Binnenland Uit de Provincie. Kerknieuws. Ondarwp, Gemengë Nieuws. Landbouw en Veeteelt nitie krijgt onmetelijke hoeveelheden wal- vischvet uit de Zuidpoolzeeën. ,,Een hooge verhouding van glycerine in het vet van die reusachtige zoogdieren heeft tot ge volg, dat ze dood worden gebombardeerd de nieuwe manier die het oude har poeneeren voor het dooden van walvis- schen heeft vervangen opdat zij op hun beurt Hunnen dood mogen bombardee ven!'' De Russische troepen in Frankrijk, begonnen te muiten, zegt het Journal1 de Geateve. Kerenski telegrafeerde, dat alle muiters moeten worden doodgeschoten. In den nacht van 3 op 4 Juli is een Oostenrijksch torpedovaartuig in de Adriatische zee getorpedeerd. Bemanning grootendeels gered. In de „Daily News' 'wordt door Nicholson medegedeeld, dat de Regeering in den loop van deze week een verkla ring omtrent Rusland hoopt te kunnen, af leggen, daar zjj nu ïn verbinding staat met Minister Henderson, die naar men weet in Rusland is aangekomen. Duitsche vliegers hebben bommen geworpen op Essex en Kent. Een Duitseh vliegtuig is geveld gn viel als een steen in zee, een ander is ge Doffen. De Duitsche vlieger-luitenant Be In is voor de oogen van zijn moeder naar bene den gevallen en gedood. Corps diplomatique. Bi; Kon. besluit van 23 Mei is jhr. «Lr. C. G. W. F. van Vredenburch. Hr. Ms. minister-resident met den persoon lijken titel van buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Boekarest, in gelijke hoedanigheid benoemd bij de ho ven van Stockholm, Kopenhagen en Chris- tiania, met standplaats Stockholm; is jhr. rnr. F. G. van Panhuys, Hr. Ms. zaakgelastigde met den persoonlijken ti tel van buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Bern, bevorderd tot Mr. Ms. minister-resident met denzelfden persoonlijken titel aldaar. De scheepvaart. Reuter seint uit Londen aan de N. R. C.: Naar wij vernemen zijn de volgende concessies dezer dagen aan Nederland ge daan ter vergemakkelijking van het ver voer van gewettigde levensmiddelen voor het gebruik in Nederland. Toegestaan werd de vaart voor 28 Ne- derlandsche schepen in ballast naai' de Ver. Staten, onderzoek te Halifax in- plaats van in het Vereenigd Koninkrijk. Aan deze en een aantal andere schepen, op weg naai- Nederland, werd een onder zoek in Halifax' toegestaan, met het resul taat, dat in deze maand aan 41 Ned. schepen is vergund naar Nederland te varen zonder het Ver. Koninkrijk aan te doen voor een onderzoek, waardoor dus het zgn. Duitsche versperde gebied werd vermeden. 31 schepen hadden levensmid delen en veevoeder aan boord, 6 mest stoffen, 4 geraffineerde petroleum. in aansluiting hiermee is tijdelijk han gende zekere onderhandelingen met de Nederlandsche regeering, machtiging ge geven Nedeilandsche schepen te laten on derzoeken, op uit- en thuisreis, in havens buiten Groot-Hrittanje. Evenzoo zjn faciliteiten aan Nederland sche schepen gegeven om van Gibral tar dadelijk naar Nederland te gaan. Een andere bijzondere cpncessie, ge geven bij bijzondere overeenkomst met den vertegenwoordiger van de Ned. regeering, is, dat tien Ned. schepen met gemengde ladingen voor Nederland, van Groot-Brit tan je mogen uitvaren boven en behalve de Ischepen uit Britsche havens vrijge laten, bij de aankomst van dergelijke sche pen uit Nederland, Gisteravond vertrokken van Umuiden de stoomschepen Koningin der Nederlan den en Riouw van de