Binnenland Uit de Provincie. Italianen richtte zich allereerst weder te gen de hoogten van Vodice en den Alonte Santa Do Italiaansche stormloop begon des middags tegen den Noordelijken vleu gel. Hij was door een machtig artillerie- Tuur ingeleid. Verbitterde gevechten van man tegen man werden geleverd. Ook des nachts werden zij voortgezet. Bijzon der hevig weid er in het gebied van hoogte 652 gevochten. Het Oostenrijksche front hield echter in zijn geheele uitgestrektheid tegen alle stormloopen van den vijand als een ijze ren muur stand. Het resultaat van dit al dan niet laat- rte bedrijf van den tienden Isonzoslag is dus geen ander dan van de vorige bedrijven. De centralen hebben het hard te ver duren gehad, getuige ook de te Rome opgemaakte lijst van gevangenen. Sedert 14 Mei moeten aan het Guiliafront 23681 (o.w. 604 officieren) Oostenrijkers gevan gen genomen zijn. Men is nog bezig den rijken buit te tellen. Tot nu zjjn reeds geteld36 ka nonnen, waarvan 13 van middelmatig ka liber, 148 mitrailleuses en 27 bommen werpers, verder een groote hoeveelheid geweren en ander oorlogsmateriaal. Daartegenover maakt Weenen melding van 14500 gevangenen. Het zij nog eens herhaald, de Oosten rijkei's hebben geducht geleden, zij zijn een flink eind achteruitgegaan, doch tot een doorbraak van hun stellingen is het tot dusver niet gekomen. Tengevolge van hun vorderingen bij hun jongste aanvallen gemaakt, zijn de Italia nen nu tot in de onmiddellijke nabijheid van Duino aan de Adriatische Zee voort- gedrongen. Hun front loopt dan verder vlak Westelijk van Medeazza, dat een 2 K.M. Noordelijk van Duino gelegen is. Dan buigt zich het front een weinig naar het Oosten vooruit, naar hoogte 220 (den Pod Koriti, ten Zuid-Oosten van den Bas- comalo, beter bekend als de Hudi Log). De minister-crisis in Hongarije wacht nog op oplossing. Maandag en Dinsdag hadden Ribot, {jambon, Painlevé en Foch met hun mi litaire en diplomatieke raadgevers Sen reeks conferenties met het Engelsche oor logskabinet, in zake belangrijke kwesties, welke beide landen betreffen. Op alle punten is een volledige over eenstemming bereikt, zoo wordt gemeld, doch hel&as niets wijst er op, dat men bij die besprekingen den weg naar den vfède bewandelde. integendeel, men haakt er nog steeds naar den centralen den genadestool te gevfèu. Korte Ooi iog3bericht6n. Henderson, het labourlid vari het Engelsche ooiiogskabtnet, is met. een be langrijke regeeringszending naar Rusland vertrokken. Het labourlid Barnes is uit- genoodigd om gedurende de afwezigheid van Henderson in bet oorlogskabinet zit ting te nemen. Een Engelsche torpedojager is door een botsing gezonken. Geen verliezen. Duitsche bladen ontvangen over Skandinavië belichten over een sterke be- w'eging naai' autonomie in verschillende deelen van Rusland. Tot dusver heeft de regeering 18 verzoeken om zelfbestuur uit Europeesch en Aziatisch Rusland ont vangen. Een daarvan was uit Siberië. De Madrileensche correspondent van het Weenscbe Korr. bureau verneemt, dat de regeering te Lissabon wegens de laat ste opstootjes van veidere troepenzendin gen naar het Westelijke front, moest afzien. De Portugeesche troepen, die enkele da gen geleden ingescheept dienden te wor den, zijn aan land gebleven. Naar Bei'lijnsche bladen médedee- Ie», vindt men in Londen en andere ste den aanplakbiljetten aan huizen met het Opschrift „De bewoners van dit huis hebben in belang van het vaderland hun menu be perkt". Volgens de „Yoiwarts" komen uit Amerika berichten, dat