Telegrammen. Uit Pars, Il83|l rtpp, Wetenschap m Kunst. Laatste Berichten Mijnwerkersstaking. Marktberichten, ipspte Mmm 8» fefpaÉinpö. Aanbestedingen Advertöiitiëri. TE KOOF Rechtszakors Raad van State. Een beroep van de afd. Terneuzen en omstreken van den Bond van Nederl. onderwijzers tegen een besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring is verleend aan een besluit van den Raad der gemeent eTerneuzen tot vaststelling van de verordening tot regeling van onder- Trijz'osjaarweiden, is .met ontvankelijk (verklaard, overeenkomstig de bekende jin risprudentie volgens welke eone onderwij- zpirsiorganisatie als de afd. voornoemd geen belang heeft bij de vernietiging of verbete ring van een beslui! van Red. Staten als waarvan hier sprake is- Ongegrond verklaard is het beroep van den Raad der gemeente Zierikzee tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring is onthouden aan t besluit van den Raad der gemeente Zie* rikzee van 30 October 191'i tot onder- liandschen verkoop van den lichtwachteis- woning met grond op den V esthavendijfk, nabij het M'esthavenhoofd te Zierikzee. Met Ged. Stalen is de Kroon van meening, dat moet worden aangenomen, dat het ge meentebelang zich tegen den bedoelden vetrkoop verzet. Gnze dienstboden In liet Juni-nummer van C h r i s t e 1 ijk Vrouwenleven trof ons nog een kostelijk stukske van Mevrouw van Hoog straten—Schoch, als antwoord op het schrijven van eene dienstbode, die zich beiklaagt dat haar stand zoo geminacht Wordt. Zij geeft haar dit bescheid: Ik geloof er volstrekt niet aan, dat er «oo'n. bijzondere minachting voor den 'dienstbodenstand is. Ge moet nooi ver geten dat in deze zondige wereld elke island het meest veracht wordt door de categorie, die vlak boven hem slaat. \Vist ge dat meisjes van een chocolade-fabriek Zich veel hooger gevoelen, dan die van de schoensmeer, dat men in de wereld spreekt van. kantoorjuffers, van percen tenmadams, winkelkippen, burgerlijke adel, nieuwbakken gravinnen, etc.? Ge zegt, dat als een dienstmeisje over wtraat gaat, iedere kwajongen haar wat toevoegt. Er is zoo'n mooie roman van .een beroemde Franschc schrijfster. Zij Hegt voor iedere vrouw komt er een tijd in 't leven, dat niemand haar meer aan kijkt, nu die tijd is ook voor u in 't ver schiet, en dat een jongen een dienstmeisje eens wat toeroept, moet ge niet te hoog opnemen, maar veeleer als een compli ment opvatten. Ge schrijft: „Vroeger trouwde iedere flinke zakenman met een degelijke dienst bode, maar kom daar nu eens om! Alle mogelijke opgeprikte winkeljuffrouwen, modenaaisters, kantoorjuffrouwen, die alle liever dan een dienstbode." Go staat niet alleen met uw klacht. "Verleden zomer reed ik eens heelemaal Auiten op een aardig karretje in gezel schap van' een flinken boerenzoon. Ik interesseer me altijd zeer voor elk gezel schap, waarin ik vertoef en daarom zei ik: „En Jaap, waarom trouw je nu toch niet, je bent al bij de dertig, 't wordt faeusch tijd voor je." Toen keek hij mij' met zijn Jrouwhar- tigo oogen aan en zeide: „Als je 'tnu (weten wilomdat ik er geen krijgen kan D© rpeisjes willen geen"bóer meer, elke kantoorfrik met een boordje en een dasje aan, gaat vóór, ze willen allemaal madam Worden en ze trekken dér neus op voor het boerenwerk. Ziet ge wel, dat ge niet alleen staat met uw klacht. In christengezinnen worden de dienst boden toch altijd goed behandeld, en naar waarde geschat, daar moesten de meisjes dan toch wel gaarne willen die nen en daar heerscht toc'h ook vaak nood. 11c ben het meer eens met den heer Smeenk, die in het Mei-nummer van Lhnst. V rouwenleven