Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Leestafel 1,oh- Heer' Gemengd Nieuws Uit da Pers. Ingezonden Stukken. Rechtszaken Laatst** Berichten. Landbouw en Veeteelt. als bij de eierkolen heeft plaats gehad, niet rnieei' plaats hebhe. Hem wordt clie verzekering gegeven. Dhr de Keijzer is overtuigd,' dat meer dere hulp noodig is. De levensmiddelen commissie betreurt het echter, dat de hulp, die *4 aanbood, werd afgewezen. Toch', is nog tijdelijke hulp noodig, al wordt een tijdelijk ambtenaar benoemd. Dhr. Arend.sc stelt voor nog iemand te benoemen. Dit wordt met. algemeen© stemmen' aangenomen. Bij de rondvraag spreekt dhr. Daniël se er over om een verbod voor het rooken der schooljeugd te maken. Het is kinderen beneden 12 jaar verboden op straat te rooken. Dit wordt (mef 6 tegen'5 stemmen aangenomen. Dhr. Job?© bespreekt een klacht van dr. Plugge, en vraagt den vooijz., ol' hel voor 'hem ©en bezwaar is' uren bekend te maken, waarop bij over dag voor het publiek te spreken is. Dhr. Holthuijzen zou werischéri. dal de nieuwe Vlissingsche weg een weinig werd verlicht. Van de 4 lantarens' brandt er geen. Ook wenscht hij, dat ieder een hoeveelheid kolen1 krijgt wanneer er weer komen, kan er geen half mud worden gegeven, dan één vierde mud.' Stavenisse. Gistervoormiddag omstreeks half twaalf is hier, zeer laag vliegende, uit N.-O. richting een groote tweedekker overgekomen, waarin twee personen za ten. In de nabijheid der gemeente werd kort daarop een gesloten papiertje met een kwartje er 'in gevonden met het bij schrift: „Vertrokken uit Ede om 9.45, en daaronder een onleesbare handteekening. St. Maartensdijk. Alhier deed zich een tweede geval van nekkramp voor bij een jongetje van 7 jaar, in 't zelfde gezin. Terneuzen Doof de A. R. Kiesvereeni- ging is besloten voor de a.s. gemeente raadsverkiezing (vac. van Nes) weer den candidaat der Roomsch-Katholieken, den heer P. de Bakker, te steunen. liberale kiesvereniging zal om el- ken zetel strijd voeren, dus niet het be stand in acht nemen. Axel. In den raad is besloten de ge vraagde bijdrage aan het Comité van Ac tie voor een waterleiding in Zeeuwsch- Vlaanderen toe te staan, onder voorwaar de, dat de gemeenten van Z.-Vlaande ren minstens 75 pCt. van het gevraagde bedrag als suhsidie zal worden verleend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterwolde, J. N. Drost, O. I. pred. te Arnhem; te Hasselt., A. Luteijn te IJselmonde, Bedankt voor Batenburg (toez.), J. C. Helders te Vorden. Gnes. Het classikaal bestuur te Goes beeft de acte van godsdienstonderwijzer uitgereikt aan den heer G. Chr. Dun, hoofd der Hervormde School, alhier. Naar men aan de N. R. C. meldt, heeft dé kerker,aai der Herv. gemeente te Burgh (op Schouwen) besloten, den doop aan kinderen van ouders, die zich ten aanzien van de kerk verregaand nalatig toonen, niet toe te dienen dan nadat de ouders zich voor den kerkeraad hebben verantwoord. Yerschenen is de 40ste Jaargang van het Nieuw Kerkelijk Handboek onder redactie van den heer M. W. L. v. Al phen Jr., te Voorburg. De bijlagen zijn ■wederom uitgebreid. Het aantal vacatures bij de Ned. Herv. Kerk het vorig jaar 134, is .thans 145. Geref. Kerken. Beroepen te Sellingen (Gr.) J. D. Speel man te Stroobos (Gr.); te Wijnjeterp- Duurswoudé, N. D. van Leeuwen te Mur- merwondë; te Bunschoten, J. C. Aal- de rs te Beetgum. Mej. A. Maude Royden, onlangs be noemd t.