maatschappij Neder land. Beide schepen nemen naar Indië de noordelijke route. De candidatuur van Hout en. Naar wij van betrouwbare zijde ver nemen, is de kiesvereeniging, die te Gro ningen mr. S. Van Houten candideerde, geen vrijdiberale, maar een algemeen-vrij zinnige kiesvereeniging. Zooals bekend is, is het bestuur ten gevolge van zijn candidaatstelling afge treden. Ln het nieuwe bestuur hebben, naar men ons bericht, eenige bloedver wanten van den heer S. Van Houten zitting. (Vad.) PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Zomerzitting. Verschenen zijn de eerste vier voor stellen van Ged. Staten om te behandelen in de op 3 Juli te openen gewone zo merzitting der Prov. Staten. Het eerste betreft dat om af te wijzen het verzoek van den Raad van Commis sarissen der stichting Oranje Nassau Oord, sanatorium voor lijders aan tuberculose, om subsidie van f0.15 per verpleogdag voor iederen patiënt in de laagste klasse uit do provincie Zeeland. Ged. Staten hebben omtrent dit verzoek het gevoelen ingewonnen van den waar- nemenden Hoofdinspecteur der Volksge zondheid, $ie in zijn rapport tot de con clusie komt, dat de provincie reedsi door de subsidieverleening aan de Provinciale voreeniging tot bestrijding der tubercu lose, de vraag beantwoord heeft, dat! het qp den weg ligt van de Prov. besturen om gelden voor subsidieering van Sanatoria voor lijders aan tuberculose beschikbaar te stellen. De inspecteur meent daarom dat indien 'de Staten meenen het voor de bestrijding van de tuberculose als volksziekte uit te geven bedrag te .mogen verhoogen met naar' scliatting f 1200 per jaar, inwilliging van het verzoek aanbe veling verdient. Ged. §taten wijzen ei allereerst op, dat T1200 te laag geschat is, daar' ook andere sanatoria qp subsidie aanspraak zouden hebben. Ged. Staten erkennen gaarne, dat de sanatoria mede werken tot bestrijding der tuberculose als volks ziekte. Maar in dat medewerken ligt opge sloten. -.lat de bestrijding door verpleging in een sanatorium slechts éen der mid delen is en dat dus, wanneer de Staten van Zeeland voor dit eene middel' f 1200 of f 1600 wilden voteeren, voor de andere bestrijdingsmiddelen naai' verhouding evenveel zou moeLen worden bijgedragen. Hoe langer hoe meer toch wint bij deskun digen de ineening veld, dat irr' tien strijd tegen de tuberculose als volksziekte de prophylaxis hoofdzaak is, in verband waarmede men, schoon de waarde eener doeltreffende behandeling in Sanatoria nog steeds erkennende, naast de behan deling van volwassen patiënten het oog is gaan richten op voorkoming der ziekte in de gezinnen en op de zorg van de aller jongste lijders. Oranje Nassau Oord nu is eene inrichting voer volwassenen. Op grond van het vorenstaande onderschrij ven Ged. Staten niet de meening, dat de vraag of aan het verzoek van Oranje Nassau Oord zal worden voldaan, hierop neerkomt of de Provincie bereid is! het bedrag, tot nog toe voor de bestrijding der tuberculose uitgetrokken, te verhoo gen. "Want het subsidie aan de Provinciale Vereeniging strekt, om den strijd tegeïr de tuberculose in dat gewest in zijn ge- heelen omvang te helpen organiseeren. Hier- zou men met verwaarloozing van de andere, slechts aan eene zijde der kwestie de aandacht wijden. Ged. Staten meenen dan ook, dat alleen die instellingen in aanmerking komen voor subsidie, die zich met alle onderdeden der tuberculosebestrijding