Binnenland Uit de Provincie. Ksrknleuws Onderwijs. Landbouw en Veeteelt. Rechtszaken kust van Essex en zetten langs het strand koers naar Londen, Toen zij halverwege de hoofdstad waren gekomen, gingen zij uiteen en deden later een bomaanval op het Oosteinde van Londen. De eerste hommen vielen omstreeks half twaalf op de buitenwijken van nonden. Daarop werden in snelle opeenvolging tal van bommen op verschillende districten van het Oosteinde geworpen. Een bom viel op een spoorwegstation en trof een binnenkomenden trein, waarin 7 menschen werden gedood en 1(5 gewond. Een lui dere )>oin trof een school, doodde 10 kinderen en wondde omstreeks 50. Tal v;in winkels zijn beschadigd en er zijn ook branden ontstaan. Voor" zoover Dek end is, zijn in Londen 41 menschen gedood en 121 gewond; deze opgaven zijn ech ter onvolledig en de cijfers van de ver liezen kunnen grooter zijn. De aanval op Londen heeft een kwar tier geduurd. In het Lagerhuis heeft Bouar Law mee gedeeld dat 12 of 15 .vliegtuigen aan den aanval hebben deelgenomen. Zij kwa men bij North Foreland waar twee bommen zijn geworpen boven de kust en zetten over Essex rechtstreeks koei's naar Londen, waar zij om 11 uur 25 op het Oosteinde bommen begonnen te gooien. In de City zijn ook 13 bommen gevallen; daar zijn voorzooier bekend is, 31 menschen gedood en 67 gewond. Het afweergeschut opende dadelijk het vuur en een groot aantal vliegtuigen stegen op ter vervolging. Tot dusver is naai' vaststaat een vijandelijk toestel geveld. In het lloogerhuis heeft Derby mee gedeeld, dat de tot dusver gemelde ver liezen zijn: 49 gedood, o.w. 10 kinde ren. Hij vreesde, dat de eindcijfers van dooden en gewonden echter veel 'uoo- ger zouden zijn. De Duitsche vliegtuigen werden tus- sciien half twa;Uf en kwart voor twaalf in do heldere lucht opgemerkt. Zij vlogen naar schatting op een hougie van 18.000 voet en leken op stukjes glinsterend zil ver. Dadelijk opende het lichte en zwa re afweergeschut het vuur, maar niet temin bleven de vliegers bijeen en zet ten rechtstreeks koers naar het Oostein de van Londen. Daarna zijn ze blijkbaar uiteengegaan, want de duizenden die op 'thooren van de ontploffingen naar bui ten snelden, zagen dan hier, d;ui daar, slechts één vliegtuig. Aan den noordkant van de rivier kwamen de vliegtuigen weer bijeen, nog steeds op zeer groote hoog te, .stellig niet minder dan 17.000 voet. Waar zij vlogen zag men aldoor gra naatkartetsen van het afweergeschut sprin gen, de kanonniers richtten - zeer zuiver want heitraaldelijk schenen de projectie len vlak bij de vliegtuigen te springen. Dat schrikte de aanvallers echter niet af, want zij bleven oostwaarts koersen in een zigzag lijn. Toen werden een reeks steeds sterker wordende ontploffingen ge- hoord, die in eens de menigte beduid ien wat er gebeurde. Toch was ^ergens in Londen een spoor van paniek. De meeste mensciien zochten niet eens dek king, maai' bleven in de lucht turen f in de parken bleef men kalm in 't gras zitten en een meisje bleef zonder zelfs op te zien kalm doorbreien. Gistermiddag heeft koning .G.eorge de City en de wijken van het Oosteinde bezocht om de schade, door den lucht aanval aangericht in oogenschouw te nemen. Berlijn meldt voorloopig slechts, dat de vesting Londen" is gebombardeerd. Ook een gsvolg van den oorlog. Dat dorpen en steden door krijgsonder- nomingen te