Telegrammen. Reclames Verandering in oude gewoonten Uit de Provmcie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Rechtszaken Leestafel Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws, Laatst® Berichten. Briefwisseling, Hoop rtapinp, aaotóiiiiip enz Marktberichten, Burgerlijks ftand. more naar Rotterdam, is te Halifax aan gekomen. Gisteren is te Ro'terdam liet ss ,,Beu- kelsdijk" van de Moll. Amerika Lijn met een lading graan gearriveerd', (7800 ton tarwe en 2700 ton meel.) De Zuiderzee. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer voor het ontwerp Zui- derzoed-roogmaking komt Dinsdag bijeen. Minister Posthuma heeft voor den aankoop door gemeenten, een maximum prijs vastgesteld voor klei-aardap'pelen van f940 per 10.000 K.G. maakt u gezond. Als GIJ verschijnselen vair nierzwakte hebt, zooals waterstoornissen, onzuiver bloed, rheumatiek, ischias, spit, niergruis of-steen, rugpijn of onnatuurlijke ver moeidheid, beproef dan de nieuwe Fos ter's methode: Geef rust aan uw gestel door minder vleesch, thee, koffie of opwekkende mid delen van welken aard ook te gebrui ken, en drink meer water en meer melk. Vermijd te veel inspanning en zorgen. Geniet meer frissche lucht, slaap en li chaamsoefening in de buitenlucht. Breek 'onmiddellijk met alle twijfelachtige ge woonten. Deze verstandige methode is goed voor elk, maar men kan natuurlijk niet ver wachten, dat de nierzwakte zonder verdere hulp verdwijnt. Zulke nieren vereischen behalve zorg een niergeneesmiddel. Mochten uw nieren verzwakt zijn of worden, herinner u dan Foster's Rug pijn Nieren Pillen, het speciale genees middel, dat do nieren regelt, zooals la xeermiddelen de ingewanden regelen. Fos ter's Pillen en Foster's Betere Gezond heid-methode passen allen -mannen en vrouwen, oud en jong die reden heb ben om hun nieren te verdenken. Wacht u voor namaak, elke echte doos draagt de handteekening van James Fos ter. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Goes verkrijgb. bij de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlas- markt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. Het uitgestelde bezoek door den Commissaris dei' Koningin op 33 April j.l. aan de gemeenten Kapelle, Kloetin- ge, Hoedckenskerke, Baarland en Oude- lande zal thans plaats hebben op Maan dag 14 dezer en zullen Dinsdag d.a.v. worden bezocht de gemeente Scherpenis- sé, St. Maartensdijk en Poortvliet. De provincie Zeeland telde op 1 Jan. j.l. 121462 m. en 122236 vrouwe lijke inwoners; totaal 243.698. Deze cij fers waren voor Vlissingen 10589, 11090 eln 21679; eri voor Middelburg 8734, 9775 en 18509. Soes. Bij K. B. is met 10 Mei be noemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Goes de heer mr. C. M. Keigge, advocaat en procureur alhier. De St.ct. no. 103 bevat de acte van oprichting der N. V. Stoomzuivelfa- briek „Goes" te Goes. Haai- kapitaal bedraagt f25000. Oprichters zijn de heeren L. R. de Witte, Goes; IJ. Zweemer, Kruiningen; D. Boone en G. v. Ham, beiden Waarde. Vlissingen. Op de algemeene begraaf plaats werd Vrijdagmiildag ter aaide be steld het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. Koppejan, leeraar aan de Hoogere Burgerschool en directeur der Burgeravondschool. Aan de geopende groe ve, waar rond zich vele belangstellen den hadden geschaard, o.a. de burgemees ter en de wethouder van onderwijs ,werd het woord gevoerd door de heeren H. C. Beijerman, voorzitter van de commis sie van toezicht op het middelbaar on derwijs, J. Coster, directeur der H.B.S., ids. A. S. Talma en A. L. Gerretsen, namens de leeraren. Kloetinge. Op initiatief van den land bouwer C. van Iwaarden werd Woens dag