Telegrammen. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. waarheid getuigt van den grooten invloed, dien liet Chili salpeter heeft op de wel vaart van de landbouwers. Het is bui ten kijf, dal hel landbouwbedrijf alleen dan welvaart verspreidt, wanneer het in tensief gedreven wordt; maar het is óók buiten kijf, dat de landbouw alleen in tensief gedreven kan worden met behulp van Chilisaïpeter. IX' toenemende inten siviteit van den landbouw gaat dan ook gepaard met een toenemende vraag naar Chilisaïpeter. Of in de stijgende behoefte van Chilisaïpeter kan voorzien worden is een vraagstuk, dat ons nationaal wel zijn' raakt en dat tegenwoordig onze re- Bcering heet wat hoofdbrekens kost: In dien ooit do groot" beteekenis, welke bet Chilisaïpeter niet alleen voor den land bouw maar ook voor den tuin- en weide- bouw heeft, duidelijk aan het licht is gekomen dan is het Wel in de laatste drie jaren van oorlogswee. Nooit heeft onze landbouw een tijd gekend waarin de onmisbaarheid van het Chilisaïpeter meer gevoeld werd dan thans. O n-g e 1 u k k e n. Op Kortendijk on der Roosendaal is een smokkelaar door een milicien aangeschoten. Ilein' werd een arm verbrijzeld. Te Rotterdam is een rangeerder dood tusschen de sporen ge vonden. Vermoedelijk is de man tusschen de buffers' van een rangeerend treindeel geraakt. Plotseling w a a n z i n n i g. Op de Vlasakkers te Amersfoort scheurde een -'provoost-anestant in een zenuwaanval zijn kleeding, schoenen en dekens in klei- nestukjes en verwonde zich met een mes. Daarna wilde hij een anderen arrestant welke drie cellen van hem verwijderd was, aanvallen en sloeg de tusschenschotteïi iter cellen stuk. De gealarmeerde wacht, kwam juist tij dig genoeg om te verhinderen dat een he vige vechtpartij ontstond, daar de waan zinnige arrestant met een mes in de hand reeds voor den ander stond. De waan zinnige viel even later in een flauwte en weid hevig bloedend naar het. hos pitaal vervoerd. Lijk gevonden. Te Diffelen, gem. Anibt-Hardenberg ,is dooi eierenzoekeïs aan den oever van de Vecht het lijk ge vonden van den sedert 61 Februari ver misten 88-jarigen grijsaard, II. J. Zweers. Nekkramp. Men meldt uit Alk maar In een der barakken alhier heeft, zich een geval van nekkramp voorgedaan; de militairen, die aldaar gedetacheerd zijn, zijn geïsoleerd en mogen de barak niet verlaten. Kolen nood. De kolennood is te Enschedé, maar vooral in do gemeente Lónneker zóó groot, dat er gezinnen zijn, die gedurende drie weken geen warm middagmaal konden bereiden. De eigenaren van bosschen, gelegen in laatstgenoemde gemeente, zijn van hun bezitting niet meer zeker, want geheel'e scharen liefhebbers komen er met bijlen op af en vellen wat er maar te halen is. Gisteren werd een geheel ilennenbosch van den heer Robers, nabij Glanerbrug, omgekapt en weggehaald. In dezen toestand dient spoedig veran dering te worden gebracht. Omier vroede ïniuinek. In den Raad van Ilpendam kwam, blijkens het verslag in de „Goedkoope Purm Ct.", de kwestie der voedselvoorziening ter spra ke. Daarbij bleek van verschil in opvat ting van de zijde der raadsl/eden ten op zichte van medewerking. Zoo zeide de heer Kalf o.a. Als ik b.v. 30 morgen grasland bezat en de gemeente had een stuk noodig, dan zou ik een stuk afstaan, gerekend tegen de opbrengst van het overige gras land. Zou