lijden hebben, is begrijpelijk dat echter een stad, die ver van het oorlogster-rein ligt, door indirecte uitwer kingen van den oorlog een ernstig nadeel ondervindt, komt misschien minder voor. Zulk een geval wordt nu uit Guatemala bericht. De stad Ocos, een kleine vrijhaven aan de pacifistische kust. moet nu, naar de „Electrical Beview" meedeelt, tengevol ge van den oorlog haar electriciteitswerk verliezen. Zij heeft dit vroeger op merk waardige wijze gekregen. Voor negen ja ren strandde daar het stoomschip „Se- sostris" van de Kosmoslijn en sinds dien voorziet men met behulp van de machines van dit schip Ocos van electriciteit, daar de Kosmoslijn besloten had, het schip niet meer vlot te maken, omdat dit de maatschappij op te groote kosten zou ko men. Intusschen heeft echter door den duikbootoorlog de vraag naar schepen zulk een hoogte bereikt, dat het de moeite loont i-eder vaartuig in waarde om te zetten. Zoo is nu te Ocos een baggermachine aangekomen en zal het stoomschip aan zijn element worden teruggegeven. Korte Oorlogsberichten. Drie Belgen, die bij een boer onlangsi oen groote parlij zaadboonen stalen, naai zij verklaarden om den Duitschen oogst schade te berokkenen, zijn dooi- de straf kamer te Krefelt tot een jaar tuchthuis veroordeeld. Cyriel Buysse heeft het volgende stukje in De (Belgische) Legerbede ge schreven Rood is het land en rood. is de hemel-. De dorpen branden. De Yser heeft zijn stroom verbreed en drenkt de wijde velden. Zijn water schijnt te bloeden en te zwelgen en omspoelt met w.-reeden glans verwoeste hoeven. De boomen rijzen als geraamten uit •ion chaos op. li,.-is ligt de vijand en hier het vader- fUidsche leger F re: borstwering van nat- ijpïn grijflud, ere- stukgeschoten dorp, een diepe kuil, een lange sloot, dat wat over blijft van 'tsehoone, vrije Vaderland. Maar al die ruïnes^ levenZij wemelen van soldalen, en de geweren blinken, de vuisten knellen, en de harten lw>nzen, en de oogen glinsteren fel als kogels naar de verte ginds, over de roode vlakte heen. Zwaar en aanhoudend dreunen de ka nonnen. De hemel knalt en licht, de aar de beeft. Is "nu de stonde der verlossing eindelijk gekomen Vlaanderen roept en heldenzangen klinken. Het bloed kookt en de harten bruisen. Het komt! Het komt! Bel'gië's redding is nabij Te Konstantinopel zijn tramconduc teurs en koetsiers van nauwelijks twaalf jaar geen zeldzaamheid. In Canada is een wetsvoorstel op den algemeenén dienstplicht ingediend, waar door iille Canadeezen tusschen de 20 en 45 jaren dienstplichtig zullen worden. Het jCanadeesche plaatsje Berlin heeft zijn naam veranderd in dien van Kitche ner. De Japansche stoomvaart-maatschap pij „Nippon Jusen Kaisha" heeft een nieuwen dienst geopend naar West-Au stralië en ook de „Osaka Shosen Kaisha" iieeft liet voornemen een algemeenon stoomvaartdienst op Europa te openen. De Frausohe gezant heeft ook uit naam van de Engelsclie regeering mee gedeeld, dat de oogst in Thessalië zal worden aangekocht en onder toezicht der geallieerden aan de Grieken verdeeld. Verder w orden nieuwe waarborgen g ■- eischt voor de veiligheid van Sarrails leger en voor de naleving der grondwet. De landengte van Korintke zal onder toe zicht der geallieerden worden gesteld en zoo noodig zullen troepen te Athene wor den ohtscheept om de orde te hand haven. Te Korinthe en in Thessalië zijn reeds