Uit de Provincie. Uit de Pers. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Zending. Wetenschap en Kunst. Rijst en Aardappelen. Door den Minister is tot de burgemees ters de navolgende circulaire gericht: Tengevolge op mijn circulaire van 12 'Februari heb ik 'de eer u te berichten, dat in verband met den vrij aanmerkelij- ken voorraad minder duurzame aardap pelen, die in elk geval vóór 15 Mei eerst komende verbruikt moeten zijn, door mij het rantsoen van aardappelen verhoogd wordt van 12 Kg. tot 20 Kg. per hoofd en per vier weken over de periode in gaande 16 April e.k. en eindigende 14 Mei d.a,v. In verband daarmede .wordt het rant soen voor rijst, gort en havermout voor de periode van 16 April e.k. tot 14 Mei d.a.v. bepaald op 0.7 Kg. rijst, en 0.3 Kg. gort en havermout per hoofd der bevolking. Onze Graanschepen. Naar wij vernemen bevatten de graan schepen, waarvan de binnenkomst de laatste dagen is gemeld, uilsluitend mais, haver of lijnkoeken, maar geen tarwe. Dit geldt ook voor het gisteren aange komen stoomschip „Leersum" met 5000 ton graan voor 'de Nederlandsche regee ring, dit graan is mais. De „Folmina" beschoten. Het van Noorwegen in IJmuiden aan gekomen Ned. stoomschip „Folmina", weid in het vrije gebied van de Noordzee, door een Duitsche duikboot beschoten. Een schot viel in het water, doch een tweede ging over het stoomschip heen, zonder schade te veroorzaken. Een der stuurlieden roeide, nadat het stoomschip dadelijkgestopt had, in de inmiddels uit gezette boot naar de duikboot en kreeg na vertooning der scheepsdocumenten, reilof de reis naar Amsterdam voort te zetten. Voor 1 o g é's en pensiongasten. Minister Posthumia zegl irr een circu laire aan de gemeentebesturen Van verschillende zijiden is de vraag tot mij gericht maatregelen te treffen, ten einde te voorzien in de behoefte aan levensmiddelen voor personen, die in de komende maanden tijdelijk buiten hunne vaste woonplaats vertoeven. In verband hiermede heb ik de eer u mede te doelen dat ik bereid ben aan daartoe in aan merking komende gemeenten een ver meerderde hoeveelheid der gerantsoeneer de jregeeringsgoederen te doen toekomen in evenredigheid met <1© lijdelijke toe neming der bevolking, die in zoodanige gemeenten verwacht kan worden. Ten aanzien van het nadeelig verschil tusschen de in- en verkoopprijzen ingevol ge art. 3 der distributie wet 1916, dat voor sommige goederen bestaat, ben ik van meening, dat, waar de gemeenten door hert verblijf der tijdelijke inwoners gfoote voordeelen genieten, er alle aanleiding bestaat, dat nadeelig verschil te doen dragen door de gemeenten, waar de tij delijke inwoners vertoeven on niet door de gemeente, waar zij hun" vaste woon plaat^' hebben. Hiertoe bestaat naar mijne meening te meer aanleiding, omdat het in de bedoeling ligt, tijdens den zomer het gantal gerantsoeneerde goederen te beperken en minder artikelen 'te doen distnbueeren dan "thans geschiedt. Middelburg. Gisteren weid de openbare les aan den Tuinbouwwintercursus ge houden, ten overstaan van den heer Rijks- tuinbouwleeraar en de Commissie van Toezicht. De heeren J. Weeda en C. de Nood, werden dank gezegd voor hunne goede lessen, terwijl na afloop de leer lingen aan beide onderwijzers mooie ge schenken gaven als blijk van waardee- ring en toegenegenheid; bij monde van A. Verboom dankten de leerlingen hen voor hun gezelligen omgang en aange name lessen. Van klas I naar klas II werden be vorderd: J. Buijs, A. Klap, te Middelburg, J. Kolp, Koudekerke; D. Wouters te Oost- Souburg en R. de Vrieze te Vlissingen. Het diploma verwierven: A. Verboom, Chr. Tissiak, C. Tanis, C. Tisineer en I. J. Janse te Koude kerke; W. de Buck te Veere; J. Mesu J.Kzn. te Nieuw en St. Joosland; A. Cas- tel