Telegrammen. INBOEDEL, Laatste Berichtun. i! AlierSel. Burgerlijke Stand Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Telegrafisch Weerbariefct Advsrfentien, WILLEM GERARBiNliS BAL, Openbar® Verkoopfng. openbaar verkoopen; op Woensdag 13 Juni 1917, eenige Meubilaire en Huishoudelijke Goederen, Woensdag 13 Juni 1917, publiek verkoopen: WINKEL-INVENTARIS, Winkelgoedersn, enz., enz. Voorloopige Aankondiging in het openbaar verkoopen: De hofstede „BUSHOEVE" de Vruchten te Velde en den kapitalen Boereninspan. Gemeente-Secretaris. lal: iSDSll P.G. boven de 20 jaar. Loon f 15.p-m. en verval. Waschgeld f26.Aanmel ding Kampveerschen toren, Veere. i ii Ja- ons uit van de Gestel, kunnen en zul ke raden: D>e algemeene vergadering van de Ver. ter verbetering van het Rundvee in Zeeland is bepaald op 30 Juni. „V erk 1 a ri n g". In verband met de „distributiewet 1916" en de voorschriften waaronder de Rijks commissie van Toezicht op de vereeniging „Groenten-Centrale" en „Fruit-Centrale' de diverse export-veilingen heeft inge schreven, zal, blijkens het „Z. Land- en Tuinbouwblad", met ingang van 1 Juni .1.917 in overleg met de veilingsbesturen in Zeeland van elk lid-aanvoerder de vol gende verklaring gevorderd worden, alvo rens hem het recht van veilen gegeven wordt Verkla ring. Veilingsvereeniging te Ondergeteekende, landbouw ei te verklaart bij dezen, dat de bodemvoort brengselen, welke voor hem geveild zullen worden op de veilingen der veilingsver eeniging in het seizoen van 1917/18, door hem zelf geteeld zijn in de gemeenteen lig gende zijn in de gemeente Hij verklaart er mede bekend te zijn, dat indien hij handelt in strijd met deze verklaring, hij zich bloot stelt als lid der veilingsvereeniging te worden geschorst onverminderd de door de Rijkscommissie van Toezicht op de „Frait-Centrale" of „Groenten-Cen trale" te nemen maatregelen en strafbe palingen der distributiewet 1916. (Onderteekening) (Datum) 191 BERLIJN, 6 Juni. In den Atlantischen Oceaan is weer 22000 ton scheepsruimte getorpedeerd. LONDEN, 6 Juni. Een van de Duitse he vliegtuigen, die neergeschoten werden, is op zee opgepikt. De bemaning is gevan gen genomen. IJMUIDEN, 6 Juni. Een trawler rappor teerde, dat bij Ameland 6 onbekende tor pedojagers en een vermoedelijk Britscbe vliegmachine een aanval deden op twee duikbooten, waarschijnlijk Duitsche. Een der torpedojagers bleef langen tijd vuren, tot de duikbooten zich snel verwijderden. BERLIJN, 5 Juni. Naar gemeld wordt, kwam de Kanselier gisterochtend op zijn terugreis! uit Brussel te Straatsburg aan, alwaar hij zich met den stadhouder naar diens paleis begaf. Om 5 uur vervolgde hij de reis' naar Berlijn. PARIJS, 5 Juni. De „New-York 11e- rald" bericht, dat tegen liet. weigeren van passen aan de Amerikaansche socialisten, om naar ^Stockholm te reizen, door 69 afgevaardigden in het Representantenhuis een motie is' ingediend. VAN DE GRENS, 5 Juni. Sedert. Maan dagmorgen zijn de Duitschers opnieuw bezig in Noord-België gröote schanswerken op te: werpen en breede loopgraven te graven. In de gereed-liggende gedeelterif worden oefeningen met mitrailleurs gehou den. NES-AMELAND, 5 Juni. Den geheelen dag 'kruisten, een' tweetal Zeppelins be noorden Ameland. Een drietal vliegtuigen passeerden ook, terwijl er ook een Vijftal Duitsche torpedobooten kruisten voor den wal. LONDEN, 5 Juni. Gedurende