-ANTA |>E ZEEUW ^XA TE KOOP i-man 4 Melkkoeien, 1. een Huis mei Erï en Bleek, in. een Huis met Gr! en Tuin, TWEEDE BLAD. Uit da Pars. De Groote Oorlog. BLOEDARMOEDE 1 Openbare Verkooping publiek verkoopen: coop een Koe, de Kamer te huur,n» tonder pension. rafgevangenis te Got e betrekking van te bekomen bij ke Dienstbode te Dienstbode. Dienstbode -Huishoudster» of aankomend1 Meid Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Adverteren. Zaadhandel onder A. H. V. Z. Dinsdag 10 April 1917, publiek verkoopen Dinsdag 10 April 1917, verkoopen: Dinderdag 52 Apri! 1917, INBOEDEL, verkoopen op Vrijdag 13 April 1917, Een lluis, Een Huis, VAN ZATERDAG 7 ArRIL 1917. No. 158. ÏAKI'ïPBM^CS'T? JURGENS' kalf en een Paar 1KKER. Serooskerke. TE KOOP Saanegeit, afstamminj rhanden. M. v. d. BROEi WIJCKHUIS, St. Laurei TE KOOP ig bruin IV!erriepaard jaarling Voshengst, r E IJ N, Koudeke 'rï TE KOOP iderhouden Varkensho DE JONG, Seisweg R JJv Iflutserds gevraagd. MAN, Zusterstraat, Goa n 1ste Knecht ming beschikbaar, bij BURG, WilheloiinapolA met Mei ires P. BOONE, Smede I WJ riecht of aankomend! ht gevraagd, bij iE, Scliroeweg, Middelhui isteldheid der vrouw i gezin, hoog loon. Briev- u van dit blad te Got »en Mei a. s. 3TERBAAN, Lange Vd; st uit den boeret5^9 huis. VAN PUFFELE^f' ircht A 33, Middel^ aagt e 40 jaar, die g.f6^ ;n een huwelijk franco brieven nlf, J der letter Z boekham Middelburg. met Met een m. 1., liefst uit den en man alleen gem^. it veel vrijen tijd. A® West-Souburg. J. AARNOUTSE, Gf De geest van '89. Het Friesch Dagblad schrijft: lil Petersburg seinde men dezer dagen een manifest, dat de republ. bond van bóe ren-leden der Doema tot de Russische boeren richttü. In dat manifest heet het o.m. „Tot dusver is ons in kerk en scholen geleerd, dat onze regeerders Gods gezalf den zijn. Honderden jaren zuchtten we onder hun zwaai- autocratisch juk. Wij hebben dat nu afgeworpen, ons land be vrijd van het oude bijgeloof. Wij zijn onze eigen meesters en zullen met eigen han den ons lot hebben te vormen. Laat ons bestuurd worden niet. bij de gratie Gods, maar door ons eigen algemeen welzijn. Laat diegenen Gods gezalfden zijn, die wij ons vertrouwen schenken". Nü zullen we wel de Patsten zijn om te verdedigen de euveldaden'van het „tsa risme", de uitwassen van de Russische bureaucratie en autocratie. Maar we letten op den geest, die uit zulk een proclamatie sp'rcekt. Dat is de geest van '89. De geest der Fra.nsche Revolutie. Eigen meester zijnmot eigen han den eigen lot vormenach, arme Beknopt overzicht van den toestand. Wanneer wij niet herinnerd weiden aan de heerlijke Paaschboodscltap, niet ston den aan 'den vooravond van .het blijde Paaschfeest, met z'n prediking van licht na duisternis, overwinning na strijd, de moed zou ons ontzinken bij het vernemen. va,n de droeve tijdingen, welke ons uit de verschillende werekldcelen geworden. Gode zij dank, dat het rijke Paasch- evangelie het menschenliart kan verkwik ken, ook al woedt de wereldbrand .met schrikkelijk geweld. Daarom, als in een frissche oase te midden va,n een dorre woestijn, genieten; wij: de klanken van dit evangelie van) eeuwige verlossing. Hel Huis van Algevaardigden heeft het besluit om den oorlogstoestand met Duitschland af te kondigen, aangenomen met 373 tegen 50 stemmen. En Wilsoni heeft reeds dit besluit, benevens de procla matie waarbij de oorlogstoestand met Duitschland wordt afgekondigd, ondertee- kend. Amerika is dus over den drempel ge gaan en heeft zich in den wikten volke- renkrijg geworpen. Het zal waarschijnlijk ook' tegen Oosten- rijk-Hongarije den Strijd moeten voeren, dus ook tegen het O.