bezig houden. Ook achten zij een pricipieele inperking der aubsidi ev er I e en i n g e n gewenscht, omdat 't aantal aanvragen steeds grooter zal wor den. Er is, naar Ret voorkomt; iets voor te zeggen, om dan gewestelijke instellin gen, waar bij opneming van patiënten, de Zeeuwen de voorkeur zouden bobben even tueel een subsidie toe te staan. Maar het ligt, naar hunne meening, in het algemeen minder op denkweg der Provincie, buiten haar gebied werkende instellingen, waar bovendien de inwoners dezer provincie geen voorkeur genieten, te helpen. En zeker is er o.i. geen aanleiding tot subsi dieering, indien niet in de eerste plaats het algemeen belang door de subsidie- aanvragende instellingen wordtgediend. Van 5e 14 Zeeuwsche plaatsen nu, die in de aanvrage van Oratie Nassau' Oord worden genoemd omdat daaruit patiënten in de stichting warden verpleegd, zijn; er 11, waar geene vereeniging tot bestrijding der tuberculose en geen consultatiebureau wordt gevonden. Er is dus volstrekt geen waarborg, dat in diezelfde plaatsen niet veel gevaarlijker patiënten in hunne omge ving worden gelaten, en zoo kan er alleen van het belang slier lijders en hunne betrekkingen, maar niet van het algemeen belang sprake zijn. Hiermede wil niet gezegd Zijn, dat de lijders niet moeten worden verpleegd, maar wel dat de' Pro vincie daarvoor moeilijk geld kan geven. Vervolgens stellen Ged. Staten voor overeenkomstig het verzoek van J. Leen- dertse te Wemeldinge eene subsidie te verleenen van f500 voor een omnibus- dienst van Wemeldinge naar het station Vlake. Evenals de hoofdingenieur vau deu Provincialen Waterstaat, meenen Ged. Sta ten, dat er alle reden is om het bedrijvige .Wemeldinge met het spoorwegnet te ver binden en de pogingen daartoe op Provin cialen steun aanspraak hebben. Daar de begrooting van de Ambachts- teekenschool voor Noord-Beveland te Kort- gene, zonder provinciale subsidie sluit en .er derhalve aan zulk een subsidie geen behoefte bestaat, stellen Ged. Staten voor het verzoek tot het verleenen van subsidie afwijzend te beantwoorden, ter wijl zij er bovendien nog op wijzen, dat de school slechts door 8 leerlingen wordt bezocht, jyaarvan maar 1 van buiten Kortgene, zoodat het provinciaal belang er maar in zeer geringe mate bij betrok ken is. Ten Slotte wordt nog voorgesteld, om het renteloos voorschot, verleend aan de gemeente Vrouwepolder voor de bestra ting van den Gapingschen grindweg, te verhoogen van f 14150 op f 20050, daar de klinkers zeer in prijs zijn gestegen en de minste i nschrijving nog f 1748.80 boven de in verband met den hoogerep prijfe gemaakte raming was. Op een tweede verzoek om het voorschot in 30 in plaats van zooals aanvankelijk was bepaald, in 20 jaar af te lassen, stellen Ged. voor afwijzend te beschikken, daar dit zou zijn afwijken van den regel en scheppen' van praecedenten. Luitenant ter zee 2e kl. L. W. E. Rauwenhoff te Vlissingen is geplaatst a. b. van Hr. Ms. pantserboot Brinio. Goes Aan C. de Looff, G van Dalen en J. Hijrnan is op verzoek met ingang van 10 Juni a.s. eervol ontslag verleend als werkman hij den reinigingsdienst al hier. 1 Naar wij vernemen is de toestand van den heer J. Buijse thans bevredigend. De genezing vordert nu goed. lerseke, De candidaatstelling voor den gemeenteraad zal plaats hebben den 16en Juni a.s,, de stemming den 23en Juni. Voorzien moet worden in de vacature^ door het