den nacht wonnen wdj eenig terrein ten Zujiden van Souches', khans is de eiectrische centrale, om welke hevig gevochten werd, in (onze panden. Ook heiden had weaer groote luclit- activiteit plaats. Achttien vijandelijke vliegtuigen werden voor een gedeelte neer geschoten en voor het overige deel ge dwongen te landen. Vijf Engelsche vlieg tuigen wouden vermist. MILAAN, 5 Juni. Naar uit Turijn ge meld werdt, verneemt het blad „Stamlpa" dat Prins George van Griekenland, broe der van Koning Constantijn Parijs zal ver laten, om zich in Denemarken te gaaln vestigen. Prins George werd, toen de Griekschei crisis zeer acuut was, als een candidaat van den Griekschen troon beschouwd. Se- dert den laatsten tijd stond hij bloot aan Vijandige betoogingen van de zijde der Gneksche kolonie te Parijs, die bij na allen VemzelMen zijn. Dit is de reden, waarom hg besloten heeft, de stad te verlaten. BERLIJN, 5 Juni. Volgens bericht uit Weenen aan de „Vossische Zeitung" is aldaar groot opzign verwekt door een artikel in de „Zon- en Maandagcourant" onder het opschrift Oorlogsdoeleinden' Daarin wordt beweerd, dat de haat der vijanden 'tegen Oostenrijk islechts den bond genoot van het Duitsche Rijk geldt en van den tweeden graad is. Dan worden de redenen uiteengezet, waarom de Duit schers zoo gehaat worden, hetwelk een groote moreele factor is in dezenoorlog, daar het de vijanden dol en de neu tralen vijandig gezind maakt. Deze haat maakt het ook de Oostenrijkscb-Hongiaar- sche monarchie moeilijk haar vredesdoel te bereiken evenals de grootheidswaan van Engeland het zijn bondgenooten on mogelijk maakt het ooiiogsdenkbeeld te en varen. Frankrijk echter heeft in oorlogsjaren meer gepresteerd en g-letten dan Engeland en wij hebben, wat oi ogsprestaties betreft, vrijwel evenveel emcht als het Duitsche Rijk. Vandaar spreekt men stèeds van een Duitsohen nooit van een 'Oostenrijkse/hen vrede. Daar mede bedoelen wij geen afzonderlijken vrede, maar een zoodanïgen, waarbij de genoemde moreele factor, haat tegen IMtsohfand, niet in .aanmerking komt of waarbij de wil tot verzoening sterker aan het licht treedt, wanneer in het viervou dig verbond de nadruk meer op de mo narchie werd gelegd,. Het is jammer, dat zooals het thans roet de zaken staat, de sympathie, die Oostenrijk Hongarije en zijn bewoners op vele plaatsen der we reld genieten, niet met succes kunnen worden aangewend, om tot het sluiten van den vrede te geraken. Wellicht woont er kalmeerende kracht in onze ten zeerste in miscrediet gebrachte gemoedelijkheid'. BERLIJN, 5 Juni. Naar uit Mtinchen gemeld woidt, had aldaar in de groote zaal van het Katholieke Huis van be leening ile verkoop plaats van de door de Prinses Louisse van België, geschei den prinses van Coburg verpande voor werpen. De toeloop, vooral van vrouwen, was zoo groot, dat de orde door de politie moest worden gehandhaafd'. WEENEN, 5 Juni. De Duitsche Staats secretarissen Helfferich, Zimmerrnann en Von Rödem worden eerdaags alhier ver wacht pril, „wanneer de Hongaarsche mi- nsitercrisis is afgeloopen, een begin te maken met de onderhandelingen over de tolverdragen tusschen Oostenrijk-Hongarije en Duitsehland. MILAAN, 5 Juni. Volgens bericht uit Rome, h-eéft de '..Giomaie d'Italia" ver nomen, dat Keizer Karl binnenkort de Ka mer een plan van onafhankelijkheid voor Triest zal voorleggen. Dit zou een vrije stad der monarchie worden, ongeveer op dezelfde wijze als Hamburg en Bremen. Keizer Karl zlou dit officieel afkondigen en de proclamatie doen vergezeld gaart van een uitgebreide amnestie ten gunste van de bewoners1. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Hedenmiddag vergaderde de raad van Middelburg, onder voorzitterschap van den burgemeester. Aanwezig warén leden. Afwezig de heeren Ingekomen was het verslag van het eindexamen der Burgeravondschool. Verder een adres van de Vereeniging Industrie- en Huishoudschool voor Zee land, waarin herinnerd wordt aan de aan vrage. om subsidie in 1914 en het plaat sen van een post daarvoor op de ontwerp- begrooting voor 1915. Tot haar leedwe zen kon de vereeniging toen niet tot op richting overgaan, omdat de tijdsomstan digheden ue iegeering noopten geen rijks subsidie voor nieuwe scholen toe te staan. Thans heeft de minister van bin- nenlandsche zaken medegedeeld, dat gel den zijn uitgetrokken op de 'suppletoire begrooting van 1917 om te kunnen be reiken, dat nog in dit jaar aan de ver eeniging ter gemoetkoming in de exploi tatie van de school een rijkssubsidie wordt verleend. Het bestuur is nu voor nemens de school zoo mogelijk met 1 September a.s. te openen en herhaalt daarom bet verzoek om gemeentesubsi die. De destijds ontworpen begrooting is echter niet meer van pas. Er worden alom hoogere salarissen gegeven, mate rialen en leermiddelen zijn in prijs ge stegen en op de eerste begrooting was geen rekening gehouden met het vormen van een pensioenfonds voor de aan de school verbonden leerkrachten. Daarom vraagt het bestuur een subsidie van f 1500 met ingang van 1 September of zooveel eerder als de school zal kunnen wor den geopend. Benoemd werden de leden van de s'em- bureaux. Aan mej. 'A. Boucherie werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school C. Vastgesteld werden de volgende staten van oninbare posten. Hoofdelijken omslag 1912 1613.37; 1916 f 1529.62y2. School geld 19121913 f40.1772 en hondenbe lasting 1914 f 72.60. Aan de orde was vervolgens het voor stel tot onbewoonbaarverklaring van het perceel N. nr. 211 op den hoek van de Pijpsjraal en de Schuitvlotstraat. De vergadering duurt voort. HOEDEIvENSKERKE. In de Maandag gehouden vergadering van ingelanden van het Waterschap; Hoedekenskerke, waren 15 ingelanden tegenwoordig uitbrengende 19 stemmen. De rekening dienst 19161917 werd goedgekeurd in ontvang ad f 16162.71 en uitgaaf ad f 14208.09i/2, dus met een goéd slot van f 1954.611/2. De voordracht voor een gezworen noo- tug wegens periodieke aftreding van dhr. J. J asperse werd opgemaakt en bestaat a t ii Jas'Perse; 2e. C. Boogaard; f- J°n. Eitterhoeve. Met 10 tegen 9 stemtaen werd afwijzend beschikt op het verzoek van den waterbouwkundig amb tenaar om een duvutetoeslag over 1917 ad f 50. DEN BOSCH. Hedenmorgen te 9.47 u. arriveerde H. M. de Koningin alhier tot het houden van een inspectietocht. H. M. begaf zich naar den straatweg en steeg daar te paard, om zich naar de Vuchtsehe heide te begeven tot het bijwonen van militaire oefeningen. Te half één keerde H. M. naar den Bosch terug en vertrok te 2 uur naar Hedel, Zalt-Bommel en Ga meren, tot een bezoek aan het defensie terrein. "H. M. zal te Vucht in den sa lonwagen overnachten. HOEK VAN HOLLAND, De „Rijndam- van de Ilolland-Amerikalijn vertrok heden naar New-York. Aan