Binnenland. Uit dö Provincia. Kerknieuws. Onderwijs. Landbouw en Veeteelt. Leest een jaarlijksch pensioen van f800; in Italië van f625; in Frankrijk van f475. Millioenenbezitters zijn er in de Vereenigde Staten in menigte. Het aantal dergenen, die 1 millioen dollar of meer per jaar trekken, is! echter niet meer dan 120. 'Als Amerika ophoudt sterken drank te ïabriceeren krijgt de wereld elf mil lioen broeden per dag meer. 'Anton Lafng, die de rol van Chris tus ïn de Passiespelen te Oberammtergau vprvulde, Is1 voor den militairen dienst opgeroepen. Do uitgaven van Engeland gedurondo de laatste negen weken hebben 94.608.000 gultien 'per dag bedragen, dat is ruim t'1000 tper seconde. Het postpakettentarief in Zweden wordt van 1 Juli af belangrijk verhoogd. 'Het Parlementslid Bathurst heeft on langs tg> Cheltenham 'een red© gehouden om aan te dringen op spaarzaamheid in 'het verbruik van levensmiddelen. Do llritselie regeering kocht thans tarwe en suiker tegen prijzen, hooger, dan het pu bliek er voor betaalt. Mais komt in groote hoeveelheden binnen uit de V. St.. en ha ver is er genoeg. Indien er tekort komt aan broodkoren zal meer dan tot dusver aardappelmeel dienen te worden gebruikt- in Wet bakdeeg. Verbetering in de suikerschaarschte ver wachtte 'hij niet. Twee maanden geleden waren, in 10 dagen tijd 40.000 ton sui ker 'naar den bodem der zee gezonden. Alle Britsche onderdanen van 18 tot 45 jaar, die zich in de V. St. ophouden, zullen 'worden gedwongen om zich bij het leger aan te sluiten. De mijnwerkers in Frankrijk hebben dezo Weck te Parijs vergaderd. Zij eisehen 50 pet. loonsverhooging en hebben een veel lageren opsjag, hun door de werk gevers aangeboden, als „een beleediging en uittarting" afgewezen. Zij dreigen met een staking, tenzij hun .eisch wordt In gewilligd. Bi het Pfalzer-woud is door een jachtopziener een Fransche ballon gevon den, (Het betreft hier een brochuren-bal- lon uit tegen het weer bestand papier, aan wier ring van metaaldraad, de ver schillende bundels vlugschriften bevestigd zijn. Langs den ring loopt een langzaam smeulend koord van ontvlambare stof, die veroorzaakt, dat bij zekere tusschen- poozien telkens weder een bundel vlug schriften door het afgloeien van het ver- bindingskoord naar beneden valt. Op de ze wijze wordt bereikt, dat de vlugschrif ten over een groot gebied verspreid worden. In ElZas-Lotharingen gaan de po- lil ie-commissarissen van huis tot huiö met boeken, waarin iedereen zijn naam moest ^plaatsen, eii tevens vermelden of bij wenscht, dat het 'Rijks Land deel zal uitmaken van Pruisen, van Baden of van Beieren. Het commissariaat van politie te Berlijn heeft gelast, dat de verlichting in do stad 'tot een derde der vroegere sterkte moet verminderd worden. Op het congres van boeren in Rus land is medegedeeld, dat de omvang van het bouwland in 'Europeesch Rusland, zonder de wouden, pngeveer 400 milli oen bunders beidraagt. Bij de volkstel ling van verleden jaar bleken er ongeveer 16 millioen boeren gezinnen te zijn. Als al het land gelijkelijk verdeeld was, zou ieder boerengezin ongeveer 25 bunders krijgen.' Naar het heet is Kerenski nu zoo ziek, dat de Russische regeering er aan deukt, hem te vervangen. In sommige kringen wordt stemming gemaakt, voor de benoeming van generaal Alexejef tot minister van oorlog, maar de raad van arbeiders en 'soldaten is tegen hem. De verliezen van den raid op Lon den op 13 dezer bedroegen 157 do-oden en 432 gewonden. De Russische troepen moeten het Fransche front verlaten hebben. Zij zijn naar de kampen van-Mailly en La Cour- li ne overgebracht. Naar het „Berl. Tageblatt" verneemt, zullen de commissies van den Rijksdag volgens afspraak op 3 Juli haar werk horvatten. De eerste voltallige