Niihiw Binnenland Onderwijs, Predikbeurten. Je Madrid zijn zeer ernstige be richten ontvangen over den toestand te Lissabon, waar de hongeropstootjes nog 'Steeds aanhouden en de volksmenigte her- 'haaldelijk met de troepen slaags raakt. Een paar (lagen geleden bombardeerden oorlogsschepen de stad. In den loop van de week heeft kei zer Wilhelm een bezoek gebracht aan de op hel Westelijk front strijdende troepen. Hij verbleef bij talrijke aan de gevechten bij Atrecht aan de Aisne eh in Cham pagne deelnemende troepen en in de la zaretten. Gistermorgen had een conferen tie plaats met de aanvoerders van de legergroepen van prins Rupprecht en den Duitsehen Kroonprins. Vier of vijf Duitsche luchtschepen naderden eergisternacht de kust van Oost- Engeland. Een dikke regenwolk maakt© de waarneming moeilijk. Vier luchtschepen drongen tot ..boven de Oostelijke graaf schappen door, en lieten een aantal bom men vallen in de landelijke districten. Engelse tie vliegtuigen st egen ter vervolging op. De wolken stelden de aanvallers in staat te ontsnappen. Een man werd ge dood; de schade is, naar men meent, gering. De admiraliteit meldt: Het Engelsche transportschip Transylvania" is den 4en Mei in de Middellandsche Zee tot zinken gebracht. 29 Officieren en 373 manschap pen zijn verdronken, alsmede de scheeps kapitein en 9 man van de equipage. De Chineesche president heeft het ontslag van den eersten minister, Tuaji Chiqui, aangenomen en Wutingfang aan gewezen om als premier op te treden en hem gemachtigd een nieuw kabinet te vormen. Dit zal waarschijnlijk een ein de maken aan den stilstand op het doode punt van het parlementaire leven en een oorlogsverklaring aan Duitschland mogelijk maken. P© militaire critici van velschil lende Zwitsersehe bladen spreken de mee ning uit, dat de Italiaansche verliezen in den slag aan de Isonzo gedurende de eerste dagen van den strijd meer dan honderdduizend man hebben bedragen, wat ongeveer een zevende beteekent van de gezamenlijke Italiaansche strijdkrach- die aan het offensief deelnemen. Graaf Stephan Tisza, de afgetreden 0. II. premier, is 56 jaar oud; hij werd 22 April 1861 te, Boedapest geboren. Hij is Protestant van geloof, gehuwd, vader en grootvader. Zijn vader. Koloman Tisza, was in 1875'90 Hongaarsch minister president. Tisza is doctor in de staats wetenschappen en hij studeerde in Ber lijn en Heidelberg. Petroleum. In den afgeloopen nacht is van New- York te Rotterdam aangekomen het Ne- derlandsche tankstoomschip „New-York" met petroleum. Te Amsterdam is van Port- Arthur binnengekomen het Ned. tank- etoomschip „Mijdrecht" met petroleum. Bondv. Chr. Drukkerspatroons. Woensdag 23 Mei werd te Amsterdam gehouden de algemeene ledenvergadering van den Christelijken Drakkersbond. Ter vergadering bleek dat de Bond thans 65 leden telt en voortdurend meerdere leden wint. De saamwerking met de beide andere patroonsorganisaties In de typographic loopt naar weusch. Na bespreking van de Agenda der Ge meenschappelijke Algemeene Vergadering door do leden van alle Patroonsbonden "Woensdag 23 en Donderdag 24 Mei ge houden, werden verschillende verkiezin gen gehouden. Herkozen werden tot bestuursleden de heeren H. Diemer, te Rotterdam, en J. ■Zomer te Wageningen. Tot Voorzitter werd opnieuw gekozen de heer H. Die mer. Naar de Centrale Periodieke com missie werd wederom afgevaardigd de heer J. Zomer. Met de Vereeniging van Christelijke pa troons ,,Boaz" trad het Bestuur in cor