Landbouw en Veeteelt Onderwijs. Rechts Uit da ISaap ïepRoopioijeo, n Middelburg. Rij hot Maandag, Dinsdag en Woensdag gehouden eindexamen van het gymnasium zijn geslaagd voor di ploma A de heeren P. C. Adriaansc, J. C. B. Eijkman, J. H. Kroeze, J. W. van Nieuwenhuijzen en M. C. W. Wegeling en mejuffrouw R. Heeringa. Voor diplo ma B slaagden de hoeren A. J. de Hullu en N. A. J. de Voogd. Voor ieder diplo ma weid een candidaat afgewezen. Aan de Ver. voor Hooger onder- Wijs op Geref. grondslag is vermaakt door wijlen mevr. 11. van Hees. wed. van den heer J. Berkenbosch Rzn„ te Hoogeveen, de som van f 2500, en voor de medische faculteit f1500. (Stand.) Binnenkort zullen de weduwen en weezen van vóór 1006 overleden onder- wijzere, in het genot van pensioen ge steld worden. De betrekkelijke wet zal spoedig in liet Staatsblad verschijnen en ide Directeur van het fonds voor Wedu wen en Weezen van Burgerlijke Ambte naren heeft de opgave der benoodigde stukken reeds in bewerking. Aan den heer A. v. d. Graaff, on derwijzer te Biezelingc, is door Gedepu teerde Staten van Zeeland geweigerd ver gunning te verlecnen tot het aanvaar den van de betrekking van Directeur boekhouder der Veilingsvereeniging Ka- pelle-Biezelinge. De heer v. d. Graaff zal nu vermoedelijk het onderwijs wel ver laten. Voorstanders van bijzonder onder- Wijs pogen te Stadskanaal een Chr. Hoo- gere Burger School te stichten. Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen in Zeeiand Gisteren had op de Stichting Vrede rust" de 13e Jaarvergadering plaats van de Vereeniging tot Christelijke Verzorging van krankzinnigen in Zeeland. Het was een uitnemende gedachte van het Bestuur om voor deze maal op het terrein der Stichting samen te komen; de groote op komst bewees dan ook dat deze gele genheid om de Stichting in oogenschouw te nemen, zeer op prijs werd gesteld. Het buiige weer had blijkbaar niemand afgeschrikt; de mindere warmte gaf daar voor trouwens 'ruimschoots vergoeding. Te 9'/2 uur v.m. werd als gewoonlijk een bidstond gehouden, in het houten kerkgebouw. Voorgangers waren Ds. J. H. Donner, Voorzitter der Vereeniging, die sprak naar aanleiding van Coll. 42. wees op jjen plicht der dankbaarheid, •waar zooveel stof tot dankbaarheid be staat en deed uitkomen, dat met waak zaamheid moet worden volhard in het gebed en voorts üs. N. M. de Ligt, Vice- Voorzitter der Vereeniging, die sprak naar aanleiding van Lucas 101723 over de vreugde van den Man der Smarten, aan wiens voeten de arbeid dankbaar wordt neergelegd en de vreugde van ieder, die iu gehoorzaamheid aan Hem den arbeid ,der Christelijke barmhartigheid verricht en daarna in den gebede de nooden en behoeften van Vereeniging en Stichting opdroeg aan den Vader van alle barm- (hartigheid. De gehouden collecte bracht f 60.74y2 op. Te 12 uur 's middags werd de Jaar vergadering geopend door den Voorzitter, Ds. J. H. Donner, met gebed en toespraak, waarin een hartelijk welkom werd toege roepen en werd medegedeeld, dat een referaat thans achterwege zou blijven, teneinde voldoenden tijd "beschikbaar te kunnen houden voor een bezoek aan het terrein en verschillende gebouwen. Aanwezig bleken te zijn buiten het Be- 'stuur 97 Afgevaardigden, vertegenwoor- 'digende 43 Aftleelingen en 16 Corporaties, benevens een aantal belangstellenden. Uit het door den Secretaris uitgebrachte verslag vermelden* we, dat daarin