Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. "•oorbijgaando phase ran lente-waanzin is, maar do echo van die onrust, die van het eene einde van Engeland tot het andere heerscht". Luisteren naar onderzeëers. Ken medewerker aan de Daily News'' Hot bericht, dat de Amerikaansche on derzeeboot-vernielers, die in een Franscho haven zijn aangekomen, van onderzeesche luistertoestellen zijn voorzien, is zeker be langwekkend. Ik weet even wenig van het Amerikaansche als van het Duitsche apparaat, maar denk toch. dat beide zijn afgeleid van het onderzeesche kloksig- naalstelsel, dat vele passagiersschepen reeds tien of twaalf jaren gebruiken en dat vele levens gered heeft door het voorkomen van aanvaringen. Reeds vóór den oorlog was dit stelsel zoozeer ver beterd, dat bij proefnemingen, welke het hydrographisch departement van de ad miraliteit heeft genomen, gebleken is, dat op een varend schip door middel van de klok geluiden op 10 mijlen af- stands konden gehoord worden, welke afstand dubbel zoo groot is, wanneer het waarnemend schip stil ligt en het verlengde van de bewegingslinie van het varende vaartuig rechthoekig op de as van het eerste staat. Maar zelfs nadat zulke resultaten zijn verkregen, is het misschien nog geen kleinigheid om een verbetering te vin den, waarmede het geluid d'er machines van een onderzeeër gehoord kan wor den en wel zoodanig, dat ook de af stand en de richting, waaruit het na dert, bepaald kunnen worden. Maar het is bekend, dat de Amerikaansche mari ne en misschien ook die Van andere landen in die richting proeven heeft genomen. Twee. jaar geleden kwam reeds het bericht, dat het gelukt was, de be weging van een schroef op 3 tot 5 ki lometer afstand te hooren en men was toen reeds van meening, dat men met behulp van mic.rophoons dien afstand ge makkelijk nog veel grooter zou kunnen maken. En wat het bepalen van de rich ting aangaat, verzekert de Submarine Signat Compagny, dat zij bij proeven, welke zij in opdracht van de marine der Vereenigde Staten heeft ondernomen, de plaats van een onder water varend on derzeeër tot op een halve punt van het kompas nauwkeurig heeft kunnen vast stellen. duikboot- en mijnoorlog. BERLIJN, 23 Juni. (Wolff.) Officieel. Door de actie van onze duikbooten is in het verboden gebied in de noordelijke wateren onlangs weer 21.000 br. reg. ton in den grond geboord. Onder de vernielde schepen bevonden zich een bewapend En- gelsch s.s. en de ltaliaansche schoener Luina. Van de in den grond geboorde schepen had een een lading van 2000 ton graan, twee andere waren met hout geladen. Omtrent de overige kon niets worden vastgesteld. In de Middellandsche Zee zijn door onze duikbooten den laatsten tjjd weer stoomschepen en zeilschepen tot een ge zamenlijke tonnenmaat van 40.177 br. ton in den grond geboord. Daaronder waren het Engelsche troepen transportschip Ca- meronian (5861 ton), het Fïansche troe- pentransporlschip Yarra (4163 t het be wapende Engelsche s.s. Zalandoxo (3046 t.) met 4500 ton steenkolen en de Benha (1378 ton) met 2700 ton St. Jansbrood. .Voorts twee onbekend gebleven bewapen de Engelsche schepen van elk 5000 ton met ladingen die in de eerste plaats uit steenkool, graan, petroleum, wijn en fos faat bestonden. Het Deensche ministerie van buiten- landsche zaken maakt bekend, dat het stoomschip Varing en de motorschoener Kornso, beide van Deensche nationali teit, in den