 1915 g Directeuren stelden voor| ook over 1916 aan aandeelhouders het in de sta tuten bepaalde voorloopig dividend uit te keeren. De vergadering heeft de balans en de inkomstenrekenirig goedgekeurd en aan de uitkeering van 4 pCt. dividend hare goedkeuring gehecht. Zondag 1 Juli. Ned. Herv. Kerk. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, vm. en nm. ds. Meloen. mezelinge f nliin0lei' 6n 2 u- ds. Elenbaas. CoÏE 30 en 2 u- ds- Feijkesl. DriiS' 611 nm- ds- hijsen'. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins s Gravenpolder, vm. en run. ds. Gerretsen Hans weert, 9.30 en 2 u. dhr. LensveU." Heinkenszand, 9.30 en 2 u. ds. Warners. 'sH Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds, v d. Piassche 's-H. Arendskerke, vm. 9.30 u. ds. de. Vries, ,2 u. ds. van Empel. 's Heerenhofekf, 2 u. ds. Buinink. 's Heer Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer. Hoedekenskerke Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Boer. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle, vm. en nm. dr. Schmidt, vm. voorber. 'H. A-, nm. bed. H. D. Kats, 10 en 2.30 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andrea©. Kloetinge, vm. en nm. ds. v. Essen. Krabbendijke, 10 en 3 u. ds. Muller. Kruiningen, 9.30 en 2 u. ds. Steenbeek. Nieuwdorp (bewaarschool), 9.15 u. ds. Buinink. f Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 9.30 u. ds. Jonker, coll. Hol landers in Duitschland. Rilland-Bath, 10 en 2.30 u. ds. Visser. Schore, 9.30 en 2 u. ds. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. Wijngaarden. Wiemeldinge, 10 u. ds. Drost, 2 u. ds. Steinz. Wilhelminadorp, vm. dhr. Dun, n.m. g. d. Wissenkerke, 10 en 2.30 u. ds. v. d. Linde. Wolf aartsdijk, 9.30 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Arnemuiden, 9.30 en 2 u. ds. Mulder. Biggekerke, vm. en n.m. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, 9.30 en 2 u. ds. Koldewijn, Gapinge, vm. en nm. ds. Maas. Grijpskerke, vm, en nm. ds. Vaandrager. Kleverskerke, 10.30 u. ds. Semmelink: Koudekerke, 9.30 dsi. Reus, 2 ju,. ds(. ds. Postma. t 1VTa| i clrjnrlr a N. en St. Joosland, 10 en 2.30 u. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nm. 'ds. Krijkamp. Ritthem, vm. en nm. ds. ten Hove. Serooslcerke, vm. ds. Müller, voorber. II. A., nm. leeskerk. St. Laurens, vm. en nm. ds. v. 'tïloff. O. en W. Souburg, 9.30 u. ds. Terneden, 2 u. ds. Jonker. Vrouwepol der, nm. ds. Müller. Veere, vm. en nm. ds. Weijland. Westkapelle, nm. ds. Reus. Zou tel an de, 9.30 u. en 2 u. ds. de Wijk. 'tZand, 10 u. ds. Postma, 6.30 u. ds. ten Hove. Geref. Gemeenten. Middelburg, Segeerstraat, vm., nm. en av. ds,. v. Oordt. Go-es, 9.30, 2 en 6 u. ds. Fraanje. Ongelukken. Gisteren is te Win schoten de 53-jarige ketelsmid H. V. ver moedelijk door aanraking van een elec- trischen draad gedood. Gisteravond is bij het zwemmen de 19-jarige" J. D. in het Boterdiep bij Groningen verdron ken. Te Vianen is in de Lek ver dronken een militair uit Utrecht. Zijn lijk is opgehaald. Te Welcerom gem. Ede, is de ongeveer 60-jarige landbouwer J. v. d. B. te water geraakt en verdronken. Gisteravond is het 7-jarig eenig zoon tje van den tuinder Van der E. in de Haagvaart nabij Delft verdronken. Te Leeuwarden is een bejaarde weduwe onder een vrachtauto geraaid en aan de gevolgen overleden. Oude munten. In den