schreef dat over dieastbodennood het meest geklaagd Wordt, waar men wel een dienstbode hou den wil, maar geen schitterende arbeids voorwaarden aan kan bieden. Ik heb er altijd een gebedszaak van gemaakt, telkens als ik een nieuwe dienst bode moest hebben, en ik kan u ver- eekeren dat ieder afzonderlijk, die ik in twintigjarig huwelijksleven in huis heb gehad, (het waren er vier) een Gods geschenk is geweest. Kapelle. Gisteren wenIen door notaris J. O. A. Hu vers publiek verkocht de ker- Bdn wassende in den boomgaard van den heer A. van der Have (vroeger eigendom van dhr. P. Lindenbergh) aan den Dijk- welschen grindweg te Kapelle voor f 1004. Biezelinge. Door den architect W. Bie- (Jens de Kam werd gisteren aanbesteed Voor rekening van den heer A. Iduige te. hiouwdorp in dier* café: Hel bouwen van een nieuw woonhuis met. annex echuurt.jp en verder cfearloe behooronde werkzaamheden. Ingeschreven werd als fterorv j\t t!' Kuijpor (e Heinkenszand 1125ra' o ttcedeniondt te Hansweerd Peetere tl 'anf(au te Goes f 12289; L. EerhcLKwadendanuue f12225; Chr. Otte, Nieuwdorp fefjP. fl|2L4^ Otte te Niéuw-dorp &egund aaH A' Ritthem. Woensdagmiddag werd in de consitoriekamer der Nod. Herv. Kerk pu bliek verpacht voor den tijd van 7 jaar ten overstaan van Notaris Paap t© Wis singen de volgende perceelen bouw- en weilanden, toebehoorende aan de Diaco nie. Perceel I, 15 A. 70 c.A., J. Joziasse Souburg, f40. Perc. II. 19 A. M. Rottier, Souburg, f50. Perc. Ill, 20 A. 30 c.A. L. Dpiieijn, Souburg, f62. Perc. VI, 42 A. 20 c.A. Joos Meliefste, Rithem, f 64. Perc. V, 55 A., M. Osté, Ritthem, f70. Perc. VI, 90 A. 30 c.A. Janus de Pagter, Ritthem, f125. Pore. VII, 38 A. Joos Meliefste, Ritthem, f85. Perc. VIII. 18 A. 70 c.A. A. W. 'Osté, Ritthem, f 33. Perc. XI, 1 H.A. 9 A. 60 c.A. J. Koppejan Hz. Rit them, f 146. Perc. X, 41 A. 50 c.A. P. Roelse, Ilitthem, ,f 32. Perc. XI, 22 A. 24 c.A. Maria van Hekken, vrouw van J. J. Polderman, Seuburg, f85. Perc. XII, 24 A. 83 c.A. dezelfde, f70. Perc. XIII, 26 A. 13 c.A. dezelfde, f65. Perc. XIV, 1 H.A. 41 A. 10 c.A. I. de Visser, Rit them, f130. Perc. XV, 1 H.A. 16 A. 90 c.A. J. Durink, N. en St. Joosland, f95. Samen jaarlijks voor f 1227, d.i. ongeveer f 400 meer dan vroeger. Er was dan ook hoog geboden, voor sommige perceelen bijna 2 maal zooveel. Kunsthout uil bladeren. Na dat men in Duitschland reeds sedert lan den lijd kunsthout uit zaagsel gemaakt heeft, dat eenvoudig onder sterken druk en niet toevoeging van een bindmiddel' samengeperst wordt, is men volgens bet tijdschrift „Kunststoffe" thans tot be reiding der bladeren voor hetzelfde doel overgegaan. De gedroogde, in water of loog gekookte bladeren, worden met een bindmiddel (lijm, tars, e.-d.) vermengd en onder druk van 390 tot 400 a'.mospheren tot blokken saipengeperst. Door toevoe ging van verfstoffen kunnen allerlei kleu ren verkregen worden. Zulk kunsthout kan even goel als na- tuurfiout bewerkt en voor He meest ver schillende doeleinden aangewend worden. LONDEN; 21 Juni. Het resultaat van. bet bezoek van Henderson aau Rusland zal waarschijnlijk zijln, dat een interna tionaal congres van arbeiders uit Enten te-landen te Londen tegem e. gezien kan worden. LONDEN, 21 Juni. Dit Saloniki: Po gingen gedaan door enkele Grieksche of ficieren van het op de Peleponesas ge ïnterneerde leger om met den steun van het leger een afzonderlijke rc-geering te krijgen, zijn mislukt WASHINGTON, 21 Juni. De commis sie uit het Huis van Afgevaardigden be handelt een ontwerp tot het uitbreiden van het aantal vliegtuigen, zoo moge lijk tot 100.000. PARIJS, 20 Juni. Na