Telegrammen. OPENBARE LES HET WOONHUIS, iüJËI) MËÊÊ& innmerman eo Is. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping op Woensdag 13 Juni 1917, Openbare Verkooping. openbaar verkoopen Openbare Verkooping. openbaar verkoopen Rechtszaken Ingezonden Stukken. Laatste Berichten Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Preflitbssrten te Gsrel. M te Gees. Vrijdag 15 Juni 1917, publiek verkoopen: de Kersen, Pruimen, Kruis-, Zwarte- en Roode Bessen, Zaterdag 16 Juni 1917, openbaar verkoopen Woonhuis met Tuin en Erf, a. „Altijt Sorg", WOONHUIS, SCHUUR en verdere gebouwen, met ERF, TUIN, BOOM GAARD, BOUW- en WEILANDEN, b Zijkanten van den 'sGra- vonpoldorschen straatweg, op Dinsdag 12 Juni 9917, (bijna aile ingeschreven in hei N. P. S.) Alle de enz. op Woensdag 20 Juni 1917, (bijna alle ingeschreven in het N. P. S enz. Knechts gevraagd, Gemeente-Secretaris. Boisse- v. d. Jfegenga. 12 u. ds^ irunnans bldewijn, I mil. de. Ids. Tak. Lnjkamj 'tHotf. lerneden. Id. leus. [■'an Ove- u. ds. Ilk. jmborg is 11 -jarige In jarig! jonr leen sloot 1 drie we- tot 16 |te Hoog- dat hem namiddag Ichipbeelk, ",A. bosch Jeerdingé een ge- gister en ond door fchwaohted? Ind. De huis- pen nacht naTe Lees- fermist jon- ■n. Uit de pnomen er» vermist, d e d a k- zeven en |oven Am- onwecr, [lbuien. Ilr knikkers, jlwater be- Kenaamhe- in de en liep lid et'won te len stortte een wis- en kon |chouwspeI gestroopte boordcn- ook naar achten het srbran d. Irkerk door 1 brand uit- (ig van het 3 ruins. De [iadige op- perceel be den heer li de vlaln- leel water- n den tuin e Wierde* upsen van tien (vogel- »v reten en u-s werden erdekt. In ennest met werd met De oudje het spinsel e vogeltjee, den hon- een heeü tgers; duik- ikiekjes. eeft is, ate ws Book pen albur» isimus" va* el isDia leutsch e carricature» Wilhelm ol ,iek. leiend voor ohenzollern, tng niet jo»> 1 men mm. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak was die tegen A. M. uit Oss, die te Eede vleesch zou hebben aangeboden boven regeeringsprijs. Bekl. zeide, dat zijn zoon anders de zaak drijft, maai- dat hrj nu in dienst is; bij zond een der getuigen uit eigen be weging een prijscourant, terwijl een ander een prijscourant aanvroeg. In deze prijs courant werden de vleesch waren te duur aangeboden. De eisch luidde wegens overtreding dei distributiewet f 10 of 20 dagen. De verdediger mr. F. B. Evers vees er o. a. op, dat bekl. de waren ook duur der bad moeten betalen. Ook wees pleiter er op, dat de prijscourant duidelijk aan wijst; dat de prijzen vrijblijvend zijn. Al wordt er nu wel aangenomen, dat het vragen van hooge prijzen gerechtigd blijft, is toch ook het vragen van 'lagere pre sten niet uitgesloten. Pleiter vertrouwt, dat bekl. zal worden vrijgesproken of ontslagen van rechtsver volging; mocht dit niet zoo zijn, dan vraagt hij een zeer lage straf. Wegens het opgeven geen rogge in voor raad te hebben, terwijl dit wel het geval was, luidde de eisch tegen E. de T. te Eede f 100 of 25 dagen. Wegens eenzelfde overtreding der dis- stributiewet luidde de eisch tegen C. L. P. te Eede en tegen II. de C'., aldaar, ieder eenzelfde straf gevorderd. Bij verstek werd behandeld de zaak tegen P. 