De Groote Oorlog. Uit de Provincie. Binnenland. Reclames. AAMBEIEN aangehoord. De geachte referent beant woordde de verschillende vrage;s. De voorzitter betuigde zijn groote blijd schap over het gesprokene en al vond hij het plicht om ook de aitrdsche be langen te behartigen, toch duchtte hij ge vaar, dat we al te groote plaats daaraan inruimen. Bovenal moeten we zijn men- schen 'Gods. Na een woord van dank aan allen, die hadden meegewerkt tot 'twel lagen van deze vergadering, in het bijzonder dhr. Pe ermeijer, dtir. v. d. Eijck en dnr. Lands man, na een aanbeveling van de col ecte, zoo noodig, ge ijk beweerd wa-, en na aan poring om zooveel mogelijk de avond- samenkomst bij te wonen in de Nieuwe Kerk werd de vergadering met gebed ge sloten. De; avonds vulde een talrijke schare de Nieu.ve Kerk. Achtereenvolgens voer den daar het woord: Dc. O. Norel te V i s ngen o erDe Voorsprong van het Onheili ge. Dis. J. B. Netelen bos van Midde bu£g over Jeugd en Vreugd en sprak de voorzitter een slot woord, waarin een toon van dankbaarheid klonk voor den grooten zegen, dien dag door de Jong. Vereen, ondervonden. Venne'd zij nog, dat de organist der- Nieuwe Kerk, dar. \V. Schmidt, een paar muziekstukken ten beste gaf. Zoo hoort deze Provinciale Bondsver gadering weer tot het verleden, maar men mag ge ooven, dat haar vrucht zich zal openbaren in grooler trouw en meerder moed en alzoo tot eer van God, Die d.en dag gemaakt heeft. -B-knopt overzicht van den toestand. We spreken thans natuurlijk aller eerst over het in het Westen ingetre den nieuwe bedrijf. We hebben reeds voldoende doen uit komen, dat dit bedrijf èn in karakter èn gedeeltelijk door de plaats van han deling zich van het vorige onderscheidt. De Engelschen hebben zich er nu niet toe bepaald om het terrein, dooi de Duitschers ontruimd, te bevrijden en door kleinere aanvallen hun linie plaat selijk vooruit te brengen, maar hebben door een groot-opgezet offensief een be langrijk deel der Duitsche stellingen ge nomen op een front, dat zich voor een deel aansluit aan het terrein, waarop tot dusver de gebeurtenissen zich af speelden. Het groot aantal gevangenen, dat de Engelschen gemaakt hebben, en dat, volgens de jongste berichten, reeds meer dan 11000 man beloopt, is de meest kenmerkende aanwijzing voor- bet nieuwe karakter, dat de strijd ge kregen heeft. Daarbij verdient ook opmerking, dat zij ongeveer 100 kanonnen en 163 ma chinegeweren buit gemaakt hebben. Thans is de Oostelijke helling van den Vimy-heuvelrug van Duitschers ge zuiverd; de Engelschen namen verder Fampoux en verdedigingswerken ten N. en tien Z. van de Scarpe. Ze namen bij de gevechten om deze stellingen 9000 man en meer dan 40 kanonnen. In de nabijheid van St. Quenlin wer den de Duitschers verdreven van de hoogten tusschen Levierguier en Hargi- court. Terwijl de Engelschen in het eigen lijke gebied van den terugtocht slechts plaatselijke vorderingen gemaakt heb ben, schijnt ook hun actie bij Yperen doel gemist te hebben. Een der jong ste Engelsche communiqué's toch spreekt van een sterken aanval op dit punt en zelfs van een geslaagde po ging om de Engelsche dekkingslinies te bereiken, al konden de Duitschers zich ook hier niet handhaven. Doch bij Atrecht en Lens hebben de Engelschen belangrijke, krachtig aange legde stellingen der Duitschers veroverd. De militaire criticus van de oss. Ztg." schreef met betrekking tot het begin van den slag bij Atrecht, dat de grootsche handeling die onlangs is be gonnen wel beschouwd zal kunnen wor den als de beslissende slag van den geheelen veldtocht. „Het was te voorzien, dat onze te genstanders niet andermaal een fron tale doorbrekingslag in den stijl van het Somme-offensief van verleden jaar zouden wagen. Na de ervaringen van 1916 was een dergelijk op .reden zoo goed als uitgesloten. Bovendien was aan den vijand de basis daarvoor door onze achterwaartsche beweging volkomen ont nomen. „Den uitweg, dien