Binnenland Uit de Provincie. Kerknieuws, Onderwijs. Predikbeurten. Men zegt, dat de ziel dezer samenzwe ring de Duitsche gezant in Guatemalal de heer Lehmann zou zijn, die gehol pen wordt door den heer Rouardt, den Duitsohen gezant in Mexico. Uit Colombia ook komen berichten over de ontdekking! van Duitsche samenzwe ringen. De regeering is er achter geko men, dat zekere scheepvaartmaatschappij er in toegestemd had, haar schepen, die rnet fruit naar liavens der Vereenigde Staten varen moeten, voor rekening van Duitschland te bewapenen. De agent der •maatschappij te Colon, is gearresteerd. Korte Oorlogsberichten. Een correspondent in Duitschland meldt aan de „Tijd"Indien ik wol bon ingelicht zullen de Duitsche vredes voorwaarden scherper Aan tot dusver en gedetailleerd worden medegedeeld in de rede, die de Rijkskanselier de vol- 'gende maand in den Rijksdag zal hou den. De vredesvoorwaarden zullen zeer gematigd en aannemelijk blijken te zijln. De koning van Bulgarije heeft mede gedeeld, dat na den oorlog de boeren, )>ehalve het algemeen kiesrecht, ook da delijk land zullen krijgen. De koning zal de eerste zijn, 0111 de kroondomeinen ten gunste van de boeren te verdeelen. F,ven zoo zullen ook do grootgrondbezitters hun landerijen met de boeren deelen. Do Turken melden, dal de Engel- scheji Akofa, op het Sinaï-schiereiland, mot projectielen, die verstikkende gassen verspreidden, beschoten hebben. Na lrct bombardement poogden zij zesmaal te vergeefs een troep van circa 2000 man aan land te zetten. Sedert de op 19 April bekend ge maakte Auikbootresultaten, zijn, volgens de ,tot 24 April binnengekomen rappor ten, van Duitsche duikbootcommnndan- ton, in totaal nog 14.'1,500 tonnen vij andelijke en neutrale handelsschepen tot zinkon gebracht. De Engelsehen melden, dat in de afgeloopen week 20 schepen van meer dan 1600 ton en 15 van min-» dor dan 1600 ton getorpedeerd werden. De ontvangsten van ïle Suez Ka naal-Maatschappij zijn in den loop der jaren zeer teraggeloopen. Volgens mede- deelingen van de „Radical" zijn de ont vangsten van 122 millioen francs in '14 tot 72 millioen francs in 1916 terug geloopen. De raad van beheer van be doelde maatschappij heeft daarom beslo ten de rechten voor de doorvaart door het, Suez-Kanaal van af l Juli 1917 op 8 francs per ton te verhoogen. Een bezoeker van do jaarbeurs te Lyon vertelt van den enormon vooruit gang van de beurs en de daaruit blij kende uitbreiding der Fransche industrie. Langs de Rhone zijn over een lengte van 9 kilometer mooie gebouwen geplaatst, welke nauwelijks plaats bieden voor de 2700 deelnemers uit alle landen. Crousot exposeert er de machtigste machines en o„a. projectielen van 52 c.M. Hindenburg zegt in een dankbe tuiging aan de begrootingscommissie van den Rijksdag, die hulde had gebracht .aan de troepen op het westelijk front, dat hjj het veldleger daarvan in kennis heeft gesteld. „De gelofte van het ge- heele volk om met alle 'kracht en on wankelbaar voor ons geliefd vaderland den vrede te bevechten, vereonigt land en leger". De Russische geueraal Tsjerbetsjef is tot plaatsvervangend opperbevelheb ber van het Roemeensche front benoemd Opperbevelhebber is de koning van Roe menië. Uit Londen wordt gemeld, dat het in Engeland verboden zal zijn, zonder goedkeuring der overheid nieuwe bladen op te richten of te piibliceeren. Lenoir, lid van de Fransche Kamer voor Reinxs, deelt in de Matin