Gemengd Nieuws. Uit de Provincie. Kerknisuws. Onderwijs. Predikbeurten. Leestafel doelde trein, waarin zich H. M. bevond, te Houten bij Utrecht is ontspoord. De Koningin is te zes uur aangekomen. Noch H. M., noch eenig lid van haar gevolg, heeft letsel bekomen. Alleen eeni ge andere passagiers zijn licht gekwetst. Hel. ongeluk is voorgevallen tusscheit Schalkwijk en Houten. De hofrijtuigen zijn daar achtergebleven en H. M. en haar gevolg maakten de verdere reis per ge wone gereserveerde eorste-klasse s[>oor- wegooupés. De gederailleerde trein was in volle vaart, toen het ongeval geibeurde. H. M. en haai' gevolg stapten dadelijk uit. H. M. liet belangstellend inlichtingen inwinnen omtrent de toestand van de licht gekwetste passagiers. De koninklijke salonrijtuigen werden licht beschadigd. De Prins, die op het Loo vertoeft, liet dadelijk maatregelen treffen om nog gisteravond naar Den Haag terug tel 'koe rein. Hij werd tegen middernacht aldaar terug venvacht. De Koningin-Moeder heeft dadelijk, na dat het ongeluk met den trein, waarin de Koningin zich bevond, te harer kennis was gekomen, op het Huis ten Bosch, waar de "Koningin verblijf houdt, een be zoek aan Hare Majesteit gebracht. De minister van waterstaat, dr. Lely, is gisteravond, kort nadat hij kennis, Trad gekregen van het spoorwegongeval bij Houten, daarheen gegaan, vergezeld van het lid van den raad van toezicht, den heer Van der Vegt. v Een reiziger, die in den ontspoorden trein zat, .verhaalde: Aan den sneltrein van MaastrichtAm sterdam was in Den Bosch achter het Haagsche gedeelte de koninklijke wagen gehaakt, waarin de Koningin had plaats genomen. Te 3.30 precies vertrok deze trein naar Utrecht. Bij Schalkwijk zat ik te soezen na eenige lectuur, toen wij opeensf jjevig schrikten en ontstelden van de vreemde 'manoeuvres, die de trein maakte. In een kort oogenblik was het gebeurd: de cou- «pé's schoven in elkaar, de ruiten sprongen stuk en de trein stond stil. In onze cou pé zaten vier heeren en een dame, we waren als het ware in elkander gestren geld ear konden ons slechts met veel moeite en kalmte bevrijden. De middelste wagens waren ontspoord. De voorste res tauratie- en D-wagen niet; van den ko ninklijken wagen stonden de voorste vier wielen in het zand, de achterste vier op de rails. Een rail was totaal uiteen gebroken en de weg dus geheel ver sperd. De andere rail bleef ongeschonden. De Koningin gaf dadelijk order de ver- bandkist naar buiten te brengen. Zij begaf zich zelf onder de menschen, die over het algemeen bewonderenswaar dige kalmte aan den dag legden, en hielp de gewonden verbinden. De machine reed ruim een half uur daarna met den voorsten bagagewagen en den restauratiewagen naar Utrecht door. Onder duet publiek hierin bevond zich de Koningin met haar gevolg. In Utrecht weid H. M. opgewacht door de autoriteiten en militairen, met wie zij zich onder hield. H ,M. zag er bijzonder welvarend en kalm uit. Na tien minuten reed een extra-trein naar Den Haag, waarin H. M. met haai' gevolg plaats nam in een eerste klasse coupé. De trein reed na ruim 3 kwartier te even 6 ure Den Haag binnen en de Ko ningin reed in haar open Victoria naar Het Huis ten Bosch. Dooden waren er gelukkig niet, en naar de ware oorzaak van liet ongeluk heb ik tevergeefs gevorscht. Wij lézen nog in het U. D. Er waren, voor zoover bij een vluchti ge telling kon worden nagegaan, 26 ge wonden, van wie 15 ernstig, ten minste zóó, dat aan hen meer bijzondere zorg moest worden besteed. Van een dei' pas sagiers waren vier vingers afgerukt, an deren hadden verwondingen in aangezicht, aan been en en armen, maar de meesten; konden gelukkig toch nog loopende naar het station Houten gaan. Vervolgens vernamen wij nog omtrent het spoorwegongeluk, dat gistermiddag plaats had, dat H M. de Koningin zich