Zending. Uit de Provincie. Kerknieuws Onderwijs. Landbouw en VeeteeSt Thans is, naai- de Maasb. verneemt, deze maatregel opgeheven. Te Rotterdam zjjn nog binnengekomen de b.s „Thuman" en „Dubhé" met graan resp. uit New-York en Baltimore. Een Zeppelin boven De venter. Het Ministerie van Buitenlandsche Za ken deelt mede: Nadat in den nacht van 7 op 8 Mei IJ. boven Deventer een Zeppelin was waargenomen, heeft de Nederlandsche re geering om s tig doen protesteeren tegen deze nieuwe schennis van het Ned'. lucht gebied. De Duitsche regeering heeft thans haar diep leedwezen en dat van den chef van den generalen staf der Duitsche strijd krachten over dit betreurenswaardig inci dent doen betuigen. Het gebeurde wotdt toegeschreven aan het feit, dat het luchtschip zijn koers was kwijtgeraakt tengevolge van een zware wolkhutg en andere atmospherische in vloeden. Zendingsbijoenkomsten. Gisteren is het de dag der Zendings- feiesten geweest. Men pleegt van een „uitgezochten" dag te spreken. Welnu, gisteren was het een uitgezochte dag. Zeeland baadde in lenteweelde. Bosch en akker en boomgaard prijkten met hun Irisch-groenen tooi of bloesempracht. Kortom, alles predikte Gods eer en mar jesteit. "Wel een schoone dag dus voor de Zendingsvrienden, om in dien tempel van ooigekorven hout bijeen te komen, om de 'Zendingsbelangen te bespreken. Juist in dit ontzettend tijdsgewricht is het zoo noodig telkens weer aan Gods gebod her innerd te worden, om het Evangelie aan alle volken te verkondigen. Men zou ge vaar loopen te meenen dat de arbeid der Zending geheel vruchteloos is gewor den, nu vele zendingsposten opgeheven en de arbeiders gedeporteerd werden, door christen-naties nota bene. Maar ook is het goed, dat wij telkens er aan her innerd worden, dat wat den heiden, den Jood, den Mohammedaan den waren vre de brengt, ook ons onrustig hart kan schenken, wat het noodig heeft. Geen wonder, dat gisteren duizenden Zeeuwen zich hebben opgemaakt, om een der Zendingsfeesten bij te wonen. Zendingsdag „Classis Goes'. Te Goes heeft men zich vei-gaderd in een van de schoone boomgaarden van den heer A. M. Peman Kakebeeke aan de Voorstad. Te ruim half twee uur begon Ds. G. Doekes van Nieuwdorp met zijn Openingswoord. Het muziekgezelschap Soli Dee Gloria" van Colijnsplaat (dir. de heer F. van der Moer) begeleidde op verdienstelijke wijze den zang en zorg de verder voor eenige muzikale afwisse ling. Ds. Wi. W. Meijnen van Dordrecht, wiens onderwerp was „Vreeze en \rede schetste gerst den ellendigcn toestand, waarin de wereld zich bevindt. Spr. zei- de, dat deze toestand ons niet verr*st heeft. Men richt een eigen huis op, men houdt er een eigen godsdienst op na en men stelt zijn eigen goden tegenover den eenigen God. Maar, vertroostte spr., deze God komt niet, dan wanneer alle andere Koninkrijken zijn te niet gedaan, niet dan wanneer alle andere koningen afgedaan zullen hebben. Deze Koning komt met omverwerping van alle dingen, door de wereld opgericht. En dat geeft vrede. Ter wijl God met zijn oordeelen op aarde ie, zegt Hij, dat het Evangelie eerst moet verbreid worden over de geheele aarde, «er Christus in heerlijkheid zal weder komen. Dat zij ons een aansporing om krachtiger mede te arbeiden, naarmate de nacht zwarter wordt. Ds. S. Oudkerk van Kralingen sprak •ver „De vrucht der Zending". Hoeveel vruchten draagt niet de