Telegrammen. .aatsta Berichten. Ad verte oliën. Koloniën, KEULEN, 22 Mei- De „Kölnische Zei- tung'; verneemt, dat de nieuwe Nuntius te Munchen, Mgr. Pacolli, belangrijke me dedelingen van den Paus voor den Ko ning van Beieren aan den Duitschem Keizer ter hand zal stellen. Allerlei. inp, aaotadi! Marktberichten, Marktprijzen van Tarwe en Suiksr. Burgerlijke Stand, Telegrafisch Weerbericht trouwde, ondanks de. moeilijkheden en de hooge kosten aan den bouw thans in dezen duren tijd verbonden, dat ook dit nieuwe gebouw weer zou inluiden een nieuw tijdperk van nog grooteren bloei voor de vereeniging. Aan den architect en den aannemer 'wenschte hij toe, dat de bouw in goed overleg en voorspoedig tot stand zou wor den gebracht en dat spoedig tot ingebruik neming zou kunnen worden overgegaan, .waar aan dit grootere gebouw zoo'n be hoefte bestaat. De werklieden werden voor deze gele genheid behoorlijk onthaald. Hopen we allen, dat de veilingsver. „Zuid-Beveland" straks met welgevallen op het nieuwe gebouw zal kunnen neer zienen ook deze uitbreiding weer zal' mogen bijdragen tot den bloei onzei stad. (Terwille van onze lezers willen we voor het bovenstaande gaarne plaats, in ruimen. doch we wenschen niet te ver heien. dat de houding van het bestuur, dat ons niet eens uitgenoodigd heeft, deze voor ons gewest zoo belangrijke plechtig heid bij te wonen, in hooge mate onze bevreemding hééft opgewekt. Waai' ook ons blad steeds heeft medegearbeid in 't belang van tuinbouw en veilingswezen hadden wij in dit geval op meer tege moetkomendheid mogen rekenen, gelijk wij ssa onder vorige bestuurderen wel genoten hebben. Red. De Zeeuw.) De cultuurcommissie voor Zeeland is Vrijdag j.l. geïnstalleerd. Voorzitter is de heer K. J. A. Cl. Baron Collot d'Es- ciury, Vice-Voorzitter de heer Jhr. J. van Vredenburch, leden de heeren C. van Wes ten, W. Kakebeeke en F. Kakebeéke, ad- visee rende léden zijn de heeren C. Ste vens en D. Bloemsma. Tot Secretaris dezer Commissie is be noemd de heer Tj. B. E. Kielstra te Goes. De Rijkscommissie van Toezicht op de „Groenten-Centrale" en de „Fruit-Cen- trale" heeft aan de Veilingsveieeniging té Stayenis.se bericht, dat ze niet voorne mens is te Stavenisse opnieuw de ge degenheid te openen, om groenten en vruchten voor den export te veilen. Scheeve toestsmi. Onder dit opschrift driestart D e Standaard: In „Van Onzen Tijd" wijst de heer Struycken, uit den Raad van State, op de bedenkelijke zijde, die op enkel' gegeven Rijksgeld te teren, voor het Christelijk onderwijs hebben kan. De Rechterzijde, zegt hij, zal zich nim mer mogen beijveren om 't hierin liggend stelsel „in al zijn consequentie door te voeren". En concludeert dan: „Een re geling, waarbij- het oprichten en in stand honden van Bijzondere' scholen, die ge heel uit de publieke 'kassen worden be kostigd ,geen offe'rs doen vergen van de genen, wier 'richting' bij het onderwijs, al daar zal worden gevolgd, akte .gemakkelijk wordt gemaakt, 'kan een onderwijstoestand scheppen .Waarover de Rechterzijde zicb niet zal kunnen verblijden. Liever blij- ve men zelf*'offeren voor het bijzonder onderwijs, dan dat men ieder onderwijs, van welke richting ook, mogelijk maakt". Zoo was het ook in het U n i e-rapport Verstaan, nadat Mackay's voorstel was aan genomen; en op reserve voor eigen of ferande drongen ook wij. Met name komt deze quaes tie aan de orde bij die Bijzondere' scholen, die reeds in het bezit zijn van fondsen of gebou wen, welke aan vrije liefdegaven hun oor sprong danken. Deze liefdegaven thans uit (ie zaak te lichten, apart te leggen, en aan de Over heid in handen te geven, zoodat ze eerst poqeS jooips op sin' uoureAvsfftrA reaav of ten deele