öt voorlezeres in de Anglikaansche Gemeente van St. Botoph te Londen, heeft Zondag voor een week in de City Tempte gepreekt. Op 21 Juni 1888 had -pr oók reeds een vrouw gepreekt, n.l. me- vrouw Booth, de „moeder van het Le ger des Heils". Tot de Rijksnormaallessen te Ybs- keh™mnJI\t0e(gel'ren de maM1elijke kwee- Keimgen. J. L Groenenberg, Jean Ma. Th. Hoste, K L. W van der Maden, J. «te Voogd, allen te Vlissingen en 'I A Mmderhoud te Kamperland de vrouwelijke kweekelingen Joba H 'Abrahamse, V. A. Billiaart M. E. M. Jans- «ens, M. G. Meulmeester, D. Musch, Cath. E. M. Risëèeuw en Jannetje E. Stroo- snijder, allen te Vlissingen. Geslaagd aan de theol. school te Kampen voor het candidaatsexamen, eer ste gedeelte, de heer H. Drost van De- iemsyaart. Geslaagd te Rotterdam voor de acte nuttige handwerken de dames A. H. Sohra- T?n te Vlissingen en W. H. Spapé te hssmgen. Bij,helst u d i n over den lsten mef aap. de Thessalonicensen door ■eej^?n,/'vf.e\eilStu<iie'' OTer den schoonen ZrindzA 1 de 'Thessalonicensen. «fihritem pretenties biedt de geachte ^rijver z;jn penAe vruchten aan, doch na Kf d°'tUuni0n fl ?Poedig tot de con fusie, dat hier inderdaad van een studie mag worden gesproken. Welk 'n rijkdom van gedachten weet hij uit dit Schrift, gedeelte te putten en hoe klaar weet hij ze te vertolken. Het boekske laat zich zeer aangenaam lezen, zoowel oin den broederlijk-vermar- nenden toon, als om de schoone woorden keus. De schrijver verdeelt zijn boek in kort© hoofdstukken, geeft Pa.ulus' eigen woorden té genieten, besluit vele hoofd stukken met een stukske poëzie en teekent in margine de teksten aan. Hoofddoel is de lezers op le wekken, het Woord zeiven ter hand te nemen en er de schatten uit op te delven. Moge dit werk, dat een uitvloeisel is van in den Haag gehouden bijbellezingen, veel zegen verspreiden. Morgenlicht II Korte over- denkingen voor eiken dag des jaars door dr. M. M. den Hertog. Uitgave G. J. A. ^Ruijs te Utrecht. Reel II, juist verschenen, loopt van 1 April tot en met 5 Juli. Voor eiken dag een kort, pittig woord, naar aanleiding van een boven aan de bladzijde genoemden tekst. Onder aan de bladzijde wordt een Schriftgedeelte ter lezing opgegeven. Dr. den Ilertog's overdenkingen geput uit zoo rijke bron, zullen bij de huiselijke godsdienstoefening gaarne gelezen worden en ongetwijfeld bevorderlijk zijn aan het Schriftonderzoek. Ongelukken. Te Zwartemeer is een smokkelaar, die na door de militaire kom miezen aangeroepen te zijn, doorliep, doodgeschoten-Te Uitgeest hebben Dinsdagavond ongeveer 8 uur twee werk lieden J. v. E. en G. v. L. bij het vul len van den kalkoven van den heer R. op verschrikkelijke wijze den dood ge vonden. Vermoedelijk is door bedwelming de 20-jarige J. v. E. voorover in den oven gestort en schijnt bij een poging tot red ding ook de ander mede omgekomen te zijn. Toen de lange afwezigheid door den 'eigenaar werd opgemerkt, rees "het. ver moeden, dat er een ongeluk moest zijn gebeurd, liet bleek maar al te waar. Bei de werklieden werden levenloos en met vreeselijke brandwonden overdekt uit den vuurhaard te voorschijn gebracht. Te Rotterdam is een 6-jarige knaap