vergade ring zal op Donderdag 5 Juli plaats heb ben. Men rekent met den duur van de voltallige vergaderingen op acht tot tien dagen. Keizer Wilhelm zeide bij een troe penrevue op het Westelijk front: Ik dank u voor uw dappere houding. Ik spreek mijn vast vertrouwen uit, dat. gij ook verder zult volhouden en dat gij den vrede zult bevechten, dien wij voor onze verdere ontwikkeling noodig hebben. De afgetreden minister-president, graaf Clam Martinitz, die van plan is in den militairen dienst terug te keeren en door keizer Karei tot overste benoemd werd, is, naar verluidt, voor den post van gouverneur-generaal van Montenegro met den zltel Cettinje bestemd. Oosten rijksche kinderen naa i] Nederland. Het onder hoofdleiding van den staf arts, dr. Hocksinger en baronesse Eisels- berg tot Eiselsberg staand comité tot. het. uitzenden van Oostenrijksche kinderen naar Nederland, heeft wederom een 300 kinderen uitgerust, die 12 Juli a.s. per etxtra Irein naar Nederland zullen ver trekken. Mosselen voor Duitschland. Vernomen wordt, dat Duitschland dit jaar geen gezouten mosselen wenscht te ontvangen, daar er in Duitschland niet voldoende aftrek voor is. Als Duitsch land weder gezouten mosselen wil heb ben dan zal de exploitatie door Duitsch land zelf ter hand worden genomen. De Telegraaf en de Aardappelen. Zoowel „Het Huisgezin" als „Het Volk" trekken Van leer tegen een slukje van den heer P. H. Burgers, directeur van de Johanna-hoeve in Oosterbeek, over den aardappelenuitvoer naar Duitschland, op genomen in „De Telegraaf". Het is dan ook weer een van die artikelen, die te gen beter weten in valsche argumenten bezigen om ons volk en de regeering tegen Duitschland op te hitsen. Terecht zegt tl a n ook het „Volk", dat dis niet Posthuma biaar Treub voor de aardappe len uitvoer verantwoordelijk was, die ex port voor de „Telegraaf 'een nieuw be wijs 'zou zijn van het schitterende re- geeringstalent en het onovertroffen koop- mansbeleid Van dien minister. En 'dat er ook aardappelen naar Enge land 'geëxporteerd worden, dat kan do „Telegraaf" natuurlijk slechts toejuichen. Terwijl Engeland ons niets levert, Van wat wij noodig hebben, integendeel zijln best doet, ons allen toevoer af te snijden. En voor wat naar Duitschland gaat, kun nen 'wij tenminste steenkolen krijgen, zoo dat onze fabrieken aan den gang kunnen blijven en onze treinen kunnen doorgaan met rijden. „Het Huisgezin" noemt den lieer Bur gers „hooggeleerd". Waarmede hij dat praedicaat verdiend heeft, weten wij niet. In ieder geval blijkt zijn hooggeleerdheid volkomen van den kouden grond te zijn. Aardappelen. In overleg met de regeering heeft do Groente-Centrale 'besloten zoolang Enge land (overzee) zijn percentage van vroege aardappelen niet afneemt en dus de prij zen der aardappelen zoo zijn, dat de telers onmogelijk Uit kunnen komen, voor de eerste 5 dagen 2 cent per kilogram bij te passen. Dit kost de groente-Centrale een aanmerkelijk bedrag dat in de tiendui zend guldens zal loopen, doch het ver langen 'om den aardappeloogst, te bespoe digen gaf in dezen den doorslag. De broodkaart van de 18e week loopt van 22 tot en met 30 Juni. O u d-M i n i s t e r Van der K a a y. Onder vele blijken van belangstelling heeft de oud-minister van Justitie, mr. W. van der Kaay, gisteren herdacht, dat hij vóór 60.jaar promoveerde tot. doctor in de rechten aan de universiteit te Lei den. De conferentie te Stockholm. „Het Volk" meldt: Gisteren is dhr. Vlie gen als lid van het Internationaal So cialistisch Bureau voor eenigen 'tijd naar Stockholm vertrokken, ter aflossing van Troelstra en Albarda, die wegens de ope ning der nieuwe Kamerzitting lijdelijk naar Nederland terugkeeren. Prins Hendrik bracht heden een bezoek aan