respondentie. Verder contact zal worden gezocht. Het Bestuur hoopt in een vol gende vergadering verdere besprekingen te kunnen doen. Na bespreking van verschillende aan gelegenheden van "internen aard sluit de Voorzitter de vergadering. Het Bestuur van den Christelijken Druk kerspatroonsbond bestaat thans uit de heeren: H. Diemer te Rotterdam, Voor zitter; J. W. Reese, te Amsterdam, Secre taris; R. L. jjlaan, te Groningen, Pen ningmeester; E. J. Bosch Jbzn., te Nij- verdal en J. Zomer te Wageningen. Technische Hoogeschool in Indië. Naar men verneemt bedraagt de gift voor de Technische Hoogeschool, in In dië te stichten, een som van drie mil- lioen gulden. Da veenbrand in Orante. Men meldde gisteravond uit Valther mond aan de N. R. C. Als een uitredding is vannacht het on weer met regen en verandering van wind gekomen. Gisteren was het eerste, wat men hier van bijna alle mensehen hoor de: „als het nu maar eens flink regenen wou, dan was er tenminste kans, dat de brand tot staan kwam". En de wind moest draaien ook, anders hielp het nog niet. Want bleef het droog en ging de wind maar door met blazen uit den zuid- oosthoek, dan stond het te vreezen, dat het vuur al maar voort zou woekeren in het kurkdroge veen. 't Komt ook wel bar ongelukkig uit, dat het nu juist den eersten dag, da! deverveners in Valthermond weer aan den slag getrokken waren na een lang durige staking, aan branden gaan moest. Wij spraken een veenbaas, die den groo- ten omvang van den brand indirect mede ook aan de staking zelve weet. Daardoor toch was het veen, dat anders gedurig omgewerkt en zoodoende vochtig gehou den wordt, zoo uitgedroogd, dat het, toen het vuur er bij kwam. in een oogenblik in brand slond, of t buskruit was. Op de terreinen, waar al langer dan dienzelf- den dag van flen brand gewerkt was, kon men dit ook bevestigd zien. Daar hielden de groote hopen pas gestoken vochtige turf het vuur in vele gevallen tegen. Maai- in den omtrek van Valther mond vrat het gretig verder aan al wat er stond. Voor wie er niet bij geweest is, moet het een moeilijk geval wezen, zich zoon veenbrand voor te stellen. Aan 't veen zelf zieL de ondeskundige vooral op eeni- gen afstand nu zelfs niet veel bizonders. Maar daar zijn de tallooze afgebrande en (blijkbaar- heel gauw) in elkander gevallen huizen, die er op wijzen, hoe venijnig het vuur oin zich heen gegrepen hebben moet, O, wat een droevig gezicht is dat om en nabij Valthermond? En een wonder mag het heeten, dat er daar niet nog veel meer, dat eigenlijk niet heel het plaats je veiwoest is. Langs den weg van Val thermond naar Valthe krijgt men van de ellende het duidelijkste beeld, schoon de bevolking het lot blijkbaar gelaten draagt en men van uiterlijke droefheid of ont roering eerlijk gezegd niet veel bespeur!. Het harde leven, dat zij lijden, schijnt deze menschen vrijwel afgestompt te hebben; van huis uit zijn ze toch -al niet spraak zaam en thans door dien vreeselijken schnk van Maandag, die aan velen hun ner huis en have, aan enkelen het nog duurder verlies van menschcnlevens heeft gekost, schijnen zij wel heelemaal spra keloos geworden te zijn. Zoo staan zij daar nu dan zoowat den, heelen dag bij de armzalige ruïnes van liun woningen, 't Huisraad is in vele gevallen nog gered en in een schuit weg gevoerd of op een andere manier in vei ligheid gebracht. Wat niet meegenomen worden kon, ligt nu onder 't puin. De huizen, die p-og staan, ziet men die tijdelijke voorspoed wel