onze tegenstanders gekozen hebben, schijnt de aanval te zijn geweest op de beide vleugelpunten van nieuwe stellingen. In het Noorden is het het gebied om Atrecht en in het Zuiden het gebied om Soissons. „Niet voor niets werden juist bij Atrecht de grootste slagen gele.erd van den geheelen oorlog. Atrecnt kan wor den aangeduid als een van de punten van de geheele linie, die stra eg.si h van het grootste belang is. De Lorette- hoogte, die in het bezit van de 'En gelschen is, biedt een schitterende bi- sis aan voor de geheele waarneming tot halverwege Douai. Dat zijn de voor deden voor de aanvallers". Na de Ver. Staten verklaarden Cuba en Panama den oorlog aan Duit chland Oostenrijk en Bulgarije braken de betrek kingen t.ot de Ver. Staten af. En ook Brazilië komt in den strijd, wellicht spoedig gevo'gd door Argentinië, Chili en Peru. De oorlog breidt zich du, nog steeds uit, at., een epidemische ziekte. Alles keert zich tegen de centralen. Wd mag men intusschen aannemen, dat het bij deze staten meer te doen Ls om de Duitsche schepen, die in hun havens liggen, dan om op de slagvelden van Europa mee te strijden. Niettemin biedt de wereld een chaoti- schen aanblik, een schrikkelijk schouwspel van dood en verderf, waarvan het einde niet te zien is. - De voorloopige Russische regeering heeft een proclamatie tot het Russische volk gericht .waaruit wij de belangrijkste passages hieronder afdrukken. Aan den wil van het volk in nauwe vereeniging met onze landgenooten het recht la.ende om, deunitief over alle vraag stukken te heslissen, welke op den wereld oorlog en zijn leiding betrekking heb ben, acht de voox-loopige 'regeering het tiaar recht en haar plicht om nu reeds te verklaren, dat het vrije Rusland er niet naar streeft om de andere volkeren te beheerschen, hun nationaal grondgebied te ontrooven of geweldig vreemd grondge bied ijt e bezetten, maar slechts omi een hechten vrede te bewerken op de basis van het recht der volkeren om over hun lot te beslissen. Het Russische volk wenscht zijn buiten- landsche macht niet ten koste van an dere volkeren te versterken, het wil het recht niet onderdrukken, en heeft daarom de ketenen verbroken, welke pp het Pool- sche volk drukken. Maar het Russische volk zal ook .niet toelaten dat het vaderland vernederd en in zijn levenskrachten gebroken uit den grooten strijd zal komen. Deze beginselen zullen de basis Vor men van de buitenlamclsche politiek der voorloopige regeering, welke slechts den wil van het volk uitvoert en de rechten van ons vaderland bewaart, terwijl zij terzelfdertijid de plichten, jegens de bond- genooten op zich genomen, naleeft. Een held van zestig jaar. Uit de „Petit Journal"Sergeant Chag- ner, oud zestig jaar, die zich als vrijwil liger voor den duur van den oorlog had verbonden is, na vijf "keer gewond te zijn, voor de vijfde maal naar het front ver trokken. In dienst gekomen 24 Aug. 1914, heeft hij weldra aan het front de galons van onder-officier verdiend. De militaire me daille en het oorlogskrnis met drie palm takken sieren zijn borst. Hij' behoort ove rigens tot een élite-regiment, het 8ste linie regiment. Ondanks zijn hoogen leeftijid is Chag- ner altijd opgewekt en zij'n goede humeur werkt sterkend op zijn omgeving. Zijn krachtig gestel heeft met glans de ge volgen van vijf verwondingen weten te boven te komen. De oude man wordt voorgedragen voor hel legioen van eer. Korte Oorlogsberichten. NAAR OEN VREDE? L0N9EN. Aan de Telegraaf wordt geseind Volgens den Times-correspondent te Pe- troyrad eLcht het comité van arbeidersaf gevaardigden onmiddellijk openen der vredes onderhandiifingen tusschen alle oorlogvoeren de mogendheden. De Propaganda onder de massa tol be ëindiging van den oorlog zal desnoods bij niet inwilliging der eischen de voor loopige regeering ten val brengen. Kerinsky, de Russische minister van justitie deelde in een redevoering mede, dat de Russische regeering binnenkort een manifest zal publioeeren, waarin verklaard wordt, dat Rusland afziet van alle plan nen tot gebiedsuitbreiding, maar zich ver oorlooft de vrijheid' om tot het uiterste haar oorspronkelijk grondgebied te ver dedigen. De O.