boord bevonden zich de meeste leden van het Comité „Indië Weerbaar". De hongersnood in zicht. Van de voorraadskist van Engeland, Ca nada, is ook al de bodem te zien aldus schrijft de „Daily News" en de Canadeesche muizen liggen dood voor de provisiekast. Veel behoeft Engeland niet meer van Canada te verwachten, daar hert Canadeesche volk het eerst aan zich zelve moet denken. In Canada is nu reeds beperking van levensmiddelen ingevoerd, ja, zelfs vreest men in ver schillende streken aldaar in den komenden winter voor hongersnood. Wiaar moet het heen, wanneer de voorraadschuren voor Europa gesloten zullen blijven Europa kan zich zelf niet voeden. Een spoedige vrede is inderdaad uiterst noodig. -De „Echo Beige" meldt, dat de Duit schers te Erquellines een groot aantal werklieden en vrouwen hebben gedepor teerd, de eerste om ze voor militaire Wer ken achter het front te gebruiken, de an dere om' ze veldarbeid te laten ver richten. Werklieden uit Luik zijin naar Luxem burg gezonden, waar zij de loopgraven moeten aanleggen. Men meldt ons van de Brabantscho grens De Duitschers zullen de eiectrische draadversperringen nog aanzienlijk, uitbrei den. Een nieuwe versperring, eveneens geladen, zal naast de oude worden aan gelegd. Onderstaande berichten zijn reeds gedsoltelijk In de vorige oplaag opgenomen. HONGKONG, 5 Juni. Het Ned. Indische Peis Agentschap verneemt uit Hongkong via Batavia, dat in Noord- en Centraal- China een ernstige revolutie is uitgebro ken. Het grootste gedeelte van het leger heeft zich bij de revolutionairen aange sloten verscheidene dorpen zijn bezet De republikeinsche troepen vluchten naar alle richtingen. Vele dorpen zijin verbrand, vele personen gedood. Wemeldinge. Heden werd door notaris J. C. A. Huvers voor de erven en kinde ren van dhr. M. Noussen publiek verkocht: le. Een huis en tuin en 2e. een perceel bouwterrein met schuur en wagenhuis. Kpoper der beide pereeeleu A. P. Lin- denbergh Ez. te (Wemeldinge, voor t'3900 plus f 20 voor accessoir. 3e. Het aandeel no. 31 in de weegbrug „Bonzijbrug". Kooper dhr. P. A. Linden- bergh 'Ezn. te Wemeldinge, voor f 106. Stavenisse. Het bestuur van het Water schap Stavenisse heeft gisteren aanbeh s'te.ed- het herstel en de vernieuwing van de aarde-, kram- en steenglooiïiigswer ken aan.de Waterkeerinl van he 0 water schap. Inschrijvers waren: A. Wesdorp Lz., voor f625, J. A. Dorst C'zi. voor f 733, C. den Braber voor f791, V. C. P. Bolier te Scherpenisse voor f850 en J. Knuist, tei St. Maartensdijk voor £960. De eerste drie inschrijvers wonen hier. Gegund aan 'den laagsten inschrijVer. De be'groo.ting bedroeg f 845. 's Heer Arendskerke.'Maandag werd al hier ten overstaan van den notaris II. W. Neervoort te 's Gravenpolder, in het openbaar verkochtEen perceel bouw land in den Ouden Craijertpolder, ge meente 's Heer Arendskerke, kad. bek. Sectie F. Nó. 130; groot 1.22.50 H.A. Kooper werd de ttper Jacs. de Koster Pzn. te Heinkenszand q.q. voor f 2930 per H.A., is voor het geheel f3589.25, onverminderd 8V2 pCt. voor onkosten. Aan het gebouw van het provin ciaal bestuur in Zeeland te Middelburg werd hedenmorgen aanbesteed het maken van een remstoel aan de kanaalzijde van het binnenhoofd van de Middenschut sluis te Terneuzcn. Raming f 1020. In schrijvers de heeren: P. J. F. Bruggemaa f1836; A. Kaan f1670 en G. A. van der Straaten f 1475. Alle