onmiddellijk uit de salonwagen naar de gewonden begaf, om dezen bij te staan. Een Engelschman, die meende met een gewone dame te doen te. hebben, bood deze dame een glas water aan, doch bemerkte weldra, dat deze eenvoudige dame onze 'Koningin was. H. M. wees liet vriendelijk aanbod af en zeide: ..Help eerst de gewonden!'' De Koningin liet toen uit haar salon wagen verbandmiddelen en water halen en verleende zelf met een zich in den trein bevindenden officier van gezondheid, bijgestaan door daar in de buurt vertoe vende militairen de eerste hulp. Alle ge wonden er waren o. a. 25, waaronder 13 ernstig - werden door H. M, toe gesproken; bij eenige passagiers hielp zij zelfs het verband aanleggen. De Koningin wenschte niet eerder in een voor haar gereserveerde coupé in te stappen, alvorens zekerheid te hebben, dat aan alle gewonden hulp was verleend en dat zich geen personen meer onder de omgekantelde wagens bevonden. Eveneens heeft de inspe, teur van het Vervoerwezen, die zelf aan hoofd en han den gewond was, krachtdadig medegewerkt oan de orde te herstellen en' de gewon den waar itog noodig te onder steunen. Toen H. M weder in de spoorwegcoupé stapte, bracht het dankbare publiek H. M. een spontane ovatie, waarna de Koningin haar reis naar Utrecht voortzette. Bij aan komst te Utrecht werd II. M. de Ko ningin met haar gevolg met een extra- trein naar Den Haag vervoerd. Reizigers, die gisteravond te Amsterdam aankwamen en getuige waren van het spoorwegongelukroemden de bijzondere koelbloedigheid vaar de Koningin. Als vermoedelijke oorzaak werd ge noemd het uitzetten van de rails door de overmatige warmte. De richting-Den Bosch is geheel versperd. 'Reizigers oor die richting werden vervoerd via Arn hemNijmegen of over Rotterdam DordrechtGeldennalsen. Bestellingen in Amerika. In het belang van de aanschaffingen ten behoeve van de Indische Regeering heeft de Minister van Koloniën den Di recteur van het Technisch Bureau van zijn Departement opgedragen zich ander maal naar de Ver. Staten van Amerika te begeven. Deze is met het ss. ..Rijn dam" van de Holland-Amerikalijn 6 Juni vertrokken. Daarom? Het 2e Kamerlid Schaper van wien. békend xS, dat hjj „maling aan de juris terij" heeft, is benoemd tot l'id van het Utrechtsch Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in de sectie van rechtsgeleerdheid en staatsweten schappen. 1 („Hsgz.") H. M. de Koningin op Haar inspectietocht. Men schrijft uit Vught dato 7 Juni: Gistermiddag ongeveer 6 uur, nadat Hare Majesteit van Hare inspectie was terugge keerd, kwam H. M. alhier met. haar salon- rijtuig aan en werd ongeveer 7 uur de maaltijd gebruikt, waarbij mede aan zat jio "Commissaris in dit gewest mlr. baron van Voorst tot Voorst. Na afloop van den maaltijd werd de burgemeester onzer gemeente, de heer A. W. J. van Lanschot aan if. M. voorge steld. Na de begroeting werd eene lan delijke wandeling gemaakt waarbij onver wacht een bezoek werd gebracht aan de boerderij van het gemeenteraadslid den heer C. van Uden. H. M. trad het eerst de boerderij binnen, waar de huis'vrouw doende was met het verrichten van) hare huiselijke bezigheden. De vrouw, geheel verrast en verregen met dit hoogei onver wachte bezoek ,dat Hare Majesteit had ge- wenscht, want zij zag zoo gaarne alles in het gewone dagelijksche leven op de hof stede werd echter dadelijk gerustge steld door H. M. die de landmansvrouw recht hartelijk begroette. Met belangstel ling informeerde de Koningin naar hot gezin en bezichtigde daarna geheel de omgeving. Met den eigenaar der bouw hoeve bezichtigde H. M. vervolgens ge heel het bedrijf en toonde daarbij zeer vee] belangstelling. Het bezoek had bijna eeni half uur geduurd, waarna H. M. terug wandelde naar het station. Op weg "daar heen bezocht H. M. nog het arbeidersge zin van L. Heesakkers en met