Uit de Provincie. van de Liberale Unie schriftelijk het voor stel, te overleggen of bij de verkiezingen van 1918 samenwerking van ile beide partijen op een gezamenlijk program van actie mogelijk is. (De Fakkel.) Geen post met de „Zeeland"- b oo ten. Van bevoegde zijde deelt men aan het Vad. mede, dat. men nader heeft moeten beslissen, geen post met de Zeeland-boo ten van Vlissingen naar Southwold te verzenden. B r an d s t o f f endi s t r i b ut i fe. Ter uitvoering van de circulaire van den Minister van Landbouw, van '24 Maart, inzake distributie van brandstof fen voor huis-brand en klein industrie, heeft de Rijfcs-Kolendistributie aan de brandstoffemcommissie regelen van dis tributie met distributiestelsel toegezonden. lie ltijks-Kolendistributie yestigt er de aandacht op, dat, alvorens deze gegevens door haar zijn verwerkt, de rantsoenen niet kunnen worden yastgestekl. Inmiddels kan reeds thans worden me degedeeld, dal liet minimum-rantsoen, waarover een ieder, dus elke bewoner Van een woning met één haardstede, vanaf 1 Mei 1917 lot 1 April 1918 izal kunnen beschikken, zal bedragen 1'2 H.L. steenkolen (anlhraciet, eierbriketten of kachelkolen.) 1 H.L. steenkool staaf ge lijk met 1 yj 'H.L. cokes of 200 stuks turf. Voorts dient de distributie van het gas door de gasfabrieken zood.anig te worden geregeld, dat een ieder, die op gas: .kan koken, dit ook gedurende de zomermaan den kan blijven doen: Voor woningen met 2 haardsteden en meer, zullen toeslagen worden verstrekt, echter met dien 'verstande, dat Vleze toe slag voor elke haardstede geleidelijk .min der dan 12 H.L. steenkolen z'al bedra gen, zoodal er in het algemeen niet op mag worden gerekend, dat in het win terseizoen 1917/18 meer dan 2 vertrek ken (de keuken inbegrepen) behoorlijk verwarmd 'zullen kunnen worden. Voor openbare gebouwen, winkels, kan toren, hotels en dergelijke nader in hef distributiestelsel onder groep B., C. en D. omschreven, Sullen afzonderlijk rant- werden verzegeld. Besl'ag op turfschepen. Do Regeering heeft beslag laten leggen op oen 50-tal schepen, volgeladen met turf, liggende le Koevorden. De bruggen worden verzegeld. De bemanning van de „Elizabeth". Zaterdagavond is de bemanning van de „Elizabeth", de Groninger kotter, die in de Noordzee vernietigd is, bij den kantonrechter te Middelburg geweest om een verklaring af te leggen. Wij hadden gelegenheid de mannen een oogenblik te spreken. De mannen, die 15 Januari met hun scheepje van ongeveer 250 ton van Nederland waren vertrokken, kwamen nu zonder hun schip, zonder de lading, die zij in Frankrijk hadden ingenomen, steen en gips, in Nederland terug als vluchte lingen. Vier hunner waren nog gekleed in het pakje waarin zij dienst deden op het schip toen een Duitsche duikboot hen zonder waarschuwing haar laatste torpedo toezond, die miste, maar die gevolgd werd door schoten uit machinegeweren. Had den de mannen geweten, dat zij latei- ontdekten, dat het de laatste torpedo was geweest, zij zouden zeker getracht hebben weg te komen, verklaarde ons een hun ner. Van Woensdagmiddag 2 uur, toen de „Elizabeth" tot zinken was gebracht tot. Donderdagmorgen 4 uur hebben de man nen aan boord van de duikboot door gebracht, Over de behandeling daar en te Brug ge waren zij, tevreden. Een klacht hoorden wij echter van hen, maar ditmaal niet van de Duilschers doch over de Nederlanders, en wel te Sluis, waar men hen aankeek en volgde, al begreep jnen niet hoe dit voor menschen, die