verliep, en hierdoor de Rijks bijdrage verloor, is dan ook een plan, dat op alle manier zou moeten weerstaan worden. Ten deele zijn deze bezittingen zelfs gaven uit de do o de hand, waaraan men O.i. niet roeren noch raken mag. De Bij zondere scholen zelve zouden dan op deze gelden een regeling kunnen maken, die de beschikking over de jaarlijksche rente van deze gelden toe deed komen aan een speciale Commissie van Beheer, door de gezamenlijke Scholen, die in gplijke con ditie verkeerden, ingesteld. Zoo bleven ze aan een gelijksoortig! doel beantwoorden, en werden aan den hei ligen kring waarin, ze thuis, hoorden, niet Vervreemd. Doch dit ward dan nog nooit iets an ders dan een uitweg. En het verkiesolijkst ware en bleef het altoos, zoo en de Openbare en de Bij zondere school uit de publieke kassen nooit anders dan het strikt noodige ont vingen, en een hoogter voet van leven aan beide soorten nooit anders dan door (hulp van gelijkgezinden aan zulk' een schooi ten deel viel. Ongelukken. Ie Leerdam viel ©en arbeider van een stapiel hout en weid dood opgenomen. Hij laat een vrouw met '.4 kinderen achter. Aan de Maashaven! J^oitetdam isi een 12-jarige jongen al' spelende te water gevallen en verdronken. nj€I1 J^-jarig meisje aan de Hoefkade i Denfiaag, ja spelenderwijze uit een raam op de 2e. étage gevallen. Zij kwam terecht op een achter de woning gelegen p at Volgens verklaring van een inmiddels ontboden geneesheer, bekwam het kind mwendrge kneuzingen. - Bf een wairu«- m ia h<« liaassche Bosch heeft de heer Sol pray, Zondagmorgen, het oiujeluk.gehad van zijn paard te vallen en den arm te breken. Te Goirle -is door de stoom tram overreden de 7-jarige J. M. Het kind is aan de gevolgen der bekomen wonden overleden, Bij het uithalen van kraaiennesten op het landgoed „Beuken horst" te 's Hertogenbosch is zekere G. de R. uit een boom gevallen. De man werd dood opgenomen. De landbouwer R. I e .'-Meer overkwam een noodlottig ongeval. Bezig zijnde gier te vervoeren geraakte hij daarbij onder den zwaar beladen wagen, zoodat de wielen hem over het lichaam reden. Zwaar inwendig gekneust werd hij opgenomen. Zijn vrouw schrok zoo door het gebeulde, dat zij dientenge volge is overleden. Te Aalst is uit een sloot het lijk van een pakjesdragier uit Eindhoven opgehaald. Te Stieltjes kanaal is de dochter van een winkelier verdronken. Geweldige brand. In de Hon- gaarsche stad Györgyös is een geweldige brand uitgebroken. Onmiddellijk was de brandweer in volle actie, terwijl naar alle kanten hulp werd gevraagd. Niettegen staande alle pogingen zijn ongeveer 1000 huizen in ascli gelégd, terwijl nog 240 huizen in brand staan. Onder de bevol king ontstond paniek; 13.000 menschen zijn thans dak-loos. Tot dusver is bekend, dat 7 personen omgekomen zijn. Een schoolidylle. Een onder wijzer uit Groesbeek schrijft in „De Le vende Natuur" over een roodstaartje, dat zijn nestje op 's meesters lessenaar in de school had gemaakt, er eitjes in legde en die onder voortdurende belangstelling en vreugde van de schoolkinderen uitbroed de en de jongen grootbracht. Zes weken waren met deze schoolidylle gemoeid en in deze zes weken hadden de jongens en meisjes meer liefde voor de vogiels ge leerd dan ze 't zouden leeren uit een jaar lang natuurkundelessen. Te rug naar den ouden tijd. Te Spaarndam is de oude trekschuit weder in gebruik genomen. Een drama op den Amstel. Men meldt uit Amsterdam: Eergisteravond omstreeks ha!f tien wa ren twee veldwachters in een motorboot je naar een opslagplaats van ijzer ge gaan, daar een koopman, aan wien de opslagplaats- toebehoort, gewaarschuwd had, dat zich in de omgeving daarvan eenige personen bevonden. Er waren al dikwijls