troepen aan land gezet. Een correspondent te Stockholm ver neemt, dat een Russisch regiment een Fransche onderscheiding van de hand heeft gewezen, omdat het den kapitalis- tischen oorlog moede is. Volgens „Stockholms Dagblad" heb ben de Oekrainers een ultimatum (aan de regeering) gezonden, waarin zij wapens en munitie eischen en dreigen bij weige ring tot gewelddaden over te gaan. De Argo en Ines zjjn. van Ysl'and naar Scandinavië terugkeerend. in den grond geboord. Het geschiedde vóór Stor no way. Duitsche blaten ontleenen aan New- Yodksche, dat Gathmann, de uitvinder van de uurwerklont voor de groote houwitser- projectielen, gestorven is. Hij werd in Duitschland geboren en vestigde zich on geveer 40 jaar geleden in Amerika. De uurwerklont is in den oorlog tusschem Rusland en Japan het eerst in werking geweest. Ook in het Deensche kamp, waar Russische krijgsgevangenen uit Duitsch land zijn geïnterneerd, 'is de revolutie yan hun land den mannen in den bol geslagen. Ze hebben een arbeiders- en soldatenraad gevormd, die zoowel den Russischen als den Deenschen officieren de gehoorzaamheid heefl opgezegd. Twee der belhamels ivevderi in Kronberg ge- interneerd, waar ze niet willen eten. Uit Rusland wordt een nieuwe zending krijgs gevangenen, nu Oostenrijkers, venvacht, die in den oorlog zijn gewond. Fransche ruiterij is Dinsdag Larissa (Thessalië) binnengerukt. In Italic is een kabinetscrisis afge wend. Voor een krachtiger voortzetting van den oorlog zullen echter eenige ver anderingen in het ministerie aangebracht worden. Het „Journal" verneemt uit New- York. dat de ontploffing van een carbid lamp in de kopermijln Moi-phbutte in den staat Montana, een brand veroorzaakte. Het aantal dooden bedraagt voorloopig 52. Bovendien worden 250 mijnwerkers als vermist vermeld. Pershing en de staf van het eerste Amerikaansche léger zijn te Boulogne aan gekomen. Het Amerikaansche huis van Af gevaardigden keurde het rapport over de oorlogsbegrooting ten bedrage van 3281 millioen dollar goed. De medewerking van den Senaat is' verzekerd. Als laatste nieuws op het gebied van voedingsmiddelen vertoont een groot magazijn te Berlijn in zijn uitstalling een product, dat „groentenbrood" of ook wel „Stullenersalz" of „Gemüsebraten" ge noemd wordt. Het wordt bereid uit groen- tenafval, versche, onfrisch geworden of gedroogde groenten, vermengd met wat havermout en bakmeel en kan gebakken, gekookt of gebraden worden en dient óf als grondmassa voor spijzen óf om gesneden op brood te worden gegeten. Onze graanschepen. Do volgende schepen zijn hier te lande aangekomen Te Amsterdam op 12 Juni de „Hol- landia", van Buenos-Ayres (Vigo), geladen, mei wol. vet, koffie en cacao; de „Venus", van New-York, met 13.912 zakken lijn koeken voor de regeering; de „Hector" van New-York, met 158.613 bushels tar we en op 13 Juni de „Oluf Maer.sk", een. Doonsche boot, van New-York, via Ra- lifax, met 1923 ton pi out,en de „Sa- lurnus" via dezelfde rcute, met 21.128 zakken lijnkoeken voor de regeering. Te Rotterdam zijn aangekomen: de ,,A1- genib" van New-York, met 25.000 quar ters tarwe voor de regeering; de „Wes- terdijk" van Philadelphia, met 4767 ton tarwo voor de regeering; de „Poeldijk", van New-York met stukgoederen en de „Sloterdijk" van New Orleans, met 36.000 bushels tarwe, 64894 balen meel en voorts geladen met katoen, ijzer, duigen, sigaren