te Philadelphia een groote anti-oorlogsdemonstratie heeft plaats gehad. Hier vormde zich een pro- paganda-comité. dat de demonstraties in het geheele land wil voortzetten. Zij richten zich in hoofdzaak tegen het re- geeringsbesluit, om Amerikaansche troe pen naar Europa te zenden. De „Vorwaits" bericht: „Naai' officieel van Engelsche zijde is Vastgesteld, staken op 'het oogenblik in Engeland 68.000 arbeideis van de ver schillende industrieën. De oorzaken de zer stakingen zijn vele. De dure levens middelen zijn aan de meeste stakingen mede schuld. De paus heeft aan de koningin van België wegens haar menscblievende daden, als verpleegster verricht de gouden roos geschonken. Niet veel meer dan de helft van alle in Rusland geboren kinderen bereikt het vijfde levensjaar. Wij hebben, aldus die „Daily News", Duitschland te land naar de keel gegre pen en Duitschlajnd vliegt ons ter zee naar den strot. Wij hebben aldus deze paradox: de Walvisch vecht te land en de olifant vecht ter zee. Bond van N. H. Jon gel. Ver. Onder leiding van ds. van Grieken, uit Delft, is te Utrecht de zevende bondsdag van den Bond van Ned.-Herv. Jongelings- vereenigingen op Gereformeerden Grond slag gehouden. In de plaats van ds. Remme (Oud-Ben- erland) en ds. Jongebreur (Veeuendaal), die voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wenschteri te komen, w erden als bestuursleden gekozen ds. Kiaay, te Gorkum, en ds. de Geus, te Veenendaal. Veitegenwooj-digd waren 26 vereenigin gen. Ned soldaat gedood. liet Ministerie van Builenlandsche Za ken deelt het volgende mede: In den nacht van 14 op 15 Mei 1.1. trachtten eenige personen van uit Neder land in de nabijheid van St. Marguérite de Belgische grens te overschrijden. Een Duitsche soldaat die op hen wilde schie ten. miste zijn doei en trof doodelijk een Ned. soldaat, die deel uitmaakte van een naderende patrouille. Zoowel de Duitsche regeering als de chef van den generalen staf der Duitsche strijdkrachten neeft een betuiging van diep leedwezen daarover aan de Ncderland- scbe regeering doen toekomen. De Duit sche regeering verklaarde zich tevens be reid om aan de betrekkingen van het slachtoffer een schadeloosstelling Loe te kennen, voor het geval uit het ingesteld onderzoek mocht blijken, dat het ongeluk inderdaad aan den betrokken Duitschen soldaat is te wijten. Jhr. De Savornin Lohman. Reeds in de morgenuren werden gis teren ten huize van jhr. Mr. de riavor- nin Lohman. zeer vele bewijzen van hul de en belangstelling ontvangen ter gele genheid van den tachtigsten verjaardag van den grijzen staatsman. Behalve een buitengewoon groot aan tal schriftelijke en telegrafische gelukwen- schen varen het verschillende fraaie bloemstukken. Een bloemenhulde zonden onder meer de Christelijk-Historische Kamer-club, de Minister van Staat, Jhr. Mr. A. P. C. van Kamebeek en de vereeniging „Unze Vloot". Curatoren van de Groningsche Universiteit zonden een deputatie, om den tachtigjarige^ collega persoonlijk geluk te wenschen. H. M. de Koningin en H. M. de Ko ningin-Moeder zonden telegrafisch haar ge- iukwenschen. Namens H. iVj. Koningin werd daar bij raeded^ng gedaan van het voorne men der Vorstin zich te doen vertegen woordigen op de receptie, welke Don derdag a.s. te 2 uur iii de Twee Steden te js-Hage plaats heeft en waarop het door Toon Dupuis vervaardigde borst beeld van den jubilaris dezeu zal wor den aangeboden. Onder de vele bloemstukken, welke in den loop van den dag nog aan de wo ning van den lachlig-jarige