Telegrammen. Wetenschap m Kunst. Financieels Berichten Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. 4e hierboven beschreven zonden moeten ffp rekening van den oorlog gesteld wor den. Een koene reddingsdaad. Een koene .•.reddingsdaad werd ver richt door een rechercheur van politie te 's-Gravenhage, onder inzonderheid voor hem zeer moeilijke omstandigheden. Een 10-jarige jongen was aa den Zuidwal ■te water geraakt en reeds zinkende. De rechercheur die tengevolge van een ongeval, hem eenigen tijd geleden over komen door het vallen van een telefoon paal op zijn rechterarm, terwijl hij op zijn rijwiel reed, dien arm niet vol doende te zijner beschikking had, sprong den knaap na en heeft hem met zijn linkerarm als het ware van den grond onder het water opgehaald en aan den wal gebracht, waai" omstanders den dren keling van hem overnamen. Leigis- terenmiddag geraakte de 7-jarige M., spe lende aan den Schiedamschen Singel te Rotterdam, te water. Mejuffrouw A., die juist per fiets voorbijkwam, sprong te water en had het genoegen den kleinen op het droge te brengen. Een waar sprookje. Het is de „Prov. Gron. Cl", die het vertelt. Er was een kraai, die vloog hoog bo ven den Heerenweg in Groningen. Diep onder zich zag hij een Vijver met karpers. En hij stelde zicjl de vraag waarom hij niet een vischschotel op zijn menu zou zetten. Het was aldus de kraai wel geen gewoonte. Doch tegenwoordig zie je wel raarder dingen. Wie handelt er al niet in vet, in koffie, in rubber enz. enz. Waar. om zou hiji ook niet gehoorzamen aan den drang der tijdsomstandigheden? En dus ,ging de kraai omlaag en zette zich nabij den karpervijver en keek naar de behagelijlk dikke vissehen, die nog niet in de gelegenheid geweest waren een kraai van naderbij te 'kennen. Het water Liep de kraai in den mond en al spoe dig had hij1 zich vooruitgebogen naar een van de dikste karpers, die niets kwaads vermoedde en eerst onraad rook, toen vader kraai hem in zijn bek had. Zie zoo, dacht de kraai Nu hel> ik ook eens een oorlogswinstje. En niet de min ste kans op ontdekking of hoogere be lasting. Edoch de kraai vergiste zich. Fedor, de kleine hond, had den kraai zien neer komen en denkend: „Hé, wat voert die •zwarte daar uit!" was hij ijlings naai den vijver toe geloopen. En de zöon des huizes, die plots zijn hond zoo zag weg hollen, bleek al evenzeer iemand van een onderzoekenden geest en 1 ging 'den hond achterna. En zoo geschiedde het, dat juisi •op het moment dat de kraai dacht te gaan profiteere» van .zijn buitenkansje, de hond hem in den nek pakte, terwijl deze in zijn Voornemens ten aanzien van kraai en karper heide gestoord werd dooi den haas, die in tiromf de driedubbele vangst naar huis voerde. De fabel doch ziji is een werkelijke fabel leert, dat men niet altijd ver standig doet; met onder de O. W.-ers te gaan. René de Clercq. Met eenige van' andere hier te lande verblijvende Vlaanr- sche activisten o.a. Leo Meert, E. H. Rientjenis e.a„ keert ook, naar gemeld wordt, de Viaamsclie dichter René de •Clercq, naai' België terug „om aan de hernieuwing van Vlaanderen een werk- zaam aandeel te nemen". René de Clercq .aanvaardt de betrekking van conservator van het museum Wiertz, te Brussel. Zonnevlekken. Het aantal zon nevlekken is' sedert de laatst© dagen sterk toegenomen, schrijft C. N. in het Vaxl. 