onder een auto geraakt, waardoor hij een zeer ernstige hoofdwonde en inwendige kneu zingen bekwam. Nekkramp. Bij een 13-jarig meisje te Hilversum is nekkramp vast gesteld. Een van Zaltbommel naar den Bosch vervoeide 23-jarige militair is aan nekkramp overleden. Ln 't militaire hos pitaal te Amsterdam is n tweede geval van nekkramp geconstateerd. In 't kamp Vlas akkers te Amersfoort is thans barak!, I gje-, isolëerd wegens een nekkramp-geval. Do 19-jarige militair overleed nog vóór hij naar het hospitaal kon worden overge bracht. In de afgeloopen week deden zich te Hilversum drie gevallen van nek kramp voor. De lijders, die in de barak ken .werden opgenomen, zijn gelukkig alle drie herstellende. Maatregelen om besmet ting tegen te g-aan zijn zooveel mogelijk genomen. Een grappig incident. Voor bet Hoog Militair gerechtshof zou, naar bet „Hbld." meldt, gehoord worden een Belgisch soldaat, verblijvende in liet kïmp van Zeist; aangezien uit de stukken was gebleken, dat beklaagde geen Hollandsch verstond was de tolk, een leeraar in de Fransche taal aan een onzer H. B. S„ op de terechtzitting aanwezig. De presi dent verzocht den tolk bekla;igde de ge bruikelijke vragen te stellen omtrent zijn naam, woonplaats enz. De tolkQuels sont vos noms Beklaagde in goed Hollandscli: Ik ver sta geen Fransch mijnheer I De oude reclitzaal daverde van den gullen lachhet decorum was even ver. dwenen. Na ondervraging bleek, dat er nog een Belg van gelijken naam te Zeist verblijf hield, jjiè de schuldige was en de -ver keerde terechtstond. Zorg voor de toekomst, In den Gemeenteraad van Arnhem deelde de voorzitter mede, dat ter bevordering van den aanplant van voedingsgewassen eeni- ge terreinen in gereedheid gebracht zijn om, in kleine stukken verdeeld, omge ploegd en bemest kosteloos ter beschik king van gegadigden te worden gesteld. Bovendien zal van gemeentewege het groo te gazon aan den weg Onderlangs voor de cultuur vim bruine boonen wonden bestemd. In Huizen (N.-H.) heeft zich een commissie gevormd die gronden vooral driesgronden kosteloos uitgeeft aan personen, die bereid zijn daarop aard appelen, boonen, erwten of groenten te houwen in den aanstaanden zomer. Door verschillende eigenaren, o.a, door de Bouwmaatschappij „Cralloo", dootr de Doopsgezinde gemeente te Hilversum, door üen heer Crisprjn te Bussurn, werden gronden voor dit doel gratis afgestaan. De burgemeester is voorzitter vim- deze commissie. In de muil van den leeuw. Twee. grondbezitters te Strijp (N.B.) had den geschil over een grensscheiding van grond. Se een plaatse daarop een bord met opschrift „verboden toegang". De an dere vernielde het opschrift, rukte den paal uit den grond en ging daarmede in den vallenden avond zijn tegenstander naar hij meende te lijf. Deze bleek echter de rijksveldwachter, te zijn, die wegens drie feiten proces-verbaal opmaak te: vernieling, loopen over andermans grond en bedreiging. Gevaar voor B o s c h b r a n d. De Ned. Heidemaatschappij heeft eeni drie tal bordjes doen vervaardigen, die in woord en beeld de aandacht van het pu bliek vestigen op het gevaar van bosch- brand. Bij de afbeelding van een brandende sigaret heet het: Een sigaret in 'tdroge gras Zet bosoh en baas in zak en asch. Een tweede plaat geeft een pijp te zien met dit