er toch reeds droevig aan toe zijn, zoo hinderlijk is. En nu ondervonden zij hier hetzelfde. In de Langedelft, waar- zij zich bevonden in gezelschap van een agent van politie om naar een hotel te zoeken, werden zijl aangegaapt en omge ven door een nieuwsgierige menigte, als had men nog nooit een zeeman met een oliejas gezien. Zijl hoopten, dat. bij even- tueele volgende bezoeken van menschen, die in dezelfde omstandigheden yerkee- ren als zij, deze voor de overgroote nieuwsgierigheid mogen worden bewaard. Bomaanslag op Zierikzee. Hedennacht zijn uit een vliegtuig van onbekende nationaliteit 9^ bommen op Zierikzee geworpen. Drie personen zijn daardoor omgeko men, n.l. de gareelmaker Leijdekker, uit het z.g. Groenendaal, zijn vrouw en zijn pleegkind. Twee huizen en twee pakhuizen zijn afgebrand. Terwijl deze rampen de Molenstraat en het Groenendaal getroffen hebben, zijn op andere plaatsen bommen terecht ge komen, zonder veel schade te veroorzn- jkein. 'Bij de woning van notaris Bier- masz is een hom diep in den grond ge dreven. Ook hij de woning van ijxr. Pol- vliet is een bom terecht gekomen, die niet ontploft is. Ook in den tuin van de vroegere woning van 'jhr. Schuur- bocque Boeije is een bom gevonden. Verschillende daken zijn zeer geha vend en vele ruilen zijn gesprongen. Verscheidene straten zijn met glas scherven en dakpannen als bezaaid. De deelneming mei de beproefde fa milie is zeer groot. Behalve de drie genoemde slachtoffers bekwam niemand letsel. De ledematen van de slachtoffers wer den bij de lievige ontploffing in 't rond ge slingerd. De vrouw werd direct het hoofd Van het lichaam gescheiden. Ze werd met bedstede en al tegen de zoldering geslingerd. De Commissaris der Koningin en an dere |autiliteiten waren heden op de plaats van de ramp aanwezig'. We vernemen nog, dal de vlieger vóél den aanval mei Zoeklichten heeft gewerkt. Verjaardag Prinses Julian a. De leerlingen der Belgische school te Middelburg hebben hot volgende gedicht aan Prinses Juliana gezonden, ter gele genheid van den verjaardig van H.K.H.: Prinsesje lief, een dagje pas Voor 't Meie-licht geboren, In tijden dat er Vrede was En Lent met zonnegloren 1 Gelief een derde maal den wensch Van België's jeugd te 'hooren, Geen onheil komo ooit Neerlands grens, Noch Neerlands Huis le storen, De jaren brengen, gul en blij. Alwat U kan bekoren. De 'dagen weven gouden zij. En zingen om Uw ooren, Geen uurken ga, o teder Kind, Voor U in rouw verloren. Oranje's vlag kleppe in den wind Vandaag uit raam en toren. Wij wenschen U, o Bloem, den dag Voor Bloamen-Mei geboren Uw kelk vol jonge kleur en lach, Uw kroon vol zonnegloren. Middelburg, 30 April 1917. Vrijdag is op Zuid-Boveland de koekoek gehoord. Benoemd bij K. B. bij het reserve- personeel der landmacht, geneeskundige dienst, tot reserve-officier van gezond heid 2e klasse de heer 'U. G. Bijlsma, arts. Bij K. B. is benoemd tot lid van den burgerlijken pensioenraad mr. L. A. Bybau te Delft, vroeger te Colijnsplaat, lid van den pensioenraad voor de ge meenteambtenaren. Bij beschikking v. d. Min. v. Bin- nenl. Z. is met ingang van 1 Mei aan mej. W. J. M. Broekenia, op verzoek, eervol ontslag verleend als conservatrice bij do hygiëne en bacteriologie aan de univ. te Leiden en voor het tijdvak van 1 Mei31 Dec. als conservator bij ver melde vakken aan de univ. benoemd II. J. de Wolff, arts, aldaar. Bij K. B. is op zijn aanvraag eer vol ontslag verleend uit den militairen dienst aan den gencraal-niajoor P. D. Buijze met dankbetuiging voor de veel jarige en belangrijke diensten aan den lande bewezen. En zijn benoemd tot ka pitein de eerste luitenants S. II. Smits van het 17e en F. B. A. J. Jansen van het 3e regiment infanterie. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt, bekend: 1. dat de navolgende telegraafkantoren van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, met ingang van 6 Mei a.s.. op Zon- en feestdagen zullen zijn opengesteld als volgt: Arnemuiden 10La -UVa van.; Kruinin- 78 n.m.; Middelburg, Zondagen 78 nan., on feestdagen 10Va- 11pi, 78; Vlissingen 10 Va11 Vs. 58: lerwijl de telegraafkantoren dier maatschappij te Bergen op Zoom, Cloes .en Rilland eveneens met ingang van (5 Mei a.s. op bedoelde dagen voor den particulieren, telegraafdienst zuilen zijn gesloten. Middelburo. In den nacht van Vrijdag op Zatex-dag ontmoette de politie een twee tal mannen, van wie een een zware zak droeg. Het bleek, dat deze zak ko per bevatte. De beide mannen, A. L., recidivist, en L. B. werden naar het po litiebureau geleid. Het onderzoek wees uit, dat het koper afkomstig is van dief stal van lantaarn ondei-dcelen op hel ter rein van de gasfabriek. Zaterdag werd verder gevonden, dat de mannen in ver- eeniging met twee anderen, zekere R. en \V. i-eeds voor tie derde maal op roof waren uitgeweest. Ook deze twee werden aangehouden en nog een partij koper in beslag genomen. De vier man nen zijn beden ter beschikking der justi tie gesteld. Zondagavond is op den Nieuwen Vlissingschen weg een ongeveer 18-jarig meisje met haar rijwiel gevallen, toen juist de electrische tram haar achterop reed. Zij viel tegen de treeplank van den derden wagen aan cn kwam onder den vierden wagen, waardoor zij een eind werd medegesleept. Vermoedelijk "is de ongelukkige reeds direct dood geweest, althans nadat zij in een woning aan den weg was binnengedragen, konden dc ter hulp geroepen geneesheeren slechts den dood constateeren. Goes. Vannacht omstreeks twee uur is door verschillende personen het geluid- van een passeerend vliegtuig vernomen. Omtrent den gevolgden koers kan fnen ons niet inlichten. Zeer waarschijnlijk was het de vlie ger, die te Zierikzi# zoo groot onheil heeft "aangelicht. Zaterdagavond is in het lokaal der Chr. Jongelingsvereeniging de vergadering gehouden van den Ring GoeS van het Ned. Jongolings Verbond, onder voorzit terschap van den beer H Tanse Bzln. Nadat de bijeenkomst op de gewone wijlzlet wasl geopend en een 'Schriftge deelte was gelezen, heette de voorzitter do in grooten getale opgekomen vrienden welkom, in 'tjxyaonder dc vrienden, die met bun opstellen waren gekomen. Nadat de notulen waren gelezen en goedgekeurd, werden enkele ingekomen stukken gelezen en besproken. Do ver tegenwoordiger van de C. J. V. te Oude- lande, welke vereeniging zich "bij; den Ring aansloot, werd hartelijk welkom ge fieeten. De hoeren. L: Lambrechtse van Heiiikensza.nd en A. Burger Jz. van Wc- meklinge namen voor hel eerst aan de bestuurstafel plaats. Verder waren berichten ingekomen van Mol le 's Heer Arendskerke, dat hij zijn Benoeming lol vice-secretaris niet kan aanvaarden: van Joh. de Kruijter to Goes, dal hij bedankt als bestuurslid en ,yan J. A. Dominions, dat ook hij uit de|n Ring treedt. De voorzitter be tie undo, dat Mol en Dominions zich hebben teruggetrokken, doch moest bet. besluil van dpn laatste toch billijken. IIij1 dankt hem nog har telijk voor alles wal hij 'voor