aan; in een armzalige kamer, aan welke werkelijk het meest elementaire comfort ontbreekt, treft men soms een voor zoo'n omgeving be paald weelderig buffet aan of zoo'n ouwer- wetsche bonheur du jour, waarin in vele gevallen eebtek' niet veel meer te vin den is dan een klein beetje rommelig en gehavend eet- en drinkgerei. En in de keuken staat men onverwachts soms voor een fornuis, dat een stevigen duit gekost moet hebben. Men ziet er zoo echt het leven van de hand in de tand aan af. Vandaag overvloed, morgen gebrek. Daarom mis schien ook weten ze 't nu zoo gelaten te dragen. De stakkers, die ineens zón- dei' huis en zonder dak zijn en alles hebben verloren. Vraagt men hun, hoe hun huis te gronde is gegaan, dan geven zij daarop maar liefst zoo weinig moge lijk antwoord. Hoe 't eigenlijk precies geloopen is, kunnen de meesten echter onmogelijk we- ten. Het was immers zoo'n paniek ,toen de brand begon en zoo snel om zich 'heen greep, dat het leek, of de bliksem in 't veen geslagen was. Sedert 1880, toen er in Weerdingerveen, ook zoo'n groote veenbrand is geweest, had men in deze buurt iets dergelijks, niet meer be leefd en daarom geven de meesten zich nog niet aanstonds [rekenschap van den toestand. Toen zij den ernst er van be seften, was het voor verscheidene le laat. Een onnoozel koffievuurtje, dat men niet goed heeft bewaakt, is oorzaak ge worden van deze groote ramp. Brand het veen eenmaal, dan is er geen blusschen of stuiten aan. Want dat is juist hel eigenaardige bij een dergelijken brand, op een oogenblik ziet men het branden op een bepaalde plaats en- dan plotseling vliegt het vuur op vijf, zes plaatsen te gelijk den grond uil. De middag is daar bij de haclielijkste tijd, dim is de grond door de zon zoo droog gestoofd ais 't maar kan en 's middags is het dan ook aangekomen. Als bij een prairiebrand vloog het vuur voort, 't moet wel gesche nen hebben of het zich door den grond voortplantte. De regen van vannacht heeft wel uit komst gebracht en vooral ook is het ge lukkig, dat de wind heelemaal gedraaid is, maar- of dat voldoende zijn zal, is de vraag, 't Gevaar blijft dreigen, dat het vocht, dat ver in den grond zit hij den eersten zonneschijn gauw weer ver dampt is en het vuur dan toch voort zal blijven smeul-en. De regeering heeft dat ook wel ingezien en daarom veldpionniers en een infanterie-detachement gezonden, die de bevolking helpen bij het omwoe len van de bovenste laag, waar het vuur nog ongemerkt, in .voortwoekert. Bij het Valtheiveen tussciien V alther- mond en Valthe is het tegen de zandgron den, die daar de veenlaag begrenzen, doodgeloopen. Begon bij den veranderden wind de brand opnieuw, dan was er groot gevaar-, dat het gedeelte tusschen Val thermond en- Valthe, dat de eerste keer gespaard bleef, bij de tweede in vlam men op zou gaan en dan zou het wel een wonder heeten, als er van Valther mond niet nog meer huizen ten offer vielen dan nu reeds geschied is. Op passen is -daarom voor alles het wacht woord. De paniek, die de Val ihermondars aan gegrepen hebben moet, lijkt onbeschrijfe lijk. Zij vluchtten maar weg zonder zich om hun boeltje te bekommeren. Het eeni- ge, waar men aan dacht, was zich zelf in veiligheid te brengen. Toch zijn er, gelijk men reeds weel, nog verscheidene slachtoffers gevallen. Als definitief aan tal hoorden wij nri zestien noemen, on der wie de schipper, die, eigenzinnig met zijn vrouw ejni (kinderen zijn schip niet heeft willen verlaten en dre