overlijden van dhr. J. AL van Oeveren en door het bedanken van den heer M. van Hermeien. Ritthem. Dinsdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Alle leden tegenwoordig. Eén vacature. De secretaris wegens in gesteldheid afwezig. De voorzitter herdenkt na de opening den overleden wethouder dhr. J. Walra ven in eenige waaideerende woorden. De ingekomen stukken van den AVoningraad, van 't Vreemdelingenverkeer van de AVer- koloosheid, van 'tN.O.G. en den Bond van Ned. Onderwijzers, werden voor ken nisgeving aangenomen, eveneens de dank betuiging van den veldwachter voor den ontvangen hoeslag. De secretaris vroeg wegens gezondheids redenen tegen 1 Juli a.s. als secretaris, gemeenteontvanger en ambtenaar van den Burgerlijken stand ontslag. Als leden van 't stembureau gemeenteraad werden be- noemd M. Barentsen en J. Alesu en id. Tweede Kamer A. Cevaal en W.' Cevaal. Als leden van 't burgerlijk armbestuur werden benoemd J. .Breel, L. Breel en J. Aleliefste. Voor de vacature P. AVillemsa als zetter weiden op de voordracht ge plaatst C. de Arisser en J. Meliefste. Tot tijdelijk wethouder weid benoemd W. .Cevaal. St. Maartensdijk. Maandagavond weid alhier door de vereeniging „Landbouw belang" een algemeene ledenvergadering gehouden, hoofdzakelijk belegd tot het benoemen van een secr.-penningm. ter vervanging van dhr. P. Kodde, die alia zoodanig had bedankt. 10 sollicitanten hadden zich voor deze betrekking aan gemeld. Nadat 2 vrije stemmingen gehou den waren, werd bij herstemming gekozen de heer C. G. Hage l.Pz. met 77 d. tejgen 46 op dhr. P. C. Koopman. De heer Hage, die als' lid tegenwoordigi ';was, verklaarde de benoeming aan te nemen en betuigt zijn dank aan de leden, die op hean stemden. Het salaris aan deze be trekking verbonden bedraagt i/2 pet. van de ontvangsten. Door den voorz. wordt oen woord van waardeering gewijd aan den afgetreden secretaris, die 17 jaren de administratie der vereeniging in de beste orde had gevoerd. Er ontspon zich nog een tamelijk breede discussie over het niet uitvoeren door het bestuur van een besluit der laatst gehouden algemeene ver gadering, waarbij tevens ook nog ter sprake kwam de taalkundige beteekenis van het woord „opposant". Wij' zullen de sprekers in hun eerste en volgende termijnen niet volgen, doch alleen me- dedeelen, dat op de algem. vergadering gehouden 26 Januari j.l. was besloten da rekeningen van den heer Kostense, handelaar 'i(e Kriüningen, te stellen in handen van de Kunstmestcommissie te 's Graveinhage, omdat de vergadering meende, dat de heer Kostense te hoogen prijs had gerekend. Het bestuur had zïcli echter tot den heer Kostense gewend en deze een nadere uiteenzetting verzocht, waaraan door den heer Kostense was vol daan. Het bestuu^ ha.d toen die nader uitgewerkte rekeningen van den heer Kos tense in handen gesteld van 2 leden .ten einde daarover rapport uit te brengen, doch dit wasi niet de bedoeling der ver gadering geweest. Alen wilde een uitspraak van de Kunstmestcommissie uitlokken. Een lid der vereeniging in wiens) handen de rekeningen gesteld waren, had toen zelf deze opgezonden naar de kunstmest commissie en het antwoord der comirrfissie was gezonden aan het bestuur en werd door den voorzitter thans voorgelezen, en! kfwam hierop neer, dat de handelaars' niet allen dezelfde vrachtprijzen moeten* betalen en dit ook van invloed kan zijn op de rekeningen. We zouden hieraan nog kunnen toevoegen, dat de voorzitter opmerkte, dat hij op de vergadering van 26 Januari niet tegenwoordig was en hem ook geen mededeeling was gedaan van' het genomen besluit. Zierikzee. Op de heden gehouden paar denmarkt waren aangevoerd 32 paarden, 11. hitten en 19 veulens. Prijzen van f640 tot f 1050. De commissie kocht 7 stuks. Handel slecht Ned. Here. Kerk. Beroepen (toez.) te Dinther, Heeswijk c.a. (Noord-Br.), C. R. van Lelyveld, em.