en sigaretten. Minister C o r t van de r Linden. De Minister van Binnenlandsclie Zaken, mr. Gort van der- Linden, zal wegens een zeer lichte ongesteldheid gedurende enkele dagen verhinderd zijn, zijp ambts bezigheden aan zijn departement te ver richten. Minister van 0 o r 1 o g. Naar wij vernemen is bestemd vooi- hot ambt van minister van oorlog jhr. mr. B. C. de Jonge, administrateur, chef der tifdeeling kabinet van den minister van oorlog. I>it wordt dus een burger-minister van oorlog. Vliegmachine boven 'Dordrecht. Gisterenmiddag omstreeks half twee is een vliegmachine, een ééndekker, boven Dordrecht waargenomen, welke in Zui delijke richting vloog. De nationaliteit was niet vast te stellen. Duurtetoeslag. Naar de „Msb." verneemt heeft de di recteur der rubberfabriek „Vredestein" te Loosduinen, die reeds zooveel voor het personeel deed, thans een duurtetoeslag van 10 pCt. gegeven op de toch reeds flinke loonen. Dan wordt van nu af de vrije Zaterdagmiddag ingevoerd, zonder inkorting van het weekloon. Bovendien zal in 't vervolg tweemaal per jaar een zeker percentage van de winst aan al de werklieden worden uitgekeerd. Middelburg, Gisterenavond had de groote zaal van de Concert- en Gehoor zaal weer den vrool ijken aanblik, dien zij ieder jaar heeft als de Volkszangschool haar openbare les geeft. Als de lieer Kuiler zijn plaats aan den vleugel inneemt en de kinderen der eer ste klasse hunne stem netjes doen hooren, blijkt weer direct, dat ook -wat de zang betreft de uitvoering een gang naar de Singelstraat waard is. En dit gaat na tuurlijk crescendo als de tweede klasse reeds met twecsleinmigen zang begint, en nog meer als vervolgens de derde en vierde klassen de voorste plaatsen op het podium innemen en de door hen ingestudeerde nummers ten gehoore brach ten. Do heer Kuiler heeft wederom ge toond met ernst te studeeren met zijn kinderschaar, maar tevens komt hem een woord yan hulde toe voor de keuze der liederen. Hieronder was ditmaal ook de Hulde van Michiel Adr.z. de Ruyter uit de Tluytercantate van onze stadgenooten de heeren W, H. Hasselbach eu A. Lijsen en welk lied ons deed wenschen die can tate nog eens in zijn geheel te hooren uitvoeren. ln afwijking met vorige jaren nam niet de voorzitter van „Uit het Voik", dhr. L. K. van der Harst J.Jz., het woord, maar dhr. mr. J. Adriaanse, vice-voorzit- ter, die zeker uit naam van alle aan wezigen sprak .toen hij den heer Kui ler in welgekozen woorden dank en hul de bracht voor het ten gehoore gebrachte. Hij moedigde de weezen, de kinderen van Kinderz.org en de Belgische kinderen, die uitgenoodigd waren, aan zich ook aan den zang te wijden en sprak voor de laatsten den wensch uit, dat zij volgend jaar niet meer hier zullen zijn, maar in hun eigen land. Goes. Gisterenavond vergaderde de afd. Goes van de Ver. tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland. Medege deeld werd, dat door de actie van een der leden in het afgeloopen jaar 29 nieuwe leden waren gewonnen, zoodat nu het ledental 123 bedraagt. De aftredende be stuursleden, J. de Jonge 'Sz. en J. S. Bedet werden herkozen. Tot afgevaar digden naar de jaarvergadering te Ber gen op Zoom wei-den gekozen de heeren J. de Jonge Jz., J. Visser en I. Wonder- gem. Ongetwijfeld zal het velen lezers ge noegen doen te vernemen, dat de toestand van onzen hoofdredacteur, den heer