een danktoon weerklinkt voor de ondervonden zegeningen in het verslagjaar, waardoor de arbeid voor Vereeniging en Stichting ongehinderd kon plaats hebben, niettegen staande de velerlei moeilijkheden, tenge volge van de tijdsomstandigheden. Het getal der afdeelingen bedraagt thans 64, dat der Corporaties 31, terwijl 71 correspondenten de belangen der Vereeni ging voorstaan. Tot de Vereeniging be- hooren 36GO leden. De vacature ontstaan door het aan den Geneesheer-Directeur G. F. Gezelle Meer burg verleend eervol ontslag, werd ver vuld door de benoeming van den Ge neesheer Dr. W. K. Dikhuid tot Genees heer-Directeur, voor den tijd van een jaar. Ds. L. Aalders mocht zich wederom aan de geestelijke verzorging wijden. Aan het eind van het verslagjaar waren aanwezig 236 mannelijke en 236 vrou welijke patiënten, benevens 4 vrouwelijke in gezinsverpleging. Hoewel de voorziening in de voeding met moeilijkheden gepaard ging, werd toch door Gods goedheid in alle behoef ten voorzien. Eten nieuw paviljoen werd in aanbouw genomen, waarmede het getal der pavil joenen tot 11 zal zjjn geklommen. Uit het verslag van den Penningmeester nemen we over, dat de ontvangsten der Stichting bedroegen f257.928.021.'2 en de Uitgaven 1268744.0.3; waar voorts de exploitatie-inventaris vermeerderde met f 11857.27, js er een goed slot van f 1041.26'2. Met dankbaarheid wordt op dit resul taat gewezen, hoezeer ook nog een moei lijke periode in het vooruitzicht is, mag toch ook met goede hoop de toekomst worden tegemoet gezien. De Winst en verliesrekening van de Vereeniging wijst een goed slot aan van f420.26, welk bedrag werd afgeschreven op de „oprichtingskosten", welke daar door verminderden tot f 79365.56. Op gebouwen en inventaris werd alge- schreven f 20897.85. Aan contribution, collecten en giften kwam een bedrag in van 'f4794.65, terwijl een legaat werd verkregen van f500. De balans wijst aan als totaal der bezittingen (na afschrijvin gen) f 1.051.236.44 en als tolaal der schulden f 1.130.602. Met aandrang werd nog eens een beroep gedaan op de christelijke milddadigheid, om het fonds voor den kerkbouw te ge denken, zoodat de kerk zou kunnen ge bouwd, uitsluitend van liefjegaven. De secretaris, de heer P. J. de Kruij- ter, werd herkozen als bestuurslid ter wijl voorts in de verschillende vacatures werden gekozen de heeren F. G. C. Rot huizen van Goes, L. A. Cy-souw van Groede, H. R. Struve van Middelburg en Ds. J. W. Drost van Wemeldinge. Aan het slot der Vergadering werd door den Vice-Voorzitter aan den Voor zitter een woord van hartelijken dank gebracht voor den veelvuldigen arbeid in het belang der Vereeniging en Stich ting, waarmede door de vergadering ran harte werd ingestemd. Do vergadering werd met dankzegging geëindigd door Ds. J. de Vries van Goes. Goes De gistermiddag te Goes gehou den algemeene vergadering van de ver eeniging tot verbetering van het rundvee in Zeeland was. blijkens de M. C.. niet druk bezocht. Do voorzitter, de heer W, Kakebeeke, opende haar met te wijzen op de moei lijkheden voor de fokkerij door de tijds omstandigheden, zoowel bij de voedsel voorziening als bij den verkoop. Dui delijk is gebleken, dat dieren waarvan do afstamming bekend xs, de voorkeur genoten. Hij bracht dank aan jh'r. van Vredenburch, voorzitter van de Z. L. M. voor zijn tegenwoordigheid en voor zijn blijken van belangstelling in de veefok