het corps Padvinders te Enschedé. De Mijnwerkersstaking. Het verloop der staking moet den so cialisten niet erg naar den zin zijD. De algemeens toestand is veel beter gewor den, ofschoon des middags geregeld meer dere arbeiders weg blijven. Waren de morgenploegen voor alle mijnen in ver gelijking rnetde vorige dagen veel sterker, in de Staatsmijn boden zich 702 arbeiders aan, bij de „Wilhehnina" 342, terwijl er zich voor de avondschicht reeds 80 iiad- den aangemeld. Voor de ^Hendrik", de Oranje Nas sau I", de „Laura" en de Dominiale mijnen, waren de cijfers der morgenploeg respectievelijk 127, 150, 170 en 106. In Susteren, waar slechts 37 mijnwer kers zijn, staken alleen 4 Duitschers. De verwachtingen zijn gunstig, dat de Dinsdagochtendploegen wederom bedui dend sterker zullen zijn. De vrees gaat stil aan verdwijnen, ondanks het drukke posten door de stakers. De Christelijke Nationale Werkmans bond adviseerde zijn leden met de Chris- telijken mee te gaan. Omtrent de Belgische geïnterneerden, die niet aan den arbeid gaan, is besloten, dat zij nog in het kamp geconsigneerd zullen blijven. Vandaag moest de beslis sing worden genomen of zij naar Zeist zouden worden gezonden of wel voor- loopig te Heerlen blijven. De Minister heeft tot het laatste be sloten. Msb. Uitvoer van tabak. Men meldt dat de minister de spoedige voorloopige buitenwerkingstelling van liet verbod van uitvoer van tabak in uitzicht zou hebben gesteld, in dier voege, dat consenten voor een groote hoeveel heid voot den uitvoer bestemde tabak zouden worden verstrekt. Nog deze week zou een definitieve beslissing uit Den Haag worden ontvangen. Voor elke 100 K.G. uitvoer vrije tabak zou f6 worden gereserveerd om de verliezen te dekken, welke ontstaan door de beschikbaarstel ling van de benoodigde tabak voor de binnenlandsche nijverheid. Het Zomerfeest van de Chr. Jon- galingsvereenigingen in het land van Cad- zand 'zal, D.V., gehouden worden op Don derdag 5 .T111 iIe Zilidznnde on een wei do 'der hofstede, bewoond door J. Cappon. Sprekers 'zullen zijn: D. J. van Wijck, dr. J. D. Schmidt, ds. G. F. Kerkhof, dr. H. Jansen (veldprediker), ds. M. .T. Mooij, ds. 'G. van Dis, ds. II. M. Brouwer en ds. G. Wi. van Leusscn. Armenzorg en Weldadig heid. De 10e Alg. vergadering van de Nederlandsche Ver. voor Armenzorg en Weldadigheid zal te Middelburg worden gehouden op 5 en 6 Juli in "het Schut tershof. Aan het programma is het volgende ontleend Donderdag 5 Juli A. Benoeming van een Commissie van 3 Leden tot het nazien der Rekening en Verantwoording, ingevolge art. 7 van het Huishoudelijk Reglement. B. Bespreking van het onderwerp: Ver dient liet., hetzij in beginsel, hetzij om praclische redenen, aanbeveling scherpe grenzen te trekken .tusschen den arbeid der instellingen van liefdadigheid en dien van andere instellingen van sociale voor- 'zorg en, zoo ja, waar hehooren dio grenzen te loopen? Te 8i/2 uur des avonds: Vriendschappelijke bijeenkomst van Le den, Begunstigers en Vrienden der Ver- eeniging, ten huize van den heer J. R. Blum, Huize „Duinlust" te Domburg. Vrijdag 6 Juli: In den voormiddag zal voor Leden, Begunstigers en Vrienden, groepsgewijze onder geleide van Leden van de Com missie van voorbereiding en ontvangst, de gelegenheid bestaan tot het bezoeken, van de volgende instellingen van wel dadigheid te Middelburg, daartoe wel willend door hare besluren opengesteld. t. „Kinderzorg". 2. liet Weeshuis. 3. Het Oude Mannen- en Vrouwenhuis. 