belang1- stelling informeerde ook hier H. Mj naar den toestand van het gezin. Du it sc he Muntstukken. In verband met de omstandigheid, dat in Duitschland de zilveren en nikkelen munten word en ingetrokken, mogen munt stukken V&n 5, 3, 2, 1 en Va Mark op ,de stations niet meer in betaling1, worden aangenomen. Onderzeeboot H 6. Ingevolge machtiging van H. M. de Ko ningin wordt de van de Engelse he regee ring overgenomen onderzeeboot. ,,H 6" on der den naam „0 8" in 's Lands vloot opgenomen. Vérkoop van artikelen in de trein en. Reizigers ,die in de treinen aani mede reizigers artikelen (eetwaren, brochures enz.) ten verkoop aanbieden en daardoor 'het hun medereizigers lastig maken, zul len na waarschuwing, als zijnde hinder lijk voor de andere reizigers, op het eerst volgende station of halte, waar de treinj stopt, uit den trein worden verwijderd. Indien zij voorzien zijn van een abonne mentskaart, zal deze worden ingetrokken. Minister Posthuma. Sinds eenige dagen vertoeft te Hilver sum op een villa in de Witte Kruie- laan Minister Posthuma, ten einde eeni- gen tijd rust te nemen. Ned. fabrikaat. Reeds herhaaldelijk is geschreven over het feit, dat de oorlog de Nederland- scbe fabrikanten enz. aanmoedigt om te trachten artikelen, die anders uil het bui tenland worden betrokken, zelf te ver vaardigen. Zoo waren wij in de gelegen heid kennis te maken met een door het magazijn „Focus" van de firma A. R. de Muijnck te Middelburg vervaardigde helm, die bestemd is voor gebruik van werklieden, die met vergiftigde, doode- lijke gassen in aanraking komen. Heft is een alluruiniumhelm, waarin het hoofd luchtdicht zit afgesloten, ter wijl de versch© lucht door een ventiel weer ontsnapt, terwijl de niet gewenschte, gevaarlijke gassen niet binnen kunnen dringen. Voor zoover wij kunnen beoor- deelen is hier een helm bedacht, die in fabrieken waar met zwavelzuur en dergelijke wordt gewerkt, zeer practisch nut kan afwerpen' en dit bleek ons ook uit een tevTedenheidsbetuiging. Een Zeppelin boven ons land. Op 2 dezer heeft een Zeppelin zich boven een deel der provincie Groningen' bewogen. Hij is achtereenvolgens waar genomen te .Winschoten, Groningen en Delfzijl en is bij' laatstgemelde plaats be schoten. De Duitsche gezant heeft in opdracht zijner regeering haar levendig leedwezen over het gebeurde uitgedrukt en rrjede- gedeeld. dat de commandant van hel lucht- i schip ten gevolge van laaghangenden ne vel niet heeft geweten, dal hij boven Xed. gebied was gekomen. Zoodra hij bemerkte, dat hij zich boven dat gebied bevond, heeft hij den kortslen weg ge nomen om het te verla'tên. A p o t h e k en Zondag zal te Goes geopend zijn de apotheek van dhr. J. B. v. Kalmthout; te Middelburg die van de firma J. C. v .d. Harst; te Vlissingen die van den heer A. J. v. Oekenburg Jr. Command an t va n W a 1 c h e - r e n. De Wiss. Crt. verneemt, dat de luitenant-kolonel A. J. Gooszen, aan wien op verzoek eervol ontslag uit den mili tairen dienst is verleend', als kolonel de functie van commandant van Walcheren blijft uitoefenen. Middelburg. Nagekomen giften voor de Tijdelijke Militairen Tehuizen bedragen f 3.50, zoodat de collecte in 't geheel heeft opgebracht f86.04. Goes. Met 16 Juni wordt de' telegrafist de heer G. A. V. d. Knaap verplaatst] van Rotterdam naar het kantoor' alhier. De iieer J. Meloen, van Kloetinge, vroeger werkzaam ter gem.-secretarie, al hier, en thans adjunct-commies ter gem.