f elegramme.n. De Sleutel der Gezondheid. Reclames. Pink Pillen. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Ingezonden Stukken. Reclames Gemengd Mieuws Leestafel. Wetenschap en Kunst. Laatste Berichten. u i Een groot aantal vrouwen, zijn door de bloecfcu; moede ondermijnd. De bloedarmoe de komt voort uit slapte van het bloed em gebrek aan bloed. Het is in dit gebrek der hoedanigheid en in dit te kort der hoeveelheid van het bloed, dat het uit gangspunt ligt van ongelukkige en met lijden overvulde levens. De ongelukkige bJoedarm© lijdt noodwendig aan velerlei kwalen en haar leven is een waar mar telaarschap; het leven heeft voor haar geen bekoring, iedere dag brengt haar nieuw lijden. Gelooft gij dat zij lust in het leven heeft, die arme vrouw, die voort durend gebukt gaat onder een vreemdsoor tige matheid, dat arme meisje dat door het minste werk bovenmatig vermoeid is en dat altijd het eind liarer krachten na bij voelt? Ziet gij niet dat de verandering harer trekken haar uitputting aanduidt, dat haai- moeilijke gang, haar vermoeide houding, dat alles een ellendigen gezond- 'heidstoestamd bewijst? De vnouwen willen, ongelukkigerwijze, geen aandacht wijden aan de eerste verschijnselen der zwakte. Zij zullen zich later wel verzorgen en zij rekenen er te gemakkelijk op dat hare krachten van zeiven zullen terugkomen. O, welk een ernstig*1 dwaling! Hoe lang zamer het kwaad komt, hoe langer het zal noodig hebben om weg te gaan, en in den tusschentijd heeft de zwakte in (het tengere vrouwelijke organisme ver woestingen te weeg gebracht, die de krachtigste gestellen erg aantasten. Er moet onmiddellijk gehandeld wor den. Zoodra de vrouw bemerkt dat hare krachten een weinig wankelen moet zij zich onderwerpen aan de behandeling met lie Pink Pillen, die het bloed zullen ver hinderen nog meer te verarmen. De Pink Pillen geven bloed met iedere gift en geven aan de verzwakte orga nen alles wat noodig is om de kracht dier beste dagen terug te vinden. De Pink Pillen zijn het beste versterkingsmiddel voor de vrouwelijke organismen. Zij ge ven eetlust wzij geven krachten, zij ver sterken de maag, bezorgen een goede spijs vertering; zij verspreiden in geheel het lichaam een groote levenskracht en ge ven, dat uiterlijk van welzijn dat zeggen doet: „Zij is een en al gezondheid!" Wel ke storingen, welke ongemakken zijn er al niet vermeden door de Pink Pillen, op het juiste oogenblik genomen l>pl ftn* Pillen zijn verkrijgbaar A fl.76 pe/ do'ib f 9 per zee doozen, bij het Hoofddepót der Pink Pillen, I)a Contakadt- 15. Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikz-ee en om streken bii J. W, Qudde, tp Woes bij Webr. Mulder, te Tholet» by W. Potter, Apotheker, Stoof straal fin verder bij verschill*nd*» 4 cm* heser» «n goede Wrbgiate" Bij K. B. zijn benoemd tot reserve 2e luit. bij de infanterie: bij het 14e reg. de mil. sergeant C. Hage, van het korps; bij het 20e reg. de mil.-sergeant A. Adriaansen, van het 14e reg.; en tij delijk bij het 3e reg. de mil.-sergeant D. v. d. Sluijs, van het 20e reg. Middelburg. In de vergadering van den Raad. te houden op Woensdag 28 Maart, des namiddags te 2 uur, zullen worden behandeld 1. Notulen. 2. Stukken. 3. Eervol ont slag L. A. E. van der Ley, leeraar aan het Gymnasium. 4. Eervol ontslag de Vis ser, onderwijzer school J. 5 'Periodieke salarisver hooging mej. Velthuis, leerares aan het gymnasium. 6. Herziening sala rissen van de leeruren aan het Gymna sium- 7. Vergoeding voor publicatjën aan de .Middelburgselie .Coiïrant. 8. 3e suppl. koliier Inkomstenbelasting 1916. 9. Wij ziging begrooting 1916 Burgerlijk Arm bestuur. 10. In gebruikgave van terrein aart Lindenbergh. 11. Uitgifte van grond in erfpacht aan de firma Alberts. 