'M. en L. E. te Sas van Gent, beklaagd van diefstal van vaatjes zeep, die behoorden tot de in beslag genomen goederen. De eiisch luidde 3 maanden voor ieder. Vervolgens stond terecht C. H. uit| Sas van Gent, beklaagd van het veroorzaken van letsel door schuld, door met een wa gen een ander voertuig onvoorzichtig voor bij te rijden, waardoor L. Kerlsbruk werd omver gereden en verwond, waa(floor hij tien gulden werkloon moest betalen. De eisch hiidde drie maanden voorwaardelij ke hechtenis, met een proeftijd van drie jaar. Wegens het te duur verkoopen van var- kejnsvleesch stond terecht J. v. L. te Terneuzen. Daar de getuige niet versche nen was, luidde de eisch uitstel tot 1 Juli. Wegens diefstal van een rijwiel stond terecht I. V. üit Breskens. Bekl. zeida de fiets van een onbekenden dronken Belg te hebben gekocht. De eisch luidde 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Wegens diefstal van een bedrag van f 11,45 van haar patroon te Middelburg luidde de eisch tegen de dienstbode E. v., uit Kamperland, 3 maanden gevan genisstraf met 3 jaa.r proeftijd!. Uitspraak 15 Juni. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, De laatste zinsnede uit het raadsver- slag van 's Gravenpolder, voorkomende in uw -blad van Dinsdag 1.1. doet wel wat vreemd aan. Daar staat: „de post leer middelen, verlichting en verwarming der school werd met f 325 overschreden, zoo dat op meer toezicht werd aangedron gen". Niet waar? Een goed lezer ziet daar zoo ongeveer staandat schoolhoofd heeft daar een rare schaats gereden. Mag ik uw verslaggever, die, naar ik meen ook wethouder is, hieromtrent een en ander onder het oog brengen? Ten eerste: de leermiddelen. Uw ver slaggever weet, dat de oorlog alles duur der maakt. Ook de leermiddelen en niet weinig. Sommige zijn 100 pCt. opgesla gen. Maar uw verslaggever weet ook, dat het herhalingsondenvijs verleden jaar totaal werd georganiseerd. Hij werkte er misschien zelf wel toe mee om voor die reorganisatie het reuzenbedrag van 10 gulden toe te staan. Vroeger nu hadden do meisjes gedurende een paar Weken één uur per dag, tusschen den middag, herhalingsonderwijs. Dit werd verloden jaar van November tot Maart 2 uur per avond en in hoofdzaak handwerksonder- wijs. Dat kost geld, ook aan vuur en licht. Zes lampen alleen daarvoor ver bruiken vrij wat olie. Daarbij komt, dat meisjes en jongens in een afzonderlijk lokaal les kregen. Ziet, dat kost dubbel olie en kolen. Verder werd hier dezen winter door miJ tot s avonds negen uur Landhouw- les gegeven (wat het vorige jaar ook al niet gebeurde). Ook daarvoor was licht en vuur noodig, hoewel B. en W. me op 30 Januari, niettegenstaande er kolen in voorraad waren, me het laatste ont namen. Eén der Wethouders is nog al voorzitter der commissie van toezicht. Maar het mooiste komt achteraan en dat weet uw verslaggever ook wel. De verwarming in de twee laagste lokalen is absoluut onvoldoende met de oude, versleten, doodgelapte kachels. Herhaal delijk vroeg ik om hetere, maar B. en W'. gaven me altijd nul op 't rekwest. Wèl konden de Wethouderstractementen ver dubbeld worden I Hoe vindt u, verslag gever, temperaturen als 25 Januari 40 graden, .6 Februari 42, 20 Februari 54, r jkruari 39. We kregen dezen winter Kolen, die absoluut niet brandden tegen den prijs van tweemaal zooveel als an ders. Rekenden