werden be zorgd, was er, behalve dat van de Chris- telijk-Historischen, ook een van de anti- revolutionnaire Kamerfractie. De andere fracties zonden telegrafische gelukWenschen. Eveneens de Haagsche Jom-nalistenvereeniging. Uit Groningen kwamen deputaties van den Schoolraad en van de l nie „School met den Bijbel". Naar I n d i 1 „Het Christelijk Comité voor Indië" ves tigt er de aandacht op, dat bij boven genoemde inrichting een goed onderlegd instrumentmaker kan worden geplaatst, die niet jonger dan 22 en niet ouder dan 30 jaar mag zijn. Er wordt een verbintenis gevorderd voor den tijd van drie jaren, terwijl de bezoldiging naar alle waarschijnlijkheid f 225 's maands zal bedragen. Verder zal worden genoten vrije overtocht heen en terug, benevens een vergoeding voor uitrustingskoslen. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het Informatiebureau van voornoemd Co mité, adresden heer J. J. Kraan, Loos- duinsche kade 80, Den Haag. Distributieregeling voor brood, bloem enz. De minister van Landbouw enz., heeft bepaald, dat het rijk, door tusschenkomst van de gemeentebesturen wittebroodkaar- ten, ter voorziening in de behoefte van wittebrood, zoet roggebrood en bakkers beschuit, uitsluitend voor den houder en van het gezin waartoe hij behoort ver krijgbaar steil De afgeleverde hoeveelheid bakkersbe schuit zal slechts 75 pet. hebben te be dragen van het op de bons aangegeven' broodgewichl Het is verboden bruinbrood of rogge brood op een aanvullingskaart verkregen, te doen strekken ten behoeve van een ander dan van dengene, op wiens naam de kaart is .uitgereikt. Een gemeentebestuur is bevoegd den- gene, ten wiens behoeve een aanvulliags- broodkaart is uitgereikt, bij overtreding van dit en het vorige artikel uit te slui ten van verdere verkrijging ran aanvul- 1 j ngsbro odk aar ten. Het is verboden in een inrichting waar nachtverblijf aan tijdelijk bier te lande vertoevende vreemdelingen wordt ver strekt een dagbroodikaaxt uit te reiken zon der deze vooraf te hebben voorzien van den datum van afgifte en den naam der inrichting, waar zij werd uitgereikt; een dagbroodkaait uit te reiken of af te geven aan anderen, dan aan tijdelijk hier te lande vertoevende vreemdelingen, die nachtverblijf hebben genomen In de i» richting waar de kaart wordt uitgereikt; aan zoodanige vreemdeling op één dag meer dan één dagbroodkaart te ver strekken. Districts-Arbeidsbemiddeling in het District Middelburg, omvattende Walche ren, Noord- en Zuid-Beveland, Stadhuis Middelburg, Telefoon 31. H.H. Werkgevers in het Hotel-Café- en Restaurantbedrijf worden be richt, dat bij den aanvang van het sei zoen 1917 weer de gelegenheid bestaat alle behoefte aan personeel voor hunne Bedrijven te voldoen, door middel van de Centrale Arbeidsbeurs te Amsterdam. Deze Centrale Beurs staat ouder lei ding van een vakman. Om echter personeel van deze Beurs te kunnen betrekken, dient men zich rechtstreeks te wenden tot de .Districts- Beurs te Middelburg, hetzij per brief, telefoon of telegram, wegens de dikwijls voorkomende S)K>edaanvragen (Vlissingen en Domburg). Werkzoekend personeel dient zich even eens schriftelijk of persoonlijk tot de Di stricts-Beurs te wenden. De Directeur der Districtsbeurs, H. G. T o e b e s. V e r g a d erjngvande n B o n d s- ring West-Zuid-Beveland en N. Be v e 1 a n JDe vergadering werd geo pend door den voorz. vr. W. Braamse, mot gebed, na 'hJet zingen van Ps. 119: 3. Hij las daarna Hand. 2113, en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Ook