mede, dat er sedert 1 dezer meer dan 65.000 granaten op de stad zijn gevallen. Vooral in den nacht van Zaterdag op Zondag 15 dezer is Reims hevig geteisterd en ook de schoone kathedraal moet op nieuw lievig gehavend zijn. Lenoir yer- JJekert op zijn eerewoord, 'dat er uit mi litair oogpunt niets aanleiding geeft aan de Duitschers om te zeggen, dat zij re denen hebben om op 'do kerk te schieten. Deze dagen had vanwege de paai- denfokvereeniging te Graditz de verkoop plaats van 34 werkpaaixlen, die in to taal .143.380 mk. of gemiddeld 4217 op brachten. In 't vorige jaar bedroeg de gemiddelde prijs 2880 mark. Het bevel aan de rechters om drijf riemendiefstallen zoo zwaar mogelijk te straffen, wondt strikt opgevolgd. 'Do straf kamer te M. Gladbach heeft een arbeider die in October uit een fabriek 14 drijf riemen, ter waarde van 8000 Mark stal, tot. zes jaren tuchthuis veroordeeld. Salueeren. Volgens de Tel. zal iri de Tweede Kamer een motie worden voorgesteld, waarbij minister Bosboom wordt uitge- noodigd over te gaan tot een aanzien lijke beperking van de verplichting tot salueeren in het leger. Jhr. Mr. Quarles van Ufford. De toestand van het lid van den Raad van State, Jhr. Mr. J. H. J. Quarles van Ufford, die al sedert geruimen tijd ongesteld is, is achteruitgaande en zeer ernstig en zorgwekkend geworden. Enke uit de S.D.A.P. getreden. Het „Volk" meldt, dat mej. A. van dei- Vlies te Schiedam, meer hekend ouder den schuilnaam F.nka, uil de S. D. A. P. getreden is. A. R. en C. U. Raadsleden^ De Verecniging van Chr.-Hist. Leden van Gemeentebesturen zal haar eerste jaarlijksche. vergadering houden op Vrij dag 18 Mei, te Amsterdam. De voor zitter der vereeniging, de heer Ji. J. (lerr»tson, zal "daarin inleiden het on derworp: Samenwerking der rechtsehe groepen in den gemeenteraad. In de eerste helft van September zul len jde Bond van A.-R. Gemeenteraad sl- loden en de Vereeniging van C.-H- lal den van 'Gemeentebesturen een Iweedaag- sche gezamenlijke vergadering houden Je Amsterdam. Nationale Vlaggetjesdag. De Ncderlandsche Vereeniging „Ons Leger." over welker sympathiek 'doel niet behoeft te worden uitgewijd, heeft het plan opgevat, haar bekend embleem, de nationale vlag (als speld), aan het pu bliek in klein formaal Ie koop aan te bieden. De verkoop dezer vlaggetjes zal op Woensdag 2 Mei a.s. in vele plaatsen van ons Vaderland geschieden ent ide op brengst is bestemd om te worden aan- gelwend, .overeenkomstig bet doel der Vereeniging, ten bate van don Neflor- landschen Militair te velde. Onze graanschepen in 'Enge land. Iiet Dep. van Buitenland chc Zaken doelt mede. dat een aantal Nederlarudscho schepen met veevoeder, kunstmeststoffen en graan geladen, die thans rtog in En- golscho havens liggen, op den lston Mei de thuisreis zullen aanvaarden, onder volledige waarborgen van de Duitsche regeering voor een veilige vaart, voor zoover bet relt gevaar vau de zijde van duik booten. De schepen zullen do nationale vlag moeten voeren, terwijl op romp en brug constructies verlikale roode en witte strepen van 3 M breedte moeten wor den aangebracht. Blijkens uit Engeland ontvangen bericht zullen de schepen aldaar in staat worden gesteld rich van de genoemde kent.ee- kenen te voorzien, terwijl ook verder alle medewerking wordt verleend otn het vertrpk der schepen op den bepaalden datum mogelijk te maken. De vaart op E.nge 1 and De mailboot „Zeeland," waarmede