-H. regiem. Naar de bladen vernamen, heelt graaf Tarnowski, de Oostenrijksch-Hongaarsche gezant te Washington, last gekregen, de diplomatieke betrekkingen met de Ver- eenigde Staten af te breken en voor het gezantschap en de consulaten passen aan te vragen, wanneer het 'Congres Wilson's voorstel mocht bekrachtigen, dat de oor logstoestand tusschen de Vereenigde Sta ten en Duitschland bestaat. Waar deze bekrachtiging reeds heeft plaats gevonden, moet men dus gannomen, dat O.-H. ide betrekkingen met de Ver. Staten afgebroken heeft. Een dergelijk optreden vindt men een stap, die, gezien het ontsplijtbare ver bond en de wapenbroederschap tusschen de centrale rijken zoo overweldigend be zegeld, aan ieders verwachtingen zal be antwoorden. De oorlog zal dus. met vernieuwde woede worden voortgezet. Van vredesgerucht geen sprake meer. Indien het werkelijk waar is geweest, dat de Centralen een nieuw vredesaan bod voorbereidden, dan is het niet on waarschijnlijk, dat het teruggehouden is door Amerika's beslissing. Want in een blijkbaar van hoogerhand geïnspireerd ar tikel, zegt de „Köln. Ztg.", dat al de verwachtingen omtrent een nieuw vre desaanbod verkeerdelijk .gewekt zijn, en dat van zoo iets geen sprake is. Duitsch land is nog steeds bereid met zijn vij anden in onderhandeling te treden, meer niet. Amerika's toetreden tot den oorlog over- heerscht momenteel den algemeenen toestand, te meer, waar in andere sfe ren van den oorlog geen wijziging van beteekenis plaats grijpt. Zoolang de vor deringen der Geallieerden aan het Wes telijk front zich bepalen tot de verove ring van een aantal dorpen, zal het waar lijk den oorlog niet beslissen. En de Rus sische revolutie verkeert nog altijd in haar eerste stadium van ontwikkeling, en van den afloop is nog niets te zeg gen. De Duitsche koopvaardijschepen te New-York, Boston, Baltimore en New- London zijn in beslag genomen. De inbeslagneming zal vermoedelijk <)0k plaats hebben in alle andere ha vens, waar Duitsche schepen, in het ge- ten getale van 91, liggen. i en n°emt dit een veiligheidsmaatre- rlmmnl01 scllePen zelve en de eigen- te nüf erblj behooren. De beman- ngeri worden beschouwd als Duitsche reservisten op Duitsch gebied. .verdere maatregelen ten aaaziea k&ö deze vloot, waarvan de geheele tonnen- maat 600,000 is, worden overwogen. Er staan twee wegen open voor de regee ring. De schepen kunnen gerequireerd worden om in dienst gesield te wor den, waarvoor aan het einde van den oorlog betaald kan worden, of zij kun nen, zonder dat het verdrag van 1828 geschonden wordt, verbeurd verklaard worden. Korte oorlogsberichten. Blijkens een Havasbericht heeft ko ning George van Engeland den ex-tsaar van Rusland een 'zijner paleizen tot na den oorlog aangeboden. Het Deensche ministerie van bin- nonlandsche zaken heeft den aankoop van den heelen voorraad rogge en tarwe tegen de volle maximumprijzen gelast. Luitenant von Keudell, een der beste Duitsche vliegers, die op 17 Febr. met eeu schot in de borst krijgsgevangen was gemaakt, is aan zijn wonde overleden. In een Berjijtaschen winkel liggen eekhoorntjes als nieuwste lekkernij1. Ze kosten per stuk 2.252.50 mark. Tot nu toe was niet bekend, dat het diertje eet baar is. Donderdagavond zijn te Vlissingen twee zeer hevige ontploffingen gehoord. De ramen trilden. Honderden stroomden naar den Boulevard, vanwaar men het werken met zoeklichten kon waarnemen. De Daily Express weet te vertel len, dat omstreeks Paschen een nieuw vredesaanbod der centralen zou zijn te verwachten als „een boodschap van be reidwilligheid jegens de christenheid". Een