R, en W. daar ook mee? (n de hoogste klas staat een vulkachel gestookt met eierkolen. Die vlie- gsn *eg en nog 't niet warm. Ook ftaarop heb ik meerdere malen gewezen. Verder zien B. en W,. er voordeel in, die eiken morgen opnieuw te doen aanma- kein. Nu moet uw verslaggever en dat zal hij als wethouder wel kunnen eens opgeven: lo. hoeveel de post gewone leermid delen voor de dagschool is overschreden (dus zonder de meerdere onkosten voor het herhalingsonderwijs, waarvoor de Burgom. 40 gld. toestand voor handwer ken); 2o. hoeveel er z,i. te veel is uitgege ven voor licht en vuur in dezen stren gen, langen winter. Doet hij dit, dan zal blijken, dat B. en W. van 's Gravenpolder verkeerd doen met den Raad voor te stellen alsof het hoofd der school zich schuldig maakt aan verkeerde praktijken. D. A. POLDERMANS, hoofd der school, 's Gravenpolder, 7 Juni 1917. PARIJS, 7 Juni. Een wetsontwerp mach tigt den minister van financiën een voor schot aan de geallieerden of bevriende rogeeringen van 2 milliard 130 miüioeni te geven. VLIELAND, 7 Juni. Het gestrande Duit sche s,s. was de Merkingpas met cokes naai" Kopenhagen. Het is vlot gekomen) dn heeft de reis vervolgd. BERLIJN. 7 Juni. In den Atlantisch en Oceaan in U500 ton scheepsraimte tot zinken (gebracht. LUGANO, 7 Juni. De leiders1 \;an de Italiaansche soc. partij zullen aan de con ferentie te Stockholm welke 11 Juni aan vangt, deelnemen. LONDEN, 7 Juni. Het dagelijfcsch be stuur van de Arbeiderspartij "besloot 3 afgevaardigden naar Pelrograd te zenden, die te Stockholm Branting zullen ontmoe ten. KEULEN, 7 Juni. De „Kolnische Zei- t.ung" ftieldt uit Crefeld: Vlieger-luitenant, Schafer, waarvan in het legerbericht van gisteren gemeld werd, dat hij zijn 30e vliegtuig heeft neergeschoten, is gisteren taan de spits van zijto Jagd-eskader ge sneuveld BERLIJN, 7 Juni. De militaire mede werker van de „Vossische Zeitung" schrijft onder het opschrift: „Onze rechterflank", een artikel over den toestand op het westelijk front. Hij begint met te betoogeji, dat de Franschen en Engelschen met. hun ne aanvallen nog niet ver gevorderd zijin en wijt dit daaraan, dat de Engei'sche troepen te vroeg zijn aangewend,. |erwijl: Kitchener daarvoor eerst het derde jaar bestemd had. Met het oog hierop is hij van meening, flat Duilschland zich, wat de deelneming van Amerika betreft niet ongerust behoeft te maken, daar de be slissing reeds gevallen zal zijn, voordat Amerika, zijn macht, ten volle heeft kunnen ontwikkelen. Derhalve zal volgens hem, Engeland een beslissing ter zee trachten te verkrijgen. Hij1 vervolgt dan Het isi een verkeerde meening, die leie- ken veelal zijn toegedaan, dat door de werkzaamheid der U-booten de dagen del1 oorlogsvloot geteld zijn 'zouden. Deze blijft, wat zij) was: hei hopfdstrijdmiddel. Dè U-boolon kunnen de vloot, die alle veiligheidsmaatregelen genomen heeft, zoo goed alS niets doen. Daarna bespreekt de schrijver de versperringen door zecmij- non en schrijft dat Engeland vanaf de 'Hollandsche kust dwars over de Noord zee tot aan de Deensche kust eeu mijn1- varspei'i'ing heeft trachten ie leggen, die natuurlijk hinderlijk is voor de Duitsche vloot, doch aan den anderen kan lade ge- heele D'uitsche kust aldaar beveiligt voor een aanval der