moest hij God lof en dank toebren gen voor Zijne talrijke zegeningen ons geschonken. Niemand onzer weid door den dood weggenomen en nog mochten we in vrede vergaderen. Verbolgens weiden de notulen gelezen en onderteekend. waarna de Seer. zijn jaarverslag las, dat gewaagde van weinig animo en ernst onder onze jongens. Toch is er nog wel eenige vooruitgang' te be speuren. Was het ringbezoek verleden jaar gemiddeld 30 pet., thans .bedraagt het 40 pot. Maar toch zijn we nog verre af van bet punt waar we zijn móeten- Na enkele opmerkingen weid ook dit vastgesteld. Hét verslag van Jen penningmeester was ook al geen lofrede. Immers we had den bj; gen batig saldo van f 1.48 nog een schuldenlast van ongeveer f4, Met het oog daarop, Was een voorstel ingekomen om de contributie te verhoo- gen, van 4 cent op 10 ct. per lid en per jaar, wat dan ook werd aangenomen, evenals: liet voorstel om op Kerstdag jaar vergadering te houden. Ook werd nog aangenomen om de eerstvolgende vergade ring te houden op een Vrijdagavond in de tweede helft van September te 's Gra venpolder. Nadat vr. Braamse met aigemeene stem men wak herkozen tot Voorz. kregen we het onderwerp „Het nut van de voor studie", door M. Meulbroek van Nieuw- dorp. In korte, doch klare en duidelijke termen, behandelde hij achtereenvolgens le, wat -Vporstudie was, 2e, welk nut deze had en 3e, Hoe men deze kan be vorderen. Ook "hierop kwam een aangename be spreking waaraan een 5-tal vr. deelnamen. Tenslotte werd deze aangename .vergade ring met dankzegging gesloten na het zin gen van Ps. 256, door den Secretaris. Luitenant ter zee 2e kl. A. M. E. van Dishoek is te "Ylissingen geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserschip Heemskerk. Middelburg. Gisterenmiddag werden op het Molenwater enkele atletiekwedstrij den gehouden, waaraan deelnamen leer lingen der scholen, militairen en burgers. De wedstrijden, die nog al belangstelling trokken, waren voor de deelnemers ze ker een gezonde en aangename middag- passeering. De prijzen weiden als volgt behaald: Hoogspringen eerste prijs Bos, 1.40 M„ Munter 1.37y2 M., Moonen 1.35 M., al len militairen. Polsstok hoogsprjngen: eerste prijs A. Vos 2.55 M., tweede Bos 2.50, derdie Munter 2.45. Eerstgenoemde is leerling der H. B. S., beide andere militair. Verspringen: eerste prijs Kooien 5.22 M., tweede Torreman 4.84 M„ derde Moo nen 4.84 M., allen militairen. Polsstok vèrspringen: eerste Bos 6.23 M. t(weede van Weijrigaarden (militair) 6.13 M. en dorde A. Vos 6,12 M. Hardloopen J.00 M.eerste prijs Bos 13(4 sec-> tweede Kooien 132/5 sec., der der Wouthlee 133/5 sec. en vierde A. de Thouars 134/5 sec. .De drie eerste allen militair, de laatste leerling der H. B. S. Hardloopen 1500 M., eerste A. van Hoo- gendorp 6 m. 212/5 sec., tweede A. de Thouars 6 m. 25 sec., derde Moonen 6 m. 26 sec., beide eerstgenoemden zijn leerlingen der H. B. S. en laatstgenoemde militair. Ten slotte 100 M. hardloopen voor jon gens beneden 14 jaar. Eerste prijs P. Appel in 154/s sec., tweede H. van Goo- zen in 16 sec. en derde J. Campert in 162/6 sec. De prijzen werden na afloop dooi' den heer D. van Goozen uitgereikt en de win naars welverdiend geluk gewenscht met de door hen geboden prestaties. Gisterenmiddag trad in de concert zaal als spreker op voor bet plaatselijk oomité van Santé a l'enfaace, de Zeer- Eeorw. heer Raymond, Dominicaner pater en Fransch officier, die een fraaie rede hield over „De Fransch e Soldaat", waarin hij hulde bracht aau de vroolijkheid, de