Uit de Provincie. Onderwijs. Rechtszaken. Landbouw en Veeteelt. Gemengd Nieuws. Kerknieuws Uit da Pers daar ook zoo'n ding. En dio kerel had aan 't huis een plank geslagen en op die plank had 'hij go^childerd Hier woon ik aan den weg Wat zal ik beter wenschen Dan de zegen van den Heer En de gunst van alle menschen? Wat die oude vriend me meer ver telde zal ik maar verzwijgen. Dit fll- leeen wilde ik u mededeelen om u te laten zien op welken goeden voet ze daar mot koning Alcohol leven. Het i-s daar in die s.reken kroeg aan kroeg. En als men tegen 'tdonketen den weg langs fietst, komt men gewoonweg scharen veenarbeiders -tegen, wien het isi aan te zien, dat ze er meer dan één gehad "hebben. Bacchus is niet alleen „de vriend des huizes" maar ook een vriend, die hen zelfs paar het veld vergezelt. Als men van Emmen naar Emmer-Erfschcidenvoen fieist, eerst door de heide en later tas- schen do hoopen turf door, dan komt men langs een houten huisje, waarvoor oen paar boompjes groeien. Uit de verte lijkt het wel een oude schuur. De naaste buren van de bewoners wonen zeker op een klein kwartier afstand. Wanneer we het nauwkeurig opnemen, dan komen we tot de ontdekking, dat er bij de deur van deze eenzame woning een hord hangt, waarop het woord „Vergunning" staat. Meer behoef ik IJ zeker n.ec te zeg gen. leder, die in ,dic buurten geen on bekende is, weet wat dat wqprd ver gunning daar in het veld zeggen wil. Van hoeveel ellende het getuigt. Overal heeft Satan toch zijn filialen. Zelfs in het turiveld moeten er nog van die in richtingen voor maatschappelijk verkeer gevonden worden. Dat schijnt een eiscb van onzen tijd te zijn. Bond van Jong. Ver. op jl. G. Op den Bondsdag te 's-Gravenhage hoopt prof. dr. H. Bavinek te spreken over de plaats dor Gerer. Jongcl. Ver eoniging op sociaal terrein. Extra-treinen zullen niet loopen. Do Diergaarde is kosteloos te bezien voor de bondsdagbezoekers. De uitvoer van gips, ruwe tabak en mandewerk is verboden. De G. W. herziening en .de jV. R. Party.. De Stand, deelt mede, dat de Anti revolutionaire partij een begin heeft, ge maakt met het onderzoek naar wat ons te doen zal staan, als de Revisie van de Grondwet 'doorgaat, en in 1918 onze partij voor het nieuwe kiesrecht zal staan. Het Centraal Comité heelt het initiatief genomen, en dit bestond hierin, dat hel een Commissie buiten zich zelf heefl uitgenoodigd om voor de eerste instan tie van wat alsnu te doen staat, een rapport in gereedheid te brengen. Die Commissie bestaat uit de heeren Dr. Reumer, Mr. De Monté ver Loren en AD. Rutgers. Fusie S.S.IIIJ. S. M. Tengevolge van deze .fusie, waardoor allo goederenstations te Amsterdam ko men onder leiding van. de II. IJ. M„ zal ,ook de goederen-expeditie in één hand komen en wel in die van de firma Van Gend en Loos. W. H. Martin f- Bij de begrafenis van wijlen den heer W. H. Martin in leven hoofdingenieur dor Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlis singen, was de belangstelling Zaterdag zeer groot, zelden waren zooveel militaire en burgerautoriteiten en yerdere belang stellenden op het kerkhof te Vlissingen bijeen. De lijkwagen en drie openlandauers waren gevuld met een groot aantal kran sen en bloemstukken, waaronder van do directie der Schelde, van verschillendo categoriën van ambtenaren, van de di recteuren der Rotterdamsche Lloyd, van het Belgisch Vluchtelingen-Comité „Troost in Nood" enz. enz. Toen de kist onder