te Souburg; A. Jongepier te Vlissingen; J. Koole te Middelburg en .J D. Groenen- fcerg te St. Laurens. Goes. In de Bestuursvergadering der R. K. Kiesvereen, alhier, Dinsdagavond ge houden, is besloten om aan de vereeni- ging, die, tegen 11 April a.si. in buitenge wone vergadering zal worden bijeengeroe pen, te adviseeren op het verzoek van de Antirevolutionaire Kiesvereen. „Voor Nederland en Oranje" alhier in be gaan en de gemeenteraadsverkiezing, welke de zen zomer moet worden gehouden, zonder strijd te doen verkropen, met andere woor den „te laten zitten wat zit", mits alle politieke partijen in daze stad eene zelfde gedragslijn zullen volgen. N, Z. C. De steenkolenvoorziening is thans in handen gegeven van de door B. en IW- benoemde brandstoffencommissie, be staande uit de heeren J. B. de Beau fort, burgemeester, S. H. Bonthuis, di recteur gem.-gasfabriek, en J. J. Ocht- man. Deze commissie regelt ook de distri butie voor huisbrand (cokes en kolen). Heden is de nieuwe regeling in wer king getreden. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde iu de maand Maart: Telegrammenverz. 1807, ontv 1394, overgen 3004, totaal 6205 Gesprekkenverz. 3085 ontv. 3601, overgen. 13706. Lokaalworden niet meer genoteerd. Totaal 20392. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld Kantoren. Verz. Ontv. Loc. Tot Baarland 25 49 74 Borssele 57 103 160 Colijnsplaat 82 119 201 Driewegen 28 46 74 Ellewoutsdijk 28 55 83 's Gravenpolder 84 120 204 's Heer Arendskerke 58 99 157 's Heerenhoek 46 97 143 's Heer Hendriksk. 5 22 27 Heinkenszand 32 87 119 Hoedekenskerke 37 80 117 Kamperland 55 73 128 Kapelle 172 209 381 Kats 39 56 95 Kloetinge 61 143 204 Kortgene 112 131 243 Kruiningen 290 242 532 Kwadendamme 8 35 43 Nieuwdorp 76 85 161 Nisse 52 52 104 Oudelande 20 45 65 Ovezande 29 73 102 Rilland 226 227 453 Schore 104 100 204 Waarde 52 t>9 121 Wissenkerke 31 86 117 Wolfaartsdijk 90 150 240 Gesprekken. Kantoren. Verz. Ontv. Loc. Tot. 170 168 328 195 48 509 312 344 69 214 87 130 874 578 1165 40 502 263 37 192 900 426 459 137 295 Baarland 78 92 Borssele 122 46 8 Colijnsplaat 176 146 6 Driewegen 98 94 3 Ellewoutsdijk 27 21 's-Gravenpolder 259 221 29 's-Heer Arendskerke 154 155 2 's Heerenhoek 192 152 Heinkenszand 34 35 Hoedekenskerke 116 98 Kats 37 50 Kamperland 84 46 Kapelle 451 399 24 Kortgene 326 221 31 Kruiningen 538 530 97 Kwadendamme 29 11 Nieuwdorp 187 283 32 Nisse 110 109 44 Oudelande 22 25 Ovezande 123 69 Rilland 490 379 31 Schore 254 172 Waarde 238 215 6 Wissenkerke 74 63 Wolfaartsdijk 222 67 6 Schore. De burgemeester benoemde tot leden der steenkolencommissie P. Kole, steenkolenhandelaar, S. de Visser, ver tegenwoordiger van het steenkolenfonds, M. in 't Anker, kleinindustrieel en A. P. Neeteson, terwijl hij zelf als voorzit ter optreedt. M. C. Krabbendijke. Onlangs werden de laatste bitterpeeën (cichorei) hier gerooid en deze week werden ze naar de fabriek gebracht. Al de bitterpeeën konden nu hier gedroogiï "worden en er werd nog heel wat aangevoerd van elders. Wolfaartsdijk, Woensdagavond werd in de Chr. School alhier een openbare les gegeven met de leerlingen^ die op 31 Maart de school verlieten. Behalve de ouders en het bestuur waren nog vele belangstellenden opgekomen om het sa menzijn bij te wonen. Het hoofd der school vroeg over Bijb. gesch. in verband met de kaart van Palestina, liet ook rekenen en lezen. Met stille aandacht werd alles aangehoord en zoo konden de ouders zelf de vruchten van het onderwijs aanschou wen.. Het hoofd sprak een ernstig af scheidswoord naar aanleiding van enkele verzen rut Spreuken 3. Een der leerlin gen bedankte het personeel voor het ge noten onderwijs, terwijl tevens eenige ge schenken werden overhandigd. Alle