geestdrift, de hefide, de .aehopofierings- geest van den Franschen soldaat. De heer FhihpS onder-voorzitter van het comité bracht dank aan den spreker en zag in hem het koene Fransche le ger. Een der zangers, die hun medewerking aan dezen middag verleenden, zong met krachtige stem twee coupletten van de Marsaillaise, ah hulde aan den Fransch- fnan. De heeren Kroll, Saive, Petronio en Smulders, die met zand en muziek den middag verder vulden, mochten ook groo- ten bijval oogsten en moesten menig num mer herhalen. lines. Stukken voor den G e meenteraad. B. en W. stellen voor de verordening op de openbare be w a a r- sc h ooi zoodanig te wijzigen, dat de kinderen kunnen worden toegelaten wan neer zij den leeftijd van 2 jaar en 6 maanden hebben bereikt, zulks in ver band met het feit, dat de leerlingen zijn verdeeld over drie leerjaren en de toe lating tot de lagere school kan geschie den, wanneer de kinderen 5 jaar en 6 maanden oud zijn. Door de voorgestelde wijziging wordt tevens voorkomen, dat herhaaldelijk toe lating wordt verzocht voor kinderen, die nog geen drie jaar oud zijn. Op grond van de opmerkingen van den gom.-bouwmeester kunnen B. en W. geen rijheid vinden eenige verandering te brengen in het reeds eerder door hen aangeboden voorstel tot wijziging der bouwverordening ingevolge art. 1 der Woningwet. Aan die opmerkingen is het \olgende ontleend Art. 1 geeft privaatinrichting voor ni< uw te bouwen huizen en laat de keuze tusschen het tonnenstelsel en waterclo sets met overstortputten vrij. In art. 5 wordt voor de nieuw te bou wen woningen aansluiting bij de water leiding vrijwel verplichtend gesteld. De uitzonderingsgevallen worden in art. 6 ge regeld. Dit verplichtend stellen geschiedt op aandrang van den minister van bin- nenlandsche zaken. In art. 7 worden eenigszins uitvoeri ger beschreven de voorwaarden, waaraan het drinkwater uil regenbakken moei vol doen, dan in het vroegere artikel 39 het geval was. De kwestie waarom het gaat komt echter op hetzelfde neer. Art. 9 geeft voorschriften voor de pri vaatinrichtingen van bestaande woningen. In dit artikel worden onderscheiden het gebruik van tonnenstelsel, id. van privaten,, aansluitend op een beerput, zoo- als er thans nog verscheidene zijn en voorschriften voor eventueele veranderin gen, wanneer men een watercloset heeft of wil aanschaffen en daarbij een beer put met overstorting wenscht. De eischen zijn niet zwaarder dan in het vroegere artikel 52. Niemand wordt tot een be paald stelsel gedwongen. Men blijft vrij' in zijn keuze. Art. 10 geeft allerlei Voorschriften voor bestaande woningen, 't Ls een uitvoerige omschrijving van het oude art. 53 in zake het zorgen voor een voldoende hoe veelheid zuiver drinkwater, alleen met deze zeer begrijpelijke verandering, dat waar voorheen bij gebrek aan voldoende drinkwater een grootere regenbak werd voorgeschreven, thans aansluiting bij de Waterleiding wordt geëischt. De eisch van een inhoud van 3 AR voor een regen bak is niet overdreven. Een gezin heeft per week minstens 1 Al3, noodig, dus dan nog zou in en na drie weken droogte reeds zonder water zijn. Alles beoogt betere aanpassing bij de practrjk en voorziening in de behoefte, ontstaan door de verandere omstandig heden (gebruik van waterclosets en aan sluiting bij de waterleiding). B. en VV. dienen verder een voorstel in tot het uitvoeren van verbeteringen aan de bestrating. Op de begrooting was dBarvoor f3000 uitgetrokken. Ze merken op, dat de klinkers nu kosten f33 per 1000 