Binnenland Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Rechtszaken. Leestafel. Gemengd Nieuws. ren. Deze werden beschoten. De En- gelsche verliezen bedragen één gewonde. Mc 'Quinness, de parlementaire can- didaat der Sinn Fein-partij 'is in Long ford tot lid van het Lagerhuis gekozen. Hij versloeg daarmee den officieelen candi- daat der nationalisten. Mc. Quinness nam deel aan den lersChen opstand en zit nu in de gevangenis. De New-York Herald" meent te weten, dat het opperbevel over de Ame- jrikaansche krijgsmacht, die naar Europa zal worden afgezonden, aan generaal-ma- joor Franklin Dell zal worden opgedra gen. Het Amerikaansche departement van oorlog heeft besloten, tot een algeheele hervorming van het Amerikaansche le ger, overeenkomstig de adviezen van maarschalk Joffre. Al de door maarschalk Joflre gedane voorstellen betreffende in structie, oefening en encadreering van 't toekomstige Amerikaansche leger zijn «on der uitzondering door den grooten gene- Valen staf onmiddellijk aangenomen. De munitiefabriek Annoth te Kins-- point in Tennessee (Ver. Staten) is in de lucht gevolgen. Aantal slachtoffers on bekend. De Fransc-he regeering heeft beslo ten den afgevaardigden van de socialis tische minderheid naar Stockholm geen passen te verstrekken. De Humanité drukt het interview met Troelstra af, dat in Het Volk van 20 April heeft gestaan. Renaudel ziet daar in het bewijs, dat de bestuurscommissie uit de Fransche partij grootelijks gelijk had met, de bjjeenroeping van de confe rentie te Stockholm als onregelmatig te kenschetsen. Hij verbaast zich over de, verklaring nopens een afzonderlijken vre de, waarop de keizer niets zou hebben aan te merken en verzekert, dat, als de Fransche socialisten den vrede willen, ze van een dergelijken vrede niets willen Wéten. Broodkaarten. Door den Minister van Landbouw is tot de burgemeesters de navolgende cir culaire gericht Aangezien mij gebleken is, dat in som mige gemeenten- brood wordt betrokken op bons van broodkaaiten welke eerst geldig zijn in een volgend tijdvak van 9 dagen, heb ik de oer u te verzoeken, sLreng te willen toezien, dat bakkers geen brood afleveren dan tegen bons, afkom stig van broodkaarten der „loopepide week", en hen bij overtreding dezer Im paling zoo noodig voor uitsluiting' voo-r te dragen. Aan houders, die <j<gór bovengenoem de handelwijze ^,01 het eimle van een -V-fef"meer in het bezit van brood- -„uaiten ,0_ 0i - - -i kaarten worden afgegeven. Ik wijs u echter op mijn beschikking volgens welke, voor geval de laatste dag van -den geldigheidsduur van een brood kaart valt op een Zaterdag, op1 dien dag ook brood kan worden gekocht op bons van broodkaarten der volgende week. Tot zinken gebracht. Naar wij vernemen is de motor-schoe ner „Gruno" (171 ton) van de firma van Krieken te Rotterdam in de Noordzee door .een Duitsche duikboot tot zinken gebracht. De bemanning is gisteren aangebracht op het lichtschip „Noord-Hinder". D e m inistercrisis. De „Telegraaf" schrijft: Minister Cort van der Linden heeft zich met het debat weinig meer bemoeid. Hij zat 's middags en 's avonds trouw naast Bosboom; men zag op een gege ven ©ogenblik, dat de premier zijn ambt genoot trachtte te bewegen om alsnog toe te geven, maar minister Bosboom weigerde dat op zeer demonstratieve ma nier. Zoo viel hij. Het zesde