j.l. door eenige landbouwers verga derd en besloten om voortaan niet meer volgens zomertijd, maar volgens den ouden tjijd te laten werken. Waar op deze vergadering, die door een 14-tal per sonen was bezocht, alleen waren ge vraagd personen, van wie men zeker wist, dat ze met de meening van dhr. Van Iwaarden sympathiseerden, beslaten eenige arbeiders om Vrijdagavond te ver gaderen ter bespreking van dezelfde aan gelegenheid. Onder leiding van den voor zitter der neutrale werkliedenvereeniging, dhr. J. Straub, word het voor en tegen besproken. Met honderd stemmen vóór, ten tien tegen, werd de wenschelijkheid uitgesproken in alles den nieuwen tijd te volgen en pogingen aan te wenden om in dë.schooluren, die op verzoek van dhr. Van Iwaarden en anderen zijn verzet, verandering te krijgen. De vergadering had een zeer kalm en ordelijk verloop. Borpsele. In plaats van dhr. J. van Boven (overleden), is tot directeur der Muziekvereeniging benoemd dhr. J. de Hullu alhier. Zierikzec Bij K.B. is benoemd tot rechter in de Arr. Rechtbank mr. W. M. G. Jolles, subst.-griffier te Amster dam. Aagtekerke. Hier is thans een distri- I butieregeling van regeeringsgoederen in werking getreden, waarbij door de win- keiiers lijsten worden ingevuld van de afgeleverde artikelen. Bonboekjes zijn daar dus voor de ingezetenen niet noodig. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Anna Paülownapolder J. W. Poort te Den Helder. Te Middelburg zijn voor de acte I.o. geëxamineerd .8 n»mnelijke Candida- ten. Afgewezen 3. Geslaagd de heeren: Jac. Deij, Terneuzen; P. Kaan, Terneu- zen; J. Koole, KrabbendijkeA. Lindboudt, Oud-Vossemeer en A. Neugcbauer, Mid delburg. Geslaagd voor liet examen Krank zinnigenverpleging le gedeelte, mej. A. M. v. Diemen van het Wilhelminahuis te Amsterdam; voor het 2e ged. C. A. Melis, van de stichting Maasoord; en voor het 3e gedeelte mej. C. V. D.uijvenbode en N. J. de Jong, van de stichting En degeest, De heer W. de Graaf te Middel burg zit in de examen-commissie Gym nastiek. Bevorderd te Groningen tot doc tor in de geneeskunde dhr. C. J. Doo- renbos, arts, geb. te Kollum, De toestand van prof. dr. P. A. E. Sillivis Smitt is bevredigend. - In de examencommissie Fransch m. o. heeft o.a. zitting als lid S. A. Leopold, leeraar R. H. B. S. te Goes; in die voor Engelsch m.o. als lid A. Picnot, leeraar gymnasium en H. B. S. te Middelburg, als .plaatsvervangende le den F. J. Hopman te Neuzen en mej. C. R. Meibergcn te Zierikzec. Ned. Herv. Kerk. Zondag 6 Mei. Goes, 9.30 u. ds. Steinz, 2 u. ds. Hom burg, Cat. Z. 29, bed. H. D., 6 u. ds. de Vries. Rechtbank te Middelburg. Nog werd gisteren behandeld de zaak tegen C. F. G., wonende te Koewacht, thans gedetineerd, beklaagd vifft diefstal van f500 ten nadeele van B. de Wijnne. De officier van justitie, die er bekl. reeds op gewezen had, dat hij al eens tot een jaar gevangenisstraf is veroor deeld wegens verduistering, acht het feit bewezen en vordert anderhalf jaar gevan genisstraf. De verdedigster, mr. Anne Bolle, be pleitte vrijspraak, omdat zij het ten laste gelegde niet bewezen achtte. De volgende beklaagden Hector P., Hen ri P. en P. V., uit Clinge, stonden te recht wegens verzet tegen marechaussee en rijkspolitie. Het verzet was zeer he vig geweest en daarom luidde de eisch respectievelijk 5, 7 en 3 maanden gevan genisstraf. De verdediger bepleitte vrij spraak. Tegen F. S. O., uit Koewacht, die terugkeerde in het in staat van be leg verklaard gebied, luidde de eisch twee maanden met aftrek van liet voorarrest. Wegens diefstal van kippen werd tegen C. L. S., F. F. de M„ en M. A. V., uit Clinge, voor ieder 3 maanden voor waardelijke