Houtrak- polder bij Halfweg zijn in een perceel bouwland meer dan 100 oude zilveren geldstukken gevonden, die ter oppervlakte van 3 4 M. in den grond zeer ver spreid lagen; ze zijn meerendeels ter grootte van onze guldens en rijksdaal ders en dragen verschillende jaartallen loopende van 1720 af. IS top. Te Delft zijn wegens ge brek aan steenkolen reeds 9 industri- eele bedrijven stop gezet. Bak- en braadvet. Het werd Maandagochtend den winkelbediende van Eigen Hulp jn Den Haag te machtig, zoo vele dienstmeisjes er dien morgen weer kwamen vragen om bak- en braadvet. Maar meisjes, waarvoor gebruiken ze bij jullie thuis toch al dat braadvet? Een van de meisjes: Wel, voor de theelichtjes I Zoo, nu zeg dan maar thuis, dat de distributie daar al lang achter is. Ze heeft er zout in gedaan, dan kun je bet toch niet gebruiken van 't sputteren. (Nieuwe Ct.) Niet steekhoudend! Van be trouwbare zijde deelt men het Vad. me de, dat een der heeren, die de opening der Staten-Generaal bijwoonden, het oir- baar achtte, om, in volle galakleedij te rugrijdende, tezamen met zijn gezin, blootshoofds in een open rijtuig te pron ken, terwijl het zoontje op den bok zijn hoofd met de sleek van pa had ver sierd. Eenvoorbeeld. Het „Utrechtsch Dagblad" meldt: Als een zeldzaamheid mag zeker wel even worden vermeld, dat gisteren met gunstig gevolg het cand. arts-examen is afgelegd door iemand van 69 "jaar, die uit liefhebberij nog op zoo laten leef tijd de studie voor dokter is begonnen. Deze cand.-arts is vader van vele be kende geneesheeren, ©ia. van een spe cialiteit te Utrecht. Griezelige vondst. Toen gis terenmorgen een sichipper door een der stadsgrachten te Coevorden voer, kreeg hij ter hoogte van het z.g. steenen brug je een kinderlijkje aan den haak of boom, waarmee het schip wordt voortgeduwd. Be gchedel was gedeeltelijk verbrijzeld. Overigens was het nog gaaf. Het lijkje is naar het ziekenhuis vervoerd. De po litie doet onderzoek. Plotselinge dood. In de zit ting der rechtbank te Tiel is een 66- jarige landbouwer uit Hedel tijdens zijn verhoor als getuige, ineengezakt en spoe dig daarna overleden. Doodgevallen. De bejaarde S. v. B. te Wateringen had het ongeluk, doordat het paard van een buitengewoon hoog geladen hooiwagen, onverwachts vooruitliep, naar beneden tc vallen, met het gevolg, dat de ongelukkige met zijn hoofd op de steenen terecht kwam en korten tijd na den val overleed. Overleden De oude vrouw, die te Maastricht met haar kleinzoontje door de stoomtram werd overreden, is aan de bekomen verwondingen overleden. Bessenplukken. 200 geïnter neerde Belgen zullen te Amerongen worden werkzaam gesteld voor liet pluk ken van bessen, daar vele inwoners dier gemeente zich thans bezighouden met de meer loonende bezembinderij. Vr ouwel ij ke spoorwegbe ambten. Met ingang van 1 Juli as wordt liet geheele mannelijke Duitsche personeel van de Noordbr. Duitsche Spoorwegmaatschappij op het traject GochGennep door vrouwen vervangen, daar het mannelijk personeel voor den militairen dienst is opgeroepen. Twee naaktloopers zijn onder Almen gearresteerd. Teekenend. Sedert de mobili satie zijn door de Rechtbank te Breda ruim 15000 smokkelzaken behandeld. Door typhus zijn te Tiel 3 leden van eén gezin aangetast. Relletjes. Te Amsterdam heb ben weder aardappelrelletjes van vrij onschuldig karakter