leer lingen ontvingen een gedenkplaat. De voorzitter van het schoolbestuur, ds. G. de Jager sprak daarna een ernstig en hartelijk woord tot de leerlingen, tot het personeel en tot de ouders en belang stellenden en sloot het welgeslaagd sa menzijn met dankzegging. De nieuwe our sus begon met het tot heden nog niet bereikte aantal van 27 leerlingen. Domburg. Bij de gehouden eindles van het le jaar van den tuinbouwcursus ten overstaan van den heer Rijkstuinbouw- leeraar en de Commissie van Toezicht werden alle leerlingen J. Eliaart, Joh. de Jager, P. Vreeke, A. Bommeljé, Jac. Maas, W. Brand, J. V. d. Welle en P. de Meijer, bevorderd naar het tweede leerjaar. Dooi den heer Rijkstuinbouwleeruar werd bet hoofd, dhr. J. Weeda en den onderwijzer dhr. J. D. de Graaff dank gezegd voor hun lessen en sloot dhr. J. Gideonse (voorz. der Commissie van Toezicht) de les. Terueuzen. In de gisteren gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd gunstig beschikt op het verzoek van het comité voor het aanleggen eener waterlei ding in Zeeuwsch-Vlaanderen, oin 10 cent per inwoner toe te staan, voor het dek ken der kosten van het voorloopig onder zoek. Daaraan werd toegevoegd de voor waarde, dat moet worden bepaald, dat gemeenten, die thans weigeren in die kosten bij te dragen, later, als de zaak tot stand komt, alvorens zij aansluiten, dat dubbeltje per inwoner zullen hebben te offeren. Eerst was verworpen een voor stel, om, evenals in Axel, te bepalen dat drie vierde van het gevraagde bedrag door de gezamenlijke gemeenten moet wor den toegezegd. Aan den kerkeraad der Ned. Herv. ge meente werd een oppervlakte van onge veer 250 vierk. M. bouwterrein, gelegen bjj het Diaconiehuis .verkocht, echter te gen f5, terwijl f4 per vierk. M. was geboden. Goedgekeurd werd de onderhands'che verpachting van twee perceelen grasge was, terwijl ook machtiging werd ver leend tot het verpachten van een strook bouwgrond langs de Scheldekade voor tuingrond, vóór het kweeken van voe dingsmiddelen voor niensch of dier. Aangenomen werd na breede discussie een voorstel van Burg. en Weth. om, in afwachting van nadere reorganisatie van de 11. B. S. en daaraan verbonden M. U. L. O.-school te beginnen met 1 September de klassen der M. U. L. O - school, in verband met het te groot aantal leerlingen, te splitsen. Noodig is dan de oproeping van 2 onderwijzers. De •meer dere kosten worden geraamd op f 2500. Inmiddels is aan de regeering verzocht de subsidie met f2000 te verlioogen en de H. B. S. over te nemen. Alvorens het daartoe komen kan, zal die school echter moeten worden ingericht tot II. li. S. voor 5-jarigen cursus, terwijl dan ook het M. U. L. O., waaraan men dan een handels-, sommigen ook een landhouw- cursus wenschen te verbinden, afzonderlijk moet geregeld worden. (V. C.) „Ach er de feiten aan 'k Doel nu niet op min. Posthuma. Men weet, dat een van die vele be schuldigingen, die hem naar het hoofd geslingerd werden, waaraan hij zich dan ook zeer geërgerd heeft, en die hij in zijn bekende Kamerrede krachtig heeft wc Oproken, déze was, dat hij zoo ge durig „achter de feiten aanloopen kwam". Ik laat hem nu met rust. Maar de uitdrukeking kwam mij weer te binnen, toen ik las hoe de Russisch© Kerk zich hield tegenover die tol stónd gekomen omwenteling. Zij kwam „achter de feiten aan!" Heeft iemand óóit" gehoord, dat zij in Christus' Naam haar stem verhief legen de vele ongerechtigltedien van 't gevalle® bewind Dat zij volk en vorst terugriep „tot de wet en tot de getuigenis" Dal zij opkwam tegen volksonderdrukkling, te» gen zonden en zedeloosheid, tegen de pogroms, tegen deu onverzadigbaron hon ger van 't panslavisme Zij liet nóóit een stem hooren. Z,ij was gekneveld, geknecht. „Staatskerk" in