opschrift: Met een pijp en een dop, Als een hoed op baar kop1 Is 't een zaligheid buiten. Maar mist ze dien dop, Het gevaar- rijst ten top Van een brand, niet te stuiten. De volgende raadgeving is aan de af beelding van een lucifer toegevoegd Wandelaar, pas opl Een lucifer heeft wel een kop, Maar kan .niet denken. Doch gij, die u in 't bosch vermeit, Wil in zijn plaats in drogen tijd Aan bosehbrand uwe aandacht schenken. Plant en Eet. Door den Minis ter van Oorlog wordt overwogen of het mogelijk is om vesting-wallen, oefenings- terreiiten, breede bermen van militaire wegen enz. geschikt te maken voor het verbouwen van aardappelen. Die gron den zouden dan kunnen worden beschik baar gesteld aan gehuwde militairen of desnoods aan burgers. Voor den ver bouw van aardappelen is te Amersfoort ongeveer 10 II.A. aangewezen van het gemeehtelijk grondbezit. Te Utrecht zal het groote grasveld midden in het Wilhel- minapark geliefkoosd terrein voor de voetballende jeugd worden omgeploegd en als aardappelveld worden ingericht. Hetzelfde gaat geschieden met vele terrei nen rondom de stad Utrecht. De l'OO vierk. M. zullen a f 5 ver huurd worden aan hen, die den grond willen bebouwen met aardappelen, peul vruchten, koolsoorten, enz., (geen aard beien of sierplanten). Drie perceelen van 100 vierk. M. zullen het maximum zijn, dat aan één huurder wordt gegeven. De 100 vierk. M. kunnen 3 ii 4 mud aard appelen opleveren. Van gemeentewege is te Utrecht de hand gelegd op een grooten voorraad pootaardappelen, die tegen ge nogen prijs aan de babouwers zullen wor den afgestaan. Fantasie. In het te Berlijn uit komende vakblad „Der Confectionair" kan men lezen: „ln Nederiand baadt men zich in weel de en wellust. vHet land heeft aan levensmiddelen enorm verdiend en de rijkdom is sterk gestegen. Evenzoo de prijzen, zoo kost 'b. v. een fleschje bier, in niet eens een le klas restaurant, thans fl.öOi,, d. i ongeveer 2V2 Mark"; (Lees bijna 4 Mark). Plotseling overlden. De heer J. B. v. K., wonende Te "Rijswijk, wilde zich van den Haag per auto naar zijn woning laten vervoeren en stapte daartoe op het Piet Hein-plein in. Onderweg be merkte de chauffeur, dat zijn passagier onwel was geworden. Hij reed daarom naar den Centralen post van den Ge meentelijken Geneeskundigen Dienst, waar bleek, dat de heer K. was overleden. De overledene wérd daarna naar het Ge meenteziekenhuis overgebracht. Arrestatie van een krank- zinnige. Ruim zes jaren geleden werd op de Bilzerbaan, bij Maastricht, een moord gepleegd, op zekeren Deckers. De moordenaar, zekere A. Engelberl, werd krankzinnig verklaard en te Venray in het krankzinnigen gesticht verpleegd. Na pes jaren aldaar doorgebracht te hebben, werd hij eenigen tijd geleden als genezen ontslagen. Natuurlijk stond hij onder ob servatie van de politie. Een tijdje .ging alles goed. Toen begon de man eenter lastig te worden. Telkens als hij iels ge dronken had, begon hj de personen, die toenmaals tegen hem hadden getuigd, las tig te vallen en uitte doodsbedreigingen tegen hen. Meestal liep hij met een scheer mes en een ander scherp mes in den zak. Somtijds achtervolgde hij de bewo ners der Bilzerbaan een heel eind, en uitte dan allerlei bedreigingen. Ten slotte kwam het bevel, den man met een zacht lijntje te arresteeren