in het gloei end-geblakerde vaartuig wel oen. afgrijse lijken dood moet bobben gevonden. Ook zijn er heel wat licht en zwaai- gewonden. Wij zagen een man met totaal verbrand gelaat, verschroeid haar en deerlijk ge blakerde handen, nu door de zorg van het Roodo Kruis verbonden en verpleegd. De door den brand dakloos geworden, zijn, voor zoover zij niet bij, verwanten terecht komen, tijdelijk in de openbare school ondergebracht. Het zal nog een heele toer wezen al deze stumpers weer op het paard te hel pen. Reeds is er een steuncomité ge vormd en wij hoorden o-nder meer van een gift van föOOO van een Rotterdam- sche firma. Dat is dus alvast een sym pathiek voorbeeld, dat allicht navolgiug vinden zal in den lande. Niet alleen tot het veen heeft zich de brand beperkt, ook rogge en haver is wel afgebrand en op enkele plaatsen, waai de aardappels in het. veen groeiden, zit ten ze nu, gepiept, in den grond. Ge lijk met dezen brand is het in het Weer dingerveen onder Emmen aan het bran den gegaan en in de z.g. Boermanstreek onder Udoorn, waai- ook vier huizen zijn afgebrand. De omvang van de schade is enorm. Behalve de woonhuizen is er naar schatting op zijn minst 3000 (anderen zeg gen 5, ja 600Ö) dagwerk turf verbrand en wanneer men nu een dagwerk turf op gemiddeld tienduizend stuks stelt, kan men zich een denkbeeld vormen van de ze ramp, die in verband met den brand- stoffennood (een groot deel van het ver brande was regeeringsturf) niet minder ■dan een nationale ramp- mag heeten. De Koningin en de Prins zijn, na den nacht te Meppel te hebben doorgebracht, gisterochtend vroeg al per trein naar As sen vertrokken. Van daar gingen zij on middellijk verder per auto; zij waren met een klein gevolg. Tegen negenen waren zij in Valthermond, waar de burgemeester van Exloo Odoorn, en enkele autoriteiten hen ontvingen. liet bezoek aan Valthermond duurde maar kort, bij het koffiehuis van Schu- ringa, stapten de Koningin en de Prins met hun gevolg uit, en wandelde door naai de plaats van het onheil. De burgemees ter van Exloo Odoorn geleidde de Ko ningin rond; de Prins deed zich verge zellen van den bevelvoerenden kapitein der marechaussee uit Assen. In enkele, niet te Ver in het veen ge legen 'bouwvallen namen de bezoekers een kijkje. Ook bezocht de Koningin een dooi den brand, geteisterd schip, waar tijdens het Koninklijk bezoek de schippersvrouw gemoedelijk aan het ^panne-koek bakken was. En op den terugweg bezichtigden de Koningin en de Prins beiden de alp tijdelijk verblijf voor de dakloozen inge lichte openbare school en lieten enkele der gewonden bij zich komen. Na in de auto zelf het noenmaal te hebben ge bruikt, reden zij daarop weg van Val thermond. De bevolking bereidde hun een stil zwijgende maai- blijkbaar erkentelijke ont vangst. Op verzoek van den minister van bin- nealandsche zaken zijn een motorspuit en een stoomspuit van dc Haagsche brand weer derwaarts vertrokken, in verband met den grooten veenbrand in Drenthe. De motorspuit rijdt op eigen kracht van den Haag naar Emmen; de stoomspuit werd pel" trein daarheen vervoerd. Thans is officiëel vastgesteld, dat ei bij den veenbrand 109 woningen vernield zijn. m Provtficb. Apotheken. Zondag a.s. zal te Goes geopend zijn de apotheek van (jen heer J. B van Kalmthout, Mpandag die van dhr. L. la Por te. Te Middelburg: Zondag die van dhr. J. W. v. 