den slechtsten zin van het woord. Met het hóófd van den Staat tevens als opperhoofd der Kerk. Dienstvaardige dienaresse is zij geweest van het oude regiem en tiegen het kwaad, dat 't bestuur verkankerde heeft zij zelfs nooit gekikt. Totdat het nu óm ging. En de Kerk méé ging Zonder feit of eigen sprake. De stoel van den tsaar werd uit de vergaderzaal der Heiliga Synode ver wijderd. De eene week bad de .kerk nog voor tsaar Nicolaas. De tweede, na de omwenteling, 'in 't algemeen .voor den „tsaar". En de derde, toen de republikei nen steeds meer aan invloed wonnen, héél neutraal „voor het bewind". Sukkelend en krukkend loopt de Kerk achter de feiten aan. Ja, in wélk land liet de Kerk een eigen, frisch en waardig woord hooren, waar in zij voor de geheele wereld vertolkte, hoe haar verheerlijkt Hoofd over de ge beurtenissen van onzen tijd oordeelen moet'? Ln Engeland, Schotland, Amerika Nederland? Het 1 ij k t soms wel of de ban van Babel sterker is dan het Kruis van Gol gotha. Brenge het ons tot verootmoediging. Tot heers c hen is de Kerk nooit geroepen. Tot getuigen wèl. Doch waar behalve éven in Zuid-Afrika is haar s'teni over de zonden en boos heden van dezen bange ntijd gehoord? Friesoli Dagblad. „Zuinig zijn", dat is nu de boodschap. Allermeest voor de vrouwen, wijl die in de meeste ge vallen het initiatief moeten namen en de zaak ook uitvoeren. Die prakkizeeren er dus over. Zoo b.v. in De nHaag. Daar had de redactrice van een vrou wenblad aan haar lezeressen de vraag gesteld „Op welke wijze kunnen wij in deze dure tijden op onze huishouding het best bezuinigen, zonder dat onze liuis- genooten daaronder te voel lijden?" Allerlei antwoorden kwamen in. Er blijkt wel uit in wat kringen deze vraag was gesteld. Zoo antwoordde er een: Geen tea's meer in dien namiddag mot dure lekkernijen en frivool giebabbol, waarbij gewoonlijk veel kwaad en wei nig goeds wordt verleid, geen avond pretjes, bridgeavonden of muziek-sou- rée's, waarbij men elkander zoekt te overtroeven met hot duurste toilet; nu zal eindelijk weer eens de oud-Holland- sche gezelligheid van het eigen huls in eere worden hersteld." Wat zeer zeker te hopen jsi! De spijker op den kop sloeg ook de volgende ^inzendster, die d© moeite nam eerst eens voor „zuinigheid" een goede definitie te zoeken Zuinig wezen be'.eekent: Met nauwge zet, verstandig overlég he hu s houden bestieren, opdat geen cent, geen korrel nutteloos verloien raakt. Daar behoort doorzicht, groote handigheid, ja, ik zou haast zeggen ta'ent toe. om knap zuinig te wezen, 't Is als zoovele dingen eeni kunst, die van jongsaf aangeleerd of laan geboren moet zijn, evenals goede manie ren of gehoorzaamheid. „Aangeboren", precies! Maar.... er kan ook zéér veel in dit opzicht worden aangeleerd. Als er de wil maar toe is! Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Rie/elinge door J. Groot- jans te Otterloo. Aangenomen naar Meern door B. Osinga te Klundert. Hoedekenskerke. Dooi- de vergadering van stemgerechtigde leden der gemeente werd 2 April tot diaken gekozen de heer J. de Waal, die deze benpeming heeft aangenomen. rij© Chr. Gemeenten. ftnes. Naar wij vernemen zal het Zon dag 29 April a.s. 40 jaar geleden zijn, dat ds. G. W.. v. Leussen, alhier, het predikambt aanvaardde. Op Zaterdag 28 April e.k. hoopt Z.Eerw. 70 jaar te worden. Beide gebeurtenissen zullen des Zondagsavonds in een gedachtenisrede herdacht worden, waarbij o.m. zal op treden ds. Lindliout van Dordrecht. Tot Kweekelingen aan de Rijks Kweekschool voor onderwijzers te Middel- "burg zijn toegelaten E. A. Pen, Somnnlels- dijk; G. Luiken. M. Grotjohan, Y\r. C. Wijntjes, S. v. d. Velde, allen te Rotter dam; I. Dees, Aardenburg, J. Ver