4. Het Gasthuis. A. Bespreking van het onderwerp: Maatschappelijk Werk voor Zieken. i B. (Bepaling van de plaats waar in 1918 de Algemeene Vergadering zal ge houden worden. Zaterdag 7 Juli: Te 8.57 voormiddags vertrek per trein naar Vlissingen en vandaar per boot van 9.20 naar Terneuzen, ter bczicliligiug van het Diaconiehuis aldaar. Vlissingen. Op telegrafisch verzoek is op het strand, waar zij aan het baden was, door de politie aangehouden een jonge Duitsche vrouw, verdacht van diefstal van bijouterieën te Oudenboscli. Een deel vau de gestolen voorwerpen had zij aan de kas van het bad in be waring gegeven. De vrouw beweerde kort geleden uit Duitschland te zijn gevlucht, omdat zij in de munitie-werkplaatsen moest gaaii werken. Betreffende de bijouterieën ver klaarde zij, die van een onbekend heer te Oudenbosch te hebben gekregen, en niet te weten dat zij van diefstal afkom stig waren. Intusschen bleek dat zij in het hotel „Zeeland" te Vlissingen wilde logeeren, maar gem contanten had om het logies te betalen. De Duitsche op- lichtstel- is naar Oudenbosch overge bracht. Heinkenszand,. Met ingang van 27 dezer wordt de commies 3e klasse de heer H. J. Beuger alhier, overgeplaatst naar Ovezande. Kapelle. Gisterenmiddag kwam de Raad der gemeente in vergadering bijeen. Te genwoordig alle leden. 1 De .wijziging door B. en W. aange bracht in de gemeentebegrooting werd door den Raad goedgevonden. In behandeling kwam het verzoek van A. Kooman 0111 aansluitihg te verkrijgen (van zijn perceel aan de rioleering in d« Weststraat. B. en W. stelden voor dit verzoek in te willigen. Nadat be denkingen geopperd werden, werd dit verzoek toegestaan. De Bond van Ned. Onderwijzers ver zoekt een betere satarisrogeling. 'Dit ver zoek wordt voor kennisgeving aangeno men, daar binnenkort toch een herzie ning van de salarisregeling moet plaats hebben. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld op een bedrag van f231. Nu gaat de Raad over in geheime Zit ting 0111 het kohier Hoofrlelijken Omslag vast te stellen. Na heropening deelt de voorzitter mee, Üat het kohier is vastgesteld op een voorloopig bedrag van f 16.672. Sas van Gent. Failliet verklaard II. E. Scheffer, bier- en wijnhandelaar, al hier. Curator mr. 'C. M. Kegge te Goes. Terneuzen. Herbenoemd tot lcanton- rechter-plaatsvervanger do heer J. Jlui- zinga, en met 1 Juli benoemd als zoo danig do heer L. Th. van Hasselt, be taalmeester, alhier. Onze vroegere stadgenoot, dhr. W. Huizinga, is benoemd tot ambtenaar 3e klasse bij de Arbeids-Inspectie ter stand plaats Haarlem. Maandagavond werd alhier een ver gadering gehouden, om te komen tot het stichten van een Persvereeniging. De voorzitter der Commissie, dhr. De Jager, opende deze vergadering op gebruikelijke wijze en gaf een overzicht van hetgeen er toe heeft geleid om tot het voorstel te geraken. Het onderwerp gaf aanlei ding tot de bespreking van verschillende nevengaande zaken, de finantiën, richting, wijze van uitgaaf eener courant enz. Na een breede bespreking werd be sloten 0111 te komen tot het stichten van een Antirevolutionaire Persvereeniging. Staande de vergadering werd een Com missie benoemd, Bestaande uit vijf leden, en waarvoor gekozen werden de beer 11 fë Jager, De Koning, dsTGfoéfiëvi Den Hollander en Sweepe. Deze commissie zal de noodige voor stellen in gereedheid brengen, waarover in een volgende vergadering zal worden beslist. Schoondijke. Hier is een schuur van den landbouwer De Jonge afgebrand. Vermoedelijk hebben kinderen met luci fers gespeeld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eoxta, U. P. Okken te Kolham. Bedankt voor Burg (Texel), door 11. C. Ruije (e Hoenderloo. Geref. Kerken. Tweetal te 'sHertogenhoseh: L. .1 C. Kreijl Jr. te Iluizum en B. v. d Werff te Dokkuin. Beroepen Ie Ulrum, E. v. d. Laan te Onst wedde. BedankL voor Koudekerk a. d. Rijn, door D. van Dijk te Knijpe; voor Loppersmn, door T. Kroes te Koevor- den. De Geref. Kerken A en B Ie Srhe- veningen besloten tol ineensmelling