kerij. Nog deelde hij mede, dat de sub sidie door de provincie weer is verleend. Do rekening over 1915 werd goedge keurd in ontvang op f5377.92y2 en in uitgaaf op f3335,58. Voor de rekening over 1916 waren die getallen f5714.36 en f3477.99. Tengevolge van een wijzi ging in hét huishoudelijk reglement werd de betrekking van secretaris der vereeni ging gecombineerd met die van secre taris der Z. L. M. Het salaris werd be paald op f 150. De begrooting voor 1917 werd vastgesteld op f5831.37. De aftre dende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Bond van Zeeuwse he Veehan delaren. Woensdagmiddag hield hovengenpem le bond haar -eerste jaarvergadering in het hotel „Du Commerce" te Middelburg. De voorzitter, de heer N. S. Frenk uit Zierikzee, opende de door 43 leden be zochte vergadering, en constateerde uit het goede bezoek de noodige belangstel ling. Hierop heette hij de heeren J. Turksma en P. Teunissen Jr., voorzitter en secre taris van den Nederlandschen Bond van Veehandelaren, welkom. Door den secr.-penningm., dhr. Gloude uit Zierikzee, weid het jaarverslag uit gebracht. Het verslag werd onder applaus en met dank aan den secretaris goedgekeurd. Vervolgens werd door dhr. Gloude de rekening 19161917 uitgebracht, waar uit o.a. blijkt, dat de vereeniging 14 do nateurs en 98 leden telt. De rekening wijst in ontvang aan f297 en in uitgaaf f287.51, aizoo een goed slot van f9.48. Afs plaats voor de volgende algemeene verga tering werd Terneuzen aangewezen. Besproken werd de kwestie van de Transport verzekering (Verzekering van 't risico bij het vervoer van vee naar of van de provincie Zeeland). De voorzitter heeft bij verschillende maatschappijen geinformeerd en bleek de premie gemiddeld f 1 per f 1000 verze kerde waarde te bedragen. Dit wordt veel te duur geacht. Daarom heeft de voorzit ter een onderlinge veetransport verzeke ring ontworpen. Volgens dit voorloopig plan zal een bestuur worden aangewe zen vtoor deze verzekering, ieder lid kan zich bij de verzekering aansluiten voor f 200 als aandeel en verder voor een premie van f0.25 voor iedere koe die vervoerd wordt. De storting van f200 en de premie zal bij uittreding of overlijden aan den rechthebbende worden uitgekeerd, nar tuurlijk bij groote schade met aftrek 'naar verhouding van het gestorte. De leden zijn volgens den voorzitter daardoor goedkoop verzekerd, en van een groot risico af, terwijl zij een flinke spaarpot maken. De voorzitter vroeg, of alle aanwezi gen bereid waren zoo noodig de kosten van het onderzoek te helpen dragen. Hiertoe verklaarden alle leden op een 11a zich bereid. Nog werd opgemerkt, flat men voor hen, die minder dieren verhan delen ook een lager aandeelprrj- zou kun nen noemen en door een ander Kd, dat voor schapen niet evenveel zal kunnen worden gevraagd dan voor vee. Een en ander zal de commissie onder de oogen zien. Zij werd samengesteld uit de hee ren Labeur, jiletns, FV-nk, ran 'den Berg en Leijdesdorff. Alsxiu was aan de orde d© bespreking van onderlinge verzekering tegen inwen dige gebreken bij het slachtvee. De voorzitter toonde aan de moeilijkhe den voor zulk een verzekering en op zijn advies werd deze zaak in handelt gesteld der reeds benoemde commissie. De heer Leijdesdorff meende wel dat het beter was eerst het eene. dan liet andore, dat hij als lid van het hoofdbe stuur ook heeft aangedrongen op het op richten van een