een bombarde ment heeft een sterke Duitsche leger macht een hevigen aanval gedaan op de stellingen tusschen de Aiiette en den Laffaux-moien, over een front van meer dan één K.M. De vijand kreeg voet in een deel van de frontlinie-loopgraaf ten Oosten van Vauxcaillon. Ten Zuiden van Viloin mislukte een Duitsche aanvalt LONDEN, 20 Juni. Nadat de reeds Ver melde drie vijandelijke aanvallen mis lukt waren, werd in den. avond een vier de ondernomen, die ook afgeslagen werd. liet weder is niet bijzonder geschikt voor luchtacties-, ofschoon toch nog met succes luchtoperaties werden uitgevoerd. Een -vijandelijk vliegtuig weid. neerge schoten in een gevecht; een ander door speciale kanonnen. Twee Engelsche ma chines worden vermist. KEULEN, 20 Juni. De „Kolnische Zei- tung" meldt uit Zwitserland: Dinsdagavond had in Lugano een be treurenswaardig incident plaats. De Ko ning van Griekenland begaf zich, in be geleiding van twee personen, paar de Piazza Rifonna. Eenige vreemdelingen veroorloofden zich hierbij den Koning uit te fLuiten. Het kwam tot handtastelijkhe den. De Koning zocht zijn toevlucht in het Palace-Ho-telde menigte volgde hem, zoodat de Koning in het café „Rivièra" vluchten moest, dat direct gesloten werd. Vandaar uit kon 'de Koning zijn "hotel on gehinderd bereiken. BERLIJN, 20 Juni. -Als bestuurschef van het Vlaamsche gebied, met zetel te Brussel, is benoemd de Groot Hertogelij!- ke Badensche Ober Amtmann Scliaibele. lot bestuurschef in het Waalsche gebied met zelel te Namen is benoemd de .pre sident van de provincie Henegouwen, Landrat Hamel. Gelijktijdig werd de geheime Ober- Finanz-Rat Pochhammer tot leider van de financieele afdeeling van het Gene- raal-Gouvernemeirt aangewezen. BERLIJN, 20 Juni. Naar uit Könios- gratz gemeld wordt, is het Duitsche do°rp Groszborowitz in Bolieinen geheel afge brand. STODKHOLM. 20 Juni. Vo-lgcns bericht uit Petrograd, verklaarde de minister van buitenlandsche zaken, ZereteHi op de al- gemeene vergadering Tan den Raad van Arbeiders en Soldaten het volgende aan gaande de politiek der regeering: Wat de buitenlandsche betrekkingen aangaat, wc-nschen wij een n;euw verdrag af te sluiten, waaxin de door de Russi sche democratie verkondigde grondstel lingen als basis voor de onderlinge poli tiek der geallieerden erkend worden. Wij stellen alle middelen in het werk, opdat ons programma voor de verbonden regee ringen aannemelijk zij, teneinde een breuk met de'geallieerden te vermijden. We zijn van meening, dat het slechtste resultaat van onzen strijd voor den wereldvrede, een afzonderlijke vréde met Rusland zijn zou, die de resultaten der Russische re volutie te niet doen en voor de zaak der internationale democratie verderfelijk zijn zou. Een afzonderlijke vrede is in derdaad onmogelijk. Zulk een vrede zou Rusland medesleepen in een nieuwen oorlog aan de zijde der Duitsche coalitie. Dit zou dus beteekenen uit den eenen; bond treden om zich bij den anderen aan te sluiten. Verder rechtvaardigde Zeretelli de waakzaamheid van Kerenski en verklaar de, dat het land door een aanval van huiten bedreigd werd en het de plicht was van het revolutionaire leger, zich. tot den opmarsch gereed te houden. Door do inactiviteit aan het Russische front was de revolutie niet bevestigd, maar integendeel verzwakt. BERLIJN, 20 Juni. Volgens een in de Staatscourant gepublicee;d.e verordening is het papierverhruik 'beperkt met min stens 11 pet. voor couranten tot 200 Ms en tot 44.5 pet. voor couranten met meer dan 1600 Ma van de in 1915 verkruikte hoeveelheden. Overtreding wordt gestraft met gevangenisstraf tot 6 