eerbiedige stilte aan de schoot der aarde was toever trouwd, nam het eerst het woord Schout bij Nacht "W. C. Smit, commandant van de stelling der monden dor Maas en der Schelde, die zeide, dat de Minister van Marine hem had opgedragen Z.Ec. te ver tegenwoordigen. Bij de geheele Marine is de tyding van dit overlijden met grooto ontroering vernomen. Mét bewondering denkt spr. terug aan dit leven vol krachts ontwikkeling. De marine heeft daarvan ook veel geprofiteerd. Namens een uitge breide kring kan spr. verzekeren, dat do naam Martin nog lang zal voortleven. De heer Jos. van Raalte, directeur der Maatschappij „De Schelde", wees op de buitengewone bekwaamheid van den over ledene, die tot bloei en grootheid der Maatschappij veel heeft bijgedragen. De overledene stelde er een genoegen in steeds pionier in zijn vak te zyn. Zijn plannen hadden steeds succes en daarom is zijn veflies voor „De Schelde" groot. Nog schetste de heer van Raalte den betreurden doode als een humaan chef, een liefhebbend echtgenoot, een voorbeel dig vader en zeide, dat de heer Martin was voor hem een vriend, jaren lang. De heer mr. F. J. Sprenger, sprak na mens het college van commissarissen dei Maatschappij en herinnerde er aan, dat de heer Martin vanaf de oprichting der fabriek daaraan verbonden is geweest en deze een groot deel van haar bloei aai» hem heeft te danken. De heer R. A. van Sandick, regeerings commissaris by de Maatschappij, wees erop, dat de overledene, hoewel geen Nederlander van geboorte, toch steeds een open oog had voor de belangen van zijn aangenomen Vaderland. Hoewel geen op leiding aan een technische hoogeschool zijn deel was, was hij ingenieur by" in- tuitie. Spr. noemde den overledene de beste constructeur van dezed tijd. Het was voor hem een genot zijn ideeën in ijzer en staal om te zetten. Zelfs nog op 'zijn ziekbed sprak hij mede over nieuwe constructies. Zoolang er in Nederland nog schepen gebouwd worden, zal de naam Martin niet vergeten worden. Namens een aantal bazen, die onder overledene gewerkt hebben sprak ten slotte nog de heer J. Huzcr enkele woor den van wnardenring .aan de nagedach tenis van den overleden chef, waarna, een zoon van den heer Martin dank bracht voor de. aan zijn vader betoonde laatste o.er. We vragen weer eens de aandacht voor een feuilleton. Aan het mooie ver haal, dat we aan den bekenden schrijver journalist M. van der Staal danken, lig gen feiten ten grondslag. We hopen, dat het door jong en oud inet genoegen ge volgd worde. De penningmeester van het plaat selijk steuncomité te Middelburg deelt mode, dat de opbrengst der collectebus jes van 27 Februari tot 1 April was f 563.15. De commandant der stelling van do monden der Maas en der Schelde (commando Zeeland) heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd wegens het be trokken zijn bij smokkelzaken aan de volgende 9 personen Edemon Michelet, werkman, geboren 24 April 1889 .te Beveren (B.), August. Frnns- sens, geboren 10 October 1894 te Be- veren, Arthur Vriesackers, geboren 29 Augustus te Molsen (B.), allen verblijf houdende te Nieuw-Namen, Henricus Geeraert, metselaar, geboren 10 Juni 1897 te Selzaete (B.), wonende te Westdorpo, als deze vier mannen zijn van Belgi sche nationaliteit. De overige vijf personen zijn van Ne- derlandsche nationaliteit en zijn allen te Westdorpe geboren en wonen daar ook, het zijn: Alfred Selis, geboren 9 Januari 1893, Jozeph Rotthier, geboren 