grond geboord zijn en dat het Deensche stoomschip Dorte Jensen (2086 ton) op een mijn is geloopen en ge zonken. Korte Oorlogsberichten De Brusselsche vertegenwoordiger van de „Kolnische Zeitung" had. een on derhoud met den gouverneur genaraal van België. Deze zeide: ,,Ik zal den weg, dien mijn voorganger heeft ingeslagen, volgen en zal de Vlamenpolitiek, die hij heeft ingevoerd, met alle tot mijn dienst Staande middelen voortzetten. Ik weet, dat tegenstand zal ontstaan, maar ik 'zal dezen tegenstand weten tegemoet te tre den. Ik zal mij niet van dezen weg la ten afdringen. Daaraan zuilen alle be schikkingen der Belgische regeering, wel ker rechtsgeldigheid ik niet ontken, niets kunnen veranderen. Wolff seint uit BerlijnOp grond van een besluit van den Bondsraad zullen in het komende oogstjaar niet alleen broodgraan in beslag worden genomen, maar ook gerst, haver, peulvruchten en boekweit, om ze door de ,.Reichsgetreide- etelle" te doen beheeron. Naar het heet, is Kerenski nu zqo ziek. dat de Russische regeering er aan denkt, hem te vervangen. In sommige kringen wordt stemming gemaakt voor de benoeming van generaal Alexejef tot minister van oorlog, maar de raad van «rbeiders en soldaten is tegen hem. Vrijdag werd de inschrijving op Üe eescle Oostenrijksche oorlogsleening 'goslo ten. Omtrent het resultaat der inschrijving zijn nog geen definitieve officieele mede- deelingen gedaan. Hot staat thans echter volgens de bladen reeds vast, dat de uitkomsten schitterend zjjjn en die van de vijfde oorlogaleeiiiug, welke 4.4 milliard opbracht, nog overtreffen aullen. liet Amerikaansche Huis van Af gevaardigden machtigt president Wilson controle te oefenen op de voedsel- en brandstoffenvoorziening van den Staat. De Russische minister van Buiten- landsche Zaken verklaarde zich in een in terview voor de krachtige voortzetting van den oorlog te zamen met de bondgenooten. De beide hoogescholen te Warschau zijn door den gouverneur-generaal geslo ten, omdat de studenten weigerden colle gegelden te betalen. De Russische Raad van Arbeiders en Soldalen kan voorloopig geen deputatie voor de Stacjrhojrpsche conferentie af vaardigen. In antwoord op een interpellatie van het Kamerlid Ilesse verklaarde Nail, dat de vloot voor het uitbreken van den oorlog 2.500.000 tonnenmaat had; zij ver loor 560.000 ton, waarvan 460.000 ton ten gevolge van den oorlog. Door aanbouw en aankoop werd de beschikking over 680.000 ton verkregen, terwijl "bovendien nog 140.000 ton in aan bouw zijn. De vloot is dus grooter dan die welke Frankrijk voor bet uitbreken van den oorlog bezat. Nail deelde voorts nog mede, dat plaatijzer voor het bouwen voor schepen uit Engeland komt. Namens de socialistische fractie be streed Buisson deze verklaringen. Marconi gaf als zijn meening te kennen, dat Amerika in staat zal zijn op het eind van dit jaar nieuwe sche pen tot een gezamenlijke tonnenmaat van li/a millioen in zee te sturen, en het vol gende jaar zou dat cijfer op Zijn minst verdubbeld kunnen worden. Het Zweedscha -Aftonbladet ver neemt via Haparanda uit Charkow, dat de commandant van het vierde militaire district in het gouvernement Ispim op den Heiligen Berg eene republiek, naar Bolsjewistisch model heeft geproclameerd. Deze Russische .officier uitte zich hierbij in prijzende bewoordingen over de Duit sche soldaten. Aan het „Berl. Tageblatt" wordt geseind, dat in het te Petrogral