Telegrammen. Hofstede, Laatste Berichten. Briefwisseling, Burgerlijk© Stand. Marktberichten. Advertentiën. Donderdag 19 April 1917, puoliek verkoopen: I I, Dondsrdag 19 April 1917, verkoopen: openbaar fe verkoopen: Bouw en Weilanden, b. op Donderdag 26 April 1917, BOUWLAND, publiek verkoopen: een WOONHUIS, Bergplaats van Rijwielen in di schuur lanid zijn thans onze nikkelen stuivertjes. Voor het zesvoud' der waarde worden ze gaarne opgekocht. Zelfs 'de kleine medail les van aluminium van een paar centen vinden grage koopers voor 50 pfg. en meer. Er moet aan en over de grenzen dagelijks reeds heel wat ^verhandeld worden. De 'basiliek van Lourdes be dreigd? De Temps" meldt, dat te Lourdes in het woud van Gers-Magon, bij welks uiübopers zich de beroemde grot en iets vendor de baden voor de pelgrims bevinden, een boschbramd is uitgebroken, welke inlichtingen bij de grot en de ba siliek zelf bedreigt. Goede vangst. De Apeldoornsche politie heeft te Hoog-Soeren de hand ge legd op een 17-jarigen Rus, die verdacht wordt van diefstal van f500 van een te Vddel rondzwervend kermisreiziger met gedresseerde en ongedresseerde wilde die ren. De gearresteerde heeft aanwijzingen gegeven omtrent vele in den laatsten tijd bij Apeldoorn gepleegde diefstallen. Reizende Wagens voor tandheelkunde. De leider van de Tandheelkundige Schoolkliniek heeft een reizende tandheelkundige schoolkliniek- w'agen geconstrueerd, welke op het plat teland, waar de huidverzorging op de scholen nog zeer primitief is, zal moeten dienst doen. Een meevallertje. Rij het spitten op het land van den heer ,K. B„ te Hardinxveld, stootte men, volgens de „Tel.", op: een pot, die bij onderzoek bleek te bevatten 14 gouden rijders, een 200-tal rijksdaalders, evenveel z.g. guldens en nog een hoeveelheid kleine miuni. Een en ander dagteekende van omstreeks 1600. Overleden. In 'tAcademisch zie kenhuis te Groningen is aan d'e gevolgen zijner bekomen verwondingen overleden de landstormpl'ichtige v. d. D„ die verle den week door den sergeant D„ uit nood weer werd' aangeschoten. Een brigadier gearres teerd. Op last van de justitie is naar het huis van bewaring te Arnhem over gebracht de brigadier-titulair der rijks- veldwacht P. van V. te Oosterbeek. Eeni- ge weken geleden werd des nachts door de gemeentepolitie te Oosterheek op1 het terrein van het tijdelijk onbewoonde ho tel' Schoonoord te Oosterbeek eau man aangetroffen, die aldaar vermoedelijk be zig was inbraak te plegen. Tot .groote verbazing van de gemeente-politic bleek het te zijn de brigadier-titulair der rijlks- veldwacht. Hij gaf als motief voor zijn aanwezigheid daar ter plaatse op, dat hij een inbreker achtervolgde. Al dade lijk gingen er geruchten door het dorp, dat v. V. zelf die inbreker was, en toon de justitip het noodig vond, te zijnen huize ©en huiszoeking te doen, namen de geruchten een va,steren vorm aan. Van V. bleef evenwel1 dienst doen. Het schijnt evenwel, dat er thans voldoende bewijzen zijn om het ©r voor te houden, dat hij werkelijk de dief is, althans hij werd gisteren gearresteerd. Naar men zegt, moet v. V. ook van ander© diefstallen ver dacht worden, liet bericht der arresta tie heeft groote sensatie verwekt; v. V. heeft reeds 43 dienstjaren en behoefde zeker niet uit armoede te stelen. -Grafschennis. Gisternacht is er grafschennis gepleegd te Gestel, bij Eind hoven, waar het lijk van den oud-bur gemeester van Gestel, den heer van Luy- telaer, beroofd is van verschillende sie raden. Lek geschoten. Eenige dagen geleden werd