9 Sep tember 1899, Cyrillus Johannes Govaert, geboren 30 December 1888, Yincentius Kalle, geboren 22 Januari 1886, allen werklieden en de veldarbeider Petrus D-o- minicus Briquet, geboren 13 Januari 1889. middelburg. In verband met de in braak in het kantoor van de Zeeuwsche Kolenmaatschappij alhier, is Zaterdag den geheelen dag door justitie, politie en een deskundige een onderzoek inge steld. Tijdens het onderzoek werd gear resteerd zekere M„ tegen wien zwart» vermoedens waren gerezen. De politie zet het onderzoek met kracht voort. De verkoop van de Emmabloem bracht alhier Zaterdag f308.81 op. Goes De opbrengst van het Emma- bloempje op j.l. Zaterdag was f 130,10. Benoemd tot ambtenaar ter secre tarie en tevens tot directeur van het le- vensmiddelenbedrijf te Kapelle, de heer W. F. van Riet Iz„ thans ambtenaar ter secretarie van .Middelburg, vroeger al hier ter secretarie werkzaam. Do heer P. Stefes, thans hulpge vangenbewaarder alhier, is inet ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot. gevangen bewaarder aan de strafgevangenis te Breda. Vlissingen. In den nacht van Zater dag op Zondag is ingebroken in de can- tine van de Arsenaalkazerne. De dief(ven) heeft zich een toegang weten te ver schaffen door een ruit uit te snijden. Daar het lokaal aan de achterzijde is heeft de schildwacht niets kunnen be merken. Er wordt een bedrag van on geveer f 17 vermist. De uil Zeeuwsch-Vlaanderen aange komen wagens van de Etat-Belge wor den in de werkplaats der S.S. weer in elkander gezet. Doordat de wagens zoo langen tijd niet gebruikt zijn, verkeeren een groot, aantal in slechten toestand. Zaterdag zyn de eerste wagens uit de werkplaats gekomen, die dus direct in gebruik kunnen worden genomen. Kruiningen. De Stct. bevat de statuten der Coöp. Ver. tot aankoop van rijtuig en wagenmakersmaterialen „Ons Belang" alhier. Westkapelle. In de raadsvergadering van Zaïeivtag waren tegenwoordig Alle leden en de Voorzitter; werd beschikt op de „volgende adressen: Een verzoek lot wijziging in de schooluren, omi een uur later Ie "beginnen in het belang van landbouw; naar aanleiding hiervan zal de voorzitter een verzoek richten tot den districts schoolopziener. Een verzoek van A. Louwerse, bode, om verhooging zijner jaarwedde, wordt afgewezen, doch wordt niet algemeene stemmen besloten over 1916 een gratificatie te geven van f25. Op oen verzoek van Lein Cysouw om voor zijne woning twee wilgenboomen te planten, wordt gunstig beschikt met de voorwaarde er aan verbonden, dat. ze vanaf de planting liet. eigendom der ge meente zijn, omdat ze op gemeentegrond worden geplaatst. Een verzoek van den beer Zip om de pacht van het ambacht» heerenvroon vanaf 1918 te verhoogen met f 100 en te brengen op f 150 per jaar, wordt aangehouden tot. een vol gende vergadering en wordt den w thou der A. Mindorhoud J.K.z. opgedragen, met den heer Zip nog te onderhandelen. Wat betreft een verzoek van Biggekerkc om medewerking aan een adres aan de Directie der Stoomtram Walcheren, om den dienst te wijzigen op Donderdagen, in verband mot de markt te Middelburg. De voorzitter en de Raad zijn van mee ning, dat dit verzoek niets zal baten, daar de tegenwoordige regeling al nood gedwongen is, wegens tekort aan steen kolen en een regeling te wijzigen in de zen tijd, op veel bezwaren stuit, liet jaarverslag 1916 wordt voorgelezen, waar uit o.a. blijkt een bevolkings<-ijfer van 2102, zijnde 5 hooger