de .jon gelingschap heeft gedaan 011 in geweest. To,vergeefs werd nog getracht Joh. jle Kruijter op zijn besluit le doen terug komen, zoodat in een volgende vergade ring voorzien moet Worden in de vaca tures van vice-voorzitter, penningmeester en vice-secretaris. Besloten werd, ook dit jaar geen Zomerfeest te houden, zulks mot, liet oog op do schaarschte aan le vensmiddelen. De rekening over het afgeloopen boek jaar werd goedgekeurd. Ontvangen was f 106.53, uitgegeven f94.68; goed slot f 11.85. Nadat weer èen vors gezongen was. las vi'. Nie.uwdorp van 's lieer A rend s- kerko een opstel voor over: „Des werelds :onde,rgang." waarin hij wees op bet bij geloof der wereld en do troostvolle ver klaringen in do Heilige Scrift aangaande: dit onderwerp. .Na een kevie bespreking kreeg vr. .1. de Vriend bot 'woord, om te spreken over wat bij noemde: Eischen in 'I practische leven. De vergadering werd op de gebruike lijke wijlze geëindigd. De geboortedag van Prinses Juli ana is stil herdacht. Hier en daar werd gevlagd en van don torentrans weerklon ken do door onzen carillonnist vertolkte vaderlandsche 011 andere Jiederen. Nieuwdorp Bij hel dusgenoemde „vuurtjestoken" had het 8-jarig doch tertje van P. D. hel ongeluk, dat hare kleeren vuur vatten, zoodat ze oogen- blikkelijk in vlammen gehuld was. De toegesnelde vader dompelde het kind in den pul. waardoor de vlammen gebluscht werden. Met vreeselijke brandwonden overdekt werd liet kind binnengebracht en onmiddellijk geneeskundige hulp inge roepen. Ouders, laat uw kinderen geen luci fers bij zich dragen Hoedekenskerke. Raadsvergadering op Vrijdagnamiddag. Afwezig dhr. Jasperse zonder kennisgeving. Door hot college van God. Staten is goedgekeurd het besluit tot I10I aangaan eenor tijdelijke geldleening van f500 en het in de vorige vergadering genomen besluit jot wijziging der gemeentebegroo- ting 1916. Vervolgens worden voor het dienstjaar 19171918, loopende van Mei tol Mei, herbenoemd de kiezers, geen raadslid zijn de, als leden van een stembureau be schikbaar. Daarna worden aangewezen de leden van de beide stembureaux voor de a.s. periodieke verkiezing van den ge meenteraad. Do lieer Groenewege, wet houder, deelt mede, dat hij rlil jaar aan do beurt van aftreding zijnde zich als raadslid niet meer beschikbaar stolt. Vervolgens wordt na discussie besloten om den hoofdelijken omslag op f5500 te laten voor dit jaar, daar het maximum reeds is bereikt en in verband mei an dere te verwachten uitgaven, ten minste voor dit jaar dit maximum niet te ver- hoogen, terwijl mede 11a breedvoerige dis cussie wordl besloten de gegevens der Rijksinkomstenbelasting bij bet opmaken van het kohier niet onveranderd te vol gen, daar do Raad van oordeel is, dat vele aanslagen daarin onjuist* zijn, wat met voorbeelden wordl toegelicht. Dit be sluit wordt met 5 tegen 1 stem genomen. Hij do rondvraag bepleit do heer Den Dekker opruiming of in elk geval repa ratie van den gemeente-aschbak. Wordt besloten den bak op te ruimen. De voor zitter antwoordt daarna op een vraag van dhr. Van der Linde hoedanig de stand van zaken is omtrent den grintweg Hoe dekenskerke's Gravenpolder, dat B. en W. dienaangaande nog gcene niodedee- lingen kunnen doen, doch dit zullen, mee- deelen zoo spoedig mogelijk. Alleen kan dit worden gezegd, dat dit jaar tenminste van verbetering van den weg nog niets komt. Dhr. Louis-s;- bespreekt nog de ver betering van hef hekwerk der dorpsvate en dhr. Walraven