eigen orgaan, ondafiks de geopperde bezwaren. Hij vraagt of men over het orgaan tevreden is. Een luid applaus geefl daarop een bevestigend ant woord. Nogmaals kwam ter tafel de bespreking der conditiën van het koopen van vee per K.G., levend, welke op een buiten gewone vergadering reeds waren vast gesteld en waarbij bepaald werd, dal zal worden gekocht onder de volgende voor waarden wanneer zonder korting wordt gekocht 's avonds voor den dag der af levering het vee op eon stalling in de plaats waar het wegen zal plaats hebben te laten brengen en als dit niet ge schiedt inet 5 pet. korting te koopen. Do voorzitter wees op de noodzake lijkheid van een reëelen handel, en spoor de aan 0111 de condities algemeen streng toe te passen. Op een desbetreffende opmerking werd besloten in dezen de medewerking der slagerspatroons in te roepen, terwijl de voorzitter bestreed de angst voor de niet- leden van den bond, deze zijn niet tal rijk. De voorzitter zal ook de hulp van den yoorzitter der Z. L. M. inroepen. De heeren L. Willemse en J. Hubregtse werden benoemd tot afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde naar de bondsvergadering. Na de pauze sprak de bondsvoorzit ter, 4" heer Turksma over: „Het nut van organisatie in den veehandel". De heer Turksma bracht hulde aan de afdeeling Zeeland, die blijk geeft oen goed deel van den Bond te zijn. Spr. ging in gedachten - 20 jaar terug toen de eerste organisatie van veehandelaren te Zwolle werd opgericht. Ook in Gro ningen en Friesland werd men in 1912 wakker. De Friesche Bond telt nu reeds 461) leden. De" veehandel ondervond in 1914 eerst groote last van het uitbreken van den oorlog, maar spoedig kwam er verbetering door den export. Maar er dreigde gevaar van een andere zijle en wel van de boeren, die nu hot. han deldrijven niet een durf was en do bui tenlanders gaarne contant kochten zelf gingen uitvoeren en door de plannen voor een coöperatieve exportslagerij. In 1915 was de toes huid iets beter, maar in het begin van 1916, werd het weer irunder, toen hel vee uit de overstroomde gy>- bitxlen aan slechts twee personen gege ven werd en aan de landbouwvereeni- gingen consenten voor hun leden wer den gegeven: Maar uit het kwade is het goede ge komen, want alom weiden organisaties opgericht en ook de landelijke hond kwam tot stand. De bond heeft reeds besproken de vee arbitrage, verbetering van het marktwe zen -enz. De afdeeling Friesland heeft* reeds een groote verbetering gebracht dooi' het wegwerken van den zoogenaamden namarkt, die onder den invloed stond van het drankmisbruik, een kwaad, dat maar al te veel onder de veehandelaren heerscht en al had de afdeeling niet an ders gedaan, dan had zij reeds den dank verdiend voor de bevordering van veler huiselijk geluk. Op verschillende andere verbeteringen in het marktwezen verkre gen door .deze afdeeling wees spr. Spr. wekte op tot organisatie en zeidc, dat het niet de bedoeling mag zijn te strijden tegen de landbouvvvereenigingen, maar wel als zij zich wil plaatsen op het terrein van den handel. Onder luid applaus werd den heer Turksma dank gebracht voor zijn rede. Op een desbetreffende vraag kon de heer Frenk antwoorden, dat het vraag stuk van de veearbitrage niet ter sprake kan komen, omdat er door den lande- lijken Bond een commissie voor die kwes tie is inges.teld. Hierop sloot de lieer1 Frenk met de gebruikelijke dankbetuigin gen de vergadering. Ilenienyci Niéuws. Ongelukken. Te Leeuwarden is letterzetter v. d. L. bij het zwemmen in de Harlinger Trekvaart verdronken. Gisternamiddag is te Macharen (N. Br.) de 28-jarige Belg J. Vaals bij het zwem men i'n de Maas verdronken. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. Te Sevenum (Limb.) is de 14 jarige J. dooi een zonnesteek getroffen en gedood. I11 hel Goy, gem. Houten is gisteren het 4-jarig zoontje van A. van VV. in een sloot verdronken. Te Zaandam is gis teren het 2-jarig dochtertje van den heer v. d. A. door een vrachtwagen overre den en na eenige oogenblikken overle den. Gisteren is een 3 jarige dochter tje van den "heer B. te Grootebroek, hij de waterstoep der ouderlijke woning, ver dronken. Te Rotterdam is een 18- jarige jongen, die wilde leeren zwem men en daartoe houten blokken onder zijn armen bevestigd had, door hel uit schieten van de blokken in de diepte ver dwenen en verdronken. Veenbrand. In het veen te Rui nen is weer brand uitgebroken. D 1 m 00 rd in de Alexander- kazerne. Naar wij vernemen is gis terenmiddag door Haagsche politiebeamb ten nabij Heerlen aangehouden .Telle Schaap die verdacht wordl op 4 Maart j.l. den moord op den adjudant-onder officier Galle in de Alexanderkazerne te 's-Graven hage te hebben gepleegd. Gisterenavond niet den laatsten trein uit Maastricht is onder poli tl eg-do'de Je!- Ie Schaap, te den Haag aangebracht. De verdachte, die als werkman gekleed was. keek onverschillig rond. Nader vernemen we nog. lal 'liet niet veel heeft gescheeld of S. had zich over de Duitsche grens uit de vosten weten te maken. -f- De droogte. In Frieslands Zuid- Öost hoek zijn de landerijen van hitte en droogte geheel bruin geworden. De koeien loopen wegens gebrek aan gras in het land te loeien. Menig boer wordt genoodzaakt een deel van zijn vee t<? verkoopen. Een veehouder verkocht zelfs zijn geheelen veestapel. Bij het sluiten van den koop werd er nog een kalf opi toe gegeven. Verdronken. Te Waddinxveen is de 22-jarige H. G. Verboom bij het zwemmen verdronken. Een dubbeltje geleend. Een der groote geldmagnaten werd in een zie kenhuis te Amsterdam verpleegd. Her stellende kroeg hij van den geneesheer verlóf zich eens naar z'n huis te he geven, inaar de dokter verbood hem daar lieen te loopen. Hij ging met de tram. Als het zijn beurt is te betalen, tast hij in alle zak ken, maar bevindt, dal hij geen geld bij zic.li heeft, dat hij geen tramkaartje be talen kan. En zijn crediét in de tram blijkt niet groot. Hij vraagt den conducteur hem liet geld voor te schieten, maar deze is weigerachtig. Ilij zegt den heer, dat hij aan de volgende halte móet uitstappen. Deze vertelt, dat hij uit het ziekenhuis komt, maar het helpt niets. In de tram zit ook een vrouwtje, schraaltjes net, maar heel armoedig ge kleed. Zij vraagt aan den man zonder geld. of zij hem een dubbeltje mag voor schieten. Dc conducteur meent haar te moeien Waarschuwen, ze zal het nooit terug zien. Maar het vrouwtje geefl het dub beltje, de zieke koopt zich een retour en vraagt het vrouwtje haar adres 0111 het geld te kunnen teruggeven. De bekende geldmagnaat liet onder zoek doen en nu bleek, dat hot mónschje van wie hij een dubbeltje geleend had, in zeer behoeft g cm t nd gleden leefde. Zij ontving een paar dagen later een chéque van duizend gulden en 10 cent. liet geval is, zegt „Uns