'Waren er eerst slechts een viertal te zien, thans zijn er veel meer. Gisteren waren er met behulp van een kijker met Zwakke vergrooting gemakkeLijk een twin tigtal te tellen, over de ge hoe Ie zonneop- pervlakte verdeeld. De grootste van deze vlekken, waren met het bloote oog heel moeilijk te zien. Dr. P. J. H. Cuypers. Het Bouw kundig Weekblad verscheen in feestuitgave ter gelegenheid van den 90©h verjaardag van dr. Cuypers. De heer S. de Clercq, schrijft o.a.: „De beteekenis en faain van dezen meester betreffen de architectuur. Dadelijk vernieuwend en verjongend op tredende, is hij van een richting, die ge heel west-Europa bezielde, de Nederland se!) e banierdrager geworden. Hij heeft bij strijd en overwinning resul taten bereikt, waartegen nageslachten zul ten blijven opzien, als teg&n schitteren de vertegenwoordiging van een tijdperk van weleer. Grooter is daarbij nog zijn roem, nu de verschillende stroomingen, die sinds dien ontstonden/Straks niet zullen kunnen worden verklaard, zonder zijne beginselen en zijhe werken, helaij als, oorsprong, hetzij als contrast in acht te nemen; waardoor dus zijn leven eii zijn werk een onmisbare schakel ia <}e vaderlandsche kunstge- stehiedenis zijn geworden. Hij herneemt voor de bouwkunst haire hooge plaats temidden harer zusterkun sten, doch tevens 'dient hij die zuster kunsten naar beste weten, voelen en fcunnen en bovenal heeft hij, de al omvattende schoonheid lief! 6 Utrecht werd Zaterdag de jaax- ujksc 'e Algemeene Vergadering gehou den van „(ÏBoahngerT, Al». Oud. Maalt- 1 schappij tot Verzekering van Paarden en Rundvee, gevestigd te Groningen. Uit het jaarverslag over 1916, uitge bracht door dén directeur, den heer F. F. Leopold, bleek, dat de Maatschappij zich wederom krachtig uitbreidde. 682 nieuwe verzekerden traden toe, terwijl op 31 December 1.1. voor een waarde van f5442420.00 was verzekerd. Voor 281 paar den en runderen werd f 128232.uitge keerd. De reserve bedroeg uit. December f82750.81. In het thans afgeloopen tijdvak van 1917 werd voor ruim f 1486400.aan nieuw kapitaal ingeschreven. Het reglement werd zoodanig gewijzigd, dat hengsten voortaan tot een bedrag van f 10.000.kunnen worden verzekerd, en de premie voor dekhengsten aanmerke lijk wordt verlaagd. De N. V. Dagblad „De Rotterdam mer" keert over 1916 een dividend uit van 6 (vorig jaar 5) procent. fRn,ir<»r 'Ier M. de R., Nogmaals een klein plaatsje in uw blad s.v.p. Op ons vorig schrijven nog geen resultaat gezien tot heden. We vragen dringend hulp, en roepen die vooral in bij Zealand's vertegenwoordi gers in de Tweede Kamer. Bijna uit elk district en van elke partij zijn er perso nen bij betrokken. Niet alleen dit on billijke ver van huis zenden, maar ze hebben ons van uit de kazerne op een oud, heel oud oorlogsschip gebracht, waar het leven bijna ondragelijk is, en vooral des nachts, we slapen daar met een 500 man op, de een boven den ander, èn waarlijk, daar staat ons hoofd niet naar. En dan ten derde, en daarmee is! het toppunt van jammer bereikt: we mogen met Pinksteren niet met verlof. De jaar klasse 1909 infanterie mocht na drie we ken met verlof, en wij zijn dan reeds 4 weken in dienst en moeten, van vrouw en kinderen en zaken en al wat ons' lief en dierbaar is, gescheiden blijven, en hier een paar dagen niets loopen doen. Isi onze klacht gegrond? We zouden nog meer dingen opnoe men. doch 'tis genoeg. Wij smeeken u: spant u er toch eens voor, en behartig toch onze hoogste belangen. Den Helder, 18 Mei 1917. 