J. Buijse, thans zoodanig verbeterd is, dat hij hedenmiddag uit Utrecht in den kring d.er zijnen mocht terugkeeren. Wij roepen onzen geachten chef een hartelijk welkom toe binnen onze land palen en spreken den wensch uit, dat ook de verdere genezing voorspoedig zij. Ad majorem Dei gloriam. Klcetinge. Naar men ons mededeelt is de heer W. F. K. Lenshoek, op veler verzoek, teruggekomen op zijn besluit, om zich bij de e.k. raadsverkiezing niet meer verkiesbaar te stellen. Ellewoutsdijk. Gisteren vergaderde de gemeenteraad. Naar aanleiding van den uitslag der voor. eenige weken gehouden stemming omtrent hel vóór of tegen den zomertijd, waarbij gebleken is, dal slechts zeer weinigen tegen den- zomer ij.) v.aron, word afwijzend ieschikt op een verzoek van eenige ingezetoiien om verandering in de (schooluren te brengen-. Vajstgosteld werden de salarissen voor den administrateur en den persoon be last met de andere regelingen van het distributiebedrijf voor het loopende jaar respectievelijk f 15 en f 5 per maand. Waar ook vele gezinnen der minder welgestelde klasse van de distributie regeling genieten, bcslopl de raad oen ver- verzoek te richten tot net Burgerlijk Arm bestuur om over 1917 een bijdrage in de kosten te willen vefleenen. Besloten werd de verschillende gemoen- tegebouwen hooger tegen brandschade te verzekeren, nu alle bouwstoffen zoo in prijs gestegen zijn. Afwijzend werd be dijkt op de reclames tegen hunne aan lagen in den hoofdelijken omslag van dhrn. J. v. d. kloc-s en H. Jansens. om dat deze aanslagen waren gegrond op de aanslagen in de Rijksinkomstenbelas- ting. De duurtetoeslag over 1916 aan een tweetal gemeenteambtenaren werd ook over 1917 toegestaan. Mededeeling werd gedaan van het be sluit der vergadering van ingelanden be treffende liet opgeworpen denkbeeld om mol de gemeentebesturen te onderhande len over overname in beheer en onder houd van alle van een kunstbedekking voorziene wegen, waartoe uit de kas van het waterschap werd hijgedragen. Be sprekingen werden nog gehouden naar aanleiding van een circulaire van den Min. van Landb. betreffende de opruiming van schadelijk wild. Het algemeene oor deel wire dat het voorschrift veel te laat komt en 1 hans meer schade dan voordeel zou brengen. Een groote opruiming in den jachttijd ware echter zeer gewenscht. Krabbenitijke Wegen- gebrek aan steen kolen werd eergisteravond de gasfabriek alhier stop gezet, zoodat drie gemeenten sn den donker zaten Wegens gemis aan andere verlichtingsmiddelen, is het te ho pen dat spoedig het verwachte schip met kolen aankomt. '(G. Ct.) Colijnsplaat Als l.d van den gemeente raad treden dit jaar periodiek af de h.h. II. M. Haringman, Iz. P. v. d. Weele en P. v. d. Weele Az. Candidaatstelling 26 Juni a.s. De stem ming en herstemming zullen zoo noodig plaats hebben op 4 en 11 Juli. Kats. Als lil van den gemeenteraad alhier treden dil jaar periodiek af de h.h. A. Marcusse, A. Visser en H. v. d. Maas. Candidaatstelling 26 Juni a.s. Stem ming zoo noodig 2 Juli, herstemming zoo noodig 9 Juli. Ritthem. De verkiezing (candidaatstel ling) voor 3 leden van den gemeenteraad alhier zal plaats hebben op Dinsdag 26 Juni a.s. Aan de beurt van aftreding zijri de heeren f Meliefsle en de- Visser, terwijl er één vacature is, door hel over lijden van .1. Wal rave, dieook aan de beurt van aftreding zou zijn. De laatste had