van de heide gemeenten. Vrij Evang. Gem. Bedankt voor Veendam, door A. E. van Baaien, Ned. Herv. pred. te Nieuwla.nd. Benoemd tol schoolopziener in het arr. Heerenveen, ,T. M. Houwen te Drach ten.' Te Ulrecht vergaderde de Ver. van leeraren aan Rijks hoogere burgerscholen. De statuten en hel huishoudelijk reglement werden goedgekeurd. Het voorloopige be stuur werd als definitief bestuur gekozen. Men besloot de salarisactie met kracht voort te zetten. De opening der Chr. II. B. S. te Bussum zal 1 Sept. plaats hebben. Di recteur is de heer M. J. Ornée. Bij Kon. besluit van 13 dezer zijn, met ingang van 1 September, benoemd tot leeraar aau de Rijks hoogere burger school te Middelburg, J. A. K. van Has selt, thans leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Roermond, met toeken ning van gelijktijdig eervol ontslag uit, laatstgenoemde betrekking, en A. F. L. Troll, thans tijdelijk leeraar aan die school te Middelburg. - Nu Gedeputeerde Staten van Zee land het besluit van den gemeenteraad van Grijpskerke lot. opheffing van de open bare school bobben goedgekeurd, zullen belanghebbenden in hooger beroep gaan. Met ingang van 1 Juli a.s. is be noemd tot leeraar-boekbinder aan de vakschool voor de typografie te Utrecht, de heer H. Duyvewaardt, geboren te Goes Jhr. J. v. Vredenburch te Tholen is met ingang van lieden benoemd tot lid van de zuivelcommissie voor Zeeland; en met ingang van 1 Juli de heer C. van Westen te Zierikzee. -Afd. Goes. Z. L. M. Goes. Heden is in de Prins van Oranje de algemeene vergadering gehouden yan de afdeeling Goes der Zeeuwsche Land- bouw-Maatschappij. De voorzitter, de Jieer D. Wi. Lindenbergh, opende de ver ga': le ring, heette allen welkom, en sprak er zijn leedwezen over uit, dat de alge meene voorzitter, jhr. van Vredenburch, wegensi 'zijn drukke bezigheden, piet op deze vergadering kon tegenwoordig zijin. De secretaris, de heer ^l©gf„ was ver hinderd. Do voorzitter zyide, dat de keurige win ter gevolgd is door een niet keurig voor jaar. De voorjaairswerkzaainheden werden vertraagd. De droogte heeft vele weiden en ook enkele gewassen schafte toege bracht. De daarop gevolgde hagelslag heeft vele gewassen vernietigd, wat in deze omstandigheden wel zeer" Ie be treuren is. Sommige gewassen hebbeni ook veel te lijden gehad van de kevers en andere insecten. Overigens was de groei uitnemend. De oogstverwachtingen zijn echter niet zoo groot meer als in het voorjaar. De voorjaarswerkzaamhe den zijn niet weinig belemmerd door het dp vrijheid aan banden leggende zaaiplan. Toch hebben de hoeren niet gestaakt, wat anderen wellicht wèl .gedaan zouden hebben. Spr. doet mededeeling. yan de oprichting en het werk der Cultuurcom missie. Ze wit vóór alles overlredingen voorkomen. Tot veler vreugde is eindelijk Chili aangekomen. Op vele plaatsen veel te laat, doch men zal den mest nu be waren 'tot het volgende jaar. Het getal 11 iep we 'leden wordt met don dag groo- ter, dank zij de actie der VeilingsVeroeni- gingen. Spr. hoopt, dat het herdoopte or gaan der Mij. aller vakblad moge zijn. De ingekomen vragenlijst (klachten over leveringsvoorwaarden van graan voor (le regeering) Ss door het bestuur beantwoord. Het houden van kookcursussen is in ver band met de -tijdsomstandigheden niet in de 'hand gewerkt,. De voorzitter deed ver der iiiededeeling van enkele zaken, be sproken in de hoofdbestuursvergadering, 0.111. 