hel aanbrengen van een vangput op hol dorpsplein te Kwa- dendamme. Beiden worden toegezegd, waarna do vergadering gesloten wordt. Zondagavond is alhier plotseling overleden de heer H. van Ingen Schou ten, gemeente-geneesheer „van Baarland, 's-Gravenpolder en Hoedekenskerke, sedert korten tijd voorzitter der Gezondheids commissie, gezeteld te Kruiningen. Rilland-Bath. In ion nacht van Zatex-- dag op Zond \g on'dekten de ambtenaren in den Zuid Bathpölder alhier, een bende smokkelaars, welke op het zien der amb tenaren op de vlucht gingen, met achter lating der goederen. Twee van hen, ze kere P. J. v II. en F. V., beiden uit, Ossendrecht werden echter gegrepen en de goederen, c.a. 160 K.G. vet in be slag genomen. De twee verdachten wer den naar Middelburg overgebracht. Serooskerke. Zaterdagnamiddag hield il« gemeenteraad eene voltallige verga dering. Het nieuwe raadslid, dhr. W. Me lis, werd 'beëedigd. De .voorzitter heette hein bartel ijk welkom en sprak den wienseih uil. dal- dhr. Melis nog lang zijn krach- Ion zal mogen wijden aan liet welzijn on/.er gemeente. Dhr. Melis) dankte den voorzittei- voor zijn heusche woorden en beval zich in de welwillendheid zijner medeleden aan. Tol wethouder werd be noemd dhr. 1'. de Visser met 4 stem men; tot tweeden ambtenaar van den fcurgerl. .stand werd benoemd dhr.*T'. do Visser en tot derden ambtenaar dln\ W. Melis. Van Ged. Stalen was ingekomen de goedkeuring op een af- en overschrijd ving der begrooting 1917. Zonder hoofdei, stemming werd de jaarwedde van den eersten ambtenaar van den Burgerl. Stand, overeenkomstig de verordening, bepaald op 1 408 en die van den tweeden amb tenaar op i 12. Bovendien werden B. en Vgemachtigd het gemeentelijk archief een goed onderkomen te verschaften bo ven de Raadzaal. Op verzoek van de Diaconie der N. 11. Kerk alhier, werd oen jaarlijikscho bijdrage van 1' 180 ver leend voor do verpleging in "hen gesticht van den armlastige J. Meijers. Een ver z,oek 0111 ontheffing van een half jaar hondenbelasting, werd toegestaan. Naar aanleiding van een schrijven van don Directeur van het post- en telegrafie we zen, werd op voorstel van B. en W. be sloten ,om den telefoonhouder alhier een persoonlijke, jaarlijiksche bijdrage van f50 ~te geven. In de begrooting van 1917 word eene wijziging gebracht ten bedrage van f'220. Nadat nog overgegaan was tot een verdeeling der graskanten aan de wegen, word 'de vergadering gesloten. Walcheren. Dit jaar gaat een grooter deel van de plattelandsbevolking van Wal cheren met den nieuwen officieelen tijd mede dan verleden jaar. Blijkbaar heeft het schrijven van dhr. K. W. en dhr. A. Geschiere hiertoe veel medegewerkt. Toch zijn er nog verscheidene boeren en arbeiders, vooral zij die in den zooge- naamde-n „hoek" wonen, die voor die „nieuwigheden" niet zijn en bij den ouden tijd blijven. Zoo b.v. in Welsinge. Zijl zien of Xvillon niet zien het groote voordeel, dat de maatschappij hoeft, door de in voering van den nieuwen lijd. Mogen zij tol beter mzicht komen. Van bel verzetten der schooltijden hoort men* evenwel nex-gens. Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Leiden dr. J. Biemetis te Üedeinsvaartte Huizen .1. 