46 Zeeuwen. BERLIJN, 20 Mei- Graaf Czernin is na een driedaagseh oponthoud in het Duit sche Hoofdkwartier naar Weenen terug gekeerd. KEULEN, 20 Mei, In de fabriekte, Troys,- dorf heeft een etherontploffing plaatsl ge had. Tien arbeiders werden gedood, vier gewond. Het bedrijf is niet gestoord. BOEDAPEST, 20 Mei. De Hongaarsche sociaal-democraten, welke hunne partij ter conferentie te Stockholm zullen vertegen woordigen, hebben hunne passen ont vangen. KONSTANTINOPEL, 20 Mei. In Perzië viel een Russische aideeling ten Oosten van Zueleimanie op de voorposten van Chazan opnieuw aan. In tegenaanvallen werden de Russen teruggeworpen. Een aantal wapens' en een hoeveelheid munitie, werd buit gemaakt. KaukasusfrontBehalve patrauiHe-on dernemingen en vuren aan onzen linker vleugel geen gevechtsactie. KOPENHAGEN, 20 Mei. Volgens een bericht uit Petrograd heeft minister van oorlog, Kerenski, bij de intrede in zijn ambt, de volgende dagorder .uitgevaardigd': „Het vaderland is in gevaar. Iedereen moet trachten dit volgens zijne krachten af te wenden. Geen verzoek om ontslag van de zijde van hooge bevelhebbers, waaraan de wensch ten grondslag ligt, zich aan de- verantwoordelijkheid in |dlit zoo ernstige oogenblik te onttrekken, zal door mij worden aangenomen. Den deser teurs! wordt bevolen, voor -den reeds aan- gekondigden dag, den 28en Mei, naar leger of vloot (terug te keeren. Allen, die dit bevel overtreden, zullen streng worden gestraft. GENEVE, 20 Mei. Volgens berichten uit Athene heerscht daar totaal gebrek aan. brood. Ook de groenten zijn er schaarsch, zoodat het noodig is gebleken deze door middel van kaarten te distribueeren. BERLIJN, 20 Mei. 'Naar gemeld wordt, zal de Koning van Bulgarije niet alleen den Koning van Beieren bezoeken, doch tevens' den Duitschen Keizer een bezoek brengen. Dit zal waarschijnlijk in de eerste week na Pinksteren plaats vinden. BERLIJN, 20 Mei. De Berlijnsche ma gistraat heeft bekend gemaakt dat met het oog op de geringe hoeveelheid var- keasvleesch, die op het oogenblik ter be schikking' van de bevolking slaat, tot na der order varkensvleesch des Donderdags slechts verkocht mag worden. BERLIJN, 20 Mei. Volgens een bericht nit Weenen aan de „Vossische Zeitung" is dr. Adler tot den dood door den strop veroordeeld. De verdediger behield zich bedenktijd voor. Voordat idr. Adieu- de zaal werd uitgebracht, riep hij: „Lang leve de revolutionaire internationale sociaal-demo cratie". Een deel! Van het publiek applau- 'diseerde. BERLIJN, 20 Mei. Uit het groote Hoofd- kwartier: Westelijk Oo r loge t o o - i n e e ILegergroep Kroonprins Rup - precht: Bij Atrecht is de gevechtsbedrijvig heid weder toegenomen. Aan beide zijden van Monchy vielen de Engelschen des avonds na eeln korte hevige artillerie voorbereiding, met sterke legermachten aan; zij werden volkomen afgeslagen. Ge durende den nacht was 'de artülerieac- tiviteit tusschen Acheville en Queéiït buitengewoon levendig. Bij het aanbreken van den dag werd op deze linie het sterkste trommelvuur ingeleid, waarop ten Zuiden van, de Scarpe Engelsche aanval len, volgden. Legergroep Duitsche Kroonprins: Terwijl aan de Aisne bij de groote be drijvigheid der artillerie geen wezenlijke verandering tot