gehou den congres van den raad van Arbeiders en Soldaten de zaak-Cfriinm besproken werd. De leden van de Bolschewiki, Martof en Sinowief, hebben de regeering heftig aangevallen en deden uitkomen, dat tie uitwijzing van Grimm een daad van ge weld was; zij verklaarden voorts, dat de regeering logischer wijze ook de so cialistische gedelegeerden van de Enten te uit het land moet zetten. Beide spre kers verdedigden met "klem die zending van Grimm. De herhaaldelijk onderbro ken discussie van de BoJschewiki ein digde met de goedkeuring van de uitwij zing van Grimm, niet 640 stemmen tegen 121. Minister Thomas is weder van Lon den naar Parijs teruggereisd. De m ij n werkersstaking. Een zeer uitvoerig stuk is rondgezon den over alles, wat aan deze staking is voorafgegaan. Van hetgeen hierover suc cessievelijk reeds is medegedeeld, bevat het weinig positief nieuws. Alleen wil len we hier voor onze lezers laten vol gen de geformuleerde bezwaren, welke bij do Directies tegen den eisch tot het invoeren van minimumloonen 'bestaan. Ze zijn le. Invoering van minimum-loonen zal den voor vele arbeiders noodzakelijken prikkel, om zich behoorlijk in te span nen, wegnemen; gegeven de eigenaardige bedrijfstoestanden, waardoor een geregeld toezicht op eiken arbeider individueel niet mogelijk is, zal het gevolg hiervan een daling der productie zijn. 2e. Invoering van minimum-loonen be schouwen de directies als de eerste stap op den weg, die op den duur moet lei den tot vervanging van het tegenwoordig accoordloonstelsel door vaste uur- of dag- loonen. In verband met het sub 1 gej zegde zou dit ongetwijfeld de productie van het bedrijf zéér ongunstig beïn- vloedjen. 3e. Het concurrentie-vermogen der Lim- burgsche mijnen zal door invoering van minimumloonen, welke in de buifenland- sche mijnindustrie, althans in in Duitsch- Itlnd, België en Frankrijk, niet bekend zijn, voor de ^toekomst ernstig in gevaar worden gebracht. Elke maatregel, welke een daling der productie zou kunnen tengevolge hebben, is in de tegenwoordige omstandigheden met het oog op 's lands belang ontoe laatbaar. Deze laatste overweging, gevoegd bij het feit, dat de bestaande verblijftijd in de ondergrondsche werken van 8Va uur overeenkomende met een effectieven arbeidstijd van stellig niet meer dan 73/4 uur, in geen enkel opzicht gebleken is overmatig lang te zijn, heeft ook de Di recties der particuliere mijnen er ran weerhouden aan den eisch tot invoering ran (den 8-uren arbeidsdag te voldoen. Petroleum. De Minister ran Landbouw heeft be paald: A. do rerkoop de aflevering en het verroer ra upetroleum (in het bijzonder ook por vat) is verboden. B. Van hot verbod sub A gesteld kan ontheffing, zoo noodig onder daarbij te stellen voorwaarden, worden verleend door de Toewijzings-C'ommissie voor Pe troleum; daartoe strekkende verzoeken, zoowel als de te verleenen dispensatie geschieden schriftelijk. C. Het verbod gesteld sub A is van af 2 Juli 1917 tot nadere beschikking niet van toepassing op petroleum voor zoover deze uitsluitend is bestemd voor een direct huishoudelijk .gebruik de verkoop en de aflevering geschie den rechtstreeks aan verbruikers of aan wederverkoopers het vervoer plaats vindt óf in bussen, flesschen of andere ver pakking, «nhoudende niet meer dan 5 liter; óf in wagentes, inhoudende ten hoog ste 2000 liter, in gebruik bij venters,* óf in straattankwagens, duch alleen voor