- seerstarie te Bergen op Zoom heeft met goed gevolg het examen voor gemeen- te-secretararis afgelegd. Hedenmorgen had de zoon van den heer P. Schr, aan den Westsingel het ongeluk met een mes zóódanig in de lin kerhand ie snijden, dat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. De groote en diepe snede in de muis van de hand werd door dr. v. d. Harst genaaid. Gisteravond hield de afd. Goes van den Christ. Nationalen 'Werkmansbond hare drienxaandelijksche vergadering. Vol gens het verslag van den penningmees- ster waren de ontvangsten van de afdee- ling f67.53.y2, de uitgaven f32.22, goed slot alzoo van f35.3lV2, Het ziekenfonds had ontvangen f 160.80, aan de zieken uitgekeerd f 160, nadeelig slot f 8.20. Er is een geanimeerde, bespreking gehouden over de Chr. vakorganisatie. De noodza kelijkheid hiervan werd op goede gron den betoogd en er werd op gewezen, dat het doel niet is eenig stoffelijk voordeel, maar een verheffing van den arbeidenden stand in ieder opzicht. De beginselen der Chr. vakbeweging werden besproken, en in verband hiermede ook die van de so cialistische en de z.g. neutrale vakbewe ging. Den timmerlieden metselaars en schilders jverd in overweging gegeven des noods gezamenlijk op te treden. De be sprekingen werden door allen met veel belangstelling gevolgd. Souburg. Door de ijverige nasporingen der rijks- en gemeenteveldwachters Lod der en De Visser alliiei', is het mogen gelukken de daderes te ontdekken van den onlangs -do-or ons gemelden dief stal van circa f 730 ten huize van A. v. E. aldaar. De minderjarige inwonende dochter heeft schuld bekend. V. C. Bruinisse. Woensdagmorgen zou dé vrouw van A. J zich aan boord van een in de tramhavten liggend schip be geven, waarop zij baker was. Bij het in de roef stappen viel zij achterover en zoo danig op haar arm', diat deze juist boven haar hand brak. Zij werd naar het zie kenhuis te Noordgouwe gebracht. M. C. Hoedekenskerke. In de Woensdagavond gehouden gecombineerde vergadering der colleges van Burgemeester en Wethou ders van Baarland, 's Gravenpolder en Hoedekenskerke is benoemd tot gemeente geneesheer voor de 3 gemeenten de heer B. E. J. IJ. Becking, arts te Huis Ter Heide, provincie Utrecht. Terneuzen. Donderdagmorgen werd de aangekondigde raadsvergadering gehou den, waarin na do opening allereerst de belediging plaats had van het nieuw' be noemde (oud)lid dhr. de Feijter. Na aflegging van den voorgeschreven' eed wenschte de voorz. dhr. de Feijter geluk met zijn benoeming, en vertrouwde dat hij met nieuwen moed zijn opge vatte taak zou vervullen, een taak die zeler omvangrijk en veclheteekcnend is in onze dagen. De heer Woelkes had de eerste stem. Notulen van een drietal vergaderingen weiden goedgekeurd, waarna de voorz. mededeelde, welke stukken zijn ingeko men, waarvan een brief terug ging naar B. era W,, en de overige voor kennisge ving aangenomen werden. De punten 3—6 werden zonder bespre king afgehandeld en overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld. Tot do Commi sie van Toezicht op het Middelbaar, en de co-mmiss e voor Lager onderwijs, werd benoemd de heen' G. J. H. Zimmerman. Daarop werd een voorstel aangehouden n.l. dat der verordening op do keuring vaar visch. Het voorste! van de penaioe©»- ring voor v. Doe-elaar weid aangenomen. Daarop was aan de. orde punt XI betref fende de aanvrage om subsidie voor de te 'stichten ambachtsschool. De heer v. Hasselt vraagt naar de te stellen voorwaaiden welke aan de subsidie dienen te worden verbonden. De heei' D. Scheele wikte verder gaan en nu reeds een der voorwaarden vast stellen, n.l dat de gemeente geen stich- t inga kapitaal zal geven. Voor het overige vreesde hij dat de druk 'bezwarend, zöu worden, wijl nu al twee scholen komen op dit eiland, en de omliggende gemeen ten niet veel steun zullen ver.'eenen. De lieer AVaalkes vroeg naar de school geld-regeling, alsmede daaraan te verbin den voorwaarden. De heer Dee* had ernstiger bezwaren. Xaar zijn oordeel zou het niet bij dit bedrag blijven, maar stond men binnenkort voor een grootere aanvrage, die zelfs zou kunnen klimmen tot f 2600, een uitgave, welke de gemeentekas niet kan dragen, ziende op de voortdurende