Zending, als daar zijn vindingrijke liefde en blijde hope. Spr. eischte voor de Kerk des Heeren den naam van Internationale op, die haar aegenenden invloed toonen moet, om we reldkerk te worden. Verder wees spr. op de vruchten der zending voor de heiden- werelid, n.l. beteugeling der zonde, be schaving van den inlander en bekeering ten leven van de uitverkorenen Gods on der de heidenen en mohammedanen. Ds. M. Schuurman van 's Gravenhage behandelde „Gods hoogste gebod". Te genover de uitspraken van de oorlog voerenden, volgens wie Gods hoogste gebod is den oorlog te winnen, stelde apr. het gebod des Heeren om God lief te hebben hoven alles en onze naasten als onszelven. Dit is het ééne gebod der liefde, dait ons ook prefiikt, dat de oorlog gewon nen moet worden, maar dit is niet de oor log, welken de wereld bedoelt. Bij ons gaat de strijd tegen alle vijanden van Clirislus, opdat ze straks aan Zijne voe ten gebracht worden, 't Is dus een hei lige oorlog. Spr. wees op het alles zins zware en moeilijke zendingswerk, vroeg zich af, of het nog wel baten zal verder te arbeiden, waar alles nu zoo tegenwerkt, doch eindigde met oen krachtig „Voortvaren", in den Naam des Heeren. Want. het gebod Gods ligt daar nog steeds voor ons. Ds-. P. Warmenhoven van Serooskerke siprak een pittig slotwoord, waarop do uiterlijk goedgeslaagde Zcndings bijeen komst op de gebruikelijke wijze werd ge sloten. Moge deze bijeenkomst een zeer geze gende blijken. Er z.ijn 1450 programma's verkocht en nog 350 kaarten, 'zoodat men mag aan nemen, dat er bijna 2000 bezoekers wa ren. Sangir- en Ta 1 aud-Z e ndi ng. Verder is gisteren in een boomgaard van den Jreer M. Dieleman te Heinkens- zand, ten bate van de Sangir- en Talaud- Zetnding liet woord gevoerd doorDs. P. Warners te Heinkenszand, Ds. L. Aal- dors te Bergen op Zoom, den heer A. Petermeijer te Middelburg, Ds. M. J. Beu kenhorst te Sluis en ds. .Muller- van Krab- belndijke, welke laatste optrad hij ver hindering van ds. E. Raams van Hoek. Het muziekgezelschap „Hosanna" zorg da voor de noodige muzikale opluistering. Ook hier had men een goede samen komst. Meer dan duizend personen wa ren tegenwoordig. Mogen allen zendingsvrienden worden, voor zoover ze het nog niet waaren. Zomerdienst regeling. Volgens het ontwerp-zomerdienstrege- liag, aanvangende 1 Juli, zijn de volgende veranderingen aangebracht De treinen 338, 102, 106, 344 en 182 die te Vlissingen nu resp. vertrekken te 6.25 v., 7.20 v., 1.27 n.. 4.50 n., 7.46 n., zullen alsdan vertrekken resp. 6.05 v., 6.56, v., 1.10 n., 4.45 n„ 7.34 n., De treinen 101, 105, 343 en 109 die te Vlissingen nu resp. 12.02 n., 5.35 n., 6.29 n., 11.04 n. aankomen, zullen als dan aankomen te 12.15 n., 5.52 n., 6.35 n., 11.35 n. (M. Ct.) Op aanstichting van het bestuur der Vereeniging Museum voor Ouders en Opvoeders is dezer dagen te Utrecht een vergadering gehouden, om middelen te beramen om te komen tot een betere organisatie, rrieer eenheid en volledigheid in het onderwijs in kinderverzorging en opvoeding aan jonge meisjes en moeders. Lid van het comité, dat zich daartoe gevormd heeft is o.a. dr. Feisser, arts te 'Kloetinge. Bij den dienst der directe belas tingen is verplaatst Y. Jelsma, kommies. 2e kl. van Ovezande naar Domburg, en is ingetrokken de verplaatsing van' kommies 3e kl. L. J. Lievense van Zuid dorpe naar Chaam. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ont zegd aanEduardus Maas, geboren 15 Maait 1864 te Graauw, wonende aldaar, van beroep winkelier, Nederlander van nationaliteit, en Edumond van Loo, ge boren 14 .Mei 1884 te Bouchaute (13.), wonende te Philippine, veldarbeider, van nationaliteit Belg, beiden wegens het be trokken zijn bij den smokkelhandel. Middelburg. Bij de politie is aangifte gedaan, dat van twee paarden in een weide de staarten werden afgesneden, ter wijl twee koeien in dezelfde weide wer den uitgemolken. Zaterdagavond zijn door de politie naar de .wachtpost op de Markt over gebracht een man, die te veel aan Bacchus had geofferd en een in zijn gezelschap vertoevende man en vrouw, die een ruit vernielden in een woning, waar men het edele drietal niet wilde binnenlaten. Het muziekgezelschap „De Ver- eenigde Werklieden van den Houthandel .Walcheren" heeft gisterenavond een goed geslaagd en door velen bijgewoond con cert in den Schuttershoftuin gegeven, en gaf blijk van goede leiding en goede stu die. In de pauze maakten velen van de gelegenheid gebruik het fraaie nieuwe vaandel der vereeniging te bewonderen. Er is gisteren door duizenden ge profiteerd van het fraaie Pinksterweer. Fietsen en rijtuigen deden goede diensten. De trams hadden het zeer druk. De muziekvereenigiug „Houthandel Walcheren" hield gisteren haar jaarver gadering. Do voorzitter, de heer J. Schoolmees ter, herinnerde er aan, dat de vereeni ging thans vier jaar bestaat, bracht dank aan allen die haar steunden, vooral aan de directie van den Houthandel en hulde aan den oud-directeur, dhr. J. H. C. Mantz en den tegenwoordigen directeur, dhr. A. J. F. deu Boer, voor alles wat zij in het belang der vereeniging deden en doen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental daalde van 27 tot 25, het aantal donateurs steeg van 121 tot 135. Do rekening sloot met een goed slot van f 75.071/2. De voorzitter werd herkozen en als commissaris gekozen de heer C. van der Weel. Met 8 tegen 7 stemmen werd besloten de tijdelijke uitbreiding van het bestuur van 5 tot 7 leden, te handhaven. De beide tijdelijke bestuursleden, de heeren J. H. E. Witte en P. Geljon, werden nu defi nitief gekozen. Tegen den winter zal getracht worden leerlingen te krijgen om ook de vier thans niet gebruikte instrumenten te bezetten. Do vereeniging heeft met een bureau voor auteursrecht een contract gesloten, waardoor zij alle werken van de bij het bureau aangesloten componisten kan uit voeren. Do directeur- bracht dank voor de tot hem gerichte woorden en wekte de leden op, door trouw bezoek der repetities, het i korps vooruit te brengen. Zaterdagmiddag hield in 't Schut tershof het onderwijzersg -elsrhap in het arrondissement Middelburg een algemeene vergadering. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken werd nog een stille hulde gebracht aan wijlen dhr. De Jager, rmd-hoofd dei- school en oud-bestuurslid van 't gezel schap. Het voornaamste punt der agenda was de lezing, welke de arrondissements- schoolopziener, dhr. J. .V Pattist, hield over: Zeeuwsch-Vlaanderen. In den breedo verklaarde de geachte spreker het ont staan dier streek, welke eerst uit ver schillende eilanden bestond, doch later door aanslibbing meer een geheel werd. In de middeleeuwen hadden de toen maals bloeiende handelsteden Sluis. Aar denburg, Oostburg en Biervliet veel te lijden