de maatschappij van dien naam a.s. Maan dag tijdelijk den dienst zal hervatten, om huiswaarts te koeren, af .te halen, is do vroegere .dagboot „Duitschland," die in de laatste maanden geheel is •hersteld en opgeknapt en tevens verdoopt in „Z re- land." Tot nu toe werd de dienst onderhou den met de „l'rins Hendrik" en de ..Ko ningin Regentes," die indertijd van nacht boot dagboot werden, Toen de drie Schroei - booten, waarvan thans alleen, nog de „Oranje Nassau" over is. weiden, aange schaft De „Zeeland is evenals de „Prins Hendrik" en de „Koningin Regentes" een raderboot Voor den overtocht van Vlissingen, naar Southwold werd zes pur gerekend, zoo dat de zeeréis al zeer kort zal zijn. G e rK n a_p e n 1 e i d e r s. Do Neder], Bond van Geref. Knapen- leiders houdt D. V. 2en Pinksterdag a.s. zijn 5e Jaarvergadering, in het Gebouw „Irene", Nieuweburen 113, Leeuwarden. In de ochtendvergadering, die om 11 Va uur aanvangt, zijln enkele huishoudelijko zaken ter afdoening. Aan de beurt van aftreding zijn de bestuursleden de hoe ren J. Bondt te Amsterdam, B. Kamer ling te Rotterdam en Timmermans te Barendrecht. Met hen staan op de dub beltallen de heeren L. Onveer te Baarn, D. Plantinga te Ee (Fr.) en If. v. d. Vlugt te Zuid-Laren. De middagvergadering vangt, aan om 2 uur. Daar hopen op te treden do hee ren Dr. G. Ch. Aalders te Ermelo met het. onderwerp: „Het hooge belang van onzen arbeid", en J. E. van Buuren van Leeuwarden, met liet onderwerp„De be handeling der Vaderl. Geschiedenis in de Ger. K. V." De pogingen van den Bond, om te ko men tot oprichting van oen kamp zijn voorloopig juet succes bekroond. Dc tot nog toe ingekomen gelden wettigden tot aankoop der tenten en andere benoodigd- heden over te gaan. Met het Bestuur van 's-Heeren Loo te Ermelo werd een overeenkomst getroffen, volgens welke het kamp kan worden georganiseerd op een terrein in de nabijheid, dier stichting. Wanneer de algemeene toestand niet verergert zal omstreeks Juli of Augustus een aantal weken worden gekampeerd, telkens met een andere groep jongens. Verdere financiëele steun is echter drin gend noodzakelijk. Deze alleszins nutti ge arbeid zij daarom in de belangstel ling der lezers .aanbevolen. Het adres van den Bontl is: Ai. Grashoff, Rodenrijsche- straat 58a, te Rotterdam. Een interview met Troelstra. „Het Volk" bevat het volgende hcrifl»! omtrent een interview dat een vertegen woordiger van „Socialdemokraten", te Kopenhagen met mr. P. J. Troelstra heeft gehad op diens doorreis naar Stockholm. Deze verklaarde „Mijn bezoek aan Berlijn had ten doel te bewerken, dat ook de minderheid der Duitsche sociaal-democraten^ op de con ferentie vertegenwoordigd zpu zijn. Ik stel met groote voldoening vast, dat de Berlijnsche partijgenooteri hot daarmee geheel eens waren. Tijdens een gesprek, dat ik met den Duitschen minister van Buitènlaiidschc Zaken had, heb ik er op aangedrongen, dal de afgevaardigden der minderheid' hun passen zullen kunnen ver krijgen, zonder dat men «enigszins in vloed wil oefenen op hun besluiten. Ik ben overtuigd, dat deze Wens oh vervuld zal worden. Over den uitslag der conferentie liet Troelstra zich zeer optimistisch uit. Het initiatief tot de conferentie is van dien aard, dat zij tot een gelukkig resultaat moet. voeren, ook al hjjjft- er veel te overwinnen. Wij hebben voor ons, al dus verklaarde Troelstra, het vurige ver langen naar den vrede, dat