Binnenland. Uit de Provincie Körftniöuws. Onderwijs. „Nu, welke gedenkdag is bel heden?" Weer algemeen zwijgen. Daarop wendde de kapitein zich tot den volgende en vroeg hem, terwijl hij toem -het IJzeren Kruis gal: „Kunt u mij zeggen wat er vandaag aan de hand is?" „.Jawel, kapitein,, het begin van de lente!" Korte oorlogsberichten. j In de „Honune Enchatné" drijft Clemenceau den spot met politici en jour nalisten, die plotseling ontdekt hebben, dat de Duitse he terugtocht een blad van roem voor Briand is, en toch weet de geheele wereld, dat de Duitschers er het initiatief toe hebben genomen. Onze op- marsch zal den oorlog niet beëindigen, en wachten ons nog harde beproevingen. Aan ons is het een tegen man oeuvre te bedenken. Hoe verder wij ons van onze operatie-basis verwijderen, des te groo- tere voorzichtigheid is geboden, tot wij genoeg van de Duitse he plannen weten. In Zweden is een nieuw ministerie gevormd onder president Swartz. De Brouckere zal als vertegenwoor diger van de Belgische socialisten do Fransche kameraden op hun reis naar en in Rusland vergezellen. -r De correspondent van het „Berli ner Tageblatt" te Lugano maakt mel ding van oen koninklijk besluit in Ita lië, dat do koopvaarders onder militair commando stolt. Alle verbintenissen, die de zeelui heb!>en aangegaan, worden tot het einde van den oorlog verlengd. Geen zeeman mag zijn schip verlaten tanzij in geval van ziekte of ongeschiktheid voor zijn werk. Wolff spreekt een bericht in de entente-pers, dat de in Duitschland ver toevende Chineezen zouden zijn gevan gen genomen, tegen. De Chineezen kun nen zich volkomen ongehinderd en vrij bewegen. Tal van hoogleer a ten aan de hoo geschool 'te Columbia hebben gezamen lijk aan president Wilson geschreven, dat het noodig is zich te verzetten te gen de onwettige aanvallen van Duitsch land en zich daartoe tot volle samen werking aan te sluiten bij de entente. In de Friedrichstrasse te Berlijn verkoopt een kapper eenvoudige ronde stukjes zeep voor 5Va gulden per stuk. In een bekend wijnrestaurant stond op de geheime spijskaart een halve eend op gegeven voor 15 gulden. Baarzen kos ten 21fe tot 3 gulden, kraaien lVa gul den per stuk. Voor een ons rundvleesch wordt in de restaurants drie gulden ge vraag d. In den ouderdom van 68 jaren is overleden de General Oberst v. Prittwitz und Gaffron, die bij het uitbreken van den oorlog het bevel voerde over de in het noordoosten van hel Duitsche rijk opgestelde corpsen, maar reeds op 92 Augustus 1914 zijn command0 overdroeg aan Iimaenuurg. Een VVolff-bericht spreekt, de be weringen der Engelsche en Fransche te legrammen tegen, als zouden Duitsche vliegers vergiftigde bonbons in Frankrijk hébben neergeworpen en de Duitsche troe pen te Péronne brandkasten hebben leeg geplunderd. t— Een telegram uit Rio de Janeiro meldt, dat de Fransche bark „CambSrorme" aldaar aangekomen is met 200 Engelsche, Fransche en ltaliaansche zeelieden aan boord, behoorendc tot schepen, welke door eenDuitsch kaperschip ter hoog te van Trinidad tol zinken zijn gebracht. Het kaperschip wordt beschreven als een zeilschip met een gasoline-motor. Het Berliner Tageblatt" bevat me- dedeelingen omtrent de onlusten in Italië waaruit blijkt, dat deze niet alleen te Milaan doch ook in andere steden hebben plaatts gehad* De onlusten werden uit gelokt door hongeropstootjes