duizendtal aanslui tingen aan de Zuid-Bevel. Waterleiding bereikt. Konden wij in begin Januari van dit jaar berichten, dat alleen in de gemeen te Goes duizend aansluitingen aan het net der Waterleiding waren bereikt, thans kunnen wij mededeelen, dat de vijfdui zendste aansluiting aan het geheele buizennet is aangegeven. Ingevolge de betreffende bepalingen van het Reglement en Tarief voor waterle vering werd aan deze vijfduizend afne mers door de Maatschappij eene korting op de aanlegkosten verleend van f 45000, dus gemiddeld per perceel een bedrag van negen gulden; ook thans is deze be paling nog van kracht. Zij zal echter ingevolge een door den Minister van Binnenlandsche Zaken gege ven voorschrift 1 Juli 1917 buiten wer king worden gesteld. Toekomstige waterverbruikers, die nog van deze gunstige bepaling van het Regle ment en Tarief Art. 21bis wen- schen gebruik te maken zullen zich dus vóór einde Juni definitief als afnemers hebben op te geven. Apo the ke n. Zondag a.s. zal te Goes geopend zijn de apotheek van den heer J. B. tfan Kalmthout; te Middelburg die van den heer L. K. v. d. Harst JJzn.; te Missingen die van den heer C. G. Baert. Donderdagavond heeft op een weide aan den Ndeuwlandschen weg onder Mid delburg een Nederlandsch vliegtuig mot bestuurder den tweeden luitenant Cop- pe en als waarnemer den eersten lui tenant Perk, tengevolge vair een defect aan den motor een noodlanding gemaakt. Reeds was de machine op den grond, toen zij duikelde en met den kop in een sloot terecht kwam en in den modder bleef zitten. De beide inzittende officieren had den geen letsel. Alleen een ten deele nat pak. Het neerdalen van de vliegma chine was door velen gezien en spoedig kwamen honderden een kijkje nemen. -De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd aan Alphomsius familie la Ruelle, gebo ren 20 November 1874 te Wachtebeke, wo nende te "Westdorpe, landarbeider, van Nederlandsche nationaliteit en Henri Franssens, geboren 13 Juli 1886 te Beve- ren, wonende aldaar, vertoefd hebbende te Nieuw Namen, beiden wegens betrok ken zijn, bij den smokkelhandel. fines. Met hartelijken dank ontving de Wijkzuster voor verleende hulp f2.50. Men herinnert zich den oproep tot een vergadering van land- en tuinbouwers, uitgaande van den Plattelandersbond (Agrarische Partij! en onderteekend door den voorzitter A. Braat. Wij vernemen nu, dat slechts één persoon Woensdag aan de uitnoodiging heeft gevolg gege ven. De propagandist kon dus onver- richter2ake terugkeeren, met clc weten schap, dat Zeeland voor de agrarische politiek niets voelt. Vlissingen. Op 'Hemelvaartsdag zal het Provinciaal Comité van de Nationale Chr. Geheelonüiouders-Vereeniging hier haar jaarvergadering houden. Des avonds zal o.m. een openbare samenkomst in de Nieuwe Kerk worden gehouden. In deze samenkomst zullen spieken de hoeren ds. de Visser en ds. de Ligt uit Middelburg en ds. Voorhoeve, alhier. Nieuwdorp Met ingang van 16 Mei a.s. wordt, in alle buitenwijken van Nieuw dorp een tweede bestelling ingevoerd, in verband niet de groote uitgebreidheid de zer buitenwijken, is dit voor de bewo ners een groote verbetering. Daartoe is aangesteld dhr. D. Smit alhier. Waarde. Door het overlijden van den heer J. L. Overbeeke is 38n vacature ontstaan als lid van den gemeenteraad. De, candid.aatstelling zal plaats hebben 25 Mei. de stemming 44 Juni en zoo tioodig ila herstemming op 15 Juni a,.s. Krabbendijke. Woensdagavond is de zoon van den heer Van Hekken uit de Wilhelminabaan in goeden welstand op zijn fiets teruggekomen. St-Laurens. Onder leiding van Ds. J. hier, is een vergadering gehouden, waar in men kwam tot oprichting van een Christelijke Jongelingsvereeniging. Tot be stuursleden werden gekozen: S. Abraham- se, voorz., A. H. Verbeek, secr., Jac. Kasse, v.