en weer naar Ven ray terug te; voeren. Eehigè marechaussees van de brigade Maastricht en de veldwachter van üud- Vroenhóven kwamen al vroeg in het huis van E. De bewoners waren pas opgestaan. De vader was eerst nergens te»vinden,, doch pp 't laatst vond men hem in den paardenstal met een geopend scheermes in de handHet paard hield hij bij den kop vast, draaide het om, en liet het achteruit schoppen, llij dreigde ieder, die hem naderde met het scheermes en zeide zich .nog liever den kop- te zullen af snijden dan dat hij zich gevangen gaf. Met veel tact werd toen door de mare chaussee en politie alles in het werk ge steld, om ongelukken te voorkomen en »den man te kalmeeren. Na heel veel moeite wist men hem eindelijk zoover te krijgen dat hij uit den stal' kwam. Men zei hem, dat de politie vertrokken was. Na wat gegeten te hébben heeft hij zich toen zelf naar de justitie begeven. Dicht bij het gerechtsgebouw werd hij vastgegrepen en geboeid voorgeleid. Heden is jb|y naar het huis van bewaring over gebracht. Tel'. Wit inner „tucht," meent die „Ned,." terecht, zou ons le- g*r geen kwaad doen. Het heeft voor onze soldaten niet enkel woorden van lof: Reis eens derde klasse, en gij zult ze met de meeste gerustheid in niet-rook- coupé's zien rooken. Velen ontbreekt het woorden en daden bewijzen zulks aan alle respect voor hun ^gezelschap. Het salueeren van den meejdere .vooral schijnt velen hunner een onoverkomelijke ztwarigheid. Weinigen schijnen het te kun nen doen op den eenvouligen grond dat het moet, dat liet brengen van het rial i- tair saluut tot de regelen jran de .krijgs tucht behoort, welker verw.aarloozing een meenttere niet dulden mag. Yerwaarloo- zin.g, die vaak uit niets andiers voortkomt dan uit. de overtuiging dat het „flauwig heid" is; eene overtuiging, die men zelfs den achtdaagschen recruul soms met vuur kan hooren verdedigen - zoozeer zit tuchteloosheid en een misplaatst gevoel van zelfstandigheid ons volk in het bloed. Wie gehoorzaamt, beet een „dienstklop per", hetgeen weinig verschilt Van pon lafaard. En zoo .weinig zijn de jeugdige militairen lafaards, dat ze het dezer da gen te Naaiden bij een voorstelling van de Leger- en Vlootiilm, gewaagd hebben de beeltenissen van den Minister van Oorlog en van den Opperbevelhebber uit te flui ten. De helden die dit durfden zaten imnners in den donker 1 „Hereftnlging De „Standaard" zal niet de bespreking hernieuwen over de vraag of 1894 thans niet kan worden ongedaan gemaakt. Daarvoor is 'teen te teere zaak. Echter: Alleen zooveel mag men wel zeggen, dat thans, nu bet Kiesrechtvraagstuk opnieuw aan de orde kwam, en beider zijds tenslotte in gelijken zin beantwoord werd, het motief, dat eertijds gold, af thans veel van zijn vrpegere beteekenis heeft verloren. Vooral nu toch vraagt men zich on willekeurig af, waarom wat van Groen's dagen af tot in 1894 één was, niet weer tot saamleven zou kunnen over gaan. 