stand kwam, neemt in de Westelijke Champagne de hevigheid van de artilleriegevechten steeds toe. De door ons op 18 Mei veroverde stelling bij Braye werd niettegenstaande een hevi- gen Eranschen aanval geheel behouden. In luchtgevechten en door afweerge schut verloor de vijand gisteren acht vlieg tuigen. O o s t e 1 ij k .OorJogstooneel: Geen bijzondere gebeurtenissen. Maced onisch front: Verscheidene vijandelijke aanvallen te gen de hoogtestellinig van Kravica, ten Oosten van de Czeina, weiden onder zwa re verliezen voor den vijand afgeslagen. BERLIJN, *21 Mei. Het prijsgerecht te Hamburg heeft het opgebrachte Ned. s. s. „Batavier VI" vrij gegeven. Ook de la ding werd gedeeltelijk vrij gegeven, terwijl vóór een gedeelte schadeloosstelling werd gegeven. BERLIJN, 21 Mei. In den morgen van 20 Mei had een treffen plaats tusschen Fransche en Duitsche torpedojagers aan de Vlaamsche kust. De vijand kreeg ver scheidene granaattreffers. Onze booten zijn zonder schade teruggekeerd. BERLIJN, 21 Mei. Onze duikbooten heb ben in den Atlantische Oceaan '20.300 ton tot zinken gebracht. PARIJS, 21 Mei. Het s.s. Colbert met militaire passagiers aan boord is 30 April in de Middellandsche Zee getorpedeerd. Een en vijftig man zijn verdronken. AMSTERDAM, 21 Mei. Het Partijbestuur der S. D. P. zal niet deelnemen aan de conferentie te Stockholm'. """MIDDELBURG. Zooals pveral heeft het. gemeentelijk distributiebedrijf zich ook uitgebreid, en werd daardoor de gele genheid om dit bedrijf op het. Stadhuis te huisvesten te klein en zelfs haddetrï enkele drer klerken reeds op de raadzaal plaats moeten vinden. Thans is men er in geslaagd, een ge schikte gelegenheid te vinden om dit be drijf een behoorlijk onderkomen te geven en wel in perceel no. 12 aan den Dam. Een drietal in elkaar loopeude kamers geven gelijkvloers gelegenheid om in de kamer aan de straat de directie een ge schikt verblijf te geven; terwijl de twee de kamer bestemd is voor het kolendis- tributiebureau. En de derde voor het le vensmiddelenbureau. Op de eerste verdieping is een vertrek, waar de bakkers! des middags de hoe ren zullen aantreffen, wier taak bet is de lijsten met bons in ontvangst te ne men enz. De andere vertrekken op deze verdieping worden de werkzaamheden verricht, waarbij geen publiek te woord moeten worden gestaanals het tellen der bons, het schrijven van nieuwe kaar ten enz. Het perceel is voor het bedrijf ons in ziens zéér geschikt en het is onder num mer 243 aan de telephoon aangesloten. GOES. Zaterdagmiddag had op den stei ger te Borssele een ongeluk plaats. De bierwagen van Barents, welke wagen ge laden was met ledige flesschen, geraakte, terwijl de koetsier zich even verwijderd had, doordat het paard doorliep, van den steiger af, aan den kant van den wal. Paard en wagen kwamen in den modder terecht. Het paard liep enkele, wonden op, terwijl de wagen ernstig "beschadigd werd. Een zijboord brak af, .een kist werd vernield, benevens een groot aantal fles schen. De Orkestvereeniging „do Sympho- nie" ontving wederom een groot bewijs van belangstelling in haar streven. Door een geacht stadgenoot is aan den Secreta ris machtiging gegeven de complete bezet ting van twee muzieknummers voor de vereeniging aan te schaffen. We houden ons overtuigd, dat deze Ver., nu het bestuur besloot niet langer voort te gaan met het oefenen op Zon