-H. minister van oorlog, Kro- batin, heeft ontslag gevraagd en verkregen en is door Keizer Karei tot legercomman dant benoemd. Te Pittsburg zijn 200 Duitschers ge arresteerd in verband met een poging, door een groote bende gewapende Duit schers ondernomen, om de tunnel naar Brighton te vernielen. Ex-minister Bryan heeft een schrij ven gericht aan Wilson, waarin hij ver zoekt als gewoon soldaat te mogen in dienst treden om eventueel te werken voor het Roode Kruis of anderszins. De Duitschers hebben, zoo melden de Franschen, achtereenvolgens 7500 en 2000 granaten in Reims geslingerd. Vijf tien burgers vonden daardoor den dood, vele zijn gewond. Het Noorsche zeilschip Fiskaa en de Noorsche s.s. Kongshang en Solotaxi en het Deensche s.s. Wladimir Reitz zijn tot zinken gebracht. Van laatstgenoemd schip zijn twee opvarenden gedood. Roosevelt heeft een bezoek aan Wil son gebracht. Naa.r verluidt, heeft hij op de zending van een expeditiecorps naai* het Europeesche front aanged.ongen. Draadloos wordt uit Havre gemeld: Bij het onderzoek naar de torpedeering van het Braziliaansche stoomschip „Pa rana" is gebleken, dat slechts een man is omgekomen. De „Evening News" verneemt uit. Rio de Janeiro, dat de diplomatieke be trekkingen tusschen Brazilië en Duitsch- land verbroken zijn. Daar de gasfabriek van Romilly sur Seine sedert midden Maart het bedrijf moest staken, hebben talrijke, met gas motoren gedreven kousenbreierijen moe ten sluiten; 1000 arbeiders zijn broodeloos. De Franscke regeering is voornemens, de wijze van verschijning der bladen nog meer beperkingen op te leggen. Thans is definitief het aantal op gemaakt -van de slachtoffers die tijdens do revolutiedagen te Petrograd gevallen zijn. 1443 personen werden getroffen, waarvan 996 gewond, 169 gedood of aan hun wonden overleden en 276 bevroren of zieken, welke zenuwschokken .hebben ondergaan. Aan de Engelsche fabrikanten van suikerwaren is het voor het loopende jaar verboden, meer dan 60 pCt. van him behoefte in 1915 te verbruiken. Op deze wijze hoopt men het gebrek aan suiker eenigszins te verhelpen. Naar de „Continental"-uitgave van de „Daily-Mail" meldt, staat het eerste contingent van het vrouwelijke hulpleger van twee bataljons klaar, naar Frank rijk te gaan. Het is samengesteld uit kel nerinnen, dienstmeisjes en meisjes voor- kantoor. Allen droegen khaki-uniformen. De kelnerinnen en do dienstmeisjes krij gen 26 pond sterling per jaar met vrije woning en verpleging, de anderen 28 tot 30 shilling per weèk. De aanstelling geldt voor een jaar, met voorbehoud van een vroeger ontslag naar het oordeel van do „Army Council". Vanaf 1 April zal de uitkeering, die door de schatkist aan de familieleden der gemobiiiseerden in Rusland 'wondt ver schaft, vermeerderd worden met 150 pet. De Braziliaansche minister van bui- tenlandsehe zaken heeft geweigerd den Duitschen gezant te ontvangen. Baron Loj'ens zal eerlang als Duitsch gezant te Stockholm vervangen wórden door Bernstorff, den vroegeren gezant te Washington. De bladen vernemen uit Washington, dat Bulgarije de betrekkingen met de Ver. Staten afgebroken heeft. Guatemala heeft officieel, aan de Ver. Staten meegedeeld, dat het zich voor stelt de betrekkingen met Duitschland af te kreken. De werving van inlandsche werk krachten voor Europa js nu ook in Ba- soetoland begonnen. De overheden der Ver. Staten legden ook beslag op alle zich in Amerikaansche havens bevindende Oostenrijksch© sche pen. -- In het Engelsche blad „Express" komt het. bericht voor, dat 4000 Duitsche soldaten, door den honger daartoe ge dreven, gedeserteerdzijn en naar Holland gevlucht. Zij zijn echter in Holland piet aangekomen. Een onderzoek van Duit sche zijde