plaats gehad. RILLAND. Bij de heden door het Be stuur der Waterkeering van den Calami- teuzen Zimmerffianpolder gehouden aan besteding van het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1918 van de aarde-, kram-, rijs-, steenglooiing- en andere werken werd ingeschreven door M. Jacobs te Goes, voor f2180; J. C. van den Brink te Krabbendijke, voor f2240; J. de Bree Fz. te Terneuzen, voor 2450. HEERLEN. De Chr. Mijnwerkersbond deelt mede, dat het aantal werkwilligen öweder is toegenomen. Het bedraagt nu 53 pet. Er hadden zich nog meer aan gemeld, doch dezen werden gereserveerd voor den nachtploeg. WEENEN, '28 Juni. Heden werd in het parlement 'door den afgevaardigde Hauser, die 'des ochtends door den Keizer ont vangen was, medegedeeld: „Ik heb van den Keizer zelf vernomen, dat hij den vrede wenscht en wel zoo spoedig mo gelijk". Daarna werden de debatten over den vrede in den breede voortgezet. RIO DE JANEIRO, 29 Juni. Brazilië heeft 'de neutraliteitsverklaring herroepen. BERLIJN, '29 Juni. In Rome is een minister-crisis te verwachten. De republi keinen, de uniformisten en misschien ook de (radicalen willen met de z.g. actie partij tegen de regeering optreden. De Dordtsche rechtbank heeft den arts J. J. B. aldaar wegens dood door schuld bij een verlossing veroordeeld tot acht dagen hechtenis en vijf jaar ont zetting uit zijn ambt. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 28 Juni 1917. Groote Veiling. Kruisbessen voor het buitenland'f 20 p. 100 K.G.; id. voor de Fabrieken werden Oniet gekocht. Oranje kersen voor het binnenland f 14, id. voor het buitenland f23; zwarte voor het binnenl. f24; voor het builenl. f28; Aardbeien v. h. bin nenl. f6.10; id. v. d. Fabrieken f29; Sjalotten v. h. binnenl. f 1 per 100 bos; voor het buitenl. f 2.50 p. 100 bos; Kleine Veiling. Meikersen f 16.60 per 100 K.G.; zwarte f22.30 p. 100 K.G.; Kropsla 35 ct. per 100 .krop. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Veiling van 27 Juni. Aardbeien voor het binnenl. f 10f 15; Voor fabrieken f27f35; Kersen f25.80, f26.10, f28.60, f29.50, f32; kruisbessen f 20, v oor heit buitenl'. Veiling van 28 Juni. Aardbeien voor binnenl. f8f 13.40; voor fabrieken f27, f29, f35; kersen binnenland f28,- f28.70, f'29.10; voor het buitenl. f20—f28; kruisbessen f20. Alles per 100 K.G. Van 28 en 29 Juni. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. C. Deurloo, jm. 26 j. en N. Meliefste, jd. 28 j.; "H. Versluijs, jm. 25 j. en P. A. Verhage, jd. 23 j. Gehuwd: J. J. Geers, jm. 24 j. en M. Smaardijk, jd. 20 j.; S. Mceuwse, jm. 28 j. en H. Vermeulen, jd. 25 j. Overledetr: W. II. Janszen, 79 j., m. v. H. Hollestelle. GOES. Huw.-aang.28, Antonius Jo hannes Brusket, 41 j. jm. en Anna Maria Dinfena Verbeek, 49 j. wed. van Hubertus Faas. Overleden: 28, Janna Francke 52 j. gehuwd met Marinus Dekker. Van 2229 Juni. IERSEKE. Ondertrouwd: Joos den Her der 24 j. jm. en Maria Anna Filius 22 j. jd.; Dingenus de Jonge 24 j. jm. te Kruiningen en Cornelia van der Endt 25 j. jd. Gehuwd: Willem Marinus van Haver 22 j. jm. te Wissenkerke en Jannetje Poleif 19 j. jd.Jan Scheele 35 j. jm. en Wiihelmina de Jonge 27 j. jd.; Adriaan Verschuure 32 j. jm. en Cornelia van Liere 26 j. jd. Geboren: Albert Dirk z.v. Jacobus Ja cob de Leeuw- en Wilhelmina Benjenrina Geluk; Jacomina Susanna d.v. Pieter Hoogstrate