gevangenisstraf met. drie jaar proeftijd geëischt. Verder werden eenige zaken betreffen de overtreding der distributiewet be handeld en geëischt tegen J. J. N. te Aardenburg die Tegeenngsvaikensvleesch zonder bon verkocht, f 10 of 10 dagen; en wegens het vervoeren of doen vervoe ren van aardappelen tegen P. D. te Zaam- slag f100 of '25 dagen; A. D„ A. O., en J. v. A. te Hoek, ieder f 50 of 50 dagen ;S. V., Middelburg, II. G., M. F., T. C. E., A. v. d. B., allen Vlissingen, F. B. en J. T., beiden Souburg, allen f 10 of 20 dagentegen C. D. en G. B. te Vlissingen, ieder f5 of 10 dagen. Vrijspraak werd gevorderd voor J. D., Zaamslag, die order zou hebben gege ven bruine boonen te vervoeren, daar het bleek, dat niet hij doch zijn vrouw die order gaf. Ten slotte werd uitspraak gedaan iu de zaak wegens bedelarij, waarin in het begin der zitting J. H. I. beklaagde was, en I veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en 2 jaar opzending. In de overige zaken is de uitspraak bepaald op 11 Mei. Hoe vertellen we aan onze kin deren Bijbelsche Geschiedenis, door dr. J. A. Cramer. Baara, Hol- landiadrukkerij. In dcf rubriek Levensvragen Serie 9 no. 2 wordt bovenstaande vraag beant woord door iemand die het kan. Wij lazen dit boek mot genoegen, schoen niet overal met instemming. Ons dunkt, er moet onderscheid zijn tusschen deze twee: boe de werkelijkheid heeft kunnen zijn, gelijk in de parabel van de hon derd schapen, bLz- 30; en hoe het fciod zich die werkelijkheid mag denken; en dan is de wijze waarop dr. C. de ge schiedenis van Davids val verhalen wil. niet boven bedenking, bl.z 15. Overigen^ make men zich niet te zeer ongerust, als zou het kind door lezing van de geschiedenisverhalen uil de Schrift zelf van de pad raken. Daar zorgt de Heere wel voor. De lx;-te Bijbelsche ge schiedenis is de Bijbel zelf. De Vriend des huizes. Red. ds. J. Schrijver. Neerbosch' 'Boek handel. De 5e aïl. van dezen uitmuntend ver zorgden jaargang bevat o.m. een repro ductie van de schilderij1 van F. Hals: Hille Bnbbe, de heks van Haarlem, piet een voor kinderen aantrekkelijk verhaal door Verkouteren over Ilek-en en Too- venaars." liet Maandoverzicht vereeu wigt in woord e.n beeld de overledenen. Broederlijk bijeen en dooreen ziet men de beeltenissen van methodisten e,n cal vinisten en remonstranten en modernen.- en voor elk dezer heeft Ras een woord van waardeering. iBnlteo veraniwoordrtjjClued Cor K; - nat,- e L. S.l Wij vestigen de aandacht op de ad vertentie in deze coiirant, waarin ouders of voogden uitgenoodigd worden, opga ve te doen van de doofstomme kinderen, die zij met September in „Effatha" won- schen opgenomen te zien. Daar wij het aantal nieuwe leerlingen tijdig moeien we ten, is een spoedige opgave zeer ge- wenscht. Ouders, wier doofstomme kinderen nog te jong zijn, kunnen toch reeds ken nis geven van hun voornemen, dit kind later naar „Effatha" te zenden. Zij ver binden zich daarmede nog tot niets, maar zij zijn er dan zeker van, dat er later voor hun kind plaats in onze inrich ting is. Ook an leren, die een doofstom kind weten, dat nog geen instituut bezoekt, noodigen wij vriendelijk uit daarvan ken nis "te geven aan het hoofd der school, den heer A. A. van 'Holten, Vrieseweg 35a rood, Dordrecht. Zij kunnen op die wijze er toe meewerken, dat een j»root dezer ongelukkigen gaat naar de eenige inrichting, waar zij naar Gods woord worden opgevoed en onderwe zen. Dat. dan niemand tegen de geringe moeite opzie, ons even in kennis te stel len met het bestaan van zulk een doof stomme. Namens het bestuur van Effatha" Ds. J. VONK, voorzitter. J. SCHAAP Hz., secretaris. Ongelukken. Onder