-pred. te Utrecht; te Niekerk en Vliedorp, G. Samplonius te Blankenham; te Heilo, L. J. Lammerink te Hoog vliet; te Acquoy, A. 'J. Wormgoor, cand. te 'Arnhem. Aangenomen naar Amsterdam, door dr. A. H. de Hartog te Haarlem. Bedankt voor Groot-Ammers, door B. Batêlaan te De Bilt; voor Rhenen, door J. Nauta te MÜnsheerenland. G-eref. Kerken. Beroepen te LoenenVreeland, AV. Wee ner te Vianen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Drachten, A. M. Berkhoff te Zwolle. Preek voor vrouwen, 'n Eigen aardig verzoek deed dr. Proost, Herv. pred. te Dirempt, die naar Zwolle vertrek ken gaat. In zijn kerkelijk maandblaadje schreef hij: „Een eigenaardigheid van Drempt is, dat het mannelijk kerkbezoek veel groo ter "is dan het vrouwelijk. Dat zal wel verschillende oorzaken hebben, waar ik niet over spreken wilhet feit is er dat het getal der vrouwen die wel eens in de kerk komijn, erg klein is fin dat der vrouwen die geregeld komen, zóó klein, dat ik het niet zou duiven noe men. Nu zou ik graag eens éénmaal voor de vrouwen van Drempt preeken en wel op 3 Juni. Niet dat de man nen dan niet mogen komen. Zij zijn óók welkom, maar ik zou wel graag willen, dat vooral de vrouwen kwamen. Het on derwerp is: Alaria en Alartha. Alen zie hier niet meer in dan een vriendelijk verzoek". Do vrouwen daar in Drempt schijnen niet slechts in 't midden der gemeente te zwijgen, maar er ook niet te ver schijnen. Benoemd tot onderwijzer aan de school met den Bijbel te Wissenkerkë (dorp) de heer A. Verhage te Utrecht. Op voordracht van den voorzitter der commissie voor de stuurlieden-exa mens heeft het. bestuur van de vereeniging Het Nederlandsche Zeewezen twee sex tanten, door oud-zeeofficieren ter beschik king van dat bestuur gesteld, toegekend aan de heeren P. J. Yerevayen en A. van der AYal, onderscheidenlijk leerling van de zeevaartschool te Amsterdam en van de De Ruyterschool te Vlissingen, die in de Afei-zitting van de commissie een zeer goed examen hebben afgelegd voor derde stuurman bij de g'roote stoom vaart. De promotie aan de V. U. van den heer H. W. Smit tot doctor in de Godgeleerdheid geschiedde cum laude. Geslaagd op het te 's-Gravenhage gehouden examen voor kinderjuffrouw (Ver. Tesselschade) de dames J. de Brau- wer en E. Klaaijse, te Aardenburg. B. en W. van Amsterdam stellen den gemeenteraad voor, dr. G. van Has selt, leeraar aan de Rijks H. B. S. te Aliddelburg, te benoemen tot leeraar in de wis- en natuurkunde aan het stede lijk gymnasium. De heer AV. L. C. van der Plank van Middelburg is te Soerabaja geslaagd voor tweeden stuurman van de Java-Chi- na-Japan-lijn. Al. C. Bij beseh. v. d. dir.-generaal v. d. landb, zijn benoem t tot deskundigen, te wier overstaan in 1917 hot eindex. a. d. Rijkszuivelschool te Bolswarl zal wor den afgenomen: .1. Mesdag, zuiveleonsu- lent, Leeuwarden; C. Zwagerman, Rijks- zuivelconsulent, Middelburg; J. AVester- man, dir. Coöp. Zuivelfabriek, Wage- 'ningen. 