11. F. ltemme te Oud-Beijorland. Bedankt voor Randwijk door .1. H. Koster te 's Greveldiiin-Capelle; voor Groot-Ammers door K. J. v. d. Berg te Putten; voor Sybekarspel dooi- 1). Jv. d. Most va.11 Spijk te Oost- cn West Graftdijk; voor Resteren door A. .1. v. Paddenburgh le Staphorst. Ds. Am. van Griethuijsen, van Hagestein, hoopt Zondag 3 Juni intrede te prediken in zijn nieuwe gemeente Oud- Vossemeer. Goes. Gistereavond zijn in de lier- vormde Kerk de diaconale belangen be sproken. Achtereenvolgens zijn de drie predi kanten voor een talrijke schare opge treden, om "de gemeente le wijl/Am op de uooden cn vervolgens op haar dure roeping. Ds. de Vries sprak naar aanleiding van bet Schriftwoord„De armen hebt gij altijd bij U. Indien gij wilt, gij kunt ze helpen," en wees op de roeping der gemeente. Ds. P. J. Steinz behandelde do taak van do diakenen, naar aanleiding van dqze woorden „Goud of zilver heb ik niet, maar hetgeen ik heb, dat geel ik u. In den naam van Jezu- 'Christus, sla op en wandel." Ds. J. J. Homburg sprak ovöjf de ar men en stelde hun Ruth ten voorbeeld. Ongetwijfeld is deze goed-geslaagde di aconie-avond een goede voorbereiding geweest voor de samenkomst op Woens dagavond, waarin do eischen van hel diaconie-werk nader zullen worden toe gelicht en het vraagstuk ook van den practischen kant zal worden bekeken. Geref. Kerken. Beroepen le Waarder J. J. Berends te Maasland. Bedankt voor Dclfshaven door B. Ham ming te Groningen; voor Midwolda 'door M. Post te Gees; voor Schettens cloor Af. v. Alphen te Voorst. Chr. Ev. Gein. Goes. Zondag '29 April was voor de Christelijke Evangelische Gemeente al hier een onvergetelijke dag, doordat zij liet 40-jarig ambtsjubileum van haar leeraar Ds. G. W. Van Leussen mocht herdenken. In hot, smaakvol met groen en bloe men versierde kerkgebouw, geheel met belangstellenden gevuld, werd de mor- gengod-sdienstoefening geleid door Ds. B. W. Lindhout, van Dordrecht, die een feest rede hield naar aanleiding van Efeze 1 vers 6: „Tot prijs der heerlijkheid fij ner genade". In dit teeken zou de ge- heele dag moeten staan, wilde de feest viering doeltreffen en ook dan alleeln had ze in een zooveel bewogen tijd als nu, reden van bestaan. Nadat de spreker den jubileerenden leeraar had toegesproken, werd dezexi door het mannenkoor een bede toege zangen. 'sMiddags sprak Ds. v. Leussen voor een weer geheel stampvolle kerk een ge dachtenisrede uit naar aanleiding van 1 Timotheus 1 vers 1'2 en Handelingen 26:22a: „En ik dank Hem, die mij be krachtigd hoefF, n.l. Christus Jezus, on zen Heore, die mij getrouw geacht heeft, mij in de bediening gesteld hebbende. Dan lnilpo van God verkregen hebbende, sta ik tot op dezen dag". Spr. gaf in korte trokken de'geschie denis weer van die veertig jaren, hoe bij uit eenvoudige oudere te baltsen werd geboren, op de boerderij groot gebracht, zieli van jongsaf aangetrokken gevoelde tot het predikambt. Door l)s. De Wolf geholpen werd hij Evangelist te Leiden, waar hij mocht arbeiden onder He fa brieksarbeiders door huisbezoek en cale- chiseeren. Nadat Ifij omstreeks een jaar le Leiden gewerkt had werd hij beroepen te AY.ijhe, waar hij 9 jaar in Gods Ko ninkrijk mocht arbeiden. Vandaar ging hij naar Oude Loijc alwaar hij eveneens 9 jaar mot veel zegen heeft mogen ar beiden. Ten slotto werd Ds. v. Leussen op 23 Mei 1897 in deze gemeente he 's v ioj,y gg do pq nipoo-z 'pSi|KOA, twintig jaar zijn zal dat hij in de Chr. Evang. Gem. te Goes werkzaam is. Ook deze twintig jaar liep Z.Eerw. 111 'tkort. door en besloot zijn ï-ede niet dankend to erkennen, dat God hem buitengewoon rijkelijk gezegend had in al die jaren zoowel in de gemeente als in zijn ge zin en dal hij bij alles wat er hem over komen is, nooit alleen