echter teeds er over gesproken, voor verschillende betrekkingen te bedanken. N. cn St. Joosland. Woensdagmiddag hield de raad dezer gemeente '11 openbare vergadering onder voorzitterschap van den Burgemeester. Alle leden waren tegen woordig. Tot leden van hel stembureau voor de a.s. stemming voor de Tweede Kamer werden benoemd dhrn. C. Reij- noudt en J. K. Mesu, en als plaatsver vangers W. Wisse en C. Kroon. Voor de evenlueele stemming voor den Raad, de heeren P. Kodde, I. Polderdijk, en W. Wisse als 4e lid, als hunne plaats vervangers de heeren Beijnhondt, Mesu, en Rooze. Een adres van den algem. Ned. Timmerliedenbond, houdende verzoek sub sidie te verleenen voor werkloosheidsver zekering wordt voor kennisgeving aange nomen. Op een adres van de aftl. Middelburg van den Ned. Bond van Onderwijzers, houdende verzoek verbetering van salaris enz. voor het onderwijzend personeel', werd afwijzend beschikt. Het jaarverslag dei- gemeente over 1916 werd voor kennisgeving aangenomen. Een hierhaalde oproeping zai gedaan worden voor gemeentewerker, eu wel voor 3 dagen per week tegen vergoeding van fö in de 3 dagen. De begrooting 1916 werd gewijzigd we gens ^overschrijving van diverse posten. Het schilderen en behangen eener kamer in de onderwijzerswoning zal worden aan besteed. Daarna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groot-Annners, D. Plan- tinga te Hoogeveen; te Monnikendam', G. E. Alers, te Haulerwijk; te Nij- kerk en Vliedorp ds. G. Samplonius. te Blankenham. Aangenomen naar Z underdoi"p (toez.) door B. M. van Tangerine, cand. te Tiel; naar Gouda door J. Borger te Brielsch- Nieuwland. Bedankt voor Resteren, J. H. Koster, te 's-Grevelduin-Kapelle. Middeiburg. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een notabele der Ned. Herv. Kerk werden 388 geldige stemmen uitgebracht. Gekozen werd dhr. A. C. van der Hooft, candidaat der Confessio neel en, gesteund door de ethischen met 207 stemmen. De heer W. de Graaf, can didaat der Evenredige vertegenwoordiging verwierf 176 stemmen en de overige 5 stemmen waren verdeeld. Te Zwaag is in de Ned. Herv. Kerk een nieuwe bepaling aan het kerkelijk reglement toegevoegd, waardoor vrouwe lijke lidmaten liet stemrecht krijgen, en ge kozen kunnen -worden tpi Ld van het kiescollege en tot aiotabel en kerkvoogd Ds. A. K. Slraatsma te Elkerzeo hoopt Zondag 1 Juli 1917 afscheid te nemen van Eikerzee en Zondag 8 Juli 1917 zijn intrede te doen te Oosterzee en Echten, na bevestigd te zijn door ds. C. J. Oskam van Aalsum. Geref. Kerken. Beroepen te Schorpenzecl (Geld.), H. van der Zanden te Harmielen. Tot leeraar aan de met Septem ber te openen Chr. H. B. S. te l'treoht is, naar de Stand, meldt, benoemd de heer J. Itjeshorst Jzn„ thans leeraar in de Ned. taal en geschiedenis aan hef Marni\-gymnasium te Rotterdam. V i ij e Universitei t. Het ze ven-en -dertigste jaarverslag van de 'Yer- eenigiiig voor Heriger Onderwijs, die de Vrije Universiteit in staat houdt, is ver schenen. Met leedwezen woidt herdacht het over lijden van den directeur D. Schut, van den ouddirecteur H. Bos Kzndie bei den met groote toewijding de belangen der vereenig'ng behart'g lien, en van prof. dr. F. E. Rutgers, „de invloedrijkste aller hoogleeraren van de Vrije Universiteit". In het bestuur kwam wijzgiing, zóó- dat de plaats van den heer Bos wertl ingenomen door -den heer