'de hooi- en de wolvordering en de zome.rlijdregeling. Spr. raadt aan zooveel Rundveestamboek. Voor de keuring van gewassen 'zijn ongeveer 350 H.A. aange geven. De voorzitter wijst er op, dat liet ge- wenseht is, dat Zeeland een Landbouw- huis krijgt. Het hoofdbestuur heeft nu een onderzoek naar de kosten ingesteld. Hoe aan geld te komen? De betreffende steil voor, dat de leden rentelooz© aan- deelen geven, opdat de lasten niet te zwaar worden. De commissie stelt voor, dat slechts percentsgewijze op ieder aan deel zal worden afgelost. Verplichte af lossing zal te bezwarend zijn. Do voor schotten zullen bepaald worden op flOO, f75, f50 en f25. De voorzitter beveelt, krachtig aait voorschotten te verleenen. Goes mag in geen geval achter blijven. Het heeft het grootste belang bij do zaak, t-c, meer als hot land bouw hu is in Goes gevestigd wordt. Do heer Const. Stevens onderschrijft een en ander en wijst er op, dat een centraal kantoor eisch der tijds is. Iedere boer kan z.i. een aandeel nemen. Het gebouw zal o.m. de yetel zijn van lief. secretariaat en liet zal oen vergaderlokaal bevatten. De voorzitter deelde mede, dat in de afdeeling Zierikzee reeds flink geteekeml is op de lijsten. De kosten zijn begroot op f 50000, wolk bedrag door 9 afd. zal moeten worden opgebracht, door (le eene pi eer, de andere minder dan 1/a. Betreffende de hooivordöring deelt (le voorz. mede, dat de strijd hiertegen nog steeds voortgezet rqüet worden. De afd. Kruiningen wil de heele vordering weg bannen, door het bewijs te leveren, dat hier niet meer hooi js, dan noodig. Het bestuur der afd. Goes wil zich hij deze houding aansluiten. Maar dan moeten de 1'edcn een lijst opmaken van het hooi dat zij bezitten en de hoeveelheid die Zij noodig hebben. Opgemaakte proces-ver balen worden niet afgehandeld, wat niet getuigt van kracht bij do autoriteiten. Een lid zegt, dat liet stilzwijgen der vergadering moet verklaard worden ,uit de omstandigheid, dat er één algemeene klacht is; en dat de boeren zich maar neerleggen hij de onbillijke vordering. liet voorstel van het bestuur tot. samen werking met de afd. Kruiningen wordt algemeen goedgekeurd. Hierop komen verschillende klachten los. Gewraakt wordt h.v. dat waar eerst een norm gesteld is, men zich later daaraan niet meer slloorl. De heer v. d. Dries Jiceft zelf geconsta teerd, (dat van vele hoeren te veel is gevorderd, terwijl nimmer teruggave plaats had. In Zeeland wordt beslist op on redelijke wijze gevorderd. Het keuren dér gewassen is aan 4 per sonen opgedragen. Dit werk cisoht. veel' tijd. Daarom stelt de voorzitter voor nóg twee personen te benoemen, die de keur ders kunnen bijstaan. Op zijn voorstel worden de heeren A. C. Noleboom on J. M. Mol te Wol- faartsdijk als plaatsvervangende leden (der keuringscommissie benoemd. Bij de rondvraag wordt de wenschelijk- heid betoogd, dat de monsters van 2 kilo voor de rcgcoring vergoed worden, of op een kleinere hoeveelheid gesteld worden. 11e voorzitter zegt ,dat. thans protest niet meer balen zal. Later kan voorgesteld worden 1 kilo-monsters te .eisehen. De heer Scheele wil ,dat de boonen of erwten vroeger opgeëischt worden. Nadat nog enkele andere 'zaken van minder belang besproken waren, werd de vergadering gesloten. Een nieuwe Laadhou w-or ga n i- a t i e. Uit goede bron vernemen wij, dat door eenige mannen op lanlhouw-gebied (uil- sluitend landbouwers) uit vrijwel alle doe len van het land, besloten is tot de op richting van een Bond van Akkerbouwers!, die uitsluitend zal bestaan uit „bouw- boeren"; mei uitsluiting va,n tuinders, vee- hoiwlers', enz. 