Vrijenban is het ,4-jarig zoontje 'van een werktnan in een kuip met water gevallen en ver dronken. Te Heerenveen is oen 5-ja- rige knaap verdronken. Uit het water aan de Leeghwaterkade te den Haag is opgehaald het lijk van een ongeveer 45- jarigen man. Schurft. Onder militaire paarden te Delft zijn gevallen van schurftziekte geconstateerdook enkele manschappen zijn aangetast. G r o o t e brand. Te Roermond is Donderdagavond het lompenmagazijin van den heer J. totaal' afgebrand. Een groote voorraad opgestapelde lompen ging in de vlammen op. j— De eerste gr as boter. Ue fir ma Srneele, te 's-Gravenhage heeft gis teren de eerste grasboter aan de Konin gin aangeboden. Bruskruitontploffing. Gis terenmiddag heeft onder Oegs-tgeest op een terrein grenzende aan dat waarop het nieuw academisch ziekenhuis wordt gebouwd, een buskruitontploffing plaats gehad in een gebouwtje, behoorende tot, de werkplaatsen van buskruitfabrikage van de firma De Kat. Het gebouwtjo is geheel vernield, de ontploffing werd op vrij aamnerkelijken afstand gehoord. De heer De Kat is vrij ernstig verwond in aangezicht en aan de handen, een zijner werklieden kwam er af met on beduidende wonden aan het gelaat. Het ongeluk schijnt ontstaan te zijn, terwijl de heer De Kat zich bezig hield met de verwerking van salpeteï. De schade wordt geraamd op ruim f 2000. Een bakker te Delft, die brood af leverde zonder een bon in ontvangst te nemen, is deswege door den burgemees ter gestraft met inhouding Van regeerings- meel gedurende een week. In het begin dezer week werd te Tiel de vrouw van zekeren V. S„ een moeder van zes jonge kinderen, plotseling krankzinnig, waaraan, vcklaron de bu ren, de talrijke mishandel,ngen door den man, niet vreemd moeten zijn. Deze bracht gis'erenmiddag zijn. kindertjes voor het politiebureau, sprong toen op een fiets en verdween. De liefdadigheid heeft zich over de kinderen reeds ontfermd. Gebrek aan drinkwater. Er heerscht door de langdurige droogte in Haarlemmermeer een groot gebrek aan drinkwater. Men is uitsluitend aangewe zen op het gebruik van regenwater en de meeste regenbakken zijn ledig. Door melkrijders wordt uit de naburige ste den Amsterdam en. Haarlem leidingwa ter aangevoeld im ra£kl»iii«i«pi. Br wordt dan ook een ware handel in drink water gedreven. - Stopgezet. Po fa. I.lijch'ns'ein te Enschedé heeft zich genoodzaakt ge zien hare fabriek wegens gebrek aan steenkolen stop te zetten. Ongeveer 500 arbeiders zijn daardoor werkloos ge worden. P e L r o 1 e u m d i e f s t a I. Een smid te Hoofddorp, die nog een vat pe troleum achter zijn huis had liggen, vond gistermorgen de ton ledig: do olie was gestolen. DEN HAAG. De na 1 Mei nog ia En- gelsche havens achtergebleven Ned. sche pen zullen ontslreeks half .Mei gelegen lu id krijgen naar ons land terug te koe ren. DE.X HAAG. De dienstplichtige korpo raals en manschappen van de lichting 1910 bij de pantserfortartillerie en tor- podisten, alsmede de dienstplichtige onder officieren, korporaals en manschappen lichting 1909 bereden wapens gaan 15 Mei niet klein verlof; de korporaals en manschappen lichting 1911 onbereden wapens, uitgezonderd de pantserfortart. en torp. op 16 Mei. PAIIIJS, 4 Mei. De I'ranschen verover den Craonne en de steunpunten ten Oos ten 511 ten Westen van Craonne. Tot nu toe telden wij 159 gevangenen. Ten Noorden van Reims veroverden de Fransche de eerste Duitsche linie over een breedte van 4 K.M. Wij maakten 630 krijgsgevangenen. Belgische vliegers hebben een aanval gedaan op het vliegkamp van Chistellos. IJMUIDEN, 5 Mei. De opvarenden van de hier binnengekomen stoombeuger VI. 106 doelen mede, dal gistermorgen een zeegevecht heeft plaats gehad 154 gr. 15 min. N. B. en 4 gr. 10 min. O. L. lusschen Duitsche on Engelsche strijd krachten. Hoewel men zich er tusschen bevond en de kogels over en langs de beuger heengingen, bleef men ongedeerd en kon men wegkomen. Heden scheen het gevecht in \V,. richting opnieuw te beginnen. 