diefstallen gepleegd in dat per ceel. Bij het Nieuwe Diep zag een persoon het bootje voorbij varen toen plotseling de motor stopte. Wijl bedoelde persoon hulpkreten hoorde, ging hij de politie ha len en toen bleek dat de boot omgeslagen was. Nadat den geheelen nacht was ge dregd, zijn de lijken van de beide veld wachters opgehaald en gisteiwoormiddag dat van een geboeid persoon, die her kend (werd als de knecht van den koopman in ijzerwaren. De verdronken knecht is blijkbaar de dief. Een tweede knecht wordt nog vermist, die vermoedelijk ook bij den diefstal be trokken was, en of gevlucht, of even eens verdronken is. Men kan ais zeker aannemen, dat in het bootje een wor steling heeft plaats gehad, met het nood lottig' gevolg, dat d'e boot omsloeg. De justitie zet bet pnderzoek voort. De lij ken zijn naar Amsterdam gievoeid', ter ge rechtelijke schouwing. Gistermiddag zijn door de Amsterdam- sche politie de ongeveer 60-jarige R. van Amstel en diens zoon aangehouden, ver dacht betrokken te zijn bij het drama, dat zich Maandagavond op den Amstel bij Ouderkerk afspeelde. Eerstgenoemde zou de eigenaar zijn van de jas, welke in het omgeslagen bootje van de poli tiebeambten werd gevonden. Beiden ont kenden evenwel iets van de zaak af te weten. Ten einde hieromtrent zekerheid te krijgen werd gisteravond' de hulp inge roepen van een politiehond, dé Dober- mann-pincher Bob van een ingezetene, die dezen hond ter beschikking van de po litie had gesteld. Ook bij1 het onderzoek te Ouderkerk had deze hond gisteren reeds dienst gedaan. Op de binnenplaats van het hoofdbu reau van politie had gisteravond het on derzoek met dezen hond plaats. Den hond werd lucht gegeven aan (de gevonden jas. Op de binnenplaats waren eenige agen ten en rechercheurs opgesteld, buiten te genwoordigheid van een der beide ver dachten. De hond reageerde echter niet. en evenmin toen de zoon mede op de binnenplaat sverscbeen. Toen echter ook de vader op de binnenplaats kwam, sP.ron® de Nond dadelijk tegen hem gp. Bij wijze van controle werd 'nu den hond aan verschillende der aanwezigen lucht gegeven; hun jassen werden op een sta pel gelegd en zonder mankeeren haalde Bob er de jas van elk uit. Vermoed wordt, dat deze 'twee ver dachten zich Maandagavond bq de komst der .politiemannen op het eiland hebben schuil gehouden en zich vervolgens door een ondiep en Sjmal gedeelte van het omringende water in veiligheid hebben gesteld. Heden zullen beiden ter beschikking der justitie gesteld worden. Te Djokja is de welgestelde weduwe Joseph vermoord gevonden. Bij het onderzoek is gebleken, dat de daders, vermoedelijk inlanders, bloedig© voetsporen achterlietenook het mes, 'waarmee de moord is gebeurd. Men heeft waarschijnlijk hulgi van buiten gehad. Ont vreemd werd aan bankpapier f3500, aan juweelen f5000. Een spaarbankboekje! van f 7000 is reeds teruggevonden. (Sum. Post.) WEENEN, 22 Mei. De Keizer heeft den in 'Russische gevangenschap .geraakten verdediger van PrzemvSl, generaal Von Kusmanek, tot generaal oberst bevorderd. Deze benoeming moet beschouwd worden ■als een rehabilitatie van den generaal, wien men den val van bovengenoemde vesting wijtte. Het schrijven moet een groote politieke beteekenis hebben. BERLIJN, 22 Mei. Bij de telling van het aantal inwoners van Koerland is geble ken, dat zich aldaar een Lettin bevond, die 115 jaar oud is. qn nog eéu betrekke lijk goede gezondheid geniet. PARIJS, 22 Mei. Op de Vaumoler- en California-plateaux hevig artillerievuur. Reims werd 'hevig door de Duitschers ge bombardeerd. Overigens geen nieuws. BERLljN, 22 Mei. Dezer dagen hadden weder opeenhoopingen plaats voor de sla gerswinkels. De oorzaak daarvan is, dat het. publiek