tegen f 17.50 in 1914. Zo stellen de volgende verbeteringen voor: Klinkerpad vanaf de Korte Vorst- straat door de Oude Vischmarkt naar de St. Jacobstraat 42 M. lang, lVr M. breed. Vernieuwing van klinkerbestrating vanaf Gebr. Mulder tot Franken eir Van Weel 26 X 5.80 Ar. Klinkerpad of trottoir van- at het Slot Oostende tot de Zusterstraat 52 X 11/2 M. WijngaardstraatKoepoort 50 M2. slechte keien opnemen en vervan gen door goede keien. Vóór het huis van dhr. Redeker 50 M-'. nieuwe klinkers; aan de Koepoort vanaf de Zusterstraat tot het pleintje bij Joh. v. Riet'de slechte keien in het rabat langs de huizen ver wijderen en vervangen door nieuwe (klin kers 21 X 1.50 M.). Klinketpad in de Wijngaardstraat verbeteren en verbloeden (88 M2.); de bestaande klinkerbestrating voor do bijzondere school en voor school B verbeteren (80 Al2.); het klinkerpad vanaf de klinkers van school B door de Waterstraat, Beestenmarkt 0.Z, en de Ossenhoofdstraat (48 X IR M.). Door Molendijk vanaf de opril 's Heer Hendriks ki nderenst raat tot aan 3e Matth. irtnalle- gangobuurt een klinkerpad 156 X l M. Het trottoir in de Lange Vorststraat verbete ren ;f- 50 M2. Vernieuwing yan de Brou wersgang met, nieuwe klinkers 130 M8. Totaal 950 Al2. Opgemerkt wordt nog, dat do klinkers nu de goedkoopste be strating geven. In verband met het verzoek van de afd. Goes van de Ver. „de Hanze" om aan den handel in gasartikelen van de gem.-gafabriek een einde te maken, nier ken B. ,en W. op, dat zij van oordeel zijn, dat het aan ingezetenen, indien wj zulks wenschen niet onmogelijk moet wor den gemaakt om hun gasbenoodigdhedea van de gasfabriek te kunnen betrekken, terwijl zij het ten aeerste aan twijfel on- dertremijj achtec., dat door ambtenaren der gemeente Goes ten gunste der gein. gas fabriek pressie op de ingezetenen zou worden uitgeoefend. Op grond van een on ander stellen zij voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Overigens refe- reeren zij zich aan het oordeel der gas- - commissie, die o.m. opmerkt: Gedurende het eerste halfjaar 1914 werd door de gasfabriek aan lampen en comforen ge leverd voor f90, branders en kousjes niet inbegrepen. Het niet mogen verkoopem van de-ze artikelen zal dikwijls de ge legenheid wegnemen oin de verbruikers goed licht te verschaffen, gezien de min- li-.rwaardige artikelen, die soms door han delaren aan de markt worden gebracht. De gasfabriek verkoopt uitsluitend op tee- kening en er wordt voor den verkoop geen moeite gedaan. Zelfs wordt bij even tueele aanvrage om levering er steeds op gewezen, dat zonder eenig bezwaar ook van particuliere handelaren kan wor den betrokken. Wil het publiek toch door d< gasfabriek worden bediend, dan is dit het beste bewijs, dat deze 'handel reden van bestaan heeft. Met de gas- tentoonstelling is uitsluitend beoogd de bevordering van het gasdebiet en niet de verkoop van gasartikelen. Mag de fabriek niets meer leveren dan is de geheele controle op de prijzen weg. En te hooge prijzen voor gasartikelen zou hot gasdebiet verminderen. Inzake het bekende adres van „De- Ambachtsschool" merken B. en VV. óp: Een en ander is door. ons uitvoerig besproken met de financieele commissie. Besloten werd voor te stellen gunstig op het adres te beschikken. Hieraan kan worden toegevoegd, dat het Burgerlijk Armbestuur van Goes bereids besloten heeft om de in de overgelegde begroo ting geraamde subsidiën voor de A ui- bachtsschool en de Meisjesvak- school toe te staan voorloopig voor? 5 jaren, welke besluiten reeds