machinist van de „Trompen berg" vertelde, dat er op bet oogenblik wel 800 Nederlandsche zeelieden, afkom stig van in den grond geboorde schepen, in Londen rondloopen. Volgens een brief uit Tokio in do „Economist" bestond de goudvoorraad in Japan einde Januari van dit jaar uit 711 millioen Yen. Hiervan behoort 260 mil- lioen aan de regeering en 451 millioen aan de Bank van Japan. Ongeveer 255 millioen van'het geheele bedrag bevindt zich in Japan, terwij] het overige in Lon den en NeW-York gedeponeerd is. Volgens het Nowoje Wremja beslaan de bezittingen van den Tsaar, füo tot nationaal eigendom verklaard zullen wor den, 60 millioen desjatinen (65 millioen H.A.). Vele van zijn bezittingen zijn slecht ontgonnen, goudmijnen, die bijvoor beeld 200 poed zouden kunnen opleveren, brengen maar een vijfde van hun normale productie op. Het volk te Kiëf heeft het groote monument, dat daar voor den oud-mister- president Stolypin was opgericht, omver geworpen. Uit Madrid wordt gemeld, dat de Vereenigde Staten het aanbod van den koning van Spanje hebben aangenomen, dat Spaansche vaartuigen hulp naar Sy rië zullen brengen, waardoor de Ameri- kaansche oorlogsschepen Caesar en Des- moines, die nu te Alexandria liggen, vrij zullen komen. Poincaré heeft een telegram' aan Wilson gezonden, waarin /hij hem geluk- wenscht met Amerika's deelneming aan ,den oorlog. Het Engelsche Lagerhuis is tot 17 April verdaagd. Aan een feestmaal van de Engel sche vereeniging van scheepsbouwinge- nieurs te Londen, heeft Lord Bristol, de voorzitter, gezegd, da.t men niet licht moest denken over de verliezen, die de duikbooten .aan de Engelsche koopvaar dijvloot toebrengen. Het beste middel er tegen, was de schepen te wapenen. Eigen lijk mocht geen enkel schip ongewapend 'buitengaats gaan. Ook moesten er meer torpedojagers worden gebouwd. Half April zullen Engelsche soldaten, die de boeren op het land hebben gehol pen, weer onder de wapenen worden ge roepen. Om in de leemte te voorzien, worden 10.000 vrouwen gevraagd: 5000 melksters, 4000 veldarbeidsters en 1000 karrevoersters. Er worden in den laatsten tijd in Engeland telkens klachten gehoord over de vliegtuigen. Op een vraag is van re- geeringswege in het Lagerhuis meegedeeld, dat er van 1 December tot 28 Februari iu Engeland 58 ongelukken met vliegtui gen zijn gebeurd. Onder de jongelui, die hun examen hebben gedaan om met Mei op de school voor adelborsten van de Engelsche vloot te Osborne te komen, is Karei, prins van België, graaf van Vlaanderen. De Engelsche verlieslijsten in de times van 29—31 Maart geven de namen van 182 officieren en 3960 minderen. De geheele omgeving van het Tsa renpaar van Isarskoyo Selo is .overge bracht naar de Peter- en Paulvesting. Het Tsarenpaar is volkomen afgezonderd en de bewaking verscherpt; driemaal daags wordt vastgesteld of zij zich nog in het Paleis bevinden. In naam van de Japansche regee- ring js aan maarschalk Joffre het groot kruis van de ridderorde van de Opgaan de Zon overhandigd. Dit is een der hoog ste Japansche onderscheidingen, die slechts zeer zelden wordt toegekend. De vooruitgeschoven Russische en Engelsche afdeelingen kwamen op 2 April in contact op den linkeroever der Dialah- •rivier (Mesopotamiö.) De Turken trekken in de richting Kifri terug. De Russen hebben Kasrisjirin jn Azië bezet. Een Duitsch vliegtuig vloog eergister avond om kwart voor elf boven de kust steden van Kent en liet acht bommen vallen, die voor het meerendeel op open land neerkwamen. Geen slachtoffers en geen schade. Het O.