en betoogin- gen tegen den oorlog. Talrijke troepen moesten worden ontboden om do orde weer te herstellen. De censuur onderdrukt de meeste berichten over de opstootjes. Lloyd George verwacht veel van vrouwelijk bestuur. Hij verklaarde dezer .jdagen absoluut overtuigd te zijn, dat uit dezen oorlog de algemeene overtuiging zou voortbomen, dat men de vrouwen moet toelaten tot algeheele deelneming aan bet bestuur van het land. En indien dat gebeurde, was hij overtuigd, dat zij zullen meehelpen aan het verzekeren van iden vrede tusschen de naties en een herhaling van dezen betreurenswaardigen oorlog zullen weten te beletten. Een Engelsche gorlogsoorrespondent ineldt, dat de Duitsche ontruimde stellin gen op sommige gedeelten zeer sterk ge maakt waren door den gedwongen arbeid Van Russische krijgsgevangenen en Bel gische burgers, met behulp van betonnen artilleriestellingen, en draadversperrin gen van niet minder dan 1200 voet breedte. De voorloopige Russische regcering besloot de doodstraf af te schaffen en haar in gevallen, voorzien in het straf wetboek ,en ile militaire wetten, te ver Vangen door dwangarbeid voor zekeren tijd en of voor levenslang. Volgens een bericht uit Petrograd aan een Parijsch blad lieeft generaal Roessky ile meeste kans op |*>rbevel heb ber van het Russische leger te worden. Ruim 100 vereenigingen van I)o«n Kozakkeu in Rusland hebben 10 miillioen bijeengebracht voor den aanlog van een «jeuwen spoorweg. De „üiller Kiiegszeitung" verhaalt van een slachtfeest aan boord van eein duikboot. Het gebeurde in de Golf van Biscaje. D;iar werd een Engelsch stoom schip aangehouden, (kit munitie vervoerde. Op het oogenblik, dat de bommen zou den worden aangestoken, vernemen do manschappen een eigenaardig geknor: „Varkens aan boord", schreeuwden zij de dichtbijliggende duikboot toe. Het ver nielingswerk is vergeten. Werkelijk vond men twee vette Yorkshire varkens, die in minder dan geen tijd mui boord der duik boot geheschen werden. Een daarvan werd terstond geslacht. Zelden wils de stemming der Duitsche Jantjes opgewekter ge weest. De andere werd meegevoerd naar Kiel. w;uir hij in triomf door de straten geleid werd. Goed gerekend? Men schrijft aan het Hbh: In tegenstelling met vroegere bepalingen treffende de broodrendementen uit meel en bloem werd door den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel vastgesteld, dat over de 7e en 8e week der brood- rantsoeneering (dat zijn de laatste 2 we ken) voor 100 kilo W.bons slechts 58 kilo bloem en voor 100 kilo B.bons 57 kilo meel verstrekt zal worden, terwijl voor de daaraan voorafgaande weken deze cijfers respectievelijk 73 en 71 kilo be droegen. Nu is gebleken, dat deze vermin derde grondstoffenverstrekking verband houdt met den verlengden geldigheidsduur der broodkaarten. Doch daarmede is niet gezegd, dat de meel- en bloem verstrekking voldoende zal zijn. Thans zendt een zeker aantal personen wekelijks zijn ongebruikte broodbons aan de burgemeesters op. In de komende .dagen zal dit natuurlijk niet meer het geval zijn en zullen ook die kleinere gebruikers hunne kaarten volledig „opeten". Maar dan vermindert ook de broodomzet van den bakker ten opzichte van die klanten volstrekt niet. De brood bons komen alleen niet meer op het ge meentehuis, maar bij den bakker terecht. Een gevolg zal zijn, dat door de zooveel lager