Noorden", be slist historisch. E e n o 11J r zoeker. I11 liet Acarl. Ziekenhuis- te Groningen is opgenomen schipper K. uit Zoutkamp, die met zijn knechtje per roeiboot een onderzoekings tochtje daar Brakzand, een vóór Schier monnikoog gelegen plaat, deed. Een drij vende mijn werd gevonden en binnen gehaald. Toen de schipper de mijn uit elkaar wilde halen, verzocht de knecht dit te laten. De schipper zond hem naar den wal om aardappelen. Bij het terug- komcri vond hij den schipper zwaar ge wond en de mijn gesprongen. Rupsenplaag. In sommige ge deelten van Limburg wordt door rup sen op verschrikkelijke wijze in de boom gaai dim huisgehouden. ele hoornen wor den totaal van hun bladertooi beroofd, zoodat de oogst verloren is. Diefstallen van.... wat ér. Dij een ingezeten-- te Sloten (Fr.) heeft men hij nacht den regenbak leeggesto len! 'Overal ten plattelande van Fries land heerscht groot gebrek aan drink water, Smokkelaar gedood. Te Sit- tard werd een hier te lande verblijf hou dende Duitsche deserteur bij een poging tot verboden uitvoer levensgevaarlijk ge wond. zoodat hij na korten tijd in het hospitaal aldaar bezweek. Eenkostba.re postzegel. iis- teravond werd op een postzegelveiling te Amsterdam de postzegel van Rumeniè, uitgifte Moldau, 81-Parale', voor den net- toprijs van f4180 verkocht. Deze zeer zeldzame postzegel is nog nooit in Neder land onder den hamer gekomen. Tweepersonen ojxéén fiets. Voor het Kantongerecht te Utrecht hebben twee zaken gediend wegens het meevoeren op een rijwiel voor één persoon be stemd. van een tweeden persoon. En 't curieuse is, dat, terwijl dit rijden door de verordening verboden wórdt, de Kan tonrechter toch in beide gevallen tot on- pchuldigverklaring kwam. Het U. D. vertelt van de behandeling o.a. het volgende Een dame had in liet Wilhelminapark gereden op een fiets met haar 9-jarig jongetje achter zich op de bagagedrager. Ue gedaagde voerde zelf haar verweer. Haar rijwiel was wél voor méér dan éen peaejoon bestemd. Zij had verleden jaar op zettelijk haar fiets laten verbouwen; een zwaarder as in het achterwiel laten zet ten, een zwaren bagagedrager genomen, een kussentje er op, en voettreedjes links en rechts instee van één enkelen opstap. De jongen zat volkomen vrij, kon zich, desgewensebt aan zijn moeder vasthouden, maar had overigens geen steun noodig. Een deskundige, de heer Volkers, rij wielhandelaar, die zelf de as had aange bracht, verklaarde, dat de fiets er vol komen op ingericht en sterk genoeg was. De ambtenaar van hel O M wees er op, dal in de meeste gevallen, waarbij wiol- i'ij h rs andere personen op de fiets mee voeren, dit rijwiel er wel voor ingericht, maar er niet voor bestemd is. fn casu is de fiets echter wel voor het vervoer van den jongen bestemd en er speciaal op gebouwd, weshalve spr. ontslag vroeg van rechtsvervolging. In een tweede gelijksoortige zaak was een Utrechtsche hooglëeraar gedagvaard. Deze had zijn jongen niet opzettelijk op een tochtje meegenomen, maar het ventje was hem op 40 meter afstands van zijn woning tegemoet geloopen en op den ba gagedrager gaan zitten, met het gevolg dat vadervlak voor zijn woning be keurd werd. De hoogleeraar voerde evenals de vo rige gedaagde zelf zijn verdediging. Ilij wees er allereerst op. dat de fietsen, die tegenwoordig afgeleverd worden, zoo wel dienen voor licht- als zwaarwegende personen. De marge, die