-H. vloot-coinmando meldt: Meerdere escaders onzer zeevliegtuigen hebben in den nacht van 3 op 4 dezer militaire doelen, vooral vliegtuigloodsen in Grado en Gorgo met talrijke bommen van zwaar kaliber met succes bestookt. Meerdere treffers op hangars konden wor den vastgesteld. Eén der zeevliegtuigen is niet teruggekeerd. De overige zijn alle behouden en wel in hun standplaatsen aangekomen. Sinds de op 30 Maart gepubliceerde successen van U-booten zijn volgens tot heden ingekomen rapporten verder teza men 134.006 bruto registerton door U- booten tot zinken gebracht. De Engelschen namen Lempire bij St. Quentin. De Franschen maakten vorderingen ten N. W. van Reims, dat door de Duit- schers werd gebombardeerd. De Senaat der Ver. Staten nam een eerste oorlogscrediet van 100 millioen dollars aan, da.t door Wilson kan worden besteed, gelijk hijl wil. Prins Friedrich Christian van Sak sen, tweede zoon van don Koning van Saksen, is op zijn terugreis van Konstan- tinopel te Sofia, aangekomen. Hij werd aan den trein begroet door prins Cyril, die hem naar het koninklijk paleis bracht, waar hij' de gast zal zijn van Tsaar Fer dinand. Apotheken. Zondag zal te Goes geopend zijn de apotheek van den heer J. B. van Kalmt- hout; te Middelburg die van dhr. M. J. v. Pienbroek en te Vlissingen die van dhr. A. J v.. Ockenburg Jr. Maandag tie Goes die van den heer L. la Porie; te Middelburg die van dhr, L. K. v. d. Harst J.Jzn. en te Vlissingen van wed. v. Ockenburg. De Commissaris der Koningin bezoekt Maandag 16 dezer de gemeenten Oud-Vos- semeer en St. Philipsland en Dinsdag d.a.v. de gemeenten Borsselen, Ellewouts- dijk, Driewegen en Ovezande. Middelburg. Wederom is een rijwiel, staande in de Helm tegen het stadhuis, ontvreemd. Nogmaals zij men gewaar schuwd geen rijwielen onbeheerd tc la ten staan. Proces verbaal is opgemaakt tegen een dienstbode, die in haar dienst dief stal pleegde van f21. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een half mud anthraciet door middel van braak. Twee melkhandelaren Zijn verbali- seerd wegens verkoop van melk1, die piet voldeed aan de in de verordening ge stelde eischen. Goes. De lieer L. v. Bruggen, direc teur der R. H. B. S. alhier is ongesteld, en zal op medisch advies eenigen tijd rust moeten nemen. Daardoor zal hij het voorzitterschap en lidmaatschap der com missie voor de eindexamens der Rijks H. B. Scholen in 'Zeeland niet kunnen ver vullen. Bij Kon. Besluit van 4 dezer is benoemd tot lid van het college van re genten ,over de strafgevangenis alhier, dje lieer Joh. Pilaar, notaris. De heer J. F. H. A. Later, vroeger redacteur van de Goesche Courant, is opgetreden als hoofdredacteur van de „Indiër", orgaan van In,sulinde. Kloetinge. In de brandstoffencomlmissie hebben zitting een lid van den Raad en de heeren P. Oele en Jac. Allemiefcinders. Kapelle. Donderdag had de eindles plaats ivan de leerlingen van 'den tuinbouw- cursus. Aan 9 leerlingen werd een ge- tuigselu'ift voor twee jaren trouw de les sen gevolgd te hebben uitgereikt. De heer Bioemsma, Rijks tuinbouwleeraar voor Zeeland, voerde het woord, alslmede de heer A. v. d. Havre, tuinbouwkundige. Een der oudste leerlingen dankte, mede namens zijn medeleerlingen, de onderwij:- zers. Een fraai geschenk' werd aan beide heeren aangeboden. Wemeldinge. Door den burgemeester is de brandstoïfenconiruissie in deze ge meente ate volgt samengesteld: A. Domi nions, le wethouder, voorzitter, voider J. A. Dominicus, lid der gascomimissie, A. Vleugel Cz., voorzitter van het kolen- fonds, terwijl E. Lindenbergh en P. v. d. Werft er als particulieren zitting in hebben. Ier8eke. Deze week is mien begonnen met het vangen van kreeften. De eerste