in een grooten gashouder- der gasfabriek te Roermond een lek ont dekt, waardoor ongeveer 600 M3. gas was ontsnapt. Een onderzoek heeft thans aan het licht gebracht, dal het lek was ver oorzaakt door een schot uit het geweer van een in die buurt op wacht staan- d'en soldaat. Gas vers tikking. Het gezin R. te 's-Hertogenbosch, bestaande uit man, vrouw en een kind van 4 jaar, werd gistermorgen bewusteloos te bed gevon den, tengevolge van gastverstikking. De man en het kind' werden spoedig tot be wustzijn gebracht. De vrouw is nog be wusteloos. Men vreest voor haar leven, Doodgeschoten. Nabij Ootmar- sum is zekere E. bij het smokkelen dood geschoten, terwijl een andere smokkelaar door een kogel in de knie werd getrof fen. Liei-den behoorden tot een smokke laarsbende van 88 man, die een partij smokkelwaar vervoerde, welke op twee wagens was geladen. Miiddenstandskeuken. Naai de „Tel." verneemt worden te Utrecht pogingen aangewend, om te komen tot de stichting van een middenstandskeuken, waar een behoorlijk middagmaal zal wor den geleverd tegen den 'kostenden prijs. Ontvlucht. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn vijf yan de ne gen militairen, die wegens desertie op „Gravensteyn" te Leiden gevangen waren, ontvlucht. Doodgedrukt. De landbouwers zoon G. v. d'. Pol, te Hasseljaar, die Za terdag, doordat zijn paard op hol1 sloeg, ernstig werd gewond, is aan de gevolgen van zijn hekomen wonden overleden. De ongelukkige geraakte bekneld tusschen een boom en den wagen, waardoor hem de borstkas werd ingedrukt. Ongewenschte vreemde lingen. Zaterdagavond werd te Rot terdam een agent van 'politie door een melkslijter te hulp geroepen, omdat een viertal half beschonken Russen bezig waren diens melkwagen tje te plunderen. Eieren, melk en sigaren werden door de vreemdelingen van het wagentje mede genomen. Toen de agent er bij kwam, ging een der Russen hem onverhoeds met een dolkmes te lijf en bracht hem daarmede een drietal steken toe tusschen de schou derbladen, in het linkerschouderblad en den linkerarm. Daarna zette hij het op een loopen. De agent, die op straat ineen zakte, is door burgers in een winkel binnen gedragen en vandaar per brancard naar het politiebureau aan de Aelbrechtskolk vervoerd. De geneesheer achtte geen on middellijk levensgevaar aanwezig, doch achtte het opnemen in het ziekenhuis noodzakelijk. Politic-agenten, bijgestaan door bur gers, hebben later nog twee half be schonken Russen aangehouden, die zich volgens die burgers aan het plunderen van het melkwagentje zouden hebben schuldig gemaakt, doch de Rus, die den politie-agent heeft verwond, ontkwam. Gebleken is, dat de dader is een 22- jarigo Rus-Pool, een over de grens ge komen burgerkrijgsgevangene. B o rn jn e n a a n s:l a g„ Men meldt ons uit Maastricht: Zondagavond om streeks half 10 werd in een huis aan dien Schoon.derweg bij Maastricht, tijdelijk be woond Idoor den beer Ëugène van 'Oppen, burgemeester van Heer, een bo<mi gewor pen. Maandagmorgen hebben >viji 'de ver woestingen, die niet vaar zoo ernstige» aard zijn, in oogenschouw genomen. Olm 8 uur had de burgemeester, die bij de huldiging van den lieer 'Db Pauw in do Harmoniezaal was geweest, zich naar huis, en eenigen tijd later ter -ruste- be-- geven. „Nauwelijks lag ik in bed," zoo verleide ons de burgemeester, „toen .het huis door een vreeselijfcen slag dreunde en schokte, en werd ilc door den luchtdruk in mijn bed omhoog geworpen." De boni, dynamietpatroon of wat het geweest is, werd door het keldergat naar binnen