overal als do kiemen van de nieuwe lente opapruit. Troelstra hechtte zeer groote hcleekenis aan «l e laatste uitlatingen van de socia listische partij in Duitsohiand waarin de eisch van een duidelijke en ondubbelzin nige verklaring betreffende den vrede is opgenomen, Ik heb reden om aan Je nemen, zoo zeide hij, dat, zoo er vredesonderhande lingen tot stand komen, Oostenrijk be reid zal zijn Servië geheel vrij te geven en bovendien dit land den gewenechtcn toegang naar zee te verschaffen. Ik ge loof ook, dat Duitschland, zelfs indien het dit nog niet onomwonden heeft uitgespro ken, toch voldoende heeft laten door schemeren, dat. 'het het bevrijde België voldoening wil geven, Het is de hoogste tijd, dat beide re- geeringen hun oorlogsdoeleinden bekend maken, doch aan den anderen kant is het <fe plicht der sociaal-democraten in de geallieerde landen hun officiëele re- geonngen er too te bewegen hetere for- muleering van de vrede op te stellen. Zoodia ik morgen to Stockholm zal zijn aangekomen, zal ik terstond met behulp der Skaudinavische partijgenooten de or ganisatorische toebereidselen treffen. Het is te hopen, dat de gedelegeerden, die zich voor de conferentie opmaken, zich er op voorbereiden eenige dagen voor de opening dei- conferentie naar Stockholm lo komen". District s-Arb eids hem idde- 1 i n g. ingevolge eeu aanschrijven van het ministerie van Waterstaat, heelt on- dergeteekende de eer kennis te geven, aan de correspondenten in Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland. Jat zij voor loopig geen aanvragen om werkkrachten in het Land- en Tuinbouwbedrijf in be handeling moeten nemen. Wel echter alle aanvragen die buiten dat Bedrijf vallen, welke op de gewone wijze worden doorgezonden aan, Re Di strictsarbeidsbeurs, Stadhuis, „Middelburg. De Directeur der Districts beurs, H- G. Toebes. A p o t li e k e n. Zondag a.s, zal te Goes geopend zijn dc apotheek van tihr. L. la Forte; to Middelburg die van dhr, J. W. v. d. Garde en te Vlissingen die van dhr. A. J. van Ockenburg Jr. Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de gemeente Haam stede, dhr. L. Rlom, ter vervanging van den hoer A- Dartjg. De algemeene vergadering van den Ned. Rond van adsïslenteii der F, en T. zal gehouden worden te Utrecht .pp 21 en 22 Afei. u rf streken in Zeeu w s ch- Vla anderen. De landbouwers in Stop peldijk en omgeving denken cr over evenals dit vroeger in deze streek' ge beurde, „derk te schieten" dat is turf te steken, zulks met liet oog op het gebrek aan brandstof. De veenlaag is daar slechts mof een dunne laag teelt- aarde bedekt. (Vad.) does Woensdag hield de Bond van Waterb. Ambtenaren in Zeeland, hare algemeene voorjaarsvergadering in het hotel „Centraal" alhier. Deze vergadering was, blijkens verslag in „De Zoom", bezocht door 19 leden, terwijl 5 leden bij volmacht vertegen woordigd waren. Bij de opening der vergadering wijdde de voorzitter, dhr. Bolier, een waardee- rend woord aan het overleden lid 'K. van Booijen. De rekening van den Bond werd goe- gekeurd, docli sloot met een tekort van f 88.85; terwijl het examenfonds een be zit heeft van f 178,35. De contributie voor 1917 werd bepaald op f 4.50. Voor de najaarsvergadering werd met groote meerderheid Bergen op Zoom gekozen. De aftredende leden van het Bonds- bestuur werden alle drie, n.l, de heeren I'. L. Bolier, A. J. Louvers en 'C. As- peren, respectievelijk met. 20, 