zijn reeds verzonden. De vangst is bij het slechte weer slechts matig. De prijs is evenwel zeer goed. De kreeftenvis- schers hopen evenwel, dat bij gunstig weer de Vïsscherij beter zal worden, daar de kreeften elk jaar in aantal vooruit gaan. Rilland-Bath. Eer gistermiddag werd bij de politie en komimiezen alhier bekend, dat in de woning van C. M. een partij smokkelwaar verborgen zat. Een onder zoek werd ingesteld en een hoeveelheid B.U.K. en Sunlightzeep welke doorpen zoon van M. in den keider was verborgen, werd door dezen op den weg gebracht, en door de ambtenaren ter beschikking van den burgemiester gesteld. Waarde. Alhier is ven antirevolutio naire kiesvfireeniging opgericht, welke zich heeft aangesloten aan de Centrale te Goes 311 ook aan de Centrale te Kapelle. Zij telt op 't oogenblik 28 le ien. Het be stuur bestaat uit de heeren Dingenis Boone, voorzitter, Pieter Verbrugge, pen ningmeester, Leendert van Koeveringe, Laurens van Fraassen en Gerard van Ham, secretaris. Baarland. De brandstoffen-commissie al hier bestaat uit de volgende personen: De burgemeester, de beide weihouders, de brandstoifenhandelaar A. lluijzan eii de secretaris van het koleiifonds. Ellewoutsdijk. De koiendistributiecom- missie alhier bestaat uil het college van B. en W. en den voorzitter van de ko- lenvereeniging „Eendracht maakt Macht". Colijnsplaai. Tot leden der commissie voor distributie van steenkolen zijn be noemd dhrn. A. J. cle Ridder, A. Kole, P. Janse en Ph. C. Engelvaart. Tholen. Het Stbl. no. 248 bevat de wet van 24 Maart, houdende toezegging van rentelooze voorschotten aan de N.V. Wa terleiding Maatschappij Tholen, alhier. Koewacht. Hier is gistermiddag de sol daat Griep uit Rilland bij ongeluk door zijn makker doodgeschoten. (N. R. Ct.) Verdacht van brandstich ting. Als verdacht van de brandstich ting jn het perceel Oosthaven te Gouda is "door de Goudsche politie aangehou den een koopman te Rotterdam. De aan gehoudene is naar het Huis van Bewa ring te Rotterdam overgebracht. Valsche rijksdaalder. Een particulier deponeerde bij de politie te Gouda een door hem ontvangen valschen rijksdaalder, dragende den beeldenaar van Koning Willem II en het jaartal 1848. Door een ongeluk gedood. Te Rucphen was een soldaat kommies met zijn geweer bezig, toen een schot afging en zijn vrouw in het hoofd trof, die dadelijk overleed. Een niet alledaagsch de- se r t e u r. Een deserteur kwam Woens dagavond te Oldenzaal aaneen rijks- postduif, die blijkbaar tijdens de jong ste groote manoeuvres onzer troepen naar Duitschland was „uitgeweken". Door de Duitsche grenswacht aan de Poppe (de Lutte) werd ze dien middag aan de Nederlandsche grenswacht uitge leverd. En heden zou de deserteur voor den terr. bevelhebber voor Ovenjsel, enz. worden gebracht. Door den honger ged re ven. Te Oldenzaal is een jonge Duit sche vrouw aangekomen, die mededeel de, dat zij door honger gekweld naar ons land was uitgeweken. Nekkramp Te Harderwjjk heeft zich een geval van nekkramp voorge daan bij een Nederlandsch miliiair in de nieuwe kazerne. Te Leiden is een 3-jarig knaapje aan nekkramp overleden. Van de 12 gevallen,- die sinds Januari hier zijn vastgesteld, is dit het vierde met doodelijken afloop. Bosch branden. Ten Zuiden van Eindhoven hadden op meerdere plaatsen groote boschbranden plaats. Vooral in de nabijheid van Luijkgestel en Lage Mierde is een groote opper vlakte bosch een prooi der vlammen ge worden. Schieten op treinen. Werd in de laatste dagen geteeld, dat op trei nen tusschen Best en Eindhoven werd geschoten, en telkens ruiten werden ver brijzeld, thans heeft de