zoover de zich daarin bevindende pe troleurn bestemd is ter aflevering aan wederverkoopers en heeft vastgesteld een maximumprijs voor den verkoop van petroleum voor huishoudelijk gebruik in den kleinhan del van f0.25 per liter. Benzine. Van zeer betrouwbare zijde meldt men ons uit Den Haag, dat er vermoedelijk in begin Juli een belangrijke distributie van benzine zal plaats hebben, waarbij aan handelaren ongeveer een gelijke hoe veelheid zal worden toegewezen als het vorige jaar. Het is dus te verwachten, dat ook par ticulieren dezen zomer nog van hun auto's zullen kunnen profiteeren. De distributie van v-arkens- vleesch stopgezet. De volgende week wordt tot nader aan kondiging de distributie van varkens- vleesch stopgezet, ook het gezouten vleesch is er de volgende week niet; wel de week die daarop volgt. De slopzetting der distributie houdt ver band met het feit, dat de prijzen der- varkens iedere week hooger worden cn de toeslag, dien de Regeering bijpast, na tuurlijk evenredig stijgt. Deze toeslag is pl.m. 50 ct. per kilo slachtgewicht. Nu kunnen de slagers alleen blijven verkno pen tegen den maximumprijs. Waar nu echter de inkoopsprijs 50 cent per kiio hooger wordt, is het onmogelijk voor den zelfden prijs te verkoopen; daarom zal er de eerste weken vermoedelijk nergens een stukje goed versch varkensvleesch te krijgen zijn. Nieuwe a a rdappelen. Uit vakkringen meldt men aan het Haag- sche Correspondentieburcau Het verlangen naar nieuwe aardappelen is zeer begrijpelijk, daar de oude op zijn, doch men moet niet verlangen waar niet is. De werkelijke toestand is de volgende: Terwijl verleden "jaar in dezen tijd da gelijks één millioen K.G. op veilingen en de markten ten verkoop werd aangel>oden, zijn de oogsten op het oogenblik tusschen 50:000 en 100.000 K.G. per dAg, diis bui tengewoon klein. De oorzaken hiervan zijn: le. het koude voorjaar, waardoor de aardappelen, die het vroegst werden gepoot en waarvan dus de eerste oogst kon worden verwacht, niet veel beter soms nog minder staan dan die welke later werden gepoot; 2e. de pe riode van droogte welke achter ons ligt en die haar invloed vooral heeft doen gelden in de speciale aardappelstreken langs de zeekust, waar eerst enkele da gen geleden regen gevallen is. De inko mende berichten geven echter de hoop, dat tegen het einde dezer week de toe stand vrij normaal zal zijn. Het Rijksgraanbedrijf. De commissie van onderzeek naar de gestie van het Rijksgraanbedrijf, inge steld bij beschikking van den minister van landbouw, nijverheid en handel van 3 November 1916, heeft verslag aan den minister uitgebracht. De commandant der sltelling van de monden der Maas en der Schelde hieieft aan E. Sinackx, indertijd uitgezet uit het in staat van beleg verklaarde gebied van Zeeland, voorwaardelijk vergunning ver leend ,om in zijn geztagsgebied terug ba keeren. De Zuid-Bevelandsche On derlinge V e r ze ke ri ngs- Maat- schappij tegen Hagelschade. Op de jongste Algemeene Vergadering werd door een der leden bij de bespreking van het zoo langzaam toenemend leden tal, erop gewezen, dat nog zoovele land bouwers onbekend waren met de Ver- eeniging, van haar bestaan en haren toe stand niets afwisten. Toch moet het vreemd aandoen, dat op ons Eiland, waar zeven onderlinge vereenigingen tot uitkeering bij verlies van paarden, rundvee en varkens bestaan toet .800 leden en zeer nuttig werken, en waar