II. \V. van Marie Jr. Het aan'al leien en begunst'geis klom, de eersten behaalden he! cijfer 599; de laatsten 15577. Een woord van opwek king tot krachtig werken voor de V. U. volgt, waaibij aansluit de mededeeling, dat de mocning, dal het .tekort reeds ge dekt is, op de moest stellige wijze moet worden tegengesproken. Dit tekort hé draagt nog f 16.978.5iy2. Het bedrag voor een nieuw gebouw Indoopt, nu do som van f 42.744.95V2- De uitkomsten van het onderwijs wor den gunstig genoemd. Het aantal studen ten was 150. Geslaagd te Leiden voor het cand. examen rechten dr. J. A. L. M. Loeff; te Utrecht voor liet cand. examen theo^ logic 2e god. dhr. H. J. Dijekmeester, voor het kerkelijk voorbereidend examen -dhr. G. A. den Hartog. Geslaagd voor het eindexamen Ca- nisius-college te Nijmegen .1. Dellaevt te IJzendijke. Uitvoer van fruit. De Rijkscommissie van Toezicht op de Fruitcentrale heeft bepaald, dat. de navol gende fruitsoorten mogen worden gevei'd in de daarbij genoemde percentages: Groen te pl ukken kruisbessen te vei Ie u voor: fabrieken 20 pCt.. buitenland 80 pCt. Rijpe kruisbessen: binnenland 20 pet., buitenland 80 pCt. Boschbessen: fabrieken 25 pCt., buiten land 75 pCt. Aardbeien, uitsluitend geveild op de exportveilingen te Barendrecht, Beverwijk, Bergen-op-Zoom, Castricum, Heiloo, Dor drecht en Zwijndrecht: binnenland 20 pCt. fabrieken 10 pCt., buitenland 70 pCt. Aardbeien, uitsluitend geveild op de exportveiling te Breda: binnenland 10 pCt., fabrieken 50 pCtbuitenland 40 pCt. Aardbeien geveild op de overige export- veilingen: binnenland 50 pCt., fabrieken 50 pCt. ((Hiervan kan desverkiezend ook voor het binnenland geveild worden.)^ Vroege meikersen, geveild in de eer ste week: binnenland 20 pCt., fabrieken 10 pCt., buitenland 70 pCt. Meikersen, geveild na de eerste week: binnenland 40 pCt., fabrieken 10 pCi., buitenland 50 pCt. Spaansche kersen: binnenland 25 pGL, fabrieken 75 pCt. Overige soorten kersen: binnenland 15 pCt, fabrieken 15 pCt., (het van dit percentage niet. voor de fabrieken ge kochte gedeelte mag voor het buitenland geveild worden,) buitenland 70 pC-t. In verband niet de omstandigheid, dat deze percentages zijn vastgesteld voor nor male toestanden, wordt nadrukkelijk onder de aandacht van belanghebbenden ge bracht, dat het voor het binnenland te veilen percentage, wanneer de weersom standigheden, met name de thans heer- schende droogte, zulks naar het oordeel der Rijkscommissie noodzakelijk maken, eiken dag verhoogd kan worden. Verder wordt onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat: le. geen fruit mag worden verwerkt, tenzij afkom stig van het voor de fabrieken geveilde gedeelte; 2e. het voor het binnenland geveilde fruit niet mag worden verwerkt, tenzij daarvoor machtiging is aangevraagd aan en verkregen van de Rijkscommissie van Toezicht. De Raad van State heeft gisteren behandeld Het beroep van J. J. van der Hooft to Aardenburg tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland van 2 Febr. 1917, waarbij afwijzend is beschikt op zijn ver zoek om de besluiten van de vergadering van ingelanden van den Isabellapolder bonoorden Aardenburg van 16 Nov. 1916, houdende benoeming van een djffc- graaf en een ontvanger-griffier voor di«® polder en van een afgevaardigde naaf de algemoene verpleging van he*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2