de fabrikanten- nemen, bedraagt eenige honderden pro centen. \roeger is de bepaling terecht gemaakt, omdat het toen gewoonte was, den twee den persoon voor op de fiets mee te voeren, terwijl do voorvork niet voor der gelijke vrachtjes is berekend. De achter vork echter is wel berekend op een groote belasting. Bovendien is sprekers- fiets bij zonder sterk gebouwd. Hij heeft een ex tra-zwaar achterwiel in de fiet- laten zet ten, waarvan de s-paken b.v. anderhalf maal zoo dik •zijn als de gebruikelijke spaken. De jongen ton slotte, kon zich vasthouden aan liet zadel. De Kantonrechter merkte op, dai men moeilijk de zaak kan overlaten aan het publiekdan komt liet tot allerlei sub jectieve verklaringen en is de objectieve maatstaf zoek. Gedaagde maakte den rechter nog attent op vervoermiddelen als „vliegende Hol landers" e.d., waar ook herhaaldelijk twee kinderen opzitten, terwijl ze voor één zijn bestemd. Maar tegen dergelijke zaken schijnt men niet op te treden. De ambtenaar van het 0. M. had niet te beoordeelen of er al dan niet ge vaar bestond. Ilij hield alleen rekening met de vraag, of het rijwiel bestemd was voor twee personen. In verband met Jiel sterke achterwiel beantwoordde hij die vraag hier bevestigend en requireer- reeale hij (fat vrijspraak. Een waterschuit gezonken. In het nijpend drinkwatergebrek voorziet het gemeentebestuur ^on Brielle, door we kelijks een schuit te laten varen naar Vlaardingen 0111 water te halen uit de waterleiding aldaar. Maandagavond, nu wa ren de torpedisten, die voor dat kar wijt je zijn aangewezen, tol groote blijdschap der burgerij met een vofle lading helder drink water de Biielsche haven binnengevaren en hadden het anker laten vallen hij de oude Waterpoort Den anderen morgen vroeg kon de bar ge rij water verstrekt worden. De militaire wacht, die sinds het begin! der mobilisatie trouw waakt bij de Wa terpoort. zou ook dezen nacht trouw de waterschuit bewaken. Doch helaas, liet bleek des morgens vroeg dat de water schuit gezonken was. Met. laag water voor anker gekomen, was de schuit bij het wassen van het water verdwenen; men had verzuimd het anker te laten vie ren Een groote teleurstelling voor den Briel. Krankzinnige ontvlucht. Men schrijft uit Barneveld Wilde, fantastische geruchten verspreid den zich als een loopend vuurtje door het dorp. De geheele politiemacht toch. zoo -riep men elkaar toe, maakte jacht óp een vreemdeling, die minstens een dief, misschien wel een moordenaar, en volgens anderen weer, een gevaarlijke buiten- landscha spion zou zijn. Zeker tot kalmee ring der gemoederen, mocht de politie er weldra in- slagen, den man, die onze gemeentenaren zoo [zeer verontrust had, te pakken te krijgen. Brj onderzoek bleek echter, dat de aan gehoudene, een ongelukkige Duitsche krankzinnige was, ontvlucht uit het Is raëlitische gesticht „Het Groote Woud huis", te Apeldoorn, werwaarts hij' weer is overgebracht. Opening S t a t e. n - G e n e r a a 1. De buitengewone zitting van de Staten- Generaal zal worden geo end in een ver- eenigde vergadering van de b -ide Kamers op Donderdag 28 Juni te één uur, Polder bedreigd. Maandaga vond ontdekte men aan het stoomgemaal „De Voogt", van het waterschap Groot- Mijdrecht, een lek in den watergang van de niachine, dat zoo toenam, dat mien des nachts om 1 uur genoodzaakt" was de machine stop te zetten en "begon ta trachten het lek te dichten Na een har den arbeid, waaraan militairen van het fort Waver-Amstel medehielpen, mocht dit eindelijk gelukken. Een nooddam weid in den voorboe' zem aangebracht van zakken zand aan gevoerd van het fort Botshol. Daar deze polder steeds dag en nacht bemalen moet worden, k;ui deze toestand niet van langen duur wezen. 