zich niet bekommert om de voorgeschreven nummer-oproeping door den slager, maar deze bepaling in djeri wind siaat .en tracht, zoo mogelijk, tegen het eind der week in de behoefte van vieesch te voorzien. Daarbij1 komt, dat de bevolking gelooft, door rumoerig op treden beter vieesch te kunnen bekomen. Hierop bestaat echter geen kans. Het aan de gemeente Berlijn geleverde vee is thans buitengewoon minderwaar dig, weshalve het door de slagers af te geven vieesch pok slechts van .minder waardige kwaliteit kan zijn. De aanvoer van aardappelen ,uit de provinciën, dip de opdracht hebben aan de stad Berlij'n te léveren, i sin Is ©enige dagen ondanks alle aanmaningen zoo gering, geworden, dat de aangevoerde aardappelen in geen geval voldoende zullen z'ijn, om wekelijks .onder de menigte het noodige te verdee- len. Hel zal daarom noodig zijn een ruim gebruik te maken van de reeds .Zondag aangekondigde verdeeling van brood in plaats van aardappelen. Ook uit de voorsteden komen derge lijke ongunstige berichten. Slechts een deel der gerechtigden had tot Vrijdag vieesch ontvangen. In enkele kleine ge meenten hebben de bewoners voor de ontbrekende aardappelen niet eens brood gekregen. BOEDAPEST, 23 Mei. Graaf ïisiz'a heeft voorstellen tot Kiesrechthei'vorming inge diend. j DEN HAAG, 23 Mei. Minister Posthuma heeft 22 schepen gerequireerd om via Halifax graan uit Amerika te halen. IJMUIDEN. De zeetjalk Voorwaarts is Zondag door een Duitse he dhikboot tot zinken gebracht. - De opvarenden zijn ge red. - MIDDELBURG. In de sociëteit St. Joris alhier had hedenmiddag de algemeenver gadering plaats van ide Vereeniging tot. Bevordering der Belangen van den Dienst baren stand. Alvorens'tot de gewone werk zaamheden over te gaan werd bij mon de van den voorzitter ,den heer ds. H. Jonker, de getuigschriften en belooningen uitgereikt aan de volgende dienstboden, wegens langdurige eerlijke en trouw Jienst- betrachting. Aan.Maatje Tramper en Pieternella Bos- schaert werd het getuigschrift uitgereikt voor 20 jarigen dienst in een gezin, ter wijl dat voor 10-jarigen dienst in een gezin werd overhandigd aan Adriana Roo- se, Elisabeth Blaas, Marie Fiegen, Pau line Moeliker, Maatje Dekker, Jacomina Diermanse, Maatje Blaas en Helena Flipse. en aan Adriaan Bliek voor 10 jarige werk zaamheid in. het hoofdmagazijn „Groene Kruis". De raad heeft na langdurige verga dering met gesloten deuren besloten niet in hoqger beroep te gaan. Bij de rond vraag lieeft dhr. Onderdijk geklaagd over geringen voorraad varkensvleesch. De bur gemeester zeide stappen toe om meer te leerd, hetgeen gedurende enkele uren stag natie in het verkeer per electrische tram veroorzaakte. De passagiers moesten bij den wissel overstappen. De politie alhier heeft een minder jarigen jongen aangehouden en op- ver zoek van den vader naar Breda over gebracht. Een onzer bekenden maakt er ons op attent, dat nu alom 'de lente haar bloe menpracht verspreidt, velen weder too- nen zoo weinig eerbied Voor die bloe men te bezitten en in openbare plant soenen en in van de straat af te be reiken tuinen, hun vandalisme koelen dooi de bloemen ai te trekken, wat nog er ger is dan ze af te knippen of te snij den, waardoor althans de planten minder beschadigd worden. Laat men er toch om denken, dat ieder evenveel van die bloemen profiteert, zij oud of jong, arm of rijk. Met klem dringen wij er dan ook nog eens op aan de bloemen met rust te laten. SOUBURG. Gisterenavond is bijl den wissel alhier een der oude derde klasse wagens van de etecfcriqohe tram gederajï- Onderstaands berichten zijn reeds gedeeltelijk in de vorige oplaag opgenomen. VALTHERMOND. Bij de veenbranden zijn ongeveer 80 huizen verbrand. Vijf tien a twintig personen zijn omgekomen, velen zwaar gewond. Mei. 24 Middelburg, huizen, pakhuizen, enz., Verhulst. 