't Is echter '11 uiterst kiesche zaak, die het blad tóch vurig hoopt dat eens tot stand komen zal: Verreweg het meest ge wenscht zou 't zijn, zoo de wensch tot hereeniging geheel spontaan, en dan liefst van beide zijden tegelijk, zich uiten kon. Doch dan zou het uiteraard tevens eisch zijn, dat men, met scherpen blik op bet verleden teruggaande, zich zoo helder als 't even kon, rekenschap gaf van het gebrekkige in de vroegere ver- eeniging, waaruit toen ter tijd de breuk ontstaan is. Het feit zelf toch, dat destijds de breuke zoo scherp insloeg, doet vermoe den, dat er in de organisatie iets was dat haperde, en daarom zou niets zoo-, zeer gewenscht zjjn, als dat men de toen bestaande fout >op 't spoor zocht te komen, en beiderzijds er op bedacht was, thans, vóór alle dingen, die fout voor de toekomst te voorkomen. 't Kan zijn, dat ook in d i t opzicht de toekomst wonderen werkt. L. S.! De Centrale Commissie vanwege den Schoolraad voor de Scholen met den Bij bel, belast met de leiding der Collecten voor hulpbehoevende en nieuw te stich ten Scholen, brengt door dezen ter ken nis van alle belangstellende vrienden van het Chr. Onderwijs, dat uit de provincie .Zeeland is ingekomen een aanvraag om steun voor de school te 'Oud-Vosmeer. Dewijl na behoorlijk onderzoek geble ken is, dat bier de gevraagde hulp wel noodig is, meent de Commissie met vrij moedigheid de straks te houden collec ten in de verschillende plaatsen, welke hiervoor in aanmerking, komen, te mo gen aanbevelen. En daar deze alleen be treffen een school uit de provincie Zee land, vertrouwt zij dat deze ééne rond gang voldoende mag zijn om een be hoorlijk succes te kunnen verwachten. Do Commissie voornoemd, Prof. Dt. H. BOUWMAN. Ds. J. GISPEN. Th. PLUYTER. Men gelieve er wel op te letten, dat voor deze collecten alleen geldig zijn de lijsten, door de Centrale Commissie ver strekt, en door haar onderteefcend. - Het Haagsclie gerechtshof bevestigde het vonnis der rechtbank te Zierikzee, waarbij G. C. H., arbeider te St. Maartens dijk werd veroordeeld tot li/2 jaar gevan genisstraf wegens diefstal van -leidsels en een konijn. Inzake het vonnis dierzelfde rechtbank, waarbij W. T„ arbeider te Haamstede, werd veroordeeld tot 14 dagen gevange nisstraf wegens mishandeling van een ambtenaar veranderde het gerechtshof de straf in een boete van f 15 sub 15 dagen hechtenis. Vredesgeruc h t. LONDEN, 29 Maart". Uit Milaan: De Oostenrijksche keizer heeft plotseling be sloten eten bezoek aan Berlijn te br mgen en is daar vergezeld van Jen minister van buitenlandsche zaken Onverwacht aan gekomen. Volgens berichten uit Zwitser- land heet het, dat een en an lor in ver band staat met nieuwe vredesvoorstellen aan de geallieerden te Hoen, waarvoor de revolutie, in Ru-land ecu voorwend sel zou z'jn. AMSTERDAM, 29 Maart. Volgens de American Petroleum ('o. is het tank schip Charlois met man en muis vergaan. Het 'schip was op weg van Halifax na ir Rotterdam met petroleum. Hei had mods, binnen, moe jon zijim Het laatst is hel gesig naleerd aan die Deensche kust. WELTEVREDEN. 29 Maart. In Baudjor- massin op Borneo heeft een zware brin T gewoed. De meest.» toko's zijn afgobranl. De schade, geschat op f 603.090, is ruim voor de helft verzekerd. Oorzaak onbe kend. BERLIJN. 