van de afgunstige steden Brugge en Gent. Het dichtslibben van de ver schillende zeearmen was ten laatste de grootste oorzaak van achteruitgang en ver val. Alleen het Zwin, waaraan de stad Sluis lag, bleef het langst open. In den tachtigjarigen oorlog werd deze streek door Prins Mauri's en door Prins Hendrik op de Spanjaarden veroverd. Dat zij deze landen aan den linkeroever der Schelde gelegen, vooral ook uit een militair oogpunt vtm belang achtten, bleken wel uit de talrijke versterkingen welke zij overal hebben aangelegd. Na den 80-jarigen oorlog werd het genera liteitsland, dat rechtstreeks bestuurd werd van uit Den Haag. De bevolking, welke toen schaarsch was, was voornamelijk Protestantsch, daar de Katholieken Zuid- Nederland waren ingetrokken. Het aantal Protestanten nam zeer in aantal toe, toen door de geloofsvervolging in Frankrijk en in Salsburg talrijke vluchtelingen zich in deze streken voor goed kwamen vestigen. Voor hen was plaats genoeg in de uit gestrekte, pas nieuwe polders. Behoorde Zeeuwsch-Vlaanderen in den Franschen tijd reeds verscheidene jaren vroegér aan Frankrijk dan 't overige deel van ons land, de bewoners hebben zelf de Franschen verdreven, ofschoon aan de eene zijde Antwerpen lag en aan de andere zijde Walcheren, beide door de Franschen nog bezet. Dadelijk werd het land, naar den wensch der bewoners, weer bij Holland gevoegd en zelfs toen Noord-, Zuid-Nederland later een koninkrijk vorm den, bleef Zeeuvvsch-Vlaanderen tor-h bij Zeeland behooren. In dc jaren 30 (de Belgische opstand) hebben de bewoners zich dapper geweerd tegen de invallen der Belgen, die overal werden teruggedreven. En in de tegen woordige mohilisatiedagen trekken de op geroepen soldaten naar hun garnizoen on der 't zingen van echt Vaderlandsehe, Ne derlandsche liederen. Zoo willen de Zeeuwsch-Vlamingen, wier geboortegrond 300 jaar Nederlandsch is, tot het oude vaderland blijven be- hooren, ondanks alle annexatieplannen, welke in de pers de ronde hebben ge daan. De heer Pattist schetste nog op een duidelijke wijze hoe de bevolking, behalve in godsdienst, ook in levenswijze, aard en gewoonten verschilt met de Belgen. Ook wees hij op de welvaart en den vlijt der bevolking, de bijzondere vrucht baarheid van den dikken kleibodem, enz. Toch is Zeeuwsch-Vlaanderen door de regeering steeds stiefmoederlijk bedeeld geworden, al begint daar nu gelukkig een weinig verbetering in te komen (uitbrei ding havenwerken Breskens, Terneuzen, enz.) Wat het onderwijs betreft, niet 't lager maar 't middelbaar, en wat de verbin ding met het overige deel van Nederland aangaat kan en moet nog zeer. zeer veel verbeterd worden. In 't tweede deel der vergadering wer den een zeer groot aantal lichtbeelden op 't dook gebracht, welke een duidelijk beeld gaven van Zeeuwsch-Vlaanderen. Het einde der rede was"Zeeuwsch- Vlaanderen was Nederlandsch, Zeeuwsch- Vlaanderen i s Nederlandsch en Zeeuwsch- Vlaanderen wil Nederlandsch bljjVen. Van D'EêJ) naar Hontenisse, Van Hulst tot aan Kadzand, Dat is ons eigen landje, Dal is een deel van Nederland. l) D'Eê is 't dorpje Eede, gelijk de be volking tegen Groede ook de Groe zegt. Goes. Hedenmorgen omstreeks zeven uur is boven het eiland het geluid van een vliegtuig vernomen.'Door het diezige weder 'kon men het gevaarte niet zien, Heden had de feestelijke samen komst .plaats ten bate van het