geworpen:. Vlak tegenover heit tol- derranmipje is een kleine put in dien stee- nen vloer, alwaar het projectiel waar schijnlijk ontploft is. In den kelder werd nog een stuk' van de lont gevonden. Die keldertrap werd weggerukt en die deur gedeeltelijk uit het kozijn geslagen. Ook in de kamer werden de ruiten vernield. Ofschoon het huis door piet imind'er da,n 13 personen werd bewoond, kwaimein er geen persoonlijke ongevallen voor. Men vermoedt dat de oorzaak is! een uiting van ontevredenheid over,-do distribu tie regeling in de gemeente Heer. Er zijto eemige aanwijzingen, die vermoedelijk tot eon arrestatie zullen ledden. PARIJS, 16 April. Een Porlugeescht divisie heeft zich hij een der sectoren aan het Fransche 'front gevoegd. PARIJS, 16 April. Legaties van Chili en Argentinië hebben tegenover een Re dacteur van het „Petit Journal" beves tigd, dat beide staten een zeer welwillen de neutraliteit jegens de Entente zullen volgen. ROME, 16 April. Volgens een telegram uit Athene zou in Griekenland een ka binetscrisis te wachten zijn. Hoewel mi nister-president Lambros tegenspreekt, dat het aftreden van het ministerie zeer, spoe dig is te ivachten, acht $nen zulks toch waarschijnlijk. Het schijnt, idat Za'imis zal worden geraadpleegd, alvorens het pre sidentschap van het nieuwe kabinet op zich te nemen. BERLIJN, 16 April. Volgens 'berichten uit Boedapest blijft de verdaging van het Hongaarsche Huis van Afgevaardigden de politieke gemoederen zeer bezig houden. De Koning heeft met verschillende voor aanstaande politieke personen geconfe reerd en keerde vervolgens naar Weenen terug. De oppositiebladen gaan met hun aanvallen tegen Graaf Tisza heftig voort, en zetten uiteen, dat hij aan den drang der oppositie zal dienen gevolg te geven. Voorts bepleiten deze bladen de vorming Van een concentratieikabinet en wijzen er daarbij op; dat de Koning niet vij andig tegenover zulk een kabinet zou 'staan. KEULEN, 16 April. Die „Ivoln. Zeitung" ontvangt telegramlmen uit Zwitserland, waarin het volgende gemeld wordt: De Parijsche Pers volgt de tot standko- rning der gedachtenwisseling der Rus sische, Italiaansche, Duitsche, Scandina vische socialisten te Stockholm met zeer groote ongerustheid. „L'Heu-re" wijst op het gevaar, dat dreigt indien het ernst wordt miet een vergelijk tusschen de Russische en Duit sche en Oostenrijksch-llongaarsche soci aal-democraten §n het blad wens'cht, dat de Entente dadelijk een buitengewone diplomatie naar Ptetrograd zal zenden om de voorloopige Regeering tegen de vre delievende elementen te slteuinen. Die „Fi garo" ziet slechts één mogelijkheid om,het gevaar van een o-ntijidigen vrede te b© zweren, n.l. door het Arbeiders,- en So cialistisch Comité met ondersteuning 'der troepen onschadelijk te maken. De „Gaulois" merkt op, dat nu voor de regeering -en voor de revolutie pas de gevaarlijke en beslissende ure aange broken is1. ROME, 16 April. De „Tribuna" ver neemt, dat het ministerie van posterijen! zich bezig houdt met de inrichting van een luchtpostdienst, welke de talrijf vraagstukken verbonden aan het vervoer der poststukken, zal kunnen doen oplos sen. Een commissie is benoemd, teneinde de verschillende ontwerpen te onderzoeken ea den minister binnen twee- maande» het verslag van hare bevindingen te doen geworden. PARIJS, 16 April. Uit New-York wordt geseind, dat volgens een verklaring van den minister van buitenlandsche zaken van Columbia het bericht nopens een bondgenootschap tusschen Columbia en Duitschland volkomen onjuist