gestelde verrekeningcijfers de bakker een deel van zijn brood-omzet niet in bloem of mee! kan terugbekomen. Dit izou voor het eerste oogenblik niet zoo ernstig zijn, daar tusschen 5 Februari en 5 Maart de grondstoffenverstrekking op den ouden voet plaats heeft gehad, en de bons waarop bloem en meel geleverd werd, den 5en Februari werden uitgege ven, maar het onregelmatig binnenkomen der broodbons, toen de regeling nog ge heel VTeemd was, en de zeer trage af levering der meelfabrikanten gedurende de laatste weken zijn oorzaak, dat het met de voorraden bij de broodfabrikanten en bakkers meer dan treurig gesteld is, on er mans inderdaad geen Kilo meel gemist 'kan wordeh. In vcüvki iiigcfi kocrpl mem ilat VIMJI' Ge i verrekening over de volgende weken hoo- gere cijfers zullen vastgesteld worden, ten einde bedrijfsstoornis te voorkomen. Mr. T h. H. de Meester. (u.l.) is benoemd tot lid van den raad van State. Door de benoeming komit. de Kamerzetel van den Helder open. Onze graanschepen, lie stoomschepen „Wester.Iijk" en „Maartensdijk" van de N. A. S. M. (Hol land-Amerikalijn) zullen waarschijnlijk op Goeden Vrijdag a.s. ip ballast naar Ame rika uitvaren ojn via Halifax graan le halen. Het s.s. „Zijklijk", van dezelfde maatschappij, vertrekt vermoedelijk met dezelfde bestemming over eenigo weken. Briefomslagen met zegelafdruk. De briefomslagen met zegelafdruk van 5 en 12V2 cent, waarvan de verkoop tij delijk is gestaakt, worden van 15 April af, zoolang de overgebleven voorraad strekt, weder voor het publiek verkrijg baar gesteld op de postkantoren der prov. hoofdsteken, alsmede in Amsterdam en Rotterdam. De Bondsdag van den Geref. Jongelings Bond zal dit j;iar worden gehouden op Hemelvaarts dag te 'sGravenhage in de groote zaal van den Dierentuin. Groenten. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald Aan exporteurs van groenten, ingeschre ven bij de Rijks-commissie van toezicht op de vereeniging Groenten centrale, zul len vergunningen worden gegeven voor den uitvoer van bepaalde partijen bosjes peen, kleine kroten, spinazie en radijs, on der voorwaarden, nader door genoemde Rijks-commissie onder goedkeuring van den minister van landbouw, nijverheid en handel vast te stellen. De hotelspijskaart. Minister Posthuma heeft het volgende voorschrift gegeven betreffende de ver strekking van voedingsmiddelen in ho tels en koffiehuizen: Van een middagmaaltijd, welke ver strekt kan worden tot des namiddags 3 uur, zal de bezoeker twee gangen kunnen verkrijgen en wel, naar keuze, lo. een kop bouillon (of soep) of een eier schotel en 2o. een vischschotel of oc-n vleeschsc hotel. Voor een avondmaaltijd, welke .ver strekt kan worden tusschen 3 en 9 uur des namiddags zal de bezoeker 3 gangen kunnen verkrijgen en wel. naar keuzo, lo. een soep en een voorgerecht of een soep en een nagerecht; 2o. een vischscho tel; 3o. een vleeschsChotel. Onder vleescb wordt ook verstaan wild en gevogelte. F ruil en kaas worden n:et als gangen aangemerkt. Na 9 uur 's aivonds inogen in linteis restaurants en koffiehuizen geen warinö spijzen verstrekt worden. Het is 's ministers bedoeling, dal arti kelen, mei de distributie waarvan de re geering bemoeienis heeft, dus ook brood en steenkolen niet zullen 'worden ver strekt aan hotels, restaurants en koffie huizen. die vanaf heden met bovenver melde weaschen geen rekening houden. Met ingang van I April is bij het departement van financiën benoemd tot referendaris, de heer .1 den Herder, thans hoofdcommies. Bij den dienst der directe belastingen is D. Sloof, kommies le kl. verplaatst van Vlissingen (haven) naar Vlissingen (stad)en is eervol ontslagen A-. J, de Bruijne, rijkski. 