welhaast iedereen tegen brand schade verzekerd 'is, aan hagelschade zoo weinig of haast niet gedacht wordt en toch kan een hagelbui van enkele minuten onzen gehoelen oogst te relde vernietigen op de perceelen waar zij neervalt.) In een circulaire door het Bestuur ver spreid woxdt omtrent deze Mij. opge merkt Nu moeten wij vooral op de geringe kosten onzer Hagolverzekering wijzen, dio slechts 25 cent per Hectare bedra gen, dus voor een boerderij van pl.m. 40 Hectaren niet meer dan tien Gulden per jaar! En nu vragen wij: is "het «iet méér dan vreeml, dat van de ruim 500 leden onzer Zeeuwsche Landbouwmaat- schippij in do afdeelingen Goes en Krui- ningeii nog minder dan een tiende (dat zijn 49) als lid zijn toegetreden, terwijl 450 landbouwers elk oogenblik aan een schade van honderden guldens blootstaan, die zij voor een tientje konden afwenden. Maar om lid van een vereeniging te worden, moet men toch weten, hoe die in elkaar zit. en dat gaan w<ij nu eens bekijken. Het bestuur bestaat uit negen leden, waarvan er elk jaar drie aftreden. Op dit oogenblik zijn er van 49 leden cir ca 2000 Hectaren bouwland verzekerd, waarvoor a '25 cents per H.A. ongeveer f 500.wordt betaald, en die premie kan zoo klein zijn, omdat er geen win sten in de zakken van Directeuren en aandeelhouders terecht komen, zooals bij zoovele maatschappijen, maar omdat met uitzondering van jé onvermijdelijke administratiekosten, alle baten voor de leden blijven en in het Reservefonds be legd worden. Met 'dit simpele kwartje per Hectare hebben wij een Reservefonds hij elkander vergaard van f 10042.801 wat over on- fee in 1916 verzekerde 2069 Hectare^ f4.85 voor iedere verzekerde Hectare be draagt. Nieuwe leden hebben dus voor elke door heu te verzekeren Hectur^ bouwland f4.85 in dat fonds bij te dragen. Bij sterfgeval of ophouden van bedrijf krijgt ue verzekerde de helft van zijn aandeel in het Reservefonds uit de kas terug, terwijl bij overgave van zijn be drijf aan een ander, wanneer"deze zijn verzekering wil overnemen, zijn geheele aandeel terugbekomen kan. Elk jaar wordt op de ledenvergadering het 'bedrag bepaald, wat bij totale ver- hageling voor elk gewas hoogstens (dus voor het denkbaar beste gewas) zal ver goed worden; dit is b.v. voor Tarwe f 400.Haver f 350.Paardeboonen f400.Ajuin f450.enz. Al naarma te de stand is, wordt die b.v. op 10 uitmuntend, 9/10 zeer goed, 8 10 goed enz. geschat voor de geldwaarde per Hectare. Daarna wordt do schade beoordeeld door op verschillende plaatsen zoo nauw keurig mogelijk op te tellen, hoeveel plan ten of halmen, geheel of gedeeltelijk waar deloos 'moeten geacht worden en hier door wordt het scliadepercentage gevon den, b.v. 80/100, 60/100 enz. Het "Bestuur bestaat uit de heeren: IV. Kakebeeke, Goes, Voorzitter; J. J. Mol, Waarde, Penningmeester; C. Zuijdweg, Wolferlsdijk; J. Koert, VVolferlsdijk; A. Bruggeman, Baarland; A. van den Dries, Hoinkenszand(J. D. Yereeke, Biezelinge; W. F. van Gorsel, Rilland; E. van den Bosch, Goes, Secretaris. (Wldde'burg, 'Bevolking In de eer ste helft dér maand Juni zijn in deze ge meente Ingekomen: mej. H. M. J. Nonhebei, verpleegster van Haarlem naar Koepoortstr. E 60; A. v. Krieken, filiaalhouder, van Vlissin- gen, Markt C 1; J. de Waard, bloemist, Lisse, Schoorsteenvegerssingel Q 78; mej. E. 