-voorz., M. Kwekkeboom Gz., penningm. en IJ. van Langevelde, v.-secr. Aanvankelijk bedraagt het ledental 13. Domburg. Woensdagavond hield de Coöp. Boerenleenbank alhier haar eerste algemeene ledenvergadering, die onder voorzitterschap van dhr. J. de Visser Sz, en 84 leden werd bijgewoond. Nadat dooi den voorzitter een welkomstwoord werd gesproken, werd door hem nader het ont staan der bank uiteengezet. Daarna werd door dhr. C. Louwerse, kassier, een dui delijk en uitvoerig verslag uitgebracht over zijn gehouden beheer. Uit de re kening en verantwoording bleek, dat 119 spaarboekjes zijn uitgegeven, aan spaar gelden ingelegd f61908,79 over 1916. Te rugbetaalde voorschotten f 920. Rente van voorschotten f28.15. Rente loopen- de rekening f602.23. Van de Centrale Bank werd ontvangen f 1000. Van de le den in rekening courant ontvangen f7436.16. Terugbetaald aan spaargelden f 5877. Gegeven voor voorschotten f 2880. Aan loopende rekening Centrale Bank f54001.93, idem aan de leden f5650.60. Aan rente van spaargelden werd betaald f530.72. Totale omzet f72134.62. Vervolgens werd het salaris van - den kassier op f 200 vastgesteld over 1917. Mot groote meerderheid van stemmen werden de aftredende bestuursleden J. de Visser Sz. en P. de Visser Sz. (als lid van den raad van toezicht) herkozen, terwijl de beide plaatsvervangende be stuursleden, zijnde A. M. Brouwer en S. Louwerse, werden herkozen. Wijzigingen hadden plaats in het huishoudelijk regle ment, waarbij bepaald werd, het kantoor uur van Vrijdagavond te veranderen in Woensdagavond van 79 uur. Bij do rondvraag werden door den kas sier belangrijke mededeelingen gedaan om trent de werking van de rekening cou rant, die door de leden met de groot ste .aandacht werden aangehoord. Zierikzee. Gisteren is te Amsterdam in het Ziekenhuis, na een korte ongesteld heid, overleden dhr. W, C. de Crane, liet eenige Katholieke Raadslid en wet houder van Zierikzee, en directeur van de Zeeuwsche brandwaarborg-Maatschap pij. Oostburg. Hier zijn alle uitstaande net ten van de visschers in het Groote Gat, ter waarde van f 250, ontvreemd. Terneuzen, Een 27-jarige landbouwers dochter had een kleine verwonding. Bloed vergiftiging ontstond ten gevolge waarvan het meisje, dat dezer dagen in het hu welijk zou treden, is overleden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Loon op Zand, G. >t- jans te Otterloo; te Wannepervcen J Wissing, cand. te Ulrum; te Beek W. Coenraad te Wehl; te Schoonhoven, M. v. Grieken te Delft. Bedankt voor Doornspijk door J H. F. Beinme te Oud-Beijerlandvoor Berg ambacht door J. H. Koster te 's Grevei- duin-Capclle; voor St. Annalanl dom A. H. J. G. v. Voorthuizen te Zegveld; voor LJzendijke door J. G. Fran -k. <-and. te Zuidlaren. Geref. Kerken. Beroepen te Witmarsum, A. C. ïfey te Tienhoven. Ds. J. Dam te Baarland hoopt Zon dag 3 Juni afscheid te predike i alhier, en 17 Juni d.a.v. intrede te doen te Bodegraven na bevestiging door ds. (t. Doekes, van Nieuwdorp. V r ij e- en orde-oefeningen. Heden Slaagden te Middelburg mej. E. A. Boot t!e Kerkwerve en de heeren H. J. Pauw, Terneuzen; M. J. P. Vlaander, Haamstede; P. de Zeeuw, Terneuzen; C. Smits, Zierikzee; en J. Nikerk, Nieuwer kerk. 