gemeentepolitie te Woensel eenige jongens gearresteerd, welke deze ruiten verbrijzelden met kie zelsteentjes. I UU UU1IU11, UUVUI Beslist eerste kwaliteit, en gegaran deerd voor soortechtheid. Rozendaalsch rood Klaverzaad van het zand; j Provencer Lucern, ïrechtstreeks ge ïmporteerd Groenkraag en Rose Jaapjespeen, algemeen bekend als onovertrefbaar; Zaden voor den aanleg van duurzame en Kunstweiden aan bfdlijke prijzen. Zaaigranen. Verder alles wat bjjjhet vak behoort. Vraagt prijscourant. FILIAAL te MIDDELBURG, Korte Noordstraat, over de kazerne. TIDDO HAAN, Groningen, levert fr. p. p. voor f 1,501000 Staalpillen onder controle v/h Chem. Bureau. De goed koopste wegens hare duurzaamheid. HUGO WILLEMtiEN, Lange Delft,Mid delburg; Wed. H. SITSEN, Walstraat, Vlis singen; J. GABRIELSE Westkapelle, A, VAN OVERBEEKE-LEUNIS, Ter Neuzen De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des namiddags om 2 uren, te Goes, op het plein bij Mej. de Wed. M. Rijk, om contant geld, waaronder 1 pas gekalfd en 1 aan de rekening. In gebruik geweest bij Adr. Jongenengel. De Deurwaarder P. A. VERVAAT te Middelburg, zal op des middags om éen uur, aan de herberg en ten verzoeke van dhr M. ADRIAANSE, te Oude Dorp (Nieuw en Sint-Joosland) Biljart met toebehooren, Toonbank, Tafels. Kleine Tafeltjes, Stoelen, Schra gen, Banken, Kachel, Bierkruiken, Kraften, Glazen, Lampen, Naaimachine, Glas- en Aardewerk, Kruiwagen en hei geen meer zal worden geveild. De Notaris J. C. A. HU VERS te Kapelle, zal op ten verzoeke van de Erven van Mej. de Wed. M. L£P0ET£R—Kribbe, A. om IOV2 uur voorin., in de herberg van Mej. Hanson, te Kapelle aan de Weststraat te Kapelle, wijk A no. 138, kad. sectie B 110. 311, groot I Are 15 Centiaren of ong. 9 Roeden li. een Tuin, op het dorp aldaar, kad. secrie B no. 213. groot 2 Aren 47 Centiaren of ong. 19 roeden. De perceelen I en II worden eerst elk afzonderlijk en daarna gecombineerd ge veild. in Maalstede te Kapella, wijk B no. 14, kad. sectie C no. 448 groot 2 Aren 62 Centiaren of ong. 20 Roeden, verhuurd aan C. Nijsskn tot I Mei 1918 voor f i 20 per week Aanvaardingperc. I en II in gebruik op 1 Mei 1917, perc. Ill in genot der huurpenningen van 14 Mei 1917 af. Betaling 14 Mei 1917, van perc. I en II met 14 dagen rente naar 5 °/0 's jaars. en B. om 1 uur nam., aan liet sub I genoemde woonhuis, tegen contante betaling als Tafels, Stoelen, Kachel, Spiegels, Klok, Kast, Lampen, Bedden met toe behooren, Kleeden, Matten, Kleerkisten, Glas- en Aardewerk en wat verder té voorschijn zal worden gebracht. Huizen en Inboedel zijn te bezichten Woensdagen 4 en 11 April. Nadere inlichtingen verstrekt de Notaris. De Notaris W. HIOOLEN te Middel burg is voornemens te des middags 2 uur, in het café „Tram- zicht" te West-Souburg, bestaande uit twee Woningen met Erf en Tuin, aan den weg van Oost- naar West Souburg, gemerkt B 138, groot 4 Aren £3 Centiaren. Iedere woning bij de week verhuurd a f 1,45. bestaande uit twee Woningen met Erf en Tuin, aan den weg van Oost- naar West Souburg, gemerkt B 137, groot 4 Aren 73 Centiaren. Iedeie woning bij de week verhuurd h f 1,70 Na afzonderlijke veiling zullen de per ceelen wordeu gecombineerd. De koopeis komen in het genot der huur van 28 April 1917 en betalen de lasten van 1 Mei 1917 af. De veilingskosten bedragen 8 pCt. van den koopprijs en voor het eerste perceel daarenboven f30 voor de kosten van liet rechterlijk bevel tot verkoop. Betaling 28 April 1917. Bezichtiging daags vóór den verkoop- dag van 1012 en van 14 uur en op den verkoopdag van 10—12 en van 1—2 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 5