Engelschen. De schrijver besluit aldusI Door de reusachtige Engelse he jnijnver- sperring, schijnt thans een doei onzer rechterflank betrekkelijk beveiligd- Open .iigigeur de Vlaams'che kust. en Holland. Dit laatste land moeten wij beschouwen als tot onze rechterflank behoorende, na, de ervaringen, die wij hebben opgedaan aan gaande het overweldigen van kleine sta ten door onze vijanden. Wanneer het! op het Westelijk front blijkt dat eene* beslis sing aldaar niet is te verkrijgen zal het oogenblik aanbreken, waarop Engeland zal aanvallen op het deel onzer rechterflank, dat daaraan is blootgesteld. De Vlaamscl.e kust en Heiland zijn de bedreigde pun ten. De zonder twijfel welwillende neutra liteit van Heiland zal nog in het jaar 1917 op de hoogste proef worden gesteld. GOES. Eerdaags zullen de oefeningen der Padvinders weer voortgezet worden. Als hopman is door het afd. bestuur nan het hoofdbestuur voorgedragen de heer W. C. Braat, alhier. Het plan be staat om ook een adspirantenafdeeling op te richten. Liefhebbers melden zich aan bij den afd.-secr. den heer Tj. N. Adema, of J. C. v. d. Leeuw Jr. MILDELBl RG. Tot agent van politie derde klasse alhier is benoemd de heer M. C. Deurloo. Be vrouw van M„ die enkele we ken in voorarrest zat, wegens den be kenden diefstal' bij de Zeeuwsche Kelen maatschappij, is gisteren op vrije voeten gesteld. Ook de jongste zoon die het laatst Werd jiajtgeh ouden., bevindt zidk weer in vrijheid. De voorloopige hech tenis van den vader en de drie andere zoons is verlengd. HOEK VAN HOLLAND. Het binnenge komen s.s. Bestevaer was op zee doof een Duitsche duikboot beschoten. Er werd eenige schade aangericht. DEN HAAG. Heden zal begonnen wor den met de distributie van Chili-salpetet. HEINKENSZAND. Een 4-jarig knaapje van den werkman ft. alhier, kwam gis teravond al spelende van den zoldertrap te vallen, daarbij terecht komende op een geopende bus, Welke hem zoodanig in het hoofd drong, dat de wonde door den dokter moest worden genaaid. Veilingvereeniging „E. M. M." Krabbendijke, 7 Juni 1917. Zeespinazie £7.40-—f7.50 per 100 K.G Aanvoer ruim. St. Maartensdijk. Bij de Donderdag ge houden paardenmarkt alhier waren aange voerd 91 stuks van verschillende soort en leeftijd. De handel was tamelijk. Prij zen werden besteed als volgt: Voor veulens van f250 tot £300, voer jaarlingen f550 tot f580, voor 2-jarige f700 tot f775, voor 3-jarige f825 tot f 850, voor werkpaarden tot f 1080.' Van 7 en 8 Juni. MIDDELBURG. Gehuwd: H. Kooman, jm. 28 j. en A. J. Joosse, jd. 24 j.; J. Haaijman, jm. 25 j. en C. W. Ver- sclioore de la Houssaije, jd. 22 j. Bevallen: J. M. van Aken, geb. Lauret, d. Overleden: A. Caljouw, 72 j., m. v. C. BaJjé. t i jiU GOES. Huw. aangifte: 7, Jan Marius van Riet-, 28 j. jm. en Wilhelmina Kor- stanje, 22 j. jd. Gehuwd: 7, Cornelis Doimnanschet, 26 j. jm. te Kruiningen en Maria Zweedijk, 23 j. jd. te Goes. j IÉ Van 31 Mei6 Juni. ZIER1KZEE. Getrouwd: A. L. A. van den Eijnde, jm.' 24 j. en E. M. de Cuijper, jd. 29 j. Bevallen: S. Meijers, geb. De Groote, d.; A. M. v. d. Boogaart, geb. Vec- jschuur, d. Overleden: Wa. de Bie, wed. W. Re- goert, 84 j. Van 18 Juni. IERSEKE. Huwel.-afk.: Marinüs Pieter Riedijk, 24 j. 