'Afgewezen één candidaat. Verschenen is het 15e jaarverslag van Lukas, Vereeniging van Christelijke onderwijzers tot bevordering der hygiëne in de Chr. school over 1916. 13 pa tiënten, 8 long- en 5 zenuwlijders wer den geholpen, van oud-patiënten kwa men goede berichten in. Helaas ook van sterven gewaagt dit verslag, maar meer. veel meer van herstel. Wat is dat een dankbaar werk, dat Lukas-werk. De oude heer Derksen werd als commissaris ver vangen door jhr. mr. W. H. de Savor- nin Lohman. Het aantal leden bedroeg 2866. Aan „Bijstand" werd verleend voor f438.50; aan „Ondersteuning" f 11104.32. Het kapitaal bedroeg op 31 Dec. 1916 f 7904.191/2. Gisteren zijn te Middelburg 7 vrou welijke candidaten voor het acte examen geëxamineerd, van wie één werd afgewe zen. Geslaagd zijn de dames E. A. Boot, Kerkwerve; M. S. Bourdrez, Middelburg; C. Hermans, St. Jansteen; H. J. Hoen- dorvangers, St. Jansteen; C. J. W. Nie- boer, Krabbendijke, en C. Smalheer, Zie rikzee. De Vereenigingen „Barnabas" en „Lukas" zullen haar algemeene vergade ringen houden te Groningen, resp. op 29 en 30 Mei. Zondag 18 Mei. NED. HERV. KBRK. Op Zuid- en Mocrd Bevel and. Baarland, ra, en nin. ds. Meloen. Biezelinge, 0.30 u. ds. Drost, 2 u. ds. Blank hart van Babyloniënbroek. Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Colijnspiaat, vm. en nm. ds. Feijkes. Cortgene, vm. en nm. ds. Lijsen. Driewegen, 9.30 u. ds. Jonker. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. ds. Gerretsen, nm. geen dienst. Hansweert, 9.30 en 2 u. dhr. LensVelt. Heinkenszand, 9.30 en 2 u. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, 9.30 u. ds. v. d. Plassche, 2 u. geen dienst. 'sH. Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. 's Heerenhoek, 2 u. ds. Buinink, inwij- ding gerestaureerde kerk. 'sll Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer. Hoedekenskerke, 9.30 u. ds. v. Essen, 2 u. geen dienst. Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Boer. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapdle, 9.30 en 2 u. dr. Schmidt. Kats, 10 u. ds. v. d. Linde. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. KJoeiinge, vm. en nm. ds. Meloen. Krabybendijke, 10 u. ds. Steinz, 3 u. ds. Muller, bed. H. A. en dankz. Kruiningen, 9.30 en 2 u. ds. Jonker van Middelburg. Nieuwdorp (bewaarschool), 9.15 u. ds. Buinink. Nisse, vm. ds. Pont, nam. geen dienst. Oudelande, 9.30 u. ds. Kloek, 2 u. g. d. Ovezand, '2 u. leeskerk. Rilland-Bath, 10 en 2.30 u. ds. Visser. Schore, '9.30 u. ds. Blankhart van Ba byloniënbroek, 2 u. ds. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. Wijngaarden. Wemeldinge, 10 u.? en 2 u. ds. Drost. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds. Boisse- vain. Wissenkerke, 10 u. leeskerk, 2.30 u. ds. v. d. Linde. WoJfertsdijk, 9.30 en 2 u. ds. Stegenga Op Walcheren. Arnemuiden, 9.30 en 2 u. ds. Mulder. Biggekerke, vm. ds. Schuurmans Stek hoven, nm. dhr. v. d. Sluijs, dir. Kin- derzorg. Domburg, 9.30 u. geen dienst, nm. ds. ds. Koldewijn, bed. H. D. Gapinge, vm. ds. Maas. jlrijpskerke, vm. ds. Krijkamp. Kleverskerke, vm. ds. Semmelink. Koudekerke, vm. ds. Postma, nm. g. d. Meliskerfee, 2 u. ds. Schuurmans Stek hoven. N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. Tak. Oosfkapelle, nm. ds. Krijkamp. Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. ten Hove. Serooskerke (W.), vm. ds. Müller. St. Laurens, vm. en nm. ds. v. 'tHoff. 0. en W. Souburg 9.30 en 2 u. ds. Ter neden. rouwepolder. vm. ds. Kroese. Veere, nm. ds. Müller. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zautelande, 9.30 u. ds. de Wijk, 2 u. g. d. 'tZand, <10 u. ds. v. Empel, 6 u. ds. Semmelink. Geref. Gemeenten. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Donderdag (Hemelvaartsdag), 9.30, 2 en 6 u. ds. Fvaanje. Middelburg (kerk Segeerstraat) vm., nm en avond ds. v. Oordt. Donderdag vm. en nm. ds. van Oordt. A rr.-Bech tba nk te Middelburg. Heden, Vrijdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij zijn veroordeeld wegens: diefstal: P. I. N, 21 j., en J. I. R., 17 j., kooplieden, Middelburg, de te tot 1 w. voonv. gev. straf met. een proeftijd van 3 jaar, en de 2e tot 1 w. gev. straf; C. F. G., 28 j., ar beider, Koewacht, gedetineerd te Middel burg, tot 1 jaar en 6 m. gev. straf, met aftrek voor-arrest, en C. L. S., 18 j., en M. A. V., 25 j., beiden St. Jani steen, en F. F. d. „VI., 20 j., landbom weisknecht, ieder tot 1 m. voorw. gev. straf, met een proeftijd van 3 jaar'; dief stal en beschadigingH. B. P., 23 j., veekoopman, Clinge, gedetineerd te Mid delburg, tot 3 m. gev. straf, met last tot in vrijheidstelling; verboden terugkeer in bezet gebied: F. v. 0., 53 arbei der, Koewacht gedetineerd te Middelburg, ifcrt 1 tn, .gev. straf, met aftrek voor-a.rrest, en overtreding distributiewet: F. C. H. E.. 15 j winkelbediende, Vlissingen, tot f5 b. s. 1 w. tuchtsch., D. D., 49 j., landbouwer, Zaamslag, tot f50 b. s. 50 d. h J. J. N., 43 j., slager, Aardenburg, S. V., 35 j., voerman, Middelburg, F. B., 32 j., broodbezorger, 0.- en W.-Sou- burg, A. VI. S. v. d. B., 49 hvr, v. J, G., zonder beroep, H. G., 20 j., bakkersknecht en VI. T., 19 j., winkel bediende-, allen Vlissingen, allen tot f 10 b. s. 10 d. h., en G. J., 22 j., en VI. J., 18 j., vrachtrijders, Hoedekenskerke, en C. D„ 40 j., hvr. van Th. B., en G. A. VI. B. IJ., 18 j., beiden zonder be roep, Vlissingen, allen tot f5 b. s. 5 d. hechtenis. De Centrale Raad van Beroep (On gevallen verzekering) heeft uitspraak ge daan inzake: le. Hooger beroep van J de K., te 's-Heerenhoek, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, houden de bevestiging der beslissing van dé Rijks- verzekeringbank, waarbij eischer's onder neming als wordende daarin uitge oefend de bedrijven van vrachtrijder, rij- on- -ommii We|eyuiiJ»i»n.oznAr is i<nge- deeld tot 1 Juli 1914 in klasse 46, ge- varencijfer 56 en met ingang van 1 Juli 1914 in klasse 42, gevarencijfer 46. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak, met deze verbetering, dat de onderne ming wordt ingedeeld vóór 1 Juli 1914 in klasse 42 en met ingang van dieo datum in klasse 38 en dat als aanvang van de uitoefening der bedrijven wordt gesteld 20 Nov. 1911. 