maanden en met boete 1 ot 10000 Mark of met éen de zer straffen. BOEDAPEST, 20 Juni! Graaf Albert Ap- ponyi, de nieuwe minister van Onder wijs, hoeft zijn in het jaar f917 uit gevaardigde spraakverordening voor de volksscholen, die liet kabinet-Tisza had vervangen door eene verordening, waarin 'aan de nationaliteiten tegemoet gekomen werd, weder in werking gesteld. Volgens deze wordt op alle volksscholen het on derwijs gegeven in de Ilongaarsehe taal. In scholen, waar door de meerderheid der kinderen een andere taal wordt ge sproken, moet het dagelijksch gebed ook in de Ilongaarsehe taal worden uitgespro ken. HEERLEN. Dn Algemeens Nederlandsche Mjjnwerkersbord heeft besloten heden (Don derdag-) een aigeroeene mijnwerkersstaking te preciemeeren. HEERLEN. Omtrent de vergadering, "-waarin tot mijnwerker-staking besloten is, wordt nog gemeld, dat tiet besluit met 19 tegen 2 stemmen genomen is. De twee tegenstemmers waren in beginsel ook voor staking, doch wilden een laatste bemidde lingspoging aanwenden. Naar schatting staakt 90 pet. van het gelieele aantal arbeiders. Ook de Belgische geïnterneer den staken. HEERLEN. Vaji de zijde van cl en Chr, Mijnwerkershond deelt men mede, dat deze Bond de houiding van den Alg. Ned Mijnwerkersbond van dien aard acht, dat hij met het bestuur van den laatste geen overleg meer wenscht te plegen. Van de Christelijke arbeiders staken slechts en kelen. MIDDELBURG. Er heerschte heden we der een. groote drukte in de stad ter ge legenheid van de jaarlijksche paarden markt. Honderden waren per trein, tram, boot, rijtuig en fiets naar hier gekomen om een kijkje te nemen op de Markt, waar 430 paarden aan de lijnen stonden, tegen 212 in 1916, 281 in 1915 en.420 in J.914. Een belangrijke toename dus bij verleden jaar vergeleken, al is ook het groote aantal van voor den oorlog nog niet weder bereikt. De handel was bevredigend, de prij zen echter belangrijk lager dan verleden jaar. Voor veulexis werd f160 tot f240 besteed, tegen f300 a f400 in 1916 en f175 a f210 in 1915; voor één-jarigei paarden f 300 f 450, tegen f 475 a f 650 en f 300 a 500voor twee-jarige paarden f475 a f500, tegen f575 a f680 en f500 f 525. De drukte was natuurlijk voornamelijk op het Molenwater waar te nemen, maar ook in heel de stad, vooral in het cen trum was ''het bijzonder druk en voor vele neringdoenden zal het zeker een. goede dag zijn. VLAKE. Gistermiddag had een zoon van den heer Luijk van Hansweert, toen hij een hengst van zijn vader bereed, het ongeluk er af te vallen. Het paard sloeg achteruit en trof den jongeman zoo danig tegen de heup, dat deze ernstig gekwetst werd. Aanstonds werd genees kundige hulp ingeroepen. Dë toestand van den getroffene was lieden ofschoon ern stig,; niet hopeloos. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen is het definitief rapport inzake de drinkwater leiding voor SchouWe'n-Duiveland reeös gedrukt en zal het binnen enkele we ken aan de gemeéhte- en polderbesturen en verdere autoriteiten worden toegezon den. Wij' hopen, dat déze voor ons'eiland zoo gewichtige aangelegenheid de ver schillende stadia, van onderzoek, overwe ging en Ireslissing, niet bekwamen spoed zai doorkropen, opdat zij, die leeds zoo vele jare, aanhangig is, eindelijs: eens haar beslag verkrijgt z. N. SLUIS. Gistermiddag is een smokkelaar door den electrischen draad gedood. DEN HAAG. De Riouw, Boeroe, Ban- ka en Kangea van de Mij. Nederland worden door de regeering gciequiieerd om rijst te halen te Birma. Vóór Nov. zullen de schepen dezer Mij. dus niet voor Nederland kunnen laden. DELFZIJL. De aanvoer van bout is in de laatste weken belangrijk toegenomen. Pas aangekomen schepen moeien op de reede ankeren, wijl in de haven geen ruimte genoeg is om te lossen. Gisteren (Woensdag) waren er in 't geheel 17 hout- booten. Een kleine 400 arbeiders zijn thans bij het havenbedrijf .werkzaam. Het dagloon bedraagt f 5.50. MIDDELBURG, 21 Juni 1917. Op de graanmarkt werd wegens regeerings- maatregelen geen noteering opgemaakt. Boter 100 a 105 ct., Particulieren 107'/s ct. Eieren per 100 f 8.60 a f 0.Particuliei en f9,—. Regeeringseieren f8.