23 en 15 stemmen van de 24 herkozen en na men de benoeming aan. Uit het verslag over het fonds door den voorz. J. van de Velde, bleek, dat 1916 een tekort had opgeleverd van f69 en dat 1917 een tekort van pl.m. f70 zal opleveren, wanneer er 8 weduwen blijven om te ondersteunen tot een be drag van f 1000. De vergadering besloot op voorstel van het fondsbestuur de we duwen in 1917 wederom elk f125 uit te keeren. De rekening van het fonds werd goed gekeurd en het bezit naar de tegenwoor dige koers bedraagt thans f 3321,644/2- De. heer Ferdinandusse werd met 17 stemmen "herkozen als bestuurslid van het fonds. Op de technische vraag: hoo hebben de betonwerken in Zeeland zich gehouden bij de vorst van dit voorjaar word algemeen geantwoord van „zeer goed Gistermiddag legen 5 uur was men aan <le Bierkade alhier bezig met het lossen van kunstmeststoffen uit een schip Er zou door een paar werklieden een wagen voorgereden worden, toen eon wiel tenen een in don grond bevestigden ring stootte, en de man, die den wagenboom vasthield, de macht er over verloor. Do boom trof zekeren heer 'L. uit Gouda, belast met <j(> controle op de kunst- mostdislributie, met bel gevolg dat hij ui het ruim van het schip geslingerd weid. Aanstonds werd heelkundige hulp ingeroepen en dr. Lasonder was spoe dig ter plaatse, om den man te helpen, die daarop door een schipper naai- bo ven gedragen en in den winkel van den hoer Ossewaande werd binnengebracht. Later ucixl hij naar het Gasthuis ver voerd. Bij den enkel was de voet uit bef lid geweest. De slag, welken de boom den l^eer L. tegen ue maagstreek toebracht, bleek gelukkig geen ernstige gevolgen te hebben. De heer L. zou heden nog per rijtuig naar "den trein gebracht worden, om de thuisreis te on dernemen. Door zijn val deed de hoer L. nog twee kinderen het evenwicht yer- liczen. Een ervan viel op den wal, doch bel .andere kwam in bet gangboord yan bet schip terecht en liep nog 'n lichte verwonding op. Overigens kwamen de kinderen met den schrik vrij. Xooal.ï men weel is den 24 April alhier in den ouderdom vau 76 jaar overleden Hubrocht Schouwenburg. Deze Schouwenburg had een belangrijken staat van dienst bij de Hervormde Kerk. Mij is onder toezicht van drie achter eenvolgende kosters lichtaansteker, vóór hel gasgebruik „lampist" genoemd, ge weest. Hij was ongeveei 20 jaren oud, toon hij als zoodanig dienst nam, dus bij is ongeveer 57 jaren in dienst van de kerkvoogdij geweest. Dit jaar zou liet 40 jaar geworden zijn. dat de overle dene do betrekking van Rustbewaarder bekleedde. Tijdens bet waarnemen van de be trekking van lichtaansteker, hebben er bier 13 predikanten hun intrede gedaan).. Schouwenburg was zelden absent, zoo dat het in ile eerstvolgende weken wel vreemd zal zijn, hem niet meer in de kerk tc zien. In bet „Slot Oostende" hield de werkliedenvereeniging „Eigen Hulp" Don derdagavond hare driemaandelijksche vergadering. Blijkens het verslag van den penningmeester is in de afgeloopen drie maanden ontvangen f667,04 en uitgege ven f740,24, alzoo meer uitgegeven f73,20, waardoor het totaal der kas op 1 April was £5925,871/2. Aan ziekengeld werd f658 uitgekeerd. Voor hel reserve fonds was 1' 101,04 ontvangen en uit gegeven f29,24, waardoor het totaal van dit fonds op 1 April was f 618,541/2. Het. aantal leden bedraagt 353. Een voorstel van een der loden tot het' aanstellen van ge salarieerde dragers bij bet