dagen, in nog ruimer mate dan tot nog toe belangstelling van de zijde der burgerij zal ondervinden. YLISSINGEN. In de hedenmiddag ge houden vergadering van den gemeente raad werd mededeeling gedaan van het Kon. Besluit, waarbij de jaarwedde van den commissaris van politie wordt vast gesteld op een bedrag van f2400 als minimum en een maximum van f2750. •Onder de ingekomen stukken was er een van de perste Hollandsche Venster glasfabriek té Schiedam, waarin verzocht wordt, ton einde de Vaderlandsche in dustrie te steunen, in de bestekken te willen opnemen de voorwaarde, dat het vensterglas hetwelk benoodigd is, van Hol- iandsch fabrikaat moet zijn. 'De gemeente-bouwrrieester heeft daar bij aangeféekend,dat de firma Bouvy ie Dordrecht de gemeente reeds tal van jaren tegen een concurreerenden prijs heeft bediend, zuodat verandering hem nünd6r gewenscht voorkomt. Die heer R J. Veterings, eigenaar van het café „Juliana" op den Boulevard de Ruijter verzoekt de retributie voor het plaatsen van stoelen en tafels terug te brengen van f 20 op f 10, den vroeger door hem betaalden prijs, vooral daar, door de afsluiting van den Boulevard, zelfs bij Tiet mooiste weder slechts wei nig menschen komen op het deel van den Boulevard waar hij woont. Een verzoek van den heer J. C. Heine om, met .intrekking van zijn verzoek om grond in erfpacht te krijgen, hem het grasveld rond zijn terrein te verhuren voor 5 jaar tegen £35 per jaar, met recht van voorkeur bij eventueelen verkoop van den grond voor een prijs van f5 perM2. Door den directeur en leeraren van de H. B. S. en H. S. is een adres tot den raad gericht, waarin zij herin neren aan de op 7 December 1916 aan genomen motie-Staverman om ook hunne jaarwedden te herzien en waarin zij op nemen een schrijven op 27 Januari aan B. en W„ gericht, waarin zij op ver schillende gronden de urgentie van die herziening nader aantoonen. Daar hen gebleken is, dat van B. en W. voorloopig althans geen voorstellen in dezen te wachten zijn, dringen adres santen er bij den raad op Aan, onmid dellijk de herziening ter hand te nemen. Ook de leeraren, der Burgeravondschool en Avondschool voor Handwerkslieden zonden een adres in, waarin zij be pleitten ook hun salarissen, die sinds 1905 met uitzondering van die van en kele teekenleeraren geen verandering on dergingen. te herzien en ook voor hen de nu ontbrekende periodieke verhoogin gen in te voeren, terwijl het verschil in salarieering van bevoegde en onbevoeg de leeraren, na een zeker aantal dienst jaren geheel of bijna geheel zou moe ten verdwijnen. Aan mej. G. C. de Ridder werd eer vol ontslag verleend als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school F. Voor de benoeming van een onderwij zer aan school D luidde de voordracht: H. Ch. Toussaint te Lobith, A. J. de Voldere te 's Gravendeel en M. Maas te Krabbe ndijke. Benoemd dhr. Toussaint met 9 st. te lgen 4 op dhr. Maas. HEINKENSZAND. Door den gemeente raad alhier is in de laatste vergadering besloten om den middagschool'tijd niet te één uur maar te half twee te doen aan vangen; daar sommige oudere zich hier mede niet kunnen vereenigen, brengen deze thans een lijst in circulatie, omi dit genomen besluit ongedaan te krijgen. Toen de bakker A. alhier Zaterdag middag bezig was met het inladen van brood had hij- doordat het paard nog niet voor de kar Was gespannen