er niemand in do gemeente zijn die op behoorlijke voorwaarden een stuk land zou willen afstaan? Daartegen over stelde wethouder Lakcman: Ik heb zelf grotul, die overal best yoor geschikt is, maar al was ik ook 16 maal wet houder ,de gemeente kreeg het Van. mij niet voor een koopje, alleen verschrikke lijk duur zou ik den grond afstaan. Een bo inbaf de men t. Door een troep jongens werd Zondagnacht het huis van den caféhouder i'. van R, te Steen- wijk op meer dan ergerlijke wijze met steunen gebombardeerd. Behalve ruiten werclen vele dakpannen verbrijzeld. Door gearresteeïrSeeS iS G<m vljftal j°ngcns Brand. Gisteren is de banket bakkerij van ,den heer Tiras te Enschedé uitgebrand. De Verjaardag van Prinses Juliana zal in Den Haag voortaan als vacantiedag beschouwd worden. De Koningin en Prins Hendrik zullen morgen een bezoek aan Rotter dam brengen. Buitengewone koude. Het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut meldt: Gisternacht heeft het in de Bilt gedurende een korten tijd van zwakken wind 5.2 gr. Celsius gevroren, 0.1 gr. meer dan de sterkste vorst daar wroe- 1911)11 waargenomen (op 5 April Blijkens de vliegerwaarnemingen wordt do buitengewone koude van den laat- f 1 veroorzaakt door de bijzonder age temperatuur in de hoogere luchtla gen, waarschijnlijk het gevolg van ab normaal hooge drukking in het Westen \an den Atlantischen Oceaan. Op 1800 nieter hoogte werd eergisteren 16 gr. Celsius waargenomen, 14 gr. lager dan normaal. Te Helmond brak brand uit in de spinnerij van D)e Wit en Co.'s dekenfa- brieken. Het pas nieuwe gebouw, waar eene groote partij volstoffen voor de bereiding geborgen lagen, brandde to taal uit. I>e andere gebouwen bleven ge spaard. Onze scheepvaart. Het s.s. „Fhecda", van de firma v. N'ie velt, Goudriaan en Co. te Rotterdam), is aldaar uit Baltimore aangekomen met een la ding, bestaande uit 23.765 zakken lijn koeken. Z uid er zee b akking. Naar het Vad. verneemt, zal Maandag a.s. weder een aanvang worden gemaakt met de be schikbaarstelling van Zuklerzeebokking. Aangezien de vangst nóg gering is, zal de omzet klein zijn. Smokkelen. Doof de grenswacht te Koevorden werden aangehouden vis- scher K. en diens zoon, die voor f 600 smokkelwaar in hun* schuit hadden. Over de grens. Rij Koevorden kwamen drie Finnen over de grens, een vrouw en twee mannen; ze waren bur gergevangenen en gevlucht uit het. gevan genenkamp te Hamburg. Vredespogingen. BERLIJN, 12 April. De in de Pers verspreide geruchten, dat de afgevaar digde Scheidemann, vergezeld van eeni- ge partijgenoolen, zich naar Stockholm zou hebben begeven om voeling te hou den met de Russische sociaal-democra ten en zulks in verband met vredesbe- moeiin|en, berusten op- goeden grond. WASHINGTON, 12 April. Wilson heeft zich in verbinding gesteld" mei den uit voerder van het Panamakanaal, om te weten of deze bereid is 1000 houten schepen te bouwen voor den buitenland- seben handel. LONDEN, 11 April. Door den voort durend hevigen sneeuwval was geduren de den geheelen dag de verkenning on mogelijk, waardoor onze operaties be lemmerd worden. Hedenmorgen werden twee tegenaan vallen op nieuw gisteren veroverde stel lingen in de buurt van Monchy-le-Preux afgeslagen. De aldaar gemaakte krijgsge vangenen vertelden, dat zij order hadden gekregen het dorp coüte que coüte te behouden. Meer