'Vóór men weder water kan uitmalen, "zal veel wei en bouwland onderloopen. De ingenieurs W. C. en K. de Wit, uit Amsterdam, waren Dinsdag reeds met het polderbestuur op de plaats van het on geval om maatregelen te treffen tot het zoo spoedig mpgelijk in werking bren gen van de bemailngswerkt.uigenDe scha de aan den waterloop enz., is nog niet onder cijfers te brengen, doch zal ze ker eenige duizenden bcloopen. (N. v. d. D.) Raad va Een beroep van d omstreken van den onderwijzers tegen e Staten van Zeeland, - isi verleend aan een 1 dor gemeen t eTernei van de verordening to wjj/ersjaarweddeii, (verklaard, overeenkoi risprudentie volgens zórsorganisatio als de belang heeft hij de vei ring van een besluit waarvan hier sprake Ongegrond verklaar den Raad der gemee het lies luit van Gel. waarbij goedkeuring besluit van den Raac rikzoo van 30 Octol: handsclien verkoop va woning met grond op nabij het Westhaver Met Ged. Staten is de dat moet worden aan; moontebelang zich tt verkoop verzet. Gnze di'-n In het Juni-nummer V rauwe nleven kostelijk stukske van stratenSchoch, als schrijven van eene d beklaagt dat haar sii Wordt. Zij geeft haar Ik geloof er volstrel Ztoo'n bijzondere mi dienstbodenstand is. I goten dat in deze Z' stand hel meest vera categorie, die vlak bov ge dat meisjes van ee zich veel hooger geve do schoensmeer, dat spreekt van. kantoorjt tenmadams, winkelk adol, nieuwbakken g Ge zegt, dat als eei straat gaat, iedere kv toevoegt. Er is zoo'n een beroemde Frans Segt voor iedere vroui in 't loven, dat niemai kijkt, nu die tijd is 00 schiet, en dat een jong eens wat toeroept, mo opnemen, maar veelei ment opvatten. Ge schrijft: „Vroeg flinke zakenman met c bode. maar kom daar mogelijke opgeprikte modenaaisters, kantoor liever dan een dienstbi Ge staat niet allee: Verleden zomer reed •buiten op een aardig schap vari een flinke interesseer me altijd zi schap, waarin ik verte ik: „En Jaap, waarom niet, je bent al bij heusch tijd voor je." Toen keek hij mij tigo oogen aan en ze weten wilomdat ik er De meisjes willen geer kantoorfrik met een bo< aan, gaat vóór, ze vville Worden en ze trekken het boerenwerk. Ziet ge wel, dat ge met uw klacht. In christengezinnen boden toch altijd go naar waarde geschat, 1 meisjes dan toch wel nen en daar heerscht tc fk ben het meer ee Smeenk, die in het Christ. Vrouwenleven dienstbodennood het Wordt, waar men wel e> den wil, maar geen se, roorwaarden aan kan lk heb er altijd eer gemaakt, telkens als ik bode moest hebben, e Bekeren dat ieder aizoi mijn twintigjarig huw. hob gehad, (het waren geschenk is geweest. Kapelle. Gisteren wei J C. A. Huvers publiek Bón wassende in den bo heer A. van der Have wan dhr. P. Lindenberg welschen grindweg te K< Biezelinge. Dóór den •tens cl© Kam werd gi< woor rekening van den oiieuwdorp in dier»- c, Wan ©en nieuw woor schuurlj|» en veider dfe werkzaamheden Ingesc f 12600 M p' fKuiJPor '12583- P n' Tlem° Peelers' té KwT «onderhoud lèï'1'" Otte, Nieuwdorp f1019! Otte te Nieuwdorp.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2