dan 31 Dec. 1915 Besloten wordt tot aanstelling van feu tijdelijk onderwijzer voort dhr. Heijï. die in militairen dienst moei, op een jaar wedde van f600, gedurende diens dienst tijd. Verder wordt besloten een leening aan ie gaan van f700 a f800, wegens' tekort aan kasgeld. Aangebracht wordt een wijziging lil de hegrootingen 1916 en 1917. Naai- aanleiding van een schrij ven van het Kerkbestuur der Ned. Herv Kerk, om de huur van de 'begraafplaats te .verhoogen niet I' 25 .en alzoo te bren gen op f 110, wordt na breedvoerige be spreking besloten, niet 6 stemmen "(de hoer li Mindorhoud bloei Duiten stem ming aJs Vol,abel van voornoemd be stuur) een verliooging aan le geven van f 12.50. Op een verzoek van 11. Hen- drikse als doodgraver, om verhooging van jaarwedde, werd inet algemeene stem men afwijzend beschikt, lijj de rond vraagt vraagt de lieer Hendrikse. om het beweiden der vroonon niet op 1 Mei, doch op 10 .Mei te doen plaat- hebben, doordat, er zoo goed als nog niets voor het vee is le vinden. Hiertoe wordt be stolen. Vlocht do weersgesteldheid zoo veel er aan toe doen, dat de groei vanaf heden sterk inocst ontwikkelen, kunnen R. en W. besluiten vóór genoemden da tum. te laten beweiden. De Raad gaat hierop over in gesloten zitting tot. liet opmaken van het kohier Hoofdelijkon Om slag. Na heropening der openbare ver gadering, wordt deze door Men voorzit ter gesloten. Bruinisse. Uitslag van do stemming vooi een lid van den Gemeenteraad op 20 April. Aantal kiezers 532, Opgekonie- nen 375. .1. Goudzwaard verkreeg 72 st.. C. .1. Hanse 131 st., M. K. Krepel 161 st., van onwaarde 8 si. Herstem ming tusschen llanse en Krepel op 27 April a.s. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te .Mastenbroek, S. Ronner le Waddingsveen; "te Ermelo. J. J. v. Ingon te Harderwijk. Aangenomen naar Johannesburg (Zuid- Afrika), door A. J. Barger te Boven- smilde. Bedankt voor Tholen. door E. J. van Voorst ie BorsseleDriewegen; voor Duurswoude, door N. van Leeuwen te Murmerwoude. Deze week zal te Goes gehouden worden een Diaconie-avond. Zondag 29 April hopen D.V. in de avondgodsdienst oefening Ds. Steinz, D.s. Homburg on Ds. De Vries te spreken over den diacona- len arbeid. Woensdag 2 Mei daaropvol gende zal dan in het lokaal der Chr. •long. Vereen. (Wijngaardstraat) een ver gadering gehouden worden onder leiding flor diakenen der Ned. Herv. Gem. waar in gelegenheid zal zijn tot. gedachten- wisseling over diaconale zaken. Geref. Kerken. Aangenomen naar Sellingen, door J. Speelman te Stroobos. Onjuisje benamingen. „On ze Vaan" schrijft het volgende: Wat er tegenwoordig al niet ingezegend wordt I Huwelijken worden ingezegend; nieuwe leden worden ingezegend; enz. Dit zyn zoo van die dingen, welke soms Protestanten klakkeloos overnemen van de Rooinsche Kerk. Eerst verkeerde benamingen, later de begrippen, welke er aan vastzitten. Gereformeerden in onze Kerk mogen aan zulk een beginseloosheid niet mee doen. Pas lazen we in een dagblad een advertentie van een lid der „Gereformeer de Kerken", die zijn huwelijk wou laten „inzegenen". Huwelijken worden bevestigd: zie slechts den aanhef van ons Huwelijks formulier. „Nieuwe leden" noemt men dezulken, die openbare belijdenis afgelegd hebben. 