12. Satarisregeling Onder-wijzers L. O. 13. Ver plichte winkelsluiting. Goes. Bevestigd wordt, dat onze vroe gere stadgenoot de heer L. van der Does, hofmeester a. b. van de „Heald- ton", bij de torpedeering van dit schip omgekomen is. Vermoed wordt, dat hij het was. die na het treffen over boord is gesprongen en niet meer gered kon worden. Hij laat te Rotterdam' e -n vrouw en kinderen na. Do familie Van der Does wordt wel zwaar getroffen door de gevolgen van den wereldbrand. Nog niet lang geleden is een kleinzoon van de wed. v. d. D. alhier, door het omslaan van een ma rinesloep op de kust bij Rrielle, verdron ken. Thans is haar een zoon ontnomen. Nader vernemen we, dat, volgens ver klaring van den kapitein van de „Heald- lon", de hofmeester Van der Does in de boot had plaats genomen, weke bij het kapsijzen van het s.s. omgeslagen is. De gewijzigde kiezerslijst en de sup pletoire lijsten zijn tot 21 April a.s. ter secretarie ter inzage gelegd en tegen be taling verkrijgbaar gesteld. Kloetime. In de gisteren alhier gehou den vergadering van den gemeenteraad waarin eenige ingekomen ^tukken voor kennisgeving werden aangenomen, werd vastgesteld de instructie voor den gemeen te-ontvanger. Volgens instructie wordt het kantoor geliouden in het gemeentehuis, i>ti zal het geopend ziju Dinsdags, Donderdags, en ZaterdLigs, van voorin iddags 10 tot 's namiddags 12i/j uur. Aan een ver zoek van van Iwaarden om betere afwatering was door B. en W. voldaan De jaarwedde van den directeur van hel leveasnüddelenbedijjf wordt verhoogd en bedraagt thans f20 per maand. Aan hef personeel der openbare school en be waarschool wordt een duurtetoeslag ge geven va.n 5 pCt. op salarissen van f800 of meer, en van 10 pCt. op salarissen van minder dan f800. Aan (led. Staten zal worden verzocht om goedkeuring wat betreft "het verhoogen maximum hoofd, omslag van f9500 tot f13000. Als personeel bij het herlialingsonil er- wijs voor meisjes worden benoemd dhr. E. Hoek en mej. Schijf Tot leden in de stembureaux Tweede Kamer of Prov. Sta ten worden benoemd de hoeren M. Evers dijk en (J. van Liere; gemeenteraad de hee- ren C. G. van Liere en M. Kole, voor zitter burgemeester Wagtho. Nadat vast gesteld was kohier hoofd, omslag werd de vergadering gesloten. Kruininaen. De heer G. Witte, alhier, is benoemd tot buitengewoon opzichter bij den aanleg van een kanaal van de Maas nabij Mook tot de Waal. Zaam8lag. Het 6-jarig jongetje, dal Za terdag met. een voet in aanraking was gekomen met de wielen van een tram wagen, is in het ziekenhuis te Vlissin- gen aan de bekomen verwonding overle den. Terneuzen. In de vacature Drost is gekozen tot lid" van de Kanier van Koophandel, de heer E. Hamerlinck, met 75 st. tegen 17 op dhr. J. A. vart Rom- pu en enkele verspreide stemmen. Hulst. De Stct. no. 70 bevat de sta tuten der N. V. tot expl. van onroe rende goederen De Korenaar, alhier. Sluis. De heer J. C. L. A. Iterkers is herbenoemd als burgemeester. St. Maartensdijk Alhier constateerde de heer Tazelaar, arts, een geval van nek kramp bij een 2-jarig jongetje. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor .Nijmegen, J. C. A. Fetter te Zutphen. Ritthem. Dopr Kerkvoogden en Nola belen is besloten bij het tractement van den predikant een joeslag te geven van f50. Vele Protestantsche kerken zijm oor spronkelijk Roomsche bedehuizen geweest. Het omgekeinde zal wel zelden voorko men. Een zoodanig geval d.elL Ds. J. N. Pattist te Aardenburg mie© in „Onze Kerk" waar hij een en ander uil de "Ned. Herv. gemeente te Eede vertelt. Dit Zeeuw sch^ dorp is van lieverlede geheel Roomisch Kath. geworden, weshalve in 1816 de kerk der Hervormden verkocht is aan de Katholieken. Eenige jaren ge leden is die kerk verbrand. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Enschedé, A. H. Hilbers te Drachten. De (Duitsche) Wartburg beval een statistiek over de Protestantsche bewe ging in Bohemen over het jaar 1916. Tot de Protestantsche kerk zijn overgegaan 838 personen, n.l. 746 Katholieken en 92 anderen. Uit de Protestantsche kerk zijn getreden 101 personen, waarvan 92 overgingen tot de Katholieke kerk. Een aanwas dus van 737 leden. De statistiek omvat 39 Duitsche gemeenten. (N. R. Ct.) Voor eenigen tijd heeft Dr. Hermann von Staden te Berlijn een belangrijke voor dracht gehouden Qver de Zwaite Joden in Britsch-lndië. Deze volkston 'bezit een diep-bruine huidskleur, donkerder dan die van den Hindoe; maar toch vertoont hij de onmiskenbare trekken van den Europeeschen Jood. Men vermoed, dat zij tengevolge der expeditie, die Koning Salomo n;iar OfLr gezonden heeft, der waarts zijn overgebracht. Dr. von Staden heeft hen bezocht en hij verhaalt, dat zij in godsdienst bescha ving, zeden en gewoonten geheel de eigen aardigheid van hun ras boliouden hebben Zij maken een gansch anderen indruk dan de schuwe indianen. In verband met het eeuwfeest der Hervorming zal in de Christelijke Biblio theek te Nijkerk een boek over Maarten Luther verschijnen, waarvan dr. J. R. Calienbach, predikant bij de Hervormde gemeente te Rotterdam de schrijver is. Geslaagd te Rotterdam voor de acte nuttige handwerken de dames A. J. van Beers te Koude kerke, en A. Eckxnan te Vlissingen. Ned. Herv. Kerk. Zondag 25 Maart. Goes, 9.30 u. ds. Homburg, 2 u ds. de Vries, 6 u. ds. Steinz, bev. lidm., bed. H. D. "to voorber. H A. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Zondagsrust. Do nieuwe dienstregeling van den Pro vincialen Stoombootdienst is gelukkig we der verbeterd, zoodat wij des avonds weder eon late boot hebben gekregen. Nu, wij waren eerst bang, daL wij we gens kolennood verstokten. zouden blijven vau een laatste boot, omreden 't zoo lang duurde eer zij ingelegd werd. Maar tot mijn verwondering zag ik, dat er van de Zon- en feestdagen totaal geen nota wordt genomen en ook, dat 't goederen en veevervoer niet geweigerd wordt op die dagen. Nu, hoeren Gedeputeerde en Provin ciale Staten van Zeeland, wanneer wordt er bij den Provincialen Stoombootdienst ap de Wester-Schelde eens no!a genomen van Zon- en feestdagen Mij dunkt, 't wordt toch hoog tijd da! daar opk eens rekening mede wordl ge houden I Een provinciale instelling dient, toch een goed voorbeeld te geven aan an dere. Achtend, X. RUST EN GEMAK on tjeUïijfeli1 gewensch t Er is geen ellendiger toestand ttelnk baar dan dien, veroorzaakt dooi' ieuk en prikkeling van huidziekten, eczeem, gor deluitslag, aambeien, dauwworm of roos achtige psoriasis. De slaap wordt verstoord, de zenuwen worden overspannen en hel gohie.de ge stel lijdt er onder. Huidkwalen belem meren u bij het werk, verhinderen sue ces in het leven en berooven u van rust en gemak. Zonder twijfel is de leefwijze van in vloed. Gemakkelijk verteerbaar en go- zond voedsel, regelmatige gewoonten, da- gelijksche. stoelgang, baden, frissche lucht en lichaamsoefening zijn zoowel een voor behoedmiddel als nutig, maar een ver zachtende, verkoelende en genezende zalf is tevens onmiddellijk noodzakelijk. Foster's Zalf nadert de volmaaktheid als huidzalf. Zij heeft naam gemaakt als spoedig verlichting gevend. Zij past de teerste en gevoeligste huid en kan vei lig en met vertrouwen worden aange wend. Zelfs bij ontstoken, bloedende of uitstekende aambeien bewees Foster's Zalf succes te hebben. Zij bracht rust en ge mak aan personen, die jaren hadden ge leden. Foster's Zalf (let op den juisten naam) te Goes verkrijgb. bij de Paauw Co en te Middelburg bij Joih. de Itoos, VLas- markt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos. Ongelukken. Te Koudekerkè a. d. Rijn is een 4 jarig meisje verdronken. Gisteren is een geval van nekkramp vastgesteld bij een 61-jarigen boer te Rui nen. Te Emmercompnscuum is .een 72-jax'ige boer uit Valthennond, die van een begrafenis tetugkeeide, in het kanaal