zuidelijker slaagden de Engelsche troepen erin de stellingen in de buurt van Bullecourt binnen le drin gen, waarbij zij gevangenen maakten. De vijand, die hedenmiddag „met een groote troepenmacht een tegenaanval deed, werd gedwongen naar zijn eigen linies terug te koeren. Wij namen de aanval lende troepen hevig onder vuur, waar door de vijand zware verliezen leed. Ook onze vliegers deden gisteren, on danks den krachtigen westenwind en de sneeuwstormen, goed werk. Alle Engel sche vliegtuigen keerden behouden terug. PARIJS, 11 April. De Matin" verneemt uit Washington, dat president Wilson van genoraal Carranza zal eiscben den Diuit- schen gezant in Mexico weg te zenden, aangezien de vijandige houding, wélke deze tegenover Amerika aanneemt eene bedreiging vormt voor de goede betrek kingen tusschen Mexico en de Vcreenigde Staten. BERLIJN, 11 April. .Uit ('asset wordt gemeld, dat den Den dezer in het geheel© Nieder-Hessische gebied hevige sneeuw stormen hebben plaats gehad, terwijl er van 1 tot 3 graden koude heerschte. Ook uit Sauerlanl wondt sterke sneeuwval ge meld bij een koude van vijl' graden. BERLIJN, LL April. De „Vorwarfcs" schrijft naar ifanleiding van de brood kwestie: De nieuwe voedingsregeling brengt, groote Spanning teweeg, naarmate de 15e April nadert. De vermindering van het broodrantsoen -vormt voor bijna de geheele bevolking eene groote moeilijk heid en een groote zorg. Men kan als zeker aannemen, dat deze maatregel niet genomen zou zijn, als dez® niet noodza kelijk was. Wanneer niet de eerstvolgende maanden minder brood zou worden ge geten. zouden wij de laatste weken vóór den oogst niets meer hebben. Daarna geeft het blad de bevolking den raad af te wachten, wat de 15e April brengt. Worden in plaats van brood ge noeg andere levensei id,delen verstrekt, dan zal de toestand nog niet zoo slecht zijn. KEULEN, 11 April. De Kölnische Volks- zeitung" verneemt uit Lugano, dat naai de „Avanti" u;it Rome bericht, geruch ten over hernieuwde vredesVooruitzichten te Rome met blijdschap vernomen worden. Vredesvoorstellen zouden niet voor de tweede maal wonden afgewezen. De Avanti" formuleert do grondslagen, waarop vrede zou kunnen worden ge sloten ingevolge van hef voorstel der Centralen. KEULEN, 11 April. De „Kölnische Zei- tung" publiceert een statistiek van de „ver- Rezen der Fransetoe, Russische .en Ita- Iiaangche handelsvloten. Die eerste ver loor 268 schepen met 387.857 ton, tien procent van het aantal schepen in 1914. De Russische vloot verloor 86 schepen, met 105.239 ton, 67* pet. van hef aantal in 1914; de Italiaans'che vloot 170 sche pen met 319.715 ton, 15 pet., van het aantal in 1914. PETROGRAD, 11 April. Onder ide tal- looze aanbiedingen, clie uit alle doelen va.n Rusland aan de voorloopige regeering ge daan. worden voor de behoeften van het njquwe regime, zijn ook geldsommen, on derteekend door Oostenrijksche krijgsge vangenen. P. Keg C z n. f Te Middelburg is op 68-jarigen leef tijd overleden de heer P. Keg Czn., oud- direcleur van het postkantoor en voor dien directeur van het postkantoor te Goes. Do overledene, die als zeer humaan be kend stond, was ridder in de orde van Oranje-Nassau. MIDDELBURG. Rij de politie te Mid delburg meldde zich gisteren zekere W. uit W'enieldinge, die mededeelde ,zich Zondag ten. nadeele van een rijwielhan delaar