Homoe- opatisch Ziekenhuis te Oudenrijn bij Utrecht. In de groote zaal der Sociëteit V. O. V. was een niet groot publiek verzameld, toen de heer Denker met een hartelijk woord den spreker van den dag, dr. A. C. A. Hoffman, Hom. Geneesheer te Gouda, inleidde. De heer Hoffman begint met allen welkom te hep ten en rechtvaardigt zijn optreden in het openhaar voor de Ho- moeopathische Wetenschap. Spr. toont aan, dat dit optreden alleszins verklaar baar is. Trouwons ook voor de algemeene geneeskunde wordt op allerlei wijze pro paganda gemaakt. Spr. vertelde verder, dat de Homoeopa- tische geneeswijze niet van vandaag of gisteren is, maar reeds eeuwen geloden toegepast werd. Op zeer populaire wijze schelste spre ker verder de reeds sinds lang erkende waarde van de Homoeopatische genees middelen. Door d eeuwen heen vindt men spo ren van de hoofdbeginselen der Homoe opatische geneeswijze. Deze hoofdbegin selen worden vervolgens nader uiteen gezet, en toegelicht door gevallen uit de p ra c tijk. Do rede werd .met belangstelling ge volgd, en met applaus beloond. Muziek-, zang- en gymnastiek-uitvoorin- gen luisterden dc bijeenkomst op. Mogelijk vinden wij aanleiding morgen op een en ander terifg te komen. Vlissingen. In een bijeenkomst van af gevaardigden der verschillende politieke partijen is een voorstel besproken om de raadsverkiezingen zonder stemming te laten afloopen. Alle partijen, uitgezon derd de vrijz.-dem.. die nog geen besluit hadden genomen, konden zich niet het voorstel vereenigen. 14e t'rijz.-Democratische kiesvereeni- ging heeft aan de andere politieke par tijen laten weten, dal zij niet mede gaat met het accoord om bij de periodieke af treding de leden zonder stemming te her- kie'zen. De vereeniging zal in het eerste district behalve haar aflredenden partijgenoot, dr. A. Stavernian, ook stellen dhr. J. G. van Xiftrik, oud-wethouder, oud-lid van Ged. Staten en lid van de Prov. Staten van Zeeland. In het tweede district zal al ben dhr. Van Niftrik worden gesteld, ter wijl in liet derde district de aftredende sociaal doOfccraten niet zullen worden be streden. Ritthem. Alhier is op 76-jarigen leef tijd na een korte ongesteldheid overleden de heer J. Walrave, die reeds vele ja ren wethouder der gemeente, president kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk en lid van het Burgerlijk Armbestuur was. Zaamslag. Gekozen tot raadslid S. van Hoeve (a.-r.) mei 254 st. tegen 220 op P. de Vos (lib.) Ovezand. In de vergadering van In gelanden van het waterschap Ovézand op 26 Mei 'waren 16 ingelanden vertegen woordigd. Met algemeene stemmen werd tot gezworen herkozen de heer M. v. 't Westende Jz. Het loon van den vasten werkman F. Koens werd verhoogd tot f 9.50 per week. Een geldteening werd aangegaan van f 21200 op een 40-jarige annuïteit. De begrooting voor 19171918 werd vastgesteld op f31971,134:; in ont vang en uitgaaf met f 12 polderlasten per H.A. en voor de vroonen f 10.50 per 11.A. De rekening werd vastgesteld in ontvang op ,f 7545,931/2, in uitgaaf op f7179,30, met een goed slot van f 366,63V». 