heeft moeten staan, maar altijd heeft gevoeld, dat er een breede kring van broeders en zus ters was die niet hem meeleefde 011 mee bad. De avondsunienkomsl droeg eon meer intiem karakter, doordat die alleen toe gankelijk was voor leden der gemeente on genoodigden. Deze samenkomst werd geleid door dhr. J. M. Straub, ouderling der gemeente en voorzitter van do feest commissie. Nadat de jubilaris met zijn familie leden door een paar leden van de com missie afgehaald, was binnengeleid, werd hem door de gemeente staande een lied toegezongen. Voor de avondsamenkomst waren ta fels in het kerkgebouw aangebracht, het welk een reehl feestelijken indruk .maakte. Door verschillende personen, afgevaardig den van den Bond van Vrije Gemeenten in Nederland, Stadszending Jeruël, Ne- derlandsche Tentzending, zustergemeen- ten Dordrecht, Amsterdam, Wemeldinge en lerseke, Jongelingsvereeniging, Jonge- dochlersvereeniging enz. werden geluk- wenschen uitgesproken en werden ook enkele stoffelijke blijken van liefde en waardeering aan den jubileerenden leeraar overhandigd. Een en ander werd afgewisseld door het zingen van eenige feestliederen door hot mannenkoor en het ronddienen van ververschingen. Deze feestvergadering werd gesloten door Ds. v. Leussen met dank allereerst aan Hem, die de (lever is van al het goede en ook aan de gemeente, die zoo ondubbelzinnig blijk gaf van baar liefde en belangstelling. Goes. Aan de Christelijke Normaal school alhier zijn van 3 naar klasse 4 bevorderd: G. van den Boomgaard, Bie- zelinge; S. van Ham, KrabbendijkeJ. Smit, Oudelande: C. Ihitijn, Rilland; .lans Dekker en Jans Zonnevijle, beiden Goes. Voorwaardelijk toegelaten: Corn. Bar bier cn Hub. de Jonge, beiden Goes; Mar.11a. Panics, HeinkenszaudPetr. de Wanrdt, Kapolle; J. Slotboom:, lerseke. Door den Commissaris der Konin gin is, ter vervanging van den lieer L. van Bruggen, directeur der Rijks Hoo- gere Burgerschool te Goes, die wegens gezondheidsredenen als lid en voorzitter der commissie voor hel afnemen der eind examens van de lloogero Burgerscholen in Zeeland heeft verzocht daarvan le worden ontheven, in diens plaats be noemd dhr. Dr. II. G. ten Bruggencate, thans plaatsvervangend voorzitter; tot plaatsverv. voorzitter het lid der com missie dhr. C. D. A. Zimmerman; en tot lid der commissie dhr. Br. Chr. F. Hage, leeraar pan de I!. H. B. school te Middelburg. Geslaagd te Rotterdam voor de acte L. O. mej. A. P. v. Nieuwenhuizen, al daar. De vereepiging voor Christelijk Mid delbaar Onderwijs te Groningen heelt een groot perceel in de Poelestraat aangekocht, voor f30.000 waarin de op te richten Chr. H. .B S. gevestigd zal worden. Te beginnen met 1.7Juli zal er ge legenheid worden gegeven tot het afleg gen van het examen ter verkrijging van het getuigschrift als leider of leidster van 1 ichaa msoefeni-ngen. I11 1917 zal het schriftelijk examen voor candidaat gemeente-secretaris op '2 en 3 Mei a.s. plaats hebben te Oisterwijk voor het Zuiden. Als examinator is o.a. benoemd de heer H. J. G-. Hartman, referendaris ter Prov. Griffie van Zeeland, te Middelburg, voor het schriftelijk gedeelte en o.a. mr. .1. Heijse, wethouder te Middelburg voor het schriftelijk en mondeling gedeelte. Naar men verneemt, zullen bij wij ze van tijdelijken maatregel, kantoorbe dienden bij de P. 'en T. ook zonder exa men aangenomen kunnen worden, indien I zij naar het. oordeel der directeuren tot t

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2