begraven van een lid of diens echtgcnoote word met algemeene stemmen aangenomen. Biezelinge. Gistermiddag had alhier de eerste steenlegging plaats van de nieuwe kerk der Chr. Geref. Gemeente. Bij on gesteldheid van den oudsten ouderling 'werd deze plechtigheid namens den ker kerand verricht door het oudste tjd der gemeente, den heer V'. Slabbekoorn. Dc consulent, ds. L. de Bruijne van Zaam- sla.g sprak 'daarna en noemde dezen steen niet. zoozeer een éérst©, maar een her in neringsleon. Na een terugblik geworpen te hebben op hot verleden, zegt bij, dat dit oogenblik herinnert aan de hulp des Heeren. daarom „F.ben Haëzer." Vele goede woorden in betrekking tot het te verrijzen kerkgebouw en do gemeente werden gesproken. Architect, aannemer en werklieden werden 'geslaagd, 'I werk zóó le doen ,dat er geen wanklank wordt gehoord, zoodal ook daarin blijken mag dat 't een Huis des Heeren is, dat gebouwd wórdt. Gezongen wordt Psalm 68:5, waarop de bijeenkomst met. dankzegging werd besloten, en alle werklieden wer den onthaald. Vele belangstellenden woon den de plechtigheid bij. Krabbendijke. Donderdagavond verga derde de Boerenleenbank in de zaal van dhr. Otte, onder voorzitterschap van dhr. D. Boone. Van de 90 leden waren er bijna 60 opgekomen. Twee der leden, G. Slabbekoorn en G. Verschuure, ontvie len door den dood.. Uit de mededeelin- gen van den kassier "bleek hoezeer de bank in een bestaande behoefte voorziet 011 hoe omvangrijk de arbeid van den kassier en van het bestuur is. Dhr. N. J. Elenbaas bedankte als bestuurslid en in zijn plaats trad dhr. C. P. \rog«laar op. Deze word nu als bestuurslid geko zen. Als lid „van den raad van toezicht werd dhr. Al. AVabeke herkozen. Dhr. A. P. "Wouterse werd als plaatsvervangend bestuurslid gekozen en als nieuw lid werd gekozen clhr. J. de Koning na herstem ining met dhr. J. Adam. Dc kassior werd bij acclamatie voor 4 jaar herkozen en zjjn jaarloon voor 2 jaar gebracht op f300. Zijn kantoor zal in het ver volg van 78 op Woensdagavond en van 68 op Zaterdagavond open zijn. De re kening werd door de leden A. Tollenaar en J. Adam nagezien en in orde bevon den en geteckend. Het bestuur kan do rentestandaard zoo noodig wijzigen. Het huishoudelijk reglement wordt gelezen en vastgesteld en zal gedrukt worden. De zuivere winst z!al in de reserve-kas wor den gestort en dan bedraagt deze f 1802,811/2- Om de lezers van „De Zeeuw" te doen zien wat er zoo al omgaat vol gen hier enkele cijfers over 1916: Ontvangen f233608.24. Uitgegeven f232279.29. In kas f 1228.96. Saldo der spaargelden op 1 Januari f61294.88. In gelegd gedurende het boekjaar, f 75156.80. De rente van het spaargeld f 1535.75. Sa- 137987.43. In 1916 is terugbe taald f66880.11?. De inleggers hadden dus een tegoed van f711(>6.71. Uitstaande voorschotten op 1 Januari 1916 f17315. Gedurende het boekjaar verstrekte voor schotten f8600. Samen f25915. Terug- betaald werd f 12875. Het bedrag der vooi-schotten was op 31 December 1910 f13040. Diverse ontvangsten f 2673 371/., Diverse uitgaven f 1973.77ya. De zui vere winst was dus f 699.60." Op de spaarbank hadden 114 inlagen plaats togen 102 terugbetalingen. De kas sier had in het geheel ruim 400 posten te boeken. 