't Zijn geen nieuwe leden. Ze waren al leden, n.l. doopleden der Kerk. Ze worden tegenwoordig „aangenomen" en „bevestigd". Aangenomen door den kerkeraad, bevestigd in het openbaar. Vroeger sprak men van „onderzoekin- go des geloofs" en van openbare belij denis wat ons onjuister voorkomt. Deze onderzoekinge des geloofs was in liet tijdperk der jonge Christenkerk niet zoo noodig. Wie zich toen schaarde bij de Christenen, wist, dat hem banden en verdrukkingen wachtten. Later openhaar- de zich de noodzakelijkheid, toen het Christen-zijn geen schande was, maar veel meer een eer, om een onderzoek te laten voorafgaan aan het toetreden als lid. Jammer genoeg bepaalt het onderzoek tegenwoordig zich tot een soort van exa men of de eandidaten genoegzame kennis bezitten.' Hefonderzoek mocht, zich heusoh wel uitstrekken tot. de leer, tot de gezind heid des tiarten. Op dit terrein valt heusch nog wel wat te herzien. Mol herstel van de juiste benamingen zijn we er niet. Er zit-meer aan vast. Aan de volgende leerlingen der 2de klasse der Burgeravondschool te Middel burg werd na gehouden eindexamen het getuigschrift uitgereikt A. Alberge, L. Dingemanse, P. Flipse, J. Hendrikse, J. J. van Heulen, P. J. Wolf, C. Broerse, A. Davidse, H. Despi- nois, A. A. van Amerongen, A. Ande- riosse, W. Boogaard, J. Caboort, A. F. Flierenburg, A. Gemier, J. C. Goedhart, W. A. Goeman, X. G. van Hoepon, J. de Kam. C. de Munck, P. de Munck, L. Pee- mam C. Pleijte, W. Poppe, P. Tisserand, J. A. van Tuyl, A. de Vos, C. Witte, J. Yssel, I. A. Hubregtse, H. C. Zonneveld. (M. C.) Zaterdag werden te Middelburg voor do acte-examens lager onderwijs 8 vrou welijke candidate» geëxamineerd, van wie er 3 werden afgewezen. Geslaagd zijn de damesJ. J. van de Linde, Goes; P. M. Risseeuw te Sluiskil; J. S. Ilisseeuw te HeinkenszandA. C. Ro- sendaal te Groede en M. 'K. Zuidweg te Krabbondijke. Twee „fldschlos"! Onder dit. kopje, driestart De Stan daard: Ook in Engeland gaat 't nu op twee „fleischlose" dagen per week loopen. Voor al voor Engeland, waar men gemeenlijk 30 p€t. meer vleesch .en vjsch at, dan in eenig ander land van Europa, een gevoelige clausule. En uit het nuchtere feil, dat deze noodmaatregel nu reeds kwam opdagen, volgt wel vanzelf, dat klimming van de twee op drie, en straks misschien zelfs op vier, allerminst tot de onmogelijkheden behoort. Ging het dien weg op, zoo zouden de gevolgen hiervan ook voor ons kwaad kunnen zijn. De normale staat van za kon ten onzent is steeds geweest, dat we graan voor niet meer dan 3 h 4 maanden van den eigen akker konden maaien, maar dat we vleesch te over hadden, en er Engeland van hielpen voor zien. Doch hieruit volgt, dat ook vanzelf, dal, d'e Britsche Regeering er allicht op bedacht zal zijn, om, geraakt ze zelve in het gedrang, ons gaandeweg op zwart zaad te zetten. Een gevaar, dat voor ons eigen land te ernstiger karakter kan aannemen, nu ook de aanvoer uit de Vereenigde Staten ons zeer bemoeilijkt zal worden, en zelfs Argentinië den uitvoer van graan naar de neutrale Europeesche Staten allicht, ge voelig kon gaan belemmeren. Bij een rijken oogst, zou dit minder te duchten zijn geweest. Dan toch zou winstbejag het bewind wel over alles doen heengaan. Maar het sterksprekondc van den toestand is juist, dat de oogst in ivlle landen het vorig jaar zoo droef te genviel, en dat de verlenging van de koude tot diep in April ook het uitzicht voor het jaar 1917 verdonkerd heeft. Mocht Argentinië bondgenoot van Engeland wor den, zoo zou dit van zelf tengevolge hebben, dat al wat Argentinië missen kon, ons afgemaakt weid, en naar Lon. den of Liverpool