en Maatje Adriana Duinkerke. Laura dv. Philip-pus Jan Bom en Maatje Mieras. Telegraüsoh Weerbericht. Vaar waarnemingen in den marge-. van 29 Juni medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilh Hoogste barometerstand 765 te Noord- Oost-Duitschland, laagste 758.3 te Den Helder. Verwachting tot den avond van 30 Juni Meest zwakke tot matigen, veranderlijken wind; meest zwaarbewolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk regen- of on weersbuien. Weinig verandering van tem peratuur. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtge- uoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder JANNA FRANCKE, in den ouderdom van 52 jaar en ruim 5 maanden. Uit aller naam, M. DEKKER. Goes, 28 Juni 1917. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij de ziekte en liet overlijden van onzen geliefden Zoon MARINUS VAN DER MEULE. Namens de familie, J. RIEMENS M. J. RIEMENSLous Oostkapelle, Juni 1917. Voor de betoonde deelneming bij het overlijden van onzen geliefden Man en Vader L. P. VAN DIS zeggen we har telijk dank. FAMILIE VAN DIS. Colijnsplaat, Juni 1917. ZONDAG 1 JULI. Voorm. half 10Ds. A. Thielen, van Axel. Nam. 2; Leeskerk Avond 6 Ds. A. Thielen, van Axel Een net Jongmensch, 38 jaar, wenscht kennismaking met jonge Öaise of Weduwe, leeftijd tusschen 30 en 40 jaren. Brit-ven met portret onder lett. C aan het bureau van uit blad te Goes. Voor besproeiingen der-aardappelen is voor de leden der Coöperatieve Landb. Verg „Eiland Walcheren", bij de Coöpe ratieve Kopervitriool beschikbaar. Telefoon 19. Leveren tegen concurreerende prijzen Groote voorraad V erteeenwoordigers ie Ylissingért: FEY STROO. te Goes: NI. DE BROEKERT. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN GATE, zal op des namiddags te 2 uur in het koffiehuis van den heer Mabilot te Oost-Souburg, in het staande te Oost Souburr, aan de Paspoort- straat op het dorp wijk A Nos 36a en 37a groot 1 Are, 10 Centiaren Te veilen eerst afzonderlijk en daarna gecombineerd. Verhuurd voor f3.10 per week. Gedrukte biljetten met nadere inlich tingen verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg De Notaris II. W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder, zal op des voormiddags te 11 uur, in de herberg van Mej. de Wed. L Vekbhek te 's Gra venpolder, tegen contante betaling, in het wassende in verschillende boomgaarden in de gemeenten 's-Gravenpolder, Hoede kenskerke en Kattendijke. Breeder bij biljetten omschreven. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE, zal op des namiddags te l'/2 uur, aan den stal van den heer Adriaan Volkers, aan de Kade te Veere, in het Breach voor 6 personen, Zomer- en Winterkap, Victoria, Coupé, Tentwa gentje met portieren, één en tweepaards- tuig, Boerenwagen, Mangelrasp, Ploeg, Eikenhouten Kabinet, oud model, oud Ijzer en wat verder zal worden gepre senteerd. Notaris VERHULST. van HO tot 70 Liter per dag bij W. CASTEL, Park, West-Souburg Terstond gevraagd eene nette Dagdienstbode, niet beneden de 18 jaar. Adres: Mej. DE VOS, Kanaal P 40. i'E ft. U O F vae t tot 2 j., bij C DE KORTE, Domburg. TE KOOP circa 15000 koolraapplante.1 15 ct. per 100 bij K. OSTÉ Vrouwepolder. TE KOOP oen Koe of een Kalfvaars, bij de rek. en Speenvarkens. Li DE BUCK, Driewegen, Serooskerke. (W.).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3