3e kl. kantoor Middel burg. Aan den met ingang van 1 April be noemden Rijksklerk 3e kl. A. J. de Bij is de inspectie Terneuzen in plaats van het kantoor Schoonhoven als tijdelijke standplaats aangewezen. Van de vacante grenskantoren komt bij St. Kruis. Middelburg Heden (Maandag) herdenkt de heer C. W. van der Kuip den dag, waarop hij yoor 25 jaar in dienst, trad bij de firma M. Volkrijk Liebert. Co., thans N. V. voorheen Jac. M. Dooren bos, kleedermakerij en beddenwinkel. Dooi zijn tegenwoordigen patroon werd gezorgd, dat de dag voor den trouwen bediende niet ongemerkt voorbij ging. Ook mocht de heer van der Kuip van verschillende andere zijden blijken van belangstelling ontvangen. Zondagavond kreeg een bezoeker van een café alhier zonder eenige aanleiding van zekeren v, S, een vuistslag op zijn oog, waardoor hij bloedend werd verwond. Het vermoeden is sterk, dat v. S. zich bij het toebrengen van den slag van een scherp voorwerp bediende. De mishan delde werd op het politiebureau verhon den, terwijl tegen v. S. procesverbaal zal worden opgemaakt. Zaterdag hie'd in hel Milita ren Te huis alhier de vereeniging „Helpt Elkan der" een algemeene vergadering. Uil de rekening van den penningmeester bleek, dat aan inleggelden, na aftrek der jaar- preanie over 1916, is terugbetaald f 4915.19. De brandschade over 1916 be droeg f 499, terwijl het verzekerd be drag pi.111. f 4600000 bedroeg, verdeeld over 700 ledon. In zijn jaarverslag bracht de secretaris hulde aan de nagedachte nis van don overleden voorzitter, dhr. P. Melis, die van af de oprichting der voïoonigxrxg ötcaodo zijn boat© kr<ioUtoi> aan haar heeft gewijd. Als bestuurslid, in de vacature-Melis, werd gekozen dhr. L. Maas te Vreuwepolder, die de be noeming aannam. De aftredende com missarissen de heeren J. Pouwer en J. Geschiere werden met algemeene stem men herkozen. Daar zij niet ter vergade ring aanwezig waren, zal hen van deze herbenoeming kennis gegeven worden. Zatornamiddag vergaderde alhier in het Militairen Tehuis de vereeniging „On derlinge Steun". Uit de verslagen van penningmeester en secretaris bleek, dat de vereeniging steeds in bloei toeneemt 'en dat het aantal leden, die hun gebou wen bij genoemde vereeniging verzeke ren, voortdurend stijgt. In 1916 behoef de geen brandschade uitgekeerd te wor den. De ontvangsten bedroeg-n f959.57; de uitgaven f588.75. Vlissingen. Alhier heeft de pro d met kookeu in een centrale .keuken voorl'oo- pig succes gehad. Er werden 440 por ties eten verstrekt per dag en daarom is besloten 550 porties per dag gereed te maken, daar men gerust kan aannemen, dat er nog meer liefhebbers zullen komen. fines. Met hartelijken dank ontving de Wijkzuster f2.50 en f 1. - voor het bus je voor de zieken. Gasbesparing over Maart 19 17. De directeur van de Gemeente- gasfabriek deelt ons mede: Over de maand Maart 1917 weiden afgeleverd 48881 M8.over de maand Maart 1916 werden afgeleverd 83769 M3. 