kerk. Ammerstol, I). G. Verkerk, Ooll- gensplaat, L. W. Boogerl, Oostvoorne, D. L. Hage, St. Maartensdijk, J. Mulder, Rot terdam, W. 1. Maas, Kortgene, J. van Hoff, J. Rotmans, beiden IIotterdam; E. van Tijn, Amsterdam. C. Brooshoofd, J. Son- neveld, beiden Rotterdam, II. d© Jager, Waarde, J. v. Nieuwenhuizen, Aartlen- burg en F. C. H. Verstraate te Sirjans- land. Ds. A. de Geus van de Lemmer is wegens ongesteldheid verhinderd de vergadering van 'de „Unie" le ledden. De Ver. voor Chr. Volksonderwijs iioudt haar "26ste algemeene vergadering op 31 Mei te Den Haag. Ned. Herv. Kerk. Goede Vrijdag 6 April 1917. Hoedekenskerke, 5.30 u. ds. v. Essen. Grijpskerke, 5.30 u. ds v. Selms, bed. H. A. Baarland, av. ds. Meloen. Geref. Gumeenlen. Goes, 6 u. ds. Fraanje. 8 en 9 April (Pasdien.) NED. HERV. KBRK. Op Zuid- en Noord Beveland. Baarland, vm. en nm. ds. Meloen. Biezelinge, Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Mnd. 2 u. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, vm. en nm. ds. Feijkes. Cortgene, vm. en nm ds. Lijsen, vm. bev., nm. voorber. H. A. Mnd. 9.30 u. ds. Lijsen. Driewegen, 2 u. ds. Jonker. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 en 2 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, vm. en nm. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 's Heer Arendskerke. vm. en nm. ds. de Voogd. Mnd? 's Heerenhoek, 9 u. ds, Buinink, 2 u. lees- kerk. Mnd. g. d. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer. Hoedekenskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. Essen, Mnd. 9.30 u ds. v. Essen, voorber. H. A. Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Boer, vm bed. H. A. en nm. dankz. en bed. H. D. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle, vm. en nm. dr. Schmidt. Kats, 9.30 en 2 u. ds. Moerman, bed. H. A. en dankz. Mnd. 9.30 ds. Moer man. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andrea©. Kloetinge, vm. en nm. ds. Meloen, bed, H. A. en dankz. Mnd. vm. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 u. dhr. Sandee v. Goes, 2 u. ds. Jonker. Mnd. 9 u. ds. Wijn gaarden. Kruiningen, vm. ds. de Vries, nm. ds. Visser, dankz. H. A. Nieuwdorp (bewaarschool), 9 u. leeskerk, 2 u. ds. Buinink. Mnd. 9.15 u. ds. de Voogd. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u ds. Kloek. Ovezand, 9 u. ds. Jonker. Mnd. 9 u. ds. Jonker. Rilland-Bath, 9.30 en 2 u. ds. Visser. Schore, 9.30 en 2 u. ds. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. Wijngaarden. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost, ■Wissenkerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Linde, bed. H. A. en dankz. Mnd. 9.30 u ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds. Bois- sevain, bed. H. A. en dankz. Wolfertsdijk, 9.30 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Arneiruuiden, 9.30 en 2 u. ds. Mulder. Mnd. vm. ds Mulder. Biggekarke. vm. eu nm. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg. 9.30 en 2 u. ds. Koldewijn, vm. collecte na bed. 11. A. Mud. 9.30 li. ds. Kolde wijn. Gapinge, vm. en nm. ds. Maas. Grijpskerke. vm. ds. v. Selins, nm. ds. Müller. Mnd. vm. ds. v.- Selms. Kleverskerko, vm. 9.30 u. ds. Semmeliuk. Mud. 9.30 u. ds. Senunelink. Koudekerke, vm. ds. Postma, coll. Zen ding, nm. g. d. Maandag 9.30 u. ds. ten Hove. j *j Meliskerke, N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. Tak, Oostkapelle, vm. en nm. ds. Krijkamp. Ritthem, 9.30 en 2.30 u ds. ten Hove. Serooskerke (YV.), vm. ds. Miiller, nm. ds. v. Selms. St. Laurens, vm. en nm. ds. v. 'tHoff. vm. dankz. Mnd jg. d. 0. en YV. Souburg, vm. ds. de Ligt, nm. ds. Terneden. Mnd. vm. ds. Terneden. Y rouwepolder, vm. en nm, ds. Kroese. Veere, vm. en nm. ds. Weijland. YVestkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 en 2 u. ds. de Wijk. 