8 Heer Arendskerke. Te 's Gravenhage is voor bet examen voor telegrafist kantoorbediende geslaagd de heer A. Po lak Jr., alhier. Kortgene. Gistermiddag vergaderden al hier alle schoenmakerspatroons uit Noord- Beveland, ten einde de vakbelangen te bespreken. Als resultaat dezer samen komst kan worden gemeld, dat men zich organiseerde tot een vereeniging, onder den naam „Schoenmakerspatroonsvereen. Xoord-Boveland". liet bestuur is samen gesteld als volgtD. de Pree, Kolijns- plaat, voorzitter, J. de Back, Wissenkerke, secretaris, L. W. van Halst, Kortgene, penningmeester, G. Gillesse. Wissenkerke, en J. L,amain te Kamperland, laatst genoemde algemeen-adjunct. De vereen, besloot inet alle stemmen, to beginnen met a.s. Maandag 30 April, de prijzen van alle reparatie-werk voor geheel Noord-Beveland gelijk to stellen, waartoe in elke werkplaats een lijst zal worden opgehangen waarop de kostende prijs zal voorkomen, welke lijst door alle leden (13 in getal) onderteekond is. St. Maartensdijk Donderdag voormiddag had de landbouwersknecht J. L„ alhier, het ongeluk te vallen toen hij van do zaaimachino wilde afstappen, waarop hij zat. Een mes van de machine ging hem over den voet, tengevolge waarvan dat lichaamsdeel dermate gekwetst werd, dat L. zich naar huis moest begeven en on der geneeskundige "behandeling stellen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Biezelinge, Joh. Kijne te Xijkerkerveen; te Wierden, II. J. W. v. Ingen te Gameren; te Oosterzee, A. K. 'Straatsma to Eikerzee. Bedankt voor Monnikendam, door Af. G. Gerritsen te Purmerland. Geref. Kerken. Bedankt voov Grijpskerke, door C. A. v. Nood tc Lopik. (X. R. C.) Chr. Geref. Kerk. Beroepen 'to Afurmenvoude, H. Binee to Groningen. Middelburg. Gisteren zijn geëxamineerd voor de acte 1.0. 8 vrouwelijke candi- daten. Afgewezen 3. Geslaagd de dames E. Jansen, Middelburg; P. A. Al. van don Porei, „Middelburg; E. G. Rademakor, „Middelburg; P. dc Veij en D. Al. Wcs- dorp te lerseke, Geslaagd voor adspirant-opzichter bij do S.S dhr, L. de Klerk Je Arnemui- den. Geslaagd te 's Gravenhage voor het voorloopig diploma voor machinist do lieer .1. P. Bal jeu te Aliddelburg. De V. U. te Amsterdam, lieeds is bekend gemaakt, dat de A'er. voor Hooger Onderwijs op Geref. Grond slag haar jaarvergadering dit jaar te Zutphen zal houden op Donderdag 5 Juli. Voor den bidstond is naar de „island." meldt, als voorganger gevraagd Ds. .1. vau der Sluis, te Varsseveld. De leiding der vergadering is opgedragen aan prof. mr. A. Aiiema. Prof. 3r. F. VV. Grosheide hoopt des middags in de meeting het debat in te leiden over: „Beginselen en Feiten". I11 de wetenschappelijke samenkomst, die daags' te voren wordt gehouden, zal behalve mr, W. van Zevenbergen, prof. dr. li. H. YVoltjer refereeren, en wel over: „De jongste onderzoekingen over de rede op den Areopagus eu de Christelijke be schouwing der Oudheid". Zondag 29 April. NED. HERV, KflRK Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, vm. en nm. ils. .Meloen. Biezelinge, 9.30 u. ds. de Vries, 2 u. clr. Schmidt. Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, nm. ds. Feijkes. Cortgene, vm. ds. Lijsen, nm. Ieeskerk. Driewegen, 9.30 u. dis. Jonker Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en nmds. Ger ret sen. Ilansweert, 9.30 en 2 u. dhr. Lensvelt. lleinkenszand, vm. en nxn. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 's H. Arendskerke, vm. en nm. ds. dc Voogd, nm. bed. II. D. 's lleerenhoek, 's H. Hendrikskinderen, vm.- ds. Steenka mer, nm. dhr. Stel ma, zendeling Rott. Z. V.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2