2e. Hooger beroep van de Rijksveüze- bank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waarbij met vernietiging cener beslissing van de Bank, die rente toekende naar 60 pet. in v., aan -W. F. W., opperman te .Middelburg, een rente is toegekend naar 80 pet. in v., teil zake van een ongeval, waardoor zijn rechtervoet gedeeltelijk verbrijzeld erd. De Centrale Raad vernietigde de uit spraak en Bankbeslissing ear kende aan getroffene niet ingang van 26 Ilec. 1916 een rente toe van f0.73V2 per werkdag naar 70 pet. inv. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak was heden die tegen Th. O. te Clinge, die terecht stond we gens verwonding van L. Leclerc met een mes na een korten twist. Beklaagde zeide het eerst te zijn aan gevallen door den zoon van Leclerc. De eisch luidde 6 weken voorwaarde lijke -gevangenisstraf met 3 jaar proef tijd. De herbergierster, C. de B. uit Koe wacht, die toen zij na het sluitingsuur nog drie man in huis had en de maré- chausseé's binnenkwamen de achterdeur open deed, en zoo aan twee gelegenheid gaf te ontkomen. Beklaagde zeide, dat een andere vrouw de deur open deed. De eisch luidde f 10 boete of 20 da gen hechtenis. Bij verstek werd tegen J. de K. en J. H. uit Zaamslag wegens diefstal van aardappelen voor ieder twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd gevorderd. Wegens het te duur verkoopen van kaas stond terecht A. B. uit Hontenisse. Eisch f 15 of 30 dagen. Tegen D. M. C., winkelierster te Hoofd plaat, werd wegens eenzelfde overtreding f 10 of 20 dagen gevorderd. Vervolgens werd behandeld de zaak te gen M. de W. uit Zuidzande, beklaagd van bedreiging van W. J. de Groote in diens woning door hem te zeggen, dat hij f 120 moest hebben en dit kracht heeft bijgezet door met een mes in de hand tot betalen aan te zetten. Beklaagde werd ten laste gelegd afper sing subsidiair bedreiging met ctoodsl ig. Getuige De Groote zeide reeds vroe ger woorden met bekl. te hebben g>had; op den middag van de bedreiging ln-l bekl. en getuige in de woning gevoch ten, waarbij getuige, zich -volgens eigen verklaring ook dapper geweerd heeft. Beklaagde zegt, dat hij nog geld van getuige moet hebben. Hij is wel om zijn geld gaan vragen, maar heeft getuige niet bedreigd en ook niet met een mes ge stoken en getuige's jas vernield, zooals getuige zegt. Hoe de gaten in diens jas komen weet beklaagde niet,, het is wel mogelijk, dat getuige die er zelf in aan bracht. De vrouw van de Groote zegt, dat be klaagde wel degelijk haar man bedreigde en met een mes naar hem stak. Getui ge is om hulp gegaan. De eerste getuige a décharge, A. Ver gouwe, verklaarde, dat getuige de Groote geen jas aan had, toen hij naar 'buiten kwam, en bekl. had geen mes in zijne handen. De (woede getuige a décharge J. Sol, vrouw van I. de I^ijser, heeft de Groote ook gezien, deze had geen jas aan. De Groole, nogmaals geboord, verklaar de dat hij wel degelijk een jas aan hald en beklaagde hem met een mies in de hand achtervolgde. Ook getuige de Lijser zegt, dat de Groote geen jas aan liad en beklaagde geen mes in zijn hand had. Ten slotte vertelt getuige J. Bienders ook dat de Groote geen jas aan had en dat deze een man is, waar niemand huis mede kan houden. De officier wijst er op, dat over het gebeurde ïn de woning alleen de Groote en zijn vrouw verklaringen kunnen af leggen en de getuigen a décharge daar van niets „weten. De Groote heeft best gefegenheid gehad -zijne woning "te ver laten. Spr. acht de poging tot afpersing bewezen. Daar bekl. bekend staat als een stille, bescheiden man: de officier vraagt daarom 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De verdediger, mr. Adri- aanse, wees allereerst op het verschil in reputatie van beklaagde en getuige de .Groote. Het is voor een verdediger zéér (moeilijk min te toonen, dat een getui ge betrouwbaar ia. 