'd. Garde, Maandag die van dhr. M. J. v. Pienbroek. Te VlissingenZondag die van fa. weid. van Ockenburg, Maandag die van dhr. C. G. Baert. Middelburn. Benoemd tot ontvanger dei- registratie (kantoor no. 1) en der succes sierechten te Middelburg, A. G. Faber, ontvanger der registratie voor de burger lijke akten en der successierechten al daar; tot ontvanger der registratie (kan toor no. 2) en der domeinen te Middel burg, M. A. Schouten, ontvanger der re gistratie voor de gerechtelijke akten en domeinen aldaar. Goes. Naar wij vernemen zal ook de bekende zangeres Martha Spoel hare wel willende medewrerking verieenen op de 'feestelijke samenkomst ten bate van het Homoeopatiseh Ziekenhuis te Oudenrijn bij Utrecht, pp Din-;dag a.s. Hedenmiddag had onder zeer groote belangstelling de teraardebestellinjg plaats van ffel s toffelijk overschot van den lieer A. F. Lasonder, in leven arts en gemeente geneesheer. Vlissir.gen. Gisternacht is in het Ma rinedok alhier een stoker der inanne vermoedelijk door de duisternis misleid, te water geraakt. Hoewel hij vrij spoedig op het droge werd gebracht, was liij reeds geheel bewusteloos en twee dok toren der marine mochten er niet in sla gen de levensgeesten op te wekkenHet lijk werd naar het militair hospitaal over gebracht. Nog is aan den Noordzeeboulevard het lijk aangespoeld van een onbekend mans persoon, vermoedelijk een zeeman. (M. Ct.) De officier-machinist 1'. Loekemeijer is overgeplaatst op Hr. Ms. pantserdek- schip Heemskerk, alhier. 's Gravenpolder. Donderdag vergader den Ingelanden van de polders Middel Zwake en Ooster-Zwake. Voor Middel- Zwake is de rekening over 19161917 goedgekeurd in ontvang ad f 1183.50, in uitgaaf f 896.17''o, goed slot alzoo van f 292.321/2, terwijl de begrooting voor 19171918 is vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f3684.50, met het heffen van een dijkgeschot van f3.50 per H.A. Tot gezworene is in plaats van wijlen dhr. J. de Pree benoemd dhr, Johs. de Preu. oor Ooster-Zwake is de rekening over 1916-1917 goedgekeurd in ontvang op f 393.83V2. in uitgaaf op f224.04i/2, goed slot alzoo I 169.79. De begrooting voor 1917—1918 beloopt in ontvang en uit gaaf f 465.85 en werd alzoo vastgesteld. Het dijkgeschot voor 19171918 is be paald op f3 p H.A. Waarde. In de Donder dagnamiddag ge houden vergadering van het bestuur en ingelanden van het waterschap Waarde werden 18 stemmen uitgebracht. De re kening over 1916 1917 werd goedgekeurd in ontvang op f 12009.851/2, in uitgaaf op 10080.001 goed slot 1929.79. 'De begrooting dienst 19171918 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 12332.93, met oen post voor onvoorziene uitgaven groot-f 1020.56. Hel dijkgeschot werd verhoogd van f6 tot f7 per H.A. Scherpenisse. Gisteren had een verga dering plaats van de ingelanden van het waterschap Schérpenisse. Tegenwoordig en vertegenwoordigd alle 25 stembevoeg de ingelanden. Overlegging geschiedt van de volgende ingekomen stukkenMissive Ged. Staten betreffende goedkeuring be sluit van ingelanden van 13 Dec. 1916 tot uitgifte van poldergrond in erfpacht; idem houdende mededeeling, dat van 1 Mei 1917 tot en met 30 April 1924 tel ken jare uit de inkomsten mindering der kosten van zeewering en oever er- dediging ter beschikking van het bestuur der waterkeering- zal worden gesteld f 492; schrijven bestuur der waterkeering, dat over het dienstjaar 1917 -1918 aan moeten worden opgebracht f 23972.251/2. Verslag waterschap en processen-verbaal kasopneming ontv.