te 'sHeer Arenclskerke ,te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een rijwiel, dat hij aan een hemi onbekend soldaat verkocht. De man is naar 'sH. Arendskerke overgebracht en ter be schikking van den burgemeester aldaar gesteld. Te Middelburg had gisteren op den hoek van de .Zandstraat een botsing plaats tusschen do tram en 'een boeren wagen, welke laatste aan de achterzijde vrij ernstig werd beschadigd. Alhier vertoeft sinds een paar jaar- een Oostenrijker, P. Beiier geheeten, die aldaar toet beroep van tandheelkundige uitoefent en deswege reeds eenmaal werd verbalisecrd ,en veroordeeld^ omdat hij dit onbevoegd uitoefent. Na die veroor deeling werkte Beiier een tijdlang met een bevoegd Nederlandsch arts samen, maar den laatsten tijd stond hij weder alleen. Bij een dezer dagen door de po litie ingesteld onderzoek bleek, dat ten huize van den Oostenrijkereen Bel gisch tandarts zijn praktijk uitoefent.. Deze, die niet bevoegd is zjjn praktijk uit te oefenen hier te lande en die genaamd is F. Cotils, is thans verbalisecrd. Staking in Zeeuwse!- 'Vlaanderen. Te Graauw (Z.) dreigt een ernstig con flict in het landbouwbedrijf. De arbei ders georganiseerd in den R. K. Land- arbeidersbond vragen een loon van f2. per dag in den zomer en f 1.75 in den winter, doch de boeren weigeren elk over leg. Blijven, de hoeren weigeren dan zal op 23 April a.s. de staking worden afge kondigd. In de naburige plaatsen Stop peldijk en Broekkapelle is feeds in over leg met de Boerenbonden aldaar een zelfde regeling getroffen.* Msto. DEN HAAG-, 12 April. In de memorie van antwoord inzake Buitenl. Zaken deelt minister Loudon mede, omtrent de naar Duitscliland gedeporteerde Belgen, dat de terugzending zich niet bepaalt tot hen, die aanvankelijk uit Antwerpen maar Nederland gevlucht zijn, doch dat maat regelen zijn genomen om allo uit Ne derland teruggekeerde uitgewekenen te la- ton repatrieeren. Reeds zijn duizenden Belgen teruggekeerd. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen. HEINKENSZAND. De vrachtrijder Ka- relse uit Goes had hedenmiddag het on geluk van zijn wagen te glijden, doordat een jongen een hoepel tusschen de paar den rolde. De man brak een been en werd door zuster Zonneveld verbonden. De geneesheer was niet thuis, zoodat om den dokter van 's-Heer Arendskerke ge stuurd Werd. Karelse zal per brancard naar Goes vervoerd worden. Verbetering. Men leze in het bericht uit Vlissingen onder Kerknieuws in ons vorig nummer voor verantwoor delijkheid v e r a nde r 1 ij k li e id. Een hond zoogt biggen. Men schrijft ons uit Loenen aan do Vecht: Rij den veehouder J. Randeraad onder deze gemeente doet zich een merkwaar dig geval voor, zooals misschien noqit aanschouwd is in de dierenwereld. Een zeug kreeg 15 biggen. Twaalf ervan nu 'worden door de moeder gezoogd, terwijl de overige drie worden gevoeld door een hond, die zich een trouw verzorgster van de biggetjes betoont. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De Zomertijd. Grijpskerke, 11 Apr. '17. Hooggeachte Redacteur, In de Zeeuw vau 4 April j.l. kwam een episteltje voor van den vaardigen! penvoerder [dhr. W. te B., over den Zo mertijd. Ik las het met volle instem ming en meende dat toet niet doodge zwegen moest worden, maar dat het. be antwoord moest door een stent uit do landbouwers. Immers de zaak is van veel göwicht. Nu reeds toch is de schaarschte aan brand- en lichtstoffen groot en zal stellig allengs grooter worden. Ja indien de Heere "toet niet op wonderlijke wijize verhoedt, zal de a.s. winter knellend en bang zijn. Huiveringwekkend 'isi toet als we indenken, dat hij groote schaarschte ja gebrek aan voedsel, ook nog koude zal moeten geleden worden. Het wordt onder ons, landbouwers, zoo weinig be seft, hoeveel uitsparing van kolen en pe troleum de invoering van den zomertijd verleden jaar gegeven heeft. Rovend iep beseffen we veel te weinig welk een ramp het voor het maatschappelijk leven is, als die dingen ontbreken. Groote "fabrie ken moeten worden stopgezet, de mid delen van vervoer worden schaarseh of ontbraken geheel. Dat is geen kleinig heid I Niet alleen dal daardoor toet aoodige ons niet gewordt, maar hoeveel arme men- schen worden daardoor broodeloos. En wat zullen de lasten ook voor de gegoeden daardoor vermeerderen. Het wordt bangl Nu zegge niemand: De zomertijd brengt voor den boerenstand niet zooveel voor deel. De maatschappij is een keten, waar toch de boerenstand niet kan uitgescha keld worden. Bovendien, het. brengt u ook ge en cent schade. Gehoorzaam heid aan God, mijne med el and bouwers geeft zegen en vrede. Terecht schreef de heer W., dat we aan onze overheden ons te onderwerpen 'hebben, indien hunne verordeningen niet strijden tegen hof Woord Gods. Er is geen macht, dan van God. Wederspannigheid is een zon de dor tooverij en wederstreven 'is af goderij en 'beeldendienst 1 Het valt niet te ontkennen dat onze regeering door in voering van den zomertijd e<en wijze maat regel genomen heeft om de meen- en meer komende ellende ©enigszins te le nigen. Help dan ook mee. Ook betwist ik het, dat het moeilijk heden in den boerenstand meebrengt. ïlij velen is het een zeker conservatisme, dat in het. hoofd zit. Geen nieuwigheden 1 Hoe klein toch 1 met een goeden wil loopt alles gewoon. Ge zet uw klok ©en uur vooruit, en het is aRes in orde. Enkele dagen, b.v.. hij het binnen "halen van hooi of oogst zou men hot buiten ge vallen avonduur nog kunnen gebruiken. Niets geen bezwaar. Als dat moet, ge bruikt ge het, en go betaalt uwe arbei ders overwerk. Natuurlijk dubbel geld en ge zult zien, hoe uwe arbeiders het met liefde -en vlijt voor u doen, en hoe weinig stuivers het u per man kosten zal. 'tls niets. Jk hoorde een melkboer zeggen: Ge moet er niet licht over rekenen: Ik sta (s morgens om 4 uur op en dat wordt nu 3 uur. Niet waar, kijk .maar op uw 'klok, ge staat het als anders omi 4 uur op. Sommigen vinden hel vervelemld, 's avonds vóór zonsondergang naar bed te gaan. Kleinzieligheid. Kijk op uw klok. Doe uw luiken dicht, en go hebt geen last van de zon. Als ge uw best ge daan hebt met 'werken, slaapt ge wel in. Een goede wil en ge overwint het. Is het nu voor sommige groote melkboeren misschien in de maand September bij om vier uur op staan, wat bezwaarlijk omdat het dan bij donkere maan nog wat donker is, djin is dat maar precies of ge in dit jaar 2 Octobernvaanden hebt. immers komt dan de zon toch een uur later op dan in September? Is dat dan zulk een onoverkomelijk bezwaar? Probeer hel toch. Met een beetje goeden wil over wint ge het. B Kost hef nu sommigen in die maand eonige opoffering. Welnu getroost u dat toch IKen bate van het groot