verdronken. De landbouwer C. van den H. aan den Sloterweg te Haartem- mermeer had het ongeluk met zijn sloom fiets te vallen. Bewusteloos en hevig bloe dend werd de man opgenomen en naar zijn woning .vervoerd. Men vreest voor hersenschudding; zijn toestuid is niet bui ten gevaar. Een zoontje van den land bouwer, dat ook op de stoomfiets zat. kwam gelukkig met den schrik vrij. Weereenstaaltjevan beest achtig vervoer. Donderdagmorgen passeerde het Station der N. 0* S. te Barneveld een wagon met koeien, die ip. een erbarmelijke» toestand verkeerden Blijkbaar door honger en dorst gekweld, zagen de dieren, die gedeeltelijk met won den overdekt waren, er afschuwelijk uit Een der koeien was tengevolge van de doorgestane ellende reeds bezweken. Het cadaver lag tusschen de andere bekla gens waardige beesten in. Het nut van een politie hond. Woensdagavond verliet een 17 jarig meisje te 's-Gravenhage, na een woordenwisseling met hare moeder, de ouderlijke woning. De politie werd hier mede in kennis gesteld en met behulp van een politiehond wand gepoogd het meisje op te sporen. De diensthond „Her- Ui", die een spoor Volgde, bleef 's nachts half di io voor een perceel aan de Nieuwe Laantjes te Schevenixigen staan blaffen. De bewoner van dal perceel, die reeds sliep, werd gewekt. Het gezochte meisje dat een vriendin was van de dochter van bedoelden bewoner, bleek in hot huis te vertoeven. De gestrande onderzeeër De op de Hindenabben gestrande onder zeeër UB 6, is gesleept door de sleep boot „Newe" en geconvooieerd door een torpedo- en een pantserboot, op weg naar IJ muiden Een goede vangst. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben inbre kers in de automobiel- en rijwielzaak van Gebr Beekman te Bloemendaal ingebro ken en een partij autobanden, ter waaide van f 2000, ontvreemd De banden werden in een rijtuig vervoerd, dat echter door de politie te Sioterdijk werd aangehouden. De dieven, een tweetal Amsterdammers, luidden geen tijd meer om te vluchten en werden door de politie achter slot eui grendel gezet. Een inbreker onder bed. Dg dienstbode van den heer J. te Maastricht bemerkte gistermorgen, dut in de kamer, waar ze wilde gaan werken, zich een rnan onder hot bed bevond. IJliiigs ren de ze de kamer uit en gooide achter zich de deur op slot, .waarna ze de po litie waarschuwde, die dim. man arres teerde. Hij bleek een Duitsch deserteur te zijn, en had reeds eenig geld uit een kastje weten te ontvreemde®. In de val geloopen. Op de pastorie te W-olfsveen -vermisten de pas toor en de kapelaan herhaaldelijk geld De nummers van zilverbons weiden daar op genoteerd en toen Kep de oppasser van den op de pastorie ingekwartierden overste G. in de val. De man, uit Am- sterdam qn hoofd van een gezin heefl reeds bekend. Het vermiste geld' js ruim f200. Een nieuwe truc. Men meldt ons uit Haarlemmermeer Dc landbouwer D. Rreure aim den Hoofdweg, alhier, vermist een vrij be langrijk bedrag aan bankpapier ,«*n zil vergeld (ongeveer f550), alsmede een gouden heeren rémontoirhorloge met dub bele gouden schakelketting. Deze voorwerpen waren geborgen in een kast in de woonkamer. Vrij zeker is deze df -fstal gepleegd door drie als heer gekleede personen, komende uit één der naburige steden, die zich uitgaven als inspecteurs, be last met. de uitvoering der distributie- wol en in die kwaliteit hebben kans ge zien het geheele huis te doorwandelen. Terwijl twee hunner de ainwezige huis vrouw in de kelder aan den praat hiel den, heeft nummer drie intusschen zijm slag geslagen in de woonkamer. De „heeren" vertrokken per fiets in do richting Amsterdam. Den laats ten tijd worden de landbou wers telkens bezocht door ambtenaren belast met de controle op de distributie- wet. Afschaffing nachtarbeid. Te Zwarnmerdam hebben de bakkers be sloten den nachtarbeid af te schaC Kras. Op bet kerkhof te Lanteren