65 pet. van het gasverbruik van het vo rige jaar bedraagt 54450 M3„ zoodat meer is bezuinigd 5569 M3. of 6.4 pet. - Een Adres. Het volgende adres is aan den Raad onzer gemeente ge zonden Ondergeteekenden, M. J. Pols, J. H, Nonnekes, J. Schrijver, J. Walrave, 'C. Bustraan, A. M. Duijvewaardt, E. Kerk hove en J. Steutel. respectievelijk optre dende als voorzitters en secretarissen van de afdeelingen Goes Algem. Nederi. Tim merlieden-bond, Centrale Bond van Bouw vakarbeiders, Nederlandsche Christelijke Graphische Bond en Algem. Nederi. Ty pografenbond. domicilie kiezende ten huize van J. H. Nonnekes, Juliamastraai G 38. geven Uwen Raad met verschuldigde!) eerbied te kennen: dat. zij met groote instemming hebben kennis genomen van het Koninklijk Be sluit van den 2en December 1916 tot vaststelling .van algemeene regelen voor het verleenen van subsidi m ten behoeve van werkloozenkassen (St.bl. No. 522); dat, naar te hunner kennis is gekomen, door Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat ook tot Uwe gemeente de uit- noodiging is gericht, toe te treden tot in den Algemeenen Maatregel van Be stuur vervatte regeling, en dus mode te werken tot het verleenen van blijvenden steun ten behoévo van werkloozenkassen; dat op deu grondslag van dit Konink lijk Besluit, bij algemeene medewerking der Gemeentebesturen, een nationale re geling der werkloosheidsverzekering zal tot stand komen, waarvan zij de groote beteekenis voor de samenleving en voor de arbeiders in het bijzonder, ten volle erkennen; dat van Uw besluit ten deze zal af hangen of de leden van werkloozenkas sen in Uwe Gemeente gevestigd, de voor- dêelen dezer regeling zullen genieten; redenen, waarom wij Uwen Raad be leefd, doch met. den meesten aandrang verzoeken op de uitnoodiging van Zijne Excellentie den Minister spoedig een gunstig antwoord le geven, opdat de orit worpen regeling binnen zeer korten tijd in werking kunne treden. Hoogachtend, Alg. Ned. Timmerliedénbond, M. POLS. J. H. NONNEKES. Centrale Rond van Bouwvak- arbei 'ers, J. WALRAVE. J. M. J. SCHRIJVER. Ned. Chr. Graphische Rond, C. BUSTRAAN, A. M. DUIJVEWAARDT. Algem. Ned, Typografenbond, E. KEBKHOVE J. STEUTEL. Telefoondiens t. Nieuwe afcon neé's. Goes: 118 R. K. Ziekenverpleging „St. Joanna"; 121 fa. Gebrs. Straub, graan, meel, koloniale waren en ma nufacturen te Kloetinge; 123 L. M. Bui tendijk, ijzerhandel; 124 Gebr. Trimpe, in fruit en groenten en aardappelen te Kloetinge125 Ons Belang, Exporteurs- vereeniging; 126 H. de Jonge, caféhouder te KloetingeKatsNo. 2 D. A. Meu lonberg. Krabbendijke. Blijkens de M. C. benoem de de burgemeester tot loden der brand stoffencommissie, waarvan hij zolt het voorzitterschap op zich neemt, de hei- ren: A. E, Stijkel, dir. der gasfabriek J. Lavooy, kolenhandelaar, W. Wage naar, vertegenwoordiger yan een kolen- fonds en C. P. Vogelaar, raadslid. Zierikzee. Bij Kon. besl. is aan nu ll. F,. Cost Budde op zijn verzoek eer vol ontslag verleend uit sjjn betrekking van lid van het college van regenten over de gevangenis te Zierikzee, onder dank betuiging voor de als zoodanig bewezen diensten, en is benoemd tot lid van ge meld college, mr. J, A. van dor Mersch, rechter in de arrondissements rechtbank alhier. Terneuzen. Hier is een winkelier be keurd, omdat hij goederen verkocht aan smokkelaars. Er is rechtsingang tegen hem verleend. Nisse. Vrijdagavond hield dé Chr. Werkmansvereeniging haar jaarvergade ring b'it het