belastinlgver- hooging. De voorzitter begon met op te merken, dat de tijd voor het stellen van voorwaar den nog niet is gekomen, en zeker niet, om nu reeds uit te spreken, dat de ge meente geen stichtingskapitaal zal willen vorleenen. De steun van andere gemeenten zal wel komen, terwijl de gemeentefinanciën zeker nog wel een s ubs id i o - toekennj tig kunnen dragen, wat uil de becijfering door hem werd aangetoond. Enkele heeren gaven daarop een nader antwoord, terwijl daarop met 9 'tegen 3 stemmen werd besloten de subsidie toe. te kennen. De verkoop van het politiebureau werd teruggenomen, wijl deze geen zin meer had ,en ten opzichte hiervan de noodzaak niet meer bestond. De punten 1317 werden z.h.s. aan genomen, punt 18 werd aangehouden, ter wijl onder punt 19 een verhoogd trac- tement voor enkele ambtenaren bij de distributie werd aangnenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer D. Scheele naar het te kort opde melk- distributie, waaromtrent door den voorz. inlichtingen weiden verstrekt. De St.ct. no. 130 bevat' de statuten, van den Bond van Metselaarspatroons in Z. Vlaanderen O.deel, te Terneuzen. Axel. De St.ct. bevat de statuten van „De Herleving" alhier. Xed. I-Ierv, Kerk. Beroepen te Moerkapelle, B. N. B. Bout hoorn, cand. te Dordrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Ridderkerk, J. P, Klaar hamer te Wommels. Geslaagd te Breda voor "de acte l.o. mej. C. A. Wisse te Rosendnal. De heer P. J. N. van Os, ont vanger dir. bel. enz. te Vlissingen is be noemd tot lid van de examencommissie voor surnumerair der dir. bel. Wijlen de heer H. Bos Kzn., te Rotterdam, heeft gelegateerd f 10,000 aan do Vereeniging voor H, O. op Geref. grond slag en f2000 aan het studiefonds der Vrije Universiteit, vrij van rechten en kos ten. (Stand.) Zondag 10 Juni 1917. Ned. Herv. Kerk. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, vm. en nrn. ds. Meloen. Biezelinge, 9.30 u. ds. Muller, 2 u. g. d. Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Golijnsplaat, vm. en nm. ds. Feijkes. Cortgene, vm. en nm. ds. Lijsen. Driewegen, 9.30 u. leeskerk. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 en 2 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, 9.30 en 2 u. ds. Warners, 's H Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, vm. en nm. ds. dé Voogd. 's Heerenhoek, 9 u. ds. Buinink. 'éHeer Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer. Hoedekenskerke, 9.30 u. ds. v. Essen, 2 U. geen dienst. Ierseke, 9.30 u. 2 u. ds. Boer, beo. H. D. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle, vm. en nm. dr. Schmidt. Kats, 10 en 2.30 u. ds. Moerman. Katténdijke, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, vm. en nm. ds. Meloen. Krabbendijke, 10 u. ds. Steinz, 3 u. ds. Muller. Kruiningen, 9.30 u. ds. Drost, 2 u. ds. Homburg. Nieuwdorp (bewaarschool), 2 u. ds. Buinink. Nisse, vm. en run. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 2 u. ds. v. Essen. Rilland-Bath, 10 u. ds. Jonker van Middel burg, 2.30 u. leeskerk. Schore, 9.30 u. ds>. Boer, 2 u. geen dienst. Waarde, vm. geen dienst, nm. ds. Wijn gaarden, bed. H. Doop. Wem ©Mingo, 10 u. ds. de Vries, '2 u. dhr. G. C. Du*. Wiihelminadorp, vm. en nm. ds. Boisse- vain. Wissenkerke, 10 en 2.30 u. ds. v. d. Linde. Wolfertsdijk, 9.30 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Arnemuiden, 9.30 u. d-n Mulder, 2 u. ds,, v. Wijngaarden te Wijngaarden. Biggekerke, vm. en nm. ds, Schuunnans Stekhoven. Domburg, 9.30 en 2 u. ds. Koldewijn, «vni. coll. Z. II. D. I. Gapinge, „vm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. ds. Miiller. Kleverskerke, 3 ti. ds. Maas. Koudekerke, vm. ds. v. Empel, nm. ds. Postma. Meiiskerko, 2 u. ds. de Wijk N. en St. Joosland, 10 en 2.30 u. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nm. ds. Krijkamp. Ritthem, vm. en nm. ds. ten Hovo. Serooskerke, nm. ds. Miiller. St. Laurens, vm. en nm. ds. v. 'tHotf. 0. en W. Souburg, 9.-30 u. ds. Terneden. 2 u. ds. Js. de Visser. Vrouwepolder, nm. ds. Kroese. Veere, vm. en nm. ds. W7eijland. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 u. ds. Jonker van Ove- zande, 2 u. ds. de Wijk. 'IrZand, 10 u. ds. Postma, 6 30 u. ds. Tjebbes. Geref. Gemeenten. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. -Ongelukken. Te Culemborg is bij liet baden in de Lek het 11-jarige zoontje van II. K. verdronken. In Stein, bij Haastrecht, is een 5-jarig jonr getje van den lafxdbouwer N. in een sloot verdronken. -Sedert ongeveer drie we ken wordt de heer A. P. W. K., tot 16 Mei j.l. secretaris der gemeente Hoog kerk (Gron.) vermist, Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Heidebrand. Dinsdagnamiddag is in den Broéke, nabij- de Schipbeek, gemeente Xeede, ongeveer 20 H.A. bosch en heide afgebrand. De woni ngnood. Te Weerding© huist een gezin aan den weg in een ge timmerte vantakken. Brand. Te Els hout zijln gisteren twee groote boerderijen, bewoond do-or den landbouwer P. en den boschWachteK K. tot den grond toe afgebrand. Het vee kon worden gered. De huis raad niet. Inbraak. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de R. K. Openbare Lees zaal te Breda. De concierge vermist on der meer f 20.aan contanten. Uit de bibiiotheekkast is f 17.50 medegenomen en bovendien wordt ongeveer f80.vermis), dat daar- werd bewaard. Pootjesbaden in de drk- goot. Gisterenavond tusschen zeven en half acht uur ontlastte zich boven Am sterdam een kort, doch hevig onweer, gepaard met slagregen en hagelbuien. Er vielen steenen ter grootte van knikkers. Het rijkelijk neervloeiende hemelwater be zorgde velen heel wat onaangenaamhe den. Op verschillende plaatsen in de stad stonden de straten blank en liep het water winkelhuizen en kelderwonin gen binnen. Van sommige daken stortte zich geruimen tijd onafgebroken een wis selende waterval naar beneden en kan men het niet onvermakelijk schouwspel beleven de bewoners met opgestroopte broek te zien rondwaden in de boord en - voilé dakgoot, welke zijn teveel ook naai de zolders afvoerde, om te trachten het water weg te hoozen. Twee kinderen verbrand. Eergisteravond is er te Lekkerkerk door onbekende oorzaak een hevige brand uit gebroken op de bovenverdieping van het huis, bewoond door den heer Bruins. De brand bleef door het krachtdadige op treden der brandweer tot dit perceel be perkt, doch twee zoontjes van den heer B., 4 en 3 jaar oud, kwamen in de vlam men om. De buren hadden veel water schade. Rupsen en vogels. In den tuin van den heer Van den Eist te Wierde* zaten en zitten millioenen rupsen van de spinselmot. Een 15-tal boomen (vogel kers) werden geheel kaal gevreten en boomen, schuttingen en hees tere werden met een dik, taai spinsel overdekt. In één der hoornen zat een vinkennest met vier jongen en ook dit nest werd met het taaie weefsel ingesponnen. De oude vogels bleken niet in~ staat het spinsel te verscheuren, zoodat de jonge vogeltjes, dio een paar weken oud waren, den hon gerdood stjerven. Woord en Beeld bevat een het# mooi portret van mr. V. H. Rutgers duik boot- en andersoortige oorlogskiekjes. Wat W. en B. te lezen geeft is, ate altijd, loerend en boeiend. De London General News Book Agency deed het licht zien .gen album met carricaturen uit „Simplicissimus" van de jaren 19031914. De titel isD i a Hohenzollern durch Deutscb» Augen gesehen". Alle carricaturen hebben betrekking op Keizer Wilhelm ol den Kroonprins en hun politiek. Ze zijn niet alle even vleiend voor Duitschland pn d© familie Hohenzollern, doch we merken op, dat 'tlang niet po verschillig is door welke bril men mm..

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2