'Ongelukken. Te Botterdam is oen 9-jarig meisje al spelende in do Maas gevallen en verdronkenTe Jellnm is een 13-jarig dienstmeisje verdronken, ken. Zondagavond is do 19-jarige H. v. K., te Deventer, die met een bootje op den IJsel aan hel. rooien was, uit het bootje gevallen en verdronken. To Ooy is! in den nacht van Zaterdag op Zondag 'de smokkelaar D. door een kom mies! doodgeschoten. Zaterdag is een zoontje van de familie J. v. d. V., te Medemblik spelend te water geraakt, en verdronken. Zaterdagmiddag is! de 16- jarigo A. P., te Lexmond van oen steiger in do Lek gevallen en verdronken. In het logement van S. in de Korte Hof straat tie Haarlem kregen Zondagavond oenige personen kwestie. Een hunner K. M. H. trok daarbij zijn mee en' 'bracht A. K. een levensgevaarlijke wond© in den huik toe. De logementhouder, die te sla pen lag en opgestaan was om de vechten den te kalmeeren, werd eveneens door II. aangevallen en kreeg een levensge vaarlijke steekwonde in de zijde. Beide gewonden werden naar een ziekenhuis overgebracht, de dader werd gearresteerd. Wanbedr ij f. Het om zijn natuur schoon bekende dorp Voorthuizen wordt door de niets ontziende zucht tot kap pen wel wreed getroffen. Behalve het Zeggelaarsche bosch, dat reeds bijna ge heel is (geveld, is ook het Santfoortscho bosch ten doode opgeschreven. E11 alsof dat nog niet genoeg ware, hangt ook het leven der eeuwenoude pijnboomen van: het zoo eenig mooie wandelpark „De Heuveltjes" als aan een zijden draad. De Raad van Uden H.A. bosch te verkoo -- Moord. Op de van het perceel Fock (e Amsterdam hoeft een drama afgespeeld persoon liet leven ge 12 'uur ra de 21-j; van Hall thuis gekon schoonvader, 'den 59 j G. en diens1 drie zoons dal genoemde G. vee van Sterken drank, h< verzocht liever niet o] Er ontwikkelde zich G. zijn schoonzoon een geen der anderen het iiij teen mes in de han werd iu den slagader voor medische hulp ve: reeds dood gebloed. Ito 'dader is door t-eeel ten in verzekerde Iien taaie, kreeg 'oen houtbreker ongeluk. Hij zou een een anderen aanhak paard onverwachts aar werd daardoor geheel was oen half uur van huizen af. Hij spoed doch stak zijn vinger e Vervolgens nam hij d naar den dokter le 13 ten 'behandelen. Tor den atgeknelden vinge do haan, terwijl hiji ie haalde: „Hier hel ter; 'ik heb hem 49 wilde liem daarom ni Relletjeste R laatste dagen hebben 1 liet gebrek aan aarda opstootjes plaats. Het voorgekomen, dat dc moest beschermen, zakken niet aardappe heeft zich een paar gezien, voor pakhuize len opgeslagen, post ook bij de groentenw al eens handelend op te bewaren. Vrouwen manifeste voor het gebouw vai drijf; Zaterdag liebbc in de Nieuwe Havei aardappelen te beina door spoedig ingrijpt slechts voor een kleii zijn, en gistermiddag piaats gehad bij Pla eigenlijk niets andei een aantal vrouwen een aldaar liggende, geladen schuit, die Ia beid verhaald is. Dreigend con 11 e 11 v a a r t. Door dt nis ten en Dek person gericht aan' de dir< Stoomboot-Maatschap betreffende betreffen voorwaarden. De loc deld f 14 per week v Recht op vrije dagen niet. De werktijd is diensten 17 uren per de zomermaanden noj De directie zond ecl waardoor het personet aanwezig, met algen sloot er nog eens bij- te dringen dat met liet onderhandeld als eei conflict te voorkomen Het betreft hier de Leiden Amsterdam, sterdam-Gouda, Ainst Mata-IIari gei. Parijs wordt gemeld „Figaro" de bekende J Mata-IIari, welbekei vroeger gehuwd wa landsch-Indisclicn ov gearresteerd. Zij is, diging, geboren in ouders, die Zeil hec volgd voor spionnage met den vijand. Zij den krijgsraad terech Het nieuwe s e I, Een eenvoud A- Zijlstra. Ui te Groningen. De hoofdredacteur vinciale Groninger C op uitnemende wijze nieuwe kiestrechtstetsel zijn de opstellen than uitgegeven. De toeliet «lelijkheid niets te w juichen het toe, dat d< «lezen arbeid in bela bijgedragen, om het voor de kiezers duidel Letterlijke en van het Oude T< thew Henry. _0| gelsch verteeld. eene voorrede v; Kampen, J. i uitgever Kok mni' reitegenstaand« matei iaa] sedert de eerste hoek- zoer jn heeft luj de inteeked stekt; en zoo ligCon liefste gedeelten yq, "'out, de Profetieën

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2