werd verscheept. Men zie daarom wel in, dat de nood 'waarin Engeland allengs gaat verkeeren, al spoedig ook op ons land drukkend zal gaan inwerken. Uit Roemenië, dat ons anders nog wel hielp, is thans ook niets voor ons te hopen, en uit Rusland even min. Na twee, drie maanden kan het daarom ook voor ons een heet hangijzer worden," en tenslotte zal de meest .om- vattende rcgeeringsbomoeiïng niets meer verrichten kunnen om den nood af te wenden. De kolennood zal wel minderen. Voor eerst omdat er straks minder, uit hoofde van het zachte weer, zal verstookt wor den, en ten andere, omdat er van Mei tol November een zeer aanmerkelijke voor raad kolen kan worden opgelegd. Doch met den graannood staat 't zoo heel an ders. Er moge zomers iets minder ge geten worden dan 's winters, maar veel verschil maakt dit niet, en neemt, dan de invoer al meer af, worden onze ge laden schepen door Engeland geledigd, en is o p wat we 'hadden, dan kan er wel heusch hongersnood dreigen. Zij men toch niet te gerust! De Centrale Raad van Beroep (On- gevallenverzekering) deed uitspraak in zake Hooger beroep van de Rijksverze keringsbank tegen de uitspraak van-den Raad van "Beroep te Middelburg, waarbij niet vernietiging eener beslissing van de bank, die rente toekende naar 20 pCt. inv., aan C. J. S., helpster bij het. man gelen te Vlissingen, een rente is toege kend naar 40 pCt. inv., ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan zij mist twee leden van (len rechter middenvin ger en het toplid van don rechter ring vinger is gestoord. De Centrale Raad vernietigde de uitspraak, behalve voor zoover daarbij de bank beslissing werd vernietigd en kende aan getroffene met ingang van 21 Aug. 1916 een rente toe van 10.16 per werkdag naar 30 pCt. inv. Bekomen van zaaizaad. Ten gevolge van het slechte weder en den daaruit voorlgevloeiden groeten achter stand in de landbouwwerkzuamheden, heeft, naar in het Ned. Landbouw Week blad wordt medegedeeld, de Rijkscommis- 1 oczicht op do PeuIvruehtenver- eeniging besloten, het vervoer van erw ten en bruine boonen, bestemd voor den zaai, toe to staan tot 30 April resp. 31 Mei a.s. Ongelukken. Te IJmuiden is door liet breken van een staaldraad een veiligheidssein voor binnenkomende sche pen aan de Oude Sluis aldaar, naar he neden gestort. De sluisknecht Krijger, die bezig was het sein om te zetten, kreeg het veiligheidssein een groote, zware mandonkorf op het hoofd en hel con tragewicht op do beenen. Ernstig ge- kneusd en met dubbele beenbreuk is de man naar een gesticht to Haarlem ver voord. Treurig! (Iel is iji Engeland nog altijd gemakkelijk te trouwen, aldus de N. H. C. Op don len Januari heeft oen Londensche registrator het huwelijk go sloten van een smidsjongen van vijftien jaar. De jongen ze'i aan den burgerlijken ambtenaar, dat zijn moeder er alles van w ist, hetgeen de ambtenaar blijkbaar vol doende vond. Na het huwelijk keerden man en vrouw ieder onder het ouder lijke dak terug. "Vóór het huwelijk gaf de jongen hol meisje wekelijks yier of vijf shilling. Twee dagen na liet huwe lijk kreeg ze 'twee stuiver van hom mot de belofte, dal hij later moer zou geven. Maar zij zag hem niet terug, voor hij den 13en voor de kinderrecht bank ver scheen, waar hij voor was gedaagd we gens kwaadwillige verlating van zijn echt- genoote. Hij was nu loopjongen bij een melkslijter. iDe jonge vrouw is ginds dien in een moederhuis opgenomen. De rechter