is. PETROGIIA'D. De voorloopige regee ring heeft generaal Alexjeff benoemd tot opperbevelhebber der Russische legers. LONDEN. Uit New-York: De Senaat nam- een resolutie aan, waarbij het depar tement van handel opgedragen wordt cij fers te verstrekken inzake de totale ex port naar de neutrale sitaten van Europa, omdat nog voedingsmiddelen door dezo loden de Duitschers bjereiken. BERLIJN, 17 April. De door den Ber- lijnschen metaalarbeidersbond uitgeschre ven staking is in Berlijn slechts zeer ten deele gelukt. Er nemen slechts 125000 arbeiders aan deel. GOES. In de gisteravond gehouden al- gemeene vergadering van de Ver. de Am bachtsschool is in de vacature-Van Bu ren, benoemd tot bestuurslid de heer S. H. Bonthuis, directeur van de Gem.- gasfabriek. MIDDELBURG. Hedenmorgen vertrok ken van hier en -ook van Vlissingen de Belgische kinderen, die hier een - week of vijf of zes- verpleegd zijn. Zij zagen er best uit. Daar de wagons, bestemd voor de kleinen, buiten het perron kwa men te staan, moesten de kinderen in do coupé's worden geheschen. Donder dag worden weder andere kinderen hier verwacht. De bloemendag met collecte, hier verleden week gehouden voor de Belgi sche weezen en verlaten kinderen, heeft f 279 opgebracht. W. de W. Tot de gemeente, waartoe do vader behoort. Red. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften: 5, Jan Theunis Gort, 21 j. jrn. en Suzaniia Elisabeth Stoffijn, 21 j. j-d.Klaas de Quelerij, 26 j. jm. en Teuntjo Pieternella Bruggeman, 28 j. jd.; August Dierick, 23 j. jm. en Maria Catharina Koch, 22 j. jd.; Gustavus Josephus De Clercq, 30 j. jm. en Amelia Maria Dierck, 21 j. jd'.; 12, Cornelis Wilhelm Johannes Piet er Liefbroer, 24 j. jm; en Adriana Cornelia D-onze, 25 j. jd.; Klaas We- stra, 23 j. jm. en Krina Magdalena Ha melink, 18 j.- jd.Marinus Pieter Kiel, 24 j. jm. en Ilendrika, Levina Witte, 22 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen5, Catbarinus Martin-us Muller, 21 j. jm. en Catharina Perschiena Leunis, 21 j. jd. Johannes -de Jonge, 30 j. jm. en Adriana -de Vries, 23 j. jd. ;11, Marinus Michiel Robijn, 27 j. jm. en Francina Adriana Faas, 24 j. jd. ;12, Cornelis Kaijser, 21 j. jm. en Helena van Doeselaar, 18 j. jd.Ma rinus Wilhelmus, 28 j. jm. en Jozina An na Fre-deriksen, 27 j. jd. Geboren: 1, Felicita Johanna Ancilla Cornelia, d. v. Petrus Snoeijs en Femia Amelia Jacobs; Maria, d. v. Pieter Dees en Janna Maria de Braijne; Ali ce Elisabeth, d. v. Polidoor Slleslachs| en Maria Theresia van -de Vijver; 5, Jan Floris, z. v'. Izaak Scheeie en Pietje Flo- rentina van der Peiji; 8, Catharina Eli zabeth, d. v. Jacobus Jansen en Eliza beth Ilamelink; 9, Elévira Mathilda, d. v. Edumond Benedictus Kesbeke en Em ma Maria Regina IJsebaert; r Helena Johanna, d. v. Aectoi' Kuijk en Maria Willemsem; 10, Andre Francois Elise, z. v. Matliildis Emilia Breens; 11, Guljaam, z. v. Guljaam Dees en Eva Scheeie; Willem Jacobus-, z. v. Marinus Jacobus Cornelis van Pienbroek en Maria Wilhel- mina- van Es; 12, Adriaan, z. v. Levinus Krijn de Kraker en Jozina Zegers; Janna Cornelia, d. V. Jacobus Pieter Ma rinus Adrianus Cornelis de Ruijter en Pieternella Helena Frederiksen; 14, Emma, d. v. Johannes de Vos en Emma Maria Block. Overleden: 31 Maart. Francina Suzan- na Jolijt, 3 j., d. v. Louis en Suzanna Sophia van Aalst; 1, Tannetje Anna C-olijn, 19 j„ d. v. Abraham- en Maria Debora Verlinde ;2, Theodoras Cornelis van den Berg,, 39 j„ z. v. Edm-ond Albertus Jo hannes en Anna Maria de Meijer; 4, Din- gena Wilhelmina Jansen, 