's Heer Abtskerke. Op 26 Mei vergader de de raad met 6 leden. F. de Roo af wezig. Het gemeenteverslag over 1916 werd aangeboden. Een verzoek om ver hooging der jaarwedde van het onderwij zend personeel werd afgewezen. In de begrooting voor 1916 hadden enkele af- en overschrijvingen plaats, evenzoo in die der Armbesturen. Het Tweede Ka merstembureau werd gevormd als volgt plaatsverv. voorz. A. van der Meulen leden M. yermue en W> v. Liere. In beginsel werd besloten tot verkoop van plantrecht van 5 hoornen aan C. v. Liere. Heinkenszand, De 81-jarige J. Yer- sohiere, alhier, ontving Zaterdag de droeve tijding van het overlijden zijner dochter. Dienzelfden avond nog is hij ter regeling van het een en ander naar Wol- faartsdijk gegaan, met het voornemen 's Maandags terug te keeren, doch dit heeft niet zoo mogen zijn, want Zondagmiddag omstreeks drie uur in gesprek zijnde stierf hij plotseling. De familie lijdt alzoo een dubbel verlies. Krabbentlijke. Gister is hier een afdee- ling van den C'entralen Bond van Bouw vakarbeiders opgericht, genaamd 'Krab- bandijke en omstreken. Pinkster-Maandag geraakte even voorbij het „bolwerk" een rijtuig van J. op 'tH., dat naar Schore reed, in de sloot. Door een defect aan het rijtuig was het paard tijdens het afrijden van den dijk op hol geslagen. De inzittenden (3 vrouwen) werden meer of minder zwaar verwond. Mevr. Geilt, die juist met haar dochter passeerde, verleende voor- loopige hulp tot de komst van haar echt genoot. Het paard, dat op het land was gesprongen, werd spoedig opgevangen. Van andere zijde vernemen we nog, dat dr. Kolff van Oisterwijk de gewon den behandelde, wier toestand thans be vredigend is, en dat dhr. v. Nieuwen- huijsc haar huiswaarts bracht. Zierikzee. De liberale kiesvereeniging heeft de aftredende leden van den ge meenteraad mr. A. J. F. Fokker, L. Doo- doman en mr. H. Polvliet opnieuw can- didaat gesteld.' Voor den zetel van J. de Vrieze, die niet meer in aanmerking wenscht te komen, werd candidaat gesteld do heer J. de Regt, en voor den Ze tel van wijlen W. de Crane de heer A. J. Ribbons. Terneuzen De Vereeniging voor een Ambachtsschool alhier liield hare eerste ledenvergadering. De voorz. deed mede- deeling van de goedkeuring der statuten. Do vergadering hechtte goedkeuring aan de uitvoeringen van het Bestuur, betref fende de aanvragen om subsidie aan rijk, provincio en gemeente. Voorts dat het Bestuur aan de omliggende gemeenten den adres heeft verzonden eveneens voor subsidie. In de vacature van het Be stuur wegens het vertrek van dhr. t. Leeuwen werd met op één na algemeone stommen gekozen dhr. F. de Meijer. Zaterdag werd alhier een conf -rentie gehouden van bes uren van Patrimonium der afd. Axel en Zaams'ac, benevens be stuursleden van de Chr. Werkliedenver- eeniging te Terneuzen. De voorz. der afd. Zaamslag opende deze conferentie met gebed en een klein inleidend woord. Het doel dezer conferentie was voorname lijk 0111 te komen tot een Hing „Patri monium" voor hot land van Axel. Na een breedvoerige bespreking werd besloten deze zaak voor te stellen aan de plaatse lijke veréenigingen. Ned. Herv. Iverk. Beroepen te Leiden (vac. Briël), B. Ba- telaan ie de Bilt. Aangenomen naar Zeddam door W. van Roggen te Oostzaan; naar Zuid-Zijpe door G. Hornstra te Jisp. naar Joure door A. A. van Weesum te St. Anna Pa rochie. Bedankt voor Zuilichem c.a. door P. Zandt te Ede; voor Nieuweschans door N. die Jager Meezenbroek te Wijdenes. 's Heer Abtskerke. 