'tZand, 10 u. ds. Terneden, 2 30 u. ds. Postma, dankz. Geref. Gemeenten. Goes, 9.30, 2 en 6 u. ds. Fraanje. Mnd.? Middelburg (kerk Segeerstraat) vm., nm. en avond ds. v. Oordt. Mnd. vm. ds. v. Gordt. 'De Algemeen© Vergadering der Utr. Zend. Ver. is voorloopig gesteld op Dins dag 12 en YVoensdag 13 Juni. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. (Vervolg.) Betreffende de ouderwetsche kamer en de ouderwetsche kleederdrachten bericht de conservatrice, mejuffrouw A. M. de Man, dat het niet kan uitblijven, dat de poppen door stof en licht langzamerhand in frisclrheid van tint en kleur zullen achteruitgaan. Het ware wenschelijk, dat zij door glas waren afgesloten. Dit zou echter aan het artistieke geheel zeer scha den. De voo iraad reservekleeren is door de schenking van twee Nieuwlandsche hoe den vermeerderd. De secretaris voegt hieraan toe, dat ook werden ontvangen een zevental ziji den linten, welke vroeger dienden voor strikken aan de weinig meer in gebruik zijnde 'kaplioeden der Walchersche boe rinnendeze linten zijn geshenken van- -'de dames de Man. De afdeeling porselein en aardewerk onderging geen verandering. De ethnographische verzameling ontving een aantal Indische- voorwerpen van den lieer P. van der Staay, vroeger zendeling in Ned. O.-Indië en den heer D. C. A. Bout te Fak-Fak (Nieuw Guinea). Over de Zoölogische afdeeling zegt de conservator, dr. J. J. de Man, dat zij, in tegenstelling met het vorig jaar noch door aankoop noch door geschenken is toegenomen, behoudens door een paar wa tersalamanders met monstrueuze pooten, gevangen Maart 1916 in jslooten bij Ierseke. Over de overige verzamelingen valt niets te vermelden. Aan het einde van zijn verslag gekomien, deelde de secretaris nog inedo, dat heit bestuur deel genomen heeft aan de hulde, welke het dankbare Nederland aan zijn grooten bouwmeester dr. P. H. J- Cujj- pers hoopt te brengen ter gelegenheid van zijn 90sten jaardag. Nader lag nog een andere hulde, even welverdiend, even welgemeend. Zij betrof den hooggeachten voorzitter van hst ge nootschap, mr. II. J. Ddjckmeester, die het groote voorrecht had op 16 Febr. j.l. in het bezit van onverzwakte lichaarns- en geesteskracht, zijn 70sten jaardag te vieren. Vele bloemstukken vergezelden dat van het Zeeuwsch Genootschap, want al gemeen bleek d© behoefte den man van JZeldzame gaven en hooge toewijding te eeren, dien een gunstig lot aan het hoofid van dit gewest en van dit genootschap 1 geplaatst heeft in de moeilijke tijden, welke Nederland thans doorleeft. Moge het U de secretaris richtte zich hierbij lot den voorzitter gegeven zijn nog lang min beide besturen leiding en daardoor tegelijk wij ling te geven. Wat het Zeeuwsch genootschap betreft zal daaraan dubbele behoefte blijken te be staan, wanneer wij over een tweetal ja ren het anderhalve eeuwfeest van déze ons zoo dierbare inrichting zullen vieren. Laten wij bidden, dat dit bij herstelden vrele, laten wij hopen, dat dit onder Uwe auspiciën zal mogen plaats hebben. Tot leden van het Genootschap werden benoemd: a. te Middelburg: de heeren dr. C'. M. Buizer, leeraar in de oude talen aan het gymnasium; C. A. W. van der Corput, w.i. leeraar in de wiskunde aan de R. H. B. S.; H. W. J. Celink, arts, officier van gezondheid der eerste klasse; dr. 11. van der Hoeven, arts; mejuffrouw C. H. Koers, apothekeres^ bij de Godshuizen; de heeren J. de Koning, leeraar in de Franscho taal en letterkunde aan de R. H. .B S.; mr. P. H. Ritter jr., hoofdconmijes, chef der derde afdeeling, ter Provinciale Griffie; A. Snethlage, arts; A. F. 1. Troll, leeraar in de wiskunde aan de R. II. .B 6,; dr. W. S. ünge»„

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2