4 w., d. v. Jan en Wilhelmina Pieternella de Doelder; 5, Anna Alonsius, bijna 3 rmnd., d. v. Florimon en Maria Philomena Herman; 7, Johanna Verbrugge ,55 j., echtg. v. Gelein Gerard' Andriessen; Francois Ken se, 40 j., z. v. Jacobus Johannes en Johanna Elisabeth Baert; 11, Catharina Anna Kaan/,, 5 j., d. v. Adriaan en Mathilda Verstraeten; 12, Jacobus Coequijt, 53 j., echtg. v. Celia van Laere. T. C. Telegrafisch Weerbericht Naar waarnemingen in den morgei van 17 April medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 755.1 te Den Helder, laagste 740 onder Oost-Duitsch- lamid. Verwachting tot den avond van 18 April: Matige tot krachtigen, later tijdelijk af nemende Noordelijke tot Westelijken of Zuid-Westelijken wind, meest zwaarbe wolkt, Later waarschijnlijk weer regen. Aanvankelijk zachter. (ions, 17' April 1017. Ten gevolge van Regeeringsmaatregelen voor peulvruchten geen noteering. Kroouerwten t 0.— a f 0.—Kookerwten 1 a f—Bruine Boonen f 0.— a f 0.alles per 100 K.G. Maanzaad f per 50 K.G. Opgaaf van de marktzetters der gemeente Eieren per 100 stuks t 8 30 a f 0.—Mid- denprfls per 25 stuks f2.05. Aan particu lieren f0.— Eendeieren ct. Ganzeneieren ct. Poeleieren ct. Boter per kilo f 1.86 af 0.Middenprfjs per halve kilo 10.92 Particulieren f0.— Afwekende boter f0.— Aanvoer boter 179 pond. Aanvoer eieren 326 stuks. Aanvoer Eendeneieren 13 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer eieren. 17890 Prijs f8.30 a f0. per 100 stuks. Vlissingen, 17 April 1917. Boter per halve kilo f 1.05 a f 1.075. Eieren 104 stuks f8.— a 0. Veilingsver. Zuid-Beveland'. 5 Goes ,17 April. Groote veiling. Uien voor overzee f 13.20f 17.90; voor overland f24.40f34.50; Pickles voor overzee f12; overland f23; Koolrapen voor drogerij f3.10f3.60; voor export f2.40f3.40; alles per 100 K.G. Kleine veiling. Court Pendu f51; Zure Bellefleur f35 f51; Geldersehe Bellefleur f38'f42; Meigzoen f45; Diverse appels f41; uien fl.70111.70; Koolrapen 1.70; allesi per 100 K.G. Prei f0.15 per bos. Veilingsvereeniging „Walcheren' Middelburg, 17 April 1917. Zure Bellefleur 40, Goudreinetten 30, Blenheimpip-ping 2535, Ermgaard 30, Spruiten 32, 'Karoten 4, Molsla 72 ct., alles per K.G. Boereko-ol U/a ct. p-er stuk. Spinazie (oude) 35, idem (jonge) 62—72, Baksla 5866, Broeisla ,1859, Porse lein f 1.09, Zuring 2634 ct., alles per mandje. Prei 9, Radijs 57, Selderie 1012 ct„ alles per bos. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven van het kortstondig en smartelijk over lijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Giootvader JOHANNES DE PREE, in den ouderdom van 57 jaar en ruim 2 maanden. Uit aller naam Wed. JOH. DE PREE—Burger. Kinderen, Behuwd en Kleinkind. 's-Gravenpolder, 15 April 1917. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, JACOB OP 'T HOF, in den ouderdom van 72 jaar en 11 dagen. Uit aller naam, ■Wed J. OP T HOF geboren De Regt en' Kindeken. Heinkenszand, 16 April 1917. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Zuster en Tante AGATHA JOHANNA BEENHAKKER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. Jac BEENHAKKER- de Ruiter. K. E. CARELS—Beenhakker. P. J CARELS. C. BEENHAKKER. P. C BEENHAKKER—Meulenberg. E BEENHAKKER. s Heer Arendskerke, April 1917. Allen die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den heer LAURENS PIETER POLDERMAN, koopman in fruit te Middelburg, Noord- weg S 205, worden verzocht daarvan opgave of betaling vóór I Mei 1917 te doen ten kantore van Notaris STRUVE, Pijpstraat N 23 (bij de Molstraat) te Middelburg. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des namiddags om half twee uur te Kapelle, voor de Familie 0. KLAPOase- waards, om contant geld, w.o. eiken Boogkabinet, eiken Bureau, Ladetafel, Kastklok, Stoelen, Tafels, Spiegels, Stoven, 3 veeren Bedden, 2 stel Matrassen, Springveeren Matras, Kachel, Boekenrek en Boeken, Tuinbank, Meelkist, Trog, Lampen, Vloerkleeden, Matten, koperen Doofpot, Tobben, Spek- stang, 6 Kippen, Zaagmachine, Timnier- gereedschap, Glas- en'Aardewerk enz. enz. Te bezichtigen op den verkoopdag van 9 tot 11 uur. De Notaris PILAAR zal des namiddags te één uur te Kattendijke, op het hoefje bewoond dhr. J. SMIT Jz. tegen contante betaling Een Vaarskalf oud 9 maanden, een dito oud 6 maanden, drie drachtige Saane- geiten, acht Kippen en één Haan, voorts Balansploeg, Sacksploeg, Zeeuwsche Zaaiploeg, 2 Eggen, Rolblok, Handrol blokje, Rolslede, Sleepbord, Snij molen, Moesmolen, Mangelmolen, 2 Schrob- ploegjes, Windmolen, Geeselsteen met paard, Zeeften, Klaverruiters met stok ken, Tolhouten, Mestplanken, Lamoen (zoo goed als nieuw), Fornuis, Bascule met gewichten, Hooizaag, Kruiwagen, Damhekken, Slijpsteen, Rijven, Vorken, Griepen, Kiekenren, Tuinbank, Sleep- ketting. Balken, 600 roode Dakpannen, 1000 kilo Kanthooi, 200 bos Tarwestroo, Brandhout, Harnassement en Mest in den Mestput. De Notaris H M. MARKUSSE te Kortgene, is voornemens in het ten verzoeke van Mejuffr. de Wed. J. DE KAM Sr. en Kinderen, a op Dinsdag 24 April 1917, des namiddags 1 uur (zomertijd), in liet cafe „Nimrod" re Kamperland: da nfeuw gebouwde bewoond door den heer Jac. de Kam, met de daarbij behoorende staande en liggende in den Heer-Jans- polder, gemeente Wisaenkerkn, ter ge zamenlijke grootte van 17 Hectaren 50 Aren 60 Centiaren of 42 ge meten (Schouwsche maat), te veilen in diverse perceelen en combinatiën en in massa. Te aanvaarden: de gebouwen 1 Maart 1918, het bouwland nh roo- ven oonst 1917, het weiland 25 No vember 1917, zulks met genot van een vol jaar pacht. des namiddags l'/j uur (zomertijd), in het café „De Kroon" te Wissenkerke: 9 He.ctaren 80 Aren 60 Centiaren of 23 gemeten 158 roeden (Schouwsche maat) geheel gedraineerd, liggende in den Marlapolder, gemeente Wissenkerke, te veilen in 9 perceelen en diverse com binatiën; in pacht bij den heer Th. Wolse, tot 1 Maart 1923; de koopers genieten de volle pacht over 1917. Alles breeder omschreven bij notitiën met perceelkaarti-n, verkrijgbaar ten kan tore van Notaris MARKU ^riEvoornoemd, door wien nadere inlichtingen worden verstrekt. De Notaris E C. VAN DISSEL te Goes, zal ten verzoeke van de Erven A. J0NSENENGEL, I. op Dinsdag 24 April 1917, des avonds om 8 uur, in „de Prins van Oranje" te Goes, met annexe Schuur en Dijk, zeer gunstig gelegen te Gees, aan den 's Heer Ilendnkskinderandijk, Wijk E 285a, groot 33 A. 40 c.A. (255 Roeden). Bewoond geweest door den erflater. Op georuik bij de betaling. IL op Vrijdag 27 April 1917, des namiddags om 1 uur aan gemeld woonhuis om contant geld, een goed onderhouden INBOEDEL, w.o.: Kabinet, Kastje, Veeren- en Kapokbedden met Toebehooren, Ta fels, Stoeten, Spiegels, Kachels, Naai machine mrt tafeltje, Regulateur en Klok, Lampen, Vloerkleed en Matten, Ledikant en Kleerkist, eenig Goud en Zilver. Voorts: 35 Kippen en Hanen, 4 Melkbussen, Stand, 2 Leuremmers, Melk kar, 2 Fietsen, Ladders, Krui wagen, Koebak, verplaatsbaar Kip penhok en loop, Kuikenrennen, Ar beidersgereedschap enz. enz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3