-griffier voor kennisge ving aangenomen. Een verzoek van .1. H. Huge (z. en anderen 0111 vergunning, tot hel doen weg- malcn van het overtollige water op hun landerijen in den Geertruidapolder wordt met algemeene stemmen ingewilligd. Een verzoek van J. van Houdt e.a. om den opril aan den Hoofdijk te doen be- grinden wordt tot een volgende verga dering aangehouden. De polderlasten voor de begrinding van wegen worden voor het dienstjaar 1917 1918 van f3 op f4 per II.A. gebracht. De jaarwedde van den onl vanger-griffier wordt van f 388 op f 444 gebracht. De rekening 19161917 wordt vastgesteld in ontvang op f5704.82V2, in uitgaaf op f5408.05V2, goed slot f296.77. De begroo- iing 19171918 wordt in ontvang en uit gaaf vastgesteld op f 6770.371/2- Tot. leden van den dijkraad worden herbenoemd de heeren N. A. 'Bruijnzeel en W. Bijl, elk met algemeene stemmen. Tot gezworen wordt benoemd dhr. D. K'eppe met 13 stemmen tegen 12 op dhr. P. Noor- d ijkt- Cz. Geref. Kerken. Beroepen te Haastrecht, J. v. d. Meulen, cand. te Vianen. fines. Mogen wij ten overvloede nog eens herinneren aan den Zendingsdag van de Classis Goes van de Geref. Kerken'? Deze zal Maandagmiddag gehouden wor den in een sclioonen boomgaard aan de Voorstad. Naar gewoonte zal de bijeen komst door muziek opgeluisterd worden. Ziehier het lijstje van de bekwame spre kers en hun aantrekkelijke onderwerpen Ds. G. Doekes van Nieuwdorp zal het Openingswoord spreken. Ds. W. W. Meij- nen van Dordrecht zal spreken over „Vreeze en Vrede", ds. S. Oudkerk van Kralingen over „De vrucht der Zending", ds. M. Schuurman van 's Gravenhage over „Gods hoogste gebo'd", terwijl ds. P. War- menhoven van Serooskerke het slotwoord voor zijn rekening zal nemen. Bij ongunstig weder zal de bijeenkomst, in de Geref. Kerk te Goes gehouden wor den. Men schaffe zich nu reeds het pro gramma aan. Moge de opkomst groot zijn, opdat de liefde tot de Zending meer en meer groeie en de schare van arbeiders in 's Hee ren wijngaard zich meer en meer uit breidde. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Apeldoorn, L. de Bruijne te Zaamslag. Woensdag 30 Mei wordt in „Park zicht" te Amsterdam de zesde Zondags school-conferentie gehouden. De heer A. J. Brunt zal inleiden het onderwerp: „Moeten de Kerstfeestvieringen gehand haafd blijven, of dient er iets anders voor in de plaats gesteld te worden, op een anderen tijd'?"; de heer G. P. Fruit .Ir. het onderwerp: „Het al of niet wen- schelrjke van examens voor Zondags- schoolonderwijzers en onderwijzeressen I e Utrecht slaagde voor den School raad dhr. G. de Koning van Sassenheim, oud-leerling van de Chr. Normaalschool te Goes. Voor het examen van derden stuur man zijn geslaagd de heeren J. J. Re>- nier, J. C. Reijno, E. J. Vandierendonk en A. van der Wal, leerlingen der De Ruyterschool te Vlissingen. De St.ct no. 120 bevat de statuten van de 'Afd. Middelburg van de Ver. voer Chr. Volksonderwijs. Te Groningen is geslaagd yoor het Ié gedeelte artsexamen dhr. H. J. Hui- zinga. Onderzoek Schoolraad. Geëx. 19, gesl. 18 mann. cand. Van dezen werden 17 ge:;x. voor de aaniee- kening Chr. Nat. Schoolonderwijs, gesl. 13 en 17 geëx. voor de aanteekening Geref. Schoolonderwijs, gesl. alle 17 cand. Voor het Diploma Schoolraad en de bei de Aanteekeningen is o.a. geslaagd de heer C. 