inschrijvers wonen te Terneuzen. - L i e f d a di jg h e i d s d a g e n. Wor den er in ons land bloempjesdagen ge houden, in Engeland biedt men op lief- dadigheidsdagen vlaggetjes te koop aan1. Intusschen is in Engeland nog véél meer dan hier het aantal' Van die da gen onrustbarend groot geworden. Zoo heeft men er Voor de maand Juni al drie-en-dertig voor verschillende doelein den georganiseerd. Toch wel een beetje te bar. E11 de Star dicht naar aanleiding daarvan: Thirty days hath September, April, June and November, But collectors' zeal, unflagging, Sets the pendulum a-wagging To a new and merry tune Three and thirty „Days" hath June. (Hbld.) Van 5 en 6 Juni. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L Jonge- pier, jm. 24 j. en L. M. Witte ,jd. 22 j. Gehuwd: J. G. Bosdijk, jm. 24 j. en A, M. Koekm'an, jd. 25 j,; L. Bolier, jin. 40 j. en J. Jobse, jd. 33 j.; A. Bolier, jm. 45 j. en J. van de Putte, wed. 37 j. Bevallen: W. C. de Groot, geb. Bar- bier, d. Overleden: W. G. Bal, 74 j.. wedn. V. W. P. Beverland; K. J. Quist, 67 j., man v. M. de Rooij; W. de Nooyer, 24 j.,ongeh. z. GOES. Overleden: 4, Jacoba Paauwe, 73 j., wed. van Adriaan Schipper. Van 25 Juni. VL1SSINGEN. Bevallen: A. II. Dillen, geb. I11 den Kleef, d. Over de maand Mei. GRIJPSKERKE. Gehuwd: D. S de Vis ser, jm. 39 j. en J Wondergein, jd. 25 j. Bevallen: E. P. WattelWisse, z.; M. KoenePoppe, d. Overleden: P. Boogaard, 14 d.; D. Cop- poolse, man van J. C. Riemens, 67 j. Rotterdam, 5 Juni .,917. Veemarkt. Aangevoerd 87 paarden, 2 veu lens, 0 ezel, 1715 magere en 785 vette run deren, 291 vette 691 nuchtere en gras kalveren, 0— schapen of lam., 2 varkens, 188 biggen, 4 bokken of geiten Koeien 52V2 tot 62'/£ a 72>/2 c., ossen 50 tot 60 a 70, stieren 40 tot 477a 65 c-,vette kalve ren 47',', tot 55 a 65 c., voor export tot c., varken 0—0 00 0—0 ct., lichte varkens 0—0 ct., alles per halve kilo. Melkkoeien f185 a f400, kalf koeien f190 a f400, stieren f 140 a f 600, pinken f95 a f 155, graskalveren f af vaarzen f 150 a f 210, alles mager veebiggen f 6 a f 14, slaehtpaarden f200 a f 250, werkpaar den f400 a f600, hitten f200 a f300. Nuchtere kalverenfok- f 18 a 28, slacht- f8 a f 12. Biggen f 1.20 a f 1.40 per week. 4 Juni 1917. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend a 2 c. hooger, steeg verder per September wegens afnemende voorraden, tengevolge van klei nere aanvoeren in het Noordwesten en op contramine-dekkingen, maar daalde wegens baisse-gunstig oogstweder en op realisatiën Alle maanden stegen vervolgens wegens willigte der buitenmarkten en tengevolge van groote uitklaringen. Het slot was vast. Deo. Juli. Sept. 4 Juni 215 195 2 206 191 1 199 182 31 194 180 Alle Amerikaansche markten zijn beden gesloten, in verband met de inschrijving voor cle militie. N. R. C. Naar waarnemingen in den morgen van 6 Juui medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut, te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.7 te Gro ningen, laagste 760 onder Oost-Duitsch- land. Verwachting! tot, den avond' van 7 Juni .Zwakke tot matige winden uit Ooste lijke richtingen, naleest licht tot halfbe- wolkt, di oog weer, behoudens kans op onweer, vooral in |het Zuiden. Iets warmer. Heden overleed onze geliefde Vader, inden ouderdom van 74 jaar. J. J. BAL. S. O. BAL. W. H. BAL. Middelburg, 5 Juni 1917. Eenige en algemeene