'Over afloop en schade kon men nietsi mededeelen. LONDEN, 5 Mei. Uit New-York. De president van Haïti heeft liet congres gevraagd aan Duitsehland den oorlog te verklaren. KEULEN, 5 Mei. Köln. Zeitung beves tigt, dat ernstige onlusten zijn uitgebro ken te Petrograd voor de huizen van Miljoekof en den Engelschen gezant. De toestand is kritiek. "Polder "Walcheren. Hedenmorgen had in het Polderhuis een buitengewone algemeene vergadering plaats van het Polderbestuur. Aanwezig waren met den voorzitter dhr. A. W. jBordenis van Bcrlekom, 4 raden en 16 commissarissen. Afwezig Wa ren de heeren jhr. mr. W. II. Snouck llurgronje en J. A. Zip. Do vergadering ging hierop over in eene met gesloten deuren, zulks om de hee ren H. van Gelderen en S. Lako de ge legenheid te geven hunne plannen .in zake de bemaling van het Westelijk deel van den Polder toe te lichten. Na do heropening en na eenige discussie (waarop we Maandag ho pen terug te komen) is het voor stel van het bestuur, zonder toe voeging van de verhooging met 10 pet. verworpen met 12 tegen 9 stem men. Voor stemden de heer Krijger, Callen- fels, van der Feen, J. Kodde, Lantsheer, Heijse, Boogaart, Tak, van Berlekom. Tegen de heeren Cornelisse, D. Kodde, Cevaal, H. Allaart, de Rijoke, H. W. AI- laart, Minderhoud, J. de Visser, de Buck, van de Putte, P. de Visser en Melis. De heer de Rijcke neemt van het idee van den heer Tak over, om het bestuur op te dragen den weg te wijzen, hoe de kosten zuilen worden bestreden; al meent hij met den heer van cle Putte, dat dat voorstel eerst iu stemming had moeten worden gebracht. De heer van de Putte is echter na de gevallen be slissing tegen dit voorstel-Tak. De heer Lantsheer vraagt, of dit voor stel niet kan worden gesplitst en wel in een, waarhij het plan van het bestuur als het beste wordt aangewezen en het tweede, waarin het bestuur wordt opge dragen in de najaarsvergadering met na dere plannen over de betaling van de kosten te komen. Het eerste deel wordt aangenomen met 14 tegen 7 stemmen, die van de heeren Cornelisse, Cevaal, K. Allaart, H. W. Allaart, J. de Visser, P. do Visser en Melis. Het tweede deel wordt aangenomen met 16 tegen 5 stem men, die van de heeren Cornelisse, Ce vaal, H. Allaart, H. Wi Allaart, Lantsheer ooi J. de Visser. Hierna wordt de ver gadering gesloten. NIJMEGEN. Gisteren zijn te Groesbeek drie huizen afgebrand. Uit een <ler hui zen kon niets gered worden. De brand is ontstaan door het overwaaien van von ken uit een groeten boschbraind in het Reichswald bij Kleef, welke brand nog niet gebluscht is. Spinaziezaad. De Ned. l'uin- boiuwraad deelt mede, dat de Vereeniging Zaadcent rale nog een kleine hoeveelheid rond spitULziezaad tor beschikking heeft en dal verkrijgbaar stelt tegen f56 per 100 K.G. De voorraad zal onder de aan vragers pondsgewijze verdeeld worden. Men moet de aanvrage inzenden hij den secretaris der veiling waarvan men i i is. C'orr. te \Y. Telefoonkosten wel waard'. Door not. Biaupol ten Cate is pu bliek verkocht de hofstede, bewoond door Wed. Jac. Mcijers, aan den Schel- lachschen weg hij Gapinge, groot 0.9150 11.A., aan A. Mesu, Gapinge, voor f3800; I,6367 H.A. weiland en sprink aldaar aan J. C. Meijboom. Middelburg, voor f2831: 1,5620 H.A. weiland aan P. Meij- ers, Vrouwepolder, voor f 32010.8160 H.A. bouwland aan A Mesu voornoemd voor f2405; 0,3580 