'Bruggenian (o. met h.a.), Ierseke. Voor het Diploma Schoolraad en de Aan teekening G. S. is o.a. geslaagd de heer V. P. poistema (hoofd), Scharendijke. De examens 'M.O. wis- en natuur kunde (K I tin K VI) en l.o. wiskunde zullen in September, misschien reeds eind Aug., aanvangen. Aanm. J. Schenner Jr., Columbusstraat 248, Den Haag. Pinksteren 27 en 28 Mei. Ned. Herv. Kerk. Op Zuid- «1 Noord-Revsinnii. Baarland, vm. en nm. ds. Meloen. Biezelinge, Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Mnd. geen dienst. Colijnsplaat, van. en nm. ds. Feijkes. Cortgene, vm. en nm. ds. Lijsen. Mnd. vm. ds. Lijsen. Driewegen. 9.30 u. ds. Jonker (coll. Zen ding). Mnd. 9.30 u. ds. Jonker. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins. Mnd. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 en 2 u. dhr. Lens velt. Mnd. vm. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, 9.30 u. ds. Warners, 2 11. ds. v. Essen. 'sH Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche, nm, herdenking 25 j. evan geliebediening te 's H. A. 's H. Arendskerke, vm. ds. Stegenga, nm. ds. de Voogd, bed. H. D. Mnd. vin. ds. Buinink. 's Heerenhoek, 9 u. ds. Buinink. 'sH. TIendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer, lloedekenskerke, 9.30 u. ds. v. Essen, 2 u. ds. Warners. Mnd. geen dienst. Ierseke, 9.30 u. ds. Homburg, 2 u. ds. Boer. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle, 9.30 en 2 u. dr. Schmidt. Kats, 10 en 2.30 11. ds. Moerrhan, nm. bed. II. D. Mnd. 10 u. ds. Moerman. Alle keeren coll. zending. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, vm. en nm. ds. Meloen. Mnd. vm. ds. Meloen. Krabbendijke, 10 u. ds. Muller, 3 u. ds. Wijngaarden (beide keeren coll. zen ding). Mnd. 10 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. dhr. Dim, 11m. ds. Visser.^ Nieuwdorp (bewaarschool), 2 u. ds. Buinink. Mnd. 9.15 u. Nisse, vm. en run. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 2 u. ds. Jonker (cotll. zending). Rilland-Bath, 10 u. ds. Visser. Schore, 9.30 en 2 u. ds. Klomp. Waarde, vm. ds. Wijngaarden. Wemeldinge, 10 en 2 u. ds. Drost. Wilhelminadorp, vm. ds. Boissevain. nm. geen dienst. Mnd. vm. ds, Boissevain. Wissenkerke, 10 en 2.30 u. ds. v. <1. Linde. Wolfertsdijk, 9.30 u. 2 u. ds. Stegenga. 9p Walcheren. Arnemuiden, 9.30 en 2 u. ds. Mulder. 'Mnd. vm. ds. Mulder. Biggekerke, vm. en nm. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, 9.30 en nm. ds. Koldewijn. Mnd. vm. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. ds. Tjebbes, nm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. ds. Maas. Kleverskerlée, vm. ds. Semmelink. Mnd. vm. ds. Semmelink. Koudekerke,- vm. en nm. ds. Postma. Mnd. 9.30 u. ds. ten Hove. Heliskerke, 9.30 u. ds. T.alma. N. en St. Joosland, 10 en 2.30 u. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nm. ds. Rrijkarap. Ritthem, vm. en nm. ds. ten Hove. Serooskerke, vm. ds. v. Empel, nm. ds. Norel. Mnd. vm. ds. Kroese. St. Laurens, vm. en nm. ds. v. tHofi. O. en W. Souburg, 9.30 u. ds. Voorhoeve, 2 u. ds. Terneden, bed. H. D. Mnid. 9.30 u. ds. Terneden. Vrouwepolder, vm. en nm. ds. Kroes©. Veere, vm. en nm. ds. Weijlajid. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 u. leeskerk, 2 u. de. de Wijk. Mnd. 9.30 u. ds. Schuurmane Stekhoven. 't Zand, 10 u. ds. Reus, 6 u. ds. Kroese. Geref. Gemeenten Goes; 9.30, 2 en 6 u. ds. Fraanje. Een redder. De heer Duiker, die met zijn sleepboot te Smalle Ec (Fr.) lag, werd gewaarschuwd, dat er iemand t* water lag. Zonder te aarzolen sprong hf overboord en reddezijn eigen zoon tje. Deze 39-jarige kapitein heeft, reecfc 69 drenkelingen gmed. (N. v. d. D.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2