verslag, bleek, dat het leden tal gestegen was tot 53. De inkomsten der vereeniging waren f4819 en do uit gaven f 32.25. Van het ziekenfonds wa ren de inkomsten met inbegrip van vorig saldo f 1036.29 en de uitgaven f 270.33. Als afgevaardigden naar don Prov. Land dag te houden 2e Paaschdag te Middelburg werden benoemd J. Jansen en G. Zonne- vijlle. Gekozen werd als voorzitter H. Dane inplaats van J. Eckhardt, die be dankt heeft, herkozen als 2e secr. Joh. Jansen en als penningmeester J. Schip per inplaats van G. Zonnevijlle, die ook bedankt heeft. Herkozen als lid van de com. van bijstand Ds. Pont Herbenoemd als bode op een loon van f 10 Jacs. Moerland. Kattendijke. Vrijdag vergaderde de Raad dezer gemeente. Tot onderwijzeres aan de O. L. school te Kattendijke werd benoemd de tijdelijke onderwijzeres mej. K. van Boven. Do heer M. Eijke. hoofd te Wilhel- minadorp, vroeg gelijkstelling van jaar wedde met het hoofd te Kattendijke, doch werd afwijzend op dat verzoek be schikt. Een raadslid stelde voor den heer Eijke een duurtetoeslag te geven van f50, doch dit werd met '6 tegen 1 stein verworpen. De woning van het hoofd der s hooi to Kattendijke zal verkocht worden, voor al omdat het tegenwoordige hoofd zeli een woning bezit. De .begrooting 1916 werd gewijzigd en het kohier hoofd, omslag 1917 en het kohier hondenbelasting 1917 werden vast gesteld. Voorgesteld werd allen ambtenaren een duurtetoeslag te geven, doch dit voor stel werd tot een andere vergadering aan gehouden. Colijnsplaat. Zaterdagmiddag geraakte een span paarden met wagen van den landbouwer J. Verburg op hol. De voer man A. Breas greep de leidsels, doch kon de dieren niet dadelijk tot staan brengen. Eindelijk kantelde de wagen van den dijk af en de twee jongens die op het hout zaten, waarmee de wagen ge laden was, kwamen vrij onzacht op den grond terecht. Een ervan, een zoontje van den voerman, was .bewusteloos, maar kwam spoedig bij. Erger liep het voor B. af, die een beenwonde bekwam, waar aan de dokter te pas moest komen. De wagen was erg beschadigd en de paar den, die nog een eind voort holden, wer den door een boerenknecht tot staan ge bracht. Koudekerke. Door den Comm ssaris der Koningin is benoemd tot veldwachter al hier S. de Boer. gewezen maréchaus see, wonende--te- Graven h age. rij'dagmorge.11 is door een soldaat bij de rijwielhandelaren C. \Vielemaker en L. Iiooze een rijwiel gehuurd. De man gaf op J. Banff te boeten, en te behooren tot de 1ste Comp. Bes. A. Bij onderzoek bleek de man daar niet bekend to zijn en zijn de rijwielen vermoedelijk verduisterd. Vrouwepolder. Zaterdagvoormiddag had alhier in tegenwoordigheid van de,i Rijks landbou wloera.tr in Zeeland de eind'jes plaats van den landbouwcursus. Deze les werd ook bijgewoond door de commissie van toezicht. Aan al de leerlingen kon het diploma uitgereikt worden, n.l. aan M. van den Broeke, Jac. de Bruijn. P. Geerse, J. Maas, S. Maas, J. Moens, J. Polderman, C. Schout, L. Tissink en A. do Visser. De leerlingen bedankten hun onderwijzer, dhr. NV. v. Hekken, en schonken hem als aandenken een fraai zilveren inktstel. Serooskerke. (W,-) Zaterdagnamiddag had alhier in tegenwoordigheid van den Rijkslandbouwleeraar in Zeeland en twee loden van de commissie van toezicht de eindlëS plaats van den landbouwcursus. Allo vijf leerlingen, die aan den cursus deelgenomen