H.A. bouwland aan Jac. Meijers, Gapinge, voor f1155; 0 3130 H.A. bouwland aan dezelfde voor 11Ö75; 0,2220 H.A. bouwland aan P. Meijers, Vromvepolder. voor f751; 1,52 II.A. wei land aan denzelfde voor f3600; 1,5360 H.A. bouw- en ewiland aan A. Dine em ansa Az. te Gapinge, voor f3459: 1,17 H.A. bouwland en sprink te Serooskerkp aan A. Minderhoud aldaar voor f3304; 0,8840 II.A. bouwland aldaar aan J. Ye.rhage, Aagtekerke, voor f2178; 0.3210 H.A. bouwland aan J. van Slooten, Gapinge, voor f 10000.3170 H.A. bouwland aan A. Pluijmers, Middelburg, voor 'f'997; 0,3070 H.A. id. aan denzelfde voor f962. I en slotte 0.3510 H.A. bouwland aan S. de Visser, Middelburg, voor f1107. De perc. 20 en 21. groot 1.1040 H.A. zijn verkocht aan A. Davidse te Mid delburg voor f3067. (M. C.) Oudelande. Gisteren werden hier voor dhr. J.. Sandee, ten overstaan van nota ris Pilaar, pübliek .verkocht: le. bouw land in de gemeente Baarland, groot 0.73.00 H.A., aan dhr. A. Lous c.s. te Oudelande voor j' 2710 per H.A. is f 1978.30. 2e. bouwland aldaar, groot I.10.44 H.A., aan dhr. D.. Hoft'ius te Oudelande. voor f2710 per H.A. is f2992.92. Samen f4971.22. Westkapelle. Gister werd alhier ver kocht een huis en erf, groot 66 c.A. voor f 566, aan J. Schreijnberg te Kou- dekerke. .{ji TeiegriiflaciLi Woer-bericht. Knar naarnemii'/en in dm morgen van 5 Mei ■nedegadee'.d door h?t Kon. Nad. Mstaor Instituut të Ba Bilt. Hoogste barometerstand onder 765 Oost- Duitschland, laagste 751.9 te Hernosand. Verwachting tot den avond .van 6 Mei: Zwakke tot matigen veranderlijken wind. Meest zwaarbewolkte lucht. Toe nemende kans o.p regen of onweer. La ter koeler. Middelburg, 3 M.-i 1917. Boter 90 a 1.00 ut., Particulieren 109 ct. Eieren per 100 f8.30 a f0.—Particulieren 18,70. Tliolen, 5 Mei 1917. Tarwe 111 af 15.25, haver f 13. - a f---. wintergeist f af Zomargerstt a f rogge f 0.a f9.10, bi uinebo men tafwitte boonen fa f kookerwter. f a f Kroonerwten f a f alles per 100 K.G. aard appelen I 5.— a f 6.50 tilles. per H.L., uien f 0.af0.00 per 60 K.G., eieren f 0. a f7.75, per 100 stuks bot9rfl.per K.G Vlissingen, 4 Mei 1917. Bij! de lieden gehouden groenten- eln fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Jonge Spinazie 63 ct,—f 1.06 per mand. Peterselie 3072, 1Jaksla 3553, Veldsla 3246, Snijsla 2843, Zuring 1745, Uude Spinazie 2532, Moskrul' 3641, Kervel 1922 ct., alles per klei ne mand. Postelein 13V214Va ct. per klein rond mandje. Selderie 4V26V2, Ra dijs 881/2. Peen IP/225,Rhabarber 71/210, Raapstelen 31/249/2, Kervel 51/2672, Prei 8V2107, ct., alles per bos. Kropsla 4V2— 6V2. Citroenen 33'/e ct. per stuk. Kroten IO1/211 Va, Witlof 28—39, Spruiten 50V2 ct., alles per K.G. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 4 Mei 1917, Roode Wagenaar 47V2, Zure Belle fleur 27, Huismanzoet 23 V2, Karoten 6 —7, Peen 5 ct., alles ,per K.G. Kropt- sla 510 ct. per stuk. Spinazie (oude) 1826, idem (jonge) 2852, Molsla 65 —106, Baksla 31—44, Velds!a 19—24, Zu ring 17—44, Andijvie (moskrul) 45 ct., alles per wandje. Sterxekes 23, Pos telein 13—22 ct., beiden per klein rond! mandje. Prei 4'/aIO1/2. Selderie 67, Rhabarber 510, Radijs 67, Rjiapsteeï 56, Pieterselie 26, Lelies 22V2 ct., alles per K.G. VLISSINGEN. OndertrouwdE. Schrey, 25 j. jm. en D. van Bel, 21 j. jd. Getrouwd: Chr. C. Schütz, 24 j. jm. en L. C. Appel, 24 j. jd.; A. Meijer, 27 j jm. en J. Blokland, 22 j. jd.; G. Joosse, 24 j. jm. en Baljé, 24 j. jd. W. F. Kok, 28 j. on R. J. Maassen, 25 j. jd.; II. J. Smits, 23 j. jm. en M. H- Maescn, 21 j. jd.; J. H. Hutte, jm. 24 j. en G. Kruisdjjk, 24 f jd.; R. Sohrre-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2