0 n gel uklce n.' Te Rotterdam is met ernstige brandwonden aan horst, schouders en armen in het ziekenhuis gebracht een 2i/o-jarig kind, dat den in houd van een pot kokende thee over het lichaam kreeg. Te Horn is een 21- jarig milicien bij1 het "baden in een wa terpoel verdronken. Gisterenmiddag is door een visscher aan het Antwerpsche hoofd te Rotterdam, 'het lijkje gevischt van den 5-jarigen J. de R„ die daar eergis teren te water is geraakt en verdronken. Te Rotterdam is de 3-jarige A. K., wonende Atjehstraat nabij den Hilledijk, spelende tegen een rijdenden kolentrein aangeloopen, en daaronder geraakt, waar door hem beide beenen werden afgereden. Te Slochtersdijk (Gr.) is het 2-jarig. meisje van den werkman K. Donljé nabij de ouderlijke woning verdronken. Te Vlachfwedde is een kind van timmerman Sterenberg verdronken. 'in beslag genu m e n. Alen meldt ons uit Enschedé Bij den barbier C. S., alhier, een Duit- scher, die reeds uit het bezette gebied verwijderd is geweest, hebben de soldaat- kommiezen thans een vol.edige inrichting voor het vervaardigen van harde zeep in beslag genomen. De inrichting en een groote partij zeep werden op een wagen geladen en onder een gioolen toeloop van nieuwsgierigen naar het poli t ebureau ver voerd. S m o k k e le n. Door de Rijksamb tenaren te Borkel en Schaft is een groote hoeveelheid zeep van een drietal smok kelaars uit Stratum, in beslag genomen. De postdiefstal aan de Bloemgracht. Naar de „Tel." meldt, zou de postbeambte, die beweerde van den posttrommel met duizenden guldens na mishandeling beroofd te zijn, bekend hebben ,dat de berooving verzonnen was en dat het geld .door hem verduisterd is. Een 2de arrestant, G. Dekker .blijft ontkennen. Do beambte verklaarde, dat men hem bij do berooving zoo ruw had beetge pakt, dat de knoopen van zijn jas wa ren gesprongen. Een aandachlige "beschou wing van het garen der knuopen deed 't vermoeden rijzen, dat deze knoopen niet afgerukt maar afgeknipt waren en wel door iemand, die linksen is. De post beambte bleek linksch te rijn en ook vond men een scliaar bij hom, dio zwarte gp renpluifijes rertooni». Het Leger «les Hei Is in Ja pan. Neerlandia schrijft: „Sedert eenige maanden is aan Kolo nel tie Groot een Hollander, het bevel opgedragen over het Leger des Heils in Japan. Het is de eerste maal, dat een Hollander de eer te beurt valt. in het buitenland tot leider benoemd te worden Over de grens gekomen. Bij Enschedé zijn 3 Russen en 2 Franschen, ontvlucht uit het kamp bij Paderboven, over de grens gekomen, met een Bel gisch burger, een student uit Brussel, uie erg klaagde over de voeding en over de strenge straffen, opgelegd bij het min ste vergrijp. Arbeidsconflict. Bij de slee persfirma van Onmie te Arnhem is een staking uitgebroken, omvattende 35 voer lieden. Terwijl een loonsverhooging van f 13 tot f 15 werd gevraagd, is een ver hooging tot f 14 toegezegd, waarmee de voerlieden zich niet vereenigden. Af o o r dZondagavond omtreeks half 12 uur wend de hulpbode Berend Hof, naai' de Prov. Gr. Ct. meldt, te Nuis dood bij den weg gevonden. Behalve won den aan het hoofd, had hij. er een in de borst. Naai' men vermoedt moeten deze hem bij een ruzie met een paar jonge lui toegebracht zijn. Oorzaak de sterke drank. Do>odelijk ongeluk. De stuka door J. H. te Schiedam, die werkzaam heden verrichtte in een chemiséhe fa briek te Pernis