kennisgeving 1 Heden overleed 11a een korte on gesteldheid tot mijne innige smart, zacht en kalm, in den ouderdom van ruim 76 jaar na een genoegelijke echtvereeniging van 52 jaren mijne dierbare echtgenoot LEiN B0SSELAAR in leven Burgemeester van Grijps- en Meliskerke. Wed. L. BOSSELAAR van de Putte. Grijps kerke, 6 Juni 1917. Voor alle deelneming, zoowel onder het lijden als bij het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Groot- en Over grootvader, JOOS GOEDBLOED Wz., betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. J. GOEDBLOED-Maas en Kinderen. Serooskerke (W.) Juni 1917. Allen, die iets te vorderen hebben, van, verschuldigd zijn aan, of papieren of bescheiden onder hunne berusting hebben, behoorende tot de nalatenschap van Mejuffrouw Jacoba van Loon, ge woond hebbende te Heinkenszand en aldaar overladen 26 Mei 1917. worden verzocht daarvan opgave, betaling of afritte te doen ten kantore van den Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, vóór of op f3 Juni 1917. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's-Grav6npo!der, zal aan de Dokterswo ning te Hoedekenskerke, tegen contante betaling, in het des middags 12 uur, bestaande o. a. uit: antieke Kast, dito Kist, oude Latafel, dito Linnenpers, mahoniehouten Kabi net, (zeer mooi), Boekenkast, eiken houten Leg- en Hangkast, Geel (wit- werkers) dito, eikenhouten met Maho niehout opgelegd, 2 persoons Ledikant met Springveeren en Kapokmatras ea Veerenpeluw, mahoniehouten Ledikant met Springveeren Matras, Veerenbed en dito Peluw, diverse Matrassen en Beddegoederen, Salontafel, Canapé's, Stoeien, Waschtafels, Nachtkastje, Handdoekenrekje, alles van Mahonie- of Notenhout, vergulde en cuivre poli Spiegels, Schilderijen, Beelden, vergulde Pendule, Gangklok, Barometer, Kolom kachel, Haardje, Turf-en Kolenbakken, Petroleumtoestellen, Lampen, koperen Badkachel, zinken Bad, Droogrek, Aard- appelkist, Keukengereedschappen, ge- leierd- en ongeleierd Aardewerk, Glas werk enz. enz. V oorts: Tilbury, Harnassement, Haverkist, Paar dendeken, Stal-en Tuingereedschappen, Snijmolen, Tuinslang, 2 Geweren, Re volver, Patronen, Laadstokken, Too ver lantaarn met platen, Fotographietoestel, Edisonphonograaf met verscheidene harde Wasrollen, 2 heeren Rijwielen, en wat verder zal worden gepresenteerd. De te verkoopen goederen zullen op den dag der verkooping van 10 uur te bezichtigen zijn. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des nam. om 1 uur te Heinkenszand, ten steifhuize van Mej. JACOBA VAN LOON, om contant geld, een goed onderhouden vv.o. eeneikenh.en een geschilderd Kabi net, eiken Bureau, Klok, Tafels, Stoe len, Kasten, Spiegels, Kleerkist, Vloer kleeden, Veeren Bedden met toebehooren, Lampen, Glas- en Aardewerk voorts De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal ten verzoeke van den heer M. RENTMEESTER te Driewegen, op nader te bepalen datums van de maan den JULI en AUGUSTUS 1917, in de gemeenten Driewegen en Oudelande, Zij, die leverancier van de Spaarkas wenschen te worden, kunnen zich vóór 1 Juli a.s. schriftelijk opgeven bij den Administrateur C. C. MANTZ Jr., Sint Janstraat I 57, Middelburg. Te Ritlhem vaceert de betrekking van Sollicitaties in te zenden vóór 24 Juli a.s. bij den Burgemeester. Terstond gevraagd voor noodhulp of vast

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3