vond het ongewenscht, den -jon gen to vervolgen en ontsloeg hein. S t o e n h o u w e r s s t a k i n g. Dooi de georganiseerde steenhouwcrsgezollen te Leiden, is besloten heden don arbeid te staken, wegens weigering dor patroons op de verzoeken om verbetering der ar beidsvoorwaarden. Flink g e d a a n. Men meldt uit Haarlemmermeer: Vrijdag 1.1. werd door een onbekend zwerver, een zoo goed als nieuw rijwiel, bclioorende aan de ge meente en staande voor het raadhuis te Hoofddorp, weggenomen. Een 15-jarig klerkje van de secretarie, die den "kerel met de gestolen fiets 'zag gaan, ging hem hard achterop en wist hem te bewegen hel rijwiel weer al te geven. Daarna ging de flinke knaap 'on middellijk naar den brigadier van üo Rijksveld wacht, wien hij het geval mede deelde. Samen trokken zij er op uil. om den dief op te sporen, en een uur latei- zal de kerel in liet arrestantenlokaal. Het bleek toen, dat een beruchte rij wi old iel' was aangehouden, genaamd 1'. H. X.. van beroop metselaar, wonende te Leiden, die reeds viermaal voor één zelfde misdrijt veroordeeld werd. Op last van den burgemeester werd deze recidivist ter beschikking van de justitie gesteld, nadat 'door hem: een vol ledige bekentenis was afgelegd. X e k kramp. Te Amersfoort is oen 9-jarig meisje aan nekkramp over leden. Vossen. In de gemeente Ylaeht- wedde komen dit jaar vele vossen y.oor, waarop met vergunning jacht wordl ge maakt. De moord fe Patcrswolde. In verband met het feit, dat het lijk van mej. J. nu gevonden is in een boschje, waar de politichonden voor een half jaar vergeefs gezocht hadden, deelt men aan „De Tijd" mede, dat er aan wijzingen zijn, die doen vermoeden, dat het meisje niet in dit boschje, maar el ders vermoord moet zijn. De omstandig heid, dat het graf nauwelijks een deci meter diep was, zoodat de punten van de schoenen nog boven den grond uit staken doet daarom vermoeden, dal het meisje op een andore plaats is yennoord en later, toen het. politie-onderzoek er had plaats gehad, in hel dichte hout is begraven. Bovendien is het haast onaannemlijk, dat een meisje op zoo korten afstand van den openbaren weg of aan dien weg en zoo dicht bij de plaats harer be stemming kon worden vermoord. Dat zij op zoo korten afstand daarvan aan den weg is gaan zitten om te rusten en toen zou zijn overvallen is even ondenkbaar, als dat er voor haar eenige reden kan hebben bestaan, alleen het dichtbegroei de bosch binnen te dringen, waarin het uiterst moeilijk is zich een weg te banen. Nu moer dan een half jaar is verloo- pen sedert deze moord moet zijn be dreven, zal het voor de justitie geen ge makkelijke taak rijn licht te brengen in deze afschuwelijke zaak. Voor de justi tie te Assen, onder wier ressort Paters- wolde behoort, is deze taak weggelegd, waarin zij, naar men algemeen hoopt, mag slagen. Een optimist. Donderdagavond is in het bosch van Belvédère te Over- veen voor het eerst do nachtegaal gehoord. Een incident met noodlot, tig en afloop. Vrijdagavond half 10 liepen eenige militairen, waarvan onke len beschonken of half beschonken wa ren, jn de Grootestraat te Almelo te zingen. De surveilleerende agenten van politie Schouwink en Smits maanden de militairen aan zich kalm te gedragen. Toen de militairen weer eenige passen van de agenten verwijderd waren, be gonnen zij opnieuw le zingen en te schreeuwen. 'De agenten gre.jven daarop

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2