2 9Ma:trl. Uit Stockholm: Het aftredjeu van 'het gehee'e ministerie kan e'k oogenblik verwacht worden. Een nieuw kabinet zou reeds morgen wórden gevormd. Er zal geen verandering g bracht worden in do tot dusver gevoerde Zweed- sehe politiek. PKTROGRAD, 29 Maart. Het Russi sche offensief wordt met succes voortge zet. De Russische voorhoeden zijn het district Mosoel binnengetrokken. In de richting van Bagdad woelt een hevig ge vecht bij Kermde. De terugtrekkende Tur ken laten wagens met munitie en andere voorraden in den steek. LONDEN, 28 Maart. Ons succes voort zettend, hebben onze troepen hedenmid dag de dorpen Viller daucon en Saul- court genomenzij maakten een grool aan tal' gevangenen en veroverden vier mitrail leurs. Een vijandelijke aanval op onze nieuwe a tellingen bij Equaucouri heb ben wij hedennacht met zware verliezen, voor den vijand afgeslagen, Onze troepen hebben zich heiennacht na een 'kort gevecht vastgezet op twee punten van den weg Joignies-Lagnic0urt en terrein gewonnen ten zu'.dien en ten wes ten, van ('roisilles. Hedenochtend hebben onze troepeuf aanvallen gedaan met goed succes t u oosten van Aix-Nouletle en ten noorden van Neuville St. Vaast. BERLIJN, 28 Maart. De „Lok.il An zui ger" meldt, dat naar te Warschau of ficieel is bekend gemaakt binnenkort do laatste burgergevangenen van Poolsche (na tionaliteit zullen worden vrijgesproken. We'dra zal weder eene commissie zich tot dit doel naar de kampen begeven. HARLINGEN, 28 Maarl. Hedenmorgen waren hier aan den horizon zichtbaar twee Zeppelins, koersende van oostelijke naar westelijke richting.' VAN DE Z.-VLAAMSt'HE GRENS, 28 Maart. Tusschen 10 en 11 uur werden gis teravond op of nabij Brugge bommen door vliegeniers geworpen. Men kon waar nemen, dal die lucht afgezocht werd mét' zoeklichten en eveneens kon men ont ploffingen hooren. Eén der vliegeniers keerde over Z.,- Vlaanderen terug naar het Westen; daze was wellicht afgedwaald van die andere vliegtuigen. MIDDELBURG, De politie beeft proces verbaal wegens overtreding dei- distribu- tiewet opgemaakt, tegen een winkelier, die gezouten varkeosvleeech 20 cent. per" K.G. boven den maximumprijs verkocht MIDDELBURG, Tegen een 15-jacigea loopjongen, die op naam van zijn patrooa verschillende malen in ^en winkel wa ren haalde om zijn snoeplust te bevre digen, is door le politie procesverbaal wegens oplichting opgemaakt. MIDDELBURG. In de gisterenavond ge houden vergadering van de afdeeling Mid delburg van de Hanze werden de versiagefc van secretaris en penni'ngmieester goedge keurd. De propaganda-cominissie zet haar werk met kracht voort en won reeds zes nieuwe leden. Die heerem C. A. Moeren burg en L. J. Mes werden als bestuursle den herkozen. Den 9den Maart is B. Busz, com mandant van een Duitsche duikboot, hi een aanval ter zee omgekomen. Hij is i» de Noordelijke IJszee aan den slag; ge weest en heeft zich voornamelijk onder scheiden door, in weerwil van ernstige moeilijkheden, het met ontplofbare stof fen beladen stoomschip Suchan, naar Rusland op weg, opi te brengen. Dank zij het leger van de Fran- schen in het Oosten is er in Augustus 1916 te Stiloiiiki een handelsbureau voor den invoer van Franscihe goederen ge sticht, Daarmee wilde men. verband leg gen tusschen de Fransche nijverheid ei» den handel in Macedonië, ten emde de* Franischen na den oorlog op die markt de eerste plaats te verzekeren. De St.crt. no. 73 bevat de statute* der Vereeniging van paardenfokkers „Ons Belang", gevestigd te Zierikzee. Zij heeft ten doel de veredeling en verbetering va* het paardenras in de streek harer ves tiging.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3