en hier door achterover sloeg het ongeluk me de er af te vallen, waardoor hij een gapende wonde aan het hoofd bekwam, die door den dokter moest worden ge naaid. De man, die anders zelf het brood bij zijn klanten zou bezorgen moest hier van thans afzien. WISSENKERKE. Van de in de vorige week gehouden vergaderingen van polderbestu ren valt het volgende te berichten G e e r s d ij k p o 1 d e r. In plaats van dhr. II. Meulenberg werd tot dijkgraaf benoemd dhr. J. J. Verhulst. Dhr. Meulenberg wenschte wegens hoogen leeftijd niet meer in aanmerking te komen. Voor de vele diensten gedurende 50 jaren den polder bewezen werd hem door de ingelanden vergadering hartelijk dank gebracht. Tot gezworen werd herkozen dhr. S. J. dp Regt. Camperlandpolder. Herko zen tot dijkgraaf dhr. W, de Jonge. Dhr. D. Verburg wenschte wegens hoogen leef tijd niet meer voor gezworen in aan merking te komen. Voor bewezen dien sten werd hem dank gebracht. In zijn plaats werd benoemd dhr. P. Verburg. Heer Janszpolder. Op de aanbe veling voor dijkgraaf werden geplaatst: No. 1 Mhr. J. J. v. d. Velde (aftr.), no. 2 dhr. Jacs. de Kam Cz„ no. 3 dhr. Dts. Verburg Dsz. Op die voor gezworen: No. 1 dhr. D. Verburg Dz„ no. 2 dhr. J. C. Luijk, no. 3 dhr. M. M. Schippers. Als zoodanig trad af dhr. Ds. Verburg Sr., die zich niet meer beschikbaar stelde. Mariapolder. Aanbeveling voor dijk graaf: "No. 1 dhr. A. v. d. Maas (aftr.), no. 2 dhr. Joh. y. d. Maas, no. 3 dhr. M. M. Schippers. Aanbeveling voor ge zworen: No. 1 dhr. M. M. Schippers (aftr.), no. 2 dhr. J. J. v. d. Velde, no. 3 dhr. D. J. de Kam. Soelekerke- polder. Aanbeveling voor gezworen No. 1 dhr. P. Dieleman (aftr.), no. 2 dhr. C. Maris, no. 3 dhr. G. C. Maris Cz. Thoornpolder. De heer M. J. van Hee wenschte wegens hoogen leeftijd als gezworen niet herkozen te worden. De aanbeveling bestaat uit de heeren: 1. E. v. d. Maas, 2. J. A. van Hee, 3. Joh. v. d. Maas. Tot lid van den dijkraad van den cal. Vlietepolder werd herbe noemd dhr. A. W. Priester. V I i e t e- pol der. Tot dijkgraaf werd herkozen dhr. A. Israël. Tot gezworen dhr. J. Flik- weert. Tot lid van den dijkraad van den cal. Vlietepolder dhr. M. j. v. Hee. IV i 1- Iampolder. Op de aanbeveling voor gezworen werden geplaatst als no. 1 dhr. A. Breure (aftr.), no. 2 dhr. A. I. Janse en no. 3 dhr. J. 'J. Verhulst. Wissen- kerkepolde r. Dhr. G. Hoverjn, die wegens hoogen leeftijd niet meer wensch te herkozen te worden als gezworen, werd voor bewezen diensten dank 'betuigd. In 'zijn plaats werd gekozen dhr. Jacs. de Kam Cz„ terwijl tot lid van den dijk raad van den Cal. Vlielepolder werd her benoemd dhr. C. H. v. d. Berg. Ln de vergadering van den Thoornpolder werd in beginsel beslaten tot demping en rialeering van het gedeelte vuile sloot achter de huizen, van den dorpsdijk, doch daarvoor een gunstiger tijd. voor den ce ment-aanvoer af te wachten, VEENENDAAL. De Veenendaalsche Stoomspinnerij en -weverij heeft heden- het werk hervat. KOEWACHT. Twee Belgische jongelin gen wilden over den draad komen. Een. slaagde er in; de ander, een 22-jarige jongeman, werd gedood. DEN HAAG. In de zaak Schroder heeft de advokaat-generaal geconcludeerd tot vernietiging van het arrest van het Haagsche Gerechtshof en verwijzing, van de zaak naar een aangrenzend Hof, zulks op grond daarvan, dat de in het arrest opgenomen gebezigde