algemeen belang. Ook hoorde ik van zenuwachtigheid- Ik kan zoo vroeg niet opstaan. Weer mis. Kijk eerst 's avonds op uw klok en dan ook 's morgens eb ge went er wel aan. Ge (staal niets vroeger op en ge zult onder vinden, hoe de morgenstond uwe zenuwen sterkt. Als ge maar w i 11. Een go-ede wil en ge overwint ook die verbeelding. Verder hoop ik, dat niet één gemeente- of schoolbestuur zoo klein zuilen ztijin, om de schooluren te verzetten. Ook (lat brengt weer verwarring en dient die- goe de zaak niet. Laten we allen gewillig medewerken tot leniging van (ten nood die aanstaande is. Denk er aan: door achter te blijven in dezen, maken vve het veelal onze buren ook lastig. Vooral op de dorpen trekken de huisgenooten el kander zoo jicht al'. Wende de Heexe door Zijne Genade naar Zijn Almacht de nabijzijndc ellende af, maar maken wij ons op om biddende alle mogelijke mid delen aan te wenden t.er voorkoming ein leniging. Zooals1 het bij menschelijk inzicht staat is de toestand zeer critiek. Hot zwarte paard -des hongers is in aantocht 1 Welk scherp zwaard is dat! Het is ami van te ijlzen! Ach kwam er verootmoediging, dan kwam ook de verandering. Ongehoorzaamheid is hoogmoed, maar •geen o o t moed. Iedere boer nu, die Zon dagavond na den laatsten kerktijd zijn klokken en horloge niet een uür vooruitzet is Üwaas, kortzichtig en egoïstisch. Dwaas, want hij -meent Zich wel buiten de geimleein)- .schap t,e kunnen houden. Kortzichtig, want hij ziet niets, van den jaralraier die er reedsi 'is 'en van de nog grootere él lende die te komen sltaat. Egoïstisch, want hij kent niets van eenige zelfopoffering voor liet algemeen belang. Uw dienaar, A. Ge sl.elft ere. Mariahoeve. Geachte redactie, Aiogen wij U beleefd .een plaatsje in Uw blad verzoeken voor het onderstaan de? Bjj voorbaat onzen dank. AAN DE OUDERS! Hef tijdstip is weer aangebroken, waar op menig jeugdig persoon uit de arbei dersklasse de schoolbanken vaarwel zegt om het maatschappelijk leven te gaan meeleven. Sommigen dezer personen heb ben reeds-, in overleg met vader en moe der, het vak uitgekozen wat hun toet meeste toelacht en gaan met opgewekt heid het voor hen nieuwe leven aanvan gen. Evenals in alle andere vakken, komt een zeker deel dezer jeugdige personen in het Typografenvak (letterzetter, druk ker, etc.) terecht; daar is natuurlijk niets ■tegen. Doch, daar de toestanden in ons vak wel eenigslzins verschillen met die in andere bedrijven, zoo komt het onsi.niet ondienstig voor, de oudere vaa des© toe komstige letterzetters of drukkers daarom trent in te lichten. Zooals -misschien sommigen Uwer wel al uit de bladen hebben vernomen, is inet 1 Januari ld. het Collectief Arbeidscon tract, overeengekomen door de .patroons bonden en de gezellen-organisaties, voor de Typografen in ons land vgn kracht geworden. Dit contract werd na hard en voortdurend werken der Typografenbon den verkregen en bracht dan ook ver schillende verbeteringen, wat loon ©n ar beidsvoorwaarden beireft, met zich miede, en gaf een stevige rechtspositie voor de Typografen. Aan 3e bepalingen, vervat in dat con tract, moeten zoowel patroons ais gezellen gehoorzamen. Nu zijn er ook bepalingen in opgenomen welke voor de toekomstige Typografen van groot belang 'zijn. O.a. schrijft een der artikelen voor, dat geor ganiseerde arbeiders bij geen ongeorgani