'IJ' Maar getuige Bienders heeft al over de Groote inlichtingen gegeven en plei ter wijst cr op, dat de Groote ten op zichte van de jas door vier getuigen wordt tegengesproken. Er is hier geen sprake van afpersing, want hieronder verstaat pleiter het eischen van geld, waarop men 'geen recht heeft. Pleiter gelooft niet, dat de rechtbank zoo maar zal aannemen, dat bekl. de schuldige is en de Groote de brave on schuldige is. liet overtuigend bewijs is niet geleverd en daarom bepleit mr. Adriaanse vrijspraak. Hierna werd gepauzeerd.. Op de des middags behandelde zaken komen wij in ons volgend nummer terug. W;o or d en Beeld van deze week bevat een portret van den oud-minister van koloniën do Waal Malefijt, met bij schrift, verschillende photo's van de fron ten, en van de ramp te Zierikze--. Men houde vooral de rubriek Bijbelsche Vrou wen, van Joh. Breevoort, bij. De bekwame schrijfster geeft ons thans een kijk -op Thamar de schoondochter van Jula (en op Juda). Ongelukken. Uit bet kanaal bij het Baskin te Maastricht is het lijk van een vrouw opgehaald. Het Duitsche meisje, dat door een soldaat-kommies werd aangeschoten, omdat, zij op het halt- geroep niet bleef S'aan, is in het gast huis te Venlo aan de bekomen wonden overleden. De derde zwaar-gewonde bij de aanrijding op het mijnspoor Kerke- radeiEygelshoven is overleden. Te Hairlem is in de Marias Lichting overleden het 4-jarig zoontje, van den heer B. te Heemstede, die brandwonden had beko men, doordat zijn speelkameraatjes het stroohuls, dat het knaapje om een flesch op den rug droeg, in brand hadden ge stoken. Beschadigde tarwe. Na ir hot Corresp. Bureau van bevoegde zijde ver neemt is een gedeelte van de lading tar we, aangevoerd door het s.s. „Beukels- dijk", door het zeewater zoodanig be schadigd, dat zij ongeschikt is voor dier lijke voeding. Zooveel mogejijk zal deze tarwe thans voor de stijfsel falirikatie worden gebezigd'. Totaal onbruikbare partijen, zullen ver nietigd worden. Zich zelf aangemeld. Bij den gronswachtcommandant heeft de sergeant B. van de grenswacht te Enschedé, die eenige maanden geledien gedeserteerd was met medeneming van de grenswachtkas, zich aangemeld. Ernstig gewond. G s eTen werd bij den hengsten'.ouder R. te Barneveld de 20-jarige landbouwerszoon K., die daar erven vertoefde, door een der hengsten bijna doodge dagen. Met verb ij ellen sche del werd de ongelukkige opgenomen. Een woesteling. De veehande laar C. B., te Rurmerend, werd, n:iar de „Tel." verneemt, door de politie gearres teerd wegens vechtpar ijen Na den gehee- Ipn nacht in het politiebureau te zijn geweest, werd bij des morgens vrijgela ten. Toen B. thuis kwam, s'oeg hij alle ruilen in het achterhuis stuk, holde de straal op en verzocht een buurman hem den ba s door te snijden Nada deze hem me: enkele woorden geteacht had te kai- ïm-oren, sprong bij plotseling op en liep

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2