bewijsmiddelen niet zoodanig zijn, om daaruit in liet algemeen te kunnen afleiden de eventueele mogelijk heid, dat bedoeld gevaar zou zijn teweeg gebracht. DEN HAAG. Te Rotterdam is Zaterdag aangekomen het s.s. Elliot van New-York met 14125 quartern tarwe voor de re geering, het s.s. Themis uit Baltimore met 10792 ton fosfaat voor de Kunstmest- coramissie. Hedenmorgen is aangekomen het s.s. Cornells uit New-York met 16000 quarters tarwe voor de regeering. IJMUIDEN. De hier binnengekomen schoener Jacoba rapporteert door een Duitsche duikboot te zijn aangevallen. De bemanning kreeg later echter toestemming de reis voort te zetten. IJMUIDEN. De „Hercules" en de „Ja- san" zijn uit Amerika, aangekomen, resp. met chili en tarwe. Rotterdam, 21 Mei 1917. Aardappelen, geen noteering. Eieren. Zeeuwsche f8 a f8.25; Over- maassche f8 a f8.50. Varkens. Aanvoer 1477 stuks. Prijs 109, 100 en 90 ct„ lichte 70 a 80 ct. Handel redelijk. Vlas. Aanvoer 3785 steen blauw schoon, prijs f6 'a f8; 650 st. blauw, half gezw., onverkocht; 3250 st. Gron., f6 a f8; 4410 st. geel f6 a f8; 265Ó st. wit schoon f5 a f6; 350 st. wit half gezw., onverkocht. L ij n z a, a d f 48 a f 52. Veilingsver. „Eendracht maakt Macht" Krabbendijke, 19 Mei 1917. Zeespinazie f 8 per 100 K.G. 19 töei 19(7. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende traag en 5 c. lager, daalde verder wegens het gunstige weer, tengevolge van kleine uitklaringen en op grond van verkoopen door commissie huizen. Hierna steeg de markt als gevolg van de afnemende voorraden, in verband met de betere loco-vraag, en naar aanleiding van de willigte in het Noordwesten. Het slot was vast. Mei Juli. Sept. 19 Mei nom. 240 217 18 nom. 2-28 205 17 nom. 219 199 16 J» nom. 230 207 N. R. 0. W. A. den H. te M. Het kan zij'n, dat de datum van den A. R. Partijdag niet gelukkig gekozen is en dat op 29 Mei meer succes te verwachten zou zijn. doch het heeft thans, dunkt ons, geen zin meer dit met omhaal van woorden te betoogen. Geef uw gedachte hei Mode- ramen in overweging eon we twijfelen er niet aan of men zal ernst met het voor stel maken. HERIJK IN 1917. Hoofdplaat. 31 Mei. Groede. 1 en 2 Juni. Nieuw vliet. 4 Juni. C ad z an d. 5 Juni. Zuidzande. 6 Juni. Retranchement. 7 Juni. Sluis. 8, 11 en 12 Juni. A arden burg: voor Eede, 18 Juni des n.mu; voor St. Kruis, 18 Juni des n.m.voor Aardenburg, 19 pn 20 Juni Oost burg. 21, 22 en 23 Juni. V.an 19 tot 21 Mei. MIDDELBURG. Bevallen: M. Vader, geb. de Visser, z. Overleden: Jb. de Witte, 80 j., m. v. A. J. P. Mesu; C. H. van der Harst, 74 j„ wed. v. K. J. van Meerem; J. P. Baas, 2 j„ z. Van 1519 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Dies. relt, jm. 25 j. en P. van Rooijen, jd. 19 j.M. Vader, jm. 24 j. en M. Laer- noes, jd. 30 j.G. W. Kroonen, jm. 22 j. en C. E. van den Berg, jd. 26 j.; J. Buurman, jm. 25 j. en P. Buurman, jd. 25 j.J. A. Bondewel', jm. 27 j. era J. A. Schrijver, jd. 24 j. Getrouwd: H. L. Pieters, jm. 28 j. ea J. van der Hoek, jd. 21 j.; F. C. Tief- rooij, jm. 22 j. en A. I. P. Vader, jd. 25 jr. Bevallen: M. P. van Gelderen, geb. Tér- wiel, z.; L. J. van Gelder, geb. Boels, z.; A. Vinke, geb. Krijger, d.; H. Fleur- baay, geb. Hooftman, z.C. F. Roosa, g!eb. Verschoor,, d.; C. Bosselaar, geb. Maas, z. Overleden: B. J, de Kok, otigeh. z.r

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3