leverde eveneens geen resultaat. Zij bleven onvindbaar. Alen vermoedt thans, dat zij door den honger verteerd zijn geworden, alvorejis zij die Ilollandsche grens konden bereiken 11 De Russische minister van Justitie Kerenski begaf zich naar Tsarskoje Selo. Zijn reis nijoet. in verband staan met de door het Arbeiders-Comité verlangde over brenging van Tsaar en Tsarin naar de Pe.er- en Paulus-vesting. Volgens een telegram *uit New-York hebben zich reeds 292000 man voor den nationalen dienst laten inschrijven. Uit Moskou is bericht ontvangen, dat de voorloopige Russische regeering het besluit tot emancipatie der joden heeft onderteekend. Het Joodsch centraal comité te St. Petersburg heeft ©en congres der .Joden in Rusland to St. Petersburg bijeengeroe pen. De Engelsche verlioslijsten in de Times van 2, 3 en 4 dezer bevatten de namen van 224 officieren (83 dood) en 4460 minderen. Verder een ongetelde lijst over verliezen van de Australisch© en Ca- nadeesche troepen. 'De echtgenoot© van Stürmer, den voormaligen Russisc.hen minister-presi dent, heeft na ontvangst van ben brief, waarvan do inhoud noch de afzender be- ,kend i» geworden, poging tot zelfmoord gepleegd. Haar toestand is ernstig, zegt Reuter. De Duitschers hebben wee den dood van een verdiens.elijk vecht... Leger te be treuren: 6 April is eerste-luitenant Berr dood gevallen, doordat zijn toestel bij eten luchtgevecht met dat van een kameraad in aanraking kwam. In de Daily Chronicle van 2 dezer wordt uitgerekend wat Engeland de oor log heeft gekost. Een jaar geleden be grootte McKenna als minister van finan ciën, dat de uitgaven voor den oorlog in het dienstjaar dat 31 Maart 1.1. is geëindigd, 1825 millioen pond zou bedra gen. In werkelijkheid is het 373 millioen pond meer geweest, dus 2198 millioen pond. Zijn begrooting van inkomsten was 502 millioen pond; ze bedroegen 573 mil lioen. Sedert 1 Aug. 1914 heeft Enge land voor zichzelf, de koloniën en 'de bondgenooten 4*275 millioen pond uitge geven, waarvan 1082 millioen uit be lasting is gevonden. Aan koloniën en bond genooten 'is 964 millioen pond geleend. Om de gemoederen kalm te hon den, poogt 'Engeland te bewijzen, dat het resultaat van den duikbootoorlog ge ring is. Dat gaat het. land zeer gemakkelijk af door het algemeen publicatieverbod der otficieele Duitsche mededeelingen, wel ke de namen en tonnenmaat der sche pen bevatten, die door de duikbooten in den grond zijn ge-rho'en In Engeland zal dus iedereen beweren, dat de ban delsviool onder den duikboot-oorlog niets lijdt. Evenwel heeft 3e regeering nog geen verklaring kunnen vinden voor het gebrek aan aardappelen en suiker, dat in Engeland algemeen lieorscht en schijnt toen allerlei grapjes uit te denken, om een nader© verklaring sleepeude te hou den. Zoo wordt n.l. door iemand, die pas Engeland bezocht heeft, medegedeeld, dat een kapper aan «eiken klant, die zijn haren laat knippen, een aardappel ca deau geeft. Yoor het scheren staat een klontje suiker. De. toeloop moet groot zijn. Onze G r a a n s c h e pe n. Naar wij vernemen, bevat het s.s, „Clio" dat van Falmouth hier te lande is aan gekomen ,3300 ton lijnkoeken, de „Bac chus", eveneens van Falmouth hier gear riveerd, 2500 ton lijnkoeken. Verder 'is dezer dagen uit Halifax in ons land binnengekomen het s.s. „Java", met 5836 ton mais, alles bestemd voor onze Regeering. Aangehouden. Met het Ned. stoomschip „Helena" van Di'ontheim te IJmuiden aangekomen, kwa men mede drie Ilollandsche passagiers, die in Noorwegen van een Noorsch schip waren afgemonsterd. Van een hunner ver nam de „Tel." dat de „Helena" op reis naar IJmuiden werd aangehouden door een Duitsche duikboot voor het onderzoek der papieren. Toon deze in orde werden bevonden, kon de reis vervolgd worden, naxlat men aan de bemanning van de duikboot op hun verzoek een pot zeep en een hoeveelheid brood had gegeven, waaraan de mannen groote behoefte sche nen te hebben. De uitvoer