—. Eieren Veilings Ver. f8.70 a f8.85. Eenden eieren f 8.60 a f 0. Ganzen eieren f—a f— Kalkoen eieren f0.a f0. Poule Pintade eieren f0. Zwaaneieren f Olie en Koeken. Olie van Inl. zaad. Raapolie f 102.—, Patent olie f—Lijnolie f66,— per H.L. a con tant per 6 w. fl hooger. Koeken van Inl. zaad. Raapkoeken f250 per 1040 stuks; zachte Lijnkoeken f31, ner 104 stuksharde Lijnkoeken f 30,50, Lijnmeel f30.50 per 100 K.G. Noteering voor lijnolie uitsluitend voor gebruik binnen Nederland. Vlissingen, 21 Juni 1917. Bij de gisteren gehouden groenten- en fruitveiling werden de Volgende prijzen besteed Kropsla 1455 ct., Doperwten f 1.10 f 1.53, Zuring 2736, Spinazie 35 61 ct., alles per mand. Postelein 44^. Pieterselie 2236, Aardbeien 4570, Snij- boonen 94 ct.f 1.15, Moskrul 1224, Kei-vel 3839, Kruisbessen 35 ct., alles per kleine mand. Rapen 21/2, Rammenas lJ/a41/2, Peen 6V29\ 2, Uien 131/2, Rhabarber 7IOV2, Selderie 471/2, KiO' ten 6V28V2, Radijs 22i/2 ct., alles per hos. -Bloemkool 61/?HV2 ct. per stuk? Aardappelen 8',-18. Poters IOV215, Peulen 14i/237, Suikerboonen 47 ct., alles per K.G. OOSTBURG, 20 Juni 1917. Ter graanmarkt van heden geen aanvoer. $arktpr.iiz8f> van Tarwe en Suiker. 19 Juni 1917. CHICAGO. Tarwe! De termijn markt opende traag en 41 c. iagei, daalde ve der op gunstige oogstberich- ten, wegens gunstig weder en tengevolge van teleurstellende loco-vraag, maar herstelde zich op dekkingen. Het slot was prijshou dend. Juli. Sept. Dec. 19 Juni 205 181 18 211'/, 185 16 221'/., 19CV/, 15 228 196 N. C. Juni. 23 Westkapelle, huis, erven, schuur en tuinen, Loeff. 26 Vleuten, hofsteden en bouwland, Van Nieuwenhuizen. 27 Middelburg, hofstede Veldlust te Se- rooskerke, Blaupot ten Cate. 28 Tilburg, 3 hofsteden finaal, Smitz en Pilaar. 28 Middelburg, hoveniershofje, wei- en bouwland, Claupot ten Cate. Goes, hofstede, v. Dissel en Pilaar. Juli. 4 Kloetinge, inspan Altijt Sorg, Pilaar. 5 Middelburg, bouw- en weiland en sprink, Verhulst. 10 Souburg, inspan en vruchten hofste de Papegaaienburg, Paap. 11 's H. Arendskerke, inspan, Pilaar. 11 St. Laurens, inspan, vruchten te vel de, hooi, enz. op hofstede Leliën dalen, A. de Neeling 13 Serooskerke, inspan en veldvruchten op hofstede Veldlust, De Neeling. 13 Borssele, hoefje en veldvrtffchten, Pi laar. 14 Kloetinge, veldvruchten Altijt Sorg, Pilaar. 14 Grijpskerke, veldvruchten en hooi- gras, de Witte, Blaupot ten Cate. 17 Vrouwepolder, inspan en veldvruch ten op hofstede Banenburg, Struve. 19 Ovezand, woon-en winkelhuis en pak huis, Pilaar. 20 Grijpskerke. inspan v. Oosten, Loeff. 20 Borssele, inspan, Pilaar. 25 Koudekerkè, hofstede Boone, Loeff. 25 Grijpskerke, inspan en veldvruchten op de hofstede Molembaix, Blaupot ten Cate. 27 Kats, inspan en veldvruchten, Btruin- ooge, Markusse. Kats, hofstede Breure, Pilaar. Heinkenszand, .inspan en vruchten Meeuwse, Van Cleef. Colijnsplaat, vruchten te velde, Heij- boer. Nisse, hofstede Het Slot der Nisse, Neervoort. Juli/Aug. Driewegen, hofstede Bushoeve, Neervoort. Aug. 1 's Ileerenhoek, heiberg-inventaris, Hollmann en Verhoek. -Souburg, liofstele Papegaaienbuvg, Paap. Oct. 24 Koudekerke, inspan hofstede Boone, Loeff. Juni. 27 Kruiningen, veiKngsgehouw, le Clercq. 