werd aldaar door de machine gegrepen en gedood. Zijn lijk is naar Schiedam overgebracht. Door den draad gedood. Bij Reusel is aan den electxischen draad 't ffjk gevonden van een ongeveer 35-jarige vrouw. Brand. Te Ooltgensplaat zijn een 20-tal schuurtjjes afgebrand. Maandag avond is, naar de „Tel" meldt, de ka pitale boerenhofstede van de wed. De Haan, op Kattenbroek, onder Linschoten, tot den grond afgebrand. Alleen de schuur is behouden gebleven. De levendie have bevond zich in het weiland. De roeren- do goederen zijn grootendeels gered ge worden. Verzekering dekt de schade. Oor zaak van den brand is onbekend. Staking. De staking te Zwolle, geproclameerd door den A. N. Bond1'van Meubelmakers en aanverw. vakgen., sa menwerkend met den Christ. Bond en den R. K. Bond, is gisteren begonnen. De besprekingen, intusschen gevoerd met de Zwolsche Afeubelfabrikanten-vereeni- gingen, hebben, jammer genoeg, geen gun stig 'ivesultaat gehad. De staking omvat ongeveer een 30-tal gezellen. Van werknemerszijde wordt aan de Zw. Crt. nog medegedeeld, dat de eisch is, invoering van het landelijke collectieve) arbeidscontract. Af ond- en klauwzeer. Een ge val van mond- en klauwzeer heeft zich voorgedaan in den stal van den veehouder v. d. K. te AVouw. Al liet vee is af gemaakt. Een voedend woord. Door den voorganger der Here. Gem. te Maarsber- gen werd Zondag 1.1. van den kansel afgekondigd, dater dén volgendie lil dag weer regeeringsa:udnppden verkrijg baar waren. (Ned.) Annexatie. Af en meldt ons uit EindhovenDe annexatieplannen van Je gemeenten Stratum, Woensel', Gestel, Strij'p en Bongelié bij Eindhoven kunnen eerlang tegemoet gezien worden en zul len spoedig in de respectievelijke raden ter tafel gebracht worden. Bezoek van'H. AI. de Konin gin aan de Brandweerkazerne. H. Af. de Koningin bracht gisterenmorgen, vergezeld door haar hofdame, Baronesse Ren ge I's, en haar adjudant, kapitein ter zee Jhr. Hooft Graafland, een bezoek aan de brandweerkazerne in de Pnnsestraat te Den Haag. If. Af. kwam te 5 minuten voor twaalf aan en werd door den burgemeester en den commandant der brandweer ontvan gen op het binnenplein der kazerne, waa* 17 der 19 manschappen, welke aan het blusschingswerk in Drente hebben deelge nomen, waren opgesteld. Een der beide afwezigen was door familieomstandighe den verhinderd, terwijl de tweede, die met verlof is, niet tijdig was te bereiken'. De Koningin liet zich door den leider van den tocht naar Drente uitvoerig in lichten omtrent den gang en den aard der bij den veenbrand verrichte werkzaam heden, daarbij gebruik makende van een medegebrachte kaart. H. M. gaf daarbij, zoowel als later tegenover den comman dant en tegenover den burgemeester, her haaldelijk uiting, aan haar bewondering voor den kfanigen arbeid onzer brand weermannen. Ook de beide spuiten, welke haar dien sten bewezen in de Drentsche venen, wer den door H. M. met belangstelling in oogenschouw genomen. Waarna de hooge bezoekster zich nog afzonderlijk onderhield met den brand meester Otten en den hoofdmachinist AViersma, den commandant der stoom spuit; en zich de overige manschap pen door brandmeester Spoelstra liet vooi- stellen. Van laatstgenoemde nam II. M. met een handdruk afscheid. Het bezoek duurde een kwartier. De algemeene ledenvergadering *an de Z. L. M. zal 28 Juni te Goes gp koudon worden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2