'jm. en Pieternella Wille- mina Huijer, 20 j. jd. te 's Gravenhage. Gehuwd: Adriaan W.abeke, 29 j. jm, te Krabbendijke en Adiiana Klos, 24 j. jd. Geboren: Maria Neeltje, d. v. Mari nüs Verschuure en Wilhelmina Martha van der "Burght. Over de maand Mei. KAPELLE-BIEZELINGE. Gehuwd4, Jan Bierens, 26 j. jm. en Cornelia School meester, 26 j. jd.; 4, Jan Blok, 25 j. jm. en Johanna Suzanna van Liere, 25 j. jd.; 11, Dignus de Puijt, 28 j. jm. en Adriana Kooman, 31 j. jd.; 18, Stof fel Rottier, 38 j. jm. en Johanna Traas, 22 j. jd.; 25, Willem Dronkers, geschei den van Jacomina Kodde en Catharina Jacomina van Willegen, 39 j. jd. Geboren: 9, Albertina Petronella, d. v. Adriaan van der Have en Alagonda Geer- Iruida Lucieer; 12, Willem, z. v. Pie ter Willem van Overbeeke en Forra de Back; 13, Johanna, d. v. Jacob Spruit en Severina Poortvliet; 16, Johannes,,z. v. Jacob Zuidweg en Adriana van Gemert; 24, Johanna, d. v. "Krijn do Koeijer en Johanna Neelje Dielenian; 26, Jacomina Levina, d. v. Jan de Jonge en Cathalma Adriana Almekinders; 27, Jannetje Ca tharina, d. v. Abraham - Slabbekoorn en Tannetje Beenakker. Levenloos aangegeven: 13, een kind van het vrouwelijk geslacht van Simon van Pienbroek en Maatje de Jonge. BAARLAND. Gehuwd: 24, Hendrik van den Boomgaard, 24 j. jm. te Kapelle en Jannetje de Jonge, 24 j. jd. te Baar land. Geboren: 7, Jacob, z. v. Jan de Koning en Jacomina de Punder; 29, Pieter, z. v. Jan Cornelis Koster en Dina Lena La gendijk. Overleden1, Jan Boonman, 64 j., echt genoot van Johanna Acda; 30, Andriena Burger, 70 j., echtgenoote van Andries Bruggeman. RILLAND-BATH. Huwol.-aangiften26, Gerrrt Westerlaken, 24 j. jm. te Hurwenen en Marina van Driessen, 29 j. jd.29, Frederik Blok, 23 j. jm. en Annigje ter Horst, 20 j. jd. te Ambt-Hardenberg, Gehuwd: 7, Willem Pieter Hermanus Jansen, 30 j. .jm. te 's Gravenhage en Helena Venveij, 19 j. jd.; 10, Adriaan Sinke, 22 j. jm. te Kruiningen en Maria Johanna van Iwaarden, 21 j. jd.; 16, Adriaan Jan Peman Kakebeeke, 33 j. jm. te Krabbendijke en Liesbeth Neeltje Ko ning, 25 j. jd.; 24, Pieter van Ee, 29 j. jm. te Biervliet en Cornelia Ruster, 19 j. jd.; 24, Hendrik Hoogendoorn, 23 j. jm. te Giesendam en Marina Jouanna Westdorp, 22 j. jd. Geboren: 12, Adriaan, z. v. Jacobus van Zweden en Pieternella van Dn es sen; 27, Jacobus Abraham, z. v. Kor- nelis van der Klooster en Cornelia de Jonge, Overleden20, Gerard us de Klerk, 83 j„ gehuwd met Appollonia de Bakker; 19, Dina de Goffau, 54 j., gehuwd met Leendert van Baaien; 28, Elisabeth Cor nelia, 3 mnd., d. v. Philippus Cornelis Engelvaart en Maria van Dijke. Talegrsüsoii WeerbarioRt. Naar waarnemingen in den morgen van 8 Juni medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.0 te Hapa- randa, laagste 764.4 te De Bilt. Verwachting tot den avond van 9 Juni: Zwakke tot matigen veranderlijken vrind; meest zwaar bewolkt; waarschijn lijk onweer of regen; vrij warm. Vrijdag 15 Juni 1917 D. V. hoopt onze geliefde Oom en Oudoom MARINUS NAGELKERKE, zijn 80sten geboortedag te herdenken. Uit aller naam, A. NAGELKERKE. Wolplxaartsdijk, Juni 1917. Voor de vele blijken van deelneming gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader DAVID COPPOOLSE, rus tend molenaar, ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. C. COPPOOLSERiemens. Grijpskerke, Juni 