'van der Sluijs, telefoniste, van Am sterdam, Kinderzorg S 42a; P. J. Pee- ters, kapper, Oisterwijk, Markt G 8; J. Polderman, werkman. Grijpskerko, O. Vlissingsche weg V 7; P. J. Hageman) buffetbediende, Goes, Dokstraat P 181; P. den Hollander, werkman, St. Laurens, Noordweg II 5; M. C. Deurloo, werkman, 's-Gravenhage, Arnemuidsch pad T 160b: mej. A. M. L. de Thouars, vr. v. G. C. Hess. Goes, Nieuwe Haven I 106; A. D. Ludikhuize, blikslager. Brussel, Nieuwe Oostersche straat N 83; H. C. Schmidt, ambtenaar S.S., Dordrecht, Korte Delft F 19; mej. Tl. Krul, verpleegster, Vlis- singen, Veersche singel S 42a; A. Poppe, timmerman, St. Laurens, Noordweg II no. 8; mej.. G. Catha de Ridder, onderwij zeres Nutt. Handw., Vlissingen, Veersche singel S 42a; J. A. Kroon kellner, Rot terdam, Lange Delft I 33; wed. J. J. Vil- lee geb. Kreupeling, 's-Gravenhage, Rot- terdamsche kade 0 248. Vertrokken: H. Wondorgem, van Beenhouwerssingel K 69, naar Ierseke; J. II. L. Brokmeijer, Hoogstraat I 140, "Koudokerke; mej. K. ra nder Meulen, Noordplein M 292. naar tïtreeht; mej. I'. A. Plaim, L. Noordstr. C 32, Zierikzee; mej. Ch. Tha, M. van der Linden, Stationsstraat P 44e, Den Haag; mej. A. Wondergem, wed. J. H. Franse, Noordweg S 228, Koudekerke a d. Rijn; A. J. Vossolman, Londeinsche ka de UI £>2, Vlissingen; mej. L. van Wil genburg, Koepoortstr. E 60, Vlissingen; 11. C. van Brakel, Brakstraat O 256, Rotterdam; mej. L. Ovaa, rr. ran H. de Vries, "Noordweg K '34, O. én W. Sou burg; C. Kramer, Beliingstraat G. 169, 's-Gravenhage; H. W. K. F. H. Scheijt beier, Vlasmarkt L 21, Vlissingen; mej. L. Goverse, Nieuwstraat G 213, Aarden burg; A. H. Hubregtse, Wal B 46, 'Aag- tekerke; mej. J. Meursinge van Dam, N.Z. N 18, NijknegenP. Blokpoel, N. Oosterstr. 'N 103, GravenhageN J. Tielrooij, Koningstraat E 254a, Helder. (M. CL) Vlissinoen Alhier is Zaterdag op 73 ja rigen leeftijd overleden de heer Wl L. Winkelman, vroeger gedflïende meer dan 26 jaar lid van den gemeenteraad, tot hij in 1915 nieit meer in aanmerking wenschte te komen. De heer Winkelman heeft ook op tal van andere wijzen in verschillende vereenigingen de belangen van zijn vaderstad met kracht behartigd. Do commissaris der Koningin in on ze provincie, de heer mr. H. J. Dijck- meester, heeft het beschermheerschap aan vaard van de hier te houden huisvlij(ten toonstelling. eivler is een eere-comité gevormd, waarin zitting (hebben de burgemeester de wethouders, de heeren Tichelman, Auer en Laernoes, de leden van de Prov. Staten, de heeren Vermaas, Paap en Van de Putte en verder de commandant van Waichpren, kolonel Gooszen en do garni- zoens-tommandaiif, majoor Muskeijn (W.Ct.) - De afdeeling der S. D. A. P. heeft besloten de volgende candidate» te stel len voor den gemeenteraadin liet eerste district do heeren G. F. Lindeijer, J. van der Peijl en P. A. Praag; in het tweede district de heeren J. do Meij en J. van der Peijl. en in het derde district de heeren G. F. Lindeijer en J. de Meij, die in het district aan de beurt van af treding zijn. (V. Ct.) Hansweerd. De douanebeambten heb ben alhier am boord van de sleepboot Twee Gebroeders van Rotterdam een grootc hoeveelheid vet. (Buk) ontdekt De stuurman wordt gevangelijk naar Middel burg overgebracht; de boot in aangehou den) - (N. R. Ct.) KrabbendRke. In den nacht van Donder dag op Vrijdag is alhier bij den Mole- nau- inbraak gepleegd en circa 50 pond meel medegenomen. Dair de dief eeni beitel (welke vermoedelijk ook is ge stolen"! en zijn pantoffels heeft achter gelaten, schijnt het wel cLat hij groote haast heeft ge hal. De politie doet ijverig onderzoek, doch heeft den dader nog niet kunnen ontdekken. Oostelijk. Vrijdag is alhier een schuur tje van dhr. J. Blok geforceerd, doch zoo ver men kan nagaan niets ontvreemd. Ook maakte dien dag een Ian Hooper het dhr. F. alhier lastig doch deze tracteerde hem zoo dat hij spoedig uitweek en niet meer terugkeerde. Rilland. Verleden week zijn alhier een paar vette konijnen ge.