28 Middelburg, verzwaren zeedijk ,cnz. polder Walcheren. 29 Cal. Zimmermanpplder, herstel en on- d' vhoud polderwerken, Bestuur. Derde Engelsche OoHogso verdicht* 25 April. In de plaats van Von Bis sing, wordt maarschalk Von Falkenhau- sen benoemd tot gouverneur-generaal van België. De „Minister Tak van Poortvliet" door een duikboot getorpe deerd. 26 April. Door de Duilsrhe over heid worden maatregelen genomen tegen do staking. De Oostenrijkseke regee ring noemt het besluit tot bijeenroeping van den Rijksraad tegen 30 Mei. Hon- geronlusten in Stockholm. 27 April. Lloyd George wordt be noemd tot eere-burger van Londen. Hij houdt een rede in Guildhall. 30 April. Een vliegtuig wierp bom men op Zierikzee. Drie menschen gedood. Ontzettende schade, offensief bij Atrecht. 2 Mei. Vijftien schepen, geladen met kunstmeststoffen en voedingsmiddelen, en tqt dusver in Engeland vastgehouden, ko men in Nederland aan. Koning Ge orge van Engeland richt een oproep tot zijn volk om tp geraken tot een zuinig verbruik van graan en meel. 3 Mei. Door Zaïmis wordt de op dracht tot vorming van een nieuw Grieksch Kabinet aanvaard. Militai re betoogingen in St. Petersburg. Mil- joekofs aftreden geëischt. 4 Mei. Door het Chineesche Ka binet wordt een motie aangenomen vóór een directe oorlogsverklaring aan Duitsch land. De grondwetscommissie uit den Rijksdag houdt haar eerste vergadering, waarin belangrijke voorstellen tol grond wetsherziening woiden behandeld. De Franschen veroveien den heuvelrug van den Chemin des Dames. - De Doema wordt tegen 5 Mei bijeengeroepen. 6 Mei. Door de afgevaardigden der Nederlandsche socialisten te .Stockholm wordt een verklaring afgelegd, waarin zij ontkennen, dat het streven der socialisten er op gericht zou zijn, een afzonderlijken vrede te bevorderen. 7 Mei. Een nieuw Fransch offensief Meer dan 6200 gevangenen gemaakt door- de Franschen. 8 Mei. De Geallieerden openen het offensief in Macedonië. 9 Mei. De Russische regeering ver klaart vóór de vorming van een coalitie- Kabinet te zijn. 10 Mei. Een manifest van de Rus sische regeering waarschuwt tegen het veldwinnen der anarchie, en doet een beroep; op de burgers om te streven naar voortzetting van den oorlog, ter verde diging der vrijheid Generaal Roess- ky ontheven van het bevel op liet Noor delijk front. Generaal Dragonrraf met het bevel belast. 11 Mei. In Engeland worden vrij willigers tusschen 41 en 50 jaar opge roepen. 12 Mei. Door de Duitsche regee ring worden de passen der socialisten naar Stockholm geweigerd. De arbei dersraad te St. Petersburg besluit tot deel name aan de Socialistische conferentie te Stockholm. 15 Mei. De rijkskanselier verklaart in den Rijksdag zich niet over het oor logsdoel te kunnen uitspreken. löiegraüssóö W eeroenoni Naar waarnemingen in den morgen van 21 Juni medegedeeld door hei kon Ned. Meteor. Instituut ie. De Bilt. Hoogste barometerstand boven 760 Oost-Duitschland, laagste nabij '750 op de Noordzee. Verwachting tot den avond van 22 Juni: Zwakke, zuidwestelijke tot zuidelijken wind, tijdelijk opklaring, later weer kans op regen of onweer. Iets warmer, vooral in het Westetj. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, ADRiAhN S0MER LEUS en MARIA 8UZANNA DE BERT, den 26 Juni as. hunne 50-jariga Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Aardeuburg, Juni 1917. HVUU SlflglS 11 J9J31&B 11141(4 Te bevragen bij D. DË REGT, Baarland.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3