24 en 31 's Heerenhoek, hofstede, Tho- maes v. Cleef. 25 Ovezande, afbraak, Hollmann en Ver hoek. 26 Caniperland, huis, Hioolen. 30 Ovezande, hofstede, Neervoort. 31 Middelburg, huizen, Struve. 31 Middelburg, legaat met vruchtgebruik, Struve. 31 Borssele, huis 'en inboedel, v. Dissel. Oud-Sabbinge, bouwland, Pilaar. 1 Heinkenszand, hofstede, Pilaar. 1 Kortgene, bouwland, Markusse. 4 's Heer Arendskerke, bouwland, Neer voort. 6 Wemeldinge, huis, schuur, grond, Hu- vers. 6 Wemeldinge, inboedel, Huvers. 7 'tZand, hofstede en bosch, Paap. 8 Middelburg, hofstede Molenzicht, Blaupot ten Gate. 11 's Heer Arendskerke, inspan Remijn, Pilaar. 13 Goes, hofstede Altijt Borg, Pilaar. 13 Heinkenszand, inboedel en winkel- inventaris, v. Dissel. 14 Oudelande, boereninspan, Neervoort. 15 Meliskerke, hofstede, bouw- en wei land en inboedel, mr. Loeft. 27 Middelburg, hofstede Veldlust te Se- rooskerke, Blaupot ten Cate. Diesen (N.Br.), drie hofsteden. Pi laar. Goes, hofstede, v. Dissel en Pilaar. Juli. 25 Grijpskerke, inspan en veldvruchten op de hofstede Molembaix, Blaujoot ten Cale. Mei. 30 Rilland, werken, Zimmermanpolder, Directiekeet. Juni. 2 Walzoorden, werken. Geen meel en geen mail! Een Engelschman kwam aan een post kantoor ergens in Holland, om te vragen, hoe hij een brief naar Athene kon zenden. Hij zeide: „When is there a Greece mail via England?" „0, mijnheer," antwoordde de beambte, „ik gel-oof, dat'de uitvoer van griesmeei op bet. oogenblik verboden is." (Hbl.) Middelburg. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur in Zeeland alhier werd hedenmorgen aanbesteed het bouwen van een enkele en dubbele woning voor per soneel van de Rijkselectriciteitswerken te Hansweerd, behoorende tot de werken van den bouw van derde schutsluizen in het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweerd en te Wemeldinge. Raming f 24.500. In schrijvers de heeren: A. Costers te Wil lemstad f34.800; firma gebr. Voerman, Zeist, f34.200; J. de Bourgraaf, Wemel- d'inge>, f33.800; H. Kosten Cz„ Wemel dinge, f33.800; M. Alewijn, Waarde, f33.100; J. J. Dronkers Pz., Kapelle, f 32.885. Al deze inschrijvers hadden zoowel voor het gebruik van binnenlandsch als buiten- landsch materiaal voor genoemde som men ingeschreven. Van onwaarde werden verklaard één biljet met een som van f32.800, waarop stond,, onder voorwaar de", terwijl de schrijver niet verder was gekomen en één ad f32.720, daar deze inschrijver alleen had gemeld het gebruik van buitenlandsch gezaagd hout en bin- nenlandsche steen. Vlissingen. Gisteravond werden door not. I. C. Vethacke geveild de navolgende huizen en erven1. Het koffiehuis gelegen achter de kerk No. 1, groot 45 c.A. Hoog ste inschrijver C. J. Mommaas voor f1844. Kooper dezelfde voor genoemde som. 2. Het hujg en erf aan de Bouwen E,woud- straat No. 38, groot 77 c.A. Hoogste in schrijver J. van Wallenburg v&or f2450. Niet verhoogd en niet gegund. 3. Het huis met tuin aan de Dokkade No. 35, groot 1 A. 48 c.A. Hoogste inschrijver J. A. van Beers voor f4800. Kooper de zelfde voor f4855. Allen te Vlissingen. Koudekerke. Afloop der verkooping op 22 Mei ten overstaan van notaris Loeff. Pcrc. 13 J. H. Bos f2607. Perc. 4 5 C. Flipse f 1932. Perc. 6 M. Verhage f1691. Perc. 7 en 8 J. A. Contant f2239. Perc. 9 P. J. Huibrechtse, Middelburg, f964. Perc. 10 A. Barentsen f981. Perc. 11 P. Verhage Mz. f 1277. Perc. 12 J. Boone Pz. f880. Perc. 13 Aariit. Maas f821. Perc. 14 A. Hollebrandse f855. Perc. 15 C. Wielemaker Jaeobz. f760. Perc. 16 W. Tével f787. Perc. 17, 18, 19 en 20 opgehouden. De perceelen welke apart geannonceerd zijn, (21, 22, 23 en 24) bouwland, koo per A. Kesteloo. Alle koopers, wier woonplaats niet ver meld is, wonen te Koudekerk©. Wissenkerke. Aanbesteding verbeteren en onderhouden der waterkeeaénde wyij ken ged. 19171918, door het Bestuur der Waterkeering- v. d. Cal. Anna Friso- polder. InschrijversJohairnis Elenbaas,. St.