zou het lijk warden begraven van een jongmenscb. Toen de stoel, op den dooden- aikker was aangekomen, deelde de dood graver echter aan de familie mede, dat de begrafenis niet kon plaats hebben, wijl hij de hiervoor noodige vergunning nog niet van het gemeentebestuur van Ede had ontvangen. Gedurende den tijd ïiu. dat een der dragers deze onmisbare vergunning te Ede ging halen, moest de bedroefde familie die niet vertrekken wil de, alvorens de laatste eer aan den over leden© te hebben bewezen, geduldig in een hoek van het kerkhof, slechts door een beukehaag tegen wind en weer be schut, wachten. In betrekkelijk korten tijd is op dezen doodenakker driemaal een dergelijk pijnlijk incident voorgekomen, meldt de N. Arnh. Grt. Kachel gesprongen. Waar schijnlijk door1 een dynamietputroviii welke tusschen de steenkolen is gekomen is te Druten de vulkachel in Hotel V. mei groot geweld uit elkaar gesprongen. Gelukkig was er niemand in de kamer dan de hotelhouder zelf, die ongedeerd bleef. Poging tot oplichting:vloor twee ton. Gistermiddag, is op verzoek der Haagsche politie door een rechercheur te Amsterdam een 35-jarig vreemdeling aangehouden, die verdacht wordt de Rot terdanische Bankvere niging voor een be drag van twee ton te hebben willen op lichten. Een Duitsch koopman had, naar hel „Hbld." meldt, voor den aankoop van levensmiddelen, een bedrag van f 590.000 gedeponeerd bij de Rotterdamse he Bank- vereeniging te Rotterdam. Hij was weer naar Duitschland vertrokken. J)e aangehoudene schijnt op de hoogte te zijn geweest van een en ander en moet uit Den Haag een telegram aan de Rotterdamsche Bankvereeniging heb ben verz-ondon, onderleekend met den naam van dengeen, die het geld gestort had, met het verzoek daarvan een bedrag van twee ton uit te betalen. Laler tele foneerde hij uit Amsterdam, dat hel geld bij de Rotterdamsche Bankvereeniging al hier moest uitbetaald worden. Hij werd gearresteerd, voor hij zijn voornemen ten uitvoer kon brengen. De Spiegel beval een mooie foto van prof. dr. F. L. Rutgers f; verier o.rn. een portret ran Carl Ford. Sohoch, foto's en teckeningon, welke een denklxeeld van de revolutie in Rusland geven'en vele andere illustratie? De Jaarvergadering van het Chr. Letterkundig Verbond zal D.V. gehouden worden op 11 April 1917 te Amsterdam. In de vacatures Hoogenbirk, Geselschap en mej. Dobbenga stelt het bestuur voor te benoemen tot bestuursleden prof. dr. F. W. Grosheide, N. Slotboom en J. C. Homoet. Na do pauze zal prof. Grosheide ieen lezing "houden. BERLIJN. De „Vossische Zeitung" ver neemt uit Stockholm dat aldaar gister avond een groote vergadering wond ge houden van Finnen van alle klussen en partijen, waarop een uit vier partijen be staande resolutie werd aangenomen. Daarin wordt uitgesproken, dal d< te genwoordige Russische voorloopige Re geering nog geenszins als vast en duur -/.aam kan worden beschouwd. De Re geering en het parlement van- Rusland hebben plechtige beloften afgelegd, die zij vaak weder hebben ingetrokken, zoodal ook th uns nog Russische vorzekeririge» en toezeggingen niet IOt, grondslag voor het toekomstig nationale <-a staatkundige bestaan van Finland gemaakt kunnen wor den. Slechts internationale waarborgen kun nen derhalve thans ,de historische eisdhen van Finland vervullen. 