hadden, ontvingen het di ploma, n.l. K. Louwerse, A. Maljaars, P. Tavenier, J. de Visser en S. de Vis ser. Benevens hun dank voor het geno ten onderwijs, schonken do leerlingen hun onderwijzer, dhr. W. van Hekken, een passend geschenk. Domburg. In de Zaterdagmorgen gehou den vergadering van den gemeenteraad, waarin P. Francke afwezig was, werdt allereerst door den burgemeester een te legram van dankbetuiging medegedeeld van den Commissaris der Koningin 'in Zeeland, bij gelegenheid van betoonde belangstelling bij diens 70sten geboorte dag. Op de voordracht voor lid der schat- tingscommissie voor de rijksinkomsten- belasting werden door B. en W. voor gedragen J. P. Altnekinders en VV. Mal jaars. Met algemeene stemmen werd dhr, J. P. Almekinders benoemd. Een voorstel lot het verleenen van een subsidie aan melkverkoopers werd aangehouden tot nader onderzoek. Goedgevonden werd floor te gaan met het beklinkeren van den Schelpweg bij do gasfabriek. Door den burgemeester werd voorge steld een subsidie te verleenen van f25 voor het verspreiden van de „Gids door Walcheren", dat met algemeene stem men verworpen werd. Aangenomen werd voor hetzelfde doel f 10 te geven. Met 42 stommen werd verworpen een adres van den Mïddeiburgschen Bestuur- dersbond, verzoekende steun voor d» werkloozenkas. Bij de rondvraag werd door den Raad een tekort van straatklinkers bespro ken voor de nieuw aangelegde straten. Voor do openbare school zal men d» noodige schoolbanken bestellen. Ook word overwogen om met bet oog op de schaarschte van groenten deze ran regeeringswege te verkrijgen. Nog werd besproken de onbebouwde gemeentegronden met voedingsgewassen to bepoten. Do heeren W. Kesteloo Jr., wethouder, J. W. Schuurman, P. van Sluijs en P. 1. J. Westenburger werden aangewezen tot leden der kolencoinmissie met den burgemeester als voorzitter. De heer D. Trieller werd tijdelijk tot hulp ter secretarie benoemd. Tholen. Het post-, telegraaf- en tele foonkantoor alhier is van 4 April af op werkdagen opengesteld van 8 u. voorm. tot 9 uur nam. Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Gorinchem, A. de Kat An- gelino te 'Nieuw-Helvoet. Geref. Kerken. Beroepen te Tholen, E. J. van Voorst te Borsele-Driewegente Grijpskerke, C. A. van Nood te Lopik, Aangenomen naar Rodegraven door Joh. Dam te Baarland. (N. R. C.) Bedankt voor Exmorra door W. Schepel te de Wilp; voor Seharendijke-Elkerzee door E. J. van Voorst te Borssele-Drie- vvegenvoor Ter Aa door J. Ilonge te Hoog-Blokland; voor Koudekerke door J. H. Jonker te Voorburg. De in Dec. 1916 opgerichte Ver. van Leeraren bij het Chr. Mididelb. Onder wijs mag zich aanvankelijk in bloei ver heugen, zegt de Ned. Zij omvat bjjina alle docenien aan de viji bestaande Chr. H. B. Schoten. Ook leeraren aan Openbare Scholen, die instemmen met het dooi nïi grondslag |der Vereeniging, kunnen door liet bestuur als lid worden toegelaten. Op 16 April a.s. houdt zij h;iar eerste ledenvergadering in het gebouw tier Chr. II. B. S. te Amsterdam, in de morgen- vergadering spreekt <le he r W. v. Dor}) w. i„ van Leeuwarden, over de Wensche- lijkheid eener permanente Commissie van Beroep voor oiize Chr. H. B. S., in de middagbijeenkomst dr. W. J.j Kolk erf Jr. van Amsterdam over de Plaats van het Ctir. Midid. Ond.: zjjn recht eti zjj* roe ping.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2