1917. Voor alle deelneming, zoowel tijdens de ziekte als bij bet overlijden (inzonder heid aan den Predikant, Burgemeester en Raadsleden der gemeente Ritthem) van onzen geliefden Man, Vader en Groot vader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. J. WALRAVEvan Keulen en Kinderen. Ritthem, 8 Juni 1917. ZONDAG 10 JUNI. Voorm. half 10: Ds. Runia, van Arnemuiden. Nam. 2Idem. Avond 6Idem. Collecte voor de Theol. School. UIT VEREENIGING HET VOLK-VOOR HET VOLK. Afd. Volkszangschool. op Woensdag 13 Juni 1917. des avonds om 7 uur, in de Concert- en Gehoorzaal. Toegankelijk voor leden en begun stigers op vertoon van hun bewijs van lidmaatschap. Entree voor belangstellenden 25 cents. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des avonds om 6 uur, te Kapelle, in de herberg van Mej. Hanson, groeiende in verschillende boomgaarden te Kapelle, Biezelinge en Schore, w.o. van den heer C. D. Klos te Ierseke „den Brouwersboomgaard" (kersen) en „den nieuwen boomgaard" daarnaast (pruimen). De verkoopers geven uitstel van be taling tot 15 Aug. 1917onkosten contant. Voorts van den heer M. Remijnse te de Bilt in de boomgaarden bij P. Ver- maes en in Dijkwel (kersen) en in Polder dijk (zwarte en roode bessen) contant en van Mej. Jaca. van Weele, de kersen in „den Langen Hals" contant. Breeder bij biljetten omschreven. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal op des vooriniddags 11 uur, in de herberg van dhr. C. Rijk te Ovezande, in het Een in 1913 nieuw gebouwd in de gemeente Ovezande, kad. Bekend in Sectie A onder denos. 943 en 945ged. waarin eene verlofzaak wordt ge houden, is mondeling verhuurd aan dhr. Jan de Jongf. Aanvaarding in genot op 1 November a.s Betaling 17 Juli 1917. Inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. des morgens te 10 uur te Goes, in „de Prins van Oranje" ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR te Goes van; bestaande uit zeer gunstig gelegen aan den 's Graven- polderschen straatweg, in de gemeenten Kioetinge, 's Heer Abtskorke en Goes, samen groot 47 H A. 88 A. 73 c.A. In pacht bij den heer K. Houterman, de gebouwen en erf tot 1 Maart 1918, de weilanden tot 25 November 1917 en de bouwlanden tot na rooven oogst 1917. samen groot 75 A. 32 c.A. in pacht bij den heer J. Labeur tot 1 April 1920. Boekjes met kaart verkrijgbaar bij ge noemden notaris. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hotteni88e zal ten verzoeke van den heer EDUARD VAN ACKER te St. Jansteen, op de alsnog aldaar door hem bewoonde hofstede in het I Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van genoemden Notaris. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse, zal ten verzoeke van de Familie DE WAAL te Hontenisse, (Lams- waarde) op de alsnog aldaar door hen bewoonde hofstede in het Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van genoemden Notaris. TE KOOP een Walchersche Veerenwagen, voor spotprijs. Adres St Janstraat 145, Middelburg. Hollandsch Hof, Kleverskerke. gevraagd, door C. OREEL, Arnemuiden. Van stonden aan timmeren en metselen verstaande, bij J. W. WILLEMSE Jz., Vrouwepolder. Te Ritthem vaceert de betrekking van Sollicitatie^ in te zenden vóór 24 Juni a.s. bij den Burgemeester,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3