0 BERLIJN, in de Zitting van gisteren vaii|den Duitschen Rijksdag werden crodie ten toegekend voor de uitvoering van d« verbreeding van het Kuiser- Wjlholni- kanaal" en de uitvoering van ©en plan tot het oontrueeren van een waterweg voor <ie-grootescheepvaart tusschen Af schaffenburg en Passau. Eveneens werd eeti voorstel aangeno men tol het verleenen van een crediot van 100.01)0 Mark voor de uitvoering van de ontwerpen van fon. grootten scheep vaartweg van den Rijn tot den Donau over den Neckar en voor de bevaarbuar- niaking van den Boven-Rijn en zijne ver binding over het meer van Constanz tot aan den Donau. Do nationaal liberalen stelden voor eem Rijksdèpartement van Waterwegen in *t leven I» roepen: BERLIJN In de zitting van den Bonds raad, die gisteren plaats vond, weid het ontwerp aangenomen tot het munten va» 10 pfennitigstlikken uil zink. KONSTANTINÓPEL. I e Turksche Ka mer heeft een buitengewoon crediel va© het marine-iuinisterie toegestaan ten be- drage van 817.500 Turksche ponden. Dil zal over drie jaren worden ver deeld en is bestemd vobr den aanleg kj-n een drijvend dok, hetwelk schepen lii 10.000 ton kan opnemen. LONDEN. Op een aantal punten in ons opniarschgebied langs de linie Etrevillers Beaumats les Bhambmi-Bau rains heb ben gevechten plaats gehad' tusschen onze aJdeelingen en vrij sterke detachement©» van den vijand. Vijandelijke Tegenaanval len bij Ailloourt, Lebas, Beau mets en Vrai- qourt werden afgeslagen. Wij handhaafde» onze stellingen on maakten eenige gov an genen. Onze troepen maakten in de buurt van Croisilles verderen voortgang. BERLIJN De Keizer heeft in ee« schrijven aan den Koning van Beieren cv Prins Ruppi-echt van Beieren zijne hoofjft tevredenheid betuigd over de schitterende wijze, waarop de groote strategische li» weging op het Westelijk front, is in tg© voerd "Be Keizer betuigt <"lji,n ook 'zijn dank aan Veldmaarschalk von Hindenburg, den ('lief van den genenden staf en aan g<«©- raid Ludendorff, wien hij persoonlijk de „Orde van den Rooden Adelaar met de zwaarden" overhandigde. PARIJS. Tusschen de Somme en d© Oise hebben de Franschen een welgeslaagde» aanvaj ge^Hdri, waardoor de vijand yver een breed li-onl tot op 2 a 4 K.M. van St. Quentftt verdreven wend. De Duit- schérs hebSèn Fère overstroomd. De Fran schen zetten den overtocht over de Ai- lette voort eu maakten vorderingen tem noorden van Soissons. De vijand leed zware verliezen in een aanval ten noord-westen van .Reims. SOFIA. Macedonisch front: Tus schen Oclirida en Prospa-meer een zwakke vijandelijke aanval afgeslagen. Nu en dan trommelvuur in de buurt van Monastir. In het Vardar-dal, aan de Benedtem- Stroema en aan de kust van de Aegei- sehe Zee zwak artillerievuur. Vliegeractie bij Drama. De Duitsche luitenant Von EschWege schoot zijn zesde vliegtuig neer. De be stuurder en. de waarnemer, beiden ge wond, werden gevangen genomen. MIDDELBURG. In het Iiotel de Nieu we Doelen alhier werd heden de alge meene jaarvergadering gehouden van de stoomtramwegmaatschappij Breskens Maldeghem waarin de balans en de winst, en verliesrekening werden goedgekeurd eu liet dividend bepaald op 9 pCt. MIDDELBURG. Militairen maken er te genwoordig een gewoonte van tegen den wil der bewoners bezoeken te brengo» aan de woning van K. aan den Noord- weg, waar ook twee vrouwen wonen. He dennacht zijn een korporaal en een sol daat door de .politie',uit de woning ge zet, en heden na opgemaakt verbaal ai» de militaire overheid voorgeleid. IJMUID-EN. Hedenmorgen is hier aan gebracht een logger met 11 man en dein kapitein van het s.s. „Anfistelstroom", dat op weg naar Londen, door een Duitsche duikboot is getorpedeerd. Een tweede sloep heeft te Hoek va» Holland 9 man geland. Vier man worden vermist. VLISSINGEN. Door commissarissen dor Kon. Maatschappij „De Schelde" wordt aan aandeelhouders voorgesteld over 1916 geen dividend uit te keeren. Teiegraflseb Weernencbt Naar waarnemingen in <1m morgen van 24 Maart medege<leeld d"or het Kon Ned. Meteor Instituut Ie De Bilt. Hoogste barometerstand 772.4 te Gro ningen, laagste 752:9 te Bodoo. Verwachting tot den avond van 25 Mrt-- Zwakke tot matigen wind uit oostelijke richtingen in het zuiden. In hot door den uit noordelijke richtingen. Licht te* half bewolkt. Waarschijnlijk droog weer 's Nachts lichte tot matige vorst. Overdag zachter.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2