-toLen. "Het is de politie nog niet mogen gffukken den da der te snappen. Oudelande. Met ingang van l Juli a.s. is benoemd tot postbode alhier, dhr. C. van 't Veer, tot heden hulpbesteller. Nieuwdorp. Heden had het 10-ju.rig zoontje van J. de K. het ongeluk in een sloot to vallen, met het noodlottig ge volg, dat een zijner armen is gebroken. Geneeskundige hulp werd verleend door dhr. A. K. Gelderblom, arts, alhier. Hoedekenskerke. Raadsvergadering op Vrijdagnamiddag- Aanwezig 5 leden, af wezig de heer Van der Linde met, de heer Verbeek zonder kennisgeving. Voorzitter de Burgemeester. Na opening der vergadering, voorlezing en goedkeuring der Notulen, gaat de Raad direct in besloten zitting over ter behan deling van het Kohier H O. voor 1917. Na heropening der zitting wordt het Ko lder vastgesteld zooals het in besloten zitting is opgemaakt. Verder wordt besloten het maximum van den H. O. te verhoogen met f 1000 en t e brengen van f 5500 op f 6500 en de begrooting voor 1917 gewijzigd in dien geest dat de H. 0., uitgetrokken op f5500 wordt verhoogd tot f6000 waarna niemand meer het woord verlangende, de vergadering gesloten wordt. Westkapelle. Hier zijn de vrijzinnigen en antirevolutionairen overeengekomen tot 1918 te laten zitten wat z;it, en alzoo de beide aftredende leden van den ge meenteraad, de heeren A. Verhuist en J. Moens de candideeren. Beide heeren hadden reeds te kennen! gegeven, wegens gevorderden leeftijd zich niet meer beschikbaar te stellen voor een zetel in den gemeenteraad. Aangezien het volgende jaar een nieu we verkiezing noodig is tengevolge der grondwetsherziening, hebben zij op ver langen te kennen gegeven zich dan nog beschikbaar te stellen tot 1918. (M. Ct.) Terneuzen. Vrijdag vergaderde alhier de Kiesvereeniging ,.N. en O." ter bespre- van de aan te nemen houding bij 'de a.s. gemeenteraalsverkiezing. Vooraf werd met een enkel woord gehandeld over de concept-statuten voor de Prov. Organisa tie. Verse bil lende dingen werden besproken, maar geen dezer werd alls een amende ment voorgesteld. Ten opzichte van de verkiezing werd besloten daaraan deel te nemen, zoo mo gelijk met meer dan een candidaat. Daar op werden candidaat gesteld, de hee ren H. J. v. d. Ouden en P. J. r. Strien.. De heer v. d. O. bedankte waarop de heer K. Wieland werd gesteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Hattem, A. J. W. van In- gen Te Gameren; te Breskens, Job. A. Raams te Asc.h (G.). Aangenomen 'naar Ter Aa. B. N. B. Bouthoorn, T:and. te Dordrecht. Bedankt voor Bergambacht, II. Ewoldt te Aalburg c.a.-voor Blauwkapel, voor Bldskensgraaf, voor Brakel en voor Moer- kapelle, B. N. B. Bouthoorn, camd. te Dordrecht; voor Bodegraven, K J. v. d. Berg te» Putten (G.); v<x>r Kam pen, J. de Bruin te Zeist. CJhr. Geret. Kerk. Tweetal te Utrecht, J. W. Geels te Haar lem en J. J- van der Schuit te Amster dam.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2