door Ged. Staten zijn goedgekeurd. Herinnerende aan hetgeen m de open bare vergadering van den Raad van 16 Mei 1916 ten aanzien van het vakon derwijs voor meisjes door dhr. Brants werd betoogd, meenen wij inderdaad, dat het in het belang zal zijn èn van Goes èn van de streek, die zoo nauw met Goes is verbonden, wanneer wij deze ge legenheid aangrijpen om het vakonderwijs een belangrijke schrede voorwaarts te- brengen, terwijl het ons bekend is, dat- gerekend mag worden op de krachtige- medewerking van den inspecteur van hef Al. O. met betrekking Jot de verkrijging der geraamde bijdragen aan rijkssubsidie. Verder verwijzen B. en W. naar de Me morie van toelichting, waarin nog op gemerkt wordt, dat een afzonderlijke vak school voor meisjes een veel grootere uitgave zou vorderen. Ook de gem.-avondschool voor Am bachtslieden zal zeer zeker in beter con ditie komen. Het beschikbaar stellen van het gevraagde terrein achter het tegen woordige gebouw gelegen achten B. en W. geen bezwaar. Reeds werd op de mogelijkheid gewezen, om bedoeld ter rein voor zulke uitbreiding te bestemmen,, toen door den "tegenwoordigen pachter verlenging van de pacht werd Verzocht in verband met het aanbrengen van an dere broeibakken. Met betrekking tot hek aangaan eener geldleening zal de noodige zekerheid moeten worden gesteld inzake- rente, aflossing en onkosten. De begrooting voor de Ambachtsschool wordt gesteld f28761, die voor de vakschool voor meisje^. op f 14100 in ont vangst en uitgaaf. Enkele andere voorstellen zullen wij in een volgend nummer vermelden. Voor het Hom. Ziekenhuis. Met een enkel woord, willen wij nog te rugkomen op de feestelijke samenkomst ten bate van bet Hoemoeopatisoh Zie kenhuis te Oudenrijn. Tot ons leedwezen m-oet opgemerkt v, or den, dat de bijeenkomst niet zeer geslaagd kan heeten, tenzij men in 't bijzonder de jonge gaide op het oog heeft, want deze was goed vertegenwooidigd en heeft met aandacht 's heeren Hoffman's boeiend en vloeiend betoog gevolgd. Overigens was de opkomst niet groot, en het directe gevolg is dan ook geweest, dat de baten voor het Ziekenhuis vergaard niet zoo hoog waren, als men wellicht venvacht had. Aan den anderen kant, als er ook maar enkele bezoekers door het woord van dhr. dr. Iloffman voor de Homoeo- pathie gewonnen of van hun vooroor- deelen genezen zijn, mag men vporloo- pig tevreden zijn. Als men de zaak 'zoo beziet, kan de bijeenkomst straks nog uit nemend geslaagd blijken. Lntusschen zij» wij nóg van meening, dat het feestelijk karakter hoe hoog de feestelijkheden ook stonden het effect van deze be weging voor de liornoeojiathie geschaad heeft. Tenslotte nog een enkel woord over die muzikale en vocale medeweiking. Mej. Jeanne M^jjers van den Haag heeft veel succes geoogst met haar piano solo's, niet het minst met haar eigen oompositie, de Berceuse, van welk stuk nog verschei dene exx. verkocht zijn tem bate van het Hom. Ziekenhuis. Mej. Meijers is een meesteres op liet klavier en heeft velen aangename oogenblikken verschaft. De Goesche Zangvereeniging' O B K. (dir. de heer S. J. Tamminga.) heeft op niet onverdienstelijke wjjïie een varieerend programma uitgevoerd en oogstte dank baar applaus. De Gymnasüekvereenigiag „Volharding" te Goes gaf blijken van goe de oefening. Ln plaats van de uitvoeri»g van de „Symphomio" (dir. F. X. Man*- hard-), welke geen deel kon nemen aa« de feestelijkheden, kreeg men den beer- Ijftuyi znng van mefuffroun Mjarika

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2