-Annaland f 3240; Willem Laban Klos, Scherpenisse f3170; Abraham van. Hee, Wissenkerke f 2775. Begrooting f 2235.12. Veilingsver. „Eendracht maakt Macht". Veiling van 22 Mei. Zeespinazie f8 per 100 K.G, V eilings veree uiging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Veiling van 22 Mei. Rabarber f 7 voor het binnenland, idem f9 voor het buitenland, per 100 K.G. Rotterdam, 22 Mei .,917. Veemarkt. Aangevoerd 74 paarden, 2 veu lens, 0 ezel. 1426 'lagere en 845 vette run deren, 189 vette 721 nuchtere en graa- kalveren, 5 schapen of tam., 2 varkens, 169 biggen, 17 bokken of geiten Koeien 55 tot 65 a 74 e., ossen 52 V, tot 62 Vï a 721 j, stieren 45 tot 52'/s a 58 c.,vette kalve ren 52tot 65 a 89 c., voor export tot c., alles per halve kilo. Melkkoeien f190 a f420, kalikoeten f185 a f410, stieren f 160 a f 600, pinken f95 a f 150, graskaiveren f af vaarzen f 150 a f 210, alles mager veebiggen f7 a f 12, slachtpaardeu f200 a f 300, werkpaar den f400 a f600, hitten f200 a f350. Nuchtere kalverenfok- f 26 a 33, slachfc- f 10 a f 16. Biggen f 1.40 a f 1.60 per week. 21 Mei 1317. CHICAGO. Tarwe. De termijnmaikt opende traag en 7 tot 10 c. lager, daalde veider wegens het tegeij- achtige weer, tengevolge van grootere aan voeren in het Noordwesten en op liquidaties. Vervolgens steeg de markt op grond van de willige buitenlandsche markten en in verband met de betere loco-vraag. Lageren, liquidaties en grootere aanvoeren in Canada lokten weel een daling uit. Het slot was traag. Mei Juli. Sept. 21 Mei nom. 233 210 19 nom. 240 217 18 nom. 228 205 17 nom. 219 199 IL A. t MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. G. Bos dijk, jm. 24 j. en A. M. Koekman, jd. 25 j.; H. Kooman, jm. 28 j. en A. J. Joosse, jd. 24 j. Gehuwd: N. Riksen, jm. 26 j. en M. E A. Jamson, wed. 39 j.; A. Maljaars, jm. 23 j. en M. Klap, jd. 23 j. Bevallen: C. P. Romijn, geb. de Muijnck, d.; J. Paul, geb. Butler, d.; N. Bongers, geb. Vermeulen, z. Overleden: A. Jakobse, 49 j., ongeh. cl. GOES. Geboren: 23, Andries, z. v. Ja cob Jobse en Neeltje Hibels. Overleden: 23, August Frederik Lason- der, 54 j., geh. met Francina Charlot.ta, Catharina Helmsing. Vair 1922 Mei. VLISSINGEN. Bevallen: N. Gunter, geb. Meulmeester, d.; T. A. Vanwelssenaere, geb. Monroy, d.; W. C. Gijzeis, geb. Schou ten, d.; M. C. Kaamer, geb. Bos, d. OverledenE. M. van der Kuijl, m. v. J. E. van Dijke, 36 j. Naar maarnemingen in den morgen mn 23 Mei medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Be Bilt. Hoogste barometerstand onder 770 te Oost-Duitschland, laagste 759.2 te Hapa- randa. Verwachting tot den avónd van 24 Mei: Zwakke tot matige winden uit Zuidelijke tot Westelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk nog droog, be houdens kans op onweer. Weinig ver andering van temperatuur. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. de Wed. M. BROUWER—Wagenaar, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Borssele JOH. BROUWER. Rotterdam J. BROUWER. J. DE KRIJGER— Borssele Brouwer. Borssele c D£ KRLJGER en Kinderen. Borssele, 22 Mei 1917, Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig, doch geduldig lijden, onze geliefde Manen Vader C0RNEUS 0TTE, in den ouderdom van 62 jaren. Uit aller naam, Wed. C. OTTE—de Vrieze en Kinderen. Ovezand, 21 Mei 1917.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3