22 Mei was het 25 jaren geleden dat Ds. van der Plassche alhier, hij de Herv. Gem. zijn intrede heeft gedaan. Alet het oog op deze gewichtige gebeurtenis schonken de ingezetenen hem een mooie pclirijflessenaax. In den middagdiensl op len Pinksterdag hield zijn Eerw. de herdenkingsrede over 1 Thessalomieensen II vers 12. Aan de hand dier woorden ontwikkelde hij ach tereenvolgens wat hij voor de gemeente en wat de gemeente voor hem was ge weest. Hij deelde in zijne rede ook nog mede, dat fh ij voor 25 jaren alhier be vestigd was door Ds. Pont van Nisse met de woorden: Wees een zegen. Hot kerkgebouw was geheel gevuld. Geref. Kerken. Beroepen te Kroiningen, J. y. d. Meu len, cand. te Vianen. -De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Amsteidam Zuid (Overtoom) be sloot in zijne vergadering van Donderdag 24 Mei j.l. op het agendum der e.k. ver gadering der classe Amsterdam te bren gen een voorstel, om tot de Generale Synode, die dit jaar staat gehouden te worden, het verzoek te richten zich ten spoedigste tot alle belijdende Christelijke kerken in neutrale zoowel als in oorlog voerende landen te wenden, met de drin gende bede om door afgevaardigden eene conferentie in het leven te roepen ten einde gezamenlijk onder biddend opzien tot God zich te beraden over de vraag, welke de dure roeping der Christenheid in de branding dezer tijden is en wat door haar gedaan moet worden tot lier- stel van den vrede. Mej. J. M. A. Montijn, met 1 Sept. benoemd tot onderwijzeres aan een Bijz. School te Haarlem, is thans werkzaam aan de Herv. School te Goes. Benoemd tot waarnemend hoofd dar o.l. school te Schore met ingang van 1 Juni, de heer S. de Visser aldaar. CM. Ct.) Mej. M. van de Vijiver te Axel, ia benoemd aan de R. K. school te Ter neuzen. Benoemd tot onderwijzer aan d» chr. school te Axel, P. Stouthamer te Westdorpe. De Chr. School te Dirksland zal met 3 lokalen worden uitgebre d. Bij hesch. van den Min. van Binnenl. Zaken is bepaald, dat het schriftelijk* gedeelte van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als h o o f. - ond(es) zal plaats hebben op 28 Juni; dat de mondei, ex.' zuheu aanvangen op 13 Juli en dat de comm. met het afne men van deze examens belast, zitting zullen houden te Breda, Arnhem, 's-Gra- venhage, Amsterdam, Leeuwarden on Zwolle. Voorzitters zijn resp. dr. Desertine, W. J. Ph. van Oppenraay, F. Eringa te Mid delburg; P. Ie Grand te Dordrecht; J. C. Wirtz Czn. en G. A. Bosch. Dhr. W. Hasselbach te Middelburg o.a. is lid der commissie voor den Haag; dhr. J. G. Nijk te Middelburg id. voojI Amsterdam. Naar het R. Nbld. verneemt, is de toestand van prof. dr. P. A. E. Sif- levis Smitt, die nog altijd in „Eudokia" te Rotterdam verpleegd wordt, gunstig en vooruitgaande. De patiënt, die nog zeer zwak is, mag zich al eenigen tijd in den tuin va* het gesticht begeven. Opperrabbijn Rudeteheim heeft, naaa de N. R. Ct. meldt, bij het gemeentebe stuur van Leeuwarden protest aange te ij kend tegen het feit, dat op de openbare lagere scholen te Leeuwarden een liedje „Jezus Christus is de Zoon van God" woidt geleerd en gezongen. De opperrab bijn acht het loeren en zingen van dit liedje in strijd met het neut.ale karakter van de openbare school. Als no. 1 staat op de voordracht voor leeraar tcekenen aan de H. B. S. V. j. en de Kweekschool voor ondervr. te Leiden de heer J. H. Wattez te Mid delburg. De minister van Landbouw heeÉt bepaaldhet verbod van afleve' ing en ver voer van and appelen, bedoeld sub

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2