seerde patroons umgen werken en dat georganiseerde we,rkgeverp geen andere personen in dienslt mogen nemen dan georgani seerde arbeiders. Wat uil dit laatste dus zeggen Het verbiedt den georganiseerden pa troons personen, welke niet lid zijn van een der vakbonden, in dienst te nemen. Een ongeorganiseerd gezel, werkzaam bij eeto ongeorganiseerd patroon, wordt dus de kans benomen van patroon te veran deren. Wat dat beteekent kan men af leiden uit het feit, dat alle patroons die hun arbeiders een redelijk loon toeken nen en een vaste positie waarborgen, zijn georganiseerd. Zoo'n gezel 'is dus genoodzaakt bij denzelfden jiatroon te blijven. Wordt hij, door gebrek aan werk of anderszins, ontslagen, dan kan hjj ner gens terecht, behalve bij den enkelen patroon, die geen rekening wonscht te houden niet genoemd contract en dus willekeurig met zijn personeel kan om springen. Dat dit zoo is, bewijst het feit, dat verleden Zaterdag bij een ongeorgani seerd patroon in Goes oen gezel zonder geldig motief werd op straat gezet. Om- dus de toekomstige Typografen voor Teleurstelling te "behoeden, raden we de ouders aan, hunne jongens niet in de leer te doen bij de ongeorgani seerde patroons, vooraleer deze zich hebben aangesloten bij een der patroons bonden en hun gezellen het loon en de rechtspositie, bij het contract bepaald, waarborgen. Afochten er ouders zijn, wjjltoe meer dere inlichtingen wenschen, zoo zjjn on- dergeteekenden gaarne bereid deze to ver strekken. Namens het Bestuur van de afdeeling Goes Algem. Nederl. Typografenbond, E. KERKHOVE, Voorzitter. 9. STEUTEL. Secretaris. Goes, 5 April 1917. Veilingsver. „Eendracht maakt Macht". Krabbenidijke, 11 April 1917. Ajuin over zee f 12—f16, idem over land f24f28.29, beiden per 100 K.G. Wijnpeen f78 per 1000 K.G. MIDDELBURG, 12 April 1917. Op de graanmarkt werd wegens regeeringa- maatregelen geen noteering opgemaakt. Olie en Koeken Olie van Inl. zaad. Raapolie f 102.—, Patent- olie f106,Ljjnolie f60,50 per H.L. 4 con tant per 6 w. fl hooger. Koeken van Inl. zaad. Raapkoeken f250 per 1040 stuks; zachte Lijnkoeken f SI, per 104 stuks; harde Lijnkoeken f30,50, Hjnmeel f30,50 per 100 K.G. Noteering voor lijnolie uitsluitend voor gebruik binnen Nederland. Oostburg, 11 April 1917. Ter graanmarkt van heden geen handel. II April 1917. NEW-YORK. Tarwe. 11 Apr. 10 Apr. 9 Apr. 7 Apr. North 228 225223'/, 252% Toode Winter 238 235»/, 253'/, 235% CHICAGO. Tarwe. Mei Juli. Sept. 11 April 208% 180% 166'/» 10 207% 182s/» lb8% 9 207 185 170% 7 212'/, 188V, 175 N. R. C. April. 18 West-Souburg, huizen, - Hioolen. 13 Oud-Sabbinge, huis, bouwland, Pi laar. 13 Baarland, bouwland en zijkantweg, r. d. Kioes. 17 Goes, bouwterrein, Huvers. 17 Goes, herberg Oranjeboom, Pilaar. 17 Zoutelande, hofstede, bouwland, Loeff. 17 en 18 Aliddelburg, Notarishuis, in boedels, tapijten, enz:, Blaupot ten Cate. 18 Goes,v afbraak, Hollmann en Ver hoek." 18 Nieuwenhoorn, beestiaal, v. d. Blink, Brielle. 18 Koudekerke, inspan, Loeff. 19 Hansweert, huizen, bouwland, Schram. 19 Nieuw-Helvoet, beestiaal, v. d. Blink. 19 Aliddelburg, huis, De Neeling. 19 Aliddelburg, boomgaard, bouw- en weiland, Blaupot ten Cate. 19 Kattendijke, inspan, Pilaar. 19 Kapelle, inboedel, v. Dissel. 20 Middelburg, hofstede, Blaupot ten Cate.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3