van allemetalen is verboden. Meststoffen. Het is verboden ChilisaJpoter en Tho- masslakkenmeel1 af te leveren, te verhan delen, ten geschenke te geven of te ver vreemden, tenzij met goedkeuring van de Kunstmestcommissie' - Reliefs chip gezonken. Het Noorsche s.s. Anna Fostenes op reis van Noord-Amerika naar Rotterdam, met graan voor de Belgische Relief-Com- mlssie, is gezonken. Hj. S. M. treinen. In verband met de kolenschaarschte zullen alleen de ochtend- en avondtreinen H. S. M. worden verwarmd. Schermutselingen hebben plaats gehad te Djocjacarta, tus schen Amboneesche eu Chineesche sol daten. Drie Amboneezen werden gearres teerd. Een Ned. torpedoboot is op de pooloo Blimbing gestrand. Van Soerabaja zijn 3 schepen ter assistentie vertrokken. C h r. Historische Unie. Het Centraal Comité der Chr. Histo rische Unie zal 18 April a.s. bijeenko men met. de commissie ter jongste alge- meene vergadering benoemd, om het re glement der Unie in overeenstemming te brengen met door invoering der evenre dige vertegenwoordiging gëschapen nieu wen toestand. A. R. Raadsleden. Op 22 Mei zal de Prov. Bond van Anti rev. Gemeenteraadsleden te Gronin gen bijeenkomen. De heer A. Zijlstra zal inleiden: De leeningspolitiek onzer Gemeenten in cri sistijd. Voort.s wordt nog behandeld: Hoe moet onze houding zijn tegenover de salaris- verhooging der openbare onderwijzers. meest voorkomende kwaal van omen tijd. Hij, die bevrijd blijft van aambeien, mag inderdaad van geluk spreken, want de martelingen van jeukende, bloedende, droge of uitwendige aambeien beroovon den lijder van alle rust en genot. Weinig menschen ontsnappen aan deze kwaal na den middelbaren leeftijd. Oorzaken van vatbaarheid ervoor zijn erfelijkheid, leverkwalen, gebruik van sterke purgeermiddelen, verstopping, te veel eten of drinken, zittende leefwijze, en te weinig lichaamsoefening. Vrouwen lij den er dikwijls aan bij zwangerschap1, of schoon de vatbaarheid dan reeds te voren bestond. Bij alle vormen van aambeien zijn re gelmatige stoelgang, licht verteerbaar voedsel en zorgvuldige reiniging van groot belang. Ofschoon in ver gevorderde gevallen operaties door sommrge autoriteiten wor den voorgestaan, werd opmerkelijk suc ces verkregen door het gebruik van Foster's Zalf, een spoedig verzachtende, heelende en antiseptische zalf in het bi- zor.der geschikt voor aambeien. De eerste aanwending van Foster's Zalf doet de prikkeling verminderen en het voortgezet gebruik doet de ontsteking en het bloeden ophouden, en maakt in ae meerderheid der gevallen een einde aan de kwaal. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgbaar bij de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlas markt K 157. Toezending geschiedt franco na on tv. v. postwissel a f 1.75 .p. doos. Middelburg. Alhier is gisteren de jaar dag van den Koning der Belgen voor de Belgische kolonie op waardige wijze her dacht. Des middags te twee uur werd in de R. K. Kerk een plechtig te Deum ge zongen en voerde de eerwaarde heer prof. Arth. Coussens het woord. Te drie uur was het bijeenkomst van honderden Belgen en vele Middelburgen; in de groote zaal van het Schuttershof. Onder de aanwezigen bevond zich ook de heer De Roover, consulair-agent van Bel gië te Vlissingen. Verder werd de middag, gevuld met zang, muziek en declamatie. Dit laatste was bij deu heer Herpoel in zeer goede handen, terwijl de dames Tits en Coenen en de heer Mets, allen reeds oude beken den, de mooiste hunner liederenschat de den hooren. Het liefst blijft echter altijd het reeds van vroeger bekende kinderkoor, dat ook ~nu weder aardige liederen deed hooren. De Middelburgsche Belgen hebben thans de derde maal in het Schutterhof dezen ,dag gevierd, mogen zij het spoedig in hun vaderland kunnen doen, dankbaar zullen zij dan terugdenken aan de Mid delburgers, die met hen, medededen, waar het gold hulde te brengen aan hun Bin ken koning. Goes. Bij K. B. is de Ver. Woning- bouwvereeniging „Nieuw Goes", alhier, toegelaten als vereeniging uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuis vesting werkzaam. De vrachtrijder G. J., wonende te Hoedekenskerke, diie gisteren in beschon ken toestand verkeerde, kwam in de Voor stad met zijm fiets zoodanig te vallen, dat 'hij .een been brak. Nadat hij bij Snoep was binnen gedragen, is hij een paar uur later met een rijtuig naar huis gebracht. Kapelle. Bij K. B. is de Ver. Woning- belangen, alhier, toegelaten als vereeniging uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam. lerseke. Op Tweeden Paascliavond heb ben enkele ontslagen varenslieden hun vroegeren patroon, den heer J. P„ aan gerand'en ernstig mishandeld. Bij een in woner der Noordzandstraat binnengedra gen was hij toch weldra in staat ziöh- zelven onder geneeskundige behandeling van dr. Klinkenberg te stellen. Heinkenszand. Op den morgen van den Tweeden Paaschdag vergaderde de ver eeniging tot stichting' en instandhouding van een School niet den Bijbel alhier. Bij ontstentenis van den voorzitter was dc leiding in handen van den vice-voorzitter A. Slabbekoorn. Na opening en lezing der notulen las de secretaris dhr. L. van Vessem, zjjn jaarverslag voor, waaruit een danktoon te beluisteren viel, voor de wel daden, die de vereeniging en dc School in het afgeloopen jaar genoten hadden. Ook werd nog herinnerd ,aan 't over lijden van br. L. Kloosterman, die in 'zijn leven als vice-voorzitter de zaak van 't Chr. Onderwijs met zijn gaven van harte diende. Nu volgden de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester 'van het Suppletiefonds. Wat het laatsto verslag betreft, kan opgemerkt worden, dat er een goed slot was van f84.13. Met het verslag van den penningmeester van het Schoolbestuur stond het niet zoo gunstig. Waren de inkomsten over 1916 belangrijk vermeerderd, toch overtroffen de uitgaven ook dit jaar weer de inkom sten ingekomen was f3l74.83i/2, uitgege ven f 3269.89 V2, zoodat er een nadeelig 'slot was van f95.06. De commissie van onderzoek die 't verslag had nagezien, verklaarde alles in goede orde bevonden te hebben. De vergadering besloot aan den onderwijzer dhr. S, Melse een sala- risverhooging van f50 en aan het Hoofd der School een duurtetoeslag van f 150 toe te kennen. Tenslotte Werden de gewon© jaarlijksche bestuursverkiezingen gehou den, In de vacature wijlen L, Klooster man werd G. de Vos gekozen terwijl F. .Dominions en J. Katte werden herbe noemd. Laatstgenoemde nam de herbe noeming niet aan, A. M. Buteijn werd in zijn plaats gekozen. De vergadering werd hierna door dhr. J. v. d. Zouwen met dankzegging gesloten. 's Gravenpolder. Maandagavond, 2emi Paaschdag, heeft aan den Kadam alhier een vechtpartij plaats gehad tusschen jon gens van hier en 's Heerenhoek. Een ze kere O. van, 's Heerenhoek is door P. dp TC. van hier niet minder dan 7 messtetoemi in rug en hoofd toegebracht.. Geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen en is verleend door dr. Klos van Nisse. De da der, die Dinsdag tijdens liet onderzoek in verzekerde bewaring was gestold, heeft bekend. Ritthem. Door den Burgemeester zijn tot leden van de z.g. brandstoffencom- missie benoemd K. Allaart, burgemeester, W. Cevaal Pz. voorzitter steenkolenver- eeniging, J. Mesu en M. Barentsen, leden van den raad en J. Cornells, winkelier. Niet alleen is er in deze gemeen to gebrek aan petToleuim; maar ook aan steen kolen. Nu er een steenkolcncomimissio is, zijn de bestellingen reeds gedaan, maar er w.ordt niets ontvangen. Ook in 't nabu rige Souburg heerscht er bepaald